دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

گروه جهان الف،   3980520177 ۳۶ نظر، ۱ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

به گزارش الف 'تد گالن كارپنتر' از اعضای ارشد اندیشكده پرنفوذ 'كیتو با اشاره به ماجراجویی ترامپ و احتمال درگیری نظامی بین ایران و آمریکا درنشنال اینترست، نوشت :

 1. کنث ادلمن (Kenneth Adelman)، معاون سابق وزیر دفاع آمریکا در سال 2002 جنگ عراق را به آسانی "اب خوردن" پیش بینی کرده بود. اما تاریخ نشان داد که پیروزی نظامی اولیه شروع دردسرهای ایالات متحده بود: حداقل 4 هزار و 400 سرباز آمریکایی در جنگ عراق کشته شدند و آمریکا بیش از یک تریلیون دلار هزینه برای این جنگ پرداخت کرد.                                                                                                                                                                                                                                                    
  2. این حقیقتی است که رفتار شوالیه مابانه ترامپ درباره جنگ با ایران را آزاردهنده می کند. او تصور می کند که آمریکا بر دو روند "مقابله به مثل" و "تنش زایی" کنترل دارد در حالی که حتی دشمنانی که از لحاظ قابلیت های نظامی متعارف ضعیف هستند نیز گزینه های فراوانی برای جنگ نامتقارن دارند. ایران نیز درصورت استفاده از قابلیت های جنگ نامتقارن خود می تواند عملکرد کارآمدی داشته باشد.                                                                                                                                                                                    
  3. جیمز استاوریدیس (James Stavridis)، دریاسالار بازنشسته آمریکا با تاکید بر "قابلیت قوی و استثنائی ایران در جنگ نامتقارن" در عرصه های مختلف، گفت: "حملات سایبری، تاکتیک سوارم دریایی، زیردریایی های دیزلی، نیروهای ویژه و موشک های کروز زمین به زمین همگی جزء دارایی های سطح بالا هستند." علاوه بر این که، "ایرانی ها در به خدمت گرفتن شرایط طاقت فرسای خلیج فارس تجربه فراوانی دارند."                                                                                                                                                 
  4. تهران علاوه بر قابلیت های مستقیم نظامی می تواند شبکه متحدان سیاسی و نظامی شیعه خود در خاورمیانه را برای آسیب زدن به آمریکا فرابخواند. علاوه بر حزب الله لبنان و گروه های متعدد شبه نظامی شیعه در عراق که می توانند نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور را تحت حملات مرگبار قرار دهند، نباید نقش بالقوه اکثریت شیعه سرکوب شده و خشمگین بحرین را فراموش کرد. اگر خشم به جوش آمده آنها تحت حاکمیت رژیم فعلی مورد حمایت واشنگتن به کشمکشی مستقیم و آشکار راه یابد، دولت ترامپ باید استقرار ناوگان پنجم آمریکا در بحرین را به فراموشی بسپارد.                                                                                                                                                                                                                                                                                          
