رئیس دستگاه قضا: هیچ گونه ناسلامتی را در دستگاه قضا بر‌نمی‌تابیم/ کسانی ‌می‌خواهند شرایط اقتصادی کشور را ناسالم کنند

گروه سیاسی الف،   3980503132
رئیس دستگاه قضا: هیچ گونه ناسلامتی را در دستگاه قضا بر‌نمی‌تابیم/ کسانی ‌می‌خواهند شرایط اقتصادی کشور را ناسالم کنند

رئیس قوه قضائیه گفت: به ‌همکاران در دستگاه قضا تاکید کرده‌ایم که هیچ گونه ناسلامتی را بر‌نمی‌تابیم و رفتارمان در مواجه با آن شدید خواهد بود.

به گزارش تسنیم، ‌حجت‌‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز  در دیدار با دیدار قضات و کارکنان دستگاه قضایی خراسان رضوی اظهار داشت: باید تلاش کنیم ورود پرونده به دادگستری کاهش یابد و آن دست مسائلی که می‌تواند بدون ورود پرونده به دادگستری حل شود حتما باید به راهکارهایی غیر از ورود پرونده به دادگستری فکر کرد.

وی با اشاره به کارهایی که می‌شود  در جهت کاهش جرم و جنایت در جامعه است، گفت: از گسترش معنویت و اخلاق گرفته تا بسیاری از راهکارها و ساز و کارهایی که می‌تواند در جهت کاهش ورودی پرونده به دادگستری موثر باشد باید همه آن‌ها را اقدام کرد، کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضا یک راهکار ندارد، چند ضلعی است و باید همه آن به کار بیاید تا منجر به کاهش ورود پرونده به دادگستری شود.

رئیس قوه قضائیه در ادامه خاطرنشان کرد: این 9 درصد کاهشی که در سال جاری نسبت به پرونده‌ها ایجاد شد با یک برنامه‌ریزی جامع و پیگیر باید به یک جریان فراگیر برای کاهش ورودی پرونده به دادگستری تبدیل شود.

رئیسی اضافه کرد: آقایون هم در این مسائل، حتما منتظر دستورالعملی از تهران نباشند، با یک سری ابتکاراتی که در استان‌ها و شهرستان‌ها انجام می‌دهند خیلی از مسائل حل می‌شود، گاهی ابتکاراتی در شهرستان‌ها و استان‌ها انجام می‌شود که بسیار قابل توجه است، لذا ضمن اینکه از نظر سازمانی باید منتظر دستورات از تهران بود اما در ابتکار و خلاقیت باید مدیران و قضات در بخش‌های مختلف کارهایی را انجام دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: امروز ابتدای ساعات اداری به یکی از مجموعه‌های قضایی در مشهد سر زدم، البته دوستان به خاطر آمدن به این جلسه نبودند، اما بعضی از همکاران ابتکاراتی داشتند که توصیه کردم به دیگران و سایر استان‌ها منتقل کنید، مشکلاتی هم بود که به آن اشاره می‌کنم.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: اینکه فقط به آمار بسنده بشود صحیح نیست، ما آمار و عدد را یک شاخص مهم می‌دانیم و نمی‌شود از دستور خارج کرد اما فقط آمارگرایی و آمارزدگی امر نادرست و نا صحیحی است.

رئیسی ادامه داد: گاهی یک پرونده داریم که ساعت‌ها، روزها و هفته‌ها وقت قاضی را به خودش اختصاص می‌دهد، شاید یک پرونده باشد اما صدها پرونده تلقی می‌شود؛ حتما باید به کیفیت در کنار کمیت توجه بشود و بهره‌وری هم بر این اساس مورد توجه قرار بگیرد که این مورد تاکید ما است.

رئیس قوه قضائیه در ادامه خاطرنشان کرد:  اسناد رسمی باید به عنوان یک موضوعی از نظامات اجتماعی در نظر گرفته شود و این نظم در اسناد است، اگر این نظم را در جامعه حاکم نکنیم ، تثبیت مالکیت نخواهد شد، و حقوق افراد ضایع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حتما باید  به دنبال این برویم که اسناد رسمی بشود، گفت:  در مسائل شرعی و قانونی ما نسبت نظامات اجتماعی یک جایگاهی وجود دارد که برای نظم در جامعه، نظم اسناد، اجازه نمی‌دهد افراد به حقوق دیکران تعدی بکنند.

رئیسی در ادامه گفت: از دیگر تاکیدات قوه قضائیه کاهش جمعیت کیفری است که یکی از سیاست‌های مهم این دستگاه می‌باشد؛ قضات باید در جایی که اختیار دارند و حدود قانون اجازه می‌دهد حد المقدور حکم بازداشت صادر نکنند تا به زندان روانه شوند.

رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر بحث سلامت اداری برای جمیع دستگاه‌ها و ادارات کشور و به ویژه دستگاه قضاست که در دیدار اخیر دست‌اندر‌کاران دستگاه قضا با مقام معظم رهبری این مسئله مورد تاکید ایشان بود و ما هم به دوستان و همکاران در دستگاه تاکید کرده‌ایم که هیچ گونه ناسلامتی را بر نمی‌تابیم و رفتارمان در مواجه با آن شدید خواهد بود همچنین باید تلاش کنیم تا با اقدامات و تصمیمات مان زمینه‌های فساد و ناسلامتی را از بین ببریم.

