دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

گروه جهان الف،   3980520177 ۳۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

به گزارش الف 'تد گالن كارپنتر' از اعضای ارشد اندیشكده پرنفوذ 'كیتو با اشاره به ماجراجویی ترامپ و احتمال درگیری نظامی بین ایران و آمریکا درنشنال اینترست، نوشت :

 1. کنث ادلمن (Kenneth Adelman)، معاون سابق وزیر دفاع آمریکا در سال 2002 جنگ عراق را به آسانی "اب خوردن" پیش بینی کرده بود. اما تاریخ نشان داد که پیروزی نظامی اولیه شروع دردسرهای ایالات متحده بود: حداقل 4 هزار و 400 سرباز آمریکایی در جنگ عراق کشته شدند و آمریکا بیش از یک تریلیون دلار هزینه برای این جنگ پرداخت کرد.                                                                                                                                                                                                                                                    
  2. این حقیقتی است که رفتار شوالیه مابانه ترامپ درباره جنگ با ایران را آزاردهنده می کند. او تصور می کند که آمریکا بر دو روند "مقابله به مثل" و "تنش زایی" کنترل دارد در حالی که حتی دشمنانی که از لحاظ قابلیت های نظامی متعارف ضعیف هستند نیز گزینه های فراوانی برای جنگ نامتقارن دارند. ایران نیز درصورت استفاده از قابلیت های جنگ نامتقارن خود می تواند عملکرد کارآمدی داشته باشد.                                                                                                                                                                                    
  3. جیمز استاوریدیس (James Stavridis)، دریاسالار بازنشسته آمریکا با تاکید بر "قابلیت قوی و استثنائی ایران در جنگ نامتقارن" در عرصه های مختلف، گفت: "حملات سایبری، تاکتیک سوارم دریایی، زیردریایی های دیزلی، نیروهای ویژه و موشک های کروز زمین به زمین همگی جزء دارایی های سطح بالا هستند." علاوه بر این که، "ایرانی ها در به خدمت گرفتن شرایط طاقت فرسای خلیج فارس تجربه فراوانی دارند."                                                                                                                                                 
  4. تهران علاوه بر قابلیت های مستقیم نظامی می تواند شبکه متحدان سیاسی و نظامی شیعه خود در خاورمیانه را برای آسیب زدن به آمریکا فرابخواند. علاوه بر حزب الله لبنان و گروه های متعدد شبه نظامی شیعه در عراق که می توانند نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور را تحت حملات مرگبار قرار دهند، نباید نقش بالقوه اکثریت شیعه سرکوب شده و خشمگین بحرین را فراموش کرد. اگر خشم به جوش آمده آنها تحت حاکمیت رژیم فعلی مورد حمایت واشنگتن به کشمکشی مستقیم و آشکار راه یابد، دولت ترامپ باید استقرار ناوگان پنجم آمریکا در بحرین را به فراموشی بسپارد.                                                                                                                                                                                                                                                                                          
  5. جنگ با ایران به هیچ عنوان مساله کوچکی نخواهد بود. هزینه مالی و جانی حمله به ایران می تواند کابوس بلندمدتی برای آمریکا ایجاد کند. تولسی گابارد، نامزد دموکرات انتخابات به درستی پیش بینی کرده است که جنگ با ایران باعث خواهد شد جنگ عراق همانند "آب خوردن" به نظر برسد. تهران قطعا برای مقابله به مثل تهاجم آمریکا و گسترش رویارویی دوجانبه راه های گوناگونی دارد و رهبران آمریکا باید برای پرهیز از ورود به این مسیر پرخطر خردمندانه رفتار کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۴۵۷۳۹۰۷:۳۲:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۲۱
تنها در یک جنگ واقعی است که قابلیت ها محک می خورند.
ناشناس۱۰۴۵۷۴۰۰۷:۳۵:۳۰ ۱۳۹۸/۵/۲۱
جنگ یعنی تخریب، خسارات، تلفات، هدر رفتن سالها سازندگی و سرمایه گذاری.
ناشناس۱۰۴۶۵۵۱۱۹:۵۷:۳۴ ۱۳۹۸/۵/۲۱
ترس از جنگ یعنی پذیرفتن تحقیر, تو سری خوردن و تقدیم حاصل سالها تلاش به دشمن!