  5. جنگ با ایران به هیچ عنوان مساله کوچکی نخواهد بود. هزینه مالی و جانی حمله به ایران می تواند کابوس بلندمدتی برای آمریکا ایجاد کند. تولسی گابارد، نامزد دموکرات انتخابات به درستی پیش بینی کرده است که جنگ با ایران باعث خواهد شد جنگ عراق همانند "آب خوردن" به نظر برسد. تهران قطعا برای مقابله به مثل تهاجم آمریکا و گسترش رویارویی دوجانبه راه های گوناگونی دارد و رهبران آمریکا باید برای پرهیز از ورود به این مسیر پرخطر خردمندانه رفتار کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۴۵۷۳۹۰۷:۳۲:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۲۱
تنها در یک جنگ واقعی است که قابلیت ها محک می خورند.
ناشناس۱۰۴۵۷۴۰۰۷:۳۵:۳۰ ۱۳۹۸/۵/۲۱
جنگ یعنی تخریب، خسارات، تلفات، هدر رفتن سالها سازندگی و سرمایه گذاری.
ناشناس۱۰۴۶۵۵۱۱۹:۵۷:۳۴ ۱۳۹۸/۵/۲۱
ترس از جنگ یعنی پذیرفتن تحقیر, تو سری خوردن و تقدیم حاصل سالها تلاش به دشمن!
ناشناس۱۰۴۶۵۵۲۱۹:۵۹:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۲۱
حالا چرا ترسیدی!!؟؟ الان همه حتی امارات و عربستان هم فهمیدن که: جنگ نخواهد شد! مذاکره نخواهیم کرد!
ناشناس۱۰۴۵۷۴۱۰۷:۳۶:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۲۱
قانون طبیعت می گوید که قوی تر غالب است.
ناشناس۱۰۴۶۵۵۵۲۰:۰۵:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۲۱
ما در خلیج فارس قویتریم و درنتیجه طبق قانون طبیت غالب خواهیم شد!
امید۱۰۴۵۸۴۴۱۰:۳۹:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۲۱
بسم الله الرحمن الرحیم اتفاقا همه در کاخ سفید این را خوب می دانند برای همین است که بعد از زدن گلوبال هال جرات نکردند حتی یک موشک به سمت ایران شلیک کنند و آنچه که آنها در مورد توان نظامی ایران می دانند یک هزارم آنچه که نمی دانند هست . برای همین فکر می کردند که براحتی عراق و سوریه را با نیروهای نیابتی یعنی داعش تسخیر می کنند و یمن را یک هفته ای اشغال می کنند. این که اگر آمریکا به ایران حمله کند کل منطقه برای آنها ناامن می شود کل ماجرا نیست بلکه در تمام نقاط دنیا حتی در خود آمریکا منافع آمریکا را به آتش می کشیم.
ناشناس۱۰۴۵۸۵۶۱۰:۴۸:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۲۱
قابل توجه همه ؛ جنگ احتمالی کلا کمتر از 6 روز و 23 ساعت به طول خواهد انجامید .
بیولوژیست در وزارت خارجه!۱۰۴۶۲۷۷۱۵:۴۱:۴۸ ۱۳۹۸/۵/۲۱
نه خیر . اگه آدم ریشش پروفسوری باشه (یعنی همگام با مردم و همراه با مسئولین باشه ) ، جنگ 25 ساعت و دو دهم ثانیه طول میکشه که در زیست شناسی بهش میگن ساعت بیولوژیک و نشون دهنده زنده بودن آدمه !
ناشناس۱۰۴۶۵۰۳۱۹:۰۳:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۲۱
و 23 دقیقه و 4 ثانیه
ناشناس۱۰۴۶۵۵۷۲۰:۰۶:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۲۱
من فکر میکردم آمریکاییها بیشتر از این دوام بیارن!!
ناشناس۱۰۴۶۶۳۶۲۱:۴۰:۲۱ ۱۳۹۸/۵/۲۱
از کجا این اعداد میاری؟ صدام که 23 روز مقاومت کرد تا چند سال پیش میگفتند اسراییل ارتش پنجم دنیاست بعد اینکه از حزب الله تو دهنی خورد معلوم شد همش دروغ بود
