نظارت کیم‌جونگ‌اون بر آزمایش موشکی کره‌شمالی

گروه جهان الف،   3980526019 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی خبر داد که رهبر این کشور بر روند آزمایش موشکی اخیر کره‌شمالی نظارت داشته است.

به گزارش تسنیم، خبرگزاری رسمی کره‌شمالی بامداد شنبه خبر داد که «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی شخصا بر آزمایش اخیر موشکی این کشور که بامداد جمعه انجام شد نظارت داشته است.

کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد کره شمالی دو موشک کوتاه برد را به سوی دریای شرقی شلیک کرده است. این ششمین آزمایش موشکی کره شمالی طی سه هفته اخیر محسوب می‌شود.

این پرتاب موشکی اندکی پس از اخطار کره شمالی مبنی بر احتمال پایان دادن به گفتگوها با کره جنوبی به نشانه اعتراض به برگزاری مانور مشترک با آمریکا صورت گرفت. کره شمالی همچنین به طرح پدافند موشکی کره جنوبی معترض است. سئول در نظر دارد طی پنج سال تسلیحات نظامی گسترده ای از آمریکا خریداری کند.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد دو موشک ناشناس حدود ساعت 08:01 و 08:16 صبح جمعه به وقت محلی از تانگون در استان کانگون کره شمالی به سوی دریای شرقی شلیک شدند. بر اساس اعلام ارتش کره جنوبی این دو موشک حدود 230 کیلومتر برد داشته و در ارتفاع 30 کیلومتری به پرواز در آمدند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا درباره این پرتاب جدید گفته ایالات متحده از آزمایش موشکی جدید کره شمالی آگاه است و اوضاع را با همکاری متحدان خود رصد می‌کند.