یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

گروه سیاسی الف،   3980528004 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

اختلاف نظر و یا ‌اشتباه در کسب خبر پدیده‌ای است که احتمال بروز آن در میان تمامی افراد جامعه وجود دارد و عالمان دینی و روحانیان برجسته نیز از این قاعده مستثنا نیستند. چاره کار نیز -‌چنانچه خبر از اهمیت تعیین‌کننده و موثری برخوردار باشد- بررسی و کشف واقعیت ماجراست

حسین شریعتمداری در سرمقاله شماره امروز کیهان نوشت: درباره مرحوم آیت‌الله میرزا جواد آقا ملکی تبریزی که حضرت امام -‌رضوان‌الله تعالی علیه- از ایشان با عنوان استاد عرفان خود یاد می‌فرمایند آمده است؛ دو سال از ورود ایشان به نجف ‌اشرف و حضور در جلسات درس عارف برجسته، مرحوم آیت‌الله حسینقلی همدانی گذشته بود که روزی به استاد می‌گوید «من در سیر و سلوک خود به جایی نرسیده‌ام» مرحوم ملا حسینقلی می‌پرسد؛ نام شما چیست؟ و میرزا جواد آقا با تعجب می‌گوید مرا نمی‌شناسید؟! من جواد ملکی تبریزی هستم! استاد می‌پرسد با آن ملکی تبریزی دیگر که در همین جلسات درس شرکت می‌کند چه نسبتی داری؟ پاسخ می‌دهد که پسر عمو هستیم. استاد می‌گوید از فردا کفش‌های او را جفت کن! اجرای این دستور برای مرحوم میرزا که با وی کدورتی داشت سخت بود ولی از انجام آن طفره نرفت. دو ماه بعد، استاد از احوال او سؤال کرد و میرزا جواد آقا با خرسندی گفت دریچه‌هایی از معرفت به رویم گشوده شده است و مرحوم ملا‌حسینقلی فرمود؛ زائران تبریزی خبر کدورت تو با پسر عمویت را به تبریز برده و در پی آن میان طائفه شما نیز کدورتی پدید آمده بود اما وقتی تو را دیدند که کفش او را جفت می‌کنی، خبر این احترام و تواضع را نیز به تبریز بردند و کدورت از میان آنها برخاست و به دوستی و برادری تبدیل شد و خدای مهربان به پاداش، دریچه‌های علم و معرفت را به رویت گشود.

دیروز رئیس‌ محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار نامه‌ای مفصل و سرگشاده، به سخنان منتسب به حضرت آیت‌الله‌یزدی پاسخ داد. ماجرا از دستگیری اکبر طبری معاونت اجرایی حوزه ریاست، رئیس‌سابق قوه قضائیه آغاز شد؛ دستگیری این فرد که با اتهامات متعددی مواجه است، بهانه‌ای شد تا موج سنگینی از حملات و هجمه‌ها علیه آیت‌الله آملی لاریجانی شکل بگیرد. ضدانقلابیون خارج نشین با استفاده از بستر فضای مجازی، سردمدار این حملات و تهمت‌ها بودند.

در این میان شایعه‌ای در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه رئیس ‌پیشین دستگاه قضا و رئیس ‌امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام تهدید کرده است در صورت ادامه برخورد با طبری، ایران را به مقصد نجف ترک خواهد کرد! یک کانال تلگرامی که در انتشار اکاذیب علیه نظام و شخصیت‌های آن و جعل خبر، یدطولا و سابقه سیاهی دارد، منبع اولیه این شایعه بود. منابع نزدیک به آیت‌الله آملی لاریجانی ضمن تکذیب این شایعه، تاکید کردند که «آیت‌الله آملی لاریجانی به‌زودی جلسات دروس حوزوی خود را در حوزه علمیه قم مجدداً از سر خواهند گرفت و بنایی بر مهاجرت ندارند.»

در ادامه ماجرا، چند روز پیش خبر دیگری در فضای مجازی منتشر شد که در آن آمده بود، آیت‌الله یزدی دبیر محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جلسه‌ای نسبت به شایعه مورد ‌اشاره واکنش نشان داده و انتقادات تندی را نسبت به رئیس ‌مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرده است این خبر نیز در فضای مجازی و از سوی رسانه‌های خارجی با پوشش گسترده‌ای روبرو شد و ده‌ها دروغ دیگر نیز جعل گردیده و به آن افزوده شد.

