تداوم فروش‌های بی‌اثر خودروسازان در بازار/ آخرین قیمت انواع خودروها

گروه اقتصادی الف،   3980513037 ۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

اگرچه هر چند روز یکبار، خودروسازان طرح‌هایی را برای فروش محصولات خود در بازار اجرا می‌کنند، اما به نظر نمی‌رسد که اجرای آنها تاثیری بر بازار داشته باشد؛ چرا که دوباره قیمت ترمز بریده است. قیمت خودرو همچنان در بازار حباب دارد و بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار بر این باورند که رفتار خودروسازان در بازار و اصلاح شبکه فروش خودرو به طور قطع می‌تواند این بازار را سامان دهد.

تداوم فروش‌های بی‌اثر خودروسازان در بازار/ آخرین قیمت انواع خودروها

به گزارش مهر، وزارت صنعت، معدن و تجارت خودروسازان را مکلف کرده تا حداقل ۲۰ درصد تولید روزانه خود را به صورت فروش‌های فوری به بازار عرضه کنند. طرحی که اگرچه هفته‌های متمادی است که از سوی خودروسازان اجرایی می‌شود؛ اما نه تنها مصرف‌کنندگان امیدی به موفقیت در ثبت نام برای خرید خودرو ندارند بلکه این فروش‌ها تا اینجای کار تاثیر چندانی در بازار خودرو و کاهش قیمت‌ نگذاشته است.

موضوع البته برگزاری موفق یا ناموفق این پیش‌فروش‌ها نیست؛ بلکه اصل قضیه این است که بسیاری از مردم عادی به دلایلی که هنوز هم مشخص نیست امکان ثبت‌نام برای خودروهای اعلامی از سوی خودروسازان را ندارند و معمولا کمتر کسی در شرایط عادی می‌تواند در موعد زمانی مقرر وارد سامانه شده و مراحل ثبت نام خود را کامل کند

البته خودروسازان بر این باورند که سامانه مشکل خاصی ندارد و ثبت نام در آن صرفا به صورت تصادفی صورت می‌گیرد و عامل انسانی در آن دخیل نیست؛ اما تعداد زیادی از متقاضیان خرید خودرو در تماس با خبرگزاری مهر عنوان می‌کنند که موفق به ثبت‌نام خودرو به این شیوه نشده‌اند؛ این در حالی است که این روزها پارکینگ‌ برخی منازل مسکونی یا پارکینگ‌های عمومی انباشته از خودروی صفرکیلومتر شماره‌گذاری شده است و صاحبان آنها منتظر پیدا شدن خریداری با قیمت بالا یا بالا رفتن قیمت در سطح عمومی بازار هستند.

اکنون اما نوسانات سینوسی قیمت در بازار خودرو ادامه دارد و هر چند روز یکبار، قیمت کاهش اندکی یافته و مجدد بالا می‌رود؛ به نحوی که به نظر نمی‌رسد علیرغم کاهش نرخ ارز، روان‌تر شدن فرآیند تولید قطعات خودرو و ترخیص برخی قطعات مورد نیاز خودروسازان از گمرکات، خودروسازان قصد کاهش قیمت داشته باشند تا به تبع آنها، بازار هم مطابق با فرمول وزارت صنعت، معدن و تجارت روند کاهشی قیمت را در پیش گیرد.

نکته حائز اهمیت آن است که وزارت صنعت، معدن و تجارت مدعی است که قیمت خودروسازان ۵ درصد زیر حاشیه بازار تعیین می‌شود و البته این حاشیه بازار هم باید نرخ معقول و منطقی داشته باشد تا بتوان امیدوار بود که در بازار اثرگذار باشد؛ ولی آنچه که به صورت عملیاتی در بازار مشاهده می‌شود، نرخ‌های اعمال شده از سوی خودروسازان است که بعضا با برخی افزایش‌ها مواجه است و به نظر می‌رسد که در برخی موارد، این خودروسازان هستند که از حاشیه بازار تبعیت می‌کنند.

گزارش میدانی از بازار خودرو حکایت از آن دارد که برخی انواع خودروها نسبت به هفته گذشته با افزایش مجدد قیمت مواجه شده و البته برخی فعالان بازار، علت آن را قیمتهای اعلامی از سوی خودروسازان می‌دانند؛ البته برخی از این نرخ ها از سوی خودروسازان اصلاح و اعلام شد که مشکل نرم افزاری بوده و قیمت خودروها افزایشی نداشته است، در حالیکه همین اعلام چند ساعته قیمت هم به بازار سیگنال‌‍‌هایی را مخابره کرد که در نهایت به ضرر مصرف‌کنندگان تمام شد و تنها دست دلالان را در این رابطه بازگذاشت.

