واعظی: رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت می‌کند/ معرفی وزیر آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور

گروه سیاسی الف،   3980523074 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: وزیر آموزش و پرورش پس از بررسی از میان شش نفر، تا نیمه اول شهریورماه معرفی می شود.

رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت می‌کند/ معرفی وزیر آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور

به گزارش فارس، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه صبح امروز هیأت دولت، در خصوص انتخاب وزیر آموزش و پرورش، اظهار داشت: در ارتباط با وزیر آموزش و پرورش با توجه به اینکه ما باید مقدمات بازگشایی مدارس را آماده کنیم، طبیعی است که در این چند هفته گذشته مطالعاتمان روی گزینه های مختلف آغاز شده و بررسی می کنیم.

وی افزود: هم اکنون به شش نفر رسیده ایم که بین آنها بررسی می کنیم امیدواریم انشالله در نیمه اول شهریور، انتخاب وزیر آموزش و پرورش قطعی شود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره تنش‌های ایجاد شده بین هند و پاکستان و شرایط مردم کشمیر اظهار داشت: موضع ما درباره همه مسلمانان این بوده که باید تلاش کنیم حقوق مسلمانان در جایی که زندگی می‌کنند باید حفظ شود.

وی افزود: موضوع کشمیر موضوعی اختلافی بین هند و پاکستان است و ما با هر دو کشور روابط خوبی داریم و همواره توصیه کردیم این دو کشور خویشتنداری کنند، خصوصا برخورد هند با مسلمانان کشمیر مبتنی بر احترام و تامین حقوقشان باشد و امیدواریم تنش میان این کشورها به سرعت کاهش یابد.

واعظی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره مذاکره با اروپا گفت: مذاکره با اروپا جدی تری شده است، در جلسه ای که کمیسیون مشترک برگزار کرده آقای عراقچی حضور یافت و همچنین قرار است جلسه ای در آینده برگزار شود. در کنار این مذاکرات صحبت هایی شده که بتوانیم به چارچوب هایی برسیم و امیدواریم به بهره مندی از منافع برجام برسیم.

وی  همچنین گفت: در مورد اینکه اگر به جمع بندی نرسیم گام سوم را انجام می‌دهیم، تردیدی نیست.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخی، مبنی بر اینکه آیا مذاکراتی با سازمان ملل برای رفع تحریم ظریف و حضور وی با هیات ایرانی در سازمان ملل شده است، گفت: بله. آقای تخت روانچی یک نامه اعتراضی جدی به دبیر کل سازمان ملل نوشته و از ایشان خواستند که موضوع را پیگیری کنند.

وی اظهار داشت: در کنار این مذاکرات کشورهای مختلف از جمله کشور فرانسه که تلاشهای بیشتری در این زمینه دارد، با ما صحبت کردند برای این که بتوانیم به چارچوبی برسیم. مذاکرات ما با ایشان تداوم دارد و امیدواریم بتوانیم آنچه از منافع مردم و کشور در برجام تعریف شده را محقق کنیم.

رییس دفتر رییس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آقای روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت می کند و آیا تحریم های محدودیت جغرافیایی در آمریکا نیز مشمول وی می شود گفت: اگر مشکل خاصی پیش نیاید حضور می یابند، من در مورد محدودیت ها چیزی نشنیدم از طرفی هم آنچه که مربوط به آقای ظریف است امیدوارم ایشان حتما به گونه ای باشد که در جلسه سازمان ملل حضور یابند و فکر کنم این جزو حقوق کشورها مخصوصا وزیر خارجه است که بتواند در جلسات مهم سازمان ملل شرکت کند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره اقدامات دولت برای تحقق شعار «رونق تولید» در سال ۹۸، گفت: دولت برای تحقق این شعار از همه امکانات خود استفاده کرده است.

واعظی اظهار داشت: دولت به این شعار اعتقاد دارد در ابتدای شخص رئیس جمهوری دولت و تمام وزیران برای انتخاب این شعار که بهترین شعار ممکن برای سال، از رهبر معظم انقلاب اسلامی قدردانی کردند. وقتی در شرایط تحریم قرار داریم باید روی پای خود بایستیم.  وقتی دشمن فشار می آورد تا کارگران کشور بیکار شوند، باید تولید را بالا ببریم.

