تداوم فروش‌های بی‌اثر خودروسازان در بازار/ آخرین قیمت انواع خودروها

گروه اقتصادی الف،   3980513037 ۱۸ نظر، ۲ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
تداوم فروش‌های بی‌اثر خودروسازان در بازار/ آخرین قیمت انواع خودروها

اگرچه هر چند روز یکبار، خودروسازان طرح‌هایی را برای فروش محصولات خود در بازار اجرا می‌کنند، اما به نظر نمی‌رسد که اجرای آنها تاثیری بر بازار داشته باشد؛ چرا که دوباره قیمت ترمز بریده است. قیمت خودرو همچنان در بازار حباب دارد و بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار بر این باورند که رفتار خودروسازان در بازار و اصلاح شبکه فروش خودرو به طور قطع می‌تواند این بازار را سامان دهد.

به گزارش مهر، وزارت صنعت، معدن و تجارت خودروسازان را مکلف کرده تا حداقل ۲۰ درصد تولید روزانه خود را به صورت فروش‌های فوری به بازار عرضه کنند. طرحی که اگرچه هفته‌های متمادی است که از سوی خودروسازان اجرایی می‌شود؛ اما نه تنها مصرف‌کنندگان امیدی به موفقیت در ثبت نام برای خرید خودرو ندارند بلکه این فروش‌ها تا اینجای کار تاثیر چندانی در بازار خودرو و کاهش قیمت‌ نگذاشته است.

موضوع البته برگزاری موفق یا ناموفق این پیش‌فروش‌ها نیست؛ بلکه اصل قضیه این است که بسیاری از مردم عادی به دلایلی که هنوز هم مشخص نیست امکان ثبت‌نام برای خودروهای اعلامی از سوی خودروسازان را ندارند و معمولا کمتر کسی در شرایط عادی می‌تواند در موعد زمانی مقرر وارد سامانه شده و مراحل ثبت نام خود را کامل کند

البته خودروسازان بر این باورند که سامانه مشکل خاصی ندارد و ثبت نام در آن صرفا به صورت تصادفی صورت می‌گیرد و عامل انسانی در آن دخیل نیست؛ اما تعداد زیادی از متقاضیان خرید خودرو در تماس با خبرگزاری مهر عنوان می‌کنند که موفق به ثبت‌نام خودرو به این شیوه نشده‌اند؛ این در حالی است که این روزها پارکینگ‌ برخی منازل مسکونی یا پارکینگ‌های عمومی انباشته از خودروی صفرکیلومتر شماره‌گذاری شده است و صاحبان آنها منتظر پیدا شدن خریداری با قیمت بالا یا بالا رفتن قیمت در سطح عمومی بازار هستند.

اکنون اما نوسانات سینوسی قیمت در بازار خودرو ادامه دارد و هر چند روز یکبار، قیمت کاهش اندکی یافته و مجدد بالا می‌رود؛ به نحوی که به نظر نمی‌رسد علیرغم کاهش نرخ ارز، روان‌تر شدن فرآیند تولید قطعات خودرو و ترخیص برخی قطعات مورد نیاز خودروسازان از گمرکات، خودروسازان قصد کاهش قیمت داشته باشند تا به تبع آنها، بازار هم مطابق با فرمول وزارت صنعت، معدن و تجارت روند کاهشی قیمت را در پیش گیرد.

نکته حائز اهمیت آن است که وزارت صنعت، معدن و تجارت مدعی است که قیمت خودروسازان ۵ درصد زیر حاشیه بازار تعیین می‌شود و البته این حاشیه بازار هم باید نرخ معقول و منطقی داشته باشد تا بتوان امیدوار بود که در بازار اثرگذار باشد؛ ولی آنچه که به صورت عملیاتی در بازار مشاهده می‌شود، نرخ‌های اعمال شده از سوی خودروسازان است که بعضا با برخی افزایش‌ها مواجه است و به نظر می‌رسد که در برخی موارد، این خودروسازان هستند که از حاشیه بازار تبعیت می‌کنند.

گزارش میدانی از بازار خودرو حکایت از آن دارد که برخی انواع خودروها نسبت به هفته گذشته با افزایش مجدد قیمت مواجه شده و البته برخی فعالان بازار، علت آن را قیمتهای اعلامی از سوی خودروسازان می‌دانند؛ البته برخی از این نرخ ها از سوی خودروسازان اصلاح و اعلام شد که مشکل نرم افزاری بوده و قیمت خودروها افزایشی نداشته است، در حالیکه همین اعلام چند ساعته قیمت هم به بازار سیگنال‌‍‌هایی را مخابره کرد که در نهایت به ضرر مصرف‌کنندگان تمام شد و تنها دست دلالان را در این رابطه بازگذاشت.

