سید احمد خاتمی: پمپاژ ناامیدی خیانت است

گروه اجتماعی الف،   3980520018 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

امام جمعه موقت تهران سرمایه جوانان پرانگیزه را عنصر امید در کشور دانست و گفت: پمپاژ ناامیدی در کشور از ناحیه هر کس با هر سلیقه‌ای که باشد، خیانت است.

به گزارش فارس از زرند، آیت‌الله سیداحمد خاتمی شنبه‌شب در دومین یادواره شهید مدافع حرم علی عظیمی با بیان ایکه گویا برخی هیچ فکر و دغدغه‌ای برای کشور خود ندارند و چسبیدند به نظام اسلامی و همین دلیل بر موفقیت نظام است، اظهار داشت: مردم ما به فضل خدا آمریکا را در دنیا بی‌حیثیت کردند تا جایی که آرزوی رئیس جمهور آمریکا این است که شعار مرگ بر آمریکا از دهان مردم بیفتد در حالی که نمی‌داند روز به روز شکوه شعار مرگ بر آمریکا افزایش دارد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری پمپاژ ناامیدی در کشور از ناحیه هر کس با هر سلیقه‌ای که باشد را خیانت دانست و عنوان کرد: لبه تیز رسانه‌های بیگانه بیگانه اخباری است که ناامیدی را پمپاژ می‌کند.

وی با اشاره به عناصر امید در کشور، وجود رهبری بی‌بدیل، ساده‌زیست و خدامحور به معنای دقیق کلمه را مهم‌ترین عنصر دانست و اظهار کرد: با داشتن رهبری اینچنین چشم ما به آینده روشن روشن است و با مردمی وفادار، جایی برای یأس و ناامیدی نیست.

خاتمی با بیان اینکه نظام‌ها با حمایت مردم زنده‌اند و هر نظامی که مردم را داشته باشد آن نظام ماندنی است، تصریح کرد: مردم با نظام هستند کشور ما کشور نظرسنجی‌های مدام است و نهادهای مختلف مدام نظرسنجی می‌کنند در تمام آنها نظر وفاداری به نظام موج می‌زند، نیازی به تحقیق عمیق هم ندارد و راهپیمایی‌ها امسال در اوج گرانی‌ها باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه اینها پیام دارد که مردم علی‌رغم تمام مشکلات دست از نظام بر نمی‌دارند، گفت: مردم انقلاب کردند و این 40 سال با انقلاب بودند و تا آخرین نفس و قطره خونشان پای نظامشان باقی خواهند ماند.

نسل این ملت هم اجازه ورود آنها را نخواهند داد

وی سرمایه جوانان پرانگیزه را عنصر امید در کشور دانست و افزود: جوانانی که قله‌های دانش را فتح می‌کنند و همین نشان دادن اختراعات و ابتکارات جوانان ما که به برکت این جوانان در فناوری هوافضا در باشگاه کشورهایی قرار گرفتیم که این فناوری را دارند.

خاتمی گفت: در دوره‌ای که تحریم بودیم به فضل خدا در عرصه انرژی هسته‌ای پیشرفت کردیم و امروز یکی از کشورهای در صدر لیست در عرصه پزشکی در دنیا هستیم، جوانان مایه امید هستند امکانات فراوان خدادادی داریم و هیچ کشوری به اندازه کشور تا 80 سال دیگر منابع نفت گاز و انرژی ندارد.

وی ادامه داد: ایران اسلامی با این امکانات خدادادی که دارد به فضل خداوند ثروتش واقعی است و به همین دلیل است که دشمنان مدام خواب و خیال آمدن به ایران برای این منابع می‌بینند، اما می‌دانند این ملت دشمنانشان را با خفت بیرون کردند و نسل این ملت هم اجازه ورود آنها را نخواهند داد.

خاتمی با اشاره به عنصر مهم عنایات خداوند به نظام اسلامی بیان کرد: فردا دنیا خواهد دید که مردم این نظام را دوست دارند و با این همه عناصر امید، پمپاژ ناامیدی کردن عنوانی جز خیانت ندارد.

برخی با شایعات به نظام آسیب می‌رسانند

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: آسیب دوم به نظام اسلامی که زیرمجموعه خیانت است، تحت تاثیر بوق‌های استکبار قرار گرفتن و شبکه‌های ماهواره‌ای بودن و فضای مجازی آلوده که مدیریتش با نااهل‌ها هست، قرار گرفتن است، آنها می‌نشینند خبر دروغ جعل می‌کنند و افراد ناآگاه این خبرهای دروغ را نقل می‌کند.

وی با بیان اینکه برخی با شایعات به نظام آسیب می‌رسانند، تصریح کرد: قرآن می‌گوید نسبت به اخبار بیگانگان و کسانی که در پی راست گفتن نیستند بنا را بر این بگذارید که دروغ است و بروید تحقیق کنید.

خاتمی اظهار داشت: سومین آسیبی که به نظام اسلامی متوجه می‌شود و انشاءالله با تعبیر این آسیب را دفع خواهند کرد انزوای مردم از هم است، حضور مردم در صحنه پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و حوادث طبیعی و ... و به ویژه صحنه انتخابات بیانگر شکست این آسیب است.

 تنور حضور مردم باید گرم باشد

امام جمعه موقت تهران بیان داشت: انتخابات مجلس شورای اسلامی که در پیش است بسیار مهم و جشن سیاسی است، رأی مردم سرنوشت‌ساز است و تنور حضور مردم باید گرم باشد و سعی شود از این تنور نان برشته در بیاید، نمایندگانی که انقلابی، ضد استکبار، سختکوش و خدمتگزار مردم باشند.

