بیگدلی: سازمان بازرسی مدیریت «میعاد صالحی» در صندوق بازنشستگی را غیرقانونی اعلام کرد

گروه اقتصادی الف،   3980505073 ۴۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
سازمان بازرسی مدیریت «میعاد صالحی» در صندوق بازنشستگی را غیرقانونی اعلام کرد

عضو کمیسیون اجتماعی گفت: سازمان بازرسی و دیوان محاسبات ادامه فعالیت صالحی را در صندوق بازنشستگی کل کشور غیرقانونی اعلام کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید میعاد صالحی در دهم فروردین امسال از سوی شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مدیر عامل سازمان صندوق بازنشستگی کل کشور انتخاب شد که این انتصاب در میانه اخبار داغ سیل زیاد مورد توجه قرار نگرفت، اما بعد از آن بسیاری از نمایندگان با نگاهی به سابقه کاری، تحصیلات و عملکرد وی در این صندوق انتقادات بسیاری به وزیر داشتند.

صالحی مسئولیت‌هایی همچون دبیر کارگروه نخبگان قرآنی بنیاد ملی نخبگان، عضو کمیسیون مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، دبیر کمیسیون نخبگان شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو کمیته نگارش سند راهبردی کشور در امور نخبگان، مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در امور نخبگان و استعداد‌های برتر، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس شورای سیاستگذاری و راهبری طرح‌های صنایع نوین وزارت صنعت، معدن و تجارت، عضو کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت‌های دانش بنیان و عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی را برعهده داشته است.

در صورتی که صندوق بازنشستگی کل کشور دارای یک زیر مجموعه عظیم اقتصادی با بیش از ۱۱۰ شرکت کنترلی و مدیریتی است که از این تعداد بالغ بر ۶۰ شرکت از جمله شرکت ملی نفتکش ایران، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، انبار‌های عمومی و خدمات گمرکی، صنایع شیر ایران و ... طی سال‌های ۱۳۹۰-۱۳۷۸ تحت عنوان واگذاری و یا رد دیون دولتی به این صندوق منتقل شده است که این مسایل می‌تواند بیانگر جایگاه بسیار مهم این صندوق در کشور باشد.

*استعلام از سه ناحیه درباره صالحی

براین اساس احمد بیگدلی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، اعلام کرد: براساس شرایطی که در تبصره ۱ ماده ۱۷ قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی برای روسای سازمان‌ها و صندوق‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین شده، ادامه فعالیت صالحی در جایگاه مدیرعاملی صندوق بازنشستگی کشوری غیرقانونی است.

وی با تاکید براینکه روسای سازمان‌ها و صندوق‌های تعاون باید دارای پنج شرط در زمینه‌های رشته تحصیلی، مدیریت، انفورماتیک، پزشکی و سابقه باشند، بیان کرد: یک بار در سال ۹۰-۹۱ مرتضوی با حضور در جایگاه مدیر عامل سازمان صندوق بازنشستگی کشور این قانون را زیر پا گذاشت و خسارت‌های بسیار زیادی را به کشور به ویژه تامین اجتماعی وارد کرد، اکنون هم شریعتمداری وزیر کار با انتصاب صالحی دچار این اشتباه شده است.

نماینده مردم خدابنده در مجلس افزود: میعاد صالحی دکتری مکانیک و هوا فضا دارد و نوع سابقه و رزومه وی هیچ ارتباطی به مدیریت صندوق بازنشستگی کل کشور هم ندارد، ما این موضوع را به شریعتمداری چندین بار تذکر دادیم و حتی وی برای پاسخگویی به سوال من درباره این موضوع در جلسه کمیسیون اجتماعی هم حضور یافت.

*نظر منفی هر سه ارگان درباره صالحی

بیگدلی تصریح کرد: شریعتمداری وزیر کار در آن جلسه اعلام کرد که درباره صالحی استعلام کرده و منتظر جواب آن است، اما ما از مجلس این موضوع را از سه ناحیه دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور استعلام گرفتیم که تقریبا هر سه سازمان نظر ما را تایید کردند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات حضور میعاد صالحی را در جایگاه مدیر عامل سازمان صندوق بازنشستگی کل کشور را مغایر قانون اعلام کردند و سازمان اداری و استخدامی هم ضمن تایید این موضوع گفت که حضور این شخص براساس شاخص‌های ذکر شده در قانون منعی ندارد، اما در غیر اینصورت باید این سمت را ترک کند.

