یک ابهام درباره پرونده طبری/ دفاع عارف از مسکوت ماندن لوایح FATF/ شکست اصلاحات به روایت زیدآبادی

گروه سیاسی الف،   3980519153 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

یک ابهام درباره پرونده طبری/ دفاع عارف از مسکوت ماندن لوایح FATF/ شکست اصلاحات به روایت زیدآبادی

دفاع عارف از مسکوت ماندن لوایح FATF در مجمع

محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید با دفاع از عملکرد این فراکسیون در انتخابات هیئت رئیسه مجلس به خبرگزاری برنا گفت: «چون سال آخر مجلس بود، بحث دوستان متوجه تبیین و بیان هویت بود، هویت و ظرفیت اصلاح‌طلبی و اینکه جایگاهمان در مجلس مشخص بشود. چرا که افرادی که با لیست امید به مجلس آمده بودند وقتی به مناطق خود می‌رفتند همچنان خودشان را اصلاح‌طلب معرفی می‌کردند اما در مجلس رو در روی فراکسیون امید بودند و مقداری شفاف سازی صورت گرفت.

بنا نبود که ما به خاطر نایب رئیسی کاندیدای ریاست معرفی نکنیم مگر اینکه وارد ائتلاف می‌شدیم. ما از اول این مجلس موضع ائتلافی داشتیم، چون اعتقاد داریم که مجلس باید با خرد جمعی و با مشارکت فراکسیون‌ها عمل کند اما انتظار نداشتیم که کسانی که با لیست امید به مجلس آمده‌اند برای ائتلاف شرط بگذارند. می‌گفتند ما اهل ائتلافیم ولی خط قرمزمان رئیس است؛ خب اینکه ائتلاف نیست. اگر بناست که ائتلاف باشد باید درباره دوازده پست بحث کنیم و بر اساس منطق جلو برویم.»

عارف که عضو حقیقی مجمع تشخیص است درباره مسکوت ماندن لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص گفت: «فضای مجمع در جلسات اواخر سال گذشته، تقریبا منفی بود و روشن بود که اگر رای‌گیری صورت می‌گرفت، تصویب این دو لایحه رای نمی‌آورد. 

تصویب این موضوع نیازمند رای دو سوم رای اعضا است. خوشبختانه با تدبیری که اندیشیده شد، رای‌گیری به تاخیر افتاد تا یک مقدار زمان بگذرد و ببینیم اروپا در مورد برجام و ساز و کار مالی جدیدی که مطرح کردند، چگونه عمل می کند تا متناسب با رفتار غرب تصمیم‌گیری کنیم. به همین دلیل این دو لایحه از دستور کار خارج شدند و الان در دستور کار کمیسیون‌ها قرار دارد. »

***

مدیرعامل سای‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پا ممنوع الخروج شد

به گزارش فارس، سید جواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با حکم بازپرس شعبه پنجم دادسرای کارکنان دولت از اسفندماه سال گذشته به مدت ۶ ماه ممنوع الخروج شده است.

اخیراً اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه نیز با تشریح جزئیات بازداشت مدیران ارشد سایپا گفته بود: پرونده تشکیل شده و افرادی تحت تعقیب قرار گرفتند. این پرونده ۲۵ متهم دارد که ۶ نفر بازداشت هستند.

به گفته وی، برخی از بازداشتی‌ها از مدیران شرکت سایپا هستند و برخی از نمایندگی‌ها و شرکت‌هایی که به نمایندگی از سایپا مبادرت به ثبت نام و واگذاری خودرو می‌کردند.

***

شکست اصلاحات به روایت زیدآبادی

میزگردی با عنوان «اصلاحات؛ امکان یا امتناع؟» با حضور عباس عبدی، احمد زیدآبادی و سید حسین مرعشی در دفتر مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران برگزار شد.

