زن و مردی که شبانه ۷۰۰ خودرو ثبت نام کردند!

گروه سیاسی الف،   3980502055 ۲ نظر، ۱۳ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه متاسفانه عزم جدی در بخش عمده‌ای برای مبارزه با فساد نیست گفت: ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و قوه قضائیه دارد زحمت می‌کشد اما عزم جدی در همه دستگاه‌ها نیست.

به گزارش فارس، عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در برنامه «فرمول یک» درباره مفسدین مالی گفت: اولین فساد مالی که رسانه‌ای شد و ما در قوه قضائیه پیگیر آن بودیم مربوط به دهه 70 و فاضل خداداد و مرتضی رفیق دوست برادر محسن رفیق دوست به مبلغ 123 میلیارد تومان بود. آن زمان با 17 هزار تومان می‌شد یک ماشین خرید. خداداد اعدام و رفیق دوست به حبس طولانی محکوم شدند. آن زمان هم اعتراضاتی بود که چه حبسی و چرا ایشان بیرون هستند؟ می‌گفتند رفیق دوست سفر می‌رود، مامور خرید است و همیشه در مرخصی است.

وی افزود: وی در زندان مثل یک زندانی عادی نبود و اعتراضات به حوزه ریاست زیاد می‌آمد که ما هم زندانی داریم و مرخصی می‌خواهیم. به هر حال او مجازاتش را تحمل کرد و رفت. خداداد هم مسئله اخلاقی و منافی عفت هم داشت که اعدام شد. عدد اختلاس این 2 در مفاسد اقتصادی رقم جدیدی به حساب می‌آمد و آن زمان با 150 میلیون بهترین خانه را در بهترین جای شمال تهران می‌شد خرید.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال مجری که چه کنیم تا امثال شهرام جزایری و بابک زنجانی را نداشته باشیم، از اینکه هیچوقت این مسائل تحلیل و بررسی نشده انتقاد کرد و گفت: هرچه بابک زنجانی داشته گرفته اند و حقا وزارت نفت در این مسئله تمام قد ایستاده و اموال رسمی از او پس گرفته شده اما عدد آنچنانی نشده است.

وی درباره شهرام جزایری اظهار کرد: درباره او مسائل فراتر رفت و اینطور نبود که رشوه ای بدهند و تمام شود، بلکه در حالی که قبلا محدوده فساد در بانک بود، پا را فراتر گذاشتند و با مجلس رفت و آمد کردند، آنها قوی تر شدند و حتی می خواستند قوانین را به نفع خود تغییر بدهند. سرانجام هم قانونی در مجلس ششم تصویب شد که فساد را در کشور روان کرد. بر طبق این قانون وقتی فردی می گوید می خواهم واحد تولیدی لباس راه اندازی کنم و 2 میلیارد وام نیاز دارم، بدون تحقیق به او وام می دهند بدون اینکه حتی سند یا سفته ای از او بخواهند.

یوسفیان تصریح کرد: با همین شیوه سه میلیون هکتار زمین در این کشور واگذار شده است. با دید مثبت بگوییم 2 میلیون از آن به دانشگاه و فضای درمانی تبدیل شد اما یک میلیون به افراد و اشخاصی واگذار شد که برج سازی کردند. این افراد در جاهایی مثل شهرداری بودند که قدرت داشتند مشکلاتشان را حل کنند و کارهای غیرقانونی شان را جلو ببرند. اما هیچکس در کشور نگفت چرا؟ یک فساد اقتصادی یعنی ریالی و ارزی در کشور از بابک زنجانی تا دیگران امکان ندارد پیدا کنید که از بانک عبور نکند.

این نماینده مجلس درباره اعدام امیرمنصور آریا بیان کرد: اعدام نظر قاضی بود و فساد اقتصادی اگر در حد نابودی نسل باشد و کسی پول بگیرد اشتغال ایجاد نشود و... این حکم داده می شود. سه هزار میلیارد در این پرونده حساب رسی شده بود و خیلی ها آنچنان در این مسئله غرق شده بودند که یکی در یک شهر کوچک هم به اعدام محکوم شد البته او اعدام نشد اما خیلی ها برای سودهای بانکی درگیر شده بودند و اینها فساد را بسط داده بودند.