سعيد۱۰۴۵۸۹۱۱۱:۲۳:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۲۱
در اينكه ما در حد خودمون بسيار قوي هستيم نه من نه شما و نه هيچ كس شكي نداره ولي اين تعاريفي كه امريكايي ها يه مدت دارن از ما مي كنن مشكوكه بايد هوشيار بود
ناشناس۱۰۴۶۲۲۵۱۵:۱۴:۱۱ ۱۳۹۸/۵/۲۱
تعریف نیست بزرگنمایی است برای خطرناک نشان دادن ایران
علی۱۰۴۸۴۰۸۰۰:۳۴:۳۰ ۱۳۹۸/۵/۲۳
مخاطب این آمریکایی‌ها که ما نیستیم تا تعارف بکنند! اینا چند تا آدم دنیا دیده هستند که اتفاقا تجربه چند تا جنگ رو هم دارند و می‌فهمندجنگ چیه و چه تبعاتی داره و نمی‌خواهند باز هم یک جنگ جدید راه بیفته. به همین خاطر دارند به بی‌عقل‌هایی که توی کاخ سفید لم دادن و هی فرمان جنگ صادر می‌کنند پند و اندرز میدن.
ناشناس۱۰۴۵۹۳۳۱۱:۵۰:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۲۱
با این وضع اقتصادی اسفناک وفساد سیستمی هر نوع جنگ باهر کشور به ضرر مردم بیچاره ومتلاشی شده ایران است
ناشناس۱۰۴۶۲۳۴۱۵:۱۹:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۲۱
بیچاره خودتی که خودتوباختی
ناشناس۱۰۴۶۵۵۹۲۰:۰۸:۰۶ ۱۳۹۸/۵/۲۱
خدارو شکر این چند وقت کسی که جرات جنگیدن با ما رو داشته باشه پیدا نشده!
ناشناس۱۰۴۵۹۶۹۱۲:۰۵:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۲۱
ما هم نباید خود را دست کم بگیریم...آینده اقتصادی و اجتماعی و نظامی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران بشدت درخشان است انشالله.
ناشناس۱۰۴۶۷۸۹۰۰:۴۳:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۲۲
تازه بعد 41 سال میخوای استارت بزنی چند سال میخوای عمر کنی؟
ناشناس۱۰۴۵۹۹۳۱۲:۲۶:۱۷ ۱۳۹۸/۵/۲۱
باید مراقب بود. اینهمه تمجید و تعریف قبل از حمله به عراق هم انجام شد. اونموقع هم ارتش عراق را افسانه‌ای تصویر کردن. با این کار صدام هم خیلی به خودش مغرور شد و اعلام کرد عراق را گورستان غربی ها میکنه، به همین خاطر هم هیچ طرح صلح و وساطتی رو هم قبول نکرد. ماند و خاکستر شد. از طرفی حواس نیروهای خودی را جمع‌تر کردن تا فریب نخورن. بعد در عرض چند روز اون همه ارتش را تارومار کردن، حتی نگذاشتن یک هواپیمای جنگی هم به درستی پرواز کنه، هواپیماهایی که همه پیشرفته‌ترین و مجهز‌ترین بودن، نه مثل هواپیماهای اف۴و ۵ ۵۰ سال پیش ما. امیدوارم دیگه تاریخ تکرار نشه.
ناشناس۱۰۴۶۰۰۳۱۲:۳۱:۵۵ ۱۳۹۸/۵/۲۱
مرگ بر امریکا و ایادی نفوذی داخلیش .
ناشناس۱۰۴۶۲۲۸۱۵:۱۵:۰۶ ۱۳۹۸/۵/۲۱
مرگ بر روسیه و ایادی ..
ناشناس۱۰۴۶۳۱۶۱۶:۰۶:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۲۱
این جمله گران مایه که فرمودی!! شامل ؟؟ هستند !!!هیچ میدونی داری چی میگی!!!مواظب خودت باش
ناشناس۱۰۴۶۷۷۹۰۰:۳۵:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۲۲
وای بر آدم نادان که نمیخواد بفهمه نادانه.
ناشناس۱۰۴۶۰۱۷۱۲:۴۵:۴۱ ۱۳۹۸/۵/۲۱
تحلیل نسبا خوبی داشت منطقی بود و دور از اغراق و آشنا به منطقه
ناشناس۱۰۴۶۰۱۹۱۲:۴۶:۰۶ ۱۳۹۸/۵/۲۱
"ایران قابلیتی قوی دارد" یعنی می‌تواند به ما صدمه بزند. حالا اینکه خودش هم نابود می‌شود مهم نیست.
ناشناس۱۰۴۶۱۹۱۱۴:۴۵:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۲۱
هندوانه ارزون شده؟
