همتی: از آقا عذرخواهی کردم/ حذف ۴ صفر هزینه ندارد

گروه اقتصادی الف،   3980518153 ۳۶ نظر، ۸ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
همتی: از آقا عذرخواهی کردم/ حذف ۴ صفر هزینه ندارد

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بعد ازاینکه قرار شد به بانک مرکزی بروم، از آقا عذرخواهی کردم قبل از رفتن به چین وقت شما را گرفتم ولی نتوانسته ام رهنمودهای شما را اجرا کنم.

به گزارش تسنیم، عبدالناصر همتی با حضور در برنامه دست‌خط که از شبکه پنجم تلویزیون پخش شد، به نظرات موافق و مخالف حضور و مدیریتش در بانک مرکزی اظهار داشت: رسانه ها شرایط کشور را درک می کنند؛ اینکه خوب کار کردم یا نه نیز قضاوت مردم است. من از روز اول تمام داشته های علمی را گذاشتم تا کار خوب پیش برود.

وی با تأکید براینکه مقام معظم رهبری و رییس جمهور از عملکرد ما رضایت دارند اما این کافی نیست و مشکلات ادامه دارد و کارهای مهم دیگری مانده که باید انجام دهیم، گفت: اینطور نیست که برای مدیریت بازار فقط ارز وارد بازار کنم، تدبیری به کار نمی گیرم که مشکل داشته باشد.

* از آقا عذرخواهی کردم/ 6 ماه خواب نداشتم؛ 2 نصف شب بیدار می شدم و می گفتم باید چه کار کنم؟

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به موضوع سفیر شدنش در چین گفت: خداحافظی هم کردم و 10 روز در چین بودم؛ برای سمیناری آمدم؛ خانواده ام هنوز به چین نیامده بودند. رئیس جمهور من را صدا کردند که برای ارز چه کار کنم. گفتم اگر می خواهید بگویید من به بانک مرکزی بروم، باشه قبول!  بعد ازاینکه قرار شد به بانک مرکزی بروم، از آقا عذرخواهی کردم قبل از رفتن به چین وقت شما را گرفتم ولی نتوانسته ام رهنمودهای شما را اجرا کنم. ایشان فرمودند اشکال ندارد و هیمن جا (در بانک مرکزی) موفق کار کنید.

همتی در پاسخ به این سوال که برخی می گویند دوست داشتید وارد بانک مرکزی شوید؟ گفت: این چه دوست داشتنی است؟ 6 ماه اول سال من اصلا شب ها خوابم نمی برد؛ ساعت 2 نصف شب بلند می شدم و می گفتم چه کار باید بکنم؟ دوست داشتم کاری برای کشورم انجام دهم و مردم احساس رضایت کنند.

رئیس کل بانک مرکزی درباره اینکه چرا در اینستاگرام پست می گذارید؟ گفت: خبرهایی از بازار می شنوم که می خواهند جوسازی کنند با این یادداشت ها جلوی این جوسازی ها را می گیرم.

* حذف صفر هزینه ندارد/ ماجرای نامه به رئیس جمهور چه بود؟

وی درباره چرایی لزوم اجرای سیاست حذف 4 صفر از پول ملی در شرایط فعلی اقتصاد تصریح کرد: الان کسی اصلا ریال نمی گوید؛ چرا واحدی که هیچ کس اسمش را اعلام نمی کند را اصرار داریم واحد پولمان باشد. این طرح اصلا هزینه چند هزار میلیاردی ندارد.

همتی درباره نامه اخیر خود به رئیس جمهور در تخلفات ارزی شرکت های دارویی و ... اینطور توضیح داد که در نامه به رئیس جمهور نوشتم علی رغم که دولت قانون تعیین کرده این شرکت ها در سامانه رفع تعهد ارزی نکرده اند؛ باید بررسی شود که چرا این شرکت ها این کار را انجام نداده اند. نمی خواهیم محدودیت ایجاد کنیم، از این به بعد فعال خواهیم شد و از همه حساب کشی خواهیم کرد؛ زورمان نرسید به رئیس جمهور می گوییم و از نهادهای نظارتی هم کمک می گیریم.