به هر حال قیمت خودرو همچنان در بازار حباب دارد و بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار بر این باورند که رفتار خودروسازان در بازار و اصلاح شبکه فروش خودرو به طور قطع می‌تواند این بازار را سامان دهد.

خودروسازان برآوردهای فروش خود را افزایش دادند

بر اساس آخرین آماری که به تازگی منتشر شده است، خودروسازان پیش‌بینی کرده‌اند که امسال علیرغم اینکه بسیاری از بازارها دچار رکود هستند، فروش بیشتری داشته باشند؛ اما این فروش بیشتر که در نتیجه تولید بیشتر خواهد بود، به طور قطع با چشم‌انداز سودآوری طراحی شده و به نظر نمی‌رسد که قیمت خودروها وضعیت بسامانی را تجربه کند؛ کما اینکه امسال که به گواه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید خودرو در کشور بیشتر شده و بخشی از افت تولید سال ۹۷ هم جبران شده است، قیمت خودرو همچنان بالا است و نسبت به سال گذشته، از افزایش بیشتری برخوردار است.

بر اساس اعلام ایران خودرو، برآورد فروش امسال این خودروساز ۵۸۰ هزار دستگاه بوده که نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد رشد را نشان می‌دهد؛ اما همین میزان فروش نسبت به سال ۹۶ از رشد ۱۷.۵- درصدی برخوردار بوده است.

در عین حال گروه خودروسازی سایپا نیز پیش بینی کرده تا در سال جاری ۴۸۷ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو به فروش برساند که فروش آن نسبت به سال ۹۷ معادل ۶۱.۷ درصد و نسبت به سال ۹۶ نیز ۶.۴ درصد افزایش دارد. این در حالی است که قیمت خودروهای هر دو خودروساز در سال جاری نسبت به سال گذشته، با افزایش مواجه بوده و تا حدودی تب تقاضا نیز فروکش کرده است.

همچنین پارس خودرو نیز پیش بینی کرده تا در سال جاری ۱۴۵ هزار دستگاه خودرو به فروش برساند که نسبت به سال ۹۷ معادل ۳ درصد رشد و نسبت به سال ۹۶ کاهش ۳۹.۷ درصدی داشته است. طبق پیش‌بینی این مجموعه، فروش پراید این شرکت در سال‌جاری به ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه خواهد رسید. با توجه به برآورد پارس‌خودرو، فروش پراید طی امسال و نسبت به سال ۹۶ حدود ۴۸ هزار دستگاه رشد خواهد کرد که نشان از صعود ۳۶.۵ درصدی دارد.

جزئیات قیمت انواع خودروها در بازار آزاد

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد قیمت هر دستگاه تیبا صندوقدار صفرکیلومتر ۵۳ میلیون تومان، پژو ۴۰۵SLX هشتاد و شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ۲۰۶ تیپ ۵ معادل ۱۰۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ معادل ۴۴ میلیون تومان، ساینا ۵۷ میلیون تومان، تیبا ۲ معادل ۵۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ دو اتومات ۷۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۱۲۰ میلیون تومان است.

