عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای مطرح کرد کار بیخ پیدا کرد/ AFC اجازه شروع لیگ برتر را نمی‌دهد!

گروه ورزشی الف،   3980508017 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای می‌گوید AFC اجازه شروع لیگ برتر با شرایط فعلی را نمی‌دهد.

کار بیخ پیدا کرد/ AFC اجازه شروع لیگ برتر را نمی‌دهد!

به گزارش ایسنا، لیگ‌برتر فوتبال ایران پشت درهای صدور مجوز حرفه‌ای مانده و فدراسیون فوتبال برای قرعه‌کشی ‌و آغاز لیگ برتر بر رعایت الزامات خود مبنی بر تجهیز ورزشگاه‌های میزبان مسابقات به گیت‌های ورود و خروج، شماره‌گذاری صندلی‌ها، دوربین مداربسته و بلیت فروشی اینترنتی اصرار دارد. کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای هر ساله مسئولیت رسیدگی به این موارد را دارند اما امسال اعمال قانون با دقت و شدت عمل بالایی انجام می‌شود و قصدی برای چشم پوشی بر نواقص و مشکلات وجود ندارد.

کاظام اولیایی، عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای، درباره وضعیت تیم‌های لیگ برتری، وضعیت ورزشگاه‌ها و مشکلات تیم‌ها برای شروع لیگ برتر و صدور مجوز سخن گفت. او با بیان توضیحاتی درباره سازوکار صدور مجوز حرفه‌ای گفت: دپارتمانی در سازمان لیگ وجود دارد که وظیفه‌اش اجرای قانون حرفه‌ای‌ سازی برای دریافت مجوز است. پس از اینکه بخشنامه‌های حرفه‌ای سازی از سوی این کمیته در باشگاه‌ها اجرا شد، کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای بر این موضوعات نظارت می‌کند تا صحت و سقم مدارک ارائه شده به دپارتمان را بررسی کنند.

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای بان بیان اینکه اعضای دپارتمان صدور مجوز حرفه‌ای از کارکنان فدراسیون و سازمان لیگ هستند، افزود: اعضای کمیته بدوی خارج از مجموعه فدراسیون فوتبال هستند. درویش، گرشاسبی و عباسی از مدیران سابق لیگ برتر به شمار می‌روند که در کمیته بدوی مشغول هستند.

*کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای وظیفه نهایی رسیدگی به وضعیت تیم‌ها را دارد

وی همچنین با بیان اینکه اسناد بررسی شده توسط کمیته بدوی برای تایید نهایی  و ارائه به کنفدراسیون فوتبال آسیا به کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای ارسال می‌شود، اظهارکرد: آقای مصطفوی و بنده به عنوان اعضای این کمیته هستیم که مسئولیت بررسی اعتراض تیم‌ها و رسیدگی عالی را داریم و پس از امضای ما اسناد به AFC ارائه می‌شود.

اولیایی با بیان اینکه اعضای کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای کارشناسان بی‌طرف و آزاد هستند که نماینده AFC محسوب می‌شوند، تاکید کرد: ما نمایندگی AFC را هم داریم و  وضعیت حرفه‌ای تیم‌ها را تایید می‌کنیم. در واقع بررسی مجددی در AFC انجام نمی‌شود.

*حرف ما برای AFC حجت است

او در واکنش به این سوال که آیا امکان مساعدت به تیم‌های لیگ‌برتری در صورت ناقص بودن مدارک وجود دارد، گفت: حرف ما برای AFC حجت است. به همین دلیل باید سلامت نظر ما برای AFC اثبات شود. ما نمایندگان آن ها هم هستیم. در واقع AFC نقش نظارتی روی عملکرد ما دارد. بهترین مساعدت ما اعمال قانون است.

*AFC اجازه شروع لیگ‌برتر را با این شرایط نمی‌دهد نه فدراسیون فوتبال

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای شروع نشدن لیگ‌برتر را به دلیل اجرا نشدن ضوابط حرفه‌گری دانست و گفت: AFC این اجازه را نمی‌دهد که لیگ برتر را بدون الزامات گفته شده شروع کنیم. با جدیت بالایی به دنبال اجرای این موارد هستیم.

