زنگ خطر منافقین برای اروپا به صدا درآمد + تصاویر

گروه سیاسی الف،   3980514013 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

تهدید امنیتی حضور گروهک منافقین در آلبانی به گونه‌ای است که اگر این تروریست‌های با تجربه به هر دلیلی برای آغاز ترور و خشونت مأموریت پیدا کنند، نه فقط کشور آلبانی، بلکه کل اروپا مجبور به پرداخت هزینه‌های آن خواهد شد.

زنگ خطر منافقین برای اروپا به صدا درآمد + تصاویر
فارس نوشت: بررسی رفتارهای سازمان منافقین در یک دهه پایانی حضور در عراق نشان می‌دهد که این گروهک پس از سقوط صدام دیکتاتور عراق، در یک دهه پایانی حضور خود در این کشور مجموعه‌ای از اقدامات را برای نفوذ در حاکمیت جدید عراق، جلب حمایت‌های عشیره‌ای و قبیله‌ای، تفرقه افکنی، سوءاستفاده‌های اقتصادی و به طور کلی مجموعه‌ای از اقدامات تبهکارانه را برای ماندن در این کشور و حفظ موقعیت خود انجام داده است که البته در کنار حمایت آمریکایی‌ها، مسیر پرچالشی را پیش روی دولت عراق در برای اخراج این گروه تروریستی قرار داد.

اکنون منافقین در آلبانی با وجود حمایت‌های آمریکا، با استفاده از تجربه قبلی در عراق از همان روزهای اول در حال فعالیت برای تبهکاری‌ خود در حوزه‌های مختلف هستند تا در نهایت موقعیت خود در این کشور اروپایی را تحکیم بخشند. بررسی بخشی از نمونه اقدامات منافقین در آلبانی و مقایسه آنها با تحرکات این فرقه در عراق، هم می‌تواند مسیری برای پیش‌بینی دیگر تبهکاری‌های احتمالی این گروهک در آلبانی باشد و هم خطرات محتمل حضور بلندمدت تروریست‌ها در اروپا را نشان می‌دهد.

** نفوذ در بخش‌هایی از حاکمیت

سی سال حضور منافقین در عراق و حمایت‌های همه جانبه دیکتاتور پیشین این کشور فرصت های بسیاری برای منافقین ایجاد کرد تا در دستگاه اطلاعاتی عراق تا بخش‌های مختلف حاکمیتی این کشور نفوذ کنند. بعد از سقوط صدام و با توجه به تغییرات نه چندان عمیق و ریشه‌ای در بخش‌های از حاکمیت جدید این کشور باعث شد تا در سال‌های اول تشکیل دولت جدید عراق، نفوذ منافقین همچنان باقی بماند. این گروهک با بخش‌های از پارلمان جدید عراق، آن بخش از نیروهای نظامی این کشور که بعد از ظهور داعش خیانت کردند و برخی از وزارتخانه‌ها ارتباطاتی پنهان ایجاد کرده بود و همین مسئله نیز حاکمیت عراق را برای اخراج این گروه تروریستی از خاک عراق با چالش جدی روبه‌رو ساخت.

منافقین حتی از ارتباطات خود در عراق، غیر از بهره‌ برداری‌های سیاسی، بهره اقتصادی و اطلاعاتی نیز می‌بردند. برخی از اعضای پارلمان عراق به شکل آشکار برای منافع این گروه تروریستی رایزنی می‌کردند. مشابه این اقدامات امروز در کشور آلبانی نیز مشاهده می‌شود. به گفته برخی از اعضای جداشده از منافقین، عوامل این گروهک موفق شده‌اند تا با پرداخت رشوه و پشتیبانی آمریکا در بخش‌های از حاکمیت آلبانی نفوذ کرده و از این ارتباطات پنهان برای پیشبرد منافع خود بهره می‌برند. به عنوان مثال سران این گروهک برای تحت فشار قرار دادن اعضای جداشده در آلبانی از این ارتباطات بهره می‌برند. این شیوه فعالیت منافقین دقیقاً مشابه روش‌های این گروهک در ارتباط گیری با برخی شخصیت‌های سیاسی فاسد آمریکایی است که با دریافت رشوه‌های کلان حتی در دولت آمریکا به دنبال تأمین منافع این فرقه تروریستی هستند!

** محبوبیت و حمایت مردمی با رپرتاژ‌های رسانه‌ای!

در ماه‌های پایانی حضور منافقین در اشرف شاهد بودیم که سرکردگان این فرقه در حالی که هنوز نمی‌خواستند حکم اخراج را بپذیرند، دست به هر ابزاری می زدند تا به روش‌های مختلف مانع از اجرای این تصمیم قانونی دولت عراق شوند. یکی از این اقدامات نمایش حمایت ملت عراق اعم از قبایل و عشیره‌‌های این کشور از این سازمان تروریستی بود!

