معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

گروه فناوری الف،   3980524067

در این گزارش ۵ نرم‌افزار پاکسازی برتر و مشهور سیستم‌ عامل اندروید را معرفی خواهیم کرد.

بسیاری از کاربران به‌دنبال آن‌ هستند که با نصب یک نرم‌افزار و لمس یک گزینه، تحولی بزرگ در سرعت، عملکرد و بازدهی تلفن‌ هوشمندشان رخ دهد، این تصور اشتباه است، برنامه‌های Cleaner یا پاکسازی تلفن هوشمند، نمی‌توانند مجزه کنند، اما با استفاده مداوم از آن‌ها، کیفیت ارائه خدمات در دستگاه اندرویدی به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

در حال حاضر اکثر برنامه‌ها مقدار بسیاری زیادی داده بر روی حافظه اصلی ذخیره می‌کنند، این اتفاق به‌خصوص در نرم‌افزارهای پیام‌‎رسان و شبکه‌های مجازی بیشتر دیده می‌شود، این نوع برنامه‌ها نیز طرفداران بسیاری دارند و بر روی هر تلفن هوشمند حداقل دو یا سه نسخه مختلف از این دسته از نرم‌افزارها نصب شده است.

اما همین داده‌های اضافی در طولانی مدت چندین گیگابایت از فضای سیستم را اشغال می‌کند و موجب سنگینی دستگاه اندرویدی می‌شود، ارتباط مداوم با اینترنت و استفاده از برنامه‎‌های مختلف متصل به اینترنت نیز موجب می‌شود تا برخی بدافزارها به دستگاه اندرویدی کاربران وارد شده و عملکرد تلفن هوشمند را تحت تاثیر قرار دهند.

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

به همین منظور استفاده از برنامه‌های پاک‌کننده سیستم اندرویدی برای حذف فایل‌های اضافه و بدافزارها، تاثیرمثبتی بر روی عملکرد دستگاه خواهد گذاشت. البته تمامی برنامه‌ها کاربردی نیستند، برخی بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و یا عملکرد آن‌ها مثبت نیست، به همین جهت ما در این گزارش، ۵ برنامه پاکسازی برتر و قدرتمند اندرویدی را به شما معرفی خواهیم کرد، تنها ضرر نصب چنین برنامه‌هایی، اشغال شدن چندین مگابایت حافظه است که به دلیل سبک بودن نرم‌افزارهای پیشنهادی، این مقدار واقعا ناچیز بوده اما در مقابل تاثیرات مثبت استفاده از آن‌ها، بسیار بیشتر و مفیدتر است. با ما همراه باشید:

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

 • برنامه Droid Optimizer

نرم‌افزار Droid Optimizer یکی از بهترین و محبوب‌ترین برنامه‌های پاک‌کننده اندروید در گوگل‌پلی‌استور به حساب می‌آید، این برنامه تاکنون بیش از یک میلیون بار دانلود شده و وجه مثبت اولیه آن رابط کاربری جذاب، هوشمندانه و ساده است که کار را حتی برای افراد مبتدی آسان می‌کند. این برنامه برای ترغیب کاربران به استفاده مداوم از آن، دارای یک سیستم رتبه‌بدندی است که وضعیت دستگاه اندرویدی کاربران را مشخص می‌کند، به همین جهت کاربران برای رسیدن به بهترین سطح وضعیت دستگاه اندرویدی خود مجبوراند به طور مداوم از برنامه استفاده کنند، در این برنامه تنها یک لمس لازم است تا سیستم عامل اندروید به بهترین شکل بهینه شده و تمام مشخصات لازم مانند مقداری فضای آزاد حافظه رم و سطح وضعیت دستگاه اندرویدی به نمایش در بیایید. از قابلیت‌های خاص این برنامه، امکان تنظیم پاکسازی خودکار تلفن هوشمند است، به این ترتیب با انجام تنظیمات مربوطه، برنامه به صورت خودکار حافظه کش را بهینه کرده و تمام برنامه‌های اجرا شده در پس‌زمینه گوشی را می‌بنند، همچنین فایل‌های اضافی را نیز پاک می‌کند. با انتخاب گزینه خواب شبانه نیز در هنگام استراحت کاربران، استفاده تلفن هوشمند از منابع به حداقل می‌رسد تا انرژی باتری دستگاه هدر نرود.

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

 • برنامه CCleaner

برنامه سی‌کلینر به گروه توسعه دهنده آنتی‌ویروس Avast تعلق دارد که نسخه دسکتاپ آن نیز در رایانه‌های شخصی قابل استفاده است، البته ویژگی‌های نسخه دسکتاپ این برنامه اخیرا کاهش پیدا کرده و آنتی‌ویروس Avast نیز مانند سابق کاربردی نیست اما نسخه اندروید آن همچنان مانند گذشته یکی از بهترین برنامه‌های پاکسازی برای این سیستم‌عامل به شمار می‌رود. سی‌کلینر یک برنامه چند منظوره است که تلاش می‌کند حافظه تلفن هوشمند را تجزیه و تحلیل کرده، فایل‌های غیرکاربردی، حافظه کش و اسناد بی‌اهمیت مانند تاریخچه‌ها وسابقه استفاده از برنامه‌‌ها را پاک کرده و در نهایت استفاده از اندروید را بهینه می‌کند. رابط کاربری ساده برنامه اجازه می‌دهد تا چندین برنامه به صورت همزمان حذف شود، همچنین آخرین اطلاعات سیستم مانند وضعیت پردازنده، حافظه اصلی و رم نیز در اختیار کاربران قرار داده می‌شود، بنابراین همه چیز در پیش چشم شما قرار دارد و می‌توانید به هر صورتی که می‌خواهید دستگاه اندرویدی را مدیریت کنید. سی‌کلینر سبک بوده و تنها برای چند ویژگی پیشرفته نیاز به پرداخت هزینه دارد که در حال عادی نیازی به آن ویژگی‌ها نیست.