به هر حال قیمت خودرو همچنان در بازار حباب دارد و بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار بر این باورند که رفتار خودروسازان در بازار و اصلاح شبکه فروش خودرو به طور قطع می‌تواند این بازار را سامان دهد.

خودروسازان برآوردهای فروش خود را افزایش دادند

بر اساس آخرین آماری که به تازگی منتشر شده است، خودروسازان پیش‌بینی کرده‌اند که امسال علیرغم اینکه بسیاری از بازارها دچار رکود هستند، فروش بیشتری داشته باشند؛ اما این فروش بیشتر که در نتیجه تولید بیشتر خواهد بود، به طور قطع با چشم‌انداز سودآوری طراحی شده و به نظر نمی‌رسد که قیمت خودروها وضعیت بسامانی را تجربه کند؛ کما اینکه امسال که به گواه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید خودرو در کشور بیشتر شده و بخشی از افت تولید سال ۹۷ هم جبران شده است، قیمت خودرو همچنان بالا است و نسبت به سال گذشته، از افزایش بیشتری برخوردار است.

بر اساس اعلام ایران خودرو، برآورد فروش امسال این خودروساز ۵۸۰ هزار دستگاه بوده که نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد رشد را نشان می‌دهد؛ اما همین میزان فروش نسبت به سال ۹۶ از رشد ۱۷.۵- درصدی برخوردار بوده است.

در عین حال گروه خودروسازی سایپا نیز پیش بینی کرده تا در سال جاری ۴۸۷ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو به فروش برساند که فروش آن نسبت به سال ۹۷ معادل ۶۱.۷ درصد و نسبت به سال ۹۶ نیز ۶.۴ درصد افزایش دارد. این در حالی است که قیمت خودروهای هر دو خودروساز در سال جاری نسبت به سال گذشته، با افزایش مواجه بوده و تا حدودی تب تقاضا نیز فروکش کرده است.

همچنین پارس خودرو نیز پیش بینی کرده تا در سال جاری ۱۴۵ هزار دستگاه خودرو به فروش برساند که نسبت به سال ۹۷ معادل ۳ درصد رشد و نسبت به سال ۹۶ کاهش ۳۹.۷ درصدی داشته است. طبق پیش‌بینی این مجموعه، فروش پراید این شرکت در سال‌جاری به ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه خواهد رسید. با توجه به برآورد پارس‌خودرو، فروش پراید طی امسال و نسبت به سال ۹۶ حدود ۴۸ هزار دستگاه رشد خواهد کرد که نشان از صعود ۳۶.۵ درصدی دارد.

جزئیات قیمت انواع خودروها در بازار آزاد

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد قیمت هر دستگاه تیبا صندوقدار صفرکیلومتر ۵۳ میلیون تومان، پژو ۴۰۵SLX هشتاد و شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ۲۰۶ تیپ ۵ معادل ۱۰۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ معادل ۴۴ میلیون تومان، ساینا ۵۷ میلیون تومان، تیبا ۲ معادل ۵۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ دو اتومات ۷۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۱۲۰ میلیون تومان است.

