مرضیه هاشمی: ۴۳ میلیون نفر در آمریکا زیر خط فقر هستند

گروه اجتماعی الف،   3980516099 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

مجری آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی گفت: ۴۳ میلیون نفر در آمریکا زیر خط فقر هستند و سیاهپوستان به هر بهانه ای سرکوب می شوند.

۴۳ میلیون نفر در آمریکا زیر خط فقر هستند

به گزارش مهر، مرضیه هاشمی مجری پرس تی وی در همایش حقوق بشر و کرامت انسانی گفت: من خوب می دانم معنی حقوق بشر در آمریکا چیست، بیشتر از ۴۳ میلیون نفر در آمریکا زیر فقر هستند. در آنجا سیاه پوستان هر گاه حرکتی انجام دادند، سرکوبشان کردند.

وی ادامه داد: دولت آمریکا شروع کرد مواد مخدر مخصوصا کراک را به محله های سیاه پوستان آورد و این محله ها را نابود کردند. من خودم روی این مسائل مستند ساختم. همانطور که در افغانستان این کار را می کنند.

هاشمی تصریح کرد: اگر بسیاری از مردان جوان در زندان باشند کمتر می توانند بچه دار شوند البته من این مسایل را خیلی نمی توانم باز کنم.

وی گفت: آمریکا به سیاه پوستان می گوید فکر نکنید ما شما را آدم حساب می کنیم آنها در فرگوسن علیه مردم تانک آوردند، متاسفانه این مسائل چیز جدیدی نیست.

مجری پرس تی وی گفت: سیاه پوستان بی هیچ بهانه ای در آمریکا کشته می شوند، به طوری که به یک سیگارفروش حمله کردند و او فریاد می زد نمی توانم نفس بکشم و در اینجا هیچ اتفاقی برای آن پلیس نیفتد اما کسی که تصویر را گرفته بود زندانی کردند.

هاشمی افزود: من چه جنایتی در آن کشور کردم که آن گونه من را با دستبند و پابند دستگیر و با من برخورد کردند، آیا با شاهد اینگونه باید برخورد شود، شما که مدعی حقوق بشر هستید و احترام به ادیان می گذارید چرا من را بی حجاب کردید، شما به چه حقی اینکار را کردید. من تنها سوال کردم. من چون دیدگاه مقاومتی دارم و طرفدار جمهوری اسلامی هستم آنها با من مخالف هستند و برای آنها مشکل ساز هستم.

وی خاطرنشان ساخت: در سراسر دنیا جنایتهای بیشماری از جمله در نیجریه اتفاق می افتد، اما برای آمریکا اهمیتی ندارد و در مورد یک مظلوم مثل شیخ زکزاکی اصلا صحبت نمی کنند.

هاشمی در پایان تاکید کرد: کشمیر امروز مثل روز هفتم محرم است و مردم نمی توانند برای آب و غذا بیرون بروند ما همه در این زمینه وظیفه داریم و باید از حقوق بشر در همه جای دنیا حمایت کنیم و هزینه بدهیم. ان شالله خدا از ما راضی باشد.