بگذریم که اساساً سابقه جنایت‌ها، خیانت ها و بلعیدن منابع مالی این کشور خاطره‌ای بود که هیچ‌گاه ملت عراق از آن نخواهند گذشت، اما با این حال منافقین سعی داشتند حداقل به اغنای طرف‌های اروپایی صاحب تصمیم در این پرونده، اثبات کنند که ملت عراق هیچ مشکلی با وجود آنها در خاک کشور خود نداشته و حتی از این گروهک تروریستی حمایت می‌کنند!

حضور برخی از عراقی‌ها که به ادعای منافقین از سران قبایل مطرح این کشور بودند در میهمانی‌ها و مناسبت‌های مختلف در پادگان اشرف و ابراز حمایت از این گروهک نمونه‌‌هایی بود که پیوسته توسط منافقین رسانه‌ای می‌شد. اما در واقعیت احساس ملت عراق نسبت به این گروهک متأثر از سال‌ها همدستی با صدام، غارت منابع عراق و ترور و جنایت در این کشور باعث شده بود که گروه‌هایی مردمی در عراق بارها سعی کنند با ورود به پادگان اشرف، انتقام خون شهدایی خود را از این تروریست‌ها بگیرند. حمله گروه «فرزندان انتفاضه شعبانیه» به پادگان اشرف که منجر به مرگ تعدادی از اعضای رده بالای منافقین شد نیز از نمونه‌های آن است.

در همین رابطه بصورت روزانه و حتی هفتگی مطالبی رپرتاژگونه در تأیید و حمایت از منافقین از زبان سران قبایل عراقی در برخی رسانه‌های عموماً مکتوب عراقی منتشر می‌شد. سران منافقین برای بهره تبلیغاتی و رسانه‌ای مبالغ قابل توجهی به برخی مطبوعات محلی و  نه چندان مطرح عراقی پرداخت می‌کردند تا اینگونه رپرتاژ‌ها را به چاپ برسانند.

** جذب سالمندان با دندانپزشکی رایگان!

اکنون در آلبانی مشابه به رفتارهای منافقین در عراق را می‌توان مشاهده کرد که سعی دارند مردم آلبانی را در ارتباطی دوستانه و مسالمت آمیز با خود نشان دهند. در همین رابطه در چند مرحله گروه‌هایی از افراد سالمند در آلبانی برای دریافت خدمات پزشکی به کمپ این گروهک در تیرانا برده شدند و تصاویری نیز از ارائه رایگان خدمات دندانپزشکی یا ویزیت و آزمایش پزشکی برای آلبانیایی‌های ساکن اطراف کمپ منافقین، از رسانه‌های این گروهک پخش شد.

کمپ منافقین در آلبانی

در برخی رسانه‌های کشور آلبانی نیز در همین رابطه رپرتاژ‌هایی سفارشی منتشر می‌شود که نشان می‌دهد مردم آلبانی در ارتباط با این فرقه تروریستی رابطه‌ای دوستانه و مسالمت آمیز دارند. حال اگر اخبار، گزارشات و تحلیل‌های واقعی رسانه‌ها در آلبانی را با کلید واژه «مجاهدین خلق» مرور کنیم، می‌بینیم که پیوسته در مورد سابقه تروریستی منافقین، تهدیدات مربوط به اقامت این گروهک در کشور آلبانی و لزوم خروج آنها صحبت می‌شود. با این حال امروز هزینه‌های قابل توجهی از سوی منافقین در آلبانی صرف می‌شود تا مانع شکل‌گیری مطالبه مردمی و رسانه‌ای علیه این گروهک شود.

** تکرار تهدیدات امنیتی یک فرقه تروریستی

با مرور رفتارهای فریبکارانه فرقه رجوی در آلبانی که رونوشتی از اقدامات این گروهک در سال‌های پایانی حضور در عراق است، می‌توان این احتمال را نیز جدی گرفت که تهدیدات امنیتی منافقین در عراق، می‌تواند در آلبانی نیز تکرار شود. به عبارت دیگر این گروه ذاتاً تروریست می‌تواند دوباره برای برخی از مأموریت‌ها یا دستیابی به برخی اهدافش دست به ترور و جنایت بزند.

