ناصر ایمانی: احمدی‌نژاد در فعالیت‌های انتخاباتی اصولگرایان تعریف نشده و در چارچوب هیچ حزبی نمی‌گنجد

گروه سیاسی الف،   3980516127 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: ائتلاف اصلاح‌طلبان و اصولگرایان به معنای اعم ممکن نیست و پذیرش احمدی‌نژاد جزو مصلحت‌هایی است که خود رهبری تشخیص می‌دهند. آقای احمدی‌نژاد، آقای احمدی‌نژاد است یعنی او در چارچوب هیچ جریان سیاسی و هیچ حزبی نمی‌گنجد.

ناصر ایمانی: احمدی‌نژاد در فعالیت‌های انتخاباتی اصولگرایان تعریف نشده و در چارچوب هیچ حزبی نمی‌گنجد

ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا، درباره نظر مثبت برخی جریانات اصولگرا برای استفاده از سبد رای احمدی‌نژاد به برنا گفت: اصولگرایان هیچ برنامه‌ای برای هر نوع همکاری با احمدی‌نژاد ندارند یعنی اساسا آقای احمدی‌نژاد در فعالیت‌های انتخاباتی اصولگرایان تعریف نشده و نخواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد برخی جریانات اصولگرا این‌گونه فکر نمی‌کنند، گفت: خیر. همه جریان‌های اصوگرا بر این باورند. 

ایمانی تصریح کرد: آقای احمدی‌نژاد هم چنین بنایی ندارد که بخواهد با اصولگرایان نوعی همکاری علنی و غیرعلنی در قالب استفاده از سبد رأی و غیره داشته باشد. احمدی‌نژاد به طور مطلق  نه در گذشته چنین بنایی داشته و نه در حال حاضر چنین بنایی دارد. آقای احمدی‌نژاد، آقای احمدی‌نژاد است یعنی او در چارچوب هیچ جریان سیاسی و هیچ حزبی نمی‌گنجد. همه مطالبی هم که درباره این موضوع مطرح می‌شود عمدتا با اغراض سیاسی است. 

وی  ادامه داد: به اعتقاد بنده آقای احمدی‌نژاد تمایلی ندارد با هیچ جناح سیاسی همکاری کند چنان‌که قبلا هم نداشته و در حال حاضر نیز تمایل ندارد. آقای احمدی‌نژاد به تنهایی خود را یک جناح و یک حزب می‌داند. وی همواره  خود را چه درست و چه نادرست، یک جریان مقتدر سیاسی می‌داند. در عین حال اصولگرایان نیز هیچ برنامه‌ای برای اینکه با آقای احمدی‌نژاد هر نوعی همکاری بخواهند داشته باشند، ندارند.

ایمانی در مورد پررنگ شدن حضور احمدی‌ژاد در جلسات اصولگرایان از حضور در افطاری تا برخی جلسات دیگر نیز بیان کرد: این یک مطلب دیگری است. همین که او را دعوت کنند و  او در یک‌سری از ملاقات‌ها حضور پیدا کند، طبیعی است البته در برخی جلسات هم حضور پیدا نمی‌کند. به هر حال این حضور بدین دلیل است که او  به عنوان یک چهره سیاسی مطرح بماند بنابراین چنین تمایلی را دارد.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد:  برای مثال احمدی‌نژاد در افطار جامعه مهندسین حضور پیدا کرد. به هر حال وی از قدیم‌الایام، عضو جامعه مهندسین بوده است. از اوایل تشکیل جامعه مهندسین، او یکی از اعضای آن بود. در این افطاری از همه اعضا دعوت شده بود و او هم شرکت کرد. بنابراین هیچ معنای سیاسی خاصی ندارد و اگر کسی فکر کند معنا دارد دارد به انحراف می‌رود. یعنی نه جامعه مهندسین  می‌خواست با اغراض سیاسی از احمدی‌نژاد دعوت کند و نه آقای احمدی‌نژاد خواست به این جلسه بیاید به این دلیل که از سبد رأی جامعه مهندسین به سبد رأی خود، اضافه کند. چنین چیزی به هیچ عنوان مطرح نیست.

