توکلی: منتشر نکردن حکم دادگاه پدیده حقوق مردم را ضایع می‌کند/ جلواتی: سامانه «تیتک» عامل فساد در حوزه دارو

گروه سیاسی الف،   3980513116 ۹ نظر، ۱۱ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
توکلی: منتشر نکردن حکم دادگاه پدیده حقوق مردم را ضایع می‌کند/ جلواتی: سامانه «تیتک» عامل فساد در حوزه دارو

احمد توکلی در نشست خبری با خبرنگاران در مورد روند بررسی پرونده پدیده اظهار داشت: در مورد پرونده پدیده، نکته‌ای که وجود دارد این است که چرا حکم دادگاه را منتشر نکردند، چراکه این منتشر نکردن موجب می‌شود تا حق عده‌ای ضایع شود و شرکت پدیده در برابر این‌ افراد مسوول است.

به گزارش الف، احمد توکلی رییس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در نشست خبری با خبرنگاران که در خبرگزاری مهر برگزار شد، در مورد آخرین پیگیری‌های انجام شده در خصوص ایجاد شفافیت و مبارزه با رانت و فساد در حوزه دارو سخن گفت و به تشریح اقدامات صورت گرفته در این حوزه پرداخت.

احمد توکلی در ابتدای این نشست درباره فعالیت سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: سازمان‌های مردم نهاد، سازمان‌هایی هستند که در امور غیرتجاری و غیردولتی فعالیت کرده و بخشی از وظیفه حکومت را با هزینه مردم بر عهده دارند، در ایران طی سال‌های اخیر حمایت‌های خوبی از این سازمان‌ها شده است. ما اولین سازمان مردم نهاد هستیم که از این فرصت استفاده کرده‌ایم. یکی از سازمان‌هایی که دیده‌بان شفافیت با آن بسیار سروکار دارد، قوه قضاییه است است و اگر قوه قضاییه به کار خودش بهتر عمل کند، که امید هم بسیار زیاد است، کار سازمان مردم نهاد به خوبی طی می‌شود.

وی تصریح کرد:‌ در دوره آقای رییسی به این دلیل که ایشان سابقه زیادی در قوه قضاییه دارد، امیدواری زیادی شکل گرفته است، در حال حاضر نیز همکاری خوبی بین دیده‌بان شفافیت و عدالت با سایر دستگاههای اجرایی و همچنین دولت در زمینه مبارزه با فساد وجود دارد.

توکلی افزود: دیده‌بان از چهار سال پیش بررسی حوزه غذا و دارو را شروع کرده، که در نهایت به این نتیجه رسیدیم که مشکل اصلی رئیس اسبق سازمان غذا و دارو بود و خوشبختانه پیگیری‌های ما سرانجام به عزل وی منجر شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر مسوول بخش دولتی، وفادار باشد، فسادی رخ نمی‌دهد، فساد در حال حاضر سیستماتیک، سازمان یافته و شبکه‌ای شده است، بدین معنی که دستگاه‌های مبارزه با فساد خود به درجات فساد رسیده‌اند، به همین دلیل سیستم فاسد شده است.

توکلی ادامه داد: در بسیاری از پرونده‌های فساد پای برخی از نمایندگان مجلس در میان است که این موضوع کار مارا را دشوار می‌کند.

وی درباره خصوصی‌سازی‌ها گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر، خصوصی‌سازی‌ها مسئله دار شده و به بخشش و تاراج بیشتر شبیه است تا خصوصی سازی، که این موضوع نیز موجب اعتراض بسیاری شده است. ما اولین سازمانی بودیم که به پرونده المهدی و دارو وارد شدیم و مجلس هم قرار است در این خصوص تحقیق و تفحصی انجام دهد و انتظار برخورد جدی قوه قضاییه را در این خصوص داریم.

رئیس هیات مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در پایان به روند بررسی پرونده پدیده اشاره کرد و اظهار داشت: در مورد پرونده پدیده، نکته‌ای که وجود دارد این است که چرا حکم دادگاه را منتشر نکردند، چراکه این منتشر نکردن موجب می‌شود تا حق عده‌ای ضایع شود و شرکت پدیده در برابر این‌ افراد مسوول است.