و اما، در حالی که گزارش‌های متناقضی درباره صحت و سقم این خبر منتشر شده بود، روز گذشته آیت‌الله آملی لاریجانی با انتشار نامه‌ای مفصل و سرگشاده و البته با ادبیاتی تند، به سخنان منتسب به آیت‌الله یزدی واکنش نشان داد.

اختلاف نظر و یا ‌اشتباه در کسب خبر پدیده‌ای است که احتمال بروز آن در میان تمامی افراد جامعه وجود دارد و عالمان دینی و روحانیان برجسته نیز از این قاعده مستثنا نیستند. چاره کار نیز -‌چنانچه خبر از اهمیت تعیین‌کننده و موثری برخوردار باشد- بررسی و کشف واقعیت ماجراست تا در صورتی که خبر منتشر شده زمینه‌ای از آسیب در پی داشته باشد از بروز آن پیشگیری شود. این فرمول اما، درباره شخصیت‌های اثر‌گذار و مخصوصا وقتی پای عالمان برجسته دینی در میان است، با موارد عادی تفاوت‌های درخور توجهی دارد که رعایت آن از سوی آنان ضرورتی حیاتی و اجتناب‌ناپذیر است. چرا که آنان از یکسو، معلمان جامعه هستند و رفتار و گفتارشان می‌تواند پیامدهای نامطلوبی به دنبال داشته باشد و از سوی دیگر شخصیت و جایگاه برجسته آنان «امانت الهی» است و تنها متعلق به خودشان نیست که در حفاظت و پاسداری از آن بی‌نیاز از مراقبت باشند!

انتشار اینگونه اخبار و سخنان و نامه‌ها حتی در صورت صحت نیز نتیجه‌ای جز دلگیری عموم مردم و شادی دشمنان به دنبال ندارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی (آبان ماه سال 1391) درباره اختلاف مسئولان فرموده بودند: «هم اختلافات بین مسئولین مضر است، هم بدتر از آن، کشاندن اختلاف میان مردم مضر است. این را من به مسئولین، به رؤسای محترم هشدار می‌دهم... به آنها هشدار می‌دهم، مراقب باشند. نه اینکه این نامه‌نگاری‌ها خیلی مهم باشد؛ نه، صد تا نامه بنویسند؛ کار خودشان را بکنند، اختلافات را به میان مردم نکشانند، چیزهای جزیی را مایه جنجال و هیاهو و استفاده تبلیغاتی دشمن و خوراک تبلیغاتی رادیوهای بیگانه و تلویزیون‌های بیگانه نکنند، صد تا نامه بنویسند؛ نامه اهمیتی ندارد. مهم این است که همه ما بدانیم مسئولیتی داریم، همه ما بدانیم موقعیت حساسی داریم.»

و بالاخره امید آنکه حضرات آیت‌الله یزدی و آیت‌الله آملی لاریجانی عذر نگارنده را در قلمی کردن این وجیزه بپذیرند و به او خُرده نگیرند که...
از سروده‌های سعدی است - و به درستی سروده و حکیمانه نیز هست- که؛

گَه بود کز حکیم روشن رای
بر نیاید درست تدبیری
گاه باشد که کودکی نادان
به‌غلط بر هدف زند تیری