به گزارش روزنامه سازندگی، زیدآبادی در این نشست در پاسخ به این سوال که «جنبش اصلاح‌طلبی که از سال ۷۶ در ایران آغاز شده است، موفق بوده یا خیر؟» جواب منفی داد و در توضیح خود گفت: «‌جنبش اصلاح‌طلبی ایران به باور من شکست خورده است و به اهداف مورد نظر خود نیز دست پیدا نکرده است حتی در مواردی هم از آن اهداف دور شده است. اما آیا این وضعیت اجتناب‌ناپذیر بوده و اصلاح‌طلبی هم محکوم به شکست است؟ خیر. محکوم به شکست نبوده و نیست. جنبش اصلاح‌طلبی ایران می‌توانست به گونه‌ای رفتار کند که موفق شود. مشکل این جنبش به نیروهای اصلاح‌طلبی که حول آن ایستاده‌اند برمی‌گردد. آنها درست عمل نکردند و این جنبش را به شکست کشاندند.»

این روزنامه‌نگار در ادامه پرسش دیگری را مطرح کرد. او گفت سوال دیگر این است که چرا اصلاح‌طلبی موفق نشد؟ و در پاسخ این سوال افزود: «بزرگترین مشکل جریان و جنبش اصلاحات این بود که استراتژی مدونی نداشت. حتی گاهی اوقات بی‌موقع و ضدونقیض عمل کرده است.»

زیدآبادی با بررسی شرایط پیش‌آمده برای اصلاح‌طلبان در سال ۱۳۸۸، گفت که «در سال ۸۸ نظر من بر این بود حال که قدرت در دست طرف مقابل است، می‌توانیم یک جنبش اجتماعی مسالمت‌آمیز به وجود آوریم. اما خیلی‌ها مخالف آن بودند و گفتند زندان دارد و قبول نداریم. اما همان‌ها یک‌شبه این کار را کردند و وقتی نتیجه مطابق میل‌شان نبود قد علم کردند. هرچند آن جنبشی که من مطرح کردم جنبش خیابانی نبود بلکه منظور بسیج افکار عمومی و چالش دیگری بود. که البته ممکن است آن روش هم اشتباه بوده باشد. به هرحال آن روند طبق انتظارات پیش نرفته و به یک نقطه بن‌بست رسیده است که الان بازسازی آن بی‌نهایت مشکل شده است.»

در بخش پرسش و پاسخ، یکی از حضار درباره‌ی آینده‌ی اصلاح‌طلبی سوال کرد. زیدآبادی در جواب وی گفت: اصلاحات شکست خورده است و امکان تاثیرگذاری بر اساس توانایی‌های خود را ندارد و باید به دنبال بازسازی و اعاده اعتبار خود برود. در کوتاه مدت اصلاح‌طلبان نمی‌توانند نقش موثری در قدرت بازی کنند. راه بازسازی اعتبار و توانایی را قبلا توضیح داده‌ام اما سران اصلاحات بلد نیستند به درستی این کار را انجام دهند چراکه تصورشان بر این است که فقط از طریق دست یافتن به دولت است که می‌توانند خود را بازسازی کنند. درحالی که این دیدگاه غلط است. این داستان‌ها که آنها از نقش مردم می‌گویند، شعار است و مردم را هم خسته کرده است. بنابراین از نظر من دیگر وقت بازی تمام شده و اصلاح‌طلبان به نقطه آخر رسیده‌اند. حداکثر تلاشی که می‌توانیم بکنیم آگاهی‌دهی است و کار بیشتری نمی‌توانیم بکنیم.

