رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

گروه سیاسی الف،   3980522077 ۴۱ نظر، ۳ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

رئیس سازمان حج و زیارت، ادعای مطرح شده از سوی برادر شهید غضنفر رکن آبادی مبنی بر پذیرفتن مسئولیت فاجعه منا توسط مسئولان ایرانی در خصوص شهادت حاجیان ایرانی در منا را رد کرد و گفت: این ادعا، دروغ محض است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت در حاشیه مراسم بزرگداشت «شهدای منا و مسجدالحرام» در بعثه مقام معظم رهبری، با رد ادعای مطرح شده از سوی برادر شهید غضنفر رکن آبادی اظهار داشت: این ادعا، دروغ محض است. تفاهم نامه‌های سازمان حج و زیارت امضاشده و کاملا روشن و شفاف است و هیچ نکته پنهانی ندارد.

او افزود: نخستین بند همه تفاهم نامه‌های ما، حفظ عزت، کرامت، آرامش و امنیت زائران ایرانی است و همواره آن را طلب کرده ایم. کسی که برای زائرین عزت و کرامت را دنبال می‌کند، آیا از حقوق شهدای خود می‌گذرد و با آن معامله می‌کند؟

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: «من فکر می‌کنم کسی که این حرف را زده، حتما بی اطلاع بوده یا هنگام صحبت کردن دچار خلجان شده و متوجه نبوده است چه می‌گوید و گرنه می‌داند هیچ یک از مسئولان جمهوری اسلامی از خون شهیدانشان نخواهند گذشت.»

رشیدیان تصریح کرد: پیگیری موضوع شهدای منا جزو مسایل مستمر سازمان حج و زیارت و دیپلماسی جمهوری اسلامی است و با توجه به اینکه در حال حاضر، ایران نمایندگی سیاسی در عربستان ندارد، دفتر نمایندگی حج و زیارت آن را پیگیری می‌کند.

او آخرین مورد را روشن شدن تکلیف شهدای مفقودالاثر در فاجعه منا بیان کرد و اظهار داشت: تا اوایل امسال چند شهید داشتیم که تکلیف آن‌ها روشن نشده بود، اما با پیگیری‌های صورت گرفته، سرنوشت و محل دفن آن‌ها مشخص شد و در حال حاضر، هیچ شهید مفقودالاثر و بدون اطلاع از محل دفن او نداریم.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: یکی از موضوعاتی که همواره در مذاکرات با طرف عربستانی داشته ایم، پیگیری موضوع شهدای منا و مسجدالحرام بوده است.

رشیدیان تصریح کرد: در مذاکره سال گذشته برای بحث بر سر تفاهم نامه حج، به ما اعلام شد که در موضوع مربوط به حقوق شهدای مسجدالحرام کار تقریبا به پایان رسیده است.

او افزود: به همین دلیل از ما خواستند مشخصات وراث شهدا را برای آن‌ها ارسال کنیم که به دلیل قطع روابط سیاسی دو کشور، مشخصات به دفتر نمایندگی عربستان در سازمان ملل فرستاده شد.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در جلسه پیگیری که بعدا داشتیم، به ما اعلام کردند چک مربوطه را ارسال کرده اند در حالی که چنین نشده بود. در جلسات بعدی از جمله نشستی که دو هفته پیش با وزیر حج و عمره عربستان داشتیم، این گلایه را مجددا مطرح کردیم و قرار شد وی بدعهدی و بدقولی را که نسبت به این موضوع شده است از طریق وزارت امور خارجه عربستان پیگیری کند.

رشیدیان گفت که در مورد شهدای منا نیز مذاکراتی با مسئولان عربستانی داشته است، اما آن‌ها اعلام کرده اند که هنوز در این زمینه به جمع بندی نرسیده اند.

او افزود: ما این موضوع را از طریق مسئولان بعثه دیگر کشور‌ها پیگیری کردیم، اما به آن‌ها هم عینا همان جواب ما را داده اند.