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۵۵۴۸۱۰۱:۳۸:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۲۸
سعه صدر داشته باشید.
حمید۱۰۵۶۰۲۱۱۱:۳۲:۴۸ ۱۳۹۸/۵/۲۸
اگر موضوع کدورت شخصی است حق با نویسنده است و درخواست سعه صدر ذرست اما اگر موضوع حق الناس است و بیت المال است با صدای بلند باید گفته شود و طبق حکم شرع و قانون و باید پی گیری شود مصلحت بزرگ این است که اگر کسی تخلفی کرده یا دیگری تهمتی زده بدون دلیل موجه باید جوابگو باشد با هیس هیس به جایی نمیرسیم
تهرانی۱۰۵۶۰۶۳۱۱:۴۶:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۲۸
کاش آقای لاریجانی بجای حمله به آقای یزدی که سن پدرش را دارد پاسخگوی عملکرد پرنقد ده سال گذشته قضاییه و جولان امثال طبریها در آن بود
ناشناس۱۰۵۶۴۵۴۱۴:۵۴:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۲۸
آقای شریعتمداری وقتی از وحدت و سعه صدر حرف بزند واقعا نوبره!!
ناشناس۱۰۵۵۴۸۵۰۱:۵۳:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۲۸
چندین برنامه از صدا و سیما هم بر ضد آیت الله آملی لاریجانی پخش شد
فریبرز۱۰۵۵۴۸۹۰۲:۱۹:۴۱ ۱۳۹۸/۵/۲۸
بدترین نوع برخورد با فساد ، پنهان کردن آن است . یادمه در سال ۶۳ یک نفر رشوه ای به میزان ۱۲۰۰۰ تومان( یک دستگاه تلویزیون آیس عراقی) از قاچاقچی پارچه گرفت وقتی گذارش دادیم گفتند برملا شدن موضوع زحمات شما را هم مخدوش میکند. از اون وضعیت رسیدیم به جایی که امروز میلیارد دلاری میدزدند. من خودم را مقصر میدانم که با سکوتم تخم مرغ دزد را شتر مرغ کرده ام . برای همین باید از جلوی مردم این رو نگیم اون رو بگیم ،شدیدان ترسید . از دروغ کسی به خدا نمیرسد.
ناشناس۱۰۵۵۵۴۶۰۶:۵۰:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۲۸
جناب مؤمن، هر جا فسادی وجود دارد به خصوص مقامات واجب است علنی رسیدگی شود مگه نهی از منکر واجب نیست؟
ناشناس۱۰۵۵۵۶۵۰۷:۳۱:۲۹ ۱۳۹۸/۵/۲۸
تو خودت عامل اختلافی حسین شریعتمداری
ناشناس۱۰۵۵۵۶۶۰۷:۳۲:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۲۸
داستانی که از دو عارف نقل شد، دوست داشتنی و آموزنده بود ولی انصافا کدام یک از طرفین این اختلاف، در جرگه عارفان و سالکان هستند؟!
علی۱۰۵۵۵۹۱۰۷:۵۸:۴۸ ۱۳۹۸/۵/۲۸
آقای شریعمتداری عزیز ؛ " مرگ خوبه برای همسایه ", اگر این برای جبهه ای اصلاحات اتفاق افتاده بود چنان آتش بیار محرکه کمافی السابق می شدی , که اون سرش پیدا نبود , خوراک چند سال شما و طیف شما تهیه می شد.
ناشناس۱۰۵۶۵۰۸۱۵:۱۲:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۲۸
عملکرد کیهان در مورد قتل میترا استاد مشخصه! لطفا در اظهار نظر دقت کنید!
ناشناس۱۰۵۵۶۰۵۰۸:۰۹:۴۴ ۱۳۹۸/۵/۲۸
مردم ولی نعمتن.فقط برا راهپیمایی نیستن.دانستن حق مردم هست
پارس آباد۱۰۵۵۶۲۴۰۸:۲۲:۱۸ ۱۳۹۸/۵/۲۸
آقای شریعتمداری اگر مسئولی در مسئولیتش امانتدار نبوده و خیانت کرده نباید احترامش حفظ شود دزد و خیانتکار را باید بی ابرویش کرد و اگر کسی از رانت مسئولیتش سوء استفاده کرده باید بهش فهموند که در مملکت اسلامی این کار گناه نابخشودنی هست . لطفا مردم را نامحرم ندانید و بگذارید مردم در جریان امور باشند .
ناشناس۱۰۵۵۶۳۴۰۸:۲۶:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۲۸
کسی که مردم به او آیت الله می گویند واقعا باید در معرفت و سلوک سرآمد باشد. بهتر است برای رده بندی این ها هم از رده بندی دانشگاه استفاده کنیم. مثلا استادیار، دانشیار و استاد و غیره. ضمنا به جای روحانی هم بگویم عالم دینی
