معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

گروه فناوری الف،   3980524067

در این گزارش ۵ نرم‌افزار پاکسازی برتر و مشهور سیستم‌ عامل اندروید را معرفی خواهیم کرد.

بسیاری از کاربران به‌دنبال آن‌ هستند که با نصب یک نرم‌افزار و لمس یک گزینه، تحولی بزرگ در سرعت، عملکرد و بازدهی تلفن‌ هوشمندشان رخ دهد، این تصور اشتباه است، برنامه‌های Cleaner یا پاکسازی تلفن هوشمند، نمی‌توانند مجزه کنند، اما با استفاده مداوم از آن‌ها، کیفیت ارائه خدمات در دستگاه اندرویدی به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

در حال حاضر اکثر برنامه‌ها مقدار بسیاری زیادی داده بر روی حافظه اصلی ذخیره می‌کنند، این اتفاق به‌خصوص در نرم‌افزارهای پیام‌‎رسان و شبکه‌های مجازی بیشتر دیده می‌شود، این نوع برنامه‌ها نیز طرفداران بسیاری دارند و بر روی هر تلفن هوشمند حداقل دو یا سه نسخه مختلف از این دسته از نرم‌افزارها نصب شده است.

اما همین داده‌های اضافی در طولانی مدت چندین گیگابایت از فضای سیستم را اشغال می‌کند و موجب سنگینی دستگاه اندرویدی می‌شود، ارتباط مداوم با اینترنت و استفاده از برنامه‎‌های مختلف متصل به اینترنت نیز موجب می‌شود تا برخی بدافزارها به دستگاه اندرویدی کاربران وارد شده و عملکرد تلفن هوشمند را تحت تاثیر قرار دهند.

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

به همین منظور استفاده از برنامه‌های پاک‌کننده سیستم اندرویدی برای حذف فایل‌های اضافه و بدافزارها، تاثیرمثبتی بر روی عملکرد دستگاه خواهد گذاشت. البته تمامی برنامه‌ها کاربردی نیستند، برخی بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و یا عملکرد آن‌ها مثبت نیست، به همین جهت ما در این گزارش، ۵ برنامه پاکسازی برتر و قدرتمند اندرویدی را به شما معرفی خواهیم کرد، تنها ضرر نصب چنین برنامه‌هایی، اشغال شدن چندین مگابایت حافظه است که به دلیل سبک بودن نرم‌افزارهای پیشنهادی، این مقدار واقعا ناچیز بوده اما در مقابل تاثیرات مثبت استفاده از آن‌ها، بسیار بیشتر و مفیدتر است. با ما همراه باشید:

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

 • برنامه Droid Optimizer

نرم‌افزار Droid Optimizer یکی از بهترین و محبوب‌ترین برنامه‌های پاک‌کننده اندروید در گوگل‌پلی‌استور به حساب می‌آید، این برنامه تاکنون بیش از یک میلیون بار دانلود شده و وجه مثبت اولیه آن رابط کاربری جذاب، هوشمندانه و ساده است که کار را حتی برای افراد مبتدی آسان می‌کند. این برنامه برای ترغیب کاربران به استفاده مداوم از آن، دارای یک سیستم رتبه‌بدندی است که وضعیت دستگاه اندرویدی کاربران را مشخص می‌کند، به همین جهت کاربران برای رسیدن به بهترین سطح وضعیت دستگاه اندرویدی خود مجبوراند به طور مداوم از برنامه استفاده کنند، در این برنامه تنها یک لمس لازم است تا سیستم عامل اندروید به بهترین شکل بهینه شده و تمام مشخصات لازم مانند مقداری فضای آزاد حافظه رم و سطح وضعیت دستگاه اندرویدی به نمایش در بیایید. از قابلیت‌های خاص این برنامه، امکان تنظیم پاکسازی خودکار تلفن هوشمند است، به این ترتیب با انجام تنظیمات مربوطه، برنامه به صورت خودکار حافظه کش را بهینه کرده و تمام برنامه‌های اجرا شده در پس‌زمینه گوشی را می‌بنند، همچنین فایل‌های اضافی را نیز پاک می‌کند. با انتخاب گزینه خواب شبانه نیز در هنگام استراحت کاربران، استفاده تلفن هوشمند از منابع به حداقل می‌رسد تا انرژی باتری دستگاه هدر نرود.