وی بیان کرد: اگر به دنبال خودکفایی در اقتصاد هستیم باید از تولید شروع کنیم. دولت برای تامین مواد اولیه و نقدینگی اقداماتی از ابتدای سال انجام داده است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به جلساتی که از ابتدای سال با روسای بانک‌ها داشته است گفت: از بانک ها خواسته ایم که برنامه‌ریزی کنیم تا نقدینگی خود را در اختیار تولید قرار بدهند.  

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: در این جلسات با اشاره به افزایش قیمت ارز در کشور، بر ضرورت کمک بانک ها به تولیدکنندگان برای تامین مواد اولیه تاکید کردیم، که این کمک ها در حال  انجام است. شبانه روز در تلاشیم فشارها بر مردم کمتر شود.

واعظی در مورد تحریم‌ها گفت: تحریم مقدار سختی هم به وجود آورده است، ولی این انتظار که همگان به خصوص دشمنان خارجی داشتند که کارگران گروه گروه بیکار شوند و یا مواد اولیه به کشور نرسد، یا شرکت ها و بنگاه ها تعطیل می شوند، این اتفاقات در کشور نیفتاد.

رئیس دفتر رئیس جمهوری اظهار داشت: با عنایت رهبری و همکاری و همدلی مجلس و دولت، اکنون شاهد هستیم که وضعیت کشور در صنعت رونق تولید و صادرات کالا بهتر شده است، این نتیجه آرامش و ثباتی است که در چند ماه گذشته در کشور وجود داشته است.

وی تصریح کرد: مردم نیز اطمینان داشته باشند در شرایط  کنونی که بسیار سخت است وزیران و و کارگزاران آنها شبانه روز تلاش می کنند تا فشارها بر مردم کمتر شود و تولید بیشتر شود و شرایط و نرخ بیکاری از این حالت خارج شود.

واعظی گفت:  یک گروه که با هر بخشی از دولت که موفقیت های چشمگیری دارد همواره مخالفت می‌کند.  آقای دکتر ظریف پرونده روشنی دارد و در ۶ سال گذشته خوب کار کرده و توفیق داشته است؛ برجام و توسعه روابط با همسایگان و اروپا از توفیقات مهم وزیر امور خارجه است.

وی درباره هجمه و تبلیغات منفی برضد وزیر امور خارجه گفت: در شرایطی که  آمریکا این همه هجمه و فشار وارد می کند، شاهد هستیم که روابط ایران با بقیه کشورها به خوبی دارد صادرات کالا انجام می شود و به پیش می رود.

واعظی در پایان تاکید کرد: کسانی که مخالف دولت هستند و دولت تدبیر و امید را برای اهداف سیاسی خود برای انتخابات مجلس پایان سال و انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ دولت را می زنند طبیعی است که باید وزیران شاخص دولت را بزنند و ظریف چون یکی از وزیران شاخص دولت است به او حمله می‌کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