اولیایی خاطرنشان کرد: وضعیت سخت افزاری ورزشگاه‌ها، تعیین تکلیف احکام مالی صادرشده علیه باشگاه‌ها از سوی فیفا، AFC و کمیته‌های داخلی و همچنین وضعیت مالیاتی تیم‌ها از موارد مهم برای صدور مجوز حرفه‌ای است.

*همه تیم ها بدهکار هستند به جز دو تیم لیگ برتری

وی در پاسخ به این سوال که شایعه بدهی بیش از ۳۵ میلیارد تومانی استقلال به اشخاص حقیقی و حقوقی صحت دارد، گفت: همه باشگاه‌های ما به جز دو تیم ذوب آهن و سپاهان بدهکار هستند. به غیر از این دو تیم همه باشگاه‌ها به اداره مالیات، بازیکنان، مربیان و ... بدهی دارند. استقلال هم مانند سایر باشگاه‌ها بدهکار است.

*ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در سطح ملی است نه باشگاه‌ها

اولیایی در پاسخ به این سوال که آیا ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در فصل جاری از جمله الزامات صدور مجوز حرفه‌ای از سوی AFC و سایر نهادهای بین‌المللی از جمله فیفا است، تاکید کرد: این موضوع فعلا در سطح ملی است. فعلا بحث اینفاتنینو و رئیس جهور در سطح ملی است و خوشبختانه برای حضور بانوان در بازی‌های ملی موافقت شده است. این اقدام هم برای امسال نیست.

وی ادامه داد: ورود بانوان جزو ضوابط نیست اما می تواند در فرصت مناسب اجرا دهد. عدم برگزاری مسابقات لیگ برتر به خاطر الزام حضور بانوان نیست.

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در واکنش به اینکه برخی از مربیان اعتراض دارند که چرا فدراسیون فوتبال اصرار به اجرای الزام حرفه‌ای گری طی این فصل دارد و این موضوع را مرحله به مرحله اجرا نمی کند، خاطرنشان کرد: از زمانی که صفایی فراهانی فوتبال حرفه‌ای را اعمال کرد، باشگاه‌ها تعهد دادند که ظرف پنج سال استادیوم خصوصی داشته باشند. هر سال تلاش شده تعهدات اجرای شود اما پادرمیانی مجامع باشگاه‌ها که اغلب هم سیاسی بودند، مانع از این اتفاق شود اما امسال به نفع فوتبال کشور است که الزامات اجرا نشود.

*ناظر، مجری و مالک باشگاه‌ها دولتی هستند‍!

اولیایی به مشکل اصلی فوتبال ایران اشاره کرد و گفت: دستگاه ناظر، مجری و مالک تیم‌ها یکسان است. کسی که نظارت می کند باید بر کار خودش اجرا کند و مالک هم خودش است. دولتی بودن باشگاه‌ها بزرگترین ضعفی است که ما را به این بن بست رسانده است. دولت نمی تواند در ورزش تیم داری کند. حتی دولت نمی‌تواند کارخانه‌داری کند چرا که این موضوع در تاریخ بشریت هم ثابت شده است؛ اگر غیر این بود که شوروری دنیا را گرفته بود اما تجربه، اصل قانون اساسی و دانش اجتماعی حکایت از این دارد که دولت نمی تواند این قبیل کارها را انجام دهد.  

*هر راستی را به AFC نمی‌گوییم

وی در پاسخ به این سوال که AFC در جریان تیم‌داری دولت در لیگ برتر است یا خیر، اظهار کرد: ما هم هرراستی را نمی گوییم و در نتیجه گرفتاری درست می‌کنیم. دلیل مشکل نفت تهران که اکنون از فوتبال محو شده، همین موضوع بود که به آن پرداخته نشده است.

