ارائه راهکارهای مناسب تامین داروی مردم در شرایط تحریم

گروه اجتماعی الف،   3980507204
ارائه راهکارهای مناسب تامین داروی مردم در شرایط تحریم

 مشهد مقدس میزبان جامعه پزشکی و روسای دانشگاههای ، وزیرومعاونین وزارت بهداشت در همایش روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشوربود، اما اینکه دانشگاه های علوم پزشکی یکی از پررفت آمد ترین و پر مخاطب ترین مجموعه مرتبط با سلامتی مردم است ،بدیهی است اما اینکه این نهاد 24 ساعته مرتبط با سلامت مردم نقش بسیار حائز اهمیتی در شرایط فعلی و تحریم ها برعهده دارد، قابل تامل و به تلاش صادقانه پزشکان انقلابی ومومن نیاز مبرم دارد .


سعید نمکی وزیر بهداشت در این همایش بر نهادینه شدن سامانه ارجاع نظام پزشکی و سطح بندی خدمات پزشکی تاکید و اضافه کرد : را اندازی این سامانه بی تردید یکی از راه های افزایش خدمات حوزه پزشکی و سلامت است و کاهش پرداخت از جیب مردم موضوعی مهمی است که به جد از سوی این وزارتخانه در حال اجرا است و تمامی بیمارستانهای و مراکز درمانی به زودی تحت پوشش این طرح قرار می گیرند .


وی در ادامه بر اجرای موفقیت آمیز طرح بسیج کنترل فشار خون اشاره کرد و افزود: طرح تحول نظام سلامت در حال اجرا است و با اجرای آن بیماران تنگدست نیز می توانند تحت درمان قرار گرفته و تا پایان سال جاری سامانه ارجاء و طرح پزشک خانواده در نیمی از مناطق کشور اجرا و در سال آینده تکمیل می شود.


محمد رضا نیکبخت ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیزدر ادامه با بیان اینکه در این همایش روسای دانشگاه علوم پزشکی از سراسر کشور حضورداشتند ، گفت: این هم اندیشی در راستای تامین سلامت مردم و تبادل نظر جامعه پزشکی برای کاهش آسیب ها صورت گرفت که نتایج خوبی در برداشت .


وی اضافه کرد: در این همایش از روسای دانشگاه ههای علوم پزشکی در سراسر کشور در خصوص اجرای طرح بسیج فشار خون تقدیر به عمل آمد و بر اساس آمار درمراحل اجرای این طرح 30 میلیون نفر پایش شدند که 10میلیون نفر مستعد فشار خون و تعدادی برای درمان فشار خون تحت درمان قرار گرفتند . وضعیت بیمارستانها و حوزه سلامت بود که قول داده شد که این کمبود اعتباری را برطرف و مسایل و مشکلات را منتقل و بررسی کنند .


وی با اشاره به اینکه این اجلاس در ادامه اجلاس روسای دانشگاه علوم پزشکی از ابتدای انقلاب برگزاروهم اکنون یک صدمین و نهمین آن به میزبانی مشهد و برکت وجود امام رضا (ع) برگزار شد و این سری از جلسات هر دو سه ماه تکرار می شود و در خصوص مشکلات پیش رو راهکارهای و تبادل نظرهای صورت میگیرد .


نیکبخت ادامه داد : مشکل تامین دارو که درهر لحظه مردم با آن مواجه هستند ،به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت و راه کارهای ارائه شد تا مردم کمبود کمتری احساس کنند و دارو تجهیزات برای مردم تامین و راهکارهای پرداخت از جیب مردم در حد امکان کاهش یابد و برخورداری امکانات بهتر به لحاظ معیشتی و فرهنگی برای دانشجویان نیزاز تاکیدات ویژه وزیر بهداشت در این همایش دو روزه بود .


وی گفت: این همایش به سه حوزه تقسیم شد که در گروه اول مسایل آموزشی ، پژوهشی ،دانشجویی دانشگاهها در قالب کارگروه برگزار شدو به بحث و تبادل مشکلات و مسایل دانشجویی معاونین مربوطه و روسای دانشگاهها پرداختند و در گروه دیگر مباحث مالی بودجه مورد بررسی قرار گرفت وهمچنین گروه سوم مسائل بیمه و سلامت و بهداشت و درمان مورد ارزیابی قرار دادند و در سه گروه نتایجی استخراجی توسط نماینده های هر گروه در جلسه با حضور وزیر بهداشت تشریح و مورد بررسی قرار گرفت که و نتایج خوبی بدست آمد که مهمترین آنان مسائل حوزه دارو و درمان بود که در شرایط تحریم چگونه با آن برخورد و چه راهکارهای اجرا شود.

وی هدف اصلی این همایش را بررسی مسایل و مشکلات فعلی دانشگاهها در وضعیت تحریم و ارائه راهکارهای عملی برای کاهش آسیب بر مردم بیان کرد و افزود :درحوزه بیمه و مشکلات بنابرآن شد که پوشش بیمه ای مناسب تری برای مردم درنظر گرفته شود و در شرایط فعلی بیماران بدون پوشش بیمه ای نباشند وهمچنین درهر استان داروخانه های منتخب ماموریت تامین داروهای ویژه و گران را با قیمت مناسب و با سرعت و دقت مضاعف به منظور ارائه به مردم و قشر آسیب پذیر برعهده دارند .


در ادامه این همایش مباحث دانشجویی ، پژوهشی و پروتکل های جدیدی بویژه توجه به دانشجویان ، محیط های آموزشی ،توسعه آن و پژوهش در شرایط فعلی وبا رویکرد کاربردی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیم بر آن شد پژوهش ها در راستای کاربردی و محصولات مورد استفاده مردم اجرا شوند.این پژوهش ها مورد استفاده مردم قرار گیرند . 

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  2. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  3. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

  4. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

  5. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

  6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

  7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

  8. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

  9. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

  10. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

  11. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  12. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

  13. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  14. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  16. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

  17. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

  18. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

  19. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

  20. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

  21. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

  22. غیزانیه از نمای نزدیک

  23. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  24. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

  25. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

  آخرین عناوین