رئیس کل بانک مرکزی از ارسال اسامی 140-150 فرد دریافت کننده ارز که ارز خود را برنگردانده اند خبر داد و گفت: اینها باید حساب‌کشی شود، معنی ندارد که بگویند کارت یکبار مصرف بازرگانی استفاده کرده اند.در صادرات ریالی خیلی ها خانه در کانادا و ... خریدند. صادراتی که ارز به کشور وارد نکند فایده ای برای کشور ندارد.

* صادرات ریالی معنی ندارد/ خرید خانه های میلیاردی در کانادا با روش صادرات ریالی

همتی با بیان اینکه اصلا صادرات ریالی را قبول ندارم و دیگر اجازه این نوع صادرات را نمی دهم، گفت: یک روشی در کشور راه افتاده بود واردات بدون انتقال ارز، هیچکس هم نمی توانست از اینها سوال کند که ارز را از کجا آورده اید؟ من اینها را هم قبول نداشتم؛ باید منشا مشخص شود و باید دید کالایی که وارد می شود، اصلا در داخل کشور نیاز داریم یا خیر. بدون انتقال ارز یعنی ازکف میدان ارز جمع کنند و منجر به افزایش تقاضای ارز می شود.

وی از لغو مجوز صرافی ها در هر دو هفته یکبار خبر داد و تصریح کرد: سامانه ای تشکیل دادیم که همه خرید و فروش ها را اگر ثبت کنند، مشخص می شود؛ اگر ثبت نکنند تخلف است و با آنها برخورد می کنیم.

رئیس شورای پول و اعتبار درباره مصوبه مجلس برای بخشش جرایم دیرکرد و دریافت سود از تسهیلات گفت: بانک مرکزی و دولت موافق این مصوبه مجلس بود. مصلحت این است که کمک شود تا این افراد تسهیلات را تسویه کنند. شورای نگهبان می گوید بار مالی بر بانک ها دارد ولی ما موافقیم این اجرا شود و باید پشتوانه برای بانک ها ایجاد شود.

* بانک‌ها بنگاه داری را دوست دارند/ از عملکرد بانک ها در واگذاری بنگاه ها راضی نیستم

این مقام مسئول در بانک مرکزی از پیگیری این بانک برای واگذاری بنگاه های اقتصادی بانک ها خبر داد و تصریح کرد: من هنوز راضی نیستم باوجود اینکه بانک ها اقداماتی هم کرده اند؛ اما علت اینجاست که بانک ها بنگاه داری را دوست دارند، اعمال نفوذهایی در شرکت ها می کنند و ... راهکارهایی را با وزیر اقتصاد در نظر گرفته ایم تا امسال کارهای مهمی انجام شود. بانک های ناتراز را جمع و جور می کنیم.

وی با بیان اینکه ادغام بانک ها عملیاتی شده و الان تحت مدیریت بانک سپه هستند، افزود: مشکلاتی که الان در سیستم بانکی رخ داده یک شبه ایجاد نشده که یک شبه حل شود.

* با سیف رفاقت دارم/ مشکل شخصی با نوبخت ندارم

همتی درباره رفاقت با سیف گفت: الان هم دارم. ممکن است اختلاف نظرهایی قبلاً با هم داشتیم ولی در نهایت نظر بانک مرکزی را می پذیرفتیم.

او درباره رابطه خود با رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نوع کارمان طوری است که باید باهم اختلاف کارشناسی داشته باشیم؛ اختلاف کارشناسی است و اصلا شخصی نیست. به سازمان برنامه می گوییم به سیاست های مالی شما کاری نداریم و شما هم به سیاست های پولی کاری نداشته باشید.

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به اینکه چه شد آقای طیب نیا برنگشت ؟ گفت: تصمیمی بود که خودشان گرفتند؛ به من گفتند اگر به بانک مرکزی بروی من هم میایم ولی با رئیس جمهور به جمع بندی نرسیده اند.

* فرمانده اقتصادی در دولت کیست؟

وی در پاسخ به سوالی که فرمانده اقتصادی الان در دولت کیست؟ گفت: آقای رئیس جمهور؛ از وقتی من در بانک مرکزی هستم، ایشان نظرات را به خوبی می پذیرند. یک مقدار بستگی به خودمان دارد که نظرات مان تا چه حد منطقی و کارشناسی باشد.

