سخنگوی ناجا: قانونی درباره صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان نداریم

گروه اجتماعی الف،   3980516044 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی درباره حواشی اخیری که درباره صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان پیش آمده است، گفت: قانونی درباره صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان نداریم.

سخنگوی ناجا: قانونی درباره صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان نداریم

احمد نوریان در گفتگو با آنا درباره صدور حکم یکی از شعب دیوان عدالت اداری مبنی بر لزوم صدور گواهینامه رانندگی برای بانوان موتورسوار اظهار کرد: پلیس نه تنها در مباحث راهنمایی و رانندگی بلکه در همه موارد براساس قانون عمل می‌کند و در این مورد خاص نیز قانونی نداریم. باید مراجع مرتبط این موضوع را بررسی کنند و اگر به نتیجه رسیدند که صدور گواهینامه رانندگی برای بانوان موتورسوار لازم است، پلیس نیز براساس قانون اقدام خواهد کرد.

وی ادامه داد: این موضوع نیاز به شفاف‌سازی دارد اما پلیس درحال حاضر به‌دلیل اینکه صدور گواهینامه رانندگی برای بانوان موتورسوار در قانون نیامده است اقدامی در این خصوص نخواهد کرد.

سخنگوی نیروی انتظامی درباره برخورد با موضوع بدحجابی برخی بانوان در جامعه اظهار کرد: طرح‌های امنیت اجتماعی در سطوح مختلف در کشور درحال اجراست. مأموران ناجا به‌دلیل اینکه در فصل تابستان قرار داریم و مردم نیز برای گذراندن اوقات فراغت خود به تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی می‌روند، اقدامات مربوط به سالم‌سازی این مکان‌ها را انجام می‌دهند. همچنین طرح ویژه مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی در استان‌های شمالی کشور درحال اجراست و مأموران ناجا در قالب اکیپ‌های مختلف کنار سواحل حضور دارند و با تخلفات احتمالی برخورد خواهند کرد.

نوریان با اشاره به اینکه پلیس با مزاحمین نوامیس به‌شدت برخورد می‌کند، افزود: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و هر فردی که بخواهد با حرکات خود امنیت مردم را تهدید کند بازخواست خواهد شد؛ در همین راستا طرح‌های مختلف برخورد با اراذل و اوباش و اشرار را در سطح کشور به‌ویژه تهران اجرا کردیم، نیروی انتظامی هم به‌طور کلی با هر نوع بی‌قانونی برخورد خواهد کرد و برای ناجا تفاوتی ندارد که این بی‌قانونی از سوی چه فردی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه اکثر مردم جامعه حجاب را رعایت می‌کنند، ادامه داد: مردم ما از گذشته تاکنون نسبت به رعایت عفاف و حجاب حساس بودند و براساس نظرسنجی‌های صورت گرفته مشخص شد که آحاد مردم حجاب را رعایت می‌کنند؛ ما نیز در نیروی انتظامی موظف هستیم با بدحجابان به‌دلیل اینکه این اقدام جرم مشهود محسوب می‌شود برخورد کنیم.

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به تلاش دشمنان برای ترویج فساد در جامعه اظهار کرد: دشمنان ایران اسلامی تمام تلاش خود را برای بی‌توجهی مردم به ارزش‌های دینی انجام می‌دهند و در این راه از فضای مجازی بیشترین استفاده را می‌کنند و هدف این افراد به‌وجود آوردن درگیری بین مردم است.