مخالفت عباس عبدی با جنبش خیابانی

عباس عبدی در این نشست با جنبش خیابانی مخالفت کرد. عبدی گفت با جنبش خیابانی مخالف است چون با جنبش اجتماعی فرق می‌کند. او در این رابطه می‌گوید: «جنبش خیابانی برای کشورهای اروپایی است که خطری تهدیدشان نمی‌کند. در ایران جنبش خیابانی رهبرش را با خود می‌برد. من زمانی با جنبش خیابانی موافقم که رهبر جنبش، مسئولیت را قبول می‌کند و تا آخر آن را می‌پذیرد. اما در این سال‌ها هر گاه چنین رویدادهایی پیش آمده، کسی نتوانسته آن را هدایت کند. نمونه آن هم تیر ۷۸ بود. بارها پیشنهاد کردیم که آقای خاتمی باید آن را جمع کند اما در ایران رهبران سیاسی بیشتر تابع می‌شوند.»

***

پرونده طبری از دوره گذشته قوه قضائیه در حال بررسی است؟

به گزارش فارس، حجت الاسلام منتظری در بیستمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر پرونده یکی از معاونان سابق قوه قضاییه گفت: در خصوص این پرونده، کلیات داد و ستدها را می‌دانستیم و از زمانی که یک سری علایم و نشانه های مشخص تری به دست آوردیم از دوره قبل بررسی‌ها شروع شد.

وی افزود: به این دلیل تدریجی بود چرا که برخی افراد به نحوی حرکت می کنند که از خودشان جای پایی بر جای نگذارند که یکی از مشکلات ما در برخورد با فساد همین است که به زحمت می توان محقق شدن جرم را محرز کرد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه خط قرمزی در برخورد با افراد نداریم، خاطرنشان کرد: فعالیت های اطلاعاتی و امنیتی در این رابطه شدت گرفته و هر کسی که دخیل باشد برخورد می شود، البته نسبت به فساد و مقابله با آن حساس و به همان اندازه نیز نسبت به آبروی اشخاص حساسیم.

بیشتر بخوانید:

اظهارات دادستان کشور درباره پرونده «معاون سابق قوه قضائیه» و «حضور بانوان در استادیوم»

این در حالی است که دفتر آیت‌الله آملی لاریجانی مدتی پیش از بازداشت طبری در اطلاعیه‌ای در واکنش به سخنان زاکانی عنوان کرده بود: «اتهاماتی به معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه زده شده که کذب بودن آن برهمگان آشکار است... برخی از اتهامات مطرح درموردمعاون اجرایی حوزه ریاست قبلاً دردادسرا بررسی شده وکذب بودن آن محرز شده بود. رئیس قوه قضاییه پیشین هم خودمستقلا آن‌ها را بررسی وخلاف بودن آن‌ها برای وی محرز شده بود.»

بیشتر بخوانید:

واکنش دفتر آیت الله آملی لاریجانی به ادعای زاکانی و خبرگزاری دولت

آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

***

لاریجانی: برای انتخابات مجلس تصمیمی نگرفته ام

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم، در پاسخ به سئوالی درباره اینکه گفته می شود ظاهراً شما قرار است از قم برای انتخابات مجلس کاندیدا نشوید؟ گفت: بنده هنوز درباره اینکه کاندیدا انتخابات مجلس و یا اینکه از حوزه انتخابیه قم کاندیدا شوم تصمیم نگرفته‌ام این ظاهراً که شما می‌گوید از کجا می‌دانید؟

وی درباره اینکه در انتخابات  مجلس با کدام جریان سیاسی تعامل و ائتلاف خواهد کرد،گفت: هنوز درباره حضور در انتخابات تصمیم نگرفته‌ام که این موضوعات مطرح باشد.

***

ماجرای قول کدخدایی به عارف

علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره رد صلاحیت‌ها در انتخابات مجلس با طرح این سوال که چرا ردصلاحیت شورای نگهبان همواره باید متوجه اصلاح طلبان باشد، به خبرآنلاین گفت: چرا یک جناح کاملا مصونیت دارد مگر در موارد بسیار نادر که بر همگان آشکار است که فلان نامزد اصولگرا متخلف و پرونده دار است رد صلاحیت می شود اما بین اصلاح طلبان فقط به جرم اصلاح طلبی همه ردصلاحیت می‌شوند، کجای قانون آمده است که همه اصلاح طلبان ردصلاحیت شوند؟

این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید بر اینکه آقای عارف برای رای آوری آقای کدخدایی در مجلس خیلی تلاش کرد و برای این موضوع زیر سوال قرار گرفت، افزود: دلیل حمایت آقای عارف صحبتی بود که با آقای کدخدایی در فراکسیون داشتند، آقای کدخدایی آنجا قول داده بود که نقایص قانونی را برطرف خواهند کرد اما امروز و با این اظهارات کسی که دارد زیر قولش می زند آقای کدخدایی است.