او درباره اینکه بانک مرکزی چقدر مستقل است و چقدر دولت دست در جیب بانک می کند؟ تصریح کرد: بانک مرکزی نباید تحت دستورات غیرکارشناسی قرار گیرد؛ این از نظر من معنای استقلال است؛ در یک جاهایی تند وایسادم و یک جاهایی که قانون می گفت عمل کردم.

همتی تورم نقطه به نقطه را کاهنده اعلام کرد و افزود: نرخ رشد تورم کاهنده شده است، البته تورم هنوز است ولی دیگر ماهی 5 درصد تورم را نداریم.

رئیس کل بانک مرکزی از عقب نشینی امارات از تصمیم های قبلی خود خبر داد و گفت: این نشانه خوبی است؛ در جنگ اقتصادی آمریکایی ها نه تنها قبل از ما به کشورهای مختلف رفته اند بلکه بعد از ما هم می روند. آنها فشار حداکثری گذاشته اند ما هم مقاومت حداکثری می کنیم.

* چطور توانستید اختیارات ویژه از سران قوا بگیرید؟

همتی درباره نحوه دریافت اختیارات ویژه از سران قوا برای مدیریت بازار ارز اظهار داشت: زمانی که ارز بالای 19 هزار تومان شد، دیدیم که با این شرایط نمی توان بازار را مدیریت کرد و نیاز به اختیارات ویژه بود؛ روز جمعه بود که دوستان بانک مرکزی را خواستم تا بندهای مورد نیازمان را استخراج کنیم؛ شنبه آن را به سران قوا دادم و گفتند چرا قبلاً ندادید و برخی گفتند امروز کار داریم و بگذارید برای بعد، گفتم نه هیچ کدام کار مهمتری از این نداشتیم و حتی برخی گفتند ما 10 به بعد جلسه داریم و ... گفتم نه تا این تصویب نشود هیچ‌کس هیچ جا نمی رود. همان شد که تصویب شد و ما سریع کارمان را در بازار ارز به صورت جدی آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه منابع صندوق توسعه ملی باید در روز مبادا استفاده شود و امروز همان روز مباداست، گفت: فروش نفت هیچ وقت به صفر نرسید و الان هم به تدریج درحال افزایش است.

رئیس کل بانک مرکزی درباره دیدار اخیرش با مقام معظم رهبری گفت: آخرین دیدارم با حضرت آقا یک ماه قبل بود؛ هر وقت می روم انقدر مطالب مثبتی می فرمایند که انرژی می گیریم. کار اگر درست باشد ایشان هم حتما ابراز رضایت می کنند ولی ما باید بیشتر تلاش کنیم.

* همتی: کاراته کارم/ فعلاً ورزش را متوقف کردم/ فامیل هاشمی نیستم

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با سوالاتی درباره زندگی شخصی خود پاسخ داد و گفت: از بعد از حضور در بانک مرکزی تفریحات خانوادگی ام صفر شده است؛ در رشته کاراته فعالیت حرفه ای دارم که از وقتی وارد بانک مرکزی شده ام وقفه ای در ورزش افتاد که تلاش می کنم دوباره شروع کنم.

همتی در پاسخ به این سوال که خواهر زاده آقای هاشمی هستید؟ گفت: هیچ نسبتی ندارم؛ هنوز هم خیلی ها فکر می کنند نسبت فامیلی دارم البته ارادات ویژه به آیت الله هاشمی دارم ولی هیچ نسبتی به خانواده ایشان ندارم.

رئیس کل بانک مرکزی درباره اینکه اخرین گفت وگو شما با آقای هاشمی چه زمانی بود؟ تصریح کرد: یک ساعتی خدمت ایشان بودم و درباره نقدینگی توضیح دادم و خیلی خوب بود؛ ترازنامه بانک مرکزی را مفصل توضیح دادم که ریشه اصلی افزایش نقدینگی چیست و ... بعد از آن دیگر فرصت نشد خدمت ایشان برسم.

