همتی: از آقا عذرخواهی کردم/ حذف ۴ صفر هزینه ندارد

گروه اقتصادی الف،   3980518153 ۳۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بعد ازاینکه قرار شد به بانک مرکزی بروم، از آقا عذرخواهی کردم قبل از رفتن به چین وقت شما را گرفتم ولی نتوانسته ام رهنمودهای شما را اجرا کنم.

همتی: از آقا عذرخواهی کردم/ حذف ۴ صفر هزینه ندارد

به گزارش تسنیم، عبدالناصر همتی با حضور در برنامه دست‌خط که از شبکه پنجم تلویزیون پخش شد، به نظرات موافق و مخالف حضور و مدیریتش در بانک مرکزی اظهار داشت: رسانه ها شرایط کشور را درک می کنند؛ اینکه خوب کار کردم یا نه نیز قضاوت مردم است. من از روز اول تمام داشته های علمی را گذاشتم تا کار خوب پیش برود.

وی با تأکید براینکه مقام معظم رهبری و رییس جمهور از عملکرد ما رضایت دارند اما این کافی نیست و مشکلات ادامه دارد و کارهای مهم دیگری مانده که باید انجام دهیم، گفت: اینطور نیست که برای مدیریت بازار فقط ارز وارد بازار کنم، تدبیری به کار نمی گیرم که مشکل داشته باشد.

* از آقا عذرخواهی کردم/ 6 ماه خواب نداشتم؛ 2 نصف شب بیدار می شدم و می گفتم باید چه کار کنم؟

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به موضوع سفیر شدنش در چین گفت: خداحافظی هم کردم و 10 روز در چین بودم؛ برای سمیناری آمدم؛ خانواده ام هنوز به چین نیامده بودند. رئیس جمهور من را صدا کردند که برای ارز چه کار کنم. گفتم اگر می خواهید بگویید من به بانک مرکزی بروم، باشه قبول!  بعد ازاینکه قرار شد به بانک مرکزی بروم، از آقا عذرخواهی کردم قبل از رفتن به چین وقت شما را گرفتم ولی نتوانسته ام رهنمودهای شما را اجرا کنم. ایشان فرمودند اشکال ندارد و هیمن جا (در بانک مرکزی) موفق کار کنید.

همتی در پاسخ به این سوال که برخی می گویند دوست داشتید وارد بانک مرکزی شوید؟ گفت: این چه دوست داشتنی است؟ 6 ماه اول سال من اصلا شب ها خوابم نمی برد؛ ساعت 2 نصف شب بلند می شدم و می گفتم چه کار باید بکنم؟ دوست داشتم کاری برای کشورم انجام دهم و مردم احساس رضایت کنند.

رئیس کل بانک مرکزی درباره اینکه چرا در اینستاگرام پست می گذارید؟ گفت: خبرهایی از بازار می شنوم که می خواهند جوسازی کنند با این یادداشت ها جلوی این جوسازی ها را می گیرم.

* حذف صفر هزینه ندارد/ ماجرای نامه به رئیس جمهور چه بود؟

وی درباره چرایی لزوم اجرای سیاست حذف 4 صفر از پول ملی در شرایط فعلی اقتصاد تصریح کرد: الان کسی اصلا ریال نمی گوید؛ چرا واحدی که هیچ کس اسمش را اعلام نمی کند را اصرار داریم واحد پولمان باشد. این طرح اصلا هزینه چند هزار میلیاردی ندارد.

همتی درباره نامه اخیر خود به رئیس جمهور در تخلفات ارزی شرکت های دارویی و ... اینطور توضیح داد که در نامه به رئیس جمهور نوشتم علی رغم که دولت قانون تعیین کرده این شرکت ها در سامانه رفع تعهد ارزی نکرده اند؛ باید بررسی شود که چرا این شرکت ها این کار را انجام نداده اند. نمی خواهیم محدودیت ایجاد کنیم، از این به بعد فعال خواهیم شد و از همه حساب کشی خواهیم کرد؛ زورمان نرسید به رئیس جمهور می گوییم و از نهادهای نظارتی هم کمک می گیریم.