ناشناس۱۰۴۶۲۵۶۱۵:۳۱:۵۱ ۱۳۹۸/۵/۲۱
ترامپ دیوانه است. احتمال حملۀ اتمی آمریکا به ایران وجود دارد! آمریکا قبلاً هم دو بار به کشوری (ژاپن) فاقد سلاح هسته ای حمله کرده است! باید موازنۀ قوا ایجاد کنیم. هدف ما نابودی کسی نیست! بلکه باید به مرحلۀ تضمینِ نابودی متقابل دشمن، در صورت استفاده از سلاح کشتار جمعی علیه ایران برسیم. برای این منظور هم باید تعدادی سلاح هسته ای و موشک قاره پیما تولید و آزمایش کنیم. می دانم که رهبر انقلاب سلاح هسته ای را حرام می دانند. خوردن گوشت مردار هم حرام است اما در وقت اضطرار چه؟!
ناشناس۱۰۴۶۴۴۶۱۸:۱۰:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۲۱
جنگ نامتقارن یعنی وارد کردن ضربه ناگهانی توسط گروه‌های چریکی و انتحاری که بدون شک می‌تواند ضربات سنگینی به نیروی دشمن وارد کند اما در جنگ منظم تمامی زیر ساخت‌ها که ظرف ده ها و صرف میلیاردها دلار از ثروت ملی ساخته شده نابود خواهد شد ‌وخسارت واقعی به مردم وارد خواهد شد جنگ هر نوعش منفور و خانمان سوز است
ناشناس۱۰۴۶۴۷۹۱۸:۳۵:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۲۱
گول نخوریم ما و همسایگانمان در هر در گیری زیر بنا ها را از دست میدهیم سال ها به عقب بر میگردیم و امریکا پول و جان عده ای سرباز که هزاران جوانش را از جنگ جهانی دوم تا کنون بابت تجاوز گری هایش از دست داده در ویتنام 450 هزار کشته داد در همین عراق و افغانستان صدها کشته داده وال استریت و صنایع نظامی اش نیاز به آتش افروزی دارند بمب ها باید مصرف شوند .
صادق۱۰۴۶۵۸۱۲۰:۲۶:۳۷ ۱۳۹۸/۵/۲۱
هروقت امریکایی ها تعریف وتمجید میکنن بدانید که توطئه ای را مشغولند . استراتژی ما دفاع همه جانبه وسیال خواهدبود . تاکتیک های ما بومی. منحصر بفرد وناشناخته وغیر سازمان یافته خواهد بود . ایران گورستان امریکایی ها وجهنمی به مراتب بدتر از ویتنام برای متجاوزین به این مملکت خواهد شد .
ناشناس۱۰۴۶۶۳۴۲۱:۳۳:۵۵ ۱۳۹۸/۵/۲۱
ایران و ایرانی پوزه هر چه متجاوز کار به مرزهای ایران را به خاک خواهد مالید اگر کوچکترین غلطی بکنید! چه در جنگ متقارن باشد چه در جنگ مدرن الکترونیک!گذشت آن زمان که میزدید و در میرفتید جوانان حزب اللهی به فرماندهی سردار سلیمانی به دنبالتان خواهند آمد حتی تا سواحل کالیفرنیا.این مسئله حق و باطل است!
ناشناس۱۰۴۶۸۹۶۰۶:۵۷:۵۲ ۱۳۹۸/۵/۲۲
امریکا درحال افول هست . مااگر در داخل جلوی ضربه های لیبرالهای غرب زده روبگیریم تمام دنیا دربرابر ما کرنش میکنند جنگ یک مقوله غیر محتمل هست بدانید
ناشناس۱۰۴۷۱۱۲۰۹:۱۶:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۲۲
به صدام می گفتند قوی شده وبرای منطقه وجهان خطرناکه وصدام باورش شده بود
ناشناس۱۰۴۷۷۵۵۱۴:۵۷:۱۱ ۱۳۹۸/۵/۲۲
آمریکا جرات شروع جنگ با ایرانو نداره تنها میخواد مثل دوران بعد حمله به عراق و افغانستان دولت ایرانو بترسونه و دوباره مثل اون سالها ایرانو به قبول مذاکره و امتیاز دهی مجبور کنه که البته الان با اون سالها خیلی فرق میکنه.تنها مسئله ای که نگران کننده است وجود سربازای آمریکایی تو لباس برخی مدیران ایرانیه که با عملکردشون هم اوضاع اقتصادی کشورو نابود میکنن و هم مردمو نسبت به تاثیر تحریم ها بیشتر حساس میکنن.