 جلواتی: ماجرای کور شدن 52 ایرانی

***محسن جلواتی قائم مقام مدیرعامل سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت در نشست خبری با بیان اینکه این سازمان حدود 4 سال است در حوزه بررسی‌های تخلفات سازمان غذا و دارو فعالیت می‌کند، اظهار داشت: طی این مدت بیش از هزار ساعت کار کارشناسی در حوزه قضا و دارو انجام دادیم و جزو اولین کارگروه‌های تخصصی در حوزه بررسی تخلفات غذا و دارو بوده‌ایم.

وی افزود: زمانی که ما وارد این حوزه شدیم فضای سنگینی از سازمان غذا و دارو حاکم بود به طوری که کسی جرأت اعتراض در زمینه فساد در این سازمان را نداشت. فعالیت دیده‌بان شفافیت باعث شد تا افراد مأیوس در این حوزه دست به کار شوند که نتیجه آن ارسال  4 هزار ثبت سند در حوزه غذا و دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی به این سازمان شد.

جلواتی با بیان اینکه از حدود 2 سال قبل اولین شکایت از سوءجریان از سازمان غذا و دارو را به مردم اطلاع دادیم، گفت: در آن سال‌ها از رئیس اسبق سازمان غذا و دارو شکایت کردیم که پرونده وی در شعبه 15 کارکنان دولت مفتوح است.

وی تصریح کرد: این شکایت ارتباطی به مسائل به وجود آمده در اواخر سال 97 و ابتدای سال 98 در سازمان غذا و دارو ندارد هر چند که این تخلفات نیز از سوی مراجع قضایی در حال پیگیری است.

 قائم مقام مدیرعامل سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت خاطرنشان کرد: طی سال‌های قبل، قبل از شکایت از دیناروند رئیس اسبق سازمان غذا و دارو 3 ساعت جلسه با وی گذاشتیم که ایشان جواب قانع‌کننده‌ای برای تخلفات انجام شده نداشت همچنین چند جلسه با وزیر بهداشت سابق برگزار شد که آنها تلاش کردند به ما اعلام کنند که موارد مطرح شده تخلف بوده و جرم نیست. 

جلواتی توضیح داد: مهمترین زمینه‌ساز تخلفات در حوزه دارو، سامانه تی‌تک است. در جلسه 23 تیر ماه در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس وزیر بهداشت اعلام کرد رئیس بانک مرکزی گفته سازمان غذا و دارو 170 میلیون یورو ارز گرفته اما پیرصالحی رئیس وقت سازمان غذا و دارو اعلام کرد که ما فقط 10 میلیون یورو دریافت کرده‌ایم که علت بروز این اتفاق دست‌کاری اطلاعات در سامانه تی‌تک است و به کسی که طبق قانون نباید ارز دولتی اختصاص پیدا کند یا داروهایی که واردات آنها ممنوع است در این سامانه ثبت شده و ارز دریافت می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص کمبود داروی بی‌حسی دندان توضیح داد: شرکت‌های تولیدکننده داخلی می‌توانند بی‌حسی دندان را تا 120 درصد نیاز کشور تأمین کنند اما با لابی برخی مسؤولان سازمان غذا و دارو و مقامات این داروها از کلمبیا و اسپانیا وارد کشور شدند که این موضوع باعث شد کارخانه‌های داخلی به سمت تعطیل شدن پیش بروند.

 قائم مقام مدیرعامل سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت خاطرنشان کرد: طبق گزارش حسابرس مستقل در فرودگاه امام خمینی(ره) یک شرکت لوازم خانگی اقدام به واردات دارو کرده است که پس از ارسال گزارش زمانی که درصدد ترخیص کالا بودند موضوع پیگیری شد اما مدیرکل فرودگاه امام خمینی این موضوع را انکار کرد و می‌خواستند با حسابرس هم برخورد کنند، بررسی‌ها نشان داد که حسابرس عزل شده است و پس از اعتراض‌های ما به محل کار بازگشت. توجه داشته باشید که فساد در حوزه دارو به صورت مافیایی عمل می‌کند و افرادی با اختصاص دادن IRC در سامانه تی‌تک به محصولاتی که نباید به آنها ارز دولتی تعلق گیرد ارز می‌دهند. همچنین بررسی تخلفات نشان می‌دهد که برخی از شرکت‌ها که برخلاف قانون ارز دولتی دریافت کرده‌اند به جای 33 درصد حق ترخیص گمرک فقط 5 درصد پرداخت کرده‌اند. 