رئیس کل بانک مرکزی از ارسال اسامی 140-150 فرد دریافت کننده ارز که ارز خود را برنگردانده اند خبر داد و گفت: اینها باید حساب‌کشی شود، معنی ندارد که بگویند کارت یکبار مصرف بازرگانی استفاده کرده اند.در صادرات ریالی خیلی ها خانه در کانادا و ... خریدند. صادراتی که ارز به کشور وارد نکند فایده ای برای کشور ندارد.

* صادرات ریالی معنی ندارد/ خرید خانه های میلیاردی در کانادا با روش صادرات ریالی

همتی با بیان اینکه اصلا صادرات ریالی را قبول ندارم و دیگر اجازه این نوع صادرات را نمی دهم، گفت: یک روشی در کشور راه افتاده بود واردات بدون انتقال ارز، هیچکس هم نمی توانست از اینها سوال کند که ارز را از کجا آورده اید؟ من اینها را هم قبول نداشتم؛ باید منشا مشخص شود و باید دید کالایی که وارد می شود، اصلا در داخل کشور نیاز داریم یا خیر. بدون انتقال ارز یعنی ازکف میدان ارز جمع کنند و منجر به افزایش تقاضای ارز می شود.

وی از لغو مجوز صرافی ها در هر دو هفته یکبار خبر داد و تصریح کرد: سامانه ای تشکیل دادیم که همه خرید و فروش ها را اگر ثبت کنند، مشخص می شود؛ اگر ثبت نکنند تخلف است و با آنها برخورد می کنیم.

رئیس شورای پول و اعتبار درباره مصوبه مجلس برای بخشش جرایم دیرکرد و دریافت سود از تسهیلات گفت: بانک مرکزی و دولت موافق این مصوبه مجلس بود. مصلحت این است که کمک شود تا این افراد تسهیلات را تسویه کنند. شورای نگهبان می گوید بار مالی بر بانک ها دارد ولی ما موافقیم این اجرا شود و باید پشتوانه برای بانک ها ایجاد شود.

* بانک‌ها بنگاه داری را دوست دارند/ از عملکرد بانک ها در واگذاری بنگاه ها راضی نیستم

این مقام مسئول در بانک مرکزی از پیگیری این بانک برای واگذاری بنگاه های اقتصادی بانک ها خبر داد و تصریح کرد: من هنوز راضی نیستم باوجود اینکه بانک ها اقداماتی هم کرده اند؛ اما علت اینجاست که بانک ها بنگاه داری را دوست دارند، اعمال نفوذهایی در شرکت ها می کنند و ... راهکارهایی را با وزیر اقتصاد در نظر گرفته ایم تا امسال کارهای مهمی انجام شود. بانک های ناتراز را جمع و جور می کنیم.

وی با بیان اینکه ادغام بانک ها عملیاتی شده و الان تحت مدیریت بانک سپه هستند، افزود: مشکلاتی که الان در سیستم بانکی رخ داده یک شبه ایجاد نشده که یک شبه حل شود.

* با سیف رفاقت دارم/ مشکل شخصی با نوبخت ندارم

همتی درباره رفاقت با سیف گفت: الان هم دارم. ممکن است اختلاف نظرهایی قبلاً با هم داشتیم ولی در نهایت نظر بانک مرکزی را می پذیرفتیم.

او درباره رابطه خود با رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نوع کارمان طوری است که باید باهم اختلاف کارشناسی داشته باشیم؛ اختلاف کارشناسی است و اصلا شخصی نیست. به سازمان برنامه می گوییم به سیاست های مالی شما کاری نداریم و شما هم به سیاست های پولی کاری نداشته باشید.

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به اینکه چه شد آقای طیب نیا برنگشت ؟ گفت: تصمیمی بود که خودشان گرفتند؛ به من گفتند اگر به بانک مرکزی بروی من هم میایم ولی با رئیس جمهور به جمع بندی نرسیده اند.

* فرمانده اقتصادی در دولت کیست؟

وی در پاسخ به سوالی که فرمانده اقتصادی الان در دولت کیست؟ گفت: آقای رئیس جمهور؛ از وقتی من در بانک مرکزی هستم، ایشان نظرات را به خوبی می پذیرند. یک مقدار بستگی به خودمان دارد که نظرات مان تا چه حد منطقی و کارشناسی باشد.