پربحث‌های امروز

 1. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 2. تخمه‌خوردن حین رانندگی دلیل تصادف است نه پراید

 3. خواندن ترانه‌های قبل از انقلاب توسط مهران مدیری آزاد شده؟

 4. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 5. برنده عصرجدید مردم ایران بودند

 6. تصویری از جیسون رضائیان در لس‌آنجلس  

 7. پیشنهاد تشکیل سازمان طب ایرانی- اسلامی

 8. نمره ۱۵ محسن هاشمی به شورای شهر/ نمی‌توانیم به بخشی از انتقادات پاسخ قانع کننده بدهیم

 9. وضعیت ساخت صحن حضرت زهرا (س) در حرم امام علی (ع)  

 10. فرمانده ناجا: با اجرای طرح ناظر، کشف حجاب در خودرو کاهش پیدا کرد

 11. انتقاد کیهان به حضور فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی + فیلم

 12. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 13. فاتحه خوانی روحانی بر سر مزار هاشمی رفسنجانی  

 14. روحانی: انتقاد از دولت با جایزه و تشویق همراه بوده است/ امام خمینی(ره) راه خدمت به مردم را به ما نشان داد

 15. ظریف: پیشنهاد مکرون مسیر درست است/ اروپا اجرای تعهدات خود را آغاز کند کاهش تعهدات برجامی را متوقف می‌کنیم

 16. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

 17. نمایندگان مجلس خواستار تحریم مقامات آمریکایی شدند

 18. تصاویر جدید از کشتی تایتانیک  

 19. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

 20. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف چهار صفر از پول ملی ثمره‌ای در حوزه اقتصادی ندارد

 21. دبیر انجمن قطعه‌سازان: توان تولید خودرو شاسی بلند را هم داریم اما...

 22. همتی: بر نرخ ارز کنترل داریم/ آمریکا را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشتیم

 23. جواد خیابانی: جارو می‌زنم اما به شبکه خارجی نمی‌روم

 24. سپاه پاسداران روز گذشته آزمایش موشکی انجام داد

 25. مقامات ۷ کشور دنیا چقدر حقوق می‌گیرند؟

پربحث‌های دیروز

 1. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 2. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 3. یک گزارشگر تلویزیونی دیگر مهاجرت کرد؟

 4. واکنش نماینده مجلس به بازداشتش

 5. وزیر بهداشت: صف کشیدن برای خرید ارابه مرگ‌آوار غیراستاندارد قابل پذیریش نیست

 6. روس‌ها پدافند موشکی بومی ایران را به رخ اسرائیل کشیدند

 7. داغی که ژاپن بر دل ایران گذاشت

 8. برندگان نهایی «عصر جدید» انتخاب شدند/ «حماسه شن‌ها» فاتح قله استعداد‌ها

 9. شرط جذب محمدجواد ظریف در دانشگاه تهران

 10. شش نکته درباره یکی از بی‌شرمانه‌ترین مصاحبه‌های بی‌بی‌سی فارسی

 11. روایت المانیتور از جزئیات بسته پیشنهادی فرانسه به ایران و آمریکا

 12. نظرات برگزیده مخاطبین الف: بدحجابی، واکنشی به وضعیت کشور است/ ساخت مسکن ارزان‌قیمت دولتی؛ راه‌حل معضل مسکن/ مشروعیت حکومت به برقراری عدالت است