ناشناس۱۰۴۶۵۵۲۱۹:۵۹:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۲۱
حالا چرا ترسیدی!!؟؟ الان همه حتی امارات و عربستان هم فهمیدن که: جنگ نخواهد شد! مذاکره نخواهیم کرد!
ناشناس۱۰۴۵۷۴۱۰۷:۳۶:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۲۱
قانون طبیعت می گوید که قوی تر غالب است.
ناشناس۱۰۴۶۵۵۵۲۰:۰۵:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۲۱
ما در خلیج فارس قویتریم و درنتیجه طبق قانون طبیت غالب خواهیم شد!
امید۱۰۴۵۸۴۴۱۰:۳۹:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۲۱
بسم الله الرحمن الرحیم اتفاقا همه در کاخ سفید این را خوب می دانند برای همین است که بعد از زدن گلوبال هال جرات نکردند حتی یک موشک به سمت ایران شلیک کنند و آنچه که آنها در مورد توان نظامی ایران می دانند یک هزارم آنچه که نمی دانند هست . برای همین فکر می کردند که براحتی عراق و سوریه را با نیروهای نیابتی یعنی داعش تسخیر می کنند و یمن را یک هفته ای اشغال می کنند. این که اگر آمریکا به ایران حمله کند کل منطقه برای آنها ناامن می شود کل ماجرا نیست بلکه در تمام نقاط دنیا حتی در خود آمریکا منافع آمریکا را به آتش می کشیم.
ناشناس۱۰۴۵۸۵۶۱۰:۴۸:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۲۱
قابل توجه همه ؛ جنگ احتمالی کلا کمتر از 6 روز و 23 ساعت به طول خواهد انجامید .
بیولوژیست در وزارت خارجه!۱۰۴۶۲۷۷۱۵:۴۱:۴۸ ۱۳۹۸/۵/۲۱
نه خیر . اگه آدم ریشش پروفسوری باشه (یعنی همگام با مردم و همراه با مسئولین باشه ) ، جنگ 25 ساعت و دو دهم ثانیه طول میکشه که در زیست شناسی بهش میگن ساعت بیولوژیک و نشون دهنده زنده بودن آدمه !
ناشناس۱۰۴۶۵۰۳۱۹:۰۳:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۲۱
و 23 دقیقه و 4 ثانیه
ناشناس۱۰۴۶۵۵۷۲۰:۰۶:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۲۱
من فکر میکردم آمریکاییها بیشتر از این دوام بیارن!!
ناشناس۱۰۴۶۶۳۶۲۱:۴۰:۲۱ ۱۳۹۸/۵/۲۱
از کجا این اعداد میاری؟ صدام که 23 روز مقاومت کرد تا چند سال پیش میگفتند اسراییل ارتش پنجم دنیاست بعد اینکه از حزب الله تو دهنی خورد معلوم شد همش دروغ بود
سعيد۱۰۴۵۸۹۱۱۱:۲۳:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۲۱
در اينكه ما در حد خودمون بسيار قوي هستيم نه من نه شما و نه هيچ كس شكي نداره ولي اين تعاريفي كه امريكايي ها يه مدت دارن از ما مي كنن مشكوكه بايد هوشيار بود
ناشناس۱۰۴۶۲۲۵۱۵:۱۴:۱۱ ۱۳۹۸/۵/۲۱
تعریف نیست بزرگنمایی است برای خطرناک نشان دادن ایران
علی۱۰۴۸۴۰۸۰۰:۳۴:۳۰ ۱۳۹۸/۵/۲۳
مخاطب این آمریکایی‌ها که ما نیستیم تا تعارف بکنند! اینا چند تا آدم دنیا دیده هستند که اتفاقا تجربه چند تا جنگ رو هم دارند و می‌فهمندجنگ چیه و چه تبعاتی داره و نمی‌خواهند باز هم یک جنگ جدید راه بیفته. به همین خاطر دارند به بی‌عقل‌هایی که توی کاخ سفید لم دادن و هی فرمان جنگ صادر می‌کنند پند و اندرز میدن.
ناشناس۱۰۴۵۹۳۳۱۱:۵۰:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۲۱
با این وضع اقتصادی اسفناک وفساد سیستمی هر نوع جنگ باهر کشور به ضرر مردم بیچاره ومتلاشی شده ایران است
ناشناس۱۰۴۶۲۳۴۱۵:۱۹:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۲۱
بیچاره خودتی که خودتوباختی
ناشناس۱۰۴۶۵۵۹۲۰:۰۸:۰۶ ۱۳۹۸/۵/۲۱
خدارو شکر این چند وقت کسی که جرات جنگیدن با ما رو داشته باشه پیدا نشده!
ناشناس۱۰۴۵۹۶۹۱۲:۰۵:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۲۱
ما هم نباید خود را دست کم بگیریم...آینده اقتصادی و اجتماعی و نظامی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران بشدت درخشان است انشالله.
ناشناس۱۰۴۶۷۸۹۰۰:۴۳:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۲۲
تازه بعد 41 سال میخوای استارت بزنی چند سال میخوای عمر کنی؟
ناشناس۱۰۴۵۹۹۳۱۲:۲۶:۱۷ ۱۳۹۸/۵/۲۱
باید مراقب بود. اینهمه تمجید و تعریف قبل از حمله به عراق هم انجام شد. اونموقع هم ارتش عراق را افسانه‌ای تصویر کردن. با این کار صدام هم خیلی به خودش مغرور شد و اعلام کرد عراق را گورستان غربی ها میکنه، به همین خاطر هم هیچ طرح صلح و وساطتی رو هم قبول نکرد. ماند و خاکستر شد. از طرفی حواس نیروهای خودی را جمع‌تر کردن تا فریب نخورن. بعد در عرض چند روز اون همه ارتش را تارومار کردن، حتی نگذاشتن یک هواپیمای جنگی هم به درستی پرواز کنه، هواپیماهایی که همه پیشرفته‌ترین و مجهز‌ترین بودن، نه مثل هواپیماهای اف۴و ۵ ۵۰ سال پیش ما. امیدوارم دیگه تاریخ تکرار نشه.