جلال۱۰۴۹۱۰۶۱۳:۱۸:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۲۳
جناب واعظی , لطفا به سازمان سرمایه گذاری وزارت دارایی هم عنایتی بفرماید , سازمان مزبور ظرفیت عظیمی برای برون رفت اقتصاد کشور از بحران فعلی دارد و شایسته نیست فردی غیر مرتبط و بی کفایت به آن تحمیل شود, عاجزانه از جنابعالی درخواست می کنیم عنایتی بفرماید و با وزیر دارایی همراه شوید.
حسن۱۰۴۹۱۹۵۱۴:۲۰:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۲۳
لطفا عنایتی بفرماید جناب واعظی
علی۱۰۴۹۲۰۴۱۴:۲۴:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۲۳
الان چهارماهه عملا سازمان از حیظ انتفاع در این شرایط وخیم اقتصادی افتاده , سازمانی که می توانست در این شرایط بحرانی موتور محرک اقتصاد کشور باشه
رضا۱۰۴۹۲۰۸۱۴:۲۹:۲۱ ۱۳۹۸/۵/۲۳
آقای واعظی آگر بزرگی بفرماید و همین یک کار را انجام بدهی مطمیین باش خدمت بزرگی به اقتصاد , نظام و مردم بزرگوار کرده ای
م۱۰۴۹۲۱۶۱۴:۳۵:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۲۳
آقای واعظی شایسته نیست با این قبیل انتصابات با رای مردم بازی کنیم
بهرام۱۰۴۹۲۲۹۱۴:۴۱:۰۰ ۱۳۹۸/۵/۲۳
انتصاب افراد بی ربط و بی کفایت علاوه توهین به اعتماد ( رای ) مردم استبلکه ظلمی نابخشودنی به کشور , نظام و آیندگان این مرز و بوم است
ناشناس۱۰۴۹۲۵۶۱۴:۵۱:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۲۳
بعیده آقای واعظی تن به تغییر بده
زهرا۱۰۴۹۲۹۸۱۵:۱۲:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۲۳
لطفا آقای واعظی حرمت پرسنل تحصیل کرده و فریخته سازمان را برای خدا حفظ کن , توهین از این عیان تر و بزرگتر به پرسنل متخصص سازمان سرمایه گذاری در تاریخ این سازمان بی سابقه است
ناشناس۱۰۴۹۳۰۵۱۵:۱۶:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۲۳
آقای واعظی بی صبرانه منتظر لطف شما هستیم

پربحث‌های دیروز

 1. مذاکره مجدد با آمریکا به‌ چه بهانه و بهایی؟

 2. ۱۰ نکته درباره گفت‌گوی ظریف و اشپیگل 

 3. حمله بی‌سابقه روحانی به شورای نگهبان/ توضیحات جدید درباره کاخ مرمر/ باهنر: اصلاح‌طلبان هم طرفدار دارند و هم کاندیدا برای بستن لیست

 4. هواپیما تهران - بندرماهشهر از باند فرودگاه خارج شد + عکس و فیلم

 5. طالبان مسئولیت سرنگونی هواپیمای آمریکایی را پذیرفت

 6. آمریکایی‌ها چشم دیدن این کارخانه را ندارند

 7. همه یارانه‌بگیران از سال بعد یارانه معیشتی می‌گیرند + جزئیات

 8. فاش شدن جزئیاتی از معامله قرن در یک روزنامه اسراییلی

 9. انتخابات مجلس یازدهم و بلاتکلیفی جریان های سیاسی/ آیا باید امیدوار بود؟

 10. روحانی: ملت ما نمی‌گذارد آمریکا پیروز شود/ با صندوق رای قهر نکنید؛ امروز روزی است که باید پای صندوق رای رفت

 11. خبرهای متناقض درباره سرنگونی هواپیما نیروی هوایی آمریکا در افغانستان/ ان‌بی‌سی: همه سرنشینان کشته شدند + عکس

 12. درخواست فوری برای استیضاح ظریف در مجلس

 13. روحانی: حوادث دی ماه ۹۶ ترامپ را پُر رو کرد

 14. تجمع مردم مقابل وزارت خارجه/ ظریف بابت اظهاراتش عذرخواهی کند + عکس و فیلم

 15. ادعای مهناز افشار درباره محسن تنابنده + عکس

 16. انتقاد ربیعی از صداوسیما در پخش نکردن سخنرانی روحانی

 17. آزمون معامله قرن؛ از رخوت رژیم‌های عربی تا تحرکات جهان اسلام

پربحث‌های هفته

 1. مذاکره مجدد با آمریکا به‌ چه بهانه و بهایی؟

 2. ۱۰ نکته درباره گفت‌گوی ظریف و اشپیگل 

 3. تجربه‌ای برای آیندگان تا دیگر ماشه‌ای را علیه ما نچکانند!...

 4. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 5. انتقاد حسین شریعتمداری از ظریف؛ وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

 6. واکنش ترامپ به سخنان ظریف درباره مذاکره با آمریکا: نه مرسی!