وی با طرح سئوال این که برای مثال اگر در دستگاه شخصی مفسد شناخته شد آیا اعلان و تنبیه وی برای عموم جامعه موجب تضعیف یا تقویت دستگاه قضا می‌شود؛ تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که فساد در کوتاه‌ترین از سطح آن نباید وجود داشته باشد اما اگر شخصی مفسد در دستگاه را شناسایی کردیم و آن را اعلام کردیم قطعا موجب تقویت دستگاه قضا خواهد شد چرا که معتقدیم مردم این رفتار و شفافیت را دوست دارند و باید نگاه مردم و نخبگان را به عملکرد قوه قضائیه را در برهه‌های مختلف بررسی کرد.

رئیسی اضافه کرد: برای مثال در پرونده شرکت پدیده مردم پرسش‌های بسیاری دارند و من خود شاهدم که هر جا مردم مرا می‌دیدند در این باره سئوال می‌پرسیدند در اینجا لازم می‌دانم از زحمات قاضی و همکاران محترم درباره این پرونده و حکم 500 صفحه‌ای آن که یکی از احکام بی‌نظیر دستگاه قضایی است تشکر کنم اما باید توجه داشت باید به اذهان و افکار عمومی پاسخ داد و در این امر باید صدا و سیما، رسانه ملی، دیگر رسانه‌ها دخیل شوند تا ابعاد این قضیه و سایر پرونده‌ها برای مردم تبیین شود.

رئیس دستگاه قضا در ادامه تصریح کرد: تعدادی از همکاران درخواستی مبنی بر تعطیلی پنجشنبه‌های شعب در استان خراسان رضوی را داشتند که باید بگویم باید بر اساس اقتضائات شرایط کاری فعالیت کرد پس در نتیجه با این حجم از پرونده و لزوم رسیدگی به آن‌ها این درخواست فعلا مورد رضایت ما نیست و باید هر چه می‌توانیم کار کنیم همچنین یکی از عزیزان درباره دستیار قضایی سئوال فرمودند که باید بگویم که در حال پیگیری پیشنهاد دستیار قضایی هستیم.

وی در ارتباط با سوالی نسبت به شورای حل اختلاف افزود: حل اختلاف امری است که ریشه در باورهای دینی و ملی ما دارد و بنا ما نیز تقویت شوراهای حل اختلاف است در ابتدا قرار بود شوراهای حل اختلاف افتخاری باشد اما با سپردن بخشی از کار دستگاه قضا به این شورا ها به وضعیت دیگری تبدیل شد که ما در حال حل این مسئله هستیم و جای نگرانی نیست.

رئیسی در ادامه اظهار داشت: در سال رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی هستیم، به عقیده من باید هر دستگاهی به مقتضای مسئولیتش نسبت به اجرای این شعار اهتمام ورزد دستگاه قضا نیز به مقتضای مسئولیتش سعی بر اجرایی کردن و حمایت از شعار سال دارد و یکی از مسئولیت‌های ما برخورد با مفسدان اقتصادی و کسانی که می‌خواهند شرایط اقتصادی کشور را ناسالم کنند است به همین جهت در سازمان بازرسی کل کشور دفتر امنیت سرمایه گذاری را نیز بر قرار شده است.

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: خصوصی سازی امری است که باید صورت پذیرد و در برنامه های توسعه نیز به آن تاکید شده ‌اما شاهدیم این روند کند و دولت‌ها نقش تصدی‌گری ایفا می‌کنند؛ دولت نباید نقش تصدی‌گری بر عهده داشته باشد فلذا باید از تصدی‌گری دولت بکاهیم و خصوصی‌سازی واقعی را انجام دهیم؛ نحوه خصوصی‌سازی نباید به گونه‌ای باشد که حرف و حدیث و شبهه‌ای در آن وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: مردم گله مندند و حق هم دارند اما وظیفه ما این است که کارهایی که حداقل به عهده و وظیفه ما است را به خوبی و دقت و صحیح انجام دهیم و این در پی اقدام عملی، میدانی، سعی و تلاش صورت می پذیرد ؛امید مردم به اجرا و پیگیری عدالت در دستگاه قضا باید به گونه‌ای باشد که موجب اعتماد مردم به ما شود نه دوری از ما فلذا سعی کنید با رفتار و کارهایی در راستای عدالت موجب رضایت مردم و خداوند متعال شوید.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 3. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 4. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 5. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 6. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 7. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 8. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 9. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 10. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 11. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 12. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 13. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 14. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 15. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 16. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 17. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 18. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 19. جانشین «جان بولتون» منصوب شد

 20. تردید دولت در سفر به نیویورک

 21. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 22. ترامپ: گزینه‌های زیادی درباره ایران داریم/تحریمشان می‌کنیم