جلواتی گفت: در یکی از موارد مشاهده شد که دارویی که تاریخ انقضای آن ماه نهم سال 2019 میلادی است مجوز واردات دریافت کرده که این دارو در پروسه طی کردن زمان ترخیص تاریخ انقضایش خواهد گذشت که این دارو نیز ارز دولتی دریافت کرده است.

وی افزود: در یکی از پرونده‌ها اعلام شده است که دارو را از کشور آمریکا وارد کرده‌اند در حالی که مشخص شد این دارو هندی بوده و فقط برای اینکه ارز بیشتری دریافت کنند این ادعاها را مطرح کرده‌اند. 

 قائم مقام مدیرعامل سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت توضیح داد: یکی از شرکت‌های اروپایی اعلام کرد که در سال 2018، 900 هزار دلار دارو به ایران فروخته است در صورتی که نماینده شرکت واردکننده اعلام می‌کند که ما تنها 40 میلیون دلار دارو خریده‌ایم، ارزی که با این سختی به دست می‌آید اگر حیف و میل نمی‌شد اکنون شاهد این مشکلات در کشور نبودیم. همچنین برخی از بررسی‌ها نشان می‌دهد که شرکت‌های دارویی با لابی گزارشات فروش را از سایت خزانه‌داری آمریکا پاک کرده‌اند که مستندات این موارد نیز موجود است.

جلواتی در ادامه با بیان اینکه در سال 96 حدود 1.018 میلیارد دلار دارو وارد کشور شده است، گفت: در سال 97 این رقم به 1.6 میلیارد دلار رسید در حالی که در سال 97 اجازه واردات مواد اولیه دارویی را ندادند تا کشور مجبور به واردات داروی برند شوند و نظام به خطر بیفتد.

وی افزود: تمام نیاز ماده اولیه دارویی کشور با ارز 4200 تومانی 700 میلیون دلار است که در سال 97 حدود 1.4 میلیارد دلار واردات مواد اولیه دارویی داشتیم این یعنی چند برابر نیاز ماده اولیه دارویی وارد شده است.

قائم مقام مدیرعامل سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت در ادامه با بیان اینکه بخشی از بدنه مدیریتی و کارشناسی سازمان غذا و دارو فاسد است، توضیح داد: در زمینه تجهیزات پزشکی در سال 96 حدود 1.5 میلیارد دلار واردات انجام شده بود که در سال 97 این رقم به 2.3 میلیارد دلار رسید.

جلواتی تصریح کرد: واردات محصولات آرایشی و بهداشتی در سال 96 حدود 650 میلیون دلار بود که در سال 97 به 980 میلیون دلار رسیده است. به طوری که تنها در سال 97، 400 میلیون دلار به اسم دارو لوازم آرایشی وارد کرده‌اند.

وی توضیح داد: یکی از داروهایی که منجر به کور شدن 52 نفر از هموطنان شد داروی اوستین بود که از کشور ترکیه که یکی از گران‌ترین کشورهای دنیا است تهیه شد و با قیمت بالای 5 میلیون و 600 هزار تومان در ایران آن را قیمت‌گذاری کردند تا عده‌ای به صورت چمدانی آن را وارد کشور کنند.

قائم مقام مدیرعامل سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت گفت: مصرف این دارو برای درمان سرطان است که کاربرد ثانویه آن درمان بیماری‌های چشمی است که مصرف این داروهای بی‌کیفیت باعث کور شدن هموطنان در کشور شد.

جلواتی تصریح کرد: در حوزه قیمت‌گذاری برای برخی از داروها تا 10 برابر قیمت را بیشتر محاسبه کردند. در حالی که سرمایه‌گذار داخلی از این موضوع متضرر شده است. این موضوع به این دلیل رخ می‌دهد که برخی از افراد ومسؤولان سازمان غذا و دارو ذینفع بوده و در شرکت‌های دارویی فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه اطلاعات ثبت شده در سامانه تی‌تک اطلاعات حاکمیتی است، گفت: وقتی سامانه‌ای هنوز تحویل کارفرما نشده بود چرا به سامانه‌های وزارت صمت و گمرک وصل شده است.