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

 • برنامه All-in-One Toolbox

پاکسازی سیستم تنها بخشی از کار است، اما نظارت باتری، دمای پردازنده یا حذف تبلیغات مزاحم چه می‌شود؟ تمام این قابلیت‌ها در All-in-One Toolbox وجود دارد، این برنامه یکی از کامل‌ترین پاکسازهای اندروید است، تمامی قابلیت‌های مورد نیاز با این برنامه دردسترس شما قرار خواهد گرفت. همانند دیگر نرم‌افزارهای هم‌رده، تنها با یک لمس تمام کارها به‌صورت خودکار انجام می‌شود، با گزینه Boost تمام برنامه‌های درون حافظه و در پس‌زمینه سیستم بسته می‌شوند و سرعت تلفن هوشمند اندرویدی افزایش پیدا خواهد کرد. ذخیره کننده انرژی باتری نیز تمامی دسترسی‌های غیر مجاز و بی‌اهمیت را از دسترس خارج می‌کند تا در بالاترین حالت ممکن، انرژی باتری را نگه‌دارد. حذف همزمان چندبرنامه و آنالیز وای‌فای نیز از دیگر قابلیت‌های برنامه All-in-One Toolbox است.

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

 • برنامه SD Maid

شعار نرم‌افزار SD Maid در خدمت کاربران بودن است، این برنامه محیط ساده‌ای دارد، با وارد شدن به SD Maid چهار عمل اصلی برنامه مقابل کاربران به‌صف خواهند شد، اولین ویژگی با نام CorpseFinder، تمامی فایل‌های اضافه و پوشه‌های بی‌مصرف و خالی را حذف خواهد کرد، ویژگی دوم SystemCleaner نام دارد که با نگاهی عمیق‌تر به حافظه به‌دنبال حفظ فایل‌های کم‌مصرف قدیمی و احتمالا غیرقابل استفاده می‌گردد، در این حالت قبل از حذف فایل‌ها، از کاربر تائیدیه پاکسازی گرفته می‌شود تا فایل‌های مورد استفاده، اشتباها پاک نشود. ویژگی سوم با نام AppCleaner، به حذف برنامه‌های غیر ضروری نصب شده برروی تلفن هوشمند و از بین بردن داده‌‌های آن‌ها می‌پردازد. در آخر ویژگی Databases داده‌های برنامه‌های فعال تلفن هوشمند تعلق دارد، نرم‌افزار SD Maid در آزمایش‌های انجام شده، 40 مگابایت از داده‌های غیر ضروری برنامه Spotify را پاکسازی کرد، با این برنامه مطمئن خواهید شد که هیچ نقطه‌ای از حافظه توسط فایل‌های غیرضروری اشغال نشده است.

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

 • برنامه Norton Clean

پس از برنامه سی‌کلینر، نورتن‌کلین دومین نرم‌افزار این فهرست است که توسط توسعه‌دهندگان آنتی‌ویروس‌های مشهور تولید شده، برنامه نورتن همانطور که از نامش پیداست به گروه سازنده آنتی‌ویروس نورتن تعلق دارد و یکی از بهترین برنامه‌های پاکسازی در اندروید است، نورتن فضای تلفن هوشمند شما را مرتب و سازماندهی می‌کند، این برنامه همچون دیگر نرم‌افزارهای پاکسازی، داده‌های حافظه کش را پاک می‌کند، همچنین تمامی فایل‌ها و پوشه‌های اضافی را حذف کرده و حتی برنامه‌های غیر ضروری را نیز از بین می‌برد. نورتن‌کلین دارای یک رابط کاربری بسیار بهینه با دو گزینه اصلی است که تمام کارهای مورد نیاز را انجام می‌دهد. بخش مدیریت برنامه‌های نصب شده، این امکان را می‌دهد که نرم‌افزاری‌های خود را بر اساس میزان داده مصرفی یا زمان استفاده فهرست‌بندی کرده و برنامه‌های پرمصرف یا کم‌کاربرد را شناسایی و حذف کنید. این برنامه تنها به پاکسازی محیط تلفن هوشمند کاربران می‌پردازد و امکانات متفاوت دیگری ندارد، در عین حال دسترسی ساده و یبک بودن برنامه، از نقاط قوت آن محسوب می‌شود.

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

مجددا تاید می‌کنیم که استفاده از برنامه‌های پاکسازی گوشی امری ضروری نیست، اما می‌تواند به افزایش بازدهی تلفن هوشمند شما کمک فراوانی کند، بیشتر برنامه‌های معرفی شده دارای بهترین عملکرد در حذف فایل‌های غیر ضروری، حذف تبلیغات و بهینه‌سازی فضای حافظه‌ اصلی و حافظه رم تلفن هوشمند هستند که با توجه به قابلیت‌‌های جانبی و به‌خصوص محیط بهینه نرم‌افزار، بهترین گزینه‌های ممکن برای انتخاب کاربران محسوب می‌شوند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 6. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 7. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 13. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / ۴۰ نفر برتر / قالیباف؛ بیشترین رای

 14. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 15. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 16. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 17. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 18. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 19. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 20. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 21. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 22. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 23. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 24. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 25. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

آخرین عناوین