خط‌ونشان همتی برای بانک‌ها/ دوران تخطی از مقررات به‌سر آمد

گروه اقتصادی الف،   3980526002 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
خط‌ونشان همتی برای بانک‌ها/ دوران تخطی از مقررات به‌سر آمد

رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: بانکها توجه کنند که دوره تخطی برخی از آنها از مقررات ابلاغی و برخی نسبت‌ها، به‌ویژه درصدهای سهامداری، اجرای حاکمیت شرکتی، اعطای برخی وامهای خاص، خصوصاً به اشخاص و شرکتهای مرتبط و... به‌سر آمده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در پست اینستاگرامی امروز خود تأکید کرد: بانکها توجه کنند که دوره تخطی برخی از آنها از مقررات ابلاغی و برخی نسبت‌ها، به‌ویژه درصدهای سهامداری، اجرای حاکمیت شرکتی، اعطای برخی وامهای خاص، خصوصاً به اشخاص و شرکتهای مرتبط و... به‌سر آمده است.

همتی ادامه داد:‌ بانکها باید در چارچوب برنامه‌های بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی، دستورالعمل‌ها و تصمیمات جدی و قاطعی که در بانک مرکزی اتخاذ و به آنها ابلاغ خواهد شد، با جدیت تمام پیگیری و اجرا نمایند.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اقدامات انجام‌گرفته در بازار ارز تأکید کرد: همان‌گونه که فعالان اقتصادی و مردم آگاهی دارند، بازار ارز پس از یک دوره سخت، که بیشتر از ناحیه فشارهای خارجی و تحریم‌های همه‌جانبه و انتظارات منفی ناشی از آن بود، در دوره اخیر، تدریجاً به‌سمت پایداری و پیش‌بینی‌پذیری حرکت می‌کند.