قائم مقام مدیرعامل سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت تأکید کرد: در حال حاضر برخی اعلام می‌کنند که این سامانه به بخش خصوصی واگذار و برون‌سپاری خواهد شد در صورتی که این موضوع نیز باعث ایجاد فساد می‌شود. 

جلواتی در پایان گفت: برخی از کارشناسان اعلام می‌کنند که با این سامانه می‌شود حتی مواد منفجره هم وارد کشور کرد و جنگ بیوتروریسم در داخل کشور راه انداخت که باید هر چه سریع‌تر در این زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.

علی اشرف نوری: ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از اعلام همکاری با سازمان دیده بان شفافیت و عدالت خبر داده است.

نوری مدیرعامل سازمان دیده بان شفافیت و عدالت ادامه داد: دیده‌بان از پیشگامان مردمی مبارزه با فساد است و در هر زمینه‌ای که دسترسی پیدا کند و در بررسی‌های میدانی و گزارش‌های مردمی با قاطعیت ورود می‌کند. دیده بان شفافیت و عدالت از رییس سازمان خصوصی سازی و همچنین موضوع توتال از وزارت نفت و از وزیر بابت یک مقام نفتی که اقدام به رشوه خواری کرده بود شکایت کرد.

نوری تصریح کرد: در حوزه غذا و دارو، ما از سازمان مربوطه، بابت تخلفات نیز شکایت کردیم. همچنین از رییس اسبق و سابق بانک مرکزی نیز در حوزه طلا و سکه و ارز بابت کوتاهی‌های صورت گرفته نیز شکایت کردیم.

وی تاکید کرد: ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از اعلام همکاری با سازمان دیده بان شفافیت و عدالت خبر داده است.همچنین از دانشگاه تهران به خاطر تصرفات غیرقانونی در طرح توسعه شکایت کرده‌ایم.
  
نوری در پایان تاکید کرد که سازمان شفافیت و عدالت از مسوولان اداره استان قزوین بابت پرونده هفت سنگان هم شکایت کرده است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۳۴۷۱۳۱۶:۱۷:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۱۳
"وی افزود: تمام نیاز ماده اولیه دارویی کشور با ارز 4200 تومانی 700 میلیون دلار است که در سال 97 حدود 1.4 میلیارد دلار واردات مواد اولیه دارویی داشتیم این یعنی چند برابر نیاز ماده اولیه دارویی وارد شده است." جناب توکلی عبارتی که فرمودید صحیح است ولی تخلف نیست بسیاری از شرکتها به علت عدم قطعیت از وضع ماه های بعد خود انبارهای خود را تا میتوانستند با مواد اولیه پرکردند تا در صورت بروز مشکل تولیدشان متوقف نشود ضمنا پروسه واردات آنقدر زمان گیر و دست و پا گیر شده که شرکتها ترجیح میدهند به جای آنکه نیاز سه ماهه خود را بیاورند یکباره نیاز یکسالشان را یک جا بیاورند و بلای خواب سرمایه را به جان بخرند.
ناشناس۱۰۳۴۷۲۱۱۶:۲۳:۳۷ ۱۳۹۸/۵/۱۳
مگر مردم هم برایشان حق و حقوقی هم مانده؟
سیروس مهدوی۱۰۳۴۷۶۲۱۶:۴۱:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۱۳
بدون نظارت سازمان های مردمی ، فساد ریشه کن نمی شود ، حتی توانمند شدن دستگاه قضایی وابسته به حضور مردم و پویایی سازمان های مردمی می باشد . عدالت شکل نخواهد گرفت ، کودکان کار به خانه هایشان برنخواهند گشت ، سفره کارگران پر نخواهد شد و مفسدین حرامخوار نابود نخواهند شد مگر آنکه دستگاه قضایی بازوی حمایتی خود را در حمایت متقابل از نهادهای مردمی و رسانه های افشاگر ببیند.
ناشناس۱۰۳۴۷۸۳۱۷:۰۱:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۱۳
بعضی شکایات به جایی نمیرسد چون نمیخواهند برسد
ن.د۱۰۳۴۸۶۸۱۸:۳۶:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۱۳
https://www.entekhab.ir/fa/news/493479/هجوم-کارگران-ایرانی-به-شهرهای-مختلف-عراق-تعداد-کارگران-ایرانی-به-صدهزار-نفر-می-رسد-آن‌ها-درآمد-خود-را-پس-از-تبدیل-به-دلار-به-حساب‌های-خود-در-داخل-ایران-منتقل-می‌کنند این هم عاقبت ملت ما. کشوری که روی منابع خدادی خوابیده.
ناشناس۱۰۳۴۹۲۶۱۹:۲۸:۵۵ ۱۳۹۸/۵/۱۳
واقعا که ..
پیراسته فر۱۰۳۴۹۶۲۲۰:۲۵:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۱۳
آقای دکترتوکلی !متشکرم که جسورانه پیگیرید. حرف دل مارازدید،همین هفته پیش در.. ما،برای 13نفراز نیروهای های دولتی که 2نفرشان از مقامات ارشد.. بودند(معاون ..)و حکم صادرشد به انفصال ازخدمت وشلاق واما نه حرفی از«ردمال»بود ونه گفتند اینهاجرمشان چی بوده وچقدرخوردند،فقط درحکم آمده «رشوه»گرفتند! اگرمن هم مثل شما(احمدتوکلی)دل جرئت داشتم می گفتم:نکند «چیزی برای گفتن ندارند!»
ناشناس۱۰۳۴۹۸۲۲۰:۴۷:۲۹ ۱۳۹۸/۵/۱۳
از خواندن این مطالب حالم خیلی بد شد.
ناشناس۱۰۳۴۹۸۴۲۰:۴۸:۴۲ ۱۳۹۸/۵/۱۳
باید غارتگران بیت المال ، در هر رده و مقامی اعدام شود.