او درباره اینکه بانک مرکزی چقدر مستقل است و چقدر دولت دست در جیب بانک می کند؟ تصریح کرد: بانک مرکزی نباید تحت دستورات غیرکارشناسی قرار گیرد؛ این از نظر من معنای استقلال است؛ در یک جاهایی تند وایسادم و یک جاهایی که قانون می گفت عمل کردم.

همتی تورم نقطه به نقطه را کاهنده اعلام کرد و افزود: نرخ رشد تورم کاهنده شده است، البته تورم هنوز است ولی دیگر ماهی 5 درصد تورم را نداریم.

رئیس کل بانک مرکزی از عقب نشینی امارات از تصمیم های قبلی خود خبر داد و گفت: این نشانه خوبی است؛ در جنگ اقتصادی آمریکایی ها نه تنها قبل از ما به کشورهای مختلف رفته اند بلکه بعد از ما هم می روند. آنها فشار حداکثری گذاشته اند ما هم مقاومت حداکثری می کنیم.

* چطور توانستید اختیارات ویژه از سران قوا بگیرید؟

همتی درباره نحوه دریافت اختیارات ویژه از سران قوا برای مدیریت بازار ارز اظهار داشت: زمانی که ارز بالای 19 هزار تومان شد، دیدیم که با این شرایط نمی توان بازار را مدیریت کرد و نیاز به اختیارات ویژه بود؛ روز جمعه بود که دوستان بانک مرکزی را خواستم تا بندهای مورد نیازمان را استخراج کنیم؛ شنبه آن را به سران قوا دادم و گفتند چرا قبلاً ندادید و برخی گفتند امروز کار داریم و بگذارید برای بعد، گفتم نه هیچ کدام کار مهمتری از این نداشتیم و حتی برخی گفتند ما 10 به بعد جلسه داریم و ... گفتم نه تا این تصویب نشود هیچ‌کس هیچ جا نمی رود. همان شد که تصویب شد و ما سریع کارمان را در بازار ارز به صورت جدی آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه منابع صندوق توسعه ملی باید در روز مبادا استفاده شود و امروز همان روز مباداست، گفت: فروش نفت هیچ وقت به صفر نرسید و الان هم به تدریج درحال افزایش است.

رئیس کل بانک مرکزی درباره دیدار اخیرش با مقام معظم رهبری گفت: آخرین دیدارم با حضرت آقا یک ماه قبل بود؛ هر وقت می روم انقدر مطالب مثبتی می فرمایند که انرژی می گیریم. کار اگر درست باشد ایشان هم حتما ابراز رضایت می کنند ولی ما باید بیشتر تلاش کنیم.

* همتی: کاراته کارم/ فعلاً ورزش را متوقف کردم/ فامیل هاشمی نیستم

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با سوالاتی درباره زندگی شخصی خود پاسخ داد و گفت: از بعد از حضور در بانک مرکزی تفریحات خانوادگی ام صفر شده است؛ در رشته کاراته فعالیت حرفه ای دارم که از وقتی وارد بانک مرکزی شده ام وقفه ای در ورزش افتاد که تلاش می کنم دوباره شروع کنم.

همتی در پاسخ به این سوال که خواهر زاده آقای هاشمی هستید؟ گفت: هیچ نسبتی ندارم؛ هنوز هم خیلی ها فکر می کنند نسبت فامیلی دارم البته ارادات ویژه به آیت الله هاشمی دارم ولی هیچ نسبتی به خانواده ایشان ندارم.

رئیس کل بانک مرکزی درباره اینکه اخرین گفت وگو شما با آقای هاشمی چه زمانی بود؟ تصریح کرد: یک ساعتی خدمت ایشان بودم و درباره نقدینگی توضیح دادم و خیلی خوب بود؛ ترازنامه بانک مرکزی را مفصل توضیح دادم که ریشه اصلی افزایش نقدینگی چیست و ... بعد از آن دیگر فرصت نشد خدمت ایشان برسم.