نوریان گفت: پلیس طرح‌های مقابله‌ای خود با بدحجابان را هوشمندانه اجرا می‌کند و در این راه هرگز قائل بر درگیری نیست اما پلیس با افرادی که با اهدافی خاص اقدام به ناهنجاری کنند به‌شدت برخورد می‌کند، چراکه سلامت اجتماعی جامعه باید حفظ شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۳۸۸۲۰۱۰:۳۸:۴۸ ۱۳۹۸/۵/۱۶
قانون ندارید، خوب درست کنید. چرا یک زن نمی تواند موتور براند، در حالیکه می تواند ترک موتور بنشیند، یا ماشین، اتوبوس، کامیون و هواپیما براند؟؟؟؟؟
ناشناس۱۰۳۹۰۶۶۱۲:۳۲:۱۱ ۱۳۹۸/۵/۱۶
نکته اینجاست که قانونی برای صادر کردن گواهینامه موتور برای زنان نداریم!! نه اینکه لازم باشه برای گواهینامه زنان قانون مجزا تصویب بشه. کدوم قانون دیگه زنونه و مردونه بوده تا حالا؟!
ناشناس۱۰۳۸۸۲۲۱۰:۳۹:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۱۶
مزاحمین ..، غارتگران بیت المال هستند. دنبال آنها باشید.
ناشناس۱۰۳۸۸۲۵۱۰:۴۱:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱۶
این همه طرح .. اجرا کردید ..؟ حداقل طراحان جدید استخدام کنید.
ناشناس۱۰۳۸۸۳۸۱۰:۴۵:۰۹ ۱۳۹۸/۵/۱۶
قانون در خصوص گواهینامه موتورسیکلت استثناء قائل نشده است و زن و مرد را جدا نکرده و بانوان را استثناء نکرده است.
تبریزی۱۰۳۸۸۴۳۱۰:۴۶:۲۳ ۱۳۹۸/۵/۱۶
سلامت اجتماعی با برخورد با مفسدین اقتصادی و اجرای عدالت و حقوق بشر تو کشور محقق می شه نه با ..
کوروش۱۰۳۸۸۵۴۱۰:۵۶:۵۱ ۱۳۹۸/۵/۱۶
مگه قانونی برای عدم صدورش داریم؟!
ناشناس۱۰۳۸۸۵۷۱۰:۵۷:۳۷ ۱۳۹۸/۵/۱۶
این که بگیم چون قانونی درباره صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان نداریم بهشون گواهینامه نمیدیم بی معنیه چون هیچ قانونی برای عدم صدور گواهی نامه به بانوان وجود نداره . با این استدلال گواهینامه خودرو هم نباید به بانوان داد چون قانونی جداگانه برای بانوان وجود نداره
اشکان۱۰۳۸۸۵۹۱۰:۵۸:۳۶ ۱۳۹۸/۵/۱۶
درباره عدم صدور در قانون آماده است !!!!!؟
ناشناس۱۰۳۸۸۷۷۱۱:۰۷:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۱۶
در هیچ قانونی هم نیامده است که مردم باید از خیابان رد شوند. این جزو بدهیهیات است وقتی قانون منع نکرده است یعنی مجاز است وقتی مجاز است باید انجام شده است. کجای قانون دقیقا گفته است که پلیس باید برای " مردان و انسانهای مذکر" گواهینامه صادر کند چنین قانونی وجود ندارد چون نیازی به آن نیست. قانونگذار زمانی ورود می کند که برای نظم اجتماعی نیاز به قانون وجود ندارد وقتی ممنوعیت قانونی وجود ندارد پلیس نمیتواند اجتهاد کند و آن را منوط به قانون مشخص نماید.
جواد۱۰۳۸۹۲۸۱۱:۲۴:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۱۶
قانونی هم بر عدم صدور ندارید
ناشناس۱۰۳۸۹۵۹۱۱:۳۶:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۱۶
... آقای پلیس مردم نسبت به سوء استفاده از قدرت، دزدی و چپاول بیت المال هم حساس هستند. حتماً به این موارد هم رسیدگی بفرمایید.
ناشناس۱۰۳۹۰۴۲۱۲:۱۹:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۱۶
ببخشید مگه قانون برای رانندگی برای زنو مرد متفاوته که قانون برای صدور گواهینامه برای خانمها ندارین؟ اگر هم قانونی باشه اینه که صدور گواهینامه است که توش زن و مرد جدا نشدن برای خودتون قانون درست نکنین
ناشناس۱۰۳۹۰۴۷۱۲:۲۲:۳۱ ۱۳۹۸/۵/۱۶
مگر در گواهینامه رانندگی شروطی برای جنسیت وجود دارد ؟ حتی در مورد گواهینامه پایه یک .
ناشناس۱۰۳۹۰۸۴۱۲:۴۰:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۱۶
اگر منع قانونی ندارید باید صادر کنید

پربحث‌های هفته

 1. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 2. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 3. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 4. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 5. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

 6. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 7. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 8. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 9. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 10. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 11. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 12. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 13. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 14. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 15. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 16. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 17. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 18. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 19. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 20. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 21. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 22. ترامپ: قاسم سلیمانی را کشتیم چون او حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد

 23. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

 24. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

 25. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

آخرین عناوین