خاتمی با تأکید بر اینکه همه باید تلاش کنیم عنصر حضور با صلابت حفظ شود و برکات خودش را خواهد داشت، خاطرنشان کرد: چهارمین آسیب که باید مراقب بود، بی‌صبری و بی‌حوصلگی است، ملت ایران در دنیا غوغا ایجاد و مردم‌سالاری دینی را مطرح کرده و این کار بسیار بزرگی است.

وی ادامه داد: امریکا پس از فروپاشی شوروی، خودش را یک ابرقدرت می‌دید، بسیار برای ما، مایه افتخار است که شاخ  آمریکا شکسته شد، دشمنان می‌خواهند ملت ایران را خسته نشان دهند ولی به عنوان یک واقعیت می‌گویم که ملت ایران نشان دادند 40 سال است خسته نشده ولی به یاری خداوند دشمنانش را خسته خواهد کرد.

جشن سیاسی به نام انتخابات به تفرقه منجر نشود

خاتمی گفت: خدمات فراوانی صورت گرفته البته مشکلاتی هم هست که وعده خداوند این است که خسته نشوید کید دشمنان تاثیر خودش را نخواهد داشت.

وی عنوان داشت: پنجمین آسیب به این نظام تفرقه است، تفرقه در هدف که به صراحت می‌گویم این آسیب اتفاق نیفتاده، ملت بزرگ ما متحد هستند همه سلیقه‌های موجود جامعه سخن از حفظ نظام و مبارزه با آمریکا دارند و وفاداری خود را به ولایت اعلام می‌کنند.

خاتمی خاطرنشان کرد: جشن سیاسی به نام انتخابات به تفرقه منجر نشود اختلاف سلیقه از اول اسلام بوده تا آخر هم خواهد بود و این اختلاف‌ها اگر درست هدایت شود مایه رشد جامعه خواهد بود ولی نباید ما را به تفرقه و جدایی در اهداف بکشاند که این خلاف خط امام و خط رهبری و خلاف قرآن و مشی اهل بیت (ع) است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

حسام۱۰۴۳۹۷۳۰۷:۰۵:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۲۰
ممکنه بفرمایید این نظرسنجی ها کجا و از چه کسانی انجام میشه؟
ناشناس۱۰۴۴۰۲۵۰۸:۱۰:۴۴ ۱۳۹۸/۵/۲۰
فردی که بیکار شده است ناامید است و باید مشکل خود را بگوید ، فردی که خانه و زندگیش از دست رفته ناامید است و باید مشکل خود را بگوید و افراد زیادی دچار مشکلات حادی در جامعه هستند و ناامیدند و باید مشکل خود را بگویند. این افراد خائن نیستند .
ناشناس۱۰۴۴۰۳۷۰۸:۳۰:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۲۰
همه چی آرومه من چقدر خوشحال
ناشناس۱۰۴۴۰۵۹۰۸:۵۲:۳۷ ۱۳۹۸/۵/۲۰
خواهشا شما به مردم بجای تورم 300 درصدی یه مقدار امید عملی بدید تا مردم ببینند و نا امید نشوند
ناشناس۱۰۴۴۲۲۴۱۰:۳۵:۳۶ ۱۳۹۸/۵/۲۰
حقوق کارگران فقط کفاف یک هفته میده.

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 2. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 3. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 4. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 5. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 6. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 7. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 8. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 9. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 10. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 11. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 12. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 13. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 14. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 15. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 16. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 17. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 20. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 21. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 22. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 23. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 24. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 25. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 2. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 3. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 4. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 5. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 6. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 7. ناراحتی مردم رشت از رویکرد سریال تلویزیونی وارش

 8. هوای حسابتان را داشته باشید/ رمز یکبار مصرف و کاهش آمار برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب های بانکی

 9. جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰ میلیارد تومانی به داماد آقای وزیر

 10. کرایه اتوبوس‌های جدید DRT در پایتخت چقدر است

 11. توزیع هدایای ویژه بین برخی اعضای شورای عالی استان‌ها در مهمانی حناچی

 12. انتقاد حجت الاسلام قرائتی به تعطیلی ۵شنبه‌ها

 13. فردی که نصف اندازه اقتصاد کشورش ثروت دارد!

 14. آقا ایرج، آزاد مرد ۵۰۰ میلیون تومانی!

 15. مصوبه تسهیلات فرزندان اعضای هیئت علمی در کنکور لغو شد

 16. رئیسی: مردم باید در زمینه فسادستیزی پای کار باشند/ تصمیم دستگاه قضا برای برخورد جدی با مفسدان اقتصادی‌

 17. گزارشی تکان‌دهنده از کانکس‌نشینی در مناطق زلزله‌زده: دو سال پس از زلزله کرمانشاه، هنوز در کانکس زندگی می‌کنیم

 18. رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

 19. «اعزام به زندان تا تأمین قرار وثیقه و کفالت» ممنوع شد

 20. خواننده موسیقی پاپ ایران در گذشت

 21. درد دل مردم | در خواست از نیرو‌های انقلابی برای نجات ایران/ ترافیک جاده چالوس/ قاچاق سازمان یافته

 22. آخرین وضعیت مصوبه «تعیین محل تجمعات»

 23. شهردار تهران: خبر فروش صندلی اتوبوس غلط است

 24. الویری: سالی ۱۰ بار از سوی شهرداری و دستگاه‌ها دعوت می‌شویم/هدیه دادن متداول است

 25. پلیس «فوق لیسانسه‌ها»: ۱۲ سال برای حضور مقابل دوربین تلاش کردم

آخرین عناوین