اولیایی با اشاره به وضعیت نفت تهران افزود: چند سال، قبل وقتی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت تیم‌ها دولتی نباشند، یک هیات مدیره غیر دولتی به AFC معرفی شد اما وقتی گفتند بدهی نفت را بدهید، زنگنه، وزیر نفت گفت که تیم متعلق به یک شرکت دیگر است و وزارت نفت نمی‌تواند بدهی یک مجموعه دیگر را بدهد. یک شرکت سوری در ثبت شرکت ها وجود داشت که مالک نفت بود. ما به سازمان‌های بالادستی همه واقعیت را نمی‌گوییم.

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در ادامه با اشاره به پافشاری فدراسیون فوتبال برای اجرای الزامات ققانونی AFC تاکید کرد: تا زمانی که مجوز حرفه‌ای‌گری صادر نشود، لیگ شروع نمی شود و قرعه‌کشی مسابقات هم انجام نخواهد شد.

*مسابقات لیگ برتر با یک تدبیر برگزار می‌شود

او ادامه داد: مشکل سخت افزازی تیم‌ها با تدبیر فدراسیون فوتبال حل می‌شود؛ به این صورت که شش، هفت استادیوم که استعداد بالایی دارند، معرفی می‌شوند و سایر باشگاه‌های بدون ورزشگاه استاندارد هم در این ورزشگاه‌ها بازی می‌کند. تهران، تبریز، خوزستان، شیراز و اصفهان استادیوم‌هایی دارند که قابل قبول هستند و امکان صدور مجوز استاندارد برای آن‌ها وجود دارد.

اولیایی با بیان اینکه استاندارها می‌توانند با آماده‌سازی ورزشگاه تیم‌های لیگ برتری موجب امنیت و رفاه مردم شوند، گفت: آماده‌سازی ورزشگاه‌ها به خاطر مردم است. این اقدام یک حرکت اجتماعی و ارزشی است.
عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای درباره شرایط تیم‌های واجد شرایط برای شرکت در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا گفت: تیم‌های ما از نظر سخت افزاری شرایط لازم را دارند اما مشکل بدهی تیم‌ها باید مشخص شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