یک زمانی به ایشان (آیت الله هاشمی رفسنجانی)گفتم که شرایط کشور این است و شما که به آقا نزدیک هستید به ایشان بگویید؛ ایشان گفت من هر تصمیمی قرار است در کشور بگیرم از مسیر آقا جلو می روم؛ آنجا بود که برایم ثابت شد که ایشان ارتباط خیلی نزدیکی را آقا دارند.

وی با بیان اینکه در سال 84 به آقای هاشمی رای دادم و حتما ایشان بهتر بود، تصریح کرد: فتنه 88 خیلی به اقتصاد کشور لطمه زد و هنوز هم داریم هزینه آن ایام را می دهیم. وقتی می بینند در داخل اختلاف است حتماً تحریم را بیشتر می کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۴۱۹۰۰۱۸:۰۹:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
چقدر خوب بود از مردم هم عذر خواهی میکردی
ناشناس۱۰۴۲۴۰۰۰۹:۳۶:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۱۹
همتی هم در حال تبدیل شدن به سیف و بهمنی است،البته چاره دیگری هم ندارد.
ناشناس۱۰۴۱۹۰۴۱۸:۲۳:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱۸
چند ماه دیگه ک تحریمها ادامه پیدا کنه .. نمایان میشه که چند مرده حلاجی فعلا که با حرفهای مثل راه اندازی بازار ارزی و نوسان گیری و سوزاندن نقدینگی مردم داری پیش میری بنظر برای قضاوت شما هنوز زوده
ناشناس۱۰۴۱۹۶۶۱۹:۲۷:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۱۸
در شرایط تحریم قرار معجزه کنه؟؟
ناشناس۱۰۴۱۹۸۴۲۰:۰۵:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۱۸
پ ن پ دست تو جیب ملت بکنن تو این شرایط اینها بیخیال ملت و مملکت بشن بخدا مردم خودشون بهتر بلدن چکار کنن و چطوری هوای همو داشته باشن. اینها با این سیاستهاشون همه ملت را رو دروی هم قرار دادن و کاری کردن که مردم بهمم رحم نکنن مردمی که جونشون برای هموطنشون میدادن
ناشناس۱۰۴۲۱۲۶۲۳:۲۸:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
بهترین کار جنابعالی که ارز نیمایی 8000 تومانی را 11800 تومان کزدی استعفا هست
ناشناس۱۰۴۲۲۷۵۰۷:۳۸:۰۰ ۱۳۹۸/۵/۱۹
بفرمایید کنترل نقدینگی و نظم و انضباط بانک ها به عنوان عامل اصلی کاهش ارزش پول چه ربطی به تحریم دارد؟!
ناشناس۱۰۴۲۲۴۹۰۵:۳۷:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱۹
تحریم چه ربطی به همتی داره، ترامپ و تیم قدرتمند جنگ اقتصادیش از اقتصاد لرزان و دولتی ما قویتر هستند. در مورد حذف ۴ صفر ، خود مردم عادی کوچه بازار قبلا حذفش کرده اند، گیلاس کیلویی چند؟ ۲۰ تومان، نان دانه ایی چند؟ ۳ تومان، شیر؟ ۵ تومان .
ناشناس۱۰۴۱۹۱۴۱۸:۳۳:۰۲ ۱۳۹۸/۵/۱۸
حالا که خوبی!جلوی افزایش حجم پول و بنگاه داری بانکها رو بگیری بهترهم میشی!
ناشناس۱۰۴۱۹۱۵۱۸:۳۳:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۱۸
این سیاست دولت بود که دلار 18 تومنی به مردم بفروشه و 11 تومنی بخره در مقطع بعدی.
ناشناس۱۰۴۱۹۶۷۱۹:۲۸:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۱۸
مردم نمی خریدن که دودش به چشم ما هم بره
ناشناس۱۰۴۲۱۳۵۲۳:۴۳:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۱۸
حرص و ولع را چه ديدی؟ چرا گناه آنرا گردن دولت مياندازی؟ خدا به انسان عقل داده.
ناشناس۱۰۴۲۳۸۱۰۹:۲۰:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۱۹
به همین دلیل است که اخیرا جناب رئیس جمهور گفتند ما داریم کاهش قیمت دلار را تنظیم می کنیم تا فکر آینده باشیم خود این نشان می دهد افزایش قیمت آن نیز برنامه ریزی دولت بوده است.
ناشناس۱۰۴۱۹۲۳۱۸:۴۲:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۱۸