هر دستگاه سوزوکی صفر ۵۴۰ میلیون تومان، پژو ۴۰۵GLX معادل ۷۷ میلیون تومان، کوئیک دنده‌ای ۶۶ میلیون تومان، جک S۵ معادل ۲۷۹ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ معادل ۴۸.۵ میلیون تومان، دناپلاس ۱۵۸ میلیون تومان، سمند ال ایکس ۸۱ میلیون تومان و سمند EF۷  دوگانه سوز نیز ۸۷ میلیون تومان است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۳۴۰۹۸۰۹:۳۴:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۱۳
آقایان اقتصاد دان هر کالا قیمت دارد تا بحث ها تمام بشه قیمت قطعات مورد استفاده خودرو سازان بعلاوه هزینه ها بنویسید حتما در دفاتر ثبت شده ریالی و دلاری و محاسبه کنید خواهید دید که خودرو در ایران هنوز ارزان است و قیمت واقعی پیدا نکرده
ناشناس۱۰۳۴۲۰۵۱۰:۴۵:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۱۳
کیفیت و تکنولوژی چی؟ پراید رو بفرستی ژاپن و کره مجانی سوار نمیشن. با این کیفیت 20% این قیمت فعلی هم ارزش نداره. سیاست یک بام و دو هوا دیگه فایده نداره. موقع پول گرفتن از مردم قیمت هارو با اروپا مقایسه میکنید، موقع پول دادن به مردم با چندین سال پیش ایران مقایسه می کنید. کارمند چند ماه پول جمع کنه با این هزینه زندگی یه ماشین بخره؟
ناشناس۱۰۳۴۲۸۳۱۱:۳۹:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۱۳
اگر قرار است خودروهای داخلی را با خارجی مقایسه کنیم چرا اول کیفیت و مصرفش را مقایسه نکنیم به عبارت دیگر خودروسازان قیمت دلاری چیزی را از مردم می گیرند که به آنها نمی دهند یعنی میزان مصرف امنیت و کیفیت آن و این نوعی دزدی است
ناشناس۱۰۳۴۳۰۹۱۱:۵۷:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۱۳
چند تا خریدی؟
ناشناس۱۰۳۴۳۶۹۱۲:۳۶:۵۲ ۱۳۹۸/۵/۱۳
خود خودروسازان عامل اصلی پشت پرده گرانی در بازار هستند درست مانند بانک مرکزی که عامل اصلی گرانی ارز و طلا در بازار هست این مکان ها مکانهای رانتی هستند
حمید۱۰۳۴۱۴۴۰۹:۵۶:۲۲ ۱۳۹۸/۵/۱۳
روش فرو ش روزانه مرا بیاد پاشیدن پول و نقل بر سر عروس آن هم در شلوغی جمعیت می اندازد که بعضا فردی که این کار را انجام میدهد در مکانی می پاشد که نصیب بعضی هاشود.حال که تجربه ثابت کرده روش فروش فعلی روزانه20درصد فعلی کارساز نیست نیاز به اصلاح دارد. از جمله 1- مدت زمان زمانی را که خریدار حق نقل و انتقال دارد مثلا از یکسال به 5 سال افزایش دهند تا خریدار واقعی ثبت نام کند. 2- بصورت استانی و هر روز یک استان با توجه به کد ملی ثبت نام کند. 3- آمار فروش روزانه را ایران خودرو در هر روز شفاف اعلام کند کی طی چه مدت زمانی فروش رفته و سایر جزئیات لازم بنده چند ماه است قصد خرید یکدستگاه پژو 206 دارم که با این روش راس ساعت 11 اعلامی ثبت نام مراجعه و لی هیچ اثری از فروش نیست و با این روش بجز اعصاب خرد کنی و بد بینی به مدیریت آن و... ونفرین در پایان هر مثلا ثبت نام نتیجه ای حاصل نمیشود
ناشناس۱۰۳۴۲۵۹۱۱:۲۱:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۱۳
مورد اول قابل اجرا نیست. در این وضعیت بغرنج اقتصادی خیلی‌ها مجبور میشوند بعد از یکسال ماشینشون رو بفروشن.
ناشناس۱۰۳۴۱۴۹۱۰:۰۰:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۱۳