وی اظهار کرد: حدود دو هفته پیش قرار بود سوال من از وزیر کار درباره حضور غیرقانونی صالحی در صندوق بازنشستگی کل کشور در صحن مطرح شود، اما با شریعتمداری به تفاهم رسیدیم که تا پایان مرداد ماه این موضوع تعیین تکلیف شود و در صورت وجود مدارک قانونی، آن را به مجلس ارائه کند در غیر این صورت از صالحی در جای دیگری استفاده شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۲۱۴۹۷۱۲:۲۲:۴۹ ۱۳۹۸/۵/۵
این نماینده خودش مدرک داندانپزشکی داره و سرپرست درمانگاه سهروردی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان زنجان قبل از انتخاب به عنوان نماینده مجلس بوده !!!!!! حالا اومده گیر داده به این آقا چرا !!!!!!!!!! چون اومده در مورد حقوق ها شفاف سازی کرده و جدی پای کارش وایساده !!!!!!!!!!!!!
اشنا۱۰۲۲۵۸۵۲۲:۰۷:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۵
درود
امیر حسین سلطان/تهران۱۰۲۲۷۲۵۲۳:۴۵:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۵
هموطن گرامی شما چی را با چی مقایسه می فرمایید؟! احراز نمایندگی مجلس کجا و در راس صندوق بازنشستگی کشور قرار گرفتن کجا؟! من بعد از بازگشت سفر نوروزی به تهران و پیگیری اخبار حقیقتا از اینکه یک جوان با سن و سال کم و تجربه نه چندان کافی به مدیر عاملی صندوق بازنشستگی کشور منصوب شده است بهت زده شدم هرچند از لحاظ تحصیلات عالی و مشاغل قبلی شان ایشان را تحسین نمودم! الان بسیار متاسف شدم که می خوانم: (*نظر منفی هر سه ارگان درباره صالحی) اصلا فرض بگیرید ایشان(جناب دکتر میعاد صالحی) اول نخبه ایران باشند و از این درجه نخبگی بالاتر نداشته باشیم و تحصیلات عالی ایشان هم فوق العاده باارزش و متعالی باشد و باز فرض می کنیم حتی: (صندوق بازنشستگی کل کشور دارای یک زیر مجموعه عظیم اقتصادی با بیش از ۱۱۰ شرکت کنترلی و مدیریتی است) نیز قابل چشم پوشی و اغماض باشد!!! باید از ایشان پرسید چطور حاضر شده اند با وجود تجربه ناکافی و سن و سال کم در راس یک مجموعه رسمی(صندوق بازنشستگی کشور) قرار بگیرند که اکثر یت اعضای آن را افرادی با عمری تجربه با 30 سال خدمت حالا کمتر و یا بیشتر تشکیل می دهند؟! درست است که مدیران عامل قبلی صندوق هم گلی به سر ما بازنشستگان نزده اند! اما هر چه بودند لااقل سه ارگان رسمی و تعیین کننده صلاحیت برای انتصاب و ادامه کار شخص مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور این چنین نظر و دیدگاه منفی هم نسبت به انتصاب و ادامه کارشان نداشتند. گرایش به جوانگرایی پدیده مثبت و پسندیده ای است اما جوانگرایی ضابطه مند و آن هم در سازمان ها و مراکزی که مدیریت شان متناسب با جوانگرایی باشد و نه در سطح صندوق بازنشستگی که افراد بسیار محترم و باتجربه و پا به سن گذاشته ای را به عنوان مشترکین خود تحت پوشش قرار داده است. والله اعلم/ با سپاس _ دبیر بازنشسته ریاضی آموزش و پرورش شهر تهران
ناشناس۱۰۲۱۵۳۱۱۲:۳۵:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۵
باید ببینید فامیل کیه که وزیر به پاش وایساده
دارایی چی۱۰۲۲۸۰۳۰۱:۱۸:۳۸ ۱۳۹۸/۵/۶
سازمان بازرسی به موضوع انتصاب غیرقانونی رییس مرکز مبارزه با .. هم ورود کند
صدقی۱۰۲۱۵۴۱۱۲:۳۹:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۵