ناصر ایمانی در این باره که به نظر می‌رسد آقایان باهنر و مصباحی‌مقدم نظر مثبتی نسبت به حضور انتخاباتی احمدی‌نژاد دارند و یا حداقل موضع صریحی درباره حضور انتخاباتی احمدی‌نژاد اتخاذ  نکرده‌اند، نیز بیان کرد: دلیلش کاملا روشن است. چون آقای باهنر و آقای مصباحی‌مقدم، جایگاه سیاسی خاصی میان اصولگرایان دارند و بنا ندارند نسبت به فردی موضع منفی بگیرند. این بدین معنا نیست که او را تایید ‌کنند، به این معنا نیست که احمدی‌نژاد در انتخابات‌ شرکت کند و همچنین بدین معنا نیست که تأیید صلاحیت می‌شود و اصولگرایان بخواهند از سبد رأی او استفاده کنند. بنابراین اینها سکوت می‌کنند چون نمی‌خواهند در واقع جنجال سیاسی راه بیفتد و کسی بخواهد مخالفت و یا موافقت کند و دلیل آن این نیست که او را تأیید می‌کنند مبنی بر اینکه احمدی‌نژاد خوب است و در انتخابات شرکت کند و یا اینها موافق او هستند.

این فعال اصولگرا ادامه داد: واقعیتی که وجود دارد این است که ما در هر دو جناح سیاسی‌ در کشور، طیف‌های مختلفی داریم و این طیف‌ها دارای دیدگاه‌های سیاسی و ایدئولوژیک مختلفی هستند. همه آن طیف‌ها هم در قالب اصلاح‌طلب و هم در قالب اصولگرا در حال فعالیت هستند. این که برخی از طیف‌های اصولگرا با برخی از طیف‌های اصلاح‌طلب، بتوانند یک هم فکری، هماهنگی، همکاری و حتی به یک نوعی ائتلافی در انتخابات دست پیدا کنند، امر محیرالعقولی نیست. اما اینکه اصلاح‌طلبان به معنای اعم آن یعنی طیف‌های آنها با همه طیف‌های اصولگرا بتوانند با هم ائتلافی داشته باشند به نظر می‌رسد این امکان وجود ندارد.

وی بیان کرد: برخی از طیف‌های اصلاح‌طلب، اساسا به لحاظ فکری و ایدئولوژیک دیدگاه‌های خاصی نسبت به نظام جمهوری اسلامی دارند. آنها در حال حاضر، طیف‌هایی هستند که ممکن است به لحاظ عددی غالب نباشند اما به لحاظ تأثیرگذاری، افراد موثری هستند و درون اصلاح طلبان حضور دارند. آنهایی که به لحاظ فکری جریان اصلاح‌طلب را راهبری می‌کنند، کسانی هستند که به لحاظ فکری، با ماهیت نظام جمهوری اسلامی، زاویه پیدا کردند. بنابراین ائتلاف آنها با اصولگرایان، امکان پذیر نیست. البته همه طیف‌های اصلاح‌طلب این‌گونه نیستند. برخی از طیف‌های اصلاح‌طلب هستند که ماهیت نظام جمهوری اسلامی را با همین شکل و ساختاری که از اول انقلاب بر اساس نظریات امام (ره) به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بنا شده، قبول دارند اما ممکن است در روش‌ها و استراتژی‌ها، تفاوت‌هایی با اصولگرایان کنند. با این طیف‌ها امکان هماهنگی و همفکری‌ وجود دارد و ممکن است به ائتلاف هم  ختم نشود اما حداقل می‌توانند، نوعی همکاری یا هماهنگی در انتخابات‌های آینده، با یکدیگر داشته باشند.

