نظرات برگزیده مخاطبین الف: ای کاش مزدک به تلویزیون سعودی نمی‌رفت/ چرا مسئولین مشکل حجاب را حل نمی‌کنند/ با قدرت نظامی ایران، هیچ کشوری جرات جنگ با ایران را ندارد

گروه سیاسی الف،   3980509041 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
نظرات برگزیده مخاطبین الف: ای کاش مزدک به تلویزیون سعودی نمی‌رفت/ چرا مسئولین مشکل حجاب را حل نمی‌کنند/ با قدرت نظامی ایران، هیچ کشوری جرات جنگ با ایران را ندارد

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل سه مطلب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

انتشار یادداشتی با عنوان «مساله حجاب و ضرورت یک گفت‌وگوی اجتماعی» در سایت الف با نظرات متعدد مخاطبین الف همراه شد که تعدادی از آنها را می‌خوانید:

*در جای جای آموزه های فرهنگی-اجتماعی ما ، همواره بر دو بال و یال توامان یعنی "حجب و حیا" تاکید شده : حجاب اما اگراجباری باشد ، طبیعتا نمایشی ، ظاهری و مکانیکی خواهد بود، بدون درون-مایه مورد نیاز برای پالودگی ، پیراستگی و آسودگی جامعه در رفتار ، گفتار و  ارتباط. زیرا هر چیز اجباری با یک خروجی کاملا متضاد خود روبرو خواهد شد : 

*اگه واقعا هر انسانی به فطرتش رجوع کنه میفهمه حجاب، پوشش ،حیا و نجابت چیزهای خوبی هستند که باعث ایجاد آرامش و امنیت و ثبات ساختار خانواده میشه. هرکس با فکرش حجاب رو انتخاب کنه به آسونی با عوض شدن عرف جامعه اونو کنار نمیزاره. فقط خدا کنه بفهمیم واقعا چی برامون خوبه و تو پذیرش حق لجبازی نکنیم.

*متاسفانه مسئوولین هیچگاه این مشکل بزرگ را نمی توانند ریشه ای حل کنند همانگونه که هیچ مشکل دیگری را حل نکردند. آنگاه جامعه می ماند و دو نگاهی که هر روز علیه هم تندتر می شوند. قانون کشور ما مشکل دارد. نه فقط قانون حجاب، بلکه اکثر قانون ها مشکل دارند. قانونی که بدون نگاه به واقعیت جامعه تدوین شود هم مشکل زاست، هم هزینه بر، هم بی اعتبار کننده قوانین دیگر. ضمنا جامعه ما ناخودآگاه یا خودآگاه دارد نافرمانی مدنی می کند وگرنه اینقدر هم طرفدار بی حجابی نیست.

*البته اگر مردم به واقع نعمت عدالت اسلامی را در همه ی جوانب زندگی خود حس می کردن اصلا نیازی به این همه بگیر و ببند و... نبود

*به نظر من مطرح کردن مساله حجاب و تحریک کردن مردم از الان برای رونمایی از کاندید دوره بعدی ریاست جمهوری است که درباره حجاب، آزادی بیشتری را وعده خواهد داد و با همین حربه مردم قهر کرده با صندوق رای را به پای صندوق های رای خواهند کشاند.

*حجاب شرعی تعریف داره .این حالت که الان زنان در بسیاری از نقاط تهران و خیلی از شهرهای بزرگ بیرون میان نه تنها حجاب شرعی نیست بلکه بعضا تحریک کننده تر از بی حجابان کشورهای ازاده. حکومت هم به این حجاب عرفی دیگه کاری نداره و تمام نیروش رو گذاشته روی بی حجابی مطلق. در حالیکه اگر بخواهیم حجاب شرعی رو تعریف کنیم همون حجابی هست که خیلی از زنان در ترکیه و دیگر کشور های اسلامی دارند