ناشناس۱۰۴۶۰۰۳۱۲:۳۱:۵۵ ۱۳۹۸/۵/۲۱
مرگ بر امریکا و ایادی نفوذی داخلیش .
ناشناس۱۰۴۶۲۲۸۱۵:۱۵:۰۶ ۱۳۹۸/۵/۲۱
مرگ بر روسیه و ایادی ..
ناشناس۱۰۴۶۳۱۶۱۶:۰۶:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۲۱
این جمله گران مایه که فرمودی!! شامل ؟؟ هستند !!!هیچ میدونی داری چی میگی!!!مواظب خودت باش
ناشناس۱۰۴۶۷۷۹۰۰:۳۵:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۲۲
وای بر آدم نادان که نمیخواد بفهمه نادانه.
ناشناس۱۰۴۶۰۱۷۱۲:۴۵:۴۱ ۱۳۹۸/۵/۲۱
تحلیل نسبا خوبی داشت منطقی بود و دور از اغراق و آشنا به منطقه
ناشناس۱۰۴۶۰۱۹۱۲:۴۶:۰۶ ۱۳۹۸/۵/۲۱
"ایران قابلیتی قوی دارد" یعنی می‌تواند به ما صدمه بزند. حالا اینکه خودش هم نابود می‌شود مهم نیست.
ناشناس۱۰۴۶۱۹۱۱۴:۴۵:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۲۱
هندوانه ارزون شده؟
ناشناس۱۰۴۶۲۵۶۱۵:۳۱:۵۱ ۱۳۹۸/۵/۲۱
ترامپ دیوانه است. احتمال حملۀ اتمی آمریکا به ایران وجود دارد! آمریکا قبلاً هم دو بار به کشوری (ژاپن) فاقد سلاح هسته ای حمله کرده است! باید موازنۀ قوا ایجاد کنیم. هدف ما نابودی کسی نیست! بلکه باید به مرحلۀ تضمینِ نابودی متقابل دشمن، در صورت استفاده از سلاح کشتار جمعی علیه ایران برسیم. برای این منظور هم باید تعدادی سلاح هسته ای و موشک قاره پیما تولید و آزمایش کنیم. می دانم که رهبر انقلاب سلاح هسته ای را حرام می دانند. خوردن گوشت مردار هم حرام است اما در وقت اضطرار چه؟!
ناشناس۱۰۴۶۴۴۶۱۸:۱۰:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۲۱
جنگ نامتقارن یعنی وارد کردن ضربه ناگهانی توسط گروه‌های چریکی و انتحاری که بدون شک می‌تواند ضربات سنگینی به نیروی دشمن وارد کند اما در جنگ منظم تمامی زیر ساخت‌ها که ظرف ده ها و صرف میلیاردها دلار از ثروت ملی ساخته شده نابود خواهد شد ‌وخسارت واقعی به مردم وارد خواهد شد جنگ هر نوعش منفور و خانمان سوز است
ناشناس۱۰۴۶۴۷۹۱۸:۳۵:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۲۱
گول نخوریم ما و همسایگانمان در هر در گیری زیر بنا ها را از دست میدهیم سال ها به عقب بر میگردیم و امریکا پول و جان عده ای سرباز که هزاران جوانش را از جنگ جهانی دوم تا کنون بابت تجاوز گری هایش از دست داده در ویتنام 450 هزار کشته داد در همین عراق و افغانستان صدها کشته داده وال استریت و صنایع نظامی اش نیاز به آتش افروزی دارند بمب ها باید مصرف شوند .
صادق۱۰۴۶۵۸۱۲۰:۲۶:۳۷ ۱۳۹۸/۵/۲۱
هروقت امریکایی ها تعریف وتمجید میکنن بدانید که توطئه ای را مشغولند . استراتژی ما دفاع همه جانبه وسیال خواهدبود . تاکتیک های ما بومی. منحصر بفرد وناشناخته وغیر سازمان یافته خواهد بود . ایران گورستان امریکایی ها وجهنمی به مراتب بدتر از ویتنام برای متجاوزین به این مملکت خواهد شد .
ناشناس۱۰۴۶۶۳۴۲۱:۳۳:۵۵ ۱۳۹۸/۵/۲۱
ایران و ایرانی پوزه هر چه متجاوز کار به مرزهای ایران را به خاک خواهد مالید اگر کوچکترین غلطی بکنید! چه در جنگ متقارن باشد چه در جنگ مدرن الکترونیک!گذشت آن زمان که میزدید و در میرفتید جوانان حزب اللهی به فرماندهی سردار سلیمانی به دنبالتان خواهند آمد حتی تا سواحل کالیفرنیا.این مسئله حق و باطل است!
ناشناس۱۰۴۶۸۹۶۰۶:۵۷:۵۲ ۱۳۹۸/۵/۲۲
امریکا درحال افول هست . مااگر در داخل جلوی ضربه های لیبرالهای غرب زده روبگیریم تمام دنیا دربرابر ما کرنش میکنند جنگ یک مقوله غیر محتمل هست بدانید
ناشناس۱۰۴۷۱۱۲۰۹:۱۶:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۲۲
به صدام می گفتند قوی شده وبرای منطقه وجهان خطرناکه وصدام باورش شده بود
ناشناس۱۰۴۷۷۵۵۱۴:۵۷:۱۱ ۱۳۹۸/۵/۲۲
آمریکا جرات شروع جنگ با ایرانو نداره تنها میخواد مثل دوران بعد حمله به عراق و افغانستان دولت ایرانو بترسونه و دوباره مثل اون سالها ایرانو به قبول مذاکره و امتیاز دهی مجبور کنه که البته الان با اون سالها خیلی فرق میکنه.تنها مسئله ای که نگران کننده است وجود سربازای آمریکایی تو لباس برخی مدیران ایرانیه که با عملکردشون هم اوضاع اقتصادی کشورو نابود میکنن و هم مردمو نسبت به تاثیر تحریم ها بیشتر حساس میکنن.