با سلام و احترام، بعد از افشاگری آقای میعاد صالحی در خصوص حقوق های نجومی و بخور بخور برخی مدیران صندوق مشخصه که این آقایون تاب نمی آورند و فشار وارد می کنند..چه عرض کنم یک فرد انقلابی که واقعا می خواهد تحولی ایجاد کند این .. های ببینید چگونه موضوع را از روال عادی خارج می کنند.
ناشناس۱۰۲۱۶۱۴۱۳:۰۹:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۵
از نماينده بعيده که از مرتضوی بعنوان مسئول سالهای قبل صندوق بازنشستگی کشوری نام ببرد. ايشون در زمان احمدی نژاد مسئول تامين اجتماعی بود. يعنی نا آگاهی در اين حد؟!
بازنشسته کشوری۱۰۲۱۶۶۴۱۳:۲۴:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۵
اولا مرتضوی مسئول تامين اجتماعی شده بود نه صندوق بازنشستگی کشوری! ثانيا شما و دوستان بجای برخورد با نجومی بگيران سازمان و شرکتهای تابعه که چندی پيش در ليست دريافتی مديران توسط صالحی ارائه شد، داريد خودش را کله پا ميکنيد؟
ناشناس۱۰۲۱۶۷۷۱۳:۲۸:۵۸ ۱۳۹۸/۵/۵
ژن خوب که داره بقیه چیزها مهم نیست این هم مثل خیلی ها که الان سر کارند
ناشناس۱۰۲۱۷۴۱۱۳:۴۶:۲۸ ۱۳۹۸/۵/۵
در همین کامنت ها داشتیم که به پاییز نمی رسد یا فوقش عید نوروز مگر اینکه همرنگ جماعت شود.
علی۱۰۲۱۷۵۷۱۳:۵۰:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۵
یادمون باشه که ایشون در همین مدت کم دست به اقدامات شایسته و خطرناکی مثل شفاف کردن مدرک تحصیلی مدیرعامل ها و هیات مدیره ها، انتشار حقوق و مزایا و دریافتی کل مسئولین ذیل صندوق زد.
بازنشسته۱۰۲۱۸۰۵۱۴:۰۹:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۵
این آقای نماینده احتمالا ازاعضای هیئت مدیره شرکتهایی بوده که صالحی برکنارشان کرده تو روبخدا بسه دیگه
عجایب شهر۱۰۲۱۸۶۹۱۴:۳۹:۲۲ ۱۳۹۸/۵/۵
ایشان عزم جدی مبارزه با فساد دارند.
ناشناس۱۰۲۱۸۷۴۱۴:۴۴:۳۱ ۱۳۹۸/۵/۵
نمیبایست لیس حقوق مدیران منتشر کنه حالا به همین گناه باید کنار گذاشته شود
اشنا۱۰۲۲۵۹۳۲۲:۱۰:۱۳ ۱۳۹۸/۵/۵
متاسفم برای بازرسی که بخاطر مبارزه با نجومیا میخواد بیرونش کنه اگر راست باشه واقعا ؟!
زارع۱۰۲۱۸۹۱۱۴:۵۲:۱۱ ۱۳۹۸/۵/۵
برداشت بنده از مصاحبه تلویزونی ایشان بسیار مثبت بود. ایشان جوانی با انگیزه بالا جهت کار و مبازه با فساد، بهرمند از ذهنی منطقی و محاسبه گر، پاکدست و شجاع مینمودند.بیم آن میرود این اشکال وارد شده ، بهانه ای باشد برای جلوگیری از کوششی که ایشان در شناسایی رانت خواران و برخورد با آنان داشته است.
ناشناس۱۰۲۱۹۵۴۱۵:۱۸:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۵
آهان چون دست غارتگران اموال بازنشسته ها رو رو کرد دیگر صلاحیت ندارد سازمان زمانی که اموال بازنشسته ها را به تاراج می بردند کجا بود ...
محمد۱۰۲۲۰۱۵۱۵:۴۱:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۵
کلا باید با این وزیر مقابله کرد
ناشناس۱۰۲۲۰۶۷۱۶:۰۳:۴۶ ۱۳۹۸/۵/۵
خوشحال بودیم بالاخره یک مسئول پاک و باسواد و کاری و غیر دزد و دست پاک داریم.............
مهدیار۱۰۲۲۰۹۵۱۶:۱۶:۱۰ ۱۳۹۸/۵/۵
آقای صالحی جزئیات حقوق و مزایای دریافتی مدیران ارشد صندوق و هلدینگها را منتشر کرده است: "جرمش این بود .. البته الزما شاید مدیر بسیار توانمندی نباشد اما حتما از نماینده سابقی که با مدرک لیسانس به طور متوسط ماهانه بیش از 50 میلیون تومان گرفته ناتوان‌تر نیستند
