صادرات نانو تکنولوژی ایران به۴۹ کشوردنیا

گروه فناوری الف،   3980516189 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: بازار داخلی برای محصولات هایتک کوچک است و باید بازار بین المللی را گرفت.در حال حاضر ما به ۴۹ کشور دنیا صادرات نانو تکنولوژی داریم.

صادرات نانو تکنولوژی ایران به۴۹ کشوردنیا

به گزارش فارس، سعید سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو عصر امروز در جشنواره نانو و رسانه که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت:در روزگاری که توسعه نانو را در ایران شروع کردیم، اساتید کمی اطلاع داشتند که نانو چیست ولی خوشبختانه ستادی در این خصوص شکل گرفت و امروز بیش از ۳۷ هزار نفر در این حوزه فعال هستند.
وی افزود: با سرمایه گذاری و ورود به این عرصه توانستیم رتبه ۴ در دنیا را کسب کنیم.همچنین از سال۲۰۰۱ از ۱۰ مقاله به بیش از ۱۰ هزار مقاله رسیدیم. چین، امریکا و هند کشورهایی هستند که از ما جلوتر هستند.
سرکار با بیان اینکه ما بالاتر از کشورهایی نظیر کره جنوبی قرار داریم، گفت: ۲۵ درصد تولیدات علمی ایران در حوزه نانو است و بالغ بر ۲۵۰ ثبت اختراع بین المللی در این حوزه داریم. ۱۰ سال اول توسعه نانو به ایجاد زیرساخت ها و‌ توسعه علمی بود و در ۱۰ سال دوم به دنبال توسعه صنعتی هستیم.
دبیر ستاد نانو اضافه کرد:در حوزه نانو تکنولوژی تلاش کردیم تا صاحب صنعت شویم چرا که در ایران بیشتر کارخانه داریم تا صنعت.کارخانه یک موجود مرده است در حالی که صنعت یک موجود زنده است که نیاز به پویایی دارد.
وی ادامه داد: ما زمانی می توانیم بگوییم صنعت داریم که خودمان تکنولوژی داشته باشیم و خوراک لازم صنعت یعنی فناوری را به آن بدهیم.
سرکار تاکید کرد: در حوزه نانو تکنولوژی می خواهیم صاحب صنعت باشیم و الان بیش از ۳۰ ماشین صنعتی را در کشور تولید می کنیم. ۲۱۷ شرکت نانویی داریم و بیش از ۶۰۰ محصول فناورانه در بازار داریم و توانستیم به خودمان متکی باشیم، امیدواریم امسال اقتصاد بزرگی شکل بگیرد.
سرکار تاکید کرد: باید از آموزش، ترویج نانو پول بدست آورد. بازار داخلی برای محصولاتهایتک کوچک است و باید بازار بین المللی را گرفت. ما به ۴۹ کشور دنیا صادرات نانو تکنولوژی داریم.
وی گفت:نهاد متولی بازرگانی کشور سنتی است و این نهاد به انتهای خود رسیده است. در حالی که بازار محصولات هایتک انتها ندارد.
سرکار تصریح کرد:در شرایط تحریمی، خط تولید نانو الیاف را به کره جنوبی فروختیم. توانستیم دفاتری را در چندین کشور شکل دهیم و اولویت اول ستاد، توسعه صادرات است و می خواهیم صادراتمان به سالی یک میلیارد دلار برسد.

دیدگاه کاربران

arttaghizadeh@gmail.com۱۰۳۹۹۱۷۲۱:۰۰:۲۱ ۱۳۹۸/۵/۱۶
آیا می دانید که ملیاردها تومان پول خرج پیام رسانهای داخلی شد و استفاده آنها به کمتر از 3 درصد هم در جامعه ایران نمی رسد؟ در حالیکه اگر از صاحبان فکر و اندیشه و تخصص کشور استفاده می شد به اندازه تعداد مشترکین شبکه های تلفن ، همراه و آب و برق و گاز تعداد مشترک برای یک پیام رسان داخلی ایجاد کرد. مثلا به راحتی با حذف قبض های کاغذی و ارسال آنها در بستر یک پیام رسان داخلی برای مشترکین ضمن صرفجویی ملیاردها تومان در هزینه های کاغذ و چاپ ،مشترکین پیام رسان را به تعداد مشترکین سازمانهای خدماتی کشور مانند تلفن ثابت و همراه و برق ، آب ، و گاز افزایش داد. البته این نیاز به یک سیاست ملی دولتی توسط وزارت ارتباطات برای هماهنگی ارگانهای خدماتی برای ارسال صورت حساب مشترکان به همراه جزییات کامل در بستر یک پیام رسان قدرتمند داخلی دارد. البته اگر وزیر ارتباطات کشور به جای سفرهای تفریحی به فکر ایجاد بستر مناسب برای گسترش یک پیام رسان ملی قدرتمند برای خدمات به مردم باشد . البته بعضی از ارگانهای خدماتی می گویند که صورتحساب را از طریق sms ارسال می کنند که اصلا کامل نیست و فقط یک مبلغی است که جزییات ندارد و مردم ممکنه به دقیق بودن آن شک داشته باشند ولی در بستر پیام رسان تمام جزیییات قبض به صورت گرافیکی برای مشتری ارسال می شود.
ناشناس۱۰۴۰۲۹۷۰۹:۴۵:۲۴ ۱۳۹۸/۵/۱۷
پس این پولها کجا می رود که ملت آنرا نمی بینند؟
ناشناس۱۰۴۰۴۵۰۱۱:۲۶:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۱۷
مساله اصلی که حل نشده عدم اعتماد مردم به پیام رسان های داخلی است نگاه امنیتی مسئولان بر همه چیز سنگینی می کند همین امر هم اجازه نمی دهد در این بستر تکنولوژی های جدیدی مثل پیام رسان ها رشد کنند
ناشناس۱۰۳۹۹۴۹۲۱:۲۹:۰۲ ۱۳۹۸/۵/۱۶
جورابهای تو مترورو می فرمایند؟ اوناهم وارداتیه
ناشناس۱۰۴۰۴۰۷۱۱:۰۵:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۱۷
دختران و پسران محترم بیکار وزرا و مسئولین چکار کنند ؟! خب چیزی بلد نیستند ! غیر از قاچاق کالا با ارز دولتی !
ناشناس۱۰۴۰۲۱۷۰۷:۵۱:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۱۷
لطفا در صورت صحت مطلب با آمار و ارقام ، میزان ارز آوری با ذکر نام کشور مقصد و نوع نانو تکنولوژی صادره را اعلام بفرمایید.
ناشناس۱۰۴۰۴۱۹۱۱:۱۲:۰۹ ۱۳۹۸/۵/۱۷
نآن و فناوري درسته
ناشناس۱۰۴۰۴۴۴۱۱:۲۴:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۱۷
جک نگو بابا تو دوران احمدی نژاد هم از این رو نمایی ها زیاد داشتیم اما خوب همشون خیالی و رویایی بودند
ناشناس۱۰۴۰۴۷۸۱۱:۳۹:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۱۷
به به چه خوب ولی میشه بفرمایید چرا حتی دسته بیل هم وارد می کنید ؟؟؟

پربحث‌های هفته

 1. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 2. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 3. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 4. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 5. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

 6. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 7. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 8. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 9. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 10. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 11. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 12. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 13. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 14. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 15. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 16. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 17. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 18. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 19. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 20. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 21. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 22. ترامپ: قاسم سلیمانی را کشتیم چون او حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد

 23. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 24. آمریکا، سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد

 25. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

آخرین عناوین