وی تاکید کرد: فراکسیون امید که به آقای کدخدایی رای داد به این امید بود که ایشان اشکالات قانونی را برطرف کند ولی ایشان به جای برطرف کردن آنها، همان قانون را مستند رد صلاحیت قرار می دهد. به نظر می‌رسد با نگاه اخیر سخنگوی شورای نگهبان، راهی برای حل وفصل دغدغه‌های اصلاح طلبان وجود ندارد.

عناوین مرتبط

۲۴ مهر ۱۳۹۸پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز
۲۳ مهر ۱۳۹۸انتقاد علی مطهری از دادگاه ویژه روحانیت/ جزئیات دستگیری روح‌الله زم/ نقدی به اظهارات تبلیغاتی دیروز رئیس جمهور
۲۲ مهر ۱۳۹۸درخواست آشنا از قوه قضائیه/ شرط خاتمی برای وزیر شدن یونسی/آیا دستگیری روح‌الله زم آغاز دستگیری یک شبکه است؟
۲۱ مهر ۱۳۹۸وقتی ۱۳۴ دامپزشک با سهمیه پزشک می شوند/ ناطق نوری؛ کاتالیزور وحدت یا افتراق اصولگرایان/ انتقاد تند یک اصلاح طلب از صحبت های روحانی درباره شورای نگهبان
۲۰ مهر ۱۳۹۸چرا صداوسیما مطالبات کارگران هفت‌تپه را پوشش نمی‌دهد؟/ پیشنهاد لاریجانی برای شفاف‌نشدن اموال مسئولان/ عارف واسطه اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان می‌شود؟
۱۷ مهر ۱۳۹۸کنایه روحانی به شورای نگهبان/ اموال مسئولان برای مردم محرمانه است! / ایرادات کتاب زیباکلام درباره رضاشاه/ سخنان مهم رئیسی درباره تخلفات مسئولین
۱۶ مهر ۱۳۹۸معمای بازگشت ناطق نوری/جزئیات طرح ترور قاسم سلیمانی/ روایت حجاریان از سلطان‌های مفسد در ژانر‌های مختلف