*مقبولیت عمومی یک قانون ضامن اجرایی شدن آن هست و هر چیز که عرف جامعه تشخیص میدهد و به سادگی نیز برای تصمیم گیران قابل استنتاج میباشد برای همه لازم الاجراست... در مورد حجاب هم قطعا مسئولین نظر عموم را میدانند

*فکر میکنید الان اکثریت مردم، حجاب رو قبول ندارند؟ در ضمن اگر برای یه قانونی مثل حجاب دوقطبی درست کردن یه عده موافق سرسخت و یه عده مخالف باید چکار کرد؟ دقیقا خواسته دشمن همین نبود؟ امثال مسیح علینژاد خائن از چند سال پیش روی این قضیه کار کردن و عده ای رو در حد جنون به لجبازی با حجاب کشوندن که نتیجش بشه دوقطبی. حالا که شد باید کوتاه بیاییم؟

*در غرب قوانین وجود داره. هم قوانین پوشش و هم در برخی کشورها مثل آلمان (پوشیدن برقع ممنوع)، اتریش (حجاب در مدارس دولتی ممنوع)، کبک کانادا (زن محجبه در برخی مشاغل دولتی ممنوع)، فرانسه (حضور زن محجبه در برخی اماکن و مدارس و ... ممنوع) قوانین ضد حجاب و پوشش وجود داره. پس در غرب اون آزادی که شما فکر میکنی نیست. البته ضعفی که ما داریم اینه که بلد نبودیم و البته قدرتش رو هم نداشتیم که مثل غربیا با پنبه سر ببریم که در عین این مسایلی که بالا گفتم بسیاری از مردم باز هم تصویر رویایی از غرب دارن و بخشی زیادی از مردمش حس آزادی رو دارن. ضمنا خوبه که نتیجه راهی که غرب رفته رو هم مد نظر داشته باشید (در اتحادیه اروپا از هر ۳ زن به یکی تعرض و از هر ۶ زن به یکی تجاوز می شود، در ایالات متحده هر روز به حدود ۹۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ زن تجاوز می شود، در برخی کشورهای آمریکای لاتین بیش از ۷۰درصد و برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی شمالی بیش از ۴۰ درصد متولدین ۲۰ سال اخیر حرامزاده اند) و از ما نخواهید همان مکانیزمی که غرب در این حوزه در پیش گرفته ما هم ببعی وار در پیش بگیریم.

***

گزارش نشریه دیلی اکسپرس در مقایسه قدرت نظامی ایران انگلیس از مطالبی بود که مخاطبین الف نظرات زیادی درباره آن نوشتند. برخی از این نظرات را می‌خوانید:

*چرا اینقدر خودباختگی دارید ، توی جنگ جهانی اول ما هیچ تجهیزاتی به جز تفنگ برنو نداشتیم ، ولی رئیس علی دلواری با همین تجهیزات کم و با ۳۰۰ نفر در برابر ارتش انگلیس که توپ ، مسلسل ، چندین هزار نفر نیرو و حتی تانک داشت ایستادگی کرد و آنها را شکست داد و هیچگاه از آنان شکست نخورد تا اینکه خائنی داخلی از پشت به او تیر زد ، با این وجود باز هم انگلیس نتوانست وارد شیراز شود و فقط در جنگ جهانی اول توانست بندر بوشهر را تصرف کند ، هر چند مزدوران وخود باختگان داخلی آنان در کشور وجود داشتند .

*اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۰ بیش از ۶۸۰۰۰ کلاهک هسته ای داشت (بله درست خواندید شصت و هشت هزار!) که به تنهایی برای بیش از ده بار نابودی کل زمین کافی بود، اما اینهمه سلاح هسته ای مانع از فروپاشی و اضمحلال آن نشد، همینطور آمریکا با وجود قدرت هسته ای اش موفقیتی در عراق و افغانستان به دست نیاورد، اسرائیل هم با وجود ۴۰۰ کلاهک هسته ای در سال ۲۰۰۰ از یک گروه کوچک شبه نظامی با حدود تنها ۱۰۰۰مبارز شکست خورده و برای همیشه از جنوب لبنان فرار کرد. عصر امروز دیگر عصر سلاح هسته ای نیست.