رئیس سازمان حج و زیارت در پاسخ به سوالی درباره تعیین هویت شهدای فاجعه منا گفت: از همه شهدایی که دفن شده بودند، نمونه دی ان‌ای گرفته شده است و یکی از دلایل طول کشیدن موضوع تعیین هویت شهدا نیز این بود که باید فرزندان یا نزدیکان آن‌ها به عربستان می‌آمدند تا نمونه دی ان‌ای آن‌ها گرفته و با نمونه شهدا تطبیق داده شود.

رشیدیان تصریح کرد: با روشن شدن تکلیف چند شهید باقیمانده، نامه رسمی وزارت حج و عمره عربستان را اوایل امسال راجع به مشخصات شهدا دریافت کردیم و اکنون هیچ شهیدی نداریم که محل دفن او را ندانیم.

«مرتضی رکن‌آبادی» برادر دیپلمات سابق ایران در لبنان که جزء جان‌باختگان فاجعه منا بود، همزمان با سالگرد آن حادثه درحالی‌که ۸۸ هزار ایرانی در حج حضور دارند، در یک برنامه تلویزیونی مدعی شد اسناد و منابع موثقی دارد که نشان می‌دهد ایران برای باز شدن راه حج، توافق‌نامه‌ای را امضا کرده که در آن پذیرفته مقصر فاجعه منا ایرانی‌ها بوده‌اند.

او گفته است: «واقعا تعجب‌آور است مسؤولان جمهوری اسلامی سال گذشته توافق‌نامه‌ای را در مذاکرات حج امضا کردند که براساس آن پذیرفته‌اند آن‌چه در منا اتفاق افتاد مقصرش ایرانی‌ها بودند تا بتوانند راه حج را باز کنند. به این وسیله راه حج باز شد یعنی روی خون شهدای منا پا گذاشته شد. اطلاع دقیقی دارم و به موقع منبع را اگر نیاز بود حتما معرفی می‌کنم.»

