یک ابهام درباره پرونده طبری/ دفاع عارف از مسکوت ماندن لوایح FATF/ شکست اصلاحات به روایت زیدآبادی

گروه سیاسی الف،   3980519153 ۱۲ نظر، ۲۷ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
یک ابهام درباره پرونده طبری/ دفاع عارف از مسکوت ماندن لوایح FATF/ شکست اصلاحات به روایت زیدآبادی

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

دفاع عارف از مسکوت ماندن لوایح FATF در مجمع

محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید با دفاع از عملکرد این فراکسیون در انتخابات هیئت رئیسه مجلس به خبرگزاری برنا گفت: «چون سال آخر مجلس بود، بحث دوستان متوجه تبیین و بیان هویت بود، هویت و ظرفیت اصلاح‌طلبی و اینکه جایگاهمان در مجلس مشخص بشود. چرا که افرادی که با لیست امید به مجلس آمده بودند وقتی به مناطق خود می‌رفتند همچنان خودشان را اصلاح‌طلب معرفی می‌کردند اما در مجلس رو در روی فراکسیون امید بودند و مقداری شفاف سازی صورت گرفت.

بنا نبود که ما به خاطر نایب رئیسی کاندیدای ریاست معرفی نکنیم مگر اینکه وارد ائتلاف می‌شدیم. ما از اول این مجلس موضع ائتلافی داشتیم، چون اعتقاد داریم که مجلس باید با خرد جمعی و با مشارکت فراکسیون‌ها عمل کند اما انتظار نداشتیم که کسانی که با لیست امید به مجلس آمده‌اند برای ائتلاف شرط بگذارند. می‌گفتند ما اهل ائتلافیم ولی خط قرمزمان رئیس است؛ خب اینکه ائتلاف نیست. اگر بناست که ائتلاف باشد باید درباره دوازده پست بحث کنیم و بر اساس منطق جلو برویم.»

عارف که عضو حقیقی مجمع تشخیص است درباره مسکوت ماندن لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص گفت: «فضای مجمع در جلسات اواخر سال گذشته، تقریبا منفی بود و روشن بود که اگر رای‌گیری صورت می‌گرفت، تصویب این دو لایحه رای نمی‌آورد. 

تصویب این موضوع نیازمند رای دو سوم رای اعضا است. خوشبختانه با تدبیری که اندیشیده شد، رای‌گیری به تاخیر افتاد تا یک مقدار زمان بگذرد و ببینیم اروپا در مورد برجام و ساز و کار مالی جدیدی که مطرح کردند، چگونه عمل می کند تا متناسب با رفتار غرب تصمیم‌گیری کنیم. به همین دلیل این دو لایحه از دستور کار خارج شدند و الان در دستور کار کمیسیون‌ها قرار دارد. »

***

مدیرعامل سای‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پا ممنوع الخروج شد

به گزارش فارس، سید جواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با حکم بازپرس شعبه پنجم دادسرای کارکنان دولت از اسفندماه سال گذشته به مدت ۶ ماه ممنوع الخروج شده است.

اخیراً اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه نیز با تشریح جزئیات بازداشت مدیران ارشد سایپا گفته بود: پرونده تشکیل شده و افرادی تحت تعقیب قرار گرفتند. این پرونده ۲۵ متهم دارد که ۶ نفر بازداشت هستند.

به گفته وی، برخی از بازداشتی‌ها از مدیران شرکت سایپا هستند و برخی از نمایندگی‌ها و شرکت‌هایی که به نمایندگی از سایپا مبادرت به ثبت نام و واگذاری خودرو می‌کردند.

***

شکست اصلاحات به روایت زیدآبادی

میزگردی با عنوان «اصلاحات؛ امکان یا امتناع؟» با حضور عباس عبدی، احمد زیدآبادی و سید حسین مرعشی در دفتر مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران برگزار شد.

به گزارش روزنامه سازندگی، زیدآبادی در این نشست در پاسخ به این سوال که «جنبش اصلاح‌طلبی که از سال ۷۶ در ایران آغاز شده است، موفق بوده یا خیر؟» جواب منفی داد و در توضیح خود گفت: «‌جنبش اصلاح‌طلبی ایران به باور من شکست خورده است و به اهداف مورد نظر خود نیز دست پیدا نکرده است حتی در مواردی هم از آن اهداف دور شده است. اما آیا این وضعیت اجتناب‌ناپذیر بوده و اصلاح‌طلبی هم محکوم به شکست است؟ خیر. محکوم به شکست نبوده و نیست. جنبش اصلاح‌طلبی ایران می‌توانست به گونه‌ای رفتار کند که موفق شود. مشکل این جنبش به نیروهای اصلاح‌طلبی که حول آن ایستاده‌اند برمی‌گردد. آنها درست عمل نکردند و این جنبش را به شکست کشاندند.»