*این مولفه های نظامی ایران را که برشمردید واقعا در رویارویی احتمالی بین ایران و انگلیس بی تاثیر هستند. به عنوان مثال تعداد تانک و توپخانه. اما نیروی هوایی و موشک های دوربرد انگلیس کاملا تاثیر گذار هستند. در حالی که انگلیس براحتی می تواند نیروهای خود را از تیررس موشکهای ایران خارج کند و سرزمین مادری انان هم که کاملا دور از ماست و دست نیافتنی.

*ایران در طول نیم قرن گذشته هیچ گاه تا این حد قدرتمند نبود، ایران تقریبا در سراسر غرب آسیا و خاورمیانه عمق استراتژیک دارد، یعنی در کشورهای مختلف از عراق، سوریه، لبنان، یمن، افغانستان و حتی پاکستان، احزاب، گروهها، اقوام و مردمی هستند که حاضرند برای دفاع از ایران کشته شوند، در حالی که در جبهه مقابل چنین چیزی وجود ندارد، نمونه اش در جنگ یمن که ائتلاف عربی با هزینه های چند ده میلیارد دلاری مزدورانی را از سراسر دنیا اجاره کرده تا بجنگند ولی بعد از ۴ سال حمله بی رحمانه و غیر انسانی از زمین و دریا و هوا و داشتن پشتیبانی آمریکا، انگلیس و فرانسه و اسرائیل بازهم نتوانست یک گروه شبه نظامی را شکست دهد. امروز ایران در منطقه به درجه ای از قدرت بازدارندگی رسیده است که با ابرقدرتهای جهان مثل آمریکا و انگلیس به توازن قوا دست یافته، هواپیمای جاسوسی ۲۰۰ میلیون دلاریشان را سرنگون کردیم و کشتی شان را در مقابل چشمان ناو جنگیشان توقیف کردیم اما جرأت نکردند که پاسخ دهند. یادتان نیست تا چند وقت قبل همینکه کشتی جنگی آمریکا از سواحل خودش استارت میزد که به سمت خلیج فارس حرکت کند در بازار ما قیمت ارز جهشی زیاد می شد، اما حالا با وجود چند حادثه ای که در خلیج فارس افتاده (سرنگونی هواپیمای جاسوسی و توقیف نفت کش انگلیسی) ارزش ریال حدود ۱۲ درصد تقویت شده؟ چون مردم ایران به قدرت دفاعی کشورشان باور پیدا کردند، خیالشان از بابت قدرت دفاعی کشورشان راحت شد، به این نتیجه رسیدند که با این توازن قوایی که ایران برقرار کرده هیچ کشوری جرأت براه انداختن جنگ بر ضد ایران را ندارد.

***

یادداشت جواد خیابانی درباره مزدک میرزایی از مطالب پربحث الف در هفته گذشته بود. تعدادی از نظرات کاربران الف را می‌خوانید:

*فردی که شغلش گویندگی است سیستم اشتغالش با سایر مشاغل فرق میکند . مثلا اگر من امروز از کارم کنار گذاشته شوم می توانم تلاش کنم که در یک جای دیگر و یا بصورت خصوصی مجددا مشغول به حرفه خودم شوم. ولی صدا و سیما بر اساس قانون در ایران انحصاری است بنابر این اگر یک گوینده یا مجری و یا برنامه ساز و یا هنرپیشه تلویزیون (که کار دیگری بلد نیست) مطرود شود عملا از کار کردن در کشور اخراج شده مگر اینکه قید حرفه خود را بزند و به حرفه دیگری مشغول شود. در نتیجه برخی مدیران در مسئولیت مهاجرت بسیاری در این صنف شریک هستند