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۴۳۵۲۴۲۰:۳۶:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۱۹
باید حساب کرد در این شش سال مدعیان اصلاح‌طلبی با روی کار آوردن دولت کنونی چه میزان خسارت به کشور وارد کرده‌اند. خیلی از این خسارت‌ها شاید قابل جبران نباشند.
ناشناس۱۰۴۳۵۲۹۲۰:۳۸:۵۲ ۱۳۹۸/۵/۱۹
در بین کسانی که در مفاسد اقتصادی دست داشته‌اند از رؤسای حراست و بازرسی‌ها هم بوده‌اند. باید برای این عده اشد مجازات در نظر گرفته شود، چون علاوه بر فساد اقتصادی خیانت به شأن نظارتی خود نیز کرده‌اند.
ناشناس۱۰۴۳۵۳۱۲۰:۳۹:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۱۹
امید است توصیه‌های رهبری در خصوص فرزندآوری، هرچه بیشتر از سوی دولت و مسئولان مورد حمایت قرار بگیرد.
ناشناس۱۰۴۳۵۳۳۲۰:۴۱:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۱۹
چرا اجازه داده می شود عده‌ای مرفه بی‌درد با نمایش سنگ توالت 50 میلیون تومانی نمک اشرافی‌گری خود را به زخم مشکلات مردم بپاشند و از طرفی تجمل‌گرایی را ترویج کنند؟
ناشناس۱۰۴۳۵۳۴۲۰:۴۲:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۱۹
همسان نبودن نرخ ویزیت در مطب پزشکان یک تخلف است. از مسئولان وزارت بهداشت تقاضا داریم جلوی این تخلف آشکار را بگیرند.
ناشناس۱۰۴۳۵۳۶۲۰:۴۴:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۱۹
در همین 4 ماه کارکرد انقلابی جناب آقای رئیسی بر 6 سال رخوت دولت مدعی تدبیر می‌چربد.
ناشناس۱۰۴۳۶۸۳۲۲:۲۹:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱۹
یک کلام ختم کلام مشارکت مشروط تنها راهی هست که باعث می شود ملت دیگه فریب هم خدا و هم خرمای سران اصلاحات نخورد.
ناشناس۱۰۴۳۷۰۷۲۲:۴۵:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۱۹
اگر طبری در دادگاه علنی بدون هیچ خط قرمزی محاکمه نشود یعنی زاکانی هر چه گفته درست است.
ناشناس۱۰۴۳۷۹۶۲۳:۵۸:۲۱ ۱۳۹۸/۵/۱۹
شکست اصلاحات به معنای پیروزی ایران است اصلاح طلبان مردم را نقره داغ کردند و باید از سیاست کناره گیری نمایند.
ناشناس۱۰۴۳۹۴۱۰۵:۰۳:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۲۰
ریشه طبری ها نیاز به تبر دارد
ناشناس۱۰۴۳۹۴۹۰۶:۱۲:۰۹ ۱۳۹۸/۵/۲۰
در مورد پرونده طبري اگر برخوردجدي ولازم مانند ساير پرونده هاي فساد نشودبي اعتمادي بيشتري از طرف مردم منجر خواهد شد
ناشناس۱۰۴۳۹۵۳۰۶:۲۶:۲۲ ۱۳۹۸/۵/۲۰
رفتن به سمت FATF یا دادن هر تعهد بین المللی دیگه در این اوضاع آشفته جهان که کشورها از توافق ها بیرون میان، حماقت محض هست.

پربحث‌های دیروز

 1. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 2. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

 3. درخواست حسین فریدون پیش از ورود به زندان

 4. زندگی زنان و مردان منطقه چرنوبیل ۳۳ سال پس از حادثه

 5. یادآوری نشریه آمریکایی از پیروزی ایران بر آمریکا در یک جنگ شبیه‌سازی شده با رمز الله اکبر !

 6. اعتراض دانشجویان در مراسم آغاز سال تحصیلی

 7. روحانی: چرا برای فارغ‌التحصیلان شغل نیست؟

 8. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

 9. حسین فریدون به زندان منتقل شد

 10. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

 11. واکنش شمس الواعظین به هویت شغلی روح الله زم

 12. روحانی: تنها راه آینده و سرنوشت کشور انتخابات است/ دانشگاه را به بخش خصوصی نزدیک کنیم

 13. بازیکنان بحرین بعد پیروزی برابر ایران چه گفتند؟

 14. نامه صالحی امیری به FIFA درباره بی‌احترامی به سرود و پرچم ایران

 15. حقایقی جالب درباره وجود موجودات فضایی در فضا

 16. دروغ‌های پینوکیویی ترامپ به روایت «حقیقت سنج» واشنگتن پست

 17. قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران/ نرخ خانه‌های ۴۰ متری در پایتخت + نمودار

 18. برایان هوک: دنبال درگیری با ایران نیستیم/توافق جامع می‌خواهیم

 19. حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها

 20. بازرسی هیئت امنای دانشگاه آزاد، سه ماه پیش خواستار ابطال مصوبه تبعیض‌آمیز شده بود + سند

 21. انتقاد روزنامه جوان از مجری صداوسیما

 22. تکذیب ارتباط و یا دیدار روح‌الله زم با آیت‌الله سیستانی

 23. ادعای همسر زم: روح‌الله به بغداد رفته بود!