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

 • برنامه CCleaner

برنامه سی‌کلینر به گروه توسعه دهنده آنتی‌ویروس Avast تعلق دارد که نسخه دسکتاپ آن نیز در رایانه‌های شخصی قابل استفاده است، البته ویژگی‌های نسخه دسکتاپ این برنامه اخیرا کاهش پیدا کرده و آنتی‌ویروس Avast نیز مانند سابق کاربردی نیست اما نسخه اندروید آن همچنان مانند گذشته یکی از بهترین برنامه‌های پاکسازی برای این سیستم‌عامل به شمار می‌رود. سی‌کلینر یک برنامه چند منظوره است که تلاش می‌کند حافظه تلفن هوشمند را تجزیه و تحلیل کرده، فایل‌های غیرکاربردی، حافظه کش و اسناد بی‌اهمیت مانند تاریخچه‌ها وسابقه استفاده از برنامه‌‌ها را پاک کرده و در نهایت استفاده از اندروید را بهینه می‌کند. رابط کاربری ساده برنامه اجازه می‌دهد تا چندین برنامه به صورت همزمان حذف شود، همچنین آخرین اطلاعات سیستم مانند وضعیت پردازنده، حافظه اصلی و رم نیز در اختیار کاربران قرار داده می‌شود، بنابراین همه چیز در پیش چشم شما قرار دارد و می‌توانید به هر صورتی که می‌خواهید دستگاه اندرویدی را مدیریت کنید. سی‌کلینر سبک بوده و تنها برای چند ویژگی پیشرفته نیاز به پرداخت هزینه دارد که در حال عادی نیازی به آن ویژگی‌ها نیست.

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

 • برنامه All-in-One Toolbox

پاکسازی سیستم تنها بخشی از کار است، اما نظارت باتری، دمای پردازنده یا حذف تبلیغات مزاحم چه می‌شود؟ تمام این قابلیت‌ها در All-in-One Toolbox وجود دارد، این برنامه یکی از کامل‌ترین پاکسازهای اندروید است، تمامی قابلیت‌های مورد نیاز با این برنامه دردسترس شما قرار خواهد گرفت. همانند دیگر نرم‌افزارهای هم‌رده، تنها با یک لمس تمام کارها به‌صورت خودکار انجام می‌شود، با گزینه Boost تمام برنامه‌های درون حافظه و در پس‌زمینه سیستم بسته می‌شوند و سرعت تلفن هوشمند اندرویدی افزایش پیدا خواهد کرد. ذخیره کننده انرژی باتری نیز تمامی دسترسی‌های غیر مجاز و بی‌اهمیت را از دسترس خارج می‌کند تا در بالاترین حالت ممکن، انرژی باتری را نگه‌دارد. حذف همزمان چندبرنامه و آنالیز وای‌فای نیز از دیگر قابلیت‌های برنامه All-in-One Toolbox است.