*آنچه در این دستنوشته آقای جواد خیابانی هم تصریح شده است نقش سازمان صدا و سیما در این رفتن ها و از دست دادن چنین نیروهایی است. به ضرس قاطع عرض می کنم همین رویکرد نابخردانه مسئولان رسانه ملی در حذف برنامه ۹۰ و ... در تلویزیون و متاسفانه همچنین رویکرد ناموجه درباره مقوله رادیو و کاستن از برنامه های کیفی و وزین رادیو و نتیجتا ریزش معنادار خیل عظیم مخاطبان رادیو در ایران در سالهای اخیر با هیچ منطق و عقل سلیمی سازگار نبوده است و خواه ناخواه در نحوه تصمیم گیری و انتخاب ادامه راه دیگر نیروهای شاغل در صدا و سیما بسیار تاثیرگذار بوده و خواهد بود. لذا اگر به قضیه رفتن یکی از پرسنل رسانه ملی(مزدک میرزایی) معترض هستید و حق هم دارید اما توصیه خاضعانه ام این است با حفظ متانت و نزاکت در پی یافتن علت باشیم و نه معلول

*مزدک رفت اما برخلاف نظر آقای خیابانی فکر میکنم به کجا رفتنش مهم است! اگر به لندن رفته تا مثل میلیونها ایرانی دیگر سرنوشتش را خارج از ایران دنبال کند و به کاری که فکر میکند در آن موفق تر است مشغول شود, من هم برای او آرزوی موفقیت میکنم, اما اگر به لندن رفته تا آبی به آسیاب کسانی که از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به ایران کوتاهی نکرده اند بریزد, فکر میکنم موفقیتی در انتظارش نیست. نمونه های متعددی در سالهای اخیر هستند که شاهد این ماجرا هستند. بیشتر دوست دارم اینطوری فکر کنم که چند روزی رفته مسافرت و برمیگرده. اگر برگشت مدیونه هرکسی غیر از این فکر کنه!

*امثال مزدک میرزایی سطح زندگیشون توی ایران از متوسط جامعه بسیار بالاتر هست با اینحال حتی اگر کسی مشکلاتی داشته باشه آیا این مجوز رفتن به آغوش سعودی میشه؟ آل سعود عقب افتاده ترین و جنایتکارترین مردمان دنیا هستند و خون بیگناهان زیادی از چنگال اینها میچکه. مردم ما با همه مشکلاتی که دارند همه جوره پای کشورشون ایستادن اونوقت این آقا که به خاطر چهارتا دلار کثیف سعودی به کشورش لگد زده شما ازش دفاع میکنید؟ عجیبه واقعا