یک زمانی به ایشان (آیت الله هاشمی رفسنجانی)گفتم که شرایط کشور این است و شما که به آقا نزدیک هستید به ایشان بگویید؛ ایشان گفت من هر تصمیمی قرار است در کشور بگیرم از مسیر آقا جلو می روم؛ آنجا بود که برایم ثابت شد که ایشان ارتباط خیلی نزدیکی را آقا دارند.

وی با بیان اینکه در سال 84 به آقای هاشمی رای دادم و حتما ایشان بهتر بود، تصریح کرد: فتنه 88 خیلی به اقتصاد کشور لطمه زد و هنوز هم داریم هزینه آن ایام را می دهیم. وقتی می بینند در داخل اختلاف است حتماً تحریم را بیشتر می کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۴۱۹۰۰۱۸:۰۹:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
چقدر خوب بود از مردم هم عذر خواهی میکردی
ناشناس۱۰۴۲۴۰۰۰۹:۳۶:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۱۹
همتی هم در حال تبدیل شدن به سیف و بهمنی است،البته چاره دیگری هم ندارد.
ناشناس۱۰۴۱۹۰۴۱۸:۲۳:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱۸
چند ماه دیگه ک تحریمها ادامه پیدا کنه .. نمایان میشه که چند مرده حلاجی فعلا که با حرفهای مثل راه اندازی بازار ارزی و نوسان گیری و سوزاندن نقدینگی مردم داری پیش میری بنظر برای قضاوت شما هنوز زوده
ناشناس۱۰۴۱۹۶۶۱۹:۲۷:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۱۸
در شرایط تحریم قرار معجزه کنه؟؟
ناشناس۱۰۴۱۹۸۴۲۰:۰۵:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۱۸
پ ن پ دست تو جیب ملت بکنن تو این شرایط اینها بیخیال ملت و مملکت بشن بخدا مردم خودشون بهتر بلدن چکار کنن و چطوری هوای همو داشته باشن. اینها با این سیاستهاشون همه ملت را رو دروی هم قرار دادن و کاری کردن که مردم بهمم رحم نکنن مردمی که جونشون برای هموطنشون میدادن
ناشناس۱۰۴۲۱۲۶۲۳:۲۸:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
بهترین کار جنابعالی که ارز نیمایی 8000 تومانی را 11800 تومان کزدی استعفا هست
ناشناس۱۰۴۲۲۷۵۰۷:۳۸:۰۰ ۱۳۹۸/۵/۱۹
بفرمایید کنترل نقدینگی و نظم و انضباط بانک ها به عنوان عامل اصلی کاهش ارزش پول چه ربطی به تحریم دارد؟!
ناشناس۱۰۴۲۲۴۹۰۵:۳۷:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱۹
تحریم چه ربطی به همتی داره، ترامپ و تیم قدرتمند جنگ اقتصادیش از اقتصاد لرزان و دولتی ما قویتر هستند. در مورد حذف ۴ صفر ، خود مردم عادی کوچه بازار قبلا حذفش کرده اند، گیلاس کیلویی چند؟ ۲۰ تومان، نان دانه ایی چند؟ ۳ تومان، شیر؟ ۵ تومان .
ناشناس۱۰۴۱۹۱۴۱۸:۳۳:۰۲ ۱۳۹۸/۵/۱۸
حالا که خوبی!جلوی افزایش حجم پول و بنگاه داری بانکها رو بگیری بهترهم میشی!
ناشناس۱۰۴۱۹۱۵۱۸:۳۳:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۱۸
این سیاست دولت بود که دلار 18 تومنی به مردم بفروشه و 11 تومنی بخره در مقطع بعدی.
ناشناس۱۰۴۱۹۶۷۱۹:۲۸:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۱۸
مردم نمی خریدن که دودش به چشم ما هم بره
ناشناس۱۰۴۲۱۳۵۲۳:۴۳:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۱۸