سوال فوق ملی چند ساله ی ملت این است که چرا هر رئیس جمهور ارزش پول را یک چهارم میشه؟ مگه وظیفه ی اصلی بانک مرکزی حفظ ارزش پول مردم نیست؟! نگی از نفت است که پول عربها 60 سال است مثل اورست بدون کاهش ارزش است. حتی افزایش داشته است.
ناشناس۱۰۴۲۱۹۲۰۰:۵۰:۲۵ ۱۳۹۸/۵/۱۹
دوره هشت ساله خاتمی با دلار هشتصد تومن شروع شد و با هشتصد تومن تموم شد
ناشناس۱۰۴۲۴۲۶۰۹:۵۳:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۱۹
خیر. در اواخر زمان رفسنجانی دلار حدود سیصد و خورده ای بود که خاتمی اون رو کرد 800 و بعدا در اوایل احمدی شد 1000 بقیه اش رو هم میدونی.
ناشناس۱۰۴۱۹۳۲۱۸:۵۳:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
قطعا حذف ۴ صفر از پول ملی برای ( آقای همتی و .. ) هیچ هزینه ای ندارد و تمام هزینه ها از جیب ملت خواهد بود
ناشناس۱۰۴۲۰۷۷۲۲:۲۲:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۱۸
هرگاه عوامل دولت و امثال ایشان حرف میزند ، احساس امتیتم را بیشتر از دست میدهم .
ناشناس۱۰۴۲۰۸۴۲۲:۲۹:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۱۸
هنر مدیریت داشته باشید و بجای حذف صفرهای پول ملی ، ارزش آنرا بالا ببرید و اگر نمیتوانی برو کنار ، هم شما و هم رئیست .
ناشناس۱۰۴۱۹۳۶۱۸:۵۷:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱۸
حذف چهار صفر از پول ملی فقط از دید گردش مالی اسکناس :۱۴۰ میلیارد صرفه‌جویی سالانه برای امحا و جایگزینی اسکناس‌های فرسوده در وضعیت فعلی اما تغییر کل اسکناس‌های موجود در کشور حدود یک هزار و ۹۱۶ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.
ناشناس۱۰۴۱۹۴۱۱۸:۵۹:۳۱ ۱۳۹۸/۵/۱۸
همش خاطره گویی.
ناشناس۱۰۴۱۹۴۳۱۹:۰۲:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۱۸
آیا صادرات ریالی که ارز به کشور وارد نکند در همه حال بد است؟ همه میدانند که بسیاری صادر کنندگان از ما به التفاوت ارز صادراتی و قیمت آزاد ارز سود می کردند و وقتی بانک اعلام کرد ارز صادرات به سیستمی تحویل داده شود که پایین تر از قیمت بازار است سود بسیاری از صادر کنندگان قطع شد و طبیعتا تولید کاهش پیدا کرد. وقتی صادر کننده نمی تواند دلار را وارد کند یا به قیمتی که مواد اولیه و تجهیزات را میخرد ما به ازای ریالی آنرا در داخل دریافت کند خوب صادرات و تولید را متوقف میکند. برای هر تولید کننده و صادر کننده ای اگر ضرر نکند راحت تر است ارز بگیرد و قانونی وارد کشور کند وقتی نمی تواند دنبال تهاتر و مبادله کالا به کالا میرود. من هنوز نفهمیدم بانک مرکزی با چه سیاستی میخواهد تولید را رونق دهد در حالیکه بجز برای عده ای خاص واردات مواد اولیه و ماشین آلات تولید عملا با ارز 18 هزار تومان است صادرات با ارز حدود نصف آن و ارزش پول و قدرت خرید بازار داخلی در حال کاهش.
ناشناس۱۰۴۱۹۴۶۱۹:۰۲:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۱۸
دلار 3 تومنی را کردید 12 تومن الان منتم میزارید رو سر مردم؟!
ناشناس۱۰۴۱۹۷۶۱۹:۵۰:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۱۸
چرا نمیگید دلار6 تومنی شد 12000 تومن!!!!!!!
ناشناس۱۰۴۲۲۵۸۰۶:۳۹:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۱۹
مصداق کامل به مرگ بگیر تا به تب راضی بشه.
ناشناس۱۰۴۱۹۶۰۱۹:۲۱:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۱۸
ارزش سپرده های مردم در بانک‌ها چقدر کاهش یافته و برای جبران بانک مرکزی چه می کند؟ به احتمال زیاد سکوت و خود را به ندیدن زدن.
ناشناس۱۰۴۱۹۷۵۱۹:۴۷:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۱۸
حرف همتی در تیتر تحریف شده است. او گفته حذف چهار صفر هزینه چند هزار میلیاردی ندارد نه اینکه هزینه ندارد.
