جزئیاتی از «HarmonyOS»؛ سیستم‌عامل اختصاصی هوآوی

مهتاب جهاندار، گروه فناوری الف،   3980520088 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هوآوی به تازگی از سیستم عامل اختصاصی و جدید هارمونی رونمایی کرده که با هدف پوشش دستگاه دیجیتالی مختلفی طراحی شده است.

جزئیاتی از «HarmonyOS»؛ سیستم‌عامل اختصاصی هوآوی

به گزارش الف، با آغاز شدن رویداد امسال شرکت هواوی، این کمپانی چینی با جریاناتی که اتفاق افتاد پلتفرم جایگزین خود را که HarmonyOS نام دارد معرفی کرد که خود نسخه‌ی پایانی و تکمیل شده‌ی سیستم عامل هانگ منگ می‌باشد.

در این رویداد ریچارد یو که مدیر ارشد شرکت چینی هواوی است برای توسعه‌دهندگان شرح داد که HarmonyOS نخستین سیستم عاملی می‌باشد که بر اساس میکروکرنل توزیع شده و برای تمامی سناریو ها قابل استفاده است، همچنین وی اشاره کرد که این پلتفرم با حافظه‌های کم چه از چند کیلوبایت گرفته تا رم‌های‌ چندگیگابایتی پشتیبانی می کند.

HarmonyOs برای گوشی‌های هوشمند، اسپیکرها، هدفون‌های بلوتوثی، اتومبیل‌ها، ساعت‌های هوشمند، کامپیوترها و تبلت‌ها عرضه شده و از تمامی این سیستم‌ها ساپورت خواهد شد.

در طول این رویداد ریچارد یو توضیح داد که این پلتفرم با گسترده‌شدن، با تمامی اپلیکیشن‌هایی که توسط لینوکس، HTML5 و به‌ویژه اندروید توسعه یافته اند سازگار خواهد بود و همچنین افزود که سیستم عامل HarmonyOS از C++،، C جاوا و کاتلین نیز پشتیبانی می‌کند.

پلتفرم HarmonyOS طبق اخبارهای منتشر شده توسط شرکت هواوی در آغاز بر روی نمایشگرهای هوشمند این شرکت که در سال متوالی شروع به عرضه می‌شوند استفاده خواهد داشت.

با گذر زمان و در سال های پیش رو، این پلتفرم که هواوی برنامه‌های ویژه ای برایش دارد به صورت اختصاصی در‌کشور چین شروع به کار می‌کند و با پس دادن امتحان خود کم کم در بازارهای جهان نیز در دسترس قرار می‌گیرد و بر روی دیگر دستگاه‌های هوشمند از جمله خودروها و ... قابل استفاده خواهد بود.

مدیرعامل هواوی همچنین به این مطلب اشاره کرد که آن‌ها همچنان به گوگل متعهد هستند اما هر موقعی که اندروید دیگر قابل استفاده نباشد سیستم‌های هوشمند را به پلتفرم هارمونی مجهز کرده و همچنین بیان کردند که مهاجرت از اندروید به سیستم عامل هارمونی چندان کار مشکلی نخواهد بود.

ریچاد یو اظهار داشت که سیستم عامل هارمونی با دیگر سیستم عامل های حال حاظر از جمله اندروید و iOS بسیار متفاوت است زیرا با پرورش یافتن نرم افزارها قابلیت استفاده‌اشان در‌مجموعه‌ای گسترده از دستگاه‌های هوشمند میسر خواهد شد.

طبق صحبت‌هایی که در رویداد شرکت هواوی شد اولین دستگاهی که وابسته به پلتفرم HarmonyOS می باشد تلویزیون هوشمند Honor Vision نام دارد که در تاریخ ۱۹ مرداد در کشور چین منتشر خواهد شد.

با تمامی این اوصاف ما همچنان شاهد تحریم شرکت هواوی در بازار آمریکا می‌باشیم که برخلاف گفته های رئیس جمهور این کشور آقای ترامپ می باشد، زیرا وی گفته بودند که قرار است بخشی از این تحریم ها کاسته شود اما همچنان مشاهده می‌کنیم که  تجارت شرکت هواوی در کشور آمریکا ممنوع می باشد.

سیستم عامل هارمونی می‌تواند راه فرار مناسبی برای هواوی باشد به این دلیل که طبق تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا بهره‌وری سیستم‌های هوشمند هواوی از پلتفرم اندروید بسیار دشوار خواهد بود.