حرص و ولع را چه ديدی؟ چرا گناه آنرا گردن دولت مياندازی؟ خدا به انسان عقل داده.
ناشناس۱۰۴۲۳۸۱۰۹:۲۰:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۱۹
به همین دلیل است که اخیرا جناب رئیس جمهور گفتند ما داریم کاهش قیمت دلار را تنظیم می کنیم تا فکر آینده باشیم خود این نشان می دهد افزایش قیمت آن نیز برنامه ریزی دولت بوده است.
ناشناس۱۰۴۱۹۲۳۱۸:۴۲:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۱۸
سوال فوق ملی چند ساله ی ملت این است که چرا هر رئیس جمهور ارزش پول را یک چهارم میشه؟ مگه وظیفه ی اصلی بانک مرکزی حفظ ارزش پول مردم نیست؟! نگی از نفت است که پول عربها 60 سال است مثل اورست بدون کاهش ارزش است. حتی افزایش داشته است.
ناشناس۱۰۴۲۱۹۲۰۰:۵۰:۲۵ ۱۳۹۸/۵/۱۹
دوره هشت ساله خاتمی با دلار هشتصد تومن شروع شد و با هشتصد تومن تموم شد
ناشناس۱۰۴۲۴۲۶۰۹:۵۳:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۱۹
خیر. در اواخر زمان رفسنجانی دلار حدود سیصد و خورده ای بود که خاتمی اون رو کرد 800 و بعدا در اوایل احمدی شد 1000 بقیه اش رو هم میدونی.
ناشناس۱۰۴۱۹۳۲۱۸:۵۳:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
قطعا حذف ۴ صفر از پول ملی برای ( آقای همتی و .. ) هیچ هزینه ای ندارد و تمام هزینه ها از جیب ملت خواهد بود
ناشناس۱۰۴۲۰۷۷۲۲:۲۲:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۱۸
هرگاه عوامل دولت و امثال ایشان حرف میزند ، احساس امتیتم را بیشتر از دست میدهم .
ناشناس۱۰۴۲۰۸۴۲۲:۲۹:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۱۸
هنر مدیریت داشته باشید و بجای حذف صفرهای پول ملی ، ارزش آنرا بالا ببرید و اگر نمیتوانی برو کنار ، هم شما و هم رئیست .
ناشناس۱۰۴۱۹۳۶۱۸:۵۷:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱۸
حذف چهار صفر از پول ملی فقط از دید گردش مالی اسکناس :۱۴۰ میلیارد صرفه‌جویی سالانه برای امحا و جایگزینی اسکناس‌های فرسوده در وضعیت فعلی اما تغییر کل اسکناس‌های موجود در کشور حدود یک هزار و ۹۱۶ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.
ناشناس۱۰۴۱۹۴۱۱۸:۵۹:۳۱ ۱۳۹۸/۵/۱۸
همش خاطره گویی.
ناشناس۱۰۴۱۹۴۳۱۹:۰۲:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۱۸
آیا صادرات ریالی که ارز به کشور وارد نکند در همه حال بد است؟ همه میدانند که بسیاری صادر کنندگان از ما به التفاوت ارز صادراتی و قیمت آزاد ارز سود می کردند و وقتی بانک اعلام کرد ارز صادرات به سیستمی تحویل داده شود که پایین تر از قیمت بازار است سود بسیاری از صادر کنندگان قطع شد و طبیعتا تولید کاهش پیدا کرد. وقتی صادر کننده نمی تواند دلار را وارد کند یا به قیمتی که مواد اولیه و تجهیزات را میخرد ما به ازای ریالی آنرا در داخل دریافت کند خوب صادرات و تولید را متوقف میکند. برای هر تولید کننده و صادر کننده ای اگر ضرر نکند راحت تر است ارز بگیرد و قانونی وارد کشور کند وقتی نمی تواند دنبال تهاتر و مبادله کالا به کالا میرود. من هنوز نفهمیدم بانک مرکزی با چه سیاستی میخواهد تولید را رونق دهد در حالیکه بجز برای عده ای خاص واردات مواد اولیه و ماشین آلات تولید عملا با ارز 18 هزار تومان است صادرات با ارز حدود نصف آن و ارزش پول و قدرت خرید بازار داخلی در حال کاهش.