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

پرتو۱۰۴۷۴۱۶۱۱:۵۵:۲۸ ۱۳۹۸/۵/۲۲
به جرم تشویش افکار عمومی دستگیرش کنین . جرم کوچکی نیست.
ناشناس۱۰۴۷۷۷۲۱۵:۱۶:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۲۲
رکن آبادی درست میگوید دولت توی این مدت طولانی چه کاری انجام داده اعلام کند
ناشناس۱۰۴۷۸۳۸۱۶:۰۱:۰۲ ۱۳۹۸/۵/۲۲
جناب آقای رشیدیان مگر بازنشسته نیست؟؟ مگر به همین دلیل از استانداری خراسان رضوی نرفت؟
ناشناس۱۰۴۷۸۴۰۱۶:۰۱:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۲۲
به سازمانیکه پول‌های مردم رو سالیان سال نگه‌داشته ..چطور میشه اعتماد کرد؟؟ به سازمانیکه در موضوع عتبات عالیات با مردم مشتاق برخوردهای به شدت تحقیرآمیز و توهین‌آمیز داشته چگونه میشه .. به سازمانیکه هنوز هیچ جوابی برای موضوع تعرض جنسی به ۲ جوان ایرانی نداره و منافع سازمانی خودشو به مصالح و عزت یک ملت ترجیح میده چطور میشه ..؟؟؟ رکن‌آبادی عزیز جای خود ، سازمان به هیچکدوم از مطالبات مردم جوابگو نیست
ناشناس۱۰۴۸۰۷۳۱۸:۴۷:۲۸ ۱۳۹۸/۵/۲۲
البته اگر ادعایش دروغین باشد . والّا من و تو که بواسطه شنیدن خبر دچار تشویش ذهن میشویم باید خودمان را درمان کنیم.
rassharif۱۰۴۸۰۷۸۱۸:۵۱:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۲۲
خیلی دروغ های محض بوده که بعدا معلوم شده خیلی هم راست بوده اند!
ناشناس۱۰۴۷۴۲۳۱۲:۰۲:۱۳ ۱۳۹۸/۵/۲۲
متن توافق را نشر دهید مانند برجام! یا این یکی بر خلاف مصلحت! است؟
ناشناس۱۰۴۷۴۲۴۱۲:۰۲:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۲۲
مگه میشه برادر شهید حرف الکی بزنه حتما یه چیزی بوده
ناشناس۱۰۴۷۵۸۷۱۳:۱۲:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۲۲
مگر معصومه.؟
ناشناس۱۰۴۷۴۵۷۱۲:۱۷:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۲۲
شاید شما دروغ محض میگویید. اگر راست میگویید چرا بعد از 4 سال پیگیر وضعیت خانواده های شهدا نیستید. اگر راست میگویید تفاهم نامه را منتشر کنید. پس چه کسی دروغ میگویید؟ مردم قضاوت کنند؟
ناشناس۱۰۴۷۴۶۲۱۲:۱۹:۳۰ ۱۳۹۸/۵/۲۲
اگه نهایتا اطلاعات رکن‌آبادی درست از آب دربیاد سازمان حج .. اگر هم اشتباه بوده باشه ، باز هم نشون دهنده‌ی این هست که امور حج و عتبات و سازمان شفاف نیست و بشکل محرمانه .. اداره میشه و لذا ..
ناشناس۱۰۴۷۴۶۴۱۲:۲۰:۱۱ ۱۳۹۸/۵/۲۲
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: «من فکر می‌کنم کسی که این حرف را زده، حتما بی اطلاع بوده یا هنگام صحبت کردن دچار خلجان شده و متوجه نبوده است چه می‌گوید و گرنه می‌داند هیچ یک از مسئولان جمهوری اسلامی از خون شهیدانشان نخواهند گذشت.» این کلیت ندارد . همین چند روز پیش شاهد برداشتن نام شهدا از کوچه ها توسط شهرداری نبودیم ؟
ناشناس۱۰۴۷۷۸۶۱۵:۲۷:۱۱ ۱۳۹۸/۵/۲۲
خلط مبحث نفرمایید، بهتر آن است که فرد حین رانندگی پاراگراف نخواهند! نام باید ساده و کوچک و روان باشد تا آدرس یابی ساده شود، این ربطی به احترام به شهدا ندارد.