این روزنامه‌نگار در ادامه پرسش دیگری را مطرح کرد. او گفت سوال دیگر این است که چرا اصلاح‌طلبی موفق نشد؟ و در پاسخ این سوال افزود: «بزرگترین مشکل جریان و جنبش اصلاحات این بود که استراتژی مدونی نداشت. حتی گاهی اوقات بی‌موقع و ضدونقیض عمل کرده است.»

زیدآبادی با بررسی شرایط پیش‌آمده برای اصلاح‌طلبان در سال ۱۳۸۸، گفت که «در سال ۸۸ نظر من بر این بود حال که قدرت در دست طرف مقابل است، می‌توانیم یک جنبش اجتماعی مسالمت‌آمیز به وجود آوریم. اما خیلی‌ها مخالف آن بودند و گفتند زندان دارد و قبول نداریم. اما همان‌ها یک‌شبه این کار را کردند و وقتی نتیجه مطابق میل‌شان نبود قد علم کردند. هرچند آن جنبشی که من مطرح کردم جنبش خیابانی نبود بلکه منظور بسیج افکار عمومی و چالش دیگری بود. که البته ممکن است آن روش هم اشتباه بوده باشد. به هرحال آن روند طبق انتظارات پیش نرفته و به یک نقطه بن‌بست رسیده است که الان بازسازی آن بی‌نهایت مشکل شده است.»

در بخش پرسش و پاسخ، یکی از حضار درباره‌ی آینده‌ی اصلاح‌طلبی سوال کرد. زیدآبادی در جواب وی گفت: اصلاحات شکست خورده است و امکان تاثیرگذاری بر اساس توانایی‌های خود را ندارد و باید به دنبال بازسازی و اعاده اعتبار خود برود. در کوتاه مدت اصلاح‌طلبان نمی‌توانند نقش موثری در قدرت بازی کنند. راه بازسازی اعتبار و توانایی را قبلا توضیح داده‌ام اما سران اصلاحات بلد نیستند به درستی این کار را انجام دهند چراکه تصورشان بر این است که فقط از طریق دست یافتن به دولت است که می‌توانند خود را بازسازی کنند. درحالی که این دیدگاه غلط است. این داستان‌ها که آنها از نقش مردم می‌گویند، شعار است و مردم را هم خسته کرده است. بنابراین از نظر من دیگر وقت بازی تمام شده و اصلاح‌طلبان به نقطه آخر رسیده‌اند. حداکثر تلاشی که می‌توانیم بکنیم آگاهی‌دهی است و کار بیشتری نمی‌توانیم بکنیم.

مخالفت عباس عبدی با جنبش خیابانی

عباس عبدی در این نشست با جنبش خیابانی مخالفت کرد. عبدی گفت با جنبش خیابانی مخالف است چون با جنبش اجتماعی فرق می‌کند. او در این رابطه می‌گوید: «جنبش خیابانی برای کشورهای اروپایی است که خطری تهدیدشان نمی‌کند. در ایران جنبش خیابانی رهبرش را با خود می‌برد. من زمانی با جنبش خیابانی موافقم که رهبر جنبش، مسئولیت را قبول می‌کند و تا آخر آن را می‌پذیرد. اما در این سال‌ها هر گاه چنین رویدادهایی پیش آمده، کسی نتوانسته آن را هدایت کند. نمونه آن هم تیر ۷۸ بود. بارها پیشنهاد کردیم که آقای خاتمی باید آن را جمع کند اما در ایران رهبران سیاسی بیشتر تابع می‌شوند.»

***

پرونده طبری از دوره گذشته قوه قضائیه در حال بررسی است؟

به گزارش فارس، حجت الاسلام منتظری در بیستمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر پرونده یکی از معاونان سابق قوه قضاییه گفت: در خصوص این پرونده، کلیات داد و ستدها را می‌دانستیم و از زمانی که یک سری علایم و نشانه های مشخص تری به دست آوردیم از دوره قبل بررسی‌ها شروع شد.