ناشناس۱۰۴۱۹۴۶۱۹:۰۲:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۱۸
دلار 3 تومنی را کردید 12 تومن الان منتم میزارید رو سر مردم؟!
ناشناس۱۰۴۱۹۷۶۱۹:۵۰:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۱۸
چرا نمیگید دلار6 تومنی شد 12000 تومن!!!!!!!
ناشناس۱۰۴۲۲۵۸۰۶:۳۹:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۱۹
مصداق کامل به مرگ بگیر تا به تب راضی بشه.
ناشناس۱۰۴۱۹۶۰۱۹:۲۱:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۱۸
ارزش سپرده های مردم در بانک‌ها چقدر کاهش یافته و برای جبران بانک مرکزی چه می کند؟ به احتمال زیاد سکوت و خود را به ندیدن زدن.
ناشناس۱۰۴۱۹۷۵۱۹:۴۷:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۱۸
حرف همتی در تیتر تحریف شده است. او گفته حذف چهار صفر هزینه چند هزار میلیاردی ندارد نه اینکه هزینه ندارد.
ناشناس۱۰۴۲۰۱۲۲۰:۴۷:۳۱ ۱۳۹۸/۵/۱۸
چین اقتصاد خودش رو ول نمیکنه بیاد ما رو بچسبه !
محسن۱۰۴۲۰۱۴۲۰:۴۹:۰۶ ۱۳۹۸/۵/۱۸
تورم و چاپ پول ، برداشت از جیب مردم است آیا برداشت از جیب مردم اشکال شرعی ندارد ؟
م۱۰۴۲۰۱۶۲۰:۵۲:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۱۸
انچه موجب حفظ کشور شده فقط و فقط تدابیر شخص رهبری و اقدامات سپاه است. توان دولت روحانی در برابر تحریم ها کمتر از توان ارتش کویت در برابر حمله صدام بود. باید خدا را شکر کرد که سپاه تحت تدابیر شخص رهبری محکم ایستاده. همه ماها مدیون فرهنگ والای امام راحل و شهداییم
ناشناس۱۰۴۲۰۲۰۲۰:۵۸:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۱۸
ما همچین کارشناسی داشتیم چرا آقای روحانی به دامن سیف چسبیده بود یا زمان خوبی آمده که اراده بر دلار ارزانتر قرار گرفته؟
ناشناس۱۰۴۲۱۸۷۰۰:۴۴:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۱۹
از مردم هم عذرخواهی کنید
ناشناس۱۰۴۲۱۹۳۰۰:۵۳:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۱۹
موضوع اصلى استقلال بانك مركزى براى حفاظت از ارزش پول ملى است. حجم نقدينگى ظرف پنج سال گذشته چهار برابر شده. با توجه به رشد منفى اقتصاد ارزش پول ظرف مدت مذكور به يك پنجم تقليل يافته است. اين به معناى آنستكه دست در جيب مردم كرده ايد.
ناشناس۱۰۴۲۲۶۷۰۷:۱۴:۰۲ ۱۳۹۸/۵/۱۹
مرد مومن هزینه ندارد پس چی داره؟
ناشناس۱۰۴۲۲۸۵۰۷:۵۹:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱۹
پس شما فامیل چه کسی هستی که از سن 17 سالگی و از اول انقلاب تا کنون همیشه دارای پست و مقام بودی . ضمنا حذف 4 تا صفر برای چه کسی هزینه نداره ؟ دولت یا مردم بدبخت و بیچاره ؟!
رحیم۱۰۴۲۲۹۶۰۸:۱۷:۵۰ ۱۳۹۸/۵/۱۹
حذف 4 صفر برای شما هزینه ندارد ولی برای دارندگان حقوق ثابت چون بازنشتگان فاجعه است