ناشناس۱۰۴۷۴۶۵۱۲:۲۰:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۲۲
سازمان عریض و طویل حج صلاحیت اداره‌ی عتبات و حج رو داره ؟؟!! رفتارش مثل ..با ملت
لطفی۱۰۴۷۴۶۸۱۲:۲۳:۲۲ ۱۳۹۸/۵/۲۲
این نوع تهمت زنی یعنی از جایگاه برادر شهید سوء استفاده کردند , متاسفم آقای رکن آبادی منافع ملی و آبروی نظام قابل معامله نیست , لطفا برای منافع شخصی از جایگاه برادر شهید سوء استفاده نفرماید
ناشناس۱۰۴۷۵۷۷۱۳:۰۷:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۲۲
بنظرت رکن آبادی دروغ می گه .. می خوام با دقت بهش فکر کنی 4 سال از اون حادثه گذشته هنوز تکلیف معلوم نیست خسارت و دیه داده نشده معذرت خواهی نشده بنظرت چی شده؟
محمد۱۰۴۷۶۰۸۱۳:۲۳:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۲۲
آقای رکن آبادی , لطفا حرمت شهدا را نگه دارید , شهدا ابزار من و شما نیستند.
ناشناس۱۰۴۷۷۶۴۱۵:۰۴:۳۰ ۱۳۹۸/۵/۲۲
اگر آقای رکن آبادی مطمئن نبود و سند نداشت نمی آمد همچین حرفی را در تلویزیون که میلیون ها نفر آنرا می بینند بگویید چون اگر دروغ باشد جرم اش خیلی سنگینی است..
ناشناس۱۰۴۷۶۱۰۱۳:۲۵:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۲۲
آقای رکن آبادی سوء استفاده از شهدا چه در این دنیا و چه در آن دنیا جرمی نابخشودنی است
تقی۱۰۴۷۶۱۱۱۳:۲۷:۵۹ ۱۳۹۸/۵/۲۲
آقای رکن آبادی لطفا با سوء استفاده از شهدا برای خود ..
ناشناس۱۰۴۷۵۵۴۱۳:۰۱:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۲۲
معمولا وقتی یه نفر حرفی می زنه و بقیه سریع می خواند تکذیب کنند آن حرف..
ناشناس۱۰۴۷۶۹۵۱۴:۱۶:۲۹ ۱۳۹۸/۵/۲۲
آفرین دقیقا درسته.
محسن۱۰۴۷۵۶۶۱۳:۰۵:۰۰ ۱۳۹۸/۵/۲۲
مطالب رئیس حج و زیارت ادعای مطرح شده را نقض نمیکند اگر راست می گوید تفاهم نامه امضا شده با عربستان را منتشر کنند در غیر این صورت ادعای برادر شهید صحیح است
ناشناس۱۰۴۸۲۵۸۲۱:۴۱:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۲۲
اگه کشور این طور اداره شده بود هر رئیس جمهور 3 چهارم قدرت خرید کارگران و بازنشستگان ووو را نمی سوزاند و بعدش، طلبکار هم باشند.
ناشناس۱۰۴۷۵۸۰۱۳:۰۷:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۲۲
رعایت کرامت عزت وآرامش و امنیت حجاج را کاملا در مراسم شاهدیم و تجاوز به.. وکشتار بیش از400نفر در حج همه دروغ است ومعلوم است شما کاملا راست می فرمائید ویقینا برادر شهید دروغ می گوید هرچه..
ناشناس۱۰۴۸۰۸۶۱۸:۵۵:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۲۲
در حادثه منی 400 نفر ایرانی و حدود 4300 نفر از کشورهای دیگر کشته شدن ولی تنها ایران اعتقاد به عمدی بودن این حادثه دارد چطور و بر کدام اساس خدا دانند
ناشناس۱۰۴۷۶۲۱۱۳:۳۲:۱۰ ۱۳۹۸/۵/۲۲
بله فقط شما راستگو هستید و بس.
ناشناس۱۰۴۷۶۳۵۱۳:۴۰:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۲۲
فعلا که از سر تا پای دولت مدام در حال راستگویی هستند ! شما که ..