*رفت اما کاش به بی بی سی و صدای آمریکا و من و تو می رفت نه تلویزیون وهابی که هم با ایرانیت ما دشمنی دارد و هم با مذهب ما، ما را هم مجوس حقیر آتش پرست میداند و هم رافضی کافر! می فرمائید کی این ها را گفته؟لازم نیست فیلم بگوید ایران اینترنشنال متعلق به عربستان است که تشنه خون من ایرانی است همین بس است و کسی که در خدمت اوست خواسته یا ناخواسته در همین راه است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۳۱۹۸۳۱۶:۴۵:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۱۱
دشمن اصلي ايران نفاق وهابيت سعودي است امريكا وانليس دشمنان سياسي ما هستند ولي عربستان دشمن دين،فرهنگ وكشور ومردم ايران هستند
ناشناس۱۰۳۲۰۳۷۱۸:۱۳:۵۱ ۱۳۹۸/۵/۱۱
والله كن شبكه را ديدم خيلي عالى و بى طرف و برنامه هاى جور و مفرح و مستند
ناشناس۱۰۳۲۰۷۸۱۹:۰۶:۴۸ ۱۳۹۸/۵/۱۱
کسانی که از مزدک انتقاد می کنند همانهایی هستند که برنامه 90 را تعطیل و مزدک را هم بیکار کرده بودند طرف هیچ از خوش انتقاد نمیکنه که نقش من در فراری دادن مزدک چه بوده! طلبکار ظاهر میشه
ماهى۱۰۳۲۰۷۹۱۹:۱۱:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۱۱
مقصر شل حجابى وبدحجابى خانمها اقايان هستند كه خانمهاى بدحجاب رابسيار تحويل مي گيرند وحتى با گذاشتن دست روى سينه خودشان باكمال خضوع به چنين خانمهاى
محمد۱۰۳۲۱۰۶۱۹:۵۲:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۱۱
حجاب مشکل نیست مشکل خود مسئولانند مشکل فساد و رانت سازی و مشغول کردن مردم به مسائل حاشیه ای است
ناشناس۱۰۳۲۳۲۸۰۱:۵۳:۰۹ ۱۳۹۸/۵/۱۲
مقصر مزدک نیست مدیر شبکه 3 است
ناشناس۱۰۳۲۳۸۲۰۶:۲۷:۴۴ ۱۳۹۸/۵/۱۲
حالا از این راه وارد شدید که مزدک پیش مردم خراب کنید!!!!!!!
ناشناس۱۰۳۲۸۸۲۱۱:۴۵:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۱۲
مزدک که یکی از باشخصیت ترین مجریان ورزشی بود ببینید در چه خفقانی قرار گرفت که رفتن را بر ماندن ترجیح داد . خدا پشت و پناهش.

پربحث‌های امروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 6. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 7. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 8. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 9. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 10. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 11. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 12. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 13. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 14. تردید دولت در سفر به نیویورک

 15. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 16. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

 17. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 18. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 19. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 20. واکنش وزیر ارشاد به درخواست کارگردان رستاخیز

 21. جودوی ایران تعلیق شد؟

 22. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 23. روحانی: مبارزه با دلار در حال شروع شدن است/ دشمنان منطقه از پاسخ یمنی‌ها درس بگیرند/ ایران ملت دیپلماسی و مذاکره است

 24. پدر قربانی برق‌گرفتگی در آزادی: از خون پسرم نمی گذرم/ مقصر را معرفی کنید

 25. تیزر «ماجرای نیمروز: رد خون» منتشر شد  

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 2. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 5. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 6. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 7. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 8. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 9. واکنش «محمدعلی الحوثی» به سخنان «پوتین»

 10. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 11. ترامپ: دنبال رویارویی نظامی با ایران نیستیم/ به نظر می‌رسد ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است

 12. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 13. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 14. ترامپ: ترجیح می‌دهم با روحانی دیدار نکنم

 15. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 16. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 17. ترامپ: سعودی‌ها برای تامین امنیت خود باید پول بیشتری بدهند

 18. عکس جنجالی بازیکنان استقلال با پیراهن دختر آبی  

 19. شکاف میان مردم و دولت آمریکا / رویای «لینکلن» تعبیر نشد

 20. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 21. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 22. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 23. مرگ یک پسر بچه‌ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق‌گرفتگی/ "مقصر" کیست؟

 24. اسلحه عجیب اراذل و اوباش تهرانی!  

 25. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 10. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 11. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 12. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 13. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 14. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 15. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 16. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 17. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 18. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 19. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 20. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 21. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 22. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 23. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 24. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 25. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

پربحث‌های امروز

 1. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 2. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 3. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 4. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 5. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 6. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 7. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 8. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 9. تردید دولت در سفر به نیویورک

 10. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 11. روحانی: مبارزه با دلار در حال شروع شدن است/ دشمنان منطقه از پاسخ یمنی‌ها درس بگیرند/ ایران ملت دیپلماسی و مذاکره است