وی در پاسخ به مجری درباره ماجرای خاوری تاکید کرد: ایشان تصور نمی کرد مشکلی پیدا کند اما پس از باز شدن پرونده رییس بانک در خوزستان، دادسرای آنجا او را خواستند و بازجویی آنقدر طول کشید که غروب شد. بازپرس می خواست او را در خوزستان نگه دارد اما ایشان به دفتر رییس جمهوری سابق متوسل و توصیه شد که ایشان در دسترس هست، نگران فرار ایشان نباشید و اینگونه خاوری به تهران آمد.

یوسفیان ادامه داد: البته ممکن است این فرد از کارکنان دفتر نباشد و از اعضای دولت به حساب بیاید. ظاهرا اینجا مسئله در تهران مطرح نشده بود و در ادامه از آنجایی که هر دستگاهی در طول سال دعوتنامه های نشست خارجی دارد، خاوری دید جلسه ای دعوت است و به راحتی برای شرکت در اجلاسی در آلمان به ماموریت رفت. پسر او دارای آژانس بزرگ توریستی بود و به او کمک کرد. حتی در این ماجرا معلوم شد اینترپل هم گزینشی افراد را می گیرد و در حالی که به راحتی می تواند او را دستگیر کند اما این کار را نمی کند.

یوسفیان یادآور شد: آن عضو دولت هم همدست خاوری نبود و کسی تصور نمی‌کرد خاوری که مدیرعامل بانک ملی باشد چنین کاری کرده باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به مجری درباره فسادهای بانکی گفت: دستگاه های دولتی هر کدام رسالتی دارند، مثلا به بهداشت می ‌گوییم این را بگیر مردم را درمان کن، نیروی انتظامی این را بگیر امنیت مردم را تضمین کن. بانک ها هم اکنون 10 درصد امکان جابجایی تسهیلات را دارند و 90 درصد باقی مانده برای ارائه تسهیلات به مردم است، وقتی یک ایرانی سرش را روی بالش می گذارد باید امید داشته باشد که بانکی وجود دارد که فردا بتواند با وام گرفتن از آن نصف جهیزیه دخترش را تامین کند نه اینکه هیچ راهی نداشته باشد و بانکها هم با یکی زد و بند کنند و همه وام ها را به او بدهند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه مبلغ اختلاس‌ها از ابتدا آنچه اعلام می شود نیست و به مرور رشد می کند، در این خصوص توضیح داد: روز گذشته در خدمت معاون اول رییس جمهور بودیم و اسم فردی آمد که 30 هزار میلیارد تومان بدهکار است، رییس ستاد گفت اول بدهی این فرد مبلغ دیگری بود که سود، جریمه، سود جریمه، جریمه سود جریمه و... روی آن آمده و به این مبلغ رسیده است. این عدد برای مردم قابل تحمل نیست و به نقطه جوش هم رسیده است اما مبلغ وام ها اینگونه نبوده است و طرف زندگی اش را هم جمع کند نمی تواند چنین مبلغی را پس بدهد و وام اولیه او هم 10 هزار میلیارد بوده است.

یوسفیان ادامه داد: درباره بابک زنجانی وزارت نفت تهران را جارو کرد و فقط به 20 هزار میلیارد تومان رسید در حالی که او 2 میلیارد و 170 میلیون دلار بدهی دارد و با یک دستخط که به نام خودش هم نبوده است پول گرفته است به بانک مرکزی برده و یورو گرفته است و شماره حسابی داده که آن هم به نام خودش نیست داده. 4، 5 وزیر هم در زمان تحریم به عنوان نمایندگان ویژه دولت تصمیم گیر بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: درباره اکثر پرونده هایی که ورق می زنیم اینگونه است که طرف 2 میلیارد وام گرفته و کارشناس بانک یک خانه 500 میلیونی را برای او 3 میلیارد قیمت گذاری کرده است! در تحقیقاتمان متوجه شدیم وام های کلان را روسای بانک هایی داده اند که کمتر از یک سال به بازنشستگی شان مانده است بعد هم ما می آییم مماشات می کنیم. در حالی که مقام معظم رهبری بر عدم مماشات تاکید دارند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس درباره زندان VIP به مجری گفت: اینطور که می گویند نیست. بودجه ای که برای زندان است کم است اما زندانی که می آید وضع مالی اش خوب است، برای خودش تلفن جداگانه می گیرد تا وقت بقیه برای تلفن کردن بیشتر باشد! این افراد هزینه می کنند؛ مثلا می گویند من مریض هستم نمی توانم غذای زندان را بخورم و از بیرون برایش پیتزا یا کباب برگ می آورند!