هر دستگاه سوزوکی صفر ۵۴۰ میلیون تومان، پژو ۴۰۵GLX معادل ۷۷ میلیون تومان، کوئیک دنده‌ای ۶۶ میلیون تومان، جک S۵ معادل ۲۷۹ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ معادل ۴۸.۵ میلیون تومان، دناپلاس ۱۵۸ میلیون تومان، سمند ال ایکس ۸۱ میلیون تومان و سمند EF۷  دوگانه سوز نیز ۸۷ میلیون تومان است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۳۴۰۹۸۰۹:۳۴:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۱۳
آقایان اقتصاد دان هر کالا قیمت دارد تا بحث ها تمام بشه قیمت قطعات مورد استفاده خودرو سازان بعلاوه هزینه ها بنویسید حتما در دفاتر ثبت شده ریالی و دلاری و محاسبه کنید خواهید دید که خودرو در ایران هنوز ارزان است و قیمت واقعی پیدا نکرده
ناشناس۱۰۳۴۲۰۵۱۰:۴۵:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۱۳
کیفیت و تکنولوژی چی؟ پراید رو بفرستی ژاپن و کره مجانی سوار نمیشن. با این کیفیت 20% این قیمت فعلی هم ارزش نداره. سیاست یک بام و دو هوا دیگه فایده نداره. موقع پول گرفتن از مردم قیمت هارو با اروپا مقایسه میکنید، موقع پول دادن به مردم با چندین سال پیش ایران مقایسه می کنید. کارمند چند ماه پول جمع کنه با این هزینه زندگی یه ماشین بخره؟
ناشناس۱۰۳۴۲۸۳۱۱:۳۹:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۱۳
اگر قرار است خودروهای داخلی را با خارجی مقایسه کنیم چرا اول کیفیت و مصرفش را مقایسه نکنیم به عبارت دیگر خودروسازان قیمت دلاری چیزی را از مردم می گیرند که به آنها نمی دهند یعنی میزان مصرف امنیت و کیفیت آن و این نوعی دزدی است
ناشناس۱۰۳۴۳۰۹۱۱:۵۷:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۱۳
چند تا خریدی؟
ناشناس۱۰۳۴۳۶۹۱۲:۳۶:۵۲ ۱۳۹۸/۵/۱۳
خود خودروسازان عامل اصلی پشت پرده گرانی در بازار هستند درست مانند بانک مرکزی که عامل اصلی گرانی ارز و طلا در بازار هست این مکان ها مکانهای رانتی هستند
حمید۱۰۳۴۱۴۴۰۹:۵۶:۲۲ ۱۳۹۸/۵/۱۳
روش فرو ش روزانه مرا بیاد پاشیدن پول و نقل بر سر عروس آن هم در شلوغی جمعیت می اندازد که بعضا فردی که این کار را انجام میدهد در مکانی می پاشد که نصیب بعضی هاشود.حال که تجربه ثابت کرده روش فروش فعلی روزانه20درصد فعلی کارساز نیست نیاز به اصلاح دارد. از جمله 1- مدت زمان زمانی را که خریدار حق نقل و انتقال دارد مثلا از یکسال به 5 سال افزایش دهند تا خریدار واقعی ثبت نام کند. 2- بصورت استانی و هر روز یک استان با توجه به کد ملی ثبت نام کند. 3- آمار فروش روزانه را ایران خودرو در هر روز شفاف اعلام کند کی طی چه مدت زمانی فروش رفته و سایر جزئیات لازم بنده چند ماه است قصد خرید یکدستگاه پژو 206 دارم که با این روش راس ساعت 11 اعلامی ثبت نام مراجعه و لی هیچ اثری از فروش نیست و با این روش بجز اعصاب خرد کنی و بد بینی به مدیریت آن و... ونفرین در پایان هر مثلا ثبت نام نتیجه ای حاصل نمیشود
ناشناس۱۰۳۴۲۵۹۱۱:۲۱:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۱۳
مورد اول قابل اجرا نیست. در این وضعیت بغرنج اقتصادی خیلی‌ها مجبور میشوند بعد از یکسال ماشینشون رو بفروشن.
ناشناس۱۰۳۴۱۴۹۱۰:۰۰:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۱۳