ناشناس۱۰۴۷۶۹۲۱۴:۱۶:۱۰ ۱۳۹۸/۵/۲۲
تفاهم نامه را منتشر کنید ببینیم کی درست می گه اگر دروغ محض ازش شکایت کنین چرا شکایت نکردین؟
ن.د۱۰۴۷۷۱۳۱۴:۲۵:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۲۲
کاش یک روزی می رسید که تمام مسئوولین ما متوجه این گفته پیامبر ص می شدند که ریشه تمام گناهان دروغه. همین!
ناشناس۱۰۴۷۷۶۵۱۵:۰۷:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۲۲
اول تکذیب بعد شایع بعد که با سند رو می شود کار دشمن است ..
الف ر۱۰۴۷۸۳۹۱۶:۰۱:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۲۲
راحت ترین کا ر ،تکذیب آقا مستند کن
ناشناس۱۰۴۷۹۳۹۱۷:۰۴:۴۴ ۱۳۹۸/۵/۲۲
برادر شهید است که باشد. نباید ..حضرات تعطیل شود
ناشناس۱۰۴۸۰۱۷۱۸:۰۱:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۲۲
ازقدیم گفتند هیچ بقالی نمیگه دوغ من ترشه
ناشناس۱۰۴۸۰۴۵۱۸:۲۲:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۲۲
اگر سازمان حج راست میگه به صراحت اعلام کنه بعد از گذشت ۴ سال نتیجه مذاکراتش با عربستان چی شد؟ اگه طرف حاضر به پرداخت دیه نشد آیا نباید تو محاکم بین المللی ازش شکایت کرد؟آیا نباید با حکم دادگاه -حتی دادگاه داخلی-اموال عربستان در ایران مصادره و دیه شکات پرداخت بشه؟؟؟؟؟؟؟ به نظر شخص من صحبتهای آقای رکن آبادی به واقعیت نزدیک تره تا سخن مسئولین سازمان حج -اگر برادر رئیس سازمان حج هم تو شهدا بود آیا ایشون ساکت می نشست یا زمین و زمان رو به هم می دوخت؟؟؟بهتره با خودمون یه کمی صادق باشیم
ناشناس۱۰۴۸۰۶۲۱۸:۳۰:۲۹ ۱۳۹۸/۵/۲۲
با همه این حرف ها این تفاهم کار شایسته و مطابق با واقع است عربستان در آن حادثه مقصر عمدی نیست.کسانی که حاجی داشته اند و ناظر آن صحنه بوده این را تصدیق می کند.حاجی ها بی تقصیر نبودند.
فرزند شهید منا۱۰۴۸۰۸۹۱۸:۵۸:۳۶ ۱۳۹۸/۵/۲۲
اگر رکن آبادی دروغ گفته بود، رئیس سازمان حج همین جا می گفت ما وی را به جرم تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام تحت تعقیب قرار داده ایم! والا با توضیحات اضافه مانند " هیچ یک از مسئولان جمهوری اسلامی از خون شهیدانشان نخواهند گذشت." خلط مبحث نمیکرد. مسئولان جمهوری اسلامی با عملکردشان نشان داده اند که چه میزان برای خونهای شهدا ارزش قائلند و نیازی به تکرار آن در هر بزنگاهی نیست.!
ناشناس۱۰۴۸۰۹۳۱۹:۰۴:۱۸ ۱۳۹۸/۵/۲۲
آقای رکن آبادی خجالت بکش.
ناشناس۱۰۴۸۱۵۴۲۰:۱۲:۳۴ ۱۳۹۸/۵/۲۲
جعل و دروغ در این کشور خیلی ...
ناشناس۱۰۴۸۱۷۲۲۰:۲۴:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۲۲
... تفاهم نامه را برای اطلاع عموم منتشر کنید وگرنه صد در صد برخی از شما مسوولین دروغ می گویید. چون سابقه دروغ گویی برخی مسوولین در ایران بسیار درخشان هست.
ناشناس۱۰۴۸۲۳۹۲۱:۱۹:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۲۲
باشه اون دروغ میگه شما سند رو کن راست بودن حرف تو ثابت کن نگو امنیت ملی به خطر می افته