 13. علم الهدی: نقدینگی کشور را نباید صرف عیاشی و تفریحگاه‌ها کرد

 14. نتانیاهو: به عملیات خود در عراق ادامه خواهیم داد

 15. رفتار غیرعادی نخست وزیر انگلیس؛ پای جانسون روی میز ماکرون+عکس  

 16. ۲۰ درصد مردم انگلیس در فقر به سر می‌برند

 17. کمبود 1.5 میلیون واحد مسکن در کشور/ افزایش ساخت‌وساز قیمت‌ها را کاهش می‌دهد

 18. سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌ها محدود شد/۳۰ لیتر در هر سوختگیری

 19. بوی اخراج می‌آید/ اظهارنظر عجیب سرپرست الاهلی درباره برانکو

 20. آمریکا: هدف از تحریم‌ها آوردن ایران به میز مذاکره است

 21. گوشت گوسفندی دوباره گران شد

 22. کاهش قیمت خودروهای خارجی/هجوم مردم برای خرید، عامل گرانی هاست

 23. مجوز تاسیس داروخانه به دیپلمه‌ها و بالاتر به شرطِ...

 24. ظریف پس از دیدار با ماکرون: برجام را غیر قابل مذاکره مجدد می‌دانیم+فیلم

 25. مرکز آمار ایران: تورم ٤٢.٢ درصد شد/ نرخ تورم ماهانه کاهش یافت

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 3. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 4. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 5. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 11. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 12. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 13. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 14. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 15. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 16. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 17. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 18. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 19. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 20. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 21. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 22. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 23. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 24. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 25. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

پربحث‌های امروز

 1. مالک نفتکش توقیفی انگلیس به پوتین نامه نوشت

 2. چینی‌ها از سفر به ایران منع شده‌اند؟

 3. ترامپ: رهبر کره‌شمالی آزمایش موشکی دوست دارد

 4. تصاویری از لحظه سرنگونی پهپاد MQ۹ آمریکا  

 5. ماکرون: هدف مشترک فرانسه و آمریکا دست‌نیافتن ایران به سلاح اتمی است

 6. مرگ روزنامه‌نگار اماراتی پس از انتقاد از عادی‌سازی با اسرائیل

 7. مرجع تقلید عراقی حضور نظامیان آمریکا در عراق را حرام اعلام کرد

 8. روسیه موشک بالستیک آزمایش کرد

 9. رانندگان عراقی برای حمل و نقل کالاهای ایرانی اعتصاب کردند؛ مرز چذابه بسته شد

 10. دیپلمات‌ فرانسوی: ماکرون طرح خود را درباره ایران به ترامپ ارائه کرد

 11. هشدار شدید اللحن تجاری چین به آمریکا

 12. شکست شیاطین سرخ در واپسین دقایق در اولدترافورد

 13. «اشرف غنی» به عربستان رفت

 14. 62 درصد آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ ناراضی هستند

 15. جانسون:‌ از ترامپ میخواهم از جنگ تجاری دست بردارد

 16. کاخ‌الیزه: ماکرون و ترامپ درباره ایران اختلافاتی دارند

 17. بنیاد دفاع از دموکراسی ها ومدیر آن در فهرست تحریمی ایران قرار گرفتند

 18. بوکوحرام ۱۲ نفر را در نیجر قتل‌عام کرد

 19. آنکارا: عملیات «پنجه-۳» ترکیه در شمال عراق آغاز شد

 20. نماینده عراقی: اگر آمریکایی‌ها سریعا از عراق خارج نشوند هدف قرار می‌گیرند

 21. طالبان: با آمریکا توافقی نکرده‌ایم

 22. اتریش با بازگشت کودکان داعشی این کشور از سوریه موافقت کرد

 23. ترامپ: رابطه بسیار ویژه‌ای با امانوئل ماکرون دارم

 24. آمریکا و طالبان درباره تشکیل حکومت موقت توافق کردند

 25. تظاهرات جدید در فرانسه، اینبار علیه نشست سران «جی 7»

