پمپئو: امیدوارم کارزار فشار ایران را به مذاکره بکشاند

گروه جهان الف،   3980501119 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
پمپئو: امیدوارم کارزار فشار ایران را به مذاکره بکشاند

وزیر خارجه آمریکا در چند مصاحبه و سخنرانی ابراز امیدواری کرد، «کارزار فشار حداکثری» سبب شود که ایران با آمریکا مذاکره کند و 12 شرط واشنگتن را بپذیرد.

به گزارش فارس،«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه (دیروز) در چند مصاحبه و همچنین یک سخنرانی سراسر ضد ایرانی و پر از اتهام‌زنی، به دفاع از مواضع غیرقانونی دولت «دونالد ترامپ» پرداخت و همچنین مدعی شد که در نهایت، ایران «تصمیم درست» را برای آغاز مذاکرات با آمریکا اتخاذ خواهد کرد.

مجری برنامه رادیویی «باک سکستون شو» (Buck Sexton Show) در یک مصاحبه از وزیر خارجه آمریکا سوال کرد: «وزیر خارجه ایران گفته که سرنگونی پهپاد این کشور (از سوی آمریکا) حادث نشده است. شما این موضوع را تایید کردید که چنین اتفاقی افتاده است. برای ایرانی‌ها  دروازه‌ای برای دور شدن از رفتار خصمانه وجود دارد. به نظر شما آن مسیر چه مسیری است؟»

پمپئو جواب داد: «مسیر کاملا ساده‌ای وجود دارد. آنچه رئیس‌جمهور ترامپ از رهبران در ایران می‌خواهد این است که شبیه به یک کشور نرمال رفتار کند. من صحبت‌های اخیر وزیر خارجه ظریف درباره اینکه پامپئو خواستار چه چیزی از ایران شده را دیدم. ۱۲ نکته وجود دارد که ما آنها را طرح کردیم. این نکات در واقع مجموعه‌ای از درخواست‌های ساده هستند از قبیل اینکه رژیم ایران از کشتن افراد در اروپا و کارزار ترور در سراسر جهان اجتناب کند، گروگان‌های ما را آزاد کند، غنی‌سازی هسته‌ای‌ و برنامه سلاح‌های هسته‌ای‌ را متوقف کند، به آماده کردن موشک‌های که تهدیدی برای اسرائیل هستند پایان دهد، اینها درخواست‌هایی ساده هستند اما وزیر خارجه ظریف گفت که اینها به معنای نابودی کشورم هستند البته این حرف عجیب و نادرست است اما او گفته که اینها به معنای نابودی ملی کشورش خواهند بود. این حرف هیچ اساسی در واقعیت ندارد. ما از رهبران جمهوری اسلامی خواسته‌ایم که شبیه به یک کشور عادی رفتار کنید، اقتصاد کشورتان  را رشد دهید، از مردم خود مراقبت کنید، به تسلیح نیروهای نیابتی که مردم را در سراسر جهان می‌کشند و تهدیدی برای منافع آمریکا در مناطق مختلف جهان هستند، پایان دهید. آنها اگر واقعا این کارها را انجام دهند،  رئیس‌جمهور ترامپ واقعا از اینکه با آنها وارد تعاملی شود که ما با دیگر کشورهای جهان داریم، خوشحال می‌شود».

مجری این برنامه رادیویی سوال کرد: «آیا شما فکر می‌کنید که کارزار فشار برای اینکه آنها این درخواست‌های آمریکا را بپذیرند، واقعا از شانس واقعگرایانه‌ای برخوردار است؟»