ناشناس۱۰۵۵۶۴۰۰۸:۳۱:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۲۸
اتفاقا همین روش لاپوشی‌ها و محرم ندانستن مردمان جامعه از سوی حکم‌رانان سبب شده که امروز حرف هم دیگر را نفهمند. حکم‌رانی فقط و فقط با شفافیت پیش می‌رود و نا با لاپوشی.
ناشناس۱۰۵۵۶۶۵۰۸:۴۱:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۲۸
اینقدر خوب بود این متن که از کیهان بعید بود!!!!
ناشناس۱۰۵۵۶۸۰۰۸:۵۳:۵۰ ۱۳۹۸/۵/۲۸
خیلی عجیبه داش حسین یه بار برای وصل کردن تلاش کردی خوبه مرسی که هستی
ناشناس۱۰۵۵۶۹۱۰۸:۵۸:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۲۸
قیاس این آقایان با اساتید عرفان و سیر و سلوک در گذشته های دور ، قیاسی کاملا باطل است
محی الدین۱۰۵۵۶۹۲۰۸:۵۸:۴۸ ۱۳۹۸/۵/۲۸
آقای صادق آملی لاریجانی می توانست یک تماس تلفنی با آقای یزدی بگیرد و هم حال احوال کند هم جویای داستان شود
ناشناس۱۰۵۵۷۰۳۰۹:۰۹:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۲۸
آیینه چون نقش تو بنمود راست _ خود شکن، آیینه شکستن خطاست
ناشناس۱۰۵۵۷۵۱۰۹:۲۸:۴۹ ۱۳۹۸/۵/۲۸
این دو بزرگوار گرفتار خناسان شده اند ! مراقب اطرافیانشان باشند ! لطفا !
ناشناس۱۰۵۵۷۷۷۰۹:۴۷:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۲۸
تا کی میخوان همه را مقدس پندارین خدا میدونه ماه هیچ وقت پشت ابر نمیمونه اگه بجای اسمون ریسمون بافتن حقیقت را به مردم بگین عشق مردم بیشتر میشه به نظام تا هی دروغ پشت دروغ و بازی با جملات
ناشناس۱۰۵۵۷۷۹۰۹:۴۹:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۲۸
باید مثل حضرت علی علیه السلام تمام شرکت ها املاک ویلا ها ی مقامات شناسایی و بین ملت توزیع شود.
ناشناس۱۰۵۵۸۰۹۱۰:۰۴:۵۲ ۱۳۹۸/۵/۲۸
مشد حسین آقا نفرمودید آیت اله یزدی این حرفها رو فرموده یا خیر؟ چون شروع کنند این داستان ایشان بوده ؟
ناشناس۱۰۵۵۹۴۰۱۱:۰۰:۴۱ ۱۳۹۸/۵/۲۸
سخنی از سعدی شیرازی علیه الرحمه: میان دو کس، جنگ چون آتش است، سخن چین بدبخت هیزم کش است؛ کنند این و آن خوش دگر باره دل، وی اندرمیان کوربخت و خجل.
اصفهانی۱۰۵۶۱۲۷۱۲:۱۴:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۲۸
اقای شریعتمداری دراین مقاله از سعه صدر وصبر و.... حرف زده اید واز قول رهبری هم نوشتید احتلاف بین مسئولان مضرهست بااین وجود لالایی بلدی چرا خودت رو خواب نمیبره اقای شریعتمداری اختلاف مسئولان فقط برای قشر روحانیت نیست بلکه دولت را هم شامل میشود پس چرا حرف رهبری را اویزه گوش خودت نمیکنی؟
ناشناس۱۰۵۶۱۳۸۱۲:۲۵:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۲۸
طبق معمول انداخت تقصیر دشمن
غلام۱۰۵۶۱۶۶۱۲:۳۲:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۲۸
محمود احمدی نژاد کجایی؟
عدالت۱۰۵۶۲۳۱۱۲:۵۹:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۲۸
در هر حکومتی باید لوتر کینگ های باشند که حاکمیت نشاط داشته باشد اینکه کسی خلاف کند و اون خلاف لاپوشانی شود سکوت کردن در باره این موضوع خیانت به دین و کشور است.
ناشناس۱۰۵۶۴۷۲۱۴:۵۹:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۲۸
امر به معروف و نهی از منکر یعنی اینکه هرکی حجاب رعایت نکرد با توپ و تشر باهاش برخورد بشه ولی در حوزه فساد نباید به سطح جامعه رساند ... منطق تا همین حده