متاسفانه ایران خودرو که می بایست روزانه فروش فوری داشته باشد تقریبا این موضوع روزانه تبدیل به تقریبا هر 10 روز یکبار شده است که متاسفانه با این شرایط قیمت خودروهای این خودروساز در بازار کاهش پیدا نخواهد کرد. مدیرعامل ایران خودرو که در رسانه ملی اعلام می کند و از مردم می خواهد که از بازار خودرو نخرید و از شرکت ایران خودرو بخرید، باید گفت اصلا شما فروش فوری برای نیاز مردم دارید که این حرف را می زنید؟؟؟؟؟؟!!!!!!! تازه قیمت بازار خوردروهای ایران خودرو کمی داشت کاهش پیدا می کرد که با یک خبر دروغ توسط مسوولین سایت فروش ایران خودرو دوباره بازار را متشنج و بهم ریختند. از مسوولین بالاخص قوه قضائیه که داعیه دار حمایت از مردم می باشد می خواهم که جلوی این سفته بازی ایران خودرو گرفته شود و مدیران متخلف زندانی گردند.
ناشناس۱۰۳۴۱۵۲۱۰:۰۲:۲۸ ۱۳۹۸/۵/۱۳
تنها راهش ازادسازی واردات خودروهای دست دوم و کارکرده تمیز هست
ناشناس۱۰۳۴۳۸۷۱۲:۴۷:۱۸ ۱۳۹۸/۵/۱۳
دیگه کسی پژو نمیخره اونوقت
احمد۱۰۳۴۱۷۱۱۰:۲۸:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۱۳
با ورود دوباره شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو و ثابت شدن قیمت خودرو وضعیت بهتر می شود.انشالله مسئولین این اقدام را عملیاتی کنند.
ناشناس۱۰۳۴۳۹۹۱۲:۵۴:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۱۳
افتضاح ترین وضعیت ممکنه 6 ماهه هر هفته تو سایت ایرانخودرو میرم و با اعصاب خرد و عصبانی دست خالی بر میگردم.
ناشناس۱۰۳۴۴۶۱۱۳:۴۰:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۱۳
کار خود خودروسازهاست. ندیدین هر روز قیمت جدید اعلام می کنن؟
آرش از روستا۱۰۳۴۶۳۹۱۵:۲۱:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۱۳
پیش بینی قیمت ها و ارزیابی بازار در ایران کار بیهوده است چرا که روند کنترل قیمت ها کاملا دستوری است و به عوامل داخلی بازار وابسته نیست.بنابراین کسی نمیدونه که سرمایه گذاری کنه اتفاق خوبی میفته یا نه. شک نداشته باشین اگه .. دولت نداشتیم، افزایش قیمت بسیار کمتری رخ میداد چون در حالت تصادفی امکان نداره قیمت ها چندین برابر بشه اونم در یک زمان محدودی
مصطفی۱۰۳۴۶۴۶۱۵:۲۵:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۱۳
سازمان بازرسی کشور همراه با قوه قضاییه یک شعبه مستقل قضایی تشکیل بدهد تا معلوم شود که طرح فروش فوری ماشین سازان چقدر واقعیت دارد و شبکه مافیایی فروش و رانت خوران آن به چه مراکزی متصل هستند الف جان لطفا چاپ کن
ناشناس۱۰۳۴۶۵۲۱۵:۳۰:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۱۳
برای اینکه عده ای با در اختیار داشتن پول برای ضربه به کشور دسیسه کرده اند ، آیا خودرو این مقدار نیاز اساسی است؟ آیا نیازمند به خودرو ، اتومبیل خریداری می کند ؟ فردی که 15 سال است از خودروی خود را استفاده می کند در اولویت است یا دلالان ؟ ناوگان حمل و نقل عمومی در اولویت است یا واسطه ها ؟ معلوم است دولت رصد نمی کند و اراده ای وجود ندارد .
رضا۱۰۳۴۶۶۱۱۵:۳۷:۳۰ ۱۳۹۸/۵/۱۳
اینها همش تقصیر آمریکاست!!
رضا۱۰۳۴۷۲۶۱۶:۲۵:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۱۳
اخوی چرا نامربوط می گویی کدام حباب ،کدام کاهش قیمت ارز؟نرخ همان ارزی که می گویی کاهش یافته از سال قبل تا به حال ۳ برابر شده، نرخ مواد اولیه و اکثر هزینه های تولید هم به همین میزان افزایش یافته ،خودروساز هم به ناچار قیمت خرید قطعات از قطعه سازان را ۳ برابر کرده اگرچه به واسطه زیان انباشته توانایی پرداخت طلب ایشان را ندارد حالا در این فضا شما انتظار دارید هم تولید باشد و هم قیمت افزایش پیدا نکند؟قیمت چه چیزی ثابت بوده که خودرو دومی باشد؟عوام مردم به جای واقع گرایی در آرزوهای خود غوطه ورند ولی شما به عنوان یک سایت خبری باید علمی رفتار کنید یا عوامی؟