 7. حمله بی‌سابقه روحانی به شورای نگهبان/ توضیحات جدید درباره کاخ مرمر/ باهنر: اصلاح‌طلبان هم طرفدار دارند و هم کاندیدا برای بستن لیست

 8. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 9. علت عجیب ردصلاحیت علی مطهری/ جلسه خاتمی و ناطق با روحانی؛ از تکذیب تا تایید/کرباسچی: مردم و تاریخ درباره زندگی بدون تشریفات مرحوم هاشمی قضاوت خواهند کرد

 10. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 11. هواپیما تهران - بندرماهشهر از باند فرودگاه خارج شد + عکس و فیلم

 12. واکنش رسمی سپاه به سخنان حسن عباسی/ دفاع کدخدایی از ردصلاحیت‌ها/ سلیمی‌نمین: اصلاح‌طلبان مظلوم‌نمایی می‌کنند

 13. رمزگشایی از حمله روحانی به شورای نگهبان!

 14. پاسخ بانک کشاورزی به احمد توکلی

 15. «تبریزیان» کیست و چرا «هاریسون» را آتش زد؟

 16. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 17. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 18. ظریف: مذاکره دوجانبه با ایران خیال باطل ترامپ است

 19. چند نکته درباره جاروجنجال ها پیرامون ردصلاحیت های اخیر

 20. تردید نشریه هیل در انتخاب مجدد ترامپ

 21. زمستان سخت دروغ و روسیاهی دشمنان مردم ایران

 22. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 23. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 24. طالبان مسئولیت سرنگونی هواپیمای آمریکایی را پذیرفت

 25. توصیه ظریف به ترامپ در پاسخ به «نه مرسی!»

پربحث‌های هفته

 1. مذاکره مجدد با آمریکا به‌ چه بهانه و بهایی؟

 2. ۱۰ نکته درباره گفت‌گوی ظریف و اشپیگل 

 3. تجربه‌ای برای آیندگان تا دیگر ماشه‌ای را علیه ما نچکانند!...

 4. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 5. انتقاد حسین شریعتمداری از ظریف؛ وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

 6. حمله بی‌سابقه روحانی به شورای نگهبان/ توضیحات جدید درباره کاخ مرمر/ باهنر: اصلاح‌طلبان هم طرفدار دارند و هم کاندیدا برای بستن لیست

 7. علت عجیب ردصلاحیت علی مطهری/ جلسه خاتمی و ناطق با روحانی؛ از تکذیب تا تایید/کرباسچی: مردم و تاریخ درباره زندگی بدون تشریفات مرحوم هاشمی قضاوت خواهند کرد

 8. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 9. واکنش رسمی سپاه به سخنان حسن عباسی/ دفاع کدخدایی از ردصلاحیت‌ها/ سلیمی‌نمین: اصلاح‌طلبان مظلوم‌نمایی می‌کنند

 10. رمزگشایی از حمله روحانی به شورای نگهبان!

 11. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 12. چند نکته درباره جاروجنجال ها پیرامون ردصلاحیت های اخیر

 13. زمستان سخت دروغ و روسیاهی دشمنان مردم ایران

 14. توصیه ظریف به ترامپ در پاسخ به «نه مرسی!»

 15. ترور؛ دکترین جدید سیاست‌ خارجی آمریکا

 16. مقصر ماییم!     

 17. محمود کریمی: مجلس بعدی دیگر جای بخور بخور نیست/ مشکل ما این است که پدافند سیاسی نداریم/ زندگی مردم سخت‌تر شده

 18. قالیباف: مشکلات اقتصادی قابل حل است/ شهید سلیمانی با اتکا به جوانان موفق شد

 19. خودداری جعفرزاده از مصاحبه درباره رد صلاحیتش بر خلاف اظهارات واعظی

 20. «پول‌کراسی» در انتخابات؛ نتیجه لجاجت مجلس/ مخالفان شورای نگهبان یک سوزن هم به خود بزنند

 21. جایزه ۳ میلیون دلاری برای سر ترامپ

 22. واکنش خانواده سردار سلیمانی به بازداشت جوانی که به تصویر حاج قاسم اهانت کرد

 23. یکی از مهمترین پروژه‌های موشکی ایران را بشناسید + تصاویر

 24. مذاکره با ‌قاتل حاج‌قاسم؟!

 25. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرا دولت به پیشنهادات اقتصاددانان گوش نمی‌کند؟/ برخی هنرمندان در صداوسیما مشهور شدند اما حالا ژست اپوزیسیون می‌گیرند/ حاکمیت باید با دانشجویان مدارا کند

آخرین عناوین