ایمانی ادامه داد: از سوی دیگر ما درون طیف‌های اصولگرا هم افرادی داریم که به لحاظ خط مشی سیاسی‌، دارای دیدگاه‌های رادیکال هستند نه به لحاظ مبانی فکری. در واقع ائتلاف کردن این افراد با اصلاح‌طلبان امر ناممکنی به نظر می‌رسد بنابراین برخی از طیف‌های اصولگرا با برخی از طیف‌های اصلاح طلب، ممکن است یک‌سری هماهنگی‌ها و همفکری‌هایی حداقل در برخی از اقداماتی که برای انتخابات و مشارکت مردم لازم است، به صورت پنهان یا علنی داشته باشند. اما ائتلاف اصلاح طلبان و اصولگرایان به معنای اعم خیر.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره گفته عباس امیری‌فر مبنی بر اینکه احمدی‌نژاد تلاش‌های بسیاری انجام می‌دهد تا با مقام معظم رهبری دیدار کند، نیز گفت: در این زمینه فکر می‌کنم کسی نمی‌تواند اظهار نظری کند. این موضوعی است که به شخص مقام معظم رهبری مربوط است که آیا تمایلی برای ملاقات با برخی افراد، که یکی از آنها هم آقای احمدی‌نژاد است، دارند یا خیر. بنابراین این موارد جزو مصلحت‌هایی است که خود رهبری تشخیص می‌دهند و ما در آن زمینه خیلی اظهارنظری که جنبه توصیه‌ای هم ممکن است پیدا کند، نمی‌توانیم داشته باشیم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۳۹۵۳۵۱۶:۳۳:۰۲ ۱۳۹۸/۵/۱۶
احمدی نژاد تمام شده.
ناشناس۱۰۳۹۵۳۸۱۶:۳۳:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۱۶
رای ما احمدی نژاده احمدی کلی رای داره خدا حفظش کنه رئیس اینده مجلس و رئیس جمهور بعدی
ناشناس۱۰۳۹۵۴۶۱۶:۳۴:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۱۶
احمدی نژاد هنوز موقعیت خودش هم برای خودش روشن نیست
ناشناس۱۰۳۹۵۹۶۱۷:۱۰:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۱۶
ملت خیلی باید نادان باشند که دزدی مثل احمدی نژاد دوباره به قدرت برگردد . اقای کاغذ پاره
علی۱۰۳۹۷۱۲۱۸:۱۶:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۱۶
مردم حامی دکتر احمدی نزاد هستند.به حزب نیازی ندارن
ناشناس۱۰۳۹۷۶۶۱۸:۵۱:۳۰ ۱۳۹۸/۵/۱۶
نه احمدی نژاد ، نه علی لاریجانی و نه باهنر ، هیچکدام اصولگرا نیستند.
ناشناس۱۰۳۹۷۹۲۱۹:۱۵:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۱۶
سبد رای احمدی نژاد کجا وسبد رای امثال باهنر ومصباحی مقدم کجا. احمدی نژاد بیاد بازم رای داره
ناشناس۱۰۴۰۱۱۰۰۰:۴۳:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۱۷
اقا چه بخواهد و چه نخواهد احمدی نژاد وابسته به گروه و جریان اصولگرایی هست .
ناشناس۱۰۴۰۱۲۷۰۱:۱۲:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۱۷
دکتر احمدی نژاد آقاست و حزبی که هیچ منفعتی برای مردم نداره میخواد چکار

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 6. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 7. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 13. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 14. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 15. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 16. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 17. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 18. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 19. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 20. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 21. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 22. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 23. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 24. درخواست رئیس مجلس از وزیران بهداشت و آموزش و پرورش درباره کرونا

 25. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 2. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 5. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 6. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 7. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 8. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 9. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 10. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 11. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 12. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 13. ربیعی: حتی با رفتن به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد رخ نخواهد داد/ اختصاص سهمیه بنزین نوروزی با مشکل روبرو است

 14. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 15. نامه بذرپاش به حدادعادل و آقاتهرانی: در فرصت کوتاه باقیمانده به راه‌های وحدت حداکثری بیاندیشید

 16. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 17. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 18. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

 19. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

 20. چرا لیست کامل؟

 21. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 22. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 23. روحانی: قول می‌دهم شعاری را که روز اول مطرح کردم تا روز آخر پیگیری کنم

 24. ربیعی: ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا تشکیل می‌شود

 25. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

آخرین عناوین