 23. پامپئو در جده: در تلاش برای تشکیل ائتلاف علیه ایران هستیم

 24. چرا نمایندگان به طرح دوفوریتی شفافیت آرای نمایندگان مجلس رای ندادند  

 25. جودوی ایران تعلیق شد؟

پربحث‌های دیروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 6. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 7. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 8. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 9. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 10. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 11. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 12. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 13. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 14. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 15. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 16. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 17. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 18. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 19. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 20. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 21. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 22. جانشین «جان بولتون» منصوب شد

 23. تردید دولت در سفر به نیویورک

 24. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 25. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 10. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 11. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 12. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 13. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 14. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 15. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 16. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 17. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 18. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 19. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 20. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 21. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 22. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 23. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 24. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 25. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

پربحث‌های اخیر

 1. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 2. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 3. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 4. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 5. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 6. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 7. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 8. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 9. تردید دولت در سفر به نیویورک

 10. چرا نمایندگان به طرح دوفوریتی شفافیت آرای نمایندگان مجلس رای ندادند  

 11. روحانی: مبارزه با دلار در حال شروع شدن است/ دشمنان منطقه از پاسخ یمنی‌ها درس بگیرند/ ایران ملت دیپلماسی و مذاکره است

 12. فرهنگ مقاومت در مسیر جهانی شدن

 13. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 14. رئیس سازمان بسیج: افزایش گردان سایبری سبب رسیدن صدای انقلاب به دنیا می شود

 15. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 16. قاضی‌زاده: اعتراض علی مطهری برای حضور در تلویزیون منتفی است

 17. سفیر جدید سوئد در تهران رونوشت استوار نامه خود را تقدیم ظریف کرد

 18. توضیحاتی در خصوص آزادی سعید مرتضوی

 19. صفار هرندی: اصلاح‌طلبان از رای‌آوردن لیست‌شان در تهران پشیمانند

 20. امیرعبداللهیان: عربستان پاسخ کوبنده‌ای دریافت کرد

 21. اختصاص تسهیلات برای تکمیل طرح ریلی چابهار به زاهدان

 22. دو اشتباه بزرگ آقای ناطق نوری در انتخابات سال 1376/برخی کارها نیاز به دستور صریح رهبری ندارد

 23. آیت‌الله نوری همدانی: نباید تحریم‌ها را بهانه‌ای برای برخی مشکلات کشور بدانیم

 24. ظریف: ترامپ حتی برای امضایش هم ارزشی قائل نیست

 25. ماجرای وثیقه ۲۰ میلیاردی یک دهه هفتادی برای شبنم نعمت‌زاده

پربحث‌های دیروز

 1. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 2. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 3. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 4. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 5. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 6. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 7. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 8. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 9. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 10. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 11. تردید دولت در سفر به نیویورک

 12. چرا نمایندگان به طرح دوفوریتی شفافیت آرای نمایندگان مجلس رای ندادند  

 13. روحانی: مبارزه با دلار در حال شروع شدن است/ دشمنان منطقه از پاسخ یمنی‌ها درس بگیرند/ ایران ملت دیپلماسی و مذاکره است

 14. رئیس سازمان بسیج: افزایش گردان سایبری سبب رسیدن صدای انقلاب به دنیا می شود

 15. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 16. قاضی‌زاده: اعتراض علی مطهری برای حضور در تلویزیون منتفی است

 17. سفیر جدید سوئد در تهران رونوشت استوار نامه خود را تقدیم ظریف کرد

 18. توضیحاتی در خصوص آزادی سعید مرتضوی

 19. صفار هرندی: اصلاح‌طلبان از رای‌آوردن لیست‌شان در تهران پشیمانند

 20. امیرعبداللهیان: عربستان پاسخ کوبنده‌ای دریافت کرد

 21. اختصاص تسهیلات برای تکمیل طرح ریلی چابهار به زاهدان

 22. دو اشتباه بزرگ آقای ناطق نوری در انتخابات سال 1376/برخی کارها نیاز به دستور صریح رهبری ندارد

 23. آیت‌الله نوری همدانی: نباید تحریم‌ها را بهانه‌ای برای برخی مشکلات کشور بدانیم

 24. ظریف: ترامپ حتی برای امضایش هم ارزشی قائل نیست

 25. ماجرای وثیقه ۲۰ میلیاردی یک دهه هفتادی برای شبنم نعمت‌زاده

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 5. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 6. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 7. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 8. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 9. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 10. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 11. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 12. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 13. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 14. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 15. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 16. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 17. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 18. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 19. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 20. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 21. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ایران، بهشت پزشکان است/ با اجبار قانونی نمی‌توان کودک‌همسری را از بین برد/ چرا اصلاح‌طلبان مجلس مطالبه شفافیت ندارند؟

 22. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 23. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 24. اتمام حجت رئیسی درباره برخورد با مفاسد اقتصادی در حضور سران قوا

 25. ایزدی: آمریکا به دنبال تضعیف ابزارهای قدرت ایران است/ خبر موافقت ترامپ با پیشنهاد خط اعتباری مکرون درست نیست

آخرین عناوین