پربحث‌های امروز

 1. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 2. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 3. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 4. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 5. ظریف: هنوز هم اروپایی ها پشت در دکان «اوفک» می ایستند

 6. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 7. آیا غذا می‌تواند جایگزین دارو شود؟

 8. این زن تنها ساکن جزیره دورافتاده است+عکس

 9. انتقاد «تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم» از نامه آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدی

 10. آخرین مهلت ثبت اطلاعات خسارات سیل‌زدگان در سامانه وزارت کشور

 11. بایدها و نبایدها در مبتلایان به هپاتیت خودایمنی

 12. زنگ خطر فرونشست زمین در تهران

 13. تناقض آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته ای ایران

 14. واشنگتن و ناکامی نقشه شرقی برای تهران

 15. تنش در ائتلاف سعودی

 16. نبرد سرنوشت در جنوب یمن

 17. حمله پهپادی ارتش یمن به پایگاه هوایی ملک خالد

 18. مسجد جامع همدان  

 19. آرژانتینی غیرقابل پیش‌بینی یا تکرار فرمول با ثبات قهرمانی

 20. وضعیت نامشخص کانون‌های هواداری در آستانه شروع لیگ

 21. نشست سران ترکیه، ایران و روسیه، ۱۶ سپتامبر در آنکارا

 22. دانمارک: دعوت از ترامپ بر سر جای خود باقی است

 23. ضرورت افشای مفاسد کلان و برخورد با متخلفان

 24. آغاز پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان از هفته آینده

 25. ترامپ بار دیگر برجام را توافق وحشتناک خواند

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 2. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 3. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 4. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 5. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 6. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 7. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 8. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 9. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 10. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 11. از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا تغییر چندین امام جمعه   

 12. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 13. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 14. مهاجرت مستاجران از تهران/ کاهش 19 درصدی معاملات اجاره

 15. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 16. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 17. جانِ انجیر  

 18. پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید!

 19. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 20. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 21. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 22. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 23. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 24. مغولستان در قاب دوربین  

 25. آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 4. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 5. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 6. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 7. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 8. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 9. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 10. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 11. چرخش ظریفانه از برجام!...

 12. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 13. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 14. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 15. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 16. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 17. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 18. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 19. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 20. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 21. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 22. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 23. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 24. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 25. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

پربحث‌های اخیر

 1. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 2. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 3. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 4. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

 5. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 6. ظریف: هنوز هم اروپایی ها پشت در دکان «اوفک» می ایستند

 7. انتقاد «تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم» از نامه آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدی

 8. امیر حاتمی: 770 محصول دفاعی را در کشور تولید می‌کنیم

 9. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 10. معارفه نمادین عضو علی البدل شورای شهر شیراز پس از غیبت اعضا+سند

 11. فتاح: از بگیر و ببندها نگران نشوید، انقلاب زنده‌تر می‌شود

 12. هفته آینده؛"رئیسی" به مجلس می رود

 13. جبهه پایداری از مدل انتخاباتی خود رونمایی می‌کند

 14. "دژپسند" و "آذری جهرمی" به مجلس می‌روند

 15. گزارش حسین قریبی از سخنان ظریف در یک اندیشکده در استکهلم

پربحث‌های دیروز

 1. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 2. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 3. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 4. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 5. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 6. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 7. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 8. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 9. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 10. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

 11. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 12. پاسخ ظریف به ادعای «برایان هوک» درباره کودتای ۲۸ مرداد

 13. توئیت صادقی درباره نتیجه شکایت خود از آملی لاریجانی

 14. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 15. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 16. سخنرانی ظریف در موسسه بین‌المللی پژوهش‌های صلح استکهلم  

 17. جدیدترین جزئیات از برخورد با خاطیان ماجرای گردشگر خارجی در شمال کشور

 18. سرلشکر باقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر خواهد بود

 19. نقص فنی نفتکش ایرانی در دریای سرخ

 20. امیر حاتمی: 770 محصول دفاعی را در کشور تولید می‌کنیم

 21. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 22. معارفه نمادین عضو علی البدل شورای شهر شیراز پس از غیبت اعضا+سند

 23. فتاح: از بگیر و ببندها نگران نشوید، انقلاب زنده‌تر می‌شود

 24. هفته آینده؛"رئیسی" به مجلس می رود

 25. جبهه پایداری از مدل انتخاباتی خود رونمایی می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. چرخش ظریفانه از برجام!...

 4. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 5. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 6. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 7. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 8. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 9. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 10. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 11. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 12. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 13. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 14. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 15. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 16. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 17. شهردار خرم‌آباد دستگیر شد

 18. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 19. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 20. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 21. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 22. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 23. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 24. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 25. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

آخرین عناوین