همانطور که در سال‌های ناامنی عراق که با حضور نظامیان آمریکایی و جولان گروه‌های تروریستی در این کشور ایجاد شده بود، منافقین در پادگان اشرف به آموزش اعضای القاعده می‌پرداختند و عوامل انتحاری گروه‌های تکفیری‌ را آماده می‌کردند، این رفتارها در آلبانی نیز می‌تواند تکرار شود. در سال‌های حضور نظامیان آمریکایی در عراق، آمریکایی‌ها برای توجیه تداوم حضور خود در عراق نیاز به ناامنی در این کشور داشتند. به عبارت دیگر ایالات متحده آمریکا حضور نظامی خود در عراق را به بهانه مبارزه با تهدیدات تروریستی توجیه می‌کرد. در آن سال‌ها منافقین در بخشی از مأموریت‌های خود وظیفه داشتند تا عوامل انفجارات عراق را در پادگان اشرف آموزش دهند؛ مسئله‌ای که در همان سال‌ها توسط برخی رسانه‌های آمریکایی فاش شد.

در ساده‌ترین احتمال باید این مسئله را مطرح کنیم که اگر دوباره سیاست‌های آمریکا به گونه‌ای رقم بخورد که مشابه به حادثه تروریستی یازده سپتامبر، دوباره نیاز به اقدامی برای توجیه یک جنگ دیگر با مشارکت اروپا یا توجیه یک ائتلاف جهانی دیگر باشد، چه کسی و چه گروهی باید بهانه را فراهم کند!؟ آیا طراحی و اجرای یک اقدام تروریستی در خاک اروپا برای گروهی مثل منافقین با سابقه و تجربه طولانی در حوزه ترور و جنایت، اقدام غیر قابل باوری است؟ آیا منافقین که یک روز در عراق برای پیشبرد اهداف آمریکا دست به کثیف‌ترین عملیات‌ها می‌زدند، اینبار از ارائه خدماتی مشابه به آمریکایی‌ها، امتناع می‌کنند؟ آیا این گروهک تاکنون غیر از این نوع خدمات تروریستی خدمات دیگری به آمریکایی‌ها ارائه داده است؟

غیر از احتمال سفارش‌های آمریکایی‌ها برای ورود دوباره منافقین به تحرکات ضدامنیتی و تروریستی، خود منافقین نیز در صحنه‌های متنوعی بنا به نیازهایشان در تأمین اهداف سیاسی بارها دست به اسلحه شده‌اند. به عنوان نمونه زمانی که دولت قانونی عراق، اخراج منافقین را در اولویت‌های خود قرار داده بود، این فرقه تروریستی با مشغولیت سازی برای دولت عراق بارها به طراحی و اجرای اقدامات تروریستی در خاک این کشور دست زده است. بنا به مواردی که از سوی پلیس عراق اعلام شد و دستگاه امنیتی و اطلاعاتی عراق اطلاعات آن را منتشر کرد، منافقین در اجرای تعدادی اقدام تروریستی با هدف ایجاد اختلافات مذهبی در عراق نقش محوری داشته‌اند.

به عنوان مثال انفجار مساجد اهل سنت عراق با هدف انتساب این اقدامات به شیعیان یا بالعکس از جمله تحرکاتی بوده که از سوی این گروهک برای ایجاد درگیری‌های مذهبی و درنتیجه ناامنی‌ با هدف مشغولیت سازی برای دولت عراق انجام گرفته است. حال سوال اینجاست که اگر بنا به اقتضای شرایط این فرقه تروریستی در اروپا نیاز به فعالیت‌های مشابه از سوی سرکردگان منافقین احساس شود، آیا گروهی با چنین سابقه‌ای از تکرار جنایت، اینبار در جغرافیای اروپا، ابا دارد؟!

خطر تکرار اقدامات ضدامنیتی منافقین زمانی بیشتر ملموس می‌شود که بدانیم در حال حاضر رسانه‌های این کشور پیوسته در مورد خطر حضور این گروهک تروریستی در خاک خود هشدار می‌دهند و با مطالبه از دولت آلبانی خواستار خروج این تروریست‌ها از کشورشان شده‌اند. پلیس و دستگاه امنیتی آلبانی نیز در گزارشات خود نسبت به این گروهک ابعاد خطرآفرین حضور آنها را بیان کرده‌اند. به عنوان مثال یک سند محرمانه از دستگاه امنیتی آلبانی که بعداً در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت نشان می‌دهد سرویس اطلاعاتی این کشور منافقین را یک فرقه تروریستی خطرناک تشخیص داده است که در سال‌های حضور در عراق اقدامات ضد امنیتی زیادی مرتکب شده است. آنها حتی به حذف فیزیکی اعضای ناراضی توسط سران این فرقه اشاره کرده‌اند و یادآور شده‌اند که مناسبات فرقه‌ای این گروهک همچنان ادامه دارد و احتمال تکرار چنین وقایعی در کشور آلبانی نیز دور از انتظار نیست. 