پربحث‌های امروز

 1. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 2. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 3. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 4. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 5. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 6. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 7. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 8. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 9. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 10. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 11. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 12. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 13. ممنوع التصویر شدن در صداوسیما چگونه است؟  

 14. دستگیری سه شرور شمشیری   

 15. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 16. بصير و آراسته، بدون عينك، بدون ريش پروفسوري

 17. رئیس بانک مرکزی: تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را کنترل کنیم/ همه کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد

 18. آذری جهرمی: تلاشم را کردم، مردم قضاوت کنند/ هنوز به رفع فیلتر امید دارم/ معطل قانون نمی‌مانم

 19. فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای منطقه از تشنگی می‌میرند

 20. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 21. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 22. احسان علیخانی: عصر جدید سخت‌ترین کار عمرم بود

 23. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 24. تحرکات محرمانه «باند نیویورک» در جاده چالوس + تصاویر

 25. این دم را روی کولتان بگذارید تا تعادلتان حفظ شود !  

پربحث‌های دیروز

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 3. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 4. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 5. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 6. کدام مسئولان برای نجات نجفی به خانه اولیای‌دم رفتند؟

 7. حقوق مزدک میرزایی در شبکه اینترنشنال  

 8. فساد مالی عجیب و غریب سازمان یافته  

 9. آیا حذف پراید در شرایط فعلی شدنی است؟

 10. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 11. «جوانمرد قصاب» کیست؟ + تصویر

 12. تصویری معنادار از سردار سلیمانی  

 13. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 14. چطور کسی تخلفی به بزرگی باستی هیلز را ندید؟  

 15. راهزنی جدید آمریکا برای سرقت نفت ایران

 16. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 17. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 18. داخل شهرک باستی هیلز را ببینید  

 19. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 20. بازیگری که به شبکه «جم» پیوسته بود برمی‌گردد

 21. دولت فرصت «وزارت گردشگری» را از دست ندهد

 22. خط‌ونشان همتی برای بانک‌ها/ دوران تخطی از مقررات به‌سر آمد

 23. افشاگری بنگر از مرگ هادی نوروزی

 24. رو در رو شدن جنگنده‌های ایرانی و آمریکایی  

 25. ماجرای قتل مادر و دختر ۱۳ ساله‌اش در تهران

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 4. ماجرای بی‌حجابی در مترو و حواشی آن؛ نظر مردم چیست؟

 5. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 6. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 7. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 8. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 9. توضیحات نیروی هوایی ارتش درباره درگیری و تیراندازی مرگبار در بیشه‌کلا

 10. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 11. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 12. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 13. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 14. چرخش ظریفانه از برجام!...

 15. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 16. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 17. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 18. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 19. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 20. قائم‌مقام شبکه سه: شاملو ضدیت آشکار با دین دارد/ شجریان هم جرأت نمی‌کند به شاملو اعتراض کند

 21. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 22. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 23. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 24. اما و اگرهای تحریم ظریف

 25. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

پربحث‌های امروز

 1. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 2. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 3. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 4. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 5. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 6. رئیس بانک مرکزی: تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را کنترل کنیم/ همه کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد

 7. وجود ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور

 8. معمای پیچیده بانک‌های ایرانی ؛ بنگاه‌داری بانک‌ها علت است یا معلول؟!

 9. افزایش 174.6 درصدی قیمت زمین و مسکن تهران در بهار امسال

 10. تنها ۶ درصد مردم از کارت سوخت شخصی استفاده می‌کنند

 11. هزینه ۲۵۰ میلیون دلاری برای صندوق ۲۰۶ تکذیب شد

 12. عرضه گوشت مرغ با سه درجه A+ ،A و B

 13. رکورد صادرات برق شکسته شد

 14. حذف قبض کاغذی در پنج استان

 15. جدول/ جدیدترین قیمت خودرو‌ها  

 16. وزیر ارتباطات خبر داد: آماده سازی ابررایانه ایرانی سیمرغ

 17. لیست جدید قیمت کالاهای اساسی

 18. مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر بازداشت شد

 19. به منظور صیانت از بیت‌المال؛ وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

 20. برنامه دولت برای یارانه‌ها در آینده

 21. خودروساز متخلف نقره داغ شد

 22. راه‌اندازی «گمرک موبایل»

 23. سوال نمایندگان مجلس از وزیر اقتصاد درباره حذف یارانه‌بگیران ثروتمند

 24. درآمد 240 میلیون دلاری دولت از رجیستری تلفن همراه

 25. تعویق در راه‌اندازی بازار متشکل ارزی

پربحث‌های دیروز

 1. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 2. آیا حذف پراید در شرایط فعلی شدنی است؟