پمپئو در جواب گفت: «باید ماموریتی که بر اساس آن کارزار فشار اعمال شده را در نظر داشته باشید. اولویت اول، محروم کردن رهبران ایران از درآمدها است. دولت قبل رویکرد متفاوتی داشت و به آنها گفتند بیایید و این پول‌ها را برای استفاده کردن از آنها برای کارزار ترور ، ساختن سلاح‌های هسته‌ای خود استفاده کنید، حملات تروریستی حزب‌الله علیه اسرائیل و همچنین از سوریه همه این کارها با پول ممکن می‌شد. بخش اول کارزار فشار ما این بود که منابع و ثروت را از دست رهبران ایران بگیریم و در این کار به شدت موفق بوده‌ایم. شما این موضوع را می‌توانید در وضعیت کنونی ناگوار حزب‌الله مشاهده کنید. درباره اینکه آیا در نهایت (کارزار فشار آمریکا علیه ایران) ایران را به اتخاذ تصمیم درست و منطقی برای وارد شدن به یک مذاکره می‌شود یا نه، من امیدوارم اما در نهایت این تصمیمی است که ایران باید آن را اتخاذ کند».

مصاحبه پمپئو با کانال «دبلیو‌اف‌تی‌وی»

کانال «دبلیو‌اف‌تی‌وی» وابسته به شبکه «ان‌بی‌سی» در مصاحبه خود با وزیر خارجه آمریکا از او درباره «بازداشت ۱۷ جاسوس سیا از سوی ایران» سوال کرد.

پمپئو مدعی شد: «به عنوان مدیر سابق سیا حرف من برای مخاطبان شما این خواهد بود: درباره هر حرفی که جمهوری اسلامی ایران می‌زند، تردید کنید. آنها برای سال‌های طولانی درباره خیلی از مسائل دروغ گفته‌اند. من مجاز به صحبت کردن درباره مسائل اطلاعاتی نیستم اما به این حرف بسنده می‌کنم که همه ما باید به بیانیه‌های جمهوری اسلامی ایران با دیده تردید نگاه کنیم».

مجری این شبکه آمریکایی با اشاره به تنش‌ها در تنگه هرمز و دریای عمان از پامپئو درباره احتمال درگیری نظامی آمریکا با ایران سوال کرد.

پمپئو جواب داد: «رئیس‌جمهور (ترامپ) درباره این موضوع خیلی شفاف صحبت کرده است: ما خواهان جنگ با ایران نیستیم و فقط از آنها می‌خواهیم از انجام فعالیت‌های تروریستی دست بردارند و آنها نمی‌توانند به تولید برنامه سلاح‌های هسته‌ای خودشان ادامه دهند. این استراتژی‌ای بوده که رئیس‌جمهور آن را ترسیم کرده است. ما نظاره‌گر ادامه اقداماتی که ایران در ۴۰ سال گذشته انجام داده نخواهیم بود».

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به توقیف نفتکش انگلیسی «استنا ایمپرو» از سوی نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: «ما داریم روی تغییر دادن رفتار رهبران جمهوری اسلامی ایران کار می‌کنیم و یک ائتلاف برای گشتزنی  در تنگه هرمز به منظور باز ماندن خطوط کشتیرانی در این منطقه ایجاد می‌کنیم. در سراسر جهان کشورهایی خواهند بود که در این کار مشارکت کنند. اینها اقدامات بازدارنده هستند. ما در حال ایجاد بازدارندگی‌هایی به منظور حفظ صلح هستیم اما هیچ کس نباید خویشتنداری یا احتیاط آمریکا را با فقدان قدرت آمریکا برای حفاظت از خود اشتباه بگیرد».

مجری این برنامه تلویزیونی از وزیر خارجه آمریکا درباره «پیام‌های درهم» ارسالی این کشور به ایران با توجه به مواضع دولت ترامپ در قبال کره شمالی و روابط خوب او با «کیم جونگ اون» سوال کرد.