پربحث‌های امروز

 1. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 2. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 3. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 4. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 5. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 6. مهاجرت مستاجران از تهران/ کاهش 19 درصدی معاملات اجاره

 7. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 8. جانِ انجیر  

 9. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 10. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 11. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 12. پاسخ ظریف به ادعای «برایان هوک» درباره کودتای ۲۸ مرداد

 13. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 14. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 15. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 16. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 17. شواهدی از به پاخیزی گروهک داعش در سوریه

 18. پسر نتانیاهو: پدرم حرف مفت زیاد می‌زند

 19. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 20. پت شاپ شاپرک، کاملترین عرضه کننده غ ذا و محصولات جانبی نگهداری گربه ها

 21. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 22. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 23. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 24. آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود  

 25. تخلفات بزرگی در واگذاری "اردوگاه شهید باهنر" انجام شده است + جزییات

پربحث‌های دیروز

 1. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 2. ایران چه تعداد سید و سادات دارد؟/ تفاوت میر، سید، سیده و سادات چیست؟

 3. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 4. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 5. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 6. پنج دروغی که ترامپ درباره ایران می گوید

 7. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

 8. توضیح وکیل نجفی درباره علت اعتراض به حکم دادگاه

 9. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 10. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 11. واکنش توئیتری شهردار تهران به ماجرای حیوان آزاری

 12. مردم منتظر محاکمه رانت‌خواران پیدا و پنهان مافیای خودرو⁩ هستند

 13. ظریف: جمعه در پاریس با ماکرون و لودریان دیدار می کنم

 14. «عقده‌گشایی ائتلاف سعودی» به تلافی شکست در جبهه‌های مختلف یمن

 15. طبخ ۱۴۰۰۰ پرس غذای نذری به مناسبت عید غدیر خم در شیراز  

 16. اظهارات ضدونقیض از آمار وکلا/ نبود شفافیت در بازار خدمات حقوقی

 17. از بازنشسته‌ها خبر دارید؟

 18. چرا مسکن چاره‌ای جز ارزان شدن ندارد

 19. موج انتقادها به بی‌احترامی همسر نتانیاهو به مراسم سنتی اوکراین

 20. چرا اسم امیرالمومنین در قرآن نیامده است؟

 21. توضیحات شهرداری در مورد عدم ثبت نام زنان در اپلیکیشن دوچرخه‌های اشتراکی

 22. اروپایی‌ها باید نفت ما را در قالب اینستکس پیش‌خرید کنند/ پرونده ۷ بدهکار دانه‌درشت قضایی شد

 23. آمریکایی‌ها جرات توقیف نفتکش ایرانی را ندارند

 24. پویش مردمی فقط به عشق علی(ع)   

 25. ۱۱ دلیل برای عدم استفاده از اینترنت در کشور

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 4. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 5. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 13. چرخش ظریفانه از برجام!...