پربحث‌های دیروز

 1. روس‌ها پدافند موشکی بومی ایران را به رخ اسرائیل کشیدند

 2. روایت المانیتور از جزئیات بسته پیشنهادی فرانسه به ایران و آمریکا

 3. نتانیاهو: به عملیات خود در عراق ادامه خواهیم داد

 4. رفتار غیرعادی نخست وزیر انگلیس؛ پای جانسون روی میز ماکرون+عکس  

 5. ۲۰ درصد مردم انگلیس در فقر به سر می‌برند

 6. آمریکا: هدف از تحریم‌ها آوردن ایران به میز مذاکره است

 7. ظریف پس از دیدار با ماکرون: برجام را غیر قابل مذاکره مجدد می‌دانیم+فیلم

 8. قیمت موز به کیلویی ١٧ هزارتومان رسید/ افزایش نرخ ها مقطعی است

 9. ابطحی: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان بی‌خاصیت شده است

 10. ادامه لفاظی های نتانیاهو در خصوص ایران

 11. ظریف: پیشنهادهای ماکرون درباره برجام در مسیر صحیحی به پیش‌ می‌رود

 12. چین بر 75 میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی تعرفه اعمال می‌کند

 13. «ظریف» در کاخ الیزه با «مکرون» دیدار کرد/تعهدات برجامی اروپا محور گفتگوها

 14. چرا ائتلاف خودخوانده آمریکایی‌ها در خلیج فارس شکست خورده است؟

 15. زارعی: انصارالله یمن کابوس آمریکا و عربستان شده است

 16. عراق و انگلیس تفاهم‌نامه همکاری نظامی امضا کردند

 17. رویوران: امارات و عربستان بر سر یمن تبانی کردند/ تقسیم یمن خطرناک است

 18. سی ان ان: شکاف در ائتلاف امارات – عربستان، دردسر تازه دولت ترامپ

 19. چاووش اوغلو: هرگز از ادلب خارج نمی‌شویم

 20. فرانسه: سه کشور اروپایی باید درباره ایران متحد باشند

 21. نوری المالکی: کار اسراییل باشد پاسخ قاطع می‌دهیم

 22. تصمیم ترامپ درباره اعطای شهروندی به دلیل تولد در خاک آمریکا

 23. سرلشکر موسوی: نگاه‌ جدیدی درباره سربازی در ارتش حاکم شده است

 24. روسیه: اقدامات آمریکا دنیا را در آستانه رقابت تسلیحاتی قرار داده است

 25. چین: آماده همکاری با ایران برای برقراری ثبات در منطقه هستیم

پربحث‌های هفته

 1. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 2. روس‌ها پدافند موشکی بومی ایران را به رخ اسرائیل کشیدند

 3. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 4. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 5. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 6. پنج دروغی که ترامپ درباره ایران می گوید

 7. روایت المانیتور از جزئیات بسته پیشنهادی فرانسه به ایران و آمریکا

 8. ادعای تازه دختر صدام در باره اسارتِ شهید تندگویان

 9. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 10. نتانیاهو: به عملیات خود در عراق ادامه خواهیم داد

 11. ظریف: تا زمانی زنده و مسؤول باشم اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 12. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 13. آیت الله جنتی پس از گفتگو با حضرات آیات یزدی و آملی لاریجانی: دشمنان طمع و شادی نکنند/ راه نفوذ بی‌صلاحیت‌ها را خواهیم بست

 14. رفتار غیرعادی نخست وزیر انگلیس؛ پای جانسون روی میز ماکرون+عکس  

 15. ۲۰ درصد مردم انگلیس در فقر به سر می‌برند

 16. ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم

 17. ماکرون: به مقامات ایران پیشنهادهایی ارائه می کنم

 18. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 19. مالک نفتکش توقیف‌شده انگلیس با ظریف دیدار کرد

 20. ظریف: جمعه در پاریس با ماکرون و لودریان دیدار می کنم

 21. آمریکا: هدف از تحریم‌ها آوردن ایران به میز مذاکره است

 22. «عقده‌گشایی ائتلاف سعودی» به تلافی شکست در جبهه‌های مختلف یمن

 23. ظریف: زمان آن فرارسیده برخی با واقعیت «انقلاب اسلامی» کنار بیایند

 24. نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است

 25. ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه کنند

آخرین عناوین