پمپئو در جواب گفت: «نه من اصلا اینطور فکر نمی‌کنم. رئیس‌جمهور (ترامپ) گفته است که او از صحبت کردن با آیت‌الله (خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب) و گفت‌و‌گوی تلفنی بدون هر گونه پیش شرط خوشحال خواهد شد. رئیس‌جمهور قاطعانه معتقد است که صحبت کردن و داشتن چنین تبادلات دیپلماتیک برای اجتناب از درگیری نظامی، یک هدف است اما اینها سبب تغییر نتایجی که ما خواستار آنها هستیم نمی‌شود. ما در قبال کره شمالی خواهان خلع سلاح اتمی هستیم و خواهان آن هستیم که آنها این کار را به طور تمام و کمال و روشی که قابل راستی آزمایی باشد، انجام دهند. در قبال ایران، موضوع متفاوت است. ما در تلاش هستیم که از دستیابی آنها به سلاح اتمی و ساختن برنامه‌ای که دولت قبلی (دولت باراک اوباما) آن را نادیده گرفت، جلوگیری کنیم. آن دولت فقط خواسته‌های (ایران) را پذیرفت و اجازه داد که آنها به مسیر خود برای ایجاد یک برنامه هسته‌ای ادامه دهند. دولت ما دارد برای امن نگه داشتن آمریکا و جهان تلاش می‌کند. ما برای انجام این کار، ابتدا خودمان را با داشتن یک ارتش قوی آماده نگه می‌داریم البته آماده مذاکره با آنها و متقاعده کردنشان به اینکه مسیر کنونی‌ آنها مسیری نیست که آنها باید اتخاذ کنند. ما این دو کار را در قبال کره شمالی انجام می‌دهیم و از به دست آوردن فرصت در قبال ایران استقبال می‌کنیم».

وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در نشست «مرکز کنوانسیون اورنج کانتری» در شهر اورلاندو ایالت فلوریدا که با عنوان «سیاست خارجی در خدمت کهنه‌سربازان ما» برگزار شد، سخنرانی کرد.

سخنرانی پمپئو در جمع کهنه سربازان در فلوریدا

پمپئو در بخش‌هایی از این سخنرانی، به مواضع سیاست خارجی دولت باراک اوباما به شدت تاخت و باز هم ادعاهایی علیه ایران مطرح کرد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: «وقتی ما در انجام اقدامات دیپلماتیکمان دچار اشتباه شویم، این اشتباهات ما مشکلاتی جدی برای کشورمان ایجاد می‌کند. ما در برهه خطرناکی زندگی می‌کنیم. مردان و زنان حاضر در این نشست بهتر از هر کسی این موضوع را درک می‌کنند. بخشی از اشتباهات ما به خاطر آن بوده که رهبرانمان در سیاست خارجی تصمیماتی گرفتند که به نفع آمریکایی‌ها نبود و اولویت آن تصمیمات با آمریکا نبودند. ما با رقبای ثروتمندی از قبیل جمهوری اسلامی ایران توافقاتی امضا کردیم و وقتی رقبایی از قبیل چین برخی قواعد عادی پذیرفته شده ابتدایی تجارت را نقض کردند، ما فقط با آنها خوب تا کردیم و وقتی روسیه معاهدات مهمی را نقض کرد، ما برای آنها نامه فرستادیم و از آنها برای توقف نقض‌هایشان التماس کردیم و وقتی کشورهای سرکش از قبیل کره شمالی موشک‌هایی شلیک و سلاح‌های اتمی آزمایش کردند، ما کار چندانی انجام ندادیم».

وزیر خارجه آمریکا افزود: «در موضوع جمهوری اسلامی (ایران) و توافق هسته‌ای (برجام)، این توافق فقط باعث تهاجمی‌تر شدن این رژیم شد. ما با متحدانمان برای اعمال فشار بر رژیم وارد تعامل مجدد شده‌ایم. همه چیزی که آمریکا از ایران خواسته این است که شبیه به یک کشور نرمال رفتار کند».

او در مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اس» ضمن تکرار مواضع واشنگتن علیه تهران، با اطمینان گفت که از موفقیت نهایی طرح آمریکا برای ایجاد «ائتلاف بین‌المللی» برای تامین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس اطمینان دارد.

در بخشی از این مصاحبه، مجری شبکه سی‌بی‌اس سوال کرد: «آیا آنها (ایرانی‌ها) پذیرای مذاکره با شما هستند یا اینکه شما را پس می‌زنند؟»

پمپئو مدعی شد: «واقعا موضوع در هم پیچیده و مخلوط است. از نظر من، آنها درباره اینکه چه کار بکنند، در تقلا هستند. اقتصادشان وضعیت بدی دارد و رژیم دارد حمایت مردم را در داخل از دست می‌دهد و در نتیجه یک آشوب در آنجا وجود دارد. بریتانیایی‌ها در حال صحبت با آنها درباره کشتی‌ها هستند، سازمان ملل دارد می‌بیند که ایران واقعا یک بازیگر بد است و جهان دارد برای کمک به یکدیگر متحد می‌شود. ایران، چالش  و تهدید است و ایران یک بازیگر و نیروی خوب در جهان است».