یوسفیان درباره رواج پدیده سلطان در کشور و سلطان سکه توضیح داد: مردم بهترین محکمه هستند و افکار عمومی قضاوت صحیحی دارد و خائن و خائف را تشخیص می دهد؛ این اسم را هم مردم گذاشته اند. درباره سکه ما گفتیم هرکس توان مالی دارد بیاید سکه بخرد. به هر حال برخی تعداد بالایی سکه خریدند و من گفتم بیاییم سقف بگذاریم، گفتند اینگونه کسی که پول دارد همه کارگرهای میدان را جمع می کند و نفری 10 هزار تومان به آنها می دهد که با شناسنامه صف بایستند و برای او سکه بخرند. گفتیم بگذارید قشر ضعیف تر سکه بخرند حتی کسی که تحت پوشش کمیته امداد است به جای دریافت پول سکه بگیرد، یا کارگر به جای حقوق سکه بگیرد. توزیع این گونه سکه بازار را می شکاند اما سکه به کسانی فروخته شد که باعث شدند قیمت بالاتر هم برود و آنها را به خانه بردند.

وی درباره آخرین سلطانی که باب شده گفت: به شوخی می گویند سلطان پوشک. قیمت پوشک چند برابر شده است و او سود بسیاری کرده است.

این نماینده مجلس در پاسخ به سوال مجری مبنی بر اینکه واقعا ما کسانی را داریم که با سلامتی مردم هم بازی می کنند و به کودکان هم رحم نمی کنند، تصریح کرد: وزیر بهداشت و درمان می گوید فردی ارز برای فنر قلب گرفته اما طرف کابل برق وارد کرده و 10 ها نفر در بیمارستانها به همین خاطر می میرند تا این بی رحم سود کند.

یوسفیان یادآور شد: انتظار من از دولت این بود که برخورد قاطعی با بانک ها شود، 90 درصد کار بانک ها حل مشکلات اقتصادی کشور است و فقط 10 درصد باید کار مالی کنند. اما اکنون فقط 10 درصد دارد کار اقتصادی می کند؟ 42 میلیارد تومان ارز دولتی به 18 بانک داده اند تا اگر کسی دانشجو دارد به او ارز دانشجویی یا به دیگری ارز بیمار بدهند اما هیچوقت اعلام نشد این ارزها به چه کسی داده شده و همه بانک ها دارند مشکل آفرین می شوند. 11 میلیارد و 200 میلیون دلار به افرادی دادند و فقط 2 میلیارد لیست دادند و 9 میلیارد لیست نداده اند، اگر این مماشات نیست پس چیست؟

وی ادامه داد: رییس قوه قضاییه می گوید بانک ها اینقدر تجارت نکنید روی ریل مردم بیایید اگر سه ماهه این کار را نکنید عزل می شوید. اگر این تسری پیدا کند همه مشکلات حل می شود. 25 سال پیش اگر کسی اهل رشوه بود نمی گفتند رشوه خوار هستند می گفتند دزد است. اما اکنون می گویند فلانی چقدر بدبخت است هنوز مستاجر است و ماشین ندارد در حالی که دیگران سفر خارجی می روند. این نگاه و فرهنگ بسیار خطرناک است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس درباره وضعیت سیدهادی رضوی سرمایه گذار سریال شهرزاد که شنیده می شود در زندان نیست، توضیح داد: شاید بعضی از متهمان اگر در زندان باشند خیلی به سود نباشد مثلا یک نفر خسارتی به نظام یا فرد دیگری وارد کرده ما می دانیم او حالا مال و اموال دارد اما اگر او به زندان برود ممکن است آنها را جابجا کند یا از بین ببرد، بنابراین 20 میلیارد 10 میلیارد قرار برای او صادر می کنند و پول را می گیرند تا او آزاد و در دسترس باشد که فرار نکند. او متهم نبود. بعضی وقتها مصلحت در این است و در ابتدا موضوع جرم اینقدر بزرگ نیست اما متهم تا وارد دادگاه می شود جرم او زیاد می شود. به هر حال همه چیز در دست دادگاه است.