پربحث‌های اخیر

 1. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 2. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 3. سخنگوی دولت: گفته بودم اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت

 4. تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشوربرای قطع اینترنت

 5. روحانی: مردم نخواهند گذاشت آب به آسیاب دشمن ریخته شود/ یک جمع کوچک ضد منافع ملی اقدام کردند

 6. امکانات ویژه اغتشاشگران برای ایجاد ناامنی در کشور

 7. در آینده نزدیک اینترنت وصل می‌شود

 8. زندگی خاص به سبک ولیعهد دبی

 9. سلیمی‌نمین: احزاب و تشکل‌های موجود باید منعکس‌کننده نظرات واقعی جامعه باشند/ مردم باید به راحتی مطالبه خود را بیان کنند

 10. همتی: افزایش قیمت بنزین در یک سال ۴ درصد در تورم تاثیر دارد/ بازار ارز کنترل شده

 11. آذری‌جهرمی: اینترنت به‌زودی وصل می‌شود

 12. افزایش قیمت پراید در بازار

 13. وزیر راه: سهمیه‌بندی بنزین تاثیری بر افزایش کرایه‌ها ندارد

 14. این شازده، فرمانده اغتشاشات کشور است + عکس

 15. آیت‌الله جنتی: اگر افزایش قیمت بنزین فشار جدیدی وارد کند، صحیح نیست/ حساب معترضان از اشرار جداست