مسئله عضوگیری و آموزش  برای ورود به گروه‌های تروریستی نیز یکی از اقدامات جدی منافقین است که در سوابق آنها فراوان دیده می‌شود. در چندسال اخیر و در زمانی که داعش در عراق و سوریه نیاز به سرباز داشت تا برایش بجنگند! اروپا یکی از تأمین کنندگان جدی این گروه تروریستی و تکفیری بود. مدارس مذهبی و مساجدی که با پول سعودی‌ها در کشورهای اروپایی فعالیت می‌کنند با تبلیغ وهابیت خدمت زیادی برای عضوگیری و اعزام سرباز به قصد کمک به داعش ارئه دادند. سازمان منافقین نیز با چنین سابقه و تجربه‌ای اکنون می‌تواند همین نقش را برای ادامه حیات گروه‌های تروریستی انجام دهد.

همین خطرات محتمل در مورد حضور تشکیلاتی منافقین هم باعث شد تا در نهایت هیچ کشوری در اروپا حاضر به میزبانی این تروریست‌ها نباشد و آلبانی هم در نهایت در قبال چندین و چند امتیاز از سوی آمریکایی به این تصمیم تن داد. امتیازاتی همچون پرداخت سالانه 20 میلیون دلار بابت میزبانی از این فرقه تروریستی و کمک به خروج از انزوای بین‌المللی در اروپا باعث شدند تا این کشور به میزبانی یک فرقه خطرناک تن در دهد.

اکنون با گذشت بیش از 3 سال از حضور این فرقه در آلبانی، دولت این کشور تحت فشار رسانه‌ها و مطالبات عمومی مجبور به پاسخگویی شده و کمترین اقدام واکنشی نیز اظهار نظر وزیر کشور آلبانی در قبال منافقین بوده است که به این گروه هشدار داده: «این گروه برای زندگی و نه فعالیت سیاسی در آلبانی پذیرفته شده‌اند، البته ورود آنها به آلبانی خطر خاصی به همراه دارد... آنها ریسک کارهای خشونت بار دارند...».

