اعتراض جوانان مشهدی به‌حوادث دلخراش کشمیر

گروه سیاسی الف،   3980524193

جوانان مشهدی با تجمع در مقابل نمایندگی سازمان ملل اعتراض خود را به حوادث دلخراش کشمیر نشان دادند.

به گزارش فارس از مشهد، بعد از حوادث دلخراش کشمیر که مسلمانان این منطقه توسط هندوها مورد آزار و اذیت قرار گرفتند، این بار جوانان مشهدی با تجمع در مقابل نمایندگی سازمان ملل اعتراض خود را نشان دادند.

جوانان کشمیر این روزها به جرم حق گفتن و دفاع از حق زنان کشمیری برای داشتن حجاب، مورد آزارها قرار می‌گیرند، نهادهای حقوق بشر که این روزها روزه سکوت گرفته‌اند، عصر امروز شاهد آزادی‌خواهی و عدالت‌خواهی جوانان مشهدی بودند.

مردم مشهد با سردادن شعارهایی مانند لااله الله، الله اکبر، مرگ بر اسرائیل، کشمیر شده کربلا مهدی بیا مهدی بیا، هیهات مناالذله و با آتش‌زدن پرچم‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی و آمریکا صدای اعتراض خود را به گوش ساکنان ساختمان کمیساریای سازمان ملل رساندند.

اسرائیل منشأ اتفاق‌های کشمیر است

طلبه کشمیری ساکن مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: من از سرزمینی آمده‌ام که سال‌ها است مورد غصب قرار گرفته و بدون اینکه صدای کسی بلند شود سال‌ها است، هزاران کودک یتیم و هزاران زن بیوه می‌شوند و مجهزترین سلاح‌ها علیه مردم به‌کار برده می‌شود.

امتیاز علی افزود: در سال ۱۹۴۷ هنگامی که  هندوستان استقلال خود را از بریتانیا گرفت، پاکستان و بنگلادش یک کشور مستقل مسلمان تشکیل دادند و کشمیر بین این دو باقی ماند.

وی ادامه داد: قبل از حکومت هند و پاکستان، کشمیر یک حکومت سلطنتی بود، در سازمان ملل توافق شد که کشمیری‌ها آزاد باشند تا بین هند و پاکستان یکی را انتخاب کنند، وقتی این اتفاق افتاد پاکستان حمله کرد و حدود ۵ درصد از کشمیر را گرفت، این جا بود که نخست وزیر کشمیر از دولت هند درخواست کمک کرد و آن‌ها نیز وارد عمل شدند.

این طلبه پاکستانی خاطرنشان کرد: آن‌ها قرارداد بستند و قرار شد که بعد از جنگ، ارتش هند به‌کشورش باز گردد، اما وقتی که دیدند کشمیر دارای منابع فراوانی است، به توافق عمل نکردند و به هند بازنگشتند، در این چند سال ما مقاومت کردیم و بیش از صدهزار شهید دادیم.

علی با اشاره به اینکه منشأ تمام این اتفاقات اسرائیل است، خاطرنشان کرد: گروهی از هندوها هستند که معتقدند مسلمانان نباید در هند زندگی کنند و به‌همین خاطر از آمریکا و اسرائیل کمک گرفتند، آن‌ها نیز پشتیبانی کردند به‌طوری که حتی اسرائیل سه پایگاه بزرگ در این منطقه بنا ‌کرد.

وی یادآور شد: در این سال‌ها ما حدود چهار هزار شهید داده‌ایم، سه سال است که دخترم به‌خاطر ساچمه تفنگ کور شده است، در ماده ۳۷۰ از قانون اساسی، هندی‌ها حق نداشتند از کشمیر زمین بخرند و در این سال‌ها تلاش‌های زیادی کردند، اما موفق نشدند، ولی از وقتی حزب دموکرات هندوها روی کار آمد، کشمیری‌ها را در خانه‌هایشان زندانی کرد، برای پیروزی مردم کشمیر باید از آن‌ها حمایت کنیم و آن‌ها نیز باید مقاومت کنند تا ندای «جاء الحق و زهق الباطل» در این منطقه طنین‌انداز شود.

 دستگاه دیپلماسی ما باید فعال‌تر عمل کند

 عضو انجمن اسلامی دانشگاه پیام نور مشهد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: در روزهای گذشته و حال حاضر اتفاق‌های ناگوار و کشتارهای بی‌رحمانه‌ای برای مسلمانان کشمیر رخ داده است که ما باید از آن‌ها اعلام بیزاری کنیم.

محمدرضا عبدالله‌آبادی عنوان کرد: ما به‌عنوان مسلمان و شیعه وظیفه خود دانستیم تا در حمایت از مسلمانان مظلوم کشمیر تجمع کنیم تا صدای این ظلم را به‌گوش دیگران برسانیم.

وی با اشاره راهکارهای پایان دادن به این کشتار، خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی ما باید فعال‌تر عمل کند، متأسفانه دستگاه دیپلماسی همکاری خوبی ندارد.

این فعال دانشجویی افزود: راهکار دیگر برگزاری همایش‌های وحدت‌آفرین است که باید ناظر به‌مسائل کشمیر برگزار شود، بلکه این کشتارها به‌پایان برسد تا این مردم بتوانند از حقوق اولیه خود برخوردار شوند.

در پایان نیز بیانیه برخی از تشکل‌های دانشجویی مشهد قرائت شد که متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله القاسم الجبارین

و اعدو لهم مااستطعتم من قوه

این ندای حقی است که همچنان دل‌ها را به‌لرزه در می‌آورد و از فراز قله حق مسلمانان را به‌دفاع از مظلومان تاریخ فرا می‌خواند.

از صدر اسلام تا به اکنون شاهد سقوط انسانیت و ذبح عدالت، حق حیات و نیز تضییع حقوق بشر در عرصه جهانی بوده‌ایم و هیچ‌گاه در برابر ظلم مستکبران سکوت نکرده و از پای نایستاده‌ایم اکنون بار دیگر این زخم کهنه سر باز کرده و ما جوانان که رهروی راه اهل و بیت(ع) و امام انقلاب و رهبر معظم و نیز تربیت‌یافتگان بر سفره اسلام و انقلابیم در برابر  سکوت مغرضانه مستکبران و دنیاپرستان که نظاره‌گر جنایات علیه بشریت و انسانیت‌اند بی‌تفاوت نخواهیم بود.

مدت‌هاست که خشونت علیه مسلمانان از گروهک‌های تروریستی با ارتش و حکومت‌های مستکبر و متحجر اعمال و به‌صورت سیستماتیک پیگیری می‌شود، حوادث دردناک و کشتار و سرکوب و شکنجه هزاران تن از مسلمانان کشمیر روح هر انسان با وجدان و آزاده‌ای را متألم می‌سازد.

کشمیر جان ایران اسلامی و نهالی از شجره طیبه انقلاب و ثمره نگاه عدالت‌پرور امام خمینی(ره) است و بی‌تفاوتی نسبت به آنچه در خصوص مسلمانان مظلوم کشمیر می‌گذرد، نمود روشن انحراف از آرمان‌های اسلام و انقلاب است.

از دولت جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه از دستگاه دیپلماسی خواهان آن هستیم که ضمن کمک به‌همراهی با مسلمانان مظلوم در جهت کاهش رنج و آلام ایشان و جلوگیری از وقایع مشابه بعدی اقدامات عملی و مؤثری را به انجام رساند.