ناشناس۱۰۲۲۱۰۶۱۶:۲۲:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۵
داشتن ژن خوب و بند «پ» از همه شرایط مذکور مهمتر است که ایشان دارند.
آشنا۱۰۲۲۱۷۶۱۶:۵۱:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۵
آقای صالحی پسرم گفتم لانه زنبوران رابهم نریز،سروصا شان عذاب آوره،
ناشناس۱۰۲۲۱۷۷۱۶:۵۱:۳۸ ۱۳۹۸/۵/۵
عاقبت افشای حقوق نجومی همین است
ناشناس۱۰۲۲۲۸۹۱۸:۰۰:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۵
این همه نخبه گی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فقط سه مورد نتایج کارهاش عنوان بشه !!! فقط
ناشناس۱۰۲۲۳۲۵۱۸:۳۳:۳۱ ۱۳۹۸/۵/۵
چرا سازمان بازرسی در مورد نجومی بگيران صندوق و شرکتهای تابعه که ليستشان را آقای صالحی منتشر کرده، کاری انجام نميدهد؟
ناشناس۱۰۲۲۴۸۰۲۰:۴۸:۲۲ ۱۳۹۸/۵/۵
مشکلش اینه که حقوقهای نجومی مدیرهای زیر مجموعه صندوق را بر ملا کرد
ناشناس۱۰۲۲۶۵۲۲۲:۵۲:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۵
معلوم نیست چرافقط از شریعتمداری وامثال وی که سال هاست باضعف مدیریت ،ازین وزارتخانه به آن وزارتخانه میآیندومیروندودست از سر مملکت برنمی دارند استفاده میشود؟ بنظرمیرسد شریعتمداری درانتصاب آقای میعاد صالحی ..
)بازنشسته مظلوم۱۰۲۲۶۷۲۲۳:۱۲:۱۰ ۱۳۹۸/۵/۵
سلام حالاکه دستان ..ی رو ازحقوق های نجومی قطع کرده راه درست رو میره میخوان برکنارش کنند خدا....
حاجی۱۰۲۲۷۱۹۲۳:۳۹:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۵
بله مشخصه که..یک جوان نخبه وانقلابی جلوی فساد وحقوق های نجومیتون را گرفته. این دست خداست از دست خدا فراری نیست. ایشون باید درهمین جایگاه بمانند. ما باز نشستگان از ایشان حمایت میکنیم. ومن الله توفیق
ناشناس۱۰۲۲۷۹۶۰۰:۵۹:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۶
بابا ول کنید این حرفا رو مردم از گرسنگی دارند میمیرند واز اوضاع اسفناک وبعد اقتصادی در عذابند وحال یک مدیر خدایی و کاملا پاک وتسلط کامل به تمام امور پیدا شده وچون داره اوضاع د.. را به هم می ریزه می خواهید از صفحه مدیران با اخلاص دور کنید مردم این قدرکه شما حساب می کنید بیشعور ..نیستند وتا حالا هم که صبر پیشه کردند ومی کنند وچیزی نمی گویند فقط .فقط به خاطر رهبرشان ودینشان هستش به خدا پناه ببرید که در جهان آخرت وروز قیامت سربلند باشید اگه اعتقاد دارید هر چند بعضی مسولان کج فهم هستند وفقط آمدند پست بگیرند وحقوق بیت المال را بچاپند واز نماز واعمال خداوند در این مسئولان خبری نیست این را به صراحت بیان کردم چون به عینه دیدم از یک مسئول بلند مرتبه در .. را برعهده داشت.
ناشناس۱۰۲۲۸۰۰۰۱:۰۸:۲۴ ۱۳۹۸/۵/۶
اون 5 شرط چیه؟ بگین بدونیم چطور کارشناسی حقوق قضایی آن شرطها را داشته و ایشون ندارند؟
ناشناس۱۰۲۲۸۰۵۰۱:۲۲:۱۲ ۱۳۹۸/۵/۶