پربحث‌های امروز

 1. حقوق معوقه کارگران و پاداش های آنچنانی ؛ این تناقض‌ها آزاردهنده است

 2. آمارهایی از دانش‌آموزان و مدارس در ایران  

 3. ژاوی: امیدوارم روزی سرمربی مسی شوم

 4. آخرین فرضیه‌ها در مورد کودک مفقود شده

 5. کاهش ترافیک صبح اول مهر ماه

 6. ادعای کریستین امان‌پور به نقل از ظریف؛ شرط روحانی برای دیدار با ترامپ

 7. شورای روابط خارجی آمریکا: ترامپ در بن بست گیر کرده است !

 8. جزئیات آزمون استخدامی اعلام شد

 9. روحانی زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را نواخت

 10. تغییر مسیر ۲ پرواز به فرودگاه بین‌المللی دبی به دلیل احتمال وجود پهپاد

 11. شهرداری تهران برای ترافیک مهرماه چه تمهیداتی دارد؟

 12. استفاده از هلی‌شات برای رصد ترافیک پایتخت

 13. رایزنی ظریف و لودریان در نیویورک

 14. بانوان، حضور در ورزشگاه‌ها، باید یا نباید

 15. الحشد الشعبی حمله هوایی به مواضع خود در الانبار را تکذیب کرد

 16. گراهام: تلاش می‌کنیم ترکیه را به برنامه ساخت اف-35 بازگردانیم

 17. گفتگوی ظریف و همتای دانمارکی در نیویورک

 18. نماز خواندن مامور یگان ویژه ناجا در ورزشگاه خالی آزادی + عکس  

 19. صدور عجیب‌ترین حکم فوتبالی؛ حساب‌های فدارسیون فوتبال و سازمان لیگ مسدود شد!

 20. «قصر شیرین» برنده دو جایزه جشنواره باتومی شد

 21. نیاز سالانه بیمه سلامت به ۲۰ میلیون دفترچه / موانع حذف دفترچه‌ بیمه‌های کاغذی

 22. فیلم/ رئال با گل بنزما سایه بیلبائو در صدر شد

 23. جدیدترین جزئیات از وضعیت کارگران بازداشتی هپکو؛ ۲۳ نفر آزاد شدند

 24. رئیس پلیس پایتخت: نقشه معاندان برای شهرآورد ۹۰ نقش برآب شد

 25. «جشن سربرون» سه‌شنبه کلید می‌خورد

پربحث‌های دیروز

 1. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 2. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 3. روایت یک نشریه آمریکایی از سلاح‌های ایرانی که آمریکا باید از آن‌ها بترسد

 4. آزادی «غیریواشکی» در شورای شهر شیراز

 5. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 6. دومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده‌/ لشگری‌پور: نعمت‌زاده برایم ویزای اسپانیا و تولد گرفت و آیفون هدیه داد

 7. رازهای «شرمن» از روزهای مذاکره؛ توییت روحانی دست ایران را رو کرد/ ماجرای پرت کردن خودکار چه بود؟

 8. فروش صندلی رشته پزشکی در دانشگاه ؛ شایعه یا افشای حقایق تلخ؟!

 9. تایم: ترامپ به دنبال صحنه سازی برای دیدار با روحانی بود !

 10. شلیک همزمان چندین آتش‌بار سنگین روسیه  

 11. صندلی فروشی به سبک مافیای کنکور پزشکی + تصاویر

 12. دانشجوی قلابی یا صندلی پولی؟  

 13. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 14. کری: این آمریکا بود که علیه ایران جنگ اقتصادی به راه انداخت

 15. روحانی: وزارت آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه کشور است

 16. عدم استفاده پزشکان از کارتخوان از ابتدای مهرماه جرم است

 17. اینفوگرافی/ میزان خسارت ایران در جنگ تحمیلی  

 18. اشک‌ها و شادی‌های کلاس اولی‌ها  

 19. درخواست زیاده‌خواهانه عادل الجبیر از اروپا علیه ایران

 20. بیانیه فیفا: به زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها داده شود

 21. رییس فیفا: ایران برای حضور زنان در ورزشگاه ها اطمینان داده است

 22. واکنش طالبان به اظهارات ترامپ: جنگ ادامه دارد

 23. علیرضا فغانی در استرالیا چقدر حقوق می‌گیرد؟

 24. قانون سهمیه های کنکور را اصلاح کنید

 25. مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال: وضعیت داوری افتضاح بود

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 3. ویدئویی تکان دهنده از حیوان‌آزاری در مازندران  

 4. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 5. ورزشگاه برای زنان یا زنان برای ورزشگاه؟!