 14. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 15. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 16. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 17. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 18. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 19. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 20. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 21. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 22. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 23. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 24. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 25. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

پربحث‌های امروز

 1. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 2. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 3. پاسخ ظریف به ادعای «برایان هوک» درباره کودتای ۲۸ مرداد

 4. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 5. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 6. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 7. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 8. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 9. نقص فنی نفتکش ایرانی در دریای سرخ

 10. مونسان سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شد

 11. اعلام جرم آمریکا علیه یک شهروند دوتابعیتی به اتهام نقض تحریم‌های ایران

 12. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 13. حداد عادل: امیدوارم صداوسیما، تذکر رهبر انقلاب را جدی گرفته باشد

 14. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 15. شکایت ۱۱ نماینده از وزیر نیرو

 16. چند طرح تفحص در مجلس دهم مطرح شده است؟

 17. جدیدترین جزئیات از برخورد با خاطیان ماجرای گردشگر خارجی در شمال کشور

 18. سپاه: ارتقای ظرفیت‌های دفاعی دستور کار نیروهای مسلح ایران اسلامی است

 19. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 20. سردار جلالی: تلاش ما این است که مردم بدون هیچ مشکلی از فرصت‌های فناوری بهره‌مند شوند

 21. بیانیه وزارت دفاع به‌مناسبت گرامیداشت سالروز صنعت دفاعی

 22. سردار فدوی: دستگیری تفنگداران آمریکایی بسیاری از برنامه‌های دشمن را برهم زد

 23. سرلشکر باقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر خواهد بود

 24. پیام تسلیت رئیس قوه قضاییه به آیت‌الله امینی

 25. امامی کاشانی خطیب نماز جمعه این هفته تهران

پربحث‌های دیروز

 1. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 2. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 3. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

 4. توضیح وکیل نجفی درباره علت اعتراض به حکم دادگاه

 5. مردم منتظر محاکمه رانت‌خواران پیدا و پنهان مافیای خودرو⁩ هستند

 6. انتصاب «رئیس مؤسسه دائرةالمعارف فقه اسلامی» از سوی رهبر انقلاب

 7. واکنش ربیعی به حادثه تروریستی اخیر کابل

 8. شیخ عیسی قاسم: بزرگ‌ترین ستم در زمین قطع ارتباط انسان با رسول خداست

 9. شیعیان نیجریه از هیچ چیز نمی‌ترسند/افزایش پیروان شیخ زکزاکی

 10. تعیین تکلیف نفتکش متخلف انگلیسی در دادگاه/هماهنگی کامل با نیروهای نظامی برای تامین امنیت کشتیرانی خلیج‌فارس

 11. چرا نام «گریس ۱» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 12. فرمانده نیروی دریایی سپاه: زیر بار حضور آمریکا و انگلیس در خلیج فارس نخواهیم رفت/ وظیفه ما ایجاد امنیت در منطقه است

 13. احتمال سفر رئیس جمهور به ژاپن و فرانسه/ اگر توافقات خوبی حاصل شود روحانی و مکرون در تهران یا پاریس دیدار می کنند

 14. نوروزی: ائتلاف خلیج فارس محکوم به شکست است

پربحث‌های هفته

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. چرخش ظریفانه از برجام!...

 4. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 5. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 6. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 7. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 8. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 9. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 10. ناتوانی ۳۰ ساله دولت‌ها از مالیات‌ستانی؛ «دولتی بودن» یا «بی‌دولتی»؟ مساله این است...

 11. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 12. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 13. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 14. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 15. شهردار خرم‌آباد دستگیر شد

 16. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 17. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 18. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 19. زیباکلام: اصلاح‌طلبان دست راستشان به دست چپشان می‌گوید چه کار کنیم

 20. حسین فریدون پنجم شهریور محاکمه می‌شود

 21. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 22. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 23. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 24. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

 25. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

آخرین عناوین