بنده یک بازنشسته ی فرهنگی هستم فقط همان یک سال اول کارم چیزی حالیم نبود واز سال بعد تمام ریز ودرشت کارها دستم آمد به خداوندی خدا وبه ارواح طیبه ‌شهدا قسم یاد می کنم که دیدم چه طور به حقوق بیت المال دست درازی می شد ودارد می شود واین را پایانی نیست .زمانی که هنوز سیستم دستی بود در آن اداره دیدم که چه طور حساب ها را دستکاری می کردند .بودجه می گرفتند همش الکی این را به عینه مشاهده کرده که با دستور رئیس اداره وقت که خودش هم در جریان بود وخبر داشت تمام اسناد را پاره کردند وبعدها شنیدم به طور ناحق گرفتند وخوردند بارها وبارها که با چندی از مسوولان که آشنایی کامل داشتم وهمشهری هم بودم در کسوت رئیس و...تا پاسی از شب می نشستند ومردم را به باد مسخره می گرفتند بله برخی از اینا هستن مسوول یک کشور انقلابی وشهید داده وحال یک حرف حق بزنیم واعاده حق بکنیم در جواب می گویند مقصر اصلی شما یعنی خانواده های شهدا وغیره هستید اگه به جبهه نمی رفتند جنگ خاتمه پیدا می کردند یعنی منظورشان ‌این بودو که انقلاب نیست ونابود می شد وحکومت کمونیستی پا می گرفت وامروز هم برخی همین افراد .. پست های کلیدی را در دست دارند ونمی خواهند غیر از خودشان کسی حکومت کند.‌و مسولان پاک دست وانقلابی را به چشم بد ومزاحم به حساب می آورند.
صابر۱۰۲۲۸۴۷۰۳:۴۶:۳۶ ۱۳۹۸/۵/۶
به خدا میدونستم که به زودی علیه این جوون پاک توطئه میشه. وقتی که .. آره این جوان رااخراج کنید چون نمیذاره راحت بخورید
بازنشسته۱۰۲۲۸۶۰۰۵:۴۱:۳۶ ۱۳۹۸/۵/۶
اين جوان چون باج نميده و ...باحقوق نجومي مبارزه ميکنه .نماينده که خود دندانپزشکي داره مخالفش ميشه کساني که منشا تمام دندان درديهاي ملت هست .
ع۱۰۲۲۹۲۵۰۷:۴۰:۵۱ ۱۳۹۸/۵/۶
سازمان بازرسی صندوق خیلی کار بدی کرده
ع۱۰۲۲۹۲۷۰۷:۴۷:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۶
سازمان بازرسی باید محاکمه بشه که تازه یادش افتاده که صالحی غیر قانونی اومده چرا مردم رو آنقدر بد بین میکنید
زینب۱۰۲۳۲۲۸۱۰:۱۴:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۶
هر کسی که با وزرا و برخی نماینده های خطا کار درافتاد ورافتاد میکنند واسه مردم کار کردن در این دولت عاقبتش همینه درست مثل فتاح ما مردم نباید هر پرت هایی رو باور کنیم هر کسی رو که این دولت بگه بده باید بدونیم واسه مردم داره کار میکنه و اجازه خوردن رو ازشون گرفته
ناشناس۱۰۲۳۲۴۱۱۰:۱۹:۵۲ ۱۳۹۸/۵/۶
واقعا باید خیلی ساده بود که نفهمید صالحی به چه دلیلی حقوق دیگران را فاش کرد. چند صباحی بعد ایشان را درمقام وزارت خواهیم دید
Mohi۱۰۲۳۶۳۹۱۳:۰۴:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۶
پاک بودن دراین زمانه جرم است.میعاد جان.
ناشناس۱۰۲۳۶۴۵۱۳:۰۵:۵۱ ۱۳۹۸/۵/۶
خوشحال بودیم یک جوان پاک و دلسوز مسئولیت صندوق بازنشستگی به عهده گرفت ..عصبانی هستند فساد و رانت خواری آقایان را رو کرد مدرک ایشان بهانه کردند مدرک خود آقایان چی هست دیپلم ردی یا لیسانس مدیریت ...معلومه نخبه پاک با اینها ..
فاطمه محمدی بازنشسته۱۰۲۳۸۲۹۱۴:۳۳:۲۸ ۱۳۹۸/۵/۶
آقای صالحی دلشون سوخت ..چون دست ..ها رو کردی چرا .. حالا یکی .. بیارن حق این بازنشسته ها بخورند آنها ماهی ۶۰ میلیون حقوق به بالا حقوق بگیرن من بازنشسته ۱۴۰۰۰۰۰ تومان حقوق بگیرم بازم مواظب خودت باش..
زهرا۱۰۲۳۸۷۰۱۴:۵۸:۱۲ ۱۳۹۸/۵/۶
تو رو خدا دقت کنید حالا که مدیر دل سوز میاد حالا برای برکناری نقشه میکشن .بگذارید تو رو خدا کار کنه .حالا اگه ی فرد اختلاس گر بود همه ساکت میشدند.عجب روزگاری !!!!!!!
بازنشسته۱۰۲۴۰۴۶۱۶:۴۷:۲۲ ۱۳۹۸/۵/۶
آقای صالحی چه در مقام باشد و نباشد مدیر پاکدامنی و پاکدستی معروف شده خوش بحال پدر ومادرش چنین فرزندی به جامعه تحویل داده