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

 • برنامه SD Maid

شعار نرم‌افزار SD Maid در خدمت کاربران بودن است، این برنامه محیط ساده‌ای دارد، با وارد شدن به SD Maid چهار عمل اصلی برنامه مقابل کاربران به‌صف خواهند شد، اولین ویژگی با نام CorpseFinder، تمامی فایل‌های اضافه و پوشه‌های بی‌مصرف و خالی را حذف خواهد کرد، ویژگی دوم SystemCleaner نام دارد که با نگاهی عمیق‌تر به حافظه به‌دنبال حفظ فایل‌های کم‌مصرف قدیمی و احتمالا غیرقابل استفاده می‌گردد، در این حالت قبل از حذف فایل‌ها، از کاربر تائیدیه پاکسازی گرفته می‌شود تا فایل‌های مورد استفاده، اشتباها پاک نشود. ویژگی سوم با نام AppCleaner، به حذف برنامه‌های غیر ضروری نصب شده برروی تلفن هوشمند و از بین بردن داده‌‌های آن‌ها می‌پردازد. در آخر ویژگی Databases داده‌های برنامه‌های فعال تلفن هوشمند تعلق دارد، نرم‌افزار SD Maid در آزمایش‌های انجام شده، 40 مگابایت از داده‌های غیر ضروری برنامه Spotify را پاکسازی کرد، با این برنامه مطمئن خواهید شد که هیچ نقطه‌ای از حافظه توسط فایل‌های غیرضروری اشغال نشده است.

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

 • برنامه Norton Clean

پس از برنامه سی‌کلینر، نورتن‌کلین دومین نرم‌افزار این فهرست است که توسط توسعه‌دهندگان آنتی‌ویروس‌های مشهور تولید شده، برنامه نورتن همانطور که از نامش پیداست به گروه سازنده آنتی‌ویروس نورتن تعلق دارد و یکی از بهترین برنامه‌های پاکسازی در اندروید است، نورتن فضای تلفن هوشمند شما را مرتب و سازماندهی می‌کند، این برنامه همچون دیگر نرم‌افزارهای پاکسازی، داده‌های حافظه کش را پاک می‌کند، همچنین تمامی فایل‌ها و پوشه‌های اضافی را حذف کرده و حتی برنامه‌های غیر ضروری را نیز از بین می‌برد. نورتن‌کلین دارای یک رابط کاربری بسیار بهینه با دو گزینه اصلی است که تمام کارهای مورد نیاز را انجام می‌دهد. بخش مدیریت برنامه‌های نصب شده، این امکان را می‌دهد که نرم‌افزاری‌های خود را بر اساس میزان داده مصرفی یا زمان استفاده فهرست‌بندی کرده و برنامه‌های پرمصرف یا کم‌کاربرد را شناسایی و حذف کنید. این برنامه تنها به پاکسازی محیط تلفن هوشمند کاربران می‌پردازد و امکانات متفاوت دیگری ندارد، در عین حال دسترسی ساده و یبک بودن برنامه، از نقاط قوت آن محسوب می‌شود.

معرفی ۵ نرم‌افزار برتر برای پاکسازی سیستم‌ عامل اندروید

مجددا تاید می‌کنیم که استفاده از برنامه‌های پاکسازی گوشی امری ضروری نیست، اما می‌تواند به افزایش بازدهی تلفن هوشمند شما کمک فراوانی کند، بیشتر برنامه‌های معرفی شده دارای بهترین عملکرد در حذف فایل‌های غیر ضروری، حذف تبلیغات و بهینه‌سازی فضای حافظه‌ اصلی و حافظه رم تلفن هوشمند هستند که با توجه به قابلیت‌‌های جانبی و به‌خصوص محیط بهینه نرم‌افزار، بهترین گزینه‌های ممکن برای انتخاب کاربران محسوب می‌شوند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 2. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 3. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 4. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 5. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 6. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 7. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 8. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 9. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 10. اسلحه عجیب اراذل و اوباش تهرانی!  