پربحث‌های دیروز

 1. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 2. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 3. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 4. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 5. حادثه تالار عروسی سقز ۱۱ کشته و ۴۲ مصدوم برجا گذاشت/ اعلام عزای عمومی در کرستان

 6. همتی: بانک مرکزی برای بازگرداندن ثبات به بازار ارز تلاش می‌کند

 7. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 8. کرایه اتوبوس‌های جدید DRT در پایتخت چقدر است

 9. آیت الله علوی گرگانی: طرح جدید بانکداری باید به نظر رهبر انقلاب و بعضی از کارشناسان خبره در بحث اقتصاد و فقه برسد

 10. «اعزام به زندان تا تأمین قرار وثیقه و کفالت» ممنوع شد

 11. جزئیات درگیری اشرار در افسریه تهران/ نزاع خیابانی با شمشیر، کلت کمری و کلاشینکف

 12. فیس بوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

 13. حمله بی‌سابقه تاج به نمایندگان مجلس

 14. مدودف: قطع دسترسی روسیه به سوئیفت اعلام جنگ است

 15. ماهیت واقعی FATF چیست؟/ وقتی اندیشکده انگلیسی هم ادعاهای FATF را زیر سوال می‌برد

 16. روایت شاهدان عینی از حادثه سقز/ خبری از انفجار گاز نبود

 17. خجسته: کینه‌ سیاسی دولت عامل حذف کارت سوخت بود

 18. رویترز: اروپایی‌ها در جلسه برجام، ایران را به اِعمال «مکانیسم ماشه» تهدید می‌کنند

 19. با بزرگترین خودروسازان دنیا آشنا شوید

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره می خواهیم آرژانتین و مکزیک باشیم یا سوئد و سنگاپور!؟

 2. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 3. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 4. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 5. رئیس جمهور افغانستان را در این تصویر پیدا کنید!

 6. شوخی گریه‌دار با کودک کار

 7. سعید ملایی تبعه مغولستان شد+عکس

 8. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 9. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 10. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 11. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 12. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 13. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 14. ثبت نام کنندگانی که هیج اطلاعاتی از مجلس شورای اسلامی ندارند!!

 15. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 16. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 17. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 18. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 19. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 20. کدخدایی: برخی از وزرا مخالف افزایش قیمت بنزین بودند/موضع مشاور رئیس جمهور درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر/ زیباکلام: شرمنده مردمی هستم که با تشویق من به روحانی رای دادند

 21. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 22. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 23. آیا فقط گرانی بنزین «عدالت» را بر قرار می‌کند؟!

 24. ما خاکستری‌ها منتقد حکومتیم اما دشمن حکومت و کشور خود نیستیم

 25. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 3. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 4. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 5. آیا فقط گرانی بنزین «عدالت» را بر قرار می‌کند؟!

 6. طرح مجلس برای اعطای مشوق صرفه‌جویی در مصرف بنزین

 7. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

 8. جدیدترین خودروی خارجی ناوگان پلیس را بیشتر بشناسید

 9. عقب‌نشینی دولت از یک شعار پوپولیستی و ضرر هزاران میلیاردی

 10. همتی: بانک مرکزی برای بازگرداندن ثبات به بازار ارز تلاش می‌کند

 11. چند درصد یارانه‌بگیران «حمایت معیشتی» دریافت نکردند؟ + جدول

 12. ریزش مشترکان دامن ایرانسل و رایتل را گرفت

 13. جهانگیری: نفت را به روش‌های دیگر می‌فروشیم/ کشورهای دوست جرات اینکه از ما نفت بخرند را تقریبا ندارند

 14. وکلا و پزشکان فرار مالیاتی گسترده‌ای دارند/ درخواست وزیر ارشاد درباره معافیت مالیاتی هنرمندان عجیب است

 15. نامه مصباحی‌مقدم به آیت‌الله نوری همدانی: اگر طرح مجلس مسکوت بماند، بانک‌های خصوصی جشن خواهند گرفت

 16. آخرین مهلت مراجعه به سایت حمایت معیشتی اعلام شد

 17. دستور فوری نوبخت برای معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی هنرمندان در لایحه بودجه ۹۹

 18. آیت الله علوی گرگانی: طرح جدید بانکداری باید به نظر رهبر انقلاب و بعضی از کارشناسان خبره در بحث اقتصاد و فقه برسد

 19. سالار عقیلی: از شنیدن خبر معافیت مالیاتی هنرمندان خوشحال شدم/ هیچ حمایتی از هنرمندان نمی‌شود

 20. اعلام نتیجه ثبت‌نام برای کمک هزینه معیشتی تا سه هفته آینده

 21. احتمال کشف یک مخزن جدید نفتی در خوزستان

 22. تأکید نوبخت بر مخالفت با «حذف معافیت مالیاتی هنرمندان»

 23. افزایش قیمت بنزین تاثیری بر بازار مسکن ندارد

 24. انتقاد آیت‌الله نوری همدانی از طرح جدید بانکداری: طرح جدید بانکداری به ربا رسمیت می بخشد

 25. ترکان: زمان و شیوه سهمیه‌بندی بنزین مناسب نبود/ اقدام رهبری در مدیریت اوضاع کشور در حافظه‌ها بماند

آخرین عناوین