متاسفانه ایران خودرو که می بایست روزانه فروش فوری داشته باشد تقریبا این موضوع روزانه تبدیل به تقریبا هر 10 روز یکبار شده است که متاسفانه با این شرایط قیمت خودروهای این خودروساز در بازار کاهش پیدا نخواهد کرد. مدیرعامل ایران خودرو که در رسانه ملی اعلام می کند و از مردم می خواهد که از بازار خودرو نخرید و از شرکت ایران خودرو بخرید، باید گفت اصلا شما فروش فوری برای نیاز مردم دارید که این حرف را می زنید؟؟؟؟؟؟!!!!!!! تازه قیمت بازار خوردروهای ایران خودرو کمی داشت کاهش پیدا می کرد که با یک خبر دروغ توسط مسوولین سایت فروش ایران خودرو دوباره بازار را متشنج و بهم ریختند. از مسوولین بالاخص قوه قضائیه که داعیه دار حمایت از مردم می باشد می خواهم که جلوی این سفته بازی ایران خودرو گرفته شود و مدیران متخلف زندانی گردند.
ناشناس۱۰۳۴۱۵۲۱۰:۰۲:۲۸ ۱۳۹۸/۵/۱۳
تنها راهش ازادسازی واردات خودروهای دست دوم و کارکرده تمیز هست
ناشناس۱۰۳۴۳۸۷۱۲:۴۷:۱۸ ۱۳۹۸/۵/۱۳
دیگه کسی پژو نمیخره اونوقت
احمد۱۰۳۴۱۷۱۱۰:۲۸:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۱۳
با ورود دوباره شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو و ثابت شدن قیمت خودرو وضعیت بهتر می شود.انشالله مسئولین این اقدام را عملیاتی کنند.
ناشناس۱۰۳۴۳۹۹۱۲:۵۴:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۱۳
افتضاح ترین وضعیت ممکنه 6 ماهه هر هفته تو سایت ایرانخودرو میرم و با اعصاب خرد و عصبانی دست خالی بر میگردم.
ناشناس۱۰۳۴۴۶۱۱۳:۴۰:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۱۳
کار خود خودروسازهاست. ندیدین هر روز قیمت جدید اعلام می کنن؟
آرش از روستا۱۰۳۴۶۳۹۱۵:۲۱:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۱۳
پیش بینی قیمت ها و ارزیابی بازار در ایران کار بیهوده است چرا که روند کنترل قیمت ها کاملا دستوری است و به عوامل داخلی بازار وابسته نیست.بنابراین کسی نمیدونه که سرمایه گذاری کنه اتفاق خوبی میفته یا نه. شک نداشته باشین اگه .. دولت نداشتیم، افزایش قیمت بسیار کمتری رخ میداد چون در حالت تصادفی امکان نداره قیمت ها چندین برابر بشه اونم در یک زمان محدودی
مصطفی۱۰۳۴۶۴۶۱۵:۲۵:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۱۳
سازمان بازرسی کشور همراه با قوه قضاییه یک شعبه مستقل قضایی تشکیل بدهد تا معلوم شود که طرح فروش فوری ماشین سازان چقدر واقعیت دارد و شبکه مافیایی فروش و رانت خوران آن به چه مراکزی متصل هستند الف جان لطفا چاپ کن
ناشناس۱۰۳۴۶۵۲۱۵:۳۰:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۱۳
برای اینکه عده ای با در اختیار داشتن پول برای ضربه به کشور دسیسه کرده اند ، آیا خودرو این مقدار نیاز اساسی است؟ آیا نیازمند به خودرو ، اتومبیل خریداری می کند ؟ فردی که 15 سال است از خودروی خود را استفاده می کند در اولویت است یا دلالان ؟ ناوگان حمل و نقل عمومی در اولویت است یا واسطه ها ؟ معلوم است دولت رصد نمی کند و اراده ای وجود ندارد .
رضا۱۰۳۴۶۶۱۱۵:۳۷:۳۰ ۱۳۹۸/۵/۱۳
اینها همش تقصیر آمریکاست!!
رضا۱۰۳۴۷۲۶۱۶:۲۵:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۱۳
اخوی چرا نامربوط می گویی کدام حباب ،کدام کاهش قیمت ارز؟نرخ همان ارزی که می گویی کاهش یافته از سال قبل تا به حال ۳ برابر شده، نرخ مواد اولیه و اکثر هزینه های تولید هم به همین میزان افزایش یافته ،خودروساز هم به ناچار قیمت خرید قطعات از قطعه سازان را ۳ برابر کرده اگرچه به واسطه زیان انباشته توانایی پرداخت طلب ایشان را ندارد حالا در این فضا شما انتظار دارید هم تولید باشد و هم قیمت افزایش پیدا نکند؟قیمت چه چیزی ثابت بوده که خودرو دومی باشد؟عوام مردم به جای واقع گرایی در آرزوهای خود غوطه ورند ولی شما به عنوان یک سایت خبری باید علمی رفتار کنید یا عوامی؟