درواقع دولت آلبانی کاملاً واقف به تهدیدات منافقین، اکنون سعی دارد برای کنترل و مهار تهدیدات آنها فعالیت کند، اما واقعیت این است که اگر این تروریست‌های با تجربه به هر دلیلی برای آغاز ترور و خشونت مأموریت پیدا کنند، نه فقط کشور آلبانی، بلکه کل اروپا مجبور به پرداخت هزینه‌های آن خواهد شد! به عبارت دقیق‌تر میزبانی از یک گروه تروریستی با ساختار فرقه‌ای به شکلی که تشکیلات و ساختار آن حفظ شود، به علاوه بی توجهی به هشدارها در این مورد بدون شک ورود ناامنی به خاک آلبانی و خاک اروپا محسوب می‌شود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۳۵۴۷۲۰۹:۴۸:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۱۴
شما رو نمی دونم اما ما از این گروهک ترسی نداریم!
ناشناس۱۰۳۵۸۹۹۱۳:۴۲:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۱۴
من حتی یه نفر طرفدار این گروهک شاخ شکسته ندیدم اصلا از چی باید بترسیم ؟؟ اونها اصلا روی نقشه نیستن
ناشناس۱۰۳۵۴۹۲۰۹:۵۸:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۱۴
خاک بر سرشون دنیاشون شده عاقبت یزید و سرانشون تو بهترین هتلها از زندگی لذت میبرن
ناشناس۱۰۳۵۵۰۹۱۰:۰۶:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۱۴
چقدر کریه و تهوع آور هستن اینا
م۱۰۳۵۵۷۵۱۰:۴۱:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۱۴
کسی میدونه الان سازمان چند تعداد نیرو داره؟
ناشناس۱۰۳۵۸۸۶۱۳:۳۶:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۱۴
2000 تا 2500 نفر در کمپ تیرانا که تا الان 400 نفرشون فرار کردن
ناشناس۱۰۳۵۹۰۱۱۳:۴۳:۳۴ ۱۳۹۸/۵/۱۴
زیاد نیستن اگر بود اقلا یه دونه می دیدیم
ناشناس۱۰۳۵۵۷۸۱۰:۴۳:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱۴
بروند به دامان آل سعود جنایتکار با انها خیلی جور ترند
ناشناس۱۰۳۵۵۸۷۱۰:۴۸:۵۰ ۱۳۹۸/۵/۱۴
یه مشت آشغال که در کنار صدام هموطنهای خودشونو می کشتند. اینا واقعا شرم نمی کنند از اینکه هنوز جزو مجاهدین تا این حد بد نام هستند؟
ناشناس۱۰۳۵۶۱۴۱۱:۰۵:۱۳ ۱۳۹۸/۵/۱۴
البانی کشور فقیری است این گروه با پول هائیکه معلوم نیست از کجا بدست آورده اند حمایت مقامات محلی را بدست میاورند .
بردیا۱۰۳۵۶۳۶۱۱:۱۶:۲۳ ۱۳۹۸/۵/۱۴
ننگ ،مرگ و نفرین بر منافقین و سران پستشان.
ناشناس۱۰۳۵۷۰۰۱۱:۵۷:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۱۴
دلقکهای بی خاصیت. فقط بلدند کشور خودشون را بفروشند. ولی کمپ تمیزی ساخته اند!
ناشناس۱۰۳۵۷۰۹۱۲:۰۲:۱۳ ۱۳۹۸/۵/۱۴
نوجوان 17 ساله را آموزش می دادند که افراد را ترور کنند. فرقی هم نمی کرد چه کسی را! هدفشان ایجاد وحشت و نا امنی بود و هدف وسیله را توجیه میکرد!! بعد تمام دختران میشدند زن مسعود رجوی! آن هم مریم با حکم رجوی! درسی که شهید صیاد شیرازی در عملیات مرصاد به اینهاد اد برای تمام فرزندان مسعود ( چون در سازمان همه زن مسعود هستند!) به یاددگار خواهد ماند
محمد۱۰۳۵۸۲۶۱۳:۰۲:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۱۴
بحق فاطمه زهرا به جهنم برن
همشهری۱۰۳۵۸۷۳۱۳:۲۴:۵۹ ۱۳۹۸/۵/۱۴
اینا در ایران بین مردم هیچ جایگاهی ندارن ونخواهند داشت
کاکوشیرازی۱۰۳۵۹۴۲۱۴:۰۷:۵۹ ۱۳۹۸/۵/۱۴
خسرالدنیاوالآخره،یعنی گروهک جنایتکاررجوی
ناشناس۱۰۳۵۹۴۳۱۴:۰۹:۱۳ ۱۳۹۸/۵/۱۴
اینها جایی در کنار ما ندارند.

پربحث‌های دیروز

 1. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 2. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 3. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 4. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 5. انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است

 6. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 7. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

 8. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 9. عقب‌نشینی جدید واشنگتن در برابر تهران/ حذف ۳۰ پاراگراف از قطعنامه ضدایرانی

 10. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

 11. دولت در مورد لغو تعلیق کنکور به مردم پاسخگو باشد

 12. محسن هاشمی: لغو طرح ترافیک تهران در مقابله با کرونا موثر نیست

 13. بایدن، «کملا هریس» را به عنوان معاون خود انتخاب کرد

 14. غارنشینی یک خانواده فلسطینی

 15. دوربین مخفی: هجوم مردم برای خرید تیشرت‌های عجیب و غریب

 16. چرا روحانی برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت به مجلس نرفت؟

 17. مزیت‌های طرح گشایش اقتصادی از زبان روحانی

 18. کشف دومین اسکلت بانوی اشکانی در اصفهان

 19. روح‌الامینی: بنده و برخی نمایندگان تهران ودیعه مسکن نگرفته‌ایم

 20. درخواست ۲۰ کشور از روسیه برای دریافت واکسن کرونا

 21. آیت الله فاطمی نیا دوباره در بیمارستان بستری شد

 22. در آینده نزدیک سامانه گزارشگران فساد راه‌اندازی می‌شود

 23. معاون رئیس جمهور: «استخدام» اعتماد به نفس و نوآوری فرزندان‌مان را از بین می‌برد

 24. افشای راز واکسن روسی کرونا

 25. طرح بته‌جقه ایرانی در لباس منچسترسیتی

پربحث‌های هفته

 1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 2. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 5. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 6. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 7. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 8. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 9. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 10. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 11. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 12. صحنه آهسته انفجار بیروت

 13. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 16. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 17. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 18. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 19. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 20. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 21. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 22. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 23. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 24. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 25. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 3. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 4. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 5. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 6. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 7. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 8. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 9. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 10. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 11. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 12. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 13. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 14. انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است

 15. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

 16. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

 17. بازی با اعصاب مردم!

 18. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

 19. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 20. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 21. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 22. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

 23. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

 24. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

 25. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

آخرین عناوین