 24. سخنگوی دولت: دستگیری «زم» موجب اتهام زنی‌های جدید نشود/ تحت تحریم گفت‌وگو نمی‌کنیم

 25. وزیر صنعت: قیمت تولید شده پراید کمتر از ۴۰ میلیون است

پربحث‌های هفته

 1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 2. حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

 3. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 4. انتقاد از مجازات خفیف دختر پورشه سواری که گفت: کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم

 5. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | آفریدگار کماندار و تیرهایی رو به آینده! ...

 7. شوخی کاربران فضای مجازی با پراید

 8. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

 9. قوانین نباید مردم را مجرم کند

 10. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

 11. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 12. طرح نمایندگان برای حذف زبان انگلیسی از برنامه مدارس

 13. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

 14. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 15. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 16. تهدید رئیس موساد به ترور حسن نصرالله و سردار سلیمانی؛ فرمانده سپاه قدس تهدیدی بزرگ برای اسرائیل است

 17. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

 18. بانوان پرشور، ملی‌پوشان قدردان و تلاش ناکام برای فتنه‌گری

 19. انفجار در نفتکش ایرانی در دریای سرخ/ اطلاعیه شرکت ملی نفتکش/ هیچ حریقی رخ نداده و خدمه همگی سالم‌اند

 20. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

 21. تصویری از نمای ویلای شبنم نعمت‌زاده

 22. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

 23. دیوار انحصار وکالت ترک برداشت

 24. درگیری فیزیکی رئیس هیئت مدیره مترو با کارمند معترض

 25. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

پربحث‌های هفته

 1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 2. حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

 3. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 4. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 5. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

 6. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

 7. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

 8. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

 9. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

 10. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

 11. ۱۰ نکته درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم؛ او که بود و چه می‌کرد؟

 12. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

 13. واکنش ایران به هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی در دریای سرخ

 14. جهانگیری: بگذاریم کاندیدای همه جریان‌ها در انتخابات حضور داشته باشند

 15. روحانی: امید به زندگی در بین مردم به ۷۶ سال ارتقاء یافته/ شاهد کاهش رشد نرخ تورم و رشد مثبت اقتصاد هستیم

 16. اولین تصاویر از دستگیری و اعترافات روح الله زم

 17. زرآبادی: برای نطقم در مجلس تحت فشار بودم/ انتصابات فامیلی در وزارت ارتباطات اگر اصلاح نشود، اطلاع رسانی می کنم

 18. چراغ سبز دیوان عدالت به رانت تحصیلی فرزندان اساتید دانشگاه آزاد

 19. درخواست حسین فریدون پیش از ورود به زندان

 20. سحر تبر بیمار بود، چرا بازداشت شد؟/ تا وقتی انحصار پزشکان شکسته نشود اوضاع سلامت درست نخواهد شد/ پرداخت نکردن حقوق کارگران، برده‌داری نیست؟

 21. ربیعی: مشخص نیست چند درصد فرزندان مسئولان دولتی خارج از کشور هستند

 22. کاش از اهل رسانه مشورت می گرفتید

 23. انتقاد علی مطهری از دادگاه ویژه روحانیت/ جزئیات دستگیری روح‌الله زم/ نقدی به اظهارات تبلیغاتی دیروز رئیس جمهور

 24. وقتی ۱۳۴ دامپزشک با سهمیه پزشک می شوند/ ناطق نوری؛ کاتالیزور وحدت یا افتراق اصولگرایان/ انتقاد تند یک اصلاح طلب از صحبت های روحانی درباره شورای نگهبان

 25. امیرآبادی فراهانی: محرمانه‌بودن اطلاعات مسئولان مصوبه مجمع تشخیص است

آخرین عناوین