پربحث‌های امروز

 1. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 2. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 3. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 4. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 5. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 6. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 7. مهاجرت مستاجران از تهران/ کاهش 19 درصدی معاملات اجاره

 8. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 9. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 10. جانِ انجیر  

 11. از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا تغییر چندین امام جمعه   

 12. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 13. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 14. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 15. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 16. پاسخ ظریف به ادعای «برایان هوک» درباره کودتای ۲۸ مرداد

 17. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 18. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 19. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 20. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 21. شواهدی از به پاخیزی گروهک داعش در سوریه

 22. پسر نتانیاهو: پدرم حرف مفت زیاد می‌زند

 23. پت شاپ شاپرک، کاملترین عرضه کننده غ ذا و محصولات جانبی نگهداری گربه ها

 24. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 25. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

پربحث‌های دیروز

 1. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 2. ایران چه تعداد سید و سادات دارد؟/ تفاوت میر، سید، سیده و سادات چیست؟

 3. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 4. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 5. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 6. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 7. پنج دروغی که ترامپ درباره ایران می گوید

 8. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

 9. توضیح وکیل نجفی درباره علت اعتراض به حکم دادگاه

 10. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 11. واکنش توئیتری شهردار تهران به ماجرای حیوان آزاری

 12. مردم منتظر محاکمه رانت‌خواران پیدا و پنهان مافیای خودرو⁩ هستند

 13. ظریف: جمعه در پاریس با ماکرون و لودریان دیدار می کنم

 14. «عقده‌گشایی ائتلاف سعودی» به تلافی شکست در جبهه‌های مختلف یمن

 15. طبخ ۱۴۰۰۰ پرس غذای نذری به مناسبت عید غدیر خم در شیراز  

 16. اظهارات ضدونقیض از آمار وکلا/ نبود شفافیت در بازار خدمات حقوقی

 17. از بازنشسته‌ها خبر دارید؟

 18. چرا مسکن چاره‌ای جز ارزان شدن ندارد

 19. موج انتقادها به بی‌احترامی همسر نتانیاهو به مراسم سنتی اوکراین

 20. چرا اسم امیرالمومنین در قرآن نیامده است؟

 21. توضیحات شهرداری در مورد عدم ثبت نام زنان در اپلیکیشن دوچرخه‌های اشتراکی

 22. اروپایی‌ها باید نفت ما را در قالب اینستکس پیش‌خرید کنند/ پرونده ۷ بدهکار دانه‌درشت قضایی شد

 23. آمریکایی‌ها جرات توقیف نفتکش ایرانی را ندارند

 24. پویش مردمی فقط به عشق علی(ع)   

 25. ۱۱ دلیل برای عدم استفاده از اینترنت در کشور

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 4. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 5. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 13. چرخش ظریفانه از برجام!...

 14. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 15. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 16. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 17. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 18. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 19. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 20. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 21. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 22. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 23. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 24. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 25. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

پربحث‌های دیروز

 1. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 2. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 3. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 4. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 5. مردم منتظر محاکمه رانت‌خواران پیدا و پنهان مافیای خودرو⁩ هستند

 6. اظهارات ضدونقیض از آمار وکلا/ نبود شفافیت در بازار خدمات حقوقی

 7. از بازنشسته‌ها خبر دارید؟

 8. چرا مسکن چاره‌ای جز ارزان شدن ندارد

 9. اروپایی‌ها باید نفت ما را در قالب اینستکس پیش‌خرید کنند/ پرونده ۷ بدهکار دانه‌درشت قضایی شد

 10. وضعیت اقتصاد شبیه دوران مصدق است

 11. دستور ویژه رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی به تخلفات خودروسازان  

 12. افزایش قیمت نفت به بالای ۶۰ دلار

 13. افزایش موقتی غلظت ازن در هوای تهران

 14. تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

 15. پیش‌بینی کاهش بیشتر قیمت مسکن/افزایش وام خرید مسکن فعلا به صلاح نیست

 16. رکورد بیشترین رشد تولید نفت و گاز متعلق به کدام کشور است؟

 17. تاثیر کاهش ارز در قیمت تلفن همراه/ بازار گوشی در روزهای آینده آرام خواهد شد

 18. عضو دیده‌بان شفافیت: متولیان سامانه تی‌تک، مسئولیت تخلفات احتمالی آن را می‌پذیرند؟

 19. الزامات اصلاح یارانه‌های انرژی با وارد شدن کمترین فشار به مردم

 20. جوان گرایی مدیران درکار نبود؛ اشتباه اطلاع رسانی "دولت"، حداکثر سن مدیران ارشد را ۵۰ سال کرد

 21. عرضه سهام عدالت در بورس منتظر مصوبه مجلس است

پربحث‌های هفته

 1. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 2. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 3. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 4. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 5. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 6. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 7. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 8. ناکارآمدی طرح‌های حمایتی دولت در مسکن / به همه چیز فکر شده غیر از مشکل اصلی!

 9. وعده دوباره پلیس برای توقف شماره گذاری خودروی پراید/ آیا این بار هم پیروزی از آن خودروسازان خواهد بود؟

 10. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 11. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 12. استعفای پوری‌حسینی پذیرفته شد

 13. آیا حذف پراید در شرایط فعلی شدنی است؟

 14. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 15. معاون سابق وزیر نفت: خسارت ۳۴ هزار میلیارد تومانی کشور از حذف کارت سوخت/ مسئولیت با زنگنه است

 16. ملت منتظر گزارش خصوصی‌سازی

 17. پشت پرده خصوصی‌سازی‌ها با محاکمه علنی آشکار می‌شود

 18. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 19. راهزنی جدید آمریکا برای سرقت نفت ایران

 20. اعلام جزییات تازه از دلایل بازداشت پوری حسینی

 21. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 22. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 23. به منظور صیانت از بیت‌المال؛ وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

 24. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 25. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

آخرین عناوین