 3. راهزنی جدید آمریکا برای سرقت نفت ایران

 4. دولت فرصت «وزارت گردشگری» را از دست ندهد

 5. خط‌ونشان همتی برای بانک‌ها/ دوران تخطی از مقررات به‌سر آمد

 6. سرنوشت نامعلوم ۲هزار سپرده بالای یک میلیارد تومان موسسه ثامن‌الحجج/ سپرده گذاران: پولمان را نمی دهند

 7. وزیر صنعت: قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز به ثبات نسبی رسیده/ مرغ با نرخ مناسب در اختیار مردم قرار می‌گیرید

 8. معاون دیوان محاسبات: باید نظارتها را بیشتر کنیم/ نیازمند مدیران قانونمند و شجاع هستیم

 9. صفرهایی که زندگی‌مان را دگرگون می‌کند/ قیمت چاپ هر اسکناس چقدر است؟

 10. بیانیه‌ بانک‌ پاسارگاد در خصوص انتشار تحلیل‌های نادرست و ناقص از صورت‌های مالی بانک توسط برخی از رسانه‌ها

 11. مجلس هوشيار باشد؛ ورود شركت گاز به حوزه بالادست تبعات بسیاری دارد/ ‌تغییر اساسنامه گاز فراتر از اصل 85 است

 12. نخبه مازندرانی با تولید ادوات کشاورزی مانع خروج ارز از کشور می‌شود

 13. توضیح بانک تجارت درباره بدهی مالک باشگاه تراکتور

 14. دستورالعمل صدور جواز استخراج رمز ارزها

 15. هجمه علیه وزیر کار به خاطر شفافیت / فشار برخی اعضای ستاد روحانی به شریعتمداری

 16. جزئیات جدید درباره ثبت‌نام متقاضیان کارت سوخت

 17. رأی منفی مردم به قیمت گذاری دستوری کالاها

 18. هزینه خرید وام مسکن افزایش یافت

 19. علت به تعویق افتادن تشکیل بازار متشکل ارزی چه بود؟

 20. واگذاری بندر چابهار به روس ها تکذیب شد

 21. پزشکان برای نصب کارتخوان تنها ۵ روز دیگر فرصت دارند

 22. بازدهی بورس به ۴۶ درصد رسید

 23. همتی خبر داد: تامین ارز مورد نیاز تولید توسط شبکه بانکی

 24. اختلالات سامانه نیما برطرف شد

 25. ثبات بهای دلار و یورو/ سکه 4 میلیون و 195 هزار تومان + جدول

پربحث‌های هفته

 1. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 2. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 3. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 4. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 5. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 6. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 7. مدیرعامل صندوق بازنشستگی برکنار شد

 8. ناکارآمدی طرح‌های حمایتی دولت در مسکن / به همه چیز فکر شده غیر از مشکل اصلی!

 9. مرغ به بالاترین قیمت خود در سال جاری رسید

 10. وعده دوباره پلیس برای توقف شماره گذاری خودروی پراید/ آیا این بار هم پیروزی از آن خودروسازان خواهد بود؟

 11. استعفای پوری‌حسینی پذیرفته شد

 12. آیا حذف پراید در شرایط فعلی شدنی است؟

 13. قدرت دلار رو به پایان /دوره ۷ ساله سقوط دلار آمریکا در راه است

 14. معاون سابق وزیر نفت: خسارت ۳۴ هزار میلیارد تومانی کشور از حذف کارت سوخت/ مسئولیت با زنگنه است

 15. ملت منتظر گزارش خصوصی‌سازی

 16. آغاز الزامی شدن استفاده از کارت هوشمند سوخت/ تکرار تجربه اي مفید که نادیده گرفته شده بود

 17. پشت پرده خصوصی‌سازی‌ها با محاکمه علنی آشکار می‌شود

 18. جهانگیری: همه مشکلات اقتصادی کشور به‌دلیل تحریم‌ها نیست

 19. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 20. راهزنی جدید آمریکا برای سرقت نفت ایران

 21. اعلام جزییات تازه از دلایل بازداشت پوری حسینی

 22. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 23. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 24. دولت‌ها ؛ آینده فروشی و پیش‌خور کردن منابع نسل های بعد

 25. دولت فرصت «وزارت گردشگری» را از دست ندهد

آخرین عناوین