شبکه آمریکایی «ان‌بی‌سی» هم روز گذشته مصاحبه‌ای با وزیر خارجه این کشور انجام داد و از او درباره مسائل مختلف به ویژه ایران سوالاتی مطرح کرد.

مجری این شبکه از پامپئو درباره اینکه موضع دولت آمریکا در قبال ایران و مذاکراتی که خواهان انجام آن است، چطور پیش می‌رود و چطور می‌توان از عدم ورود آمریکا به جنگ با ایران اطمینان حاصل کرد؟

وزیر خارجه آمریکا ابتدا به اتهام‌زنی علیه ایران شروع کرد و سپس گفت: «بیش از ۵۰۰ آمریکایی با بمب‌های کنار جاده‌ای جمهوری اسلامی (ایران) در عراق کشته شدند.....من اخیرا در اکوادور و آرژانتین بودم. در آرژانتین با آنها درباره تهدید تروریستی صحبت کردم. ما در نیمکره‌مان درباره تهدید تروریستی زیاد فکر نمی‌کنیم اما با این وجود، آرژانتینی‌ها کار درست را در شناسایی حزب‌الله به عنوان بازوی تروریستی جمهوری اسلامی ایران انجام دادند».

پمپئو در بخش دیگری از این مصاحبه به تکرار مواضع مداخله‌جویانه آمریکا در امور ونزوئلا پرداخت و از سفر «محمد جواد ظریف» به کاراکاس بدگویی کرد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: «متاسفانه آنها (ایران و ونزوئلا) با هم مرتبط هستند. وزیر خارجه ایران برای صحبت، همکاری و توطئه‌‎چینی با ونزوئلایی‌ها در ونزوئلا حضور یافت. وردم فلوریدا متوجه نزدیکی (جغرافیایی) ما به ونزوئلا هستند و ونزوئلایی‌های زیادی هستند که در فلوریدا زندگی می‌کنند. رژیم (نیکلاس) مادورو باعث تخریب وحشتناک این کشور شده است».

اظهارات پمپئو علیه دولت قانونی نیکلاس مادور در حالی مطرح شده که دولت آمریکا از سوم بهمن ماه سال ۱۳۹۷ در حال اعمال انواع فشارهای اقتصادی، تحریم، تهدید نظامی و حمایت از اقدامات «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده از قبیل کودتای نافرجام او در ونزوئلا بوده اما مواضع آمریکایی‌ها تاکنون ناکام مانده است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۱۵۸۰۳۱۴:۴۴:۱۸ ۱۳۹۸/۵/۱
پمپیو دیوانه عقل ندارنه هیچی

پربحث‌های اخیر

 1. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 2. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 3. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 4. دستگیری سه شرور شمشیری   

 5. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 6. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 7. این دم را روی کولتان بگذارید تا تعادلتان حفظ شود !  

 8. چرخاندن اراذل و اوباش در مهرآباد

 9. استقبال ۸۰ درصدی مردم از رسانه ملی / بیان حرف مردم عامل اعتمادسازی است

 10. افزایش 174.6 درصدی قیمت زمین و مسکن تهران در بهار امسال

 11. محسنی اژه‌ای: مردم از ‌ناهنجاری‌ها ناراحت‌اند

 12. تصویر ماهواره‌‌ای از وضعیت تاسیسات نفتی عربستان بعد از حمله یمنی‌ها

 13. پسر ۲۰ساله، مادرش را به قتل رساند

 14. لاریجانی خواستار اجرای کامل قانون ایثارگران شد

 15. اجتماع عظیم پاکستانی ها در حمایت از ایران  

 16. هزینه ۲۵۰ میلیون دلاری برای صندوق ۲۰۶ تکذیب شد

 17. عرضه گوشت مرغ با سه درجه A+ ،A و B

 18. رکورد صادرات برق شکسته شد

 19. حذف قبض کاغذی در پنج استان

 20. پاسخ رهبر انقلاب به نامه رمزی یکی از اسرای دربند صدام  

 21. لیست جدید قیمت کالاهای اساسی

 22. مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر بازداشت شد

 23. به منظور صیانت از بیت‌المال؛ وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

