صادرات نانو تکنولوژی ایران به۴۹ کشوردنیا

گروه فناوری الف،   3980516189 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: بازار داخلی برای محصولات هایتک کوچک است و باید بازار بین المللی را گرفت.در حال حاضر ما به ۴۹ کشور دنیا صادرات نانو تکنولوژی داریم.

صادرات نانو تکنولوژی ایران به۴۹ کشوردنیا

به گزارش فارس، سعید سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو عصر امروز در جشنواره نانو و رسانه که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت:در روزگاری که توسعه نانو را در ایران شروع کردیم، اساتید کمی اطلاع داشتند که نانو چیست ولی خوشبختانه ستادی در این خصوص شکل گرفت و امروز بیش از ۳۷ هزار نفر در این حوزه فعال هستند.
وی افزود: با سرمایه گذاری و ورود به این عرصه توانستیم رتبه ۴ در دنیا را کسب کنیم.همچنین از سال۲۰۰۱ از ۱۰ مقاله به بیش از ۱۰ هزار مقاله رسیدیم. چین، امریکا و هند کشورهایی هستند که از ما جلوتر هستند.
سرکار با بیان اینکه ما بالاتر از کشورهایی نظیر کره جنوبی قرار داریم، گفت: ۲۵ درصد تولیدات علمی ایران در حوزه نانو است و بالغ بر ۲۵۰ ثبت اختراع بین المللی در این حوزه داریم. ۱۰ سال اول توسعه نانو به ایجاد زیرساخت ها و‌ توسعه علمی بود و در ۱۰ سال دوم به دنبال توسعه صنعتی هستیم.
دبیر ستاد نانو اضافه کرد:در حوزه نانو تکنولوژی تلاش کردیم تا صاحب صنعت شویم چرا که در ایران بیشتر کارخانه داریم تا صنعت.کارخانه یک موجود مرده است در حالی که صنعت یک موجود زنده است که نیاز به پویایی دارد.
وی ادامه داد: ما زمانی می توانیم بگوییم صنعت داریم که خودمان تکنولوژی داشته باشیم و خوراک لازم صنعت یعنی فناوری را به آن بدهیم.
سرکار تاکید کرد: در حوزه نانو تکنولوژی می خواهیم صاحب صنعت باشیم و الان بیش از ۳۰ ماشین صنعتی را در کشور تولید می کنیم. ۲۱۷ شرکت نانویی داریم و بیش از ۶۰۰ محصول فناورانه در بازار داریم و توانستیم به خودمان متکی باشیم، امیدواریم امسال اقتصاد بزرگی شکل بگیرد.
سرکار تاکید کرد: باید از آموزش، ترویج نانو پول بدست آورد. بازار داخلی برای محصولاتهایتک کوچک است و باید بازار بین المللی را گرفت. ما به ۴۹ کشور دنیا صادرات نانو تکنولوژی داریم.
وی گفت:نهاد متولی بازرگانی کشور سنتی است و این نهاد به انتهای خود رسیده است. در حالی که بازار محصولات هایتک انتها ندارد.
سرکار تصریح کرد:در شرایط تحریمی، خط تولید نانو الیاف را به کره جنوبی فروختیم. توانستیم دفاتری را در چندین کشور شکل دهیم و اولویت اول ستاد، توسعه صادرات است و می خواهیم صادراتمان به سالی یک میلیارد دلار برسد.