ناشناس۱۰۴۲۰۱۲۲۰:۴۷:۳۱ ۱۳۹۸/۵/۱۸
چین اقتصاد خودش رو ول نمیکنه بیاد ما رو بچسبه !
محسن۱۰۴۲۰۱۴۲۰:۴۹:۰۶ ۱۳۹۸/۵/۱۸
تورم و چاپ پول ، برداشت از جیب مردم است آیا برداشت از جیب مردم اشکال شرعی ندارد ؟
م۱۰۴۲۰۱۶۲۰:۵۲:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۱۸
انچه موجب حفظ کشور شده فقط و فقط تدابیر شخص رهبری و اقدامات سپاه است. توان دولت روحانی در برابر تحریم ها کمتر از توان ارتش کویت در برابر حمله صدام بود. باید خدا را شکر کرد که سپاه تحت تدابیر شخص رهبری محکم ایستاده. همه ماها مدیون فرهنگ والای امام راحل و شهداییم
ناشناس۱۰۴۲۰۲۰۲۰:۵۸:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۱۸
ما همچین کارشناسی داشتیم چرا آقای روحانی به دامن سیف چسبیده بود یا زمان خوبی آمده که اراده بر دلار ارزانتر قرار گرفته؟
ناشناس۱۰۴۲۱۸۷۰۰:۴۴:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۱۹
از مردم هم عذرخواهی کنید
ناشناس۱۰۴۲۱۹۳۰۰:۵۳:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۱۹
موضوع اصلى استقلال بانك مركزى براى حفاظت از ارزش پول ملى است. حجم نقدينگى ظرف پنج سال گذشته چهار برابر شده. با توجه به رشد منفى اقتصاد ارزش پول ظرف مدت مذكور به يك پنجم تقليل يافته است. اين به معناى آنستكه دست در جيب مردم كرده ايد.
ناشناس۱۰۴۲۲۶۷۰۷:۱۴:۰۲ ۱۳۹۸/۵/۱۹
مرد مومن هزینه ندارد پس چی داره؟
ناشناس۱۰۴۲۲۸۵۰۷:۵۹:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱۹
پس شما فامیل چه کسی هستی که از سن 17 سالگی و از اول انقلاب تا کنون همیشه دارای پست و مقام بودی . ضمنا حذف 4 تا صفر برای چه کسی هزینه نداره ؟ دولت یا مردم بدبخت و بیچاره ؟!
رحیم۱۰۴۲۲۹۶۰۸:۱۷:۵۰ ۱۳۹۸/۵/۱۹
حذف 4 صفر برای شما هزینه ندارد ولی برای دارندگان حقوق ثابت چون بازنشتگان فاجعه است

پربحث‌های هفته

 1. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 2. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 3. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 4. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 5. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

 6. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 7. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 8. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 9. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 10. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 11. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 12. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 13. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 14. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 15. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 16. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 17. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 18. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 19. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 20. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 21. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 22. ترامپ: قاسم سلیمانی را کشتیم چون او حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد

 23. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 24. آمریکا، سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد

 25. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

آخرین عناوین