آغاز ثبت‌نام زائران اربعین از اول شهریورماه

گروه فرهنگی الف،   3980528040

مدیرکل حج و زیارت خراسان‌جنوبی گفت: ثبت‌نام برای حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی از یکم شهریورماه آغاز و زائران اربعین حسینی می‌توانند برای شرکت در پیاده‌روی بزرگ اربعین به سامانه‌ سماح مراجعه کنند.

ابوالفضل نوفرستی امروز در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: علاقه‌مندان به حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه سماح از خدمات بیمه و پزشکی استفاده و از بهترین و امن‌ترین مسیر به عتبات عالیات مشرف شوند.

وی با تأکید بر اینکه خروج زائران از کشور بستگی به ثبت‌نام آن‌ها در سامانه سماح دارد، بیان داشت: افرادی که می‌خواهند برای ایام اربعین به کربلا مشرف شوند باید مطابق با موازین کشورمان مراحل قانونی را طی کنند.

مدیرکل حج و زیارت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ثبت‌نام برای حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی از یکم شهریورماه آغاز می‌شود، تصریح کرد: زائران می‌توانند به صورت اینترنتی با مراجعه به سایت samah.haj.ir و یا مراجعه حضوری به دفاتر حج و زیارت برای شرکت در راهپیمایی اربعین ثبت‌نام کنند.

نوفرستی با اعلام اینکه برای سهولت بیشتر زائران هزینه ویزای اربعین طبق قرارداد دو کشور حذف شده، مطرح کرد: از ۱۰ محرم برابر با ۱۹ شهریور تا ۳۰ صفر برابر با هفتم آبان امسال با توجه به توافقات رسمی انجام شده بین ایران و عراق روادید زائران حذف شده است.

وی تأکید کرد: زائران باید بدانند که برای سفر به عتبات نیازمند گذرنامه‌ای هستند که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد بنابراین درصورت نداشتن گذرنامه بهتر است هرچه زودتر برای دریافت گذرنامه خود اقدام کنند.

مدیرکل حج و زیارت خراسان‌جنوبی تبیین کرد: سال گذشته در ایام اربعین ۲۱ هزار زائر از خراسان‌جنوبی در مراسم پیاده‌روی اربعین شرکت کردند که امسال با توجه به حذف روادید و هزینه ویزای اربعین پیش‌بینی می‌شود نسبت به سال گذشته اعزام چند برابری را شاهد باشیم.