 24. شناسایی 20 هزار بازیگر برای سریال «سلمان فارسی»

 25. فیلم| درگیری اراذل و اوباش در تهران  

پربحث‌های دیروز

 1. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 2. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 3. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 4. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 5. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 6. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 7. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 8. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 9. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 10. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 11. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 12. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 13. ممنوع التصویر شدن در صداوسیما چگونه است؟  

 14. دستگیری سه شرور شمشیری   

 15. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 16. بصير و آراسته، بدون عينك، بدون ريش پروفسوري

 17. رئیس بانک مرکزی: تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را کنترل کنیم/ همه کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد

 18. آذری جهرمی: تلاشم را کردم، مردم قضاوت کنند/ هنوز به رفع فیلتر امید دارم/ معطل قانون نمی‌مانم

 19. فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای منطقه از تشنگی می‌میرند

 20. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 21. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 22. احسان علیخانی: عصر جدید سخت‌ترین کار عمرم بود

 23. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 24. تحرکات محرمانه «باند نیویورک» در جاده چالوس + تصاویر

 25. این دم را روی کولتان بگذارید تا تعادلتان حفظ شود !  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 4. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 5. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 6. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 7. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 8. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 9. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 10. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 11. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 12. چرخش ظریفانه از برجام!...

 13. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 14. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 15. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 16. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 17. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 18. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 19. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 20. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 21. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 22. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 23. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 24. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 25. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

پربحث‌های اخیر

 1. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 2. تصویر ماهواره‌‌ای از وضعیت تاسیسات نفتی عربستان بعد از حمله یمنی‌ها

 3. مادورو: ترامپ همچون هیتلر است

 4. ظریف: طرح فنلاند در خصوص خلیج فارس مشابه ایران است

 5. ترامپ از کاهش تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان خبر داد

 6. ترامپ: ایران می‌خواهد مذاکره کند

 7. «گریس 1» با سرعت 1.1 نات در حال ترک جبل طارق است

 8. خروج نفتکش آدریان دریا از آب های سرزمینی جبل الطارق

 9. هنیه: آماده گفت‌وگوی غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی هستیم

 10. رایزنی ایران و چین در مورد آخرین تحولات سوریه

 11. دیدار و گفت‌وگوی رئیس‌جمهور عراق و سفیر ایران در بغداد

 12. کیودو: وزیر خارجه ایران احتمالا عازم ژاپن می‌شود

 13. واکنش افغانستان به اظهارات اخیر سفیر پاکستان

 14. نتانیاهو ممکن است از ریاست لیکود کنار گذاشته شود

 15. واکنش مرکل به پیامدهای ناشی از برگزیت

 16. استرالیا درخواست آمریکا را رد کرد

 17. مخالفت ژاپنی‌ها با پیوستن به ائتلاف آمریکایی در تنگه‌هرمز

 18. صدور هشدار امنیتی سفارت سعودی در ترکیه به اتباع این کشور

 19. نتانیاهو، غزه را به حمله نظامی تهدید کرد

 20. انگلیس تابعیت «جک داعشی» را سلب کرد

 21. آغاز سفر ظریف به سه کشور اروپایی؛ فنلاند مقصد اول

 22. رهبر مخالفان نتانیاهو: حماس دیگر هراسی از اسرائیل ندارد

 23. سید عباس موسوی: اقدامات آمریکا در سوریه عامل بی‎ثباتی و ناامنی است

 24. اردن سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد

 25. تلاش ترامپ برای توجیه نتایج منفی نظرسنجی‌ها علیه خود

پربحث‌های دیروز

 1. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 2. تصویر ماهواره‌‌ای از وضعیت تاسیسات نفتی عربستان بعد از حمله یمنی‌ها