دیدگاه کاربران

arttaghizadeh@gmail.com۱۰۳۹۹۱۷۲۱:۰۰:۲۱ ۱۳۹۸/۵/۱۶
آیا می دانید که ملیاردها تومان پول خرج پیام رسانهای داخلی شد و استفاده آنها به کمتر از 3 درصد هم در جامعه ایران نمی رسد؟ در حالیکه اگر از صاحبان فکر و اندیشه و تخصص کشور استفاده می شد به اندازه تعداد مشترکین شبکه های تلفن ، همراه و آب و برق و گاز تعداد مشترک برای یک پیام رسان داخلی ایجاد کرد. مثلا به راحتی با حذف قبض های کاغذی و ارسال آنها در بستر یک پیام رسان داخلی برای مشترکین ضمن صرفجویی ملیاردها تومان در هزینه های کاغذ و چاپ ،مشترکین پیام رسان را به تعداد مشترکین سازمانهای خدماتی کشور مانند تلفن ثابت و همراه و برق ، آب ، و گاز افزایش داد. البته این نیاز به یک سیاست ملی دولتی توسط وزارت ارتباطات برای هماهنگی ارگانهای خدماتی برای ارسال صورت حساب مشترکان به همراه جزییات کامل در بستر یک پیام رسان قدرتمند داخلی دارد. البته اگر وزیر ارتباطات کشور به جای سفرهای تفریحی به فکر ایجاد بستر مناسب برای گسترش یک پیام رسان ملی قدرتمند برای خدمات به مردم باشد . البته بعضی از ارگانهای خدماتی می گویند که صورتحساب را از طریق sms ارسال می کنند که اصلا کامل نیست و فقط یک مبلغی است که جزییات ندارد و مردم ممکنه به دقیق بودن آن شک داشته باشند ولی در بستر پیام رسان تمام جزیییات قبض به صورت گرافیکی برای مشتری ارسال می شود.
ناشناس۱۰۴۰۲۹۷۰۹:۴۵:۲۴ ۱۳۹۸/۵/۱۷
پس این پولها کجا می رود که ملت آنرا نمی بینند؟
ناشناس۱۰۴۰۴۵۰۱۱:۲۶:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۱۷
مساله اصلی که حل نشده عدم اعتماد مردم به پیام رسان های داخلی است نگاه امنیتی مسئولان بر همه چیز سنگینی می کند همین امر هم اجازه نمی دهد در این بستر تکنولوژی های جدیدی مثل پیام رسان ها رشد کنند
ناشناس۱۰۳۹۹۴۹۲۱:۲۹:۰۲ ۱۳۹۸/۵/۱۶
جورابهای تو مترورو می فرمایند؟ اوناهم وارداتیه
ناشناس۱۰۴۰۴۰۷۱۱:۰۵:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۱۷
دختران و پسران محترم بیکار وزرا و مسئولین چکار کنند ؟! خب چیزی بلد نیستند ! غیر از قاچاق کالا با ارز دولتی !
ناشناس۱۰۴۰۲۱۷۰۷:۵۱:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۱۷
لطفا در صورت صحت مطلب با آمار و ارقام ، میزان ارز آوری با ذکر نام کشور مقصد و نوع نانو تکنولوژی صادره را اعلام بفرمایید.
ناشناس۱۰۴۰۴۱۹۱۱:۱۲:۰۹ ۱۳۹۸/۵/۱۷
نآن و فناوري درسته
ناشناس۱۰۴۰۴۴۴۱۱:۲۴:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۱۷
جک نگو بابا تو دوران احمدی نژاد هم از این رو نمایی ها زیاد داشتیم اما خوب همشون خیالی و رویایی بودند
ناشناس۱۰۴۰۴۷۸۱۱:۳۹:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۱۷
به به چه خوب ولی میشه بفرمایید چرا حتی دسته بیل هم وارد می کنید ؟؟؟

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. «پناهیان» و راه سومی در میانه تخریب و تطهیر 

   2. نپذیرفتن FATF تأثیری در روابط چین با ایران نمی گذارد

   3. حکم قصاص نوید افکاری اجرا شد

   4. خواجه در بند نقش ایوان است!..

   5. پناهیان: مسؤولانی که آب و نان به مردم نرسانند باید محاکمه شوند

   6. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

   7. آیت‌الله صانعی دارفانی را وداع گفت

   8. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

   9. سپاه پاسداران: اقدام آل‌خلیفه پاسخ‌ درخور را دریافت خواهد کرد

   10. توافق‌های سریالی با تل‌آویو؛ به نام اعراب به کام ترامپ و نتانیاهو

   11. فرود دیدنی F۳۵ روی یک ناو در دریا

   12. یک عکس خاص از حاج محمود کریمی که ماندگار شد

   13. رای پرونده اکبر طبری صادر شد/ ۳۱ سال زندان و رد اموال

   14. همتی: مصمم به کنترل تورم هستیم/اگر برخی اقدامات نمی‌شد، وضع امروز بدتر بود

   15. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

   16. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

   17. همه پسران سید حسن نصرالله در یک قاب

   18. تورم امارات برای نوزدهمین ماه متوالی منفی ماند!

   19. سکه از ۱۲ میلیون تومان رد شد/ افزایش قیمت دلار

   20. آمریکای آشفته؛ میراث ترامپ برای رئیس جمهور بعدی

   21. آیت‌الله رئیسی: دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال اخلال در جامعه است

   22. استراتژی ظریف برای رسیدن به پاستور/فهرست اموال ضبط‌شده از طبری/فعالیت کدام نامزدهای انتخاباتی شروع شده است؟/روحانی: امسال می‌تواند سال بدی باشد

   23. شیخ حسین انصاریان پس از ابتلا به کرونا بستری شد

   24. چرا دلار ۲۶ هزار تومان شد؟

   25. قفل فعلی بازار خودرو به یک کلید نیاز دارد؟

   ابر آروان

   آخرین عناوین