پربحث‌های امروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 6. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 7. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 8. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 9. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 10. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 11. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 12. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 13. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 14. تردید دولت در سفر به نیویورک

 15. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 16. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

 17. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 18. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 19. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 20. واکنش وزیر ارشاد به درخواست کارگردان رستاخیز

 21. جودوی ایران تعلیق شد؟

 22. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 23. روحانی: مبارزه با دلار در حال شروع شدن است/ دشمنان منطقه از پاسخ یمنی‌ها درس بگیرند/ ایران ملت دیپلماسی و مذاکره است

 24. پدر قربانی برق‌گرفتگی در آزادی: از خون پسرم نمی گذرم/ مقصر را معرفی کنید

 25. تیزر «ماجرای نیمروز: رد خون» منتشر شد  

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 2. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 5. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 6. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 7. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 8. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 9. واکنش «محمدعلی الحوثی» به سخنان «پوتین»

 10. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 11. ترامپ: دنبال رویارویی نظامی با ایران نیستیم/ به نظر می‌رسد ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است

 12. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 13. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 14. ترامپ: ترجیح می‌دهم با روحانی دیدار نکنم

 15. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 16. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 17. ترامپ: سعودی‌ها برای تامین امنیت خود باید پول بیشتری بدهند

 18. عکس جنجالی بازیکنان استقلال با پیراهن دختر آبی  

 19. شکاف میان مردم و دولت آمریکا / رویای «لینکلن» تعبیر نشد

 20. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 21. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 22. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 23. مرگ یک پسر بچه‌ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق‌گرفتگی/ "مقصر" کیست؟

 24. اسلحه عجیب اراذل و اوباش تهرانی!  

 25. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 10. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 11. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 12. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 13. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 14. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 15. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 16. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 17. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 18. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 19. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 20. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 21. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 22. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 23. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 24. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 25. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

پربحث‌های امروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 3. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 4. ماجرای قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین چیست؟