جوان نا امید۱۰۲۶۵۳۷۰۷:۲۰:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۸
آقا به خدا قسم الان مملکت ما تو این شرایط بحرانی به فوتبال هیچ نیازی نداره ...
ناشناس۱۰۲۶۹۷۶۱۱:۳۵:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۸
فوتبالیستا و مربیا و کارکنان ورزشگاهها و مربیان و .... به بقیه بیکارا اضافه بشن؟
ناشناس۱۰۲۷۵۹۶۱۵:۳۵:۱۲ ۱۳۹۸/۵/۸
لطفا به تفریح جوانان گیر ندید. به اونایی گیر بدید که ویلای چند میلیاردی دارن. تفریحات لوکس دارن. مردم تو این دوره زمونه به شادی نیاز دارن.
ناشناس۱۰۲۶۵۴۴۰۷:۲۹:۲۹ ۱۳۹۸/۵/۸
چه راحت میگه خلاف کردبم و به بالادستی ها هم نگفتیم. ریشه فساد و بیچارگی این کشور هم همین رفتارهاست.
علی رضــا۱۰۲۶۶۲۸۰۸:۴۳:۰۲ ۱۳۹۸/۵/۸
سخت گیری برای اجرای برنامه اصلاحی که لازم هم هست باید 2 مــاه قبل از پایان لیگ گذشته اعمال می شد تا باشگاه هــا زمان لازم برای اجرای آن را داشته باشند نه حالا که چند روزی مــانده به شروع لیگ جدید..
ناشناس۱۰۲۶۶۴۱۰۸:۵۰:۵۸ ۱۳۹۸/۵/۸
دمشون گرم مگر ای اف سی فشار بیاره تا این قانون برداشته بشه
میلاد حمیدی۱۰۲۶۶۵۷۰۸:۵۹:۴۱ ۱۳۹۸/۵/۸
از الطاف خفیه فمینیست های وطنی
ناشناس۱۰۲۷۶۰۹۱۵:۴۰:۳۸ ۱۳۹۸/۵/۸
ارتباط فمنیسم رو با این موضوع متوجه نمیشم .
میلاد حمیدی۱۰۲۷۷۹۳۱۷:۱۸:۱۰ ۱۳۹۸/۵/۸
اشکالی نداره به خودت فشار نیار خودتو بزن به خواب
ناشناس۱۰۲۶۶۶۹۰۹:۰۶:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۸
چه بیخی پیدا کرد؟ دخالت و نفوذ فمینیسیت های ملعون در AFC برای مجبور کردن حاکمیت انجام شده و اگر اینجا تسلیم بشیم روند مشابهی رو برای سایر موارد هم همین رویه را پیش خواهند گرفت. این نقض حاکمیت یک کشور است.و
ناشناس۱۰۲۷۷۰۶۱۶:۳۱:۱۱ ۱۳۹۸/۵/۸
ارتباطی با قمینیسم ندارد حضور در جامعه جهانی مستلزم پذیرش حقوق اولیه برای نیمی از مردم است .
ناشناس۱۰۲۶۶۷۲۰۹:۰۸:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۸
در همه دنیا زنان و مردان کنار هم در ورزشگاه می نشینند و مشکلی به وجود نمی آید. بر فرض هم اگر که یک در میلیون یک نفر روانی پیدا شود که بخواهد غلطی کند، خود مردم جلویش را می گیرند.
ناشناس۱۰۲۶۷۰۳۰۹:۲۸:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۸
ایشان می گوید "ورود بانوان جزو ضوابط نیست". حالا چون جزو ضوابط نیست نبایستی نسبت به حقوق نیمی از جمعیت کشور احساس مسئولیت کنید؟ حتما باید اجبار باشد تا به این مشکل توجه کنید. نباید بعنوان یکی از مسئولان تنها کشوری که از ورود زنان به استادیوم جلوگیری می کند قدری بیندیشید و به این وضعیت پایان دهید تا دیگر سایر مردم جهان شما را دست نیندازند؟
ناشناس۱۰۲۶۷۶۲۰۹:۵۹:۴۸ ۱۳۹۸/۵/۸
ما به سازمان‌های بالادستی همه واقعیت را نمی‌گوییم. خوب به مردم راهکار یاد می دهید.!!!
ابو۱۰۲۷۰۰۲۱۱:۴۸:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۸
نكند خود فدراسيون موارد ايراد را يواشكي به afc اعلام كرده تا عامل خارجي را وارد عمل كند والا تا فصل قبل كه خبري از تعطيلي يا ممانعت afc نبود از ماست كه بر ماست .
ناشناس۱۰۲۷۳۵۱۱۳:۴۲:۵۸ ۱۳۹۸/۵/۸
بهتر
ناشناس۱۰۲۷۴۲۳۱۴:۰۸:۲۴ ۱۳۹۸/۵/۸
بابا این فوتبال کثیف رو تعطیل کنید تا سال 2000 میلیارد از بیت المال تو این اوضاع وخیم حروم نشه
ناشناس۱۰۲۷۴۳۹۱۴:۱۴:۲۸ ۱۳۹۸/۵/۸
بنده بعنوان یک ادم صددرصد ورزشی که خیلی فوتبال دنبال می کنم می گویم الان اگر یک نظر سنجی از مردم بگیرند 95 درصد مردم خواهان تعطیلی فوتبال فاسد مالی داخلی هستند در این اوضاع اقتصادی بهترین کار تعطیلی کامل باشگاههای دولتی و صرفه جویی 2000 میلیارددر سال از بیت المال است
ناشناس۱۰۲۷۶۱۱۱۵:۴۱:۱۷ ۱۳۹۸/۵/۸
وای بر ما که باید با فشار خارجی حقوق اولیه نیمی از جامعه رو با منت بهشون بدیم ...
رضا۱۰۲۷۶۵۵۱۶:۰۴:۱۰ ۱۳۹۸/۵/۸
اتفاقا همه این اتفاقات و اجازه ندادن afc به خاطر اینه که شما به بانوان اجازه ورود به ورزشگاه رو نمی‌دین.طفره نرید.

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. نیروگاه هسته‌ای امارات

 7. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 11. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 12. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 13. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 14. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 15. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 16. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 17. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 18. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 19. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 20. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 21. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 22. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 23. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 24. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 25. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

آخرین عناوین