وی در پاسخ به این سوال مجری که چرا زنجانی اعدام نشد، گفت: اعدام قطعی به زنجانی داده اند اما اگر او اعدام بشود یا نشود و در قبرستان هم دفن شود چیزی عاید کشور نمی شود اما در رای او آمده اگر پول را برگرداند موجبات تخفیف می شود. این تدبیری بود تا بیت المال برگردد. البته او تا به حال همه را به بازی گرفته و این مبالغ را برنگردانده. به جز در داخل کشور که وزارت نفت پیدا کرده و به نام خودش کرده است. برخی کشورها در آسیای میانه چون تاجیکستان و گرجستان بود که زنجانی در آنها چند شرکت هواپیمایی داشت اما این کشورها تا دیدند او زندان است با ما همکاری نکرده، اموالش را مصادره کردند و خوردند و رفتند. همچنین آدرس بانکی در مسکو را دادند که وقتی مراجعه کردیم خانه بود و اصلا بانک نبود. 2 میلیارد و 170 میلیون یورو چطور برگردد؟ همه اموال داخلی او را فروخته اند و فقط یک باشگاه در پایین شهر مانده است که در مجموع رقم پایینی شده است.

یوسفیان با بیان اینکه بانک ها در مسیر و جای خود نیستند و متاسفانه دولت هم برخورد نمی کند، در خصوص افزایش قیمت ارز تصریح کرد: این موضوع مبنای اقتصادی ندارد و سیاسی است و با یک جمله تغییر می کند. قیمت واقعی دلار بین 7 تا 9 هزار تومان است و با گردش مالی، قیمت را بازار مشخص می کند. 20 هزار میلیارد دلار در خانه ها داریم و آنها قطعا نمی خواهند دلار پایین بیاید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: یک زن و مرد یک شب 700 خودرو را ثبت سفارش کردند که در داخل کشور نمایندگی دارد! امکان ندارد اگر در دستگاه ها کسی را نداشته باشند بتوانند این کار را کنند.

وی تصریح کرد: متاسفانه از قوانین ما تا حرکات و اقدامات ما اینگونه برمی آید که عزم جدی در بخش عمده ای برای مبارزه با فساد نیست. ستاد مبارزه با مفاسد دارد زحمت می کشد قوه قضائیه دارد زحمت می کشد اما عزم جدی در همه دستگاه ها نیست که بایستند.

یوسفیان در پایان در پاسخ به مجری درباره حاشیه عکس دستبوسی اش از رییس جمهور توضیح داد: چنین فیلمی وجود نداشت لازم است از صداوسیما تشکر کنم؛ معاونت صداو سیما با بزرگواری و لطف این را مطرح کردند که این موضوع جبران می‌شود و 20:30 نباید این کار را می‌کرد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۱۷۲۰۹۱۱:۲۳:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۲
احتمالا میخوان با خودشون ببرنشون اون دنیا
ناشناس۱۰۱۷۸۵۱۱۵:۲۱:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۲
خدا رفسنجانی را نبخشد که بانی بانکهای خصوصی شد.