 5. بلژیک به اینستکس پیوست

 6. پول صرفه‌جویی قبض برق کجا خرج می‌شود؟

 7. نوبخت: مطالبات گندم‌کاران پرداخت شد

 8. نرخ پیشنهادی خرید تضمینی گندم اعلام شد

 9. جواب اعتراض کارگران برخورد تند نیست  

 10. وزیر صمت: خودروسازان فروش اموال مازاد را جدی گرفته‌اند

 11. سقوط شاخص بورس از کانال ۳۰۰ هزار واحد

 12. آخرین قیمت انواع سکه در بازار + نرخ دلار

 13. لایحه حمایت از سهامداران خرد تصویب شد

 14. صدور ۱.۲ میلیون قبض پیامکی برق در تهران

 15. هزینه خرید وام مسکن به زیر ۱۰ میلیون برگشت

 16. زنگنه: نباید از نفت به عنوان سلاح استفاده کرد

 17. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 18. قیمت نفت کاهش یافت

 19. جدول/ آخرین قیمت دلار، پوند و یورو

 20. تخلفات میلیاردی سازمان هدفمندی یارانه‌ها

 21. اهمیت غرفه سازی نمایشگاهی

 22. یارانه واقعی کم درآمدها چقدر است؟

 23. موافقت بانک مرکزی با وام تکمیلی ساخت مسکن زلزله‌زدگان

 24. آخرین قیمت آپارتمان در تهران  

 25. قیمت خودروهای شاسی‌بلند در بازار  

پربحث‌های دیروز

 1. قیمت دفتر دانش‌آموزی اعلام شد

 2. قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین شایعه بود؟

 3. افزایش جزئی قیمت سکه در بازار / دلار ۱۱۴۰۰ تومان شد

 4. فاصله زیاد حداقل دستمزد با معیشت کارگران

 5. چه کسانی باید منتظر حذف یارانه‌ها باشند؟

 6. قیمت سبد نفتی اوپک به مرز ۶۷ دلار رسید

 7. مشاغلی که باید سامانه صندوق فروش نصب کنند؛ از وکلا و دفاتر استاد تا مشاوران

 8. مرغ چقدر قیمت خورد؟

 9. معاون بانک مرکزی برکنار شد

 10. راه حل وزیر نیرو برای تامین آب صنعت

 11. تلاش هند برای افزایش واردات نفت از روسیه

 12. قیمت خودروهای سایپا در بازار

 13. قیمت محصولات ایران‌خودرو در بازار

 14. موافقت رهبری با برداشت ۳۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای راه‌آهن زاهدان

 15. جدول/ قیمت خودرو‌های پرفروش بازار  

 16. شاخص بورس ۳۸۳۴ واحد افت کرد

 17. از طرح ساماندهی بازار خودرو چه خبر؟!

 18. تغییرات جدید در نحوه خرید بنزین در راه است

 19. راه‌اندازی خط اعتباری ۴۰۰میلیارد دلاری ایران و چین

 20. اقتصاد دنیا بدون نفت خلیج فارس چقدر دوام می‌آورد؟

 21. صادرات نفت سبک عربستان متوقف شد

 22. قیمت دلار و یورو در صرافی‌ها + جدول

 23. فریب پیامک‌های کارت سوخت را نخورید

 24. کاهش ۷ درصدی واردات در ۵ ماهه امسال

 25. یارانه‌ها امشب واریز می‌شود

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 3. نامه زاکانی به رئیس قوه قضائیه؛ سیاست های غلط دولت بیشتر ذخایر ارزی را بر باد داد/ برای ده ها میلیارد دلار دادخواهی کنید

 4. با زندگی مردم چه کردیم؟/ آرزویی که بی‌خانمان‌ها باید به گور ببرند+ نمودار

 5. درآمد روزانه صد هزارتومانی جوان لیسانسه از فروش سبزی با فرغون

 6. جزئیات انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی کشور

 7. جزئیات واردات کالا‌های اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی/ ارزی که مشکل ساز شد!

 8. چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟

 9. با ۳۰۰ میلیون می‌توان در تهران خانه‌ خرید؟ / آینده بازار مسکن چگونه است؟

 10. برای خانه‌های ۳۰ متری در تهران تقاضا وجود دارد؟

 11. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 12. پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی حق کمیسیون مشاوران املاک!

 13. فروش سیمان صادراتی ۷۰ دلاری به قیمت ۲۰ دلار

 14. ورود ۳ خودروی جدید به بازار تا پایان سال؛ وعده‌ای که عملی می‌شود؟

 15. واردات برنج همچنان ممنوع است

 16. ریزش سراسری معاملات مسکن/ آرامش بازار مشروط است

 17. آنچه باید درباره آرامکوی عربستان، بزرگترین شرکت نفت جهان بدانید

 18. جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان‌دریا را نقض نکرده است

 19. اعلام شرایط فروش نقدی ۴ محصول سایپا

 20. سندی دیگر برای اثبات شکست تحریم‌های آمریکا

 21. سهم کارت سوخت جایگاهداران باز هم کم می‌شود؟

 22. جریان انحرافی در بازار مسکن

 23. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 24. قیمت دفتر دانش‌آموزی اعلام شد

 25. قیمت برق با حذف قبوض کاغذی تغییر می‌کند؟

آخرین عناوین