 12. سفیر جدید سوئد در تهران رونوشت استوار نامه خود را تقدیم ظریف کرد

 13. توضیحاتی در خصوص آزادی سعید مرتضوی

 14. صفار هرندی: اصلاح‌طلبان از رای‌آوردن لیست‌شان در تهران پشیمانند

 15. امیرعبداللهیان: عربستان پاسخ کوبنده‌ای دریافت کرد

 16. اختصاص تسهیلات برای تکمیل طرح ریلی چابهار به زاهدان

 17. دو اشتباه بزرگ آقای ناطق نوری در انتخابات سال 1376/برخی کارها نیاز به دستور صریح رهبری ندارد

 18. آیت‌الله نوری همدانی: نباید تحریم‌ها را بهانه‌ای برای برخی مشکلات کشور بدانیم

 19. ظریف: ترامپ حتی برای امضایش هم ارزشی قائل نیست

 20. ماجرای وثیقه ۲۰ میلیاردی یک دهه هفتادی برای شبنم نعمت‌زاده

 21. شمخانی: سیاست ایران کاهش تنش و اجتناب از درگیری است

 22. آیت‌الله جنتی: حمله پهپادی یمن پاسخی کوبنده به تجاوزگری و جنایت عربستان بود

 23. برنامه‌ریزی برای بهبود کیفیت معلمان

 24. رئیس‌جمهور ۳ عضو شورای عالی میراث فرهنگی را منصوب کرد

 25. وزیر دفاع نقش ایران در حمله به آرامکو را رد کرد

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 2. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 5. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 6. یک اصلاح‌طلب: به جای روحانی بودم، استعفا می‌دادم

 7. سخنگوی وزارت خارجه: هیئت سیاسی طالبان با مقامات ایران گفتگو کردند

 8. رئیسی لیست اموال خود را به رهبر انقلاب اعلام کرد

 9. وزارت دادگستری: دولت کانادا عذرخواهی رسمی و استرداد اموال کند

 10. بازدید کمیته هسته ای مجلس از فردو و نطنز

 11. مترجم سابق سازمان منافقین: مسعود رجوی در عربستان مُرده است

 12. حجت الاسلام درویشان رئیس سازمان بازرسی کل کشور شد

 13. واعظی: ایران محدودیتی در همکاری‌ با ترکیه ندارد

 14. هیچ صنعتی به اندازه حوزه نوآوری و فناوری برای کشور درآمد ندارد

 15. جزئیات هفتمین اجلاس خبرگان اعلام شد

 16. دبیر جدید هیئت دولت کیست؟ + سوابق

 17. «سیمایی‌صراف» دبیر هیئت دولت شد

 18. دادگاه عالی انگلیس محکومیت ایران به پرداخت خسارت به آمریکا را رد کرد

 19. توئیت آشنا از دستاوردهای اجلاس سه‌جانبه آنکارا  

 20. سلیمی‌نمین: تناقض گویی‌های رئیس جمهور درباره مبارزه با فساد طبیعی است

 21. روحانی به تهران بازگشت

 22. درآمدی بر شكل‌گيری ائتلاف

 23. اعلام آمادگی برخی نمایندگان برای اعلام شفاف آراء در مجلس

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 5. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 6. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 7. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 8. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 9. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 10. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 11. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 12. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 13. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 14. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 15. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 16. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 17. حقوق بشر فیروزه‌ای؛ یک سازمان و هزاران تناقض

 18. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 19. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 20. نظر متناقض دولت درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها/ درخواست یک تشکل دانشجویی درباره برادران صدرالساداتی/ سعید مرتضوی چگونه آزاد شد؟

 21. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 22. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 23. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 24. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ایران، بهشت پزشکان است/ با اجبار قانونی نمی‌توان کودک‌همسری را از بین برد/ چرا اصلاح‌طلبان مجلس مطالبه شفافیت ندارند؟

 25. طرح جدید مجلس برای الزام دولت به شکایت علیه "هالیوود"

آخرین عناوین