لس آنجلس تایمز :تحریم ظریف یک جوک است / ترامپ با چه کسی مذاکره خواهد کرد؟

گروه سیاسی الف،   3980513101 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
لس آنجلس تایمز :تحریم ظریف یک جوک است / ترامپ با چه کسی مذاکره خواهد کرد؟

مایکل مک گوگ در لس آنجلس تایمز نوشت : ترامپ می گوید خواستار گفتگو با ایران است ولی دیپلمات ارشد این کشور را هدف تحریم قرار می دهد !
    
به گزارش الف این نشریه آمریکایی نوشت : «دولت ترامپ وزیر خارجه ایران را به علت انجام وظایفش تحریم کرده است اقدامی که بی شباهت به جوک نیست. نخستین جمله در بیانیه وزارت خزانه داری در مورد مجارات ظریف این است که او مجری مستقیم یا غیرمستقیم دستورات رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران است. دولت ترامپ همچنین می گوید وزارت خارجه ظریف با سپاه پاسداران همکاری می کند. 


این سیاست های منزوی کننده درصورتی معنا دارد که امریکا با ایران در جنگ باشد، ولی ترامپ همچنین گفته است که خواستار مذاکره با ایران و انعقاد توافق تازه برای بازداشتن این کشور از دسترسی به جنگ افزار هسته ای است.تحریم دیپلمات ارشد یک کشور راه عجیبی برای بازگشت به میز مذاکره است. ترامپ دقیقاً با چه کسی باید وارد مذاکره شود؟


عجیب آن که مقامات دولت ترامپ می گویند تحریم ظریف گفتگو با ایران را به خطر نمی اندازد زیرا او چهره مهمی در کشورش نیست و این مغایر با سخن پمپئو است که ظریف را مجری اصلی دستورات رهبر معظم ایران توصیف می کند.

بعید است ترامپ بتواند با دور زدن ظریف به طور مستقیم با آقای روحانی یا رهبر معظم مذاکره کند - البته به شرطی که واقعاً بخواهد با مذاکره با ایران به توافق تازه و بلند پروازانه ای دست یابد.


در شرایط تشدید تنش ها با ایران، دولت ترامپ وقتی سخن از مذاکره بر زبان می راند، باید اعتبار خود را حفظ کند ولی تحریم ظریف این فرضیه را تضعیف می کند.»