وی افزود: بنده همچنان بر عهد و برنامه یک‌سال پیش خود مبنی بر صیانت از ذخایر بانک مرکزی پابرجا هستم و به‌صورت فزاینده به تقویت آن اهتمام جدی دارم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۵۲۰۲۸۰۱:۱۷:۴۴ ۱۳۹۸/۵/۲۶
لطفا به مسئله پاداش های کلان مدیران بانکی که بیش از 13 هزار میلیارد تومان زیان داشته همچنین به وام های کلان با سود 2 درصد و به حقوق های کلان و عدم ترک پست مدیران بازنشسته بانک .. که دولت در آن سهامدار بوده و قانون عدم بکار گیری شامل آنها میشده ولی به دلیل این همه دریافتی حاضر به ترک پست نشده اند نیز رسیدگی کنید تا مانند ریاست سازمان خصوصی سازی نهاد های دیگر نخواهند وارد عمل شوند
ناشناس۱۰۵۲۰۲۹۰۱:۱۸:۳۶ ۱۳۹۸/۵/۲۶
مدیری که میاد خط و نشون میکشه و حرف میزنه .. به عمل کار برآید
امید۱۰۵۲۰۵۴۰۳:۲۳:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۲۶
بسم الله الرحمن الرحیم از زمانی که آقای رئیسی در مسند مسئولیت خطیر قوه قضائیه باندازه توانش در حال برچیدن فسادها است همه مفسدان دارند دست و پایشان را جمع می کنند .
ناشناس۱۰۵۲۱۱۵۰۷:۵۴:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۲۶
بانکها مردم و اقتصاد رو نابود کردن
ناشناس۱۰۵۲۲۱۲۰۸:۵۲:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۲۶
خسارت سپرده گذارانی که پولشان را از بانک خارج نکردند و ارزش دارایی شان به لطف سیاستهای مشعشع به حداقل ممکن رسید چطور جبران خواهید کرد؟
ناشناس۱۰۵۲۲۴۹۰۹:۱۵:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۲۶
کدام قانون کدام تخطی؟ قبلاً نرخ بهره بیست و سه درصد بود بانک مرکزی آورد روی هجده درصد. بانک ها برای اینکه اینو دور بزنند همواره ده تا پانزده درصد پول وام را بلوکه می کنند و به مشتری نمی دهند!! مملکت بخشهای مختلفش خود مختار عمل می کنند کلا ... هر کسی برای خودش شده رییس خودروسازان برای خودشان امپراتوری راه انداختند بانکها برای خودشان .....
ناشناس۱۰۵۲۲۶۰۰۹:۲۵:۰۶ ۱۳۹۸/۵/۲۶
این حرفا برای یک کشور درهم و برهم نیست جناب همتی
ناشناس۱۰۵۲۵۳۲۱۱:۲۴:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۲۶
آقای مدیر کل بانک مرکزی از ساز و کارهای ... موذیانه از طریق امکانات و قابلیتهای بانک مرکزی، عرضه و تقاضای ارز، خلق بازارهای متعدد ارزی با نرخ های متعدد و خلق قابلیت رانت از اختلاف بین نرخ ارزها برای همیشه خاتمه بدهید. برای پیشگیری از سقوط پول ملی همانند قبل از انقلاب شاخص ارزش ریال ایران را تعیین کنید. چه چیز پول ملی ایران مشکل دارد که در برابر پول همه پول های ملی به قهقرا می رود چرا این بلای مکرر در مکررِ کاهش ارزش ریال ایران گریبان ریال عربستان سعودی، ریال قطر و ریال عمان را نمی گیرد ؟ شما باید ارزش ریال سرقت شده ایران را به پول ملی برگردانید نه اینکه با حذف چهار صفر، .. لاپوشانی و تکمیل بکنید!
سعید۱۰۵۲۵۵۵۱۱:۳۵:۴۹ ۱۳۹۸/۵/۲۶
از دوستی که در یکی از کشورهای توسعه یافته زندگی کرده بود پرسیدم فرق عمده ما با اونها چیه ؟اونها مشکلات ندارند ؟ گفت چرا دارند اما اونجا وقتی مشکلی پیش میاد طی 10 و 20 روز بحث و بررسی و حل میشه قانون یا بخشنامه یا هرچی که لازمه برای حل مشکلی که متوجهش شدن وضع و انجام و حل میشه و تخطی از قانون شیبه جنایت باهاش برخورد میشه شوخی ندارند با متخلف اما در ایران مشکلی که سالها وجود داره و همه هم می دونند ولی فکر ی براش نمیشه (حرف البته زیاد زده میشه ) این ماجرای بانکها هم از این جنس است اصلا چرا بانکها باید جرات تخطی میداشتند ؟ اینهمه مشکلات برای کشور درست کردند ؟ چرا اینهمه مماشات شده موضوع مسکن و احتکار آن و ده ها مشکلی که زمین مانده نیز همچنین چرا آخه اینهمه تعلل ؟؟؟
تبریزی۱۰۵۲۶۶۲۱۲:۲۵:۲۸ ۱۳۹۸/۵/۲۶
مقررات اینه که ارزش یک عمر پس اندازمون رو یک شبه یک چهارم کنید بعد هم با تورم 200 درصد به جای افزایش سود بانکی 3 درصد هم کاهش بدین؟ شما این کارو بکن. من مهلتش که به سر بیاد پول هام رو از بانک درمیارم. دیگه بسه.
ناشناس۱۰۵۳۳۳۴۱۸:۱۰:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۲۶
تا اينجا خوب عمل كردي دمت گرم برو به سمت تقويت ريال و دلار ٨ هزار تومان خدا خيرت دهد .

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

  2. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

  3. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

  4. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

  5. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

  6. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

  7. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

  8. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

  9. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

  10. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

  11. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

  12. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

  13. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

  14. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

  15. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

  16. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

  17. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

  18. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

  19. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

  20. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

  21. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

  22. ترامپ: قاسم سلیمانی را کشتیم چون او حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد

  23. آمریکا، سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد

  24. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

  25. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

  آخرین عناوین