وی افزود: به این دلیل تدریجی بود چرا که برخی افراد به نحوی حرکت می کنند که از خودشان جای پایی بر جای نگذارند که یکی از مشکلات ما در برخورد با فساد همین است که به زحمت می توان محقق شدن جرم را محرز کرد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه خط قرمزی در برخورد با افراد نداریم، خاطرنشان کرد: فعالیت های اطلاعاتی و امنیتی در این رابطه شدت گرفته و هر کسی که دخیل باشد برخورد می شود، البته نسبت به فساد و مقابله با آن حساس و به همان اندازه نیز نسبت به آبروی اشخاص حساسیم.

بیشتر بخوانید:

اظهارات دادستان کشور درباره پرونده «معاون سابق قوه قضائیه» و «حضور بانوان در استادیوم»

این در حالی است که دفتر آیت‌الله آملی لاریجانی مدتی پیش از بازداشت طبری در اطلاعیه‌ای در واکنش به سخنان زاکانی عنوان کرده بود: «اتهاماتی به معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه زده شده که کذب بودن آن برهمگان آشکار است... برخی از اتهامات مطرح درموردمعاون اجرایی حوزه ریاست قبلاً دردادسرا بررسی شده وکذب بودن آن محرز شده بود. رئیس قوه قضاییه پیشین هم خودمستقلا آن‌ها را بررسی وخلاف بودن آن‌ها برای وی محرز شده بود.»

بیشتر بخوانید:

واکنش دفتر آیت الله آملی لاریجانی به ادعای زاکانی و خبرگزاری دولت

آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

***

لاریجانی: برای انتخابات مجلس تصمیمی نگرفته ام

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم، در پاسخ به سئوالی درباره اینکه گفته می شود ظاهراً شما قرار است از قم برای انتخابات مجلس کاندیدا نشوید؟ گفت: بنده هنوز درباره اینکه کاندیدا انتخابات مجلس و یا اینکه از حوزه انتخابیه قم کاندیدا شوم تصمیم نگرفته‌ام این ظاهراً که شما می‌گوید از کجا می‌دانید؟

وی درباره اینکه در انتخابات  مجلس با کدام جریان سیاسی تعامل و ائتلاف خواهد کرد،گفت: هنوز درباره حضور در انتخابات تصمیم نگرفته‌ام که این موضوعات مطرح باشد.

***

ماجرای قول کدخدایی به عارف

علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره رد صلاحیت‌ها در انتخابات مجلس با طرح این سوال که چرا ردصلاحیت شورای نگهبان همواره باید متوجه اصلاح طلبان باشد، به خبرآنلاین گفت: چرا یک جناح کاملا مصونیت دارد مگر در موارد بسیار نادر که بر همگان آشکار است که فلان نامزد اصولگرا متخلف و پرونده دار است رد صلاحیت می شود اما بین اصلاح طلبان فقط به جرم اصلاح طلبی همه ردصلاحیت می‌شوند، کجای قانون آمده است که همه اصلاح طلبان ردصلاحیت شوند؟

این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید بر اینکه آقای عارف برای رای آوری آقای کدخدایی در مجلس خیلی تلاش کرد و برای این موضوع زیر سوال قرار گرفت، افزود: دلیل حمایت آقای عارف صحبتی بود که با آقای کدخدایی در فراکسیون داشتند، آقای کدخدایی آنجا قول داده بود که نقایص قانونی را برطرف خواهند کرد اما امروز و با این اظهارات کسی که دارد زیر قولش می زند آقای کدخدایی است.

وی تاکید کرد: فراکسیون امید که به آقای کدخدایی رای داد به این امید بود که ایشان اشکالات قانونی را برطرف کند ولی ایشان به جای برطرف کردن آنها، همان قانون را مستند رد صلاحیت قرار می دهد. به نظر می‌رسد با نگاه اخیر سخنگوی شورای نگهبان، راهی برای حل وفصل دغدغه‌های اصلاح طلبان وجود ندارد.