 6. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 7. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 8. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 9. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 10. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 11. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 12. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 13. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 14. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 15. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 16. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 17. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 18. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 19. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 20. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 21. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 22. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 23. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 24. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 25. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 2. قالیباف: اداره کشور خون تازه می‌خواهد  

 3. خاطره‌گویی محسن رضایی از بنی صدر: حمله عراق به ایران را قبول نمی‌کرد

 4. عراقچی: فشار حداکثری آمریکا باعث ایجاد مقاومت حداکثری از سوی ایران شده است

 5. روایت لیلاز از دزدی و فساد تاریخی در اقتصاد ایران/ توضیح درباره پرونده نجفی/ چرا هپکو با دستور روحانی نجات پیدا نمی‌کند؟

 6. بیانیه ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس

 7. محدودیت‌های هیات همراه رئیس جمهور در سفر به نیویورک

 8. توئیت ظریف به مناسبت سالروز آغاز جنگ تحمیلی  

 9. یک مقام سپاه: تهدیدات دشمن در حد توئیت است

 10. بازدید برخی نمایندگان از تاسیسات گداخت هسته‌ای تهران

 11. آنچه در رژه امروز تهران گذشت: از خروج اس ۲۰۰ و اس ۳۰۰ تا ورود «طوفان» + تصاویر

 12. مردم می‌پرسند چرا مسئولی که راه را برای سلطان سکه باز کرد محاکمه نمی‌شود؟/ روزی که جماران‌نشینی شروع شد باید حسّاس می‌شدیم

 13. اطلاعیه دبیرخانه خبرگان به اعضای این مجلس

 14. درخواست ترامپ از مکرون در «بیاریتز» چه بود؟

 15. سامانه باور ۳۷۳ در رژه امروز به‌نمایش درآمد

 16. نگاهی به یک حمله تروریستی در ایران/ در رژه ۹۷ اهواز چه گذشت؟

 17. رژه شناورهای سطحی و زیرسطحی ارتش و سپاه در خلیج‌فارس

 18. لاریجانی: نیروهای مسلح ما قدرتمندتر از گذشته امنیت ایران و منطقه را برقرار کرده‌اند

 19. حمله به آرامکو و بحران امنیت رژیم صهیونیستی

 20. روحانی: اهل تعظیم و ذلت نیستیم/ حاضریم از خطاهای همسایگان بگذریم

 21. خانزادی: در صورت تهاجم کوبنده‌ترین عکس‌العمل را نشان خواهیم داد

 22. نقوی‌حسینی: تحریم بانک مرکزی تحریم دوباره‌ای است

 23. آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح با حضور رئیس‌جمهور

 24. ظریف: یمنی‌ها پالایشگاه سعودی را زدند اما یک غیرنظامی را هم به قتل نرساندند

پربحث‌های هفته

 1. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 2. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 3. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 4. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 5. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 6. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 7. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 8. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 9. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 10. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 11. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

 12. چرا باور نمی‌کنیم دختر وزیر ۵ سال بیکار بوده است؟

 13. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 14. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 15. راهروهای سازمان ملل و ظریف‌کاری‌ هیئت ایرانی/ سفر روحانی به آمریکا با دستانی پُر

 16. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 17. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 18. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 19. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 20. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 21. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 22. نظرات برگزیده مخاطبین الف: وقتی با برجام و بی برجام تحریم هستیم همان بهتر که بمب اتم بسازیم/ چرا موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها حل نمی‌شود؟/ عدم شفافیت مانند خیانت در امانت است

 23. چرا نمایندگان به طرح دوفوریتی شفافیت آرای نمایندگان مجلس رای ندادند  

 24. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 25. یک قصه تکراری: کارگر حقوق ندارد

آخرین عناوین