 11. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

 12. رویترز: قیمت بنزین در آمریکا امروز 15 درصد افزایش یافت

 13. کیفرخواست راننده جنجالی پورشه صادر شد

 14. یک اصلاح‌طلب: به جای روحانی بودم، استعفا می‌دادم

 15. سرویس‌های ارزش افزوده تعطیل می‌شوند؟  

 16. ترامپ: ترجیح می‌دهم با روحانی دیدار نکنم

 17. ۱۰ مورد از عجیب‌ترین قوانین آمریکا

 18. تجمع کارگران هپکو اراک  

 19. بازدید سرزده دادستان تهران از پارکینگ خودروهای دپوشده  

 20. قیمت دفتر دانش‌آموزی اعلام شد

 21. فرانسه: شواهدی درباره مبدا پرواز پهپادها به سمت تاسیسات آرامکو وجود ندارد

 22. کارگردان فیلم رستاخیز: مسئولان را به دادگاه الهی حواله داده‌ایم

 23. قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین شایعه بود؟

 24. افزایش جزئی قیمت سکه در بازار / دلار ۱۱۴۰۰ تومان شد

 25. سخنگوی وزارت خارجه: هیئت سیاسی طالبان با مقامات ایران گفتگو کردند

پربحث‌های دیروز

 1. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 2. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 5. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 6. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 7. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 8. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 9. واکنش «محمدعلی الحوثی» به سخنان «پوتین»

 10. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 11. ترامپ: دنبال رویارویی نظامی با ایران نیستیم/ به نظر می‌رسد ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است

 12. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 13. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 14. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 15. ترامپ: سعودی‌ها برای تامین امنیت خود باید پول بیشتری بدهند

 16. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 17. شکاف میان مردم و دولت آمریکا / رویای «لینکلن» تعبیر نشد

 18. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 19. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 20. مرگ یک پسر بچه‌ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق‌گرفتگی/ "مقصر" کیست؟

 21. اسلحه عجیب اراذل و اوباش تهرانی!  

 22. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

 23. رویترز: قیمت بنزین در آمریکا امروز 15 درصد افزایش یافت

 24. کیفرخواست راننده جنجالی پورشه صادر شد

 25. یک اصلاح‌طلب: به جای روحانی بودم، استعفا می‌دادم

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 7. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 10. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 11. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 12. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 13. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 14. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 15. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 16. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 17. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 18. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 19. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 20. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 21. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 22. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 23. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 24. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 25. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

پربحث‌های هفته

 1. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 2. هشدار پلیس فتا به کاربرانی که از فیلترشکن استفاده می کنند

 3. اپل و رونمایی از سه گانه آیفون۱۱ + تصاویر و مشخصات

 4. یک مصوبه ؛ یک اطلاعیه و چند پر سش از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

 5. بیل گیتس به گرمایش زمین پایان می‌دهد؟!

 6. چرا نوزادان اشک ندارند؟

 7. ۵ شخصیت تأثیرگذار در تاریخ تکنولوژی معاصر

 8. احتیاط کنید؛ خطر اتصال به وای‌فای‌ رایگان!

 9. جستجو با اسکرین‌شات به زودی در گوگل

 10. گوشی‌های گلکسی اس و نوت ادغام می‌شوند؟

 11. سود هوآوی از فروش تجهیزات و گوشی‌ به 1.55 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2019 رسید

 12. زمان رونمایی از گوشی‌های پیکسل ۴ گوگل

 13. پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات تایید نشد

 14. ۱۰ نرم‌افزار و برنامه غیر ضروری برای ویندوز

 15. یک واقعیت علمی: اجساد حرکت می‌کنند!

 16. نگاه نزدیک به پرقدرت‌ترین پردازنده، Kirin 990 هوآوی در دنیای آندروید

 17. ال‌جی تبلت ۱۰ اینچی می‌سازد

 18. تغییر لوگوی گوگل به افتخار یک زن + عکس

 19. ضریب نفوذ اینترنت در جامعه به ۹۰درصد رسید

 20. حقایقی درباره معروف‌ترین سرقت‌های اطلاعاتی جهان

 21. رتبه اول هشتمین جشنواره ملی فاوا به شرکت آریاهمراه تعلق گرفت

 22. دقیق‌ترین تصویر ناسا از زحل منتشر شد

 23. آشنایی با سبک‌ترین لپ‌تاپ ۱۴ اینچی دنیا + تصاویر

 24. معرفی امکانات جدید رابط کاربری هوآوی EMUI 10 برای اولین بار در IFA 2019

 25. بلائی که استفاده مداوم از موبایل بر سرمان می‌آورد!

آخرین عناوین