ولایتی: عراق افتخار جهان اسلام و عرب است

گروه جهان الف،   3980514184

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل در دیدار سخنگوی نُجَباء، عراق را افتخار جهان اسلام و جهان عرب توصیف کرد و گفت: گروه‌های مقاومت با قطع دست آمریکا، نگذاشتند بیگانه برایشان تعیین تکلیف کند.

به گزارش فارس به نقل از مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، «علی‌اکبر ولایتی» در دیدار سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء خطاب به مهندس «نصر الشِمَّری» اظهار داشت: امیدواریم که شما ایران را کشور دوم خودتان بدانید و در واقع نیز اینگونه است. ما به نُجَباء افتخار می‌کنیم که به‌عنوان یک گروه پیشتاز همراه سایر گروه‌های الحشد الشعبی توانست داعش را شکست بدهد.

وی ادامه داد: گروه‌های مقاومت مایه آبرو و سربلندی عراق هستند. خدا را شکر می‌کنیم که ملت عراق بعد از سال‌ها استقلال و عزت خود را به‌دست آورد.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل اظهار داشت: با وجود جنگ تحمیلی هشت ساله، دو ملت تا حدی به هم نزدیکند که هنگام حضور در کشورهای یکدیگر احساس غربت نمی‌کنند.

وی، ائتلاف گروه‌های شیعی در پارلمان و تشکیل دولت، همچنین همکاری آن‌ها با اهل‌سنت و کردها را یکی از دستاوردهای بزرگ ملت عراق بعد از سال‌ها مبارزه دانست.

ولایتی تأکید کرد: ما و عراق با هم هستیم و تا زمانی که جبهه مقاومت رشد می‌کند، نه امریکا، نه اسرائیل و نه جبهه ارتجاع نمی‌توانند بر ما غالب شوند.

وی کشور عراق را افتخار جهان عرب و جهان اسلام توصیف کرد که از ظرفیت‌هایی کم‌نظیر بلکه بی‌نظیر برخوردار است.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی ایران، خاطرنشان کرد: دموکراسی در عراق طبق اراده ملت و بدون تعارض با شرع اسلام حاکم شد و گروه‌های مقاومت دست آمریکا را قطع کردند. عراقی‌ها مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و ارتجاع را شکست داده و نگذاشتند بیگانگان برایشان تعیین تکلیف کنند. آمریکایی‌ها اکنون نگرانند که نتوانند در عراق باقی بمانند.

ولایتی در پایان ضمن قدردانی از همراه نشدن دولت و ملت عراق با تحریم‌های آمریکا علیه ایران، بار دیگر تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران بدون تردید در کنار ملت عراق خواهد ایستاد؛ همانگونه که در نبرد علیه داعش، برادری خود را به عراقی‌ها ثابت کرد.

گفتنی است در خاتمه این دیدار، کنفرانس خبری کوتاهی با حضور ولایتی و مهندس الشِمَّری برگزار شد.