عناوین مرتبط

۳۰ مرداد ۱۳۹۸تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی
۲۸ مرداد ۱۳۹۸واکنش‌ها به نامه دیروز آیت‌الله آملی‌لاریجانی/ ماجرای ویلاسازی برخی قضات و کارکنان دادگستری/اظهارنظر عجیب وکیل سابق نجفی/بی گناهی مازیار ابراهیمی تائید شد
۲۷ مرداد ۱۳۹۸نامه زاکانی به رئیسی درباره تبانی طبری با برخی چهره‌های امنیتی‌/ اصولگرایان برنامه‌ای برای تخریب آملی لاریجانی دارند؟/ احمد عراقچی: من دستور رئیس‌جمهور را اجرا کردم
۲۶ مرداد ۱۳۹۸واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی
۲۳ مرداد ۱۳۹۸پشت پرده فرار متهم اخلال در بازار ارز از کشور/ دلیل دستگیری حسن عباسی/ اختلاف میان نهادهای امنیتی چگونه باید حل شود؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۸انتقادات کرباسچی از خاتمی/ کنایه‌های عارف به کارگزاران/ انتقاد روزنامه اصولگرا از شورای نگهبان
۲۰ مرداد ۱۳۹۸پرونده همه‌پرسی روی میز رئیس‌جمهور/ واکنش زیباکلام به اظهارات خاتمی/ اشتباه اصلاح‌طلبان در ائتلاف سال ۹۲ و ۹۶

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۴۳۵۲۴۲۰:۳۶:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۱۹
باید حساب کرد در این شش سال مدعیان اصلاح‌طلبی با روی کار آوردن دولت کنونی چه میزان خسارت به کشور وارد کرده‌اند. خیلی از این خسارت‌ها شاید قابل جبران نباشند.
ناشناس۱۰۴۳۵۲۹۲۰:۳۸:۵۲ ۱۳۹۸/۵/۱۹
در بین کسانی که در مفاسد اقتصادی دست داشته‌اند از رؤسای حراست و بازرسی‌ها هم بوده‌اند. باید برای این عده اشد مجازات در نظر گرفته شود، چون علاوه بر فساد اقتصادی خیانت به شأن نظارتی خود نیز کرده‌اند.
ناشناس۱۰۴۳۵۳۱۲۰:۳۹:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۱۹
امید است توصیه‌های رهبری در خصوص فرزندآوری، هرچه بیشتر از سوی دولت و مسئولان مورد حمایت قرار بگیرد.
ناشناس۱۰۴۳۵۳۳۲۰:۴۱:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۱۹
چرا اجازه داده می شود عده‌ای مرفه بی‌درد با نمایش سنگ توالت 50 میلیون تومانی نمک اشرافی‌گری خود را به زخم مشکلات مردم بپاشند و از طرفی تجمل‌گرایی را ترویج کنند؟
ناشناس۱۰۴۳۵۳۴۲۰:۴۲:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۱۹
همسان نبودن نرخ ویزیت در مطب پزشکان یک تخلف است. از مسئولان وزارت بهداشت تقاضا داریم جلوی این تخلف آشکار را بگیرند.
ناشناس۱۰۴۳۵۳۶۲۰:۴۴:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۱۹
در همین 4 ماه کارکرد انقلابی جناب آقای رئیسی بر 6 سال رخوت دولت مدعی تدبیر می‌چربد.
ناشناس۱۰۴۳۶۸۳۲۲:۲۹:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱۹
یک کلام ختم کلام مشارکت مشروط تنها راهی هست که باعث می شود ملت دیگه فریب هم خدا و هم خرمای سران اصلاحات نخورد.
ناشناس۱۰۴۳۷۰۷۲۲:۴۵:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۱۹
اگر طبری در دادگاه علنی بدون هیچ خط قرمزی محاکمه نشود یعنی زاکانی هر چه گفته درست است.
ناشناس۱۰۴۳۷۹۶۲۳:۵۸:۲۱ ۱۳۹۸/۵/۱۹
شکست اصلاحات به معنای پیروزی ایران است اصلاح طلبان مردم را نقره داغ کردند و باید از سیاست کناره گیری نمایند.
ناشناس۱۰۴۳۹۴۱۰۵:۰۳:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۲۰
ریشه طبری ها نیاز به تبر دارد
ناشناس۱۰۴۳۹۴۹۰۶:۱۲:۰۹ ۱۳۹۸/۵/۲۰
در مورد پرونده طبري اگر برخوردجدي ولازم مانند ساير پرونده هاي فساد نشودبي اعتمادي بيشتري از طرف مردم منجر خواهد شد
ناشناس۱۰۴۳۹۵۳۰۶:۲۶:۲۲ ۱۳۹۸/۵/۲۰
رفتن به سمت FATF یا دادن هر تعهد بین المللی دیگه در این اوضاع آشفته جهان که کشورها از توافق ها بیرون میان، حماقت محض هست.