پربحث‌های امروز

 1. پنج دروغی که ترامپ درباره ایران می گوید

 2. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 3. چاووش اوغلو: به مذاکره با روسیه برای دستیابی به آتش‌بس در ادلب ادامه می‌دهیم

 4. خیز عمار حکیم برای تشکیل "دولت سایه" در عراق

 5. لاوروف: به هرگونه حمله به نظامیان روس در سوریه پاسخ می‌دهیم

 6. حال و هوای حرم مطهر علوی در عید غدیرخم   

 7. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 8. توضیح وکیل نجفی درباره علت اعتراض به حکم دادگاه

 9. اروپایی‌ها باید نفت ما را در قالب اینستکس پیش‌خرید کنند/ پرونده ۷ بدهکار دانه‌درشت قضایی شد

 10. ترافیک سنگین در برخی محورهای شمالی/ محور کرج - چالوس یکطرفه نمی‌شود

 11. دستور ویژه رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی به تخلفات خودروسازان  

 12. شمار زخمی‌های انفجارهای جلال آباد به ۱۲۳ تن رسید/ به آتش کشیدن مدرسه‌ای دخترانه در کابل

 13. غدیر آمد  

 14. درگیری‌ نیروهای مورد حمایت امارات با نیروهای دولت مستعفی یمن در استان ابین

 15. نورافکن به سپاهان پیوست

 16. افزایش قیمت نفت به بالای ۶۰ دلار

 17. انتصاب «رئیس مؤسسه دائرةالمعارف فقه اسلامی» از سوی رهبر انقلاب

 18. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 19. پیشنهاد جانسون به اتحادیه اروپا درباره جایگزین "مرز سخت" بین دو ایرلند

 20. واکنش حناچی به واگذاری مراکز بهاران شهرداری به بهزیستی

 21. واکنش ربیعی به حادثه تروریستی اخیر کابل

 22. دستگیری قاچاقچیان اشیای عتیقه ۳۰۰۰ ساله در ایجرود

 23. کاهش ۱۴ تا ۳۵ درصدی ترافیک تهران در تیر ماه

 24. سیری در ششمین برج بلند مخابراتی جهان

 25. شیخ عیسی قاسم: بزرگ‌ترین ستم در زمین قطع ارتباط انسان با رسول خداست

پربحث‌های دیروز

 1. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 2. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 3. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 4. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 5. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 6. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 7. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 8. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 9. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 10. نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور

 11. آیت الله جنتی پس از گفتگو با حضرات آیات یزدی و آملی لاریجانی: دشمنان طمع و شادی نکنند/ راه نفوذ بی‌صلاحیت‌ها را خواهیم بست

 12. ۲ مدیر ارشد ایران خودرو بازداشت شدند

 13. ادعای عليزاده ‌طباطبایی: نجفی مرتکب قتل نشده/ استاد با سلاحی به قتل رسيده که سلاح نجفی نيست

 14. ظریف: زمان آن فرارسیده برخی با واقعیت «انقلاب اسلامی» کنار بیایند

 15. حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

 16. انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها»/ بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

 17. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 18. ۲ علامت خطر درباره مسکن را بشناسیم

 19. بلومبرگ: نفت عربستان زیر آتش قرار گرفته‌ و از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می‌شود

 20. لحظه خروج نفتکش «آدریان دریا» از تنگه جبل الطارق  

 21. جشن عید غدیر در مکه مکرمه برگزار شد+عکس  

 22. دستگیری تعدادی از معترضان به کشتار سگ‌ها در تهران

 23. تاکید دیده‌بان شفافیت و عدالت بر رسیدگی به پرونده تخلف دادگستری قزوین در هفت سنگان

 24. فیلم کشتن سگ‌ها مربوط به سال ۹۶ است

 25. واکنش سخنگوی دولت به ادعاهای مازیار ابراهیمی

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 4. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 5. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 13. چرخش ظریفانه از برجام!...