 16. نگرانی فعالان سعودی از سرنوشت قربانیان "تبانی" توییتر با دولت عربستان 

پربحث‌های دیروز

 1. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 2. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 3. لارگانی: حمایت رهبر انقلاب از اصلاح قیمت بنزین لطفی بود که در حق دولت صورت گرفت/ لاریجانی توپ را به زمین کمیسیون اقتصادی نیندازد

 4. احمد توکلی: اگر اعتراض سازنده ممکن نباشد، مردم به سمت اعتراض مخرب کشیده می‌شوند

 5. راهپیمایی مردم زنجان علیه اغتشاشگران

 6. راهپیمایی مردم تبریز علیه اغتشاشگران

 7. کارشناس بی‌‌بی‌‌سی: اعتراضات، سازمان‌دهی شده و فرمانده میدانی دارد

 8. توکلی: راه اعتراض مسالمت‌آمیز را باز کنید/ اگر مقدمات موردنظر رئیسی درباره طرح بنزین اجرا می‌شد شاهد حوادث اخیر نبودیم/ افروغ: اتفاقات دولت هاشمی در حال تکرار است

 9. فرصت ۶۰ هزار میلیاردی صادرات بنزین

 10. بازرسی رهبر کره شمالی از کشورش

 11. روایتی از اغتشاشات: با قمه مجبورمان کردند ماشین را خاموش و ترافیک بسازیم

 12. اولین مرحله واریز سبد حمایتی معیشت خانوار واریز شد

 13. یک کلاغ ، چهل کلاغ فساد در وزارت بهداشت

 14. ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» از تنگه هرمز عبور کرد

 15. یک مدل آمریکایی از رابطه ویژه اش با جانسون خبر داد/عکس

 16. نقوی‌حسینی: ما مردم را رها کرده‌ایم/ لاریجانی: نظارت بر قیمت‌ کالاها در سطح سران قوا پیگیری می‌شود

 17. «سام» و «جی پلاس» جایگزین سامسونگ و ال‌جی می‌شوند

 18. اسماعیلی: کسانی که برای شبکه‌های خارجی فیلم می‌گرفتند دستگیر شدند/ آخرین خبر از پرونده زم، حسن رعیت و دانیال‌زاده

 19. نیسان آشوبگران بیگانه در تهران متوقف شد

 20. آرامش پس از ۳ روز شرارت/ تحرکات نافرجام در چهار استان

 21. لیلاز: دولت ۲ سال برای بنزین مشغول رایزنی بود/ نباید تصور کنیم که این دعواها صرفا بر سر بنزین است

 22. فرض کنید رهبری نیامده بود!

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 3. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 4. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 5. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 6. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 7. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 8. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 9. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 10. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 11. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 12. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 13. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

 14. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 15. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 16. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 17. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 18. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 19. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 20. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 21. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 22. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 23. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 24. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 25. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

پربحث‌های هفته

 1. روزنامه چینی: ناآرامی های بولیوی، نتیجه دخالت مستقیم آمریکا

 2. چرا از پیشرفت‌های پزشكي‌مان پول در نمی‌آوریم؟/ وزیر اسبق بهداشت: شبکه های برون مرزی روایتگر پیشرفت‌ پزشکی ایران باشند

 3. گالوپ: ترامپ بی شخصیت ترین نامزد انتخابات آمریکا

 4. اسراییل، نگران ظهور حزب الله دوم در منطقه

 5. دیلی اکسپرس: اشتباهات ترامپ چگونه خاورمیانه را به ایران و روسیه واگذار کرد

 6. ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» از تنگه هرمز عبور کرد

 7. مورالس: آماده بازگشت به کشور هستم/ همچنان رئیس‌جمهوری بولیوی هستم

 8. یک مدل آمریکایی از رابطه ویژه اش با جانسون خبر داد/عکس

 9. آمریکا از آشوبگران در ایران خواست از خرابکاری‌هایشان فیلم بفرستند

 10. گزارش روزنامه چینی از نادیده گرفتن تحریم های آمریکا در خرید گاز مایع از ایران

 11. تشدید اعتراضات به انتخاب «آنز» بعنوان رئیس‌جمهور موقت بولیوی؛ یک نفر کشته شد

 12. یک میلیون نفر در مریخ چه می‌خورند؟

 13. نگرانی فعالان سعودی از سرنوشت قربانیان "تبانی" توییتر با دولت عربستان 

 14. اظهارات مداخله‌جویانه اروپایی‌ها در امور داخلی ایران

 15. یک صهیونیست بر اثر اصابت موشک مقاومت کشته شد

آخرین عناوین