پربحث‌های اخیر

 1. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 2. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 3. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 4. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 5. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 6. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 7. از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا تغییر چندین امام جمعه   

 8. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 9. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 10. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 11. پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید!

 12. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 13. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 14. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 15. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 16. مغولستان در قاب دوربین  

 17. آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود  

 18. ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه کنند

 19. ادعای تازه دختر صدام در باره اسارتِ شهید تندگویان

 20. مالک نفتکش توقیف‌شده انگلیس با ظریف دیدار کرد

 21. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

 22. پت شاپ شاپرک، کاملترین عرضه کننده غذا و محصولات جانبی نگهداری گربه ها

 23. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 24. ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم

 25. روسیه حمایت قاطع خود را از دولت ونزوئلا اعلام کرد

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 2. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 3. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 4. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 5. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 6. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 7. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 8. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 9. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 10. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 11. از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا تغییر چندین امام جمعه   

 12. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 13. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 14. مهاجرت مستاجران از تهران/ کاهش 19 درصدی معاملات اجاره

 15. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 16. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 17. جانِ انجیر  

 18. پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید!

 19. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 20. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 21. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 22. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 23. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 24. مغولستان در قاب دوربین  

 25. آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 4. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 5. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 6. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 7. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 8. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 9. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 10. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 11. چرخش ظریفانه از برجام!...

 12. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 13. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 14. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 15. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 16. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 17. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 18. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 19. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 20. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 21. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 22. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 23. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 24. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 25. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

پربحث‌های اخیر

 1. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 2. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 3. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 4. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 5. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 6. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 7. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 8. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 9. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

 10. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 11. توئیت صادقی درباره نتیجه شکایت خود از آملی لاریجانی

 12. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 13. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 14. سخنرانی ظریف در موسسه بین‌المللی پژوهش‌های صلح استکهلم  

 15. جدیدترین جزئیات از برخورد با خاطیان ماجرای گردشگر خارجی در شمال کشور

 16. سرلشکر باقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر خواهد بود

 17. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 18. امیر حاتمی: 770 محصول دفاعی را در کشور تولید می‌کنیم

 19. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 20. معارفه نمادین عضو علی البدل شورای شهر شیراز پس از غیبت اعضا+سند

 21. فتاح: از بگیر و ببندها نگران نشوید، انقلاب زنده‌تر می‌شود

 22. هفته آینده؛"رئیسی" به مجلس می رود

 23. جبهه پایداری از مدل انتخاباتی خود رونمایی می‌کند

 24. "دژپسند" و "آذری جهرمی" به مجلس می‌روند

 25. گزارش حسین قریبی از سخنان ظریف در یک اندیشکده در استکهلم

پربحث‌های دیروز

 1. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 2. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 3. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 4. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 5. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 6. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 7. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 8. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 9. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 10. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

 11. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 12. پاسخ ظریف به ادعای «برایان هوک» درباره کودتای ۲۸ مرداد

 13. توئیت صادقی درباره نتیجه شکایت خود از آملی لاریجانی

 14. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 15. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 16. سخنرانی ظریف در موسسه بین‌المللی پژوهش‌های صلح استکهلم  

 17. جدیدترین جزئیات از برخورد با خاطیان ماجرای گردشگر خارجی در شمال کشور

 18. سرلشکر باقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر خواهد بود

 19. نقص فنی نفتکش ایرانی در دریای سرخ

 20. امیر حاتمی: 770 محصول دفاعی را در کشور تولید می‌کنیم

 21. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 22. معارفه نمادین عضو علی البدل شورای شهر شیراز پس از غیبت اعضا+سند

 23. فتاح: از بگیر و ببندها نگران نشوید، انقلاب زنده‌تر می‌شود

 24. هفته آینده؛"رئیسی" به مجلس می رود

 25. جبهه پایداری از مدل انتخاباتی خود رونمایی می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. چرخش ظریفانه از برجام!...

 4. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 5. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 6. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 7. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 8. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 9. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 10. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 11. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 12. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 13. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 14. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 15. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 16. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 17. شهردار خرم‌آباد دستگیر شد

 18. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 19. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 20. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 21. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 22. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 23. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 24. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 25. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

آخرین عناوین