 3. پیامدهای نظامی و اقتصادی خروج نظامیان آمریکا از خاک آلمان

 4. فهرست ناکامی‌های دیپلماتیک و نظامی بن سلمان به روایت یک روزنامه اسراییلی

 5. توضیحات بعیدی‌نژاد درباره نفتکش ایرانی گریس یک

 6. مادورو: ترامپ همچون هیتلر است

 7. رژیم صهیونیستی شمال نوار غزه را موشک باران کرد

 8. خروج نفتکش آدریان دریا از آب های سرزمینی جبل الطارق

 9. هنیه: آماده گفت‌وگوی غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی هستیم

 10. رایزنی ایران و چین در مورد آخرین تحولات سوریه

 11. دیدار و گفت‌وگوی رئیس‌جمهور عراق و سفیر ایران در بغداد

 12. کیودو: وزیر خارجه ایران احتمالا عازم ژاپن می‌شود

 13. واکنش افغانستان به اظهارات اخیر سفیر پاکستان

 14. نتانیاهو ممکن است از ریاست لیکود کنار گذاشته شود

 15. واکنش مرکل به پیامدهای ناشی از برگزیت

 16. استرالیا درخواست آمریکا را رد کرد

 17. مخالفت ژاپنی‌ها با پیوستن به ائتلاف آمریکایی در تنگه‌هرمز

 18. صدور هشدار امنیتی سفارت سعودی در ترکیه به اتباع این کشور

 19. نتانیاهو، غزه را به حمله نظامی تهدید کرد

 20. انگلیس تابعیت «جک داعشی» را سلب کرد

 21. آغاز سفر ظریف به سه کشور اروپایی؛ فنلاند مقصد اول

 22. رهبر مخالفان نتانیاهو: حماس دیگر هراسی از اسرائیل ندارد

 23. سید عباس موسوی: اقدامات آمریکا در سوریه عامل بی‎ثباتی و ناامنی است

 24. اردن سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد

 25. تلاش ترامپ برای توجیه نتایج منفی نظرسنجی‌ها علیه خود

پربحث‌های هفته

 1. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 2. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 3. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 4. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 5. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 6. پمپئو: ساعت در حال تیک تاک کردن و انقضای تحریم تسلیحاتی ایران نزدیک است!

 7. شیخ زکزاکی تصمیم به خروج از هند گرفت/ رهبر شیعیان نیجریه به کشورش باز می‌گردد

 8. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 9. بازگشت شیخ زکزاکی به نیجریه

 10. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 11. ترامپ می‌خواهد بزرگترین جزیره جهان را از دانمارک بخرد

 12. جبل‌طارق: آزادی نفتکش «گریس 1» به تعویق افتاد

 13. کره‌شمالی دو شلیک دیگر به سمت دریا انجام داد

 14. جبل الطارق: توقیف نفتکش ایرانی گریس-۱ عصر امروز پایان می‌یابد

 15. نامه کهنه سرباز ایرانی به ترامپ: ایران هرگز شروع کننده جنگی نبوده/ دیپلماسی هنر ماست

 16. نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است

 17. چرا سخنگوی جنبش انصارالله یمن در دیدار با رهبری خنجر به همراه داشت؟

 18. محسن رضایی: اشتباه بعدی انگلیس پاسخی سخت‌تر دارد

 19. تحولات کشمیر به کجا ختم می‌شود؟/ زخم ۱۰۲ ساله‌ای که انگلیسی ها در شبه قاره تازه نگه داشتند

 20. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 21. درباره بزرگترین عملیات پهپادی مقاومت یمن؛ میدان نفتی وابسته به آرامکو در آتش سوخت

 22. نفتکش ایرانی همچنان در جبل‌الطارق است

 23. اولین تصاویر حزب‌الله از حمله به ناوچه رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۳۳ روزه

 24. نخست وزیر کانادا اتهامِ زیرپا گذاردن اصول اخلاقی را پذیرفت

 25. شیخ زکزاکی از نیجریه خارج شد

آخرین عناوین