 14. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 15. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 16. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 17. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 18. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 19. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 20. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 21. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 22. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 23. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 24. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 25. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

پربحث‌های اخیر

 1. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 2. توضیح وکیل نجفی درباره علت اعتراض به حکم دادگاه

 3. انتصاب «رئیس مؤسسه دائرةالمعارف فقه اسلامی» از سوی رهبر انقلاب

 4. واکنش ربیعی به حادثه تروریستی اخیر کابل

 5. شیخ عیسی قاسم: بزرگ‌ترین ستم در زمین قطع ارتباط انسان با رسول خداست

 6. شیعیان نیجریه از هیچ چیز نمی‌ترسند/افزایش پیروان شیخ زکزاکی

 7. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

 8. تعیین تکلیف نفتکش متخلف انگلیسی در دادگاه/هماهنگی کامل با نیروهای نظامی برای تامین امنیت کشتیرانی خلیج‌فارس

 9. چرا نام «گریس ۱» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 10. فرمانده نیروی دریایی سپاه: زیر بار حضور آمریکا و انگلیس در خلیج فارس نخواهیم رفت/ وظیفه ما ایجاد امنیت در منطقه است

 11. احتمال سفر رئیس جمهور به ژاپن و فرانسه/ اگر توافقات خوبی حاصل شود روحانی و مکرون در تهران یا پاریس دیدار می کنند

 12. نوروزی: ائتلاف خلیج فارس محکوم به شکست است

 13. مردم منتظر محاکمه رانت‌خواران پیدا و پنهان مافیای خودرو⁩ هستند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 2. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 3. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 4. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 5. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 6. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 7. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 8. ادعای عليزاده ‌طباطبایی: نجفی مرتکب قتل نشده/ استاد با سلاحی به قتل رسيده که سلاح نجفی نيست

 9. واکنش سخنگوی دولت به ادعاهای مازیار ابراهیمی

 10. ۵ ایراد شورای نگهبان به طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی

 11. حفظ کیفیت کشورداری در شرایط تحریم و فشار / تحلیلی بر20 طرح کاربردی

 12. احمد توکلی :اشرافیت، وصله ناجور انقلابی‌گری است

 13. واکنش کدخدایی به مشاجره دو فقیه شورای نگهبان: دشمنان طمع نکنند؛ اعضای شورا با هم برادرند

 14. تماس تلفنی آیت‌الله نوری همدانی با آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی/ با هر شکلی که صلاح می‌دانید این موضوع حل گردد

 15. آیت الله آملی لاریجانی هیچ صفحه ای در رسانه های مجازی ندارد

 16. «حسن عباسی» به مرخصی رفت

 17. واکنش‌ها به نامه دیروز آیت‌الله آملی‌لاریجانی/ ماجرای ویلاسازی برخی قضات و کارکنان دادگستری/اظهارنظر عجیب وکیل سابق نجفی/بی گناهی مازیار ابراهیمی تائید شد

 18. برادران دالتون در دام وزارت اطلاعات

 19. اعطای نشان فتح۲ به سردار عبدالله عراقی از سوی فرمانده معظم کل قوا  

 20. همه چیز درباره خارج‌نشینی فرزندان شهردار قم

 21. تقدیر رییس دانشگاه مذاهب اسلامی از اقدام انقلابی آیت الله رئیسی در برخورد با مفاسد

 22. رئیس‌جمهور قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی را ابلاغ کرد

 23. ظریف: آمریکا به دنبال افزایش تنش در منطقه است

 24. نامه جمعی از طلاب خطاب به آیت‌الله جنتی

 25. سرلشکر باقری: ایران فریب دعوت به مذاکره دشمن را نمی‌خورند

پربحث‌های هفته

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. چرخش ظریفانه از برجام!...

 4. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 5. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 6. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 7. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 8. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 9. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 10. ناتوانی ۳۰ ساله دولت‌ها از مالیات‌ستانی؛ «دولتی بودن» یا «بی‌دولتی»؟ مساله این است...

 11. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 12. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 13. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 14. شهردار خرم‌آباد دستگیر شد

 15. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 16. حسن عباسی بازداشت شد

 17. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 18. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 19. زیباکلام: اصلاح‌طلبان دست راستشان به دست چپشان می‌گوید چه کار کنیم

 20. حسین فریدون پنجم شهریور محاکمه می‌شود

 21. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 22. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 23. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 24. انتقادات کرباسچی از خاتمی/ کنایه‌های عارف به کارگزاران/ انتقاد روزنامه اصولگرا از شورای نگهبان

 25. روند رسیدگی به پرونده اکبر طبری چگونه است؟

آخرین عناوین