نامه لاریجانی به روحانی درباره تخلف در اجرای مصوبه افزایش حقوق

گروه اقتصادی الف،   3980501078 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از نامه رئیس مجلس به رئیس‌جمهور برای اجرای دقیق قانون افزایش حقوق کارمندان خبر داد و گفت: دولت مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت را بر اساس لایحه خودش اجرایی می کند و توجهی به مصوبه مجلس ندارد به گونه ای که فردی که ۱۵ میلیون تومان حقوق می گیرد مشمول افزایش ۲۰ درصدی حقوق شده اما کسی که دو میلیون تومان حقوق دریافت می کند افزایش حقوق کمی دارد.

نامه لاریجانی به روحانی درباره تخلف در اجرای مصوبه افزایش حقوق

به گزارش  مهر، اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران، گفت: متاسفانه دولت مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت بر اساس فرمولی که مجلس مشخص کرده بود، اجرا نکرده است و به همین دلیل رئیس مجلس شورای اسلامی نامه تطبیق قوانین به رئیس جمهور در مورد نقص اجرای قانون در افزایش حقوق ها و همسان سازی حقوق بازنشستگان را ارسال کرده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید نحوه اجرای مصوبه مذکور را اصلاح کند، ادامه داد: ما بارها از مسئولان دولت درخواست کرده ایم به مجلس بیایند و این مشکل را با همکاری یکدیگر حل و فصل کنیم اما تاکنون دولتمردان همکاری لازم را با مجلس نداشته اند اما نامه لاریجانی به روحانی، دولت را ملزم به اصلاح عملکرد خود در اجرای این قانون می کند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان هم اهمیت زیادی دارد، گفت: متاسفانه این قانون هم آنطور که باید و شاید اجرایی نمی شود و دولت ملزم به اجرای آن است.

عباسی بیان کرد: دولت مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت را بر اساس لایحه خودش اجرایی می کند و توجهی به مصوبه مجلس ندارد به گونه ای که فردی که ۱۵ میلیون تومان حقوق می گیرد مشمول افزایش ۲۰ درصدی حقوق شده اما کسی که دو میلیون تومان حقوق دریافت می کند افزایش حقوق کمی دارد و این مساله فاصله حقوقی کارکنان دولت را افزایش می دهد.

عباسی گفت: از نیروی هوافضای سپاه تشکر می‌کنیم که به موقع حرکت بسیار خوبی انجام دادند و کشتی انگلیسی را که نفت قاچاق می‌کرد و در مسیر غیرقانونی به صورت چراغ خاموش حرکت می‌کرد، توقیف کرد.

وی ادامه داد: برخی اعلام کردند که این اقدام ما مقابله به مثل است درحالی‌که این‌چنین نبود و جمهوری اسلامی ایران، قرن‌هاست که امنیت خلیج‌فارس و دریای عمان را بر عهده دارد و به ویژه با توجه به تحرکات بسیار زیاد و غیرمتعارفی که در منطقه وجود دارد، ما همواره هوشمندانه، این مناطق را رصد می‌کنیم تا از امنیت کشتیرانی کشورمان و بخصوص کسانی که در آنجا صید انجام می‌دهند، حراست شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره طرح الزام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی، به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیل‌گیرندگان اظهار داشت: بعضاً محاسبات اعمال شده در شبکه‌های بانکی، غیرقانونی و به صورت سود مرکب است که مراجع تقلید و فقهای کشور، درباره آن اظهار نگرانی کردند و مجلس هم در گذشته شورای فقهی را تصویب کرد و آنان در بانک مرکزی حضور دارند و این موضوع را رصد می‌کنند.

عباسی ادامه داد: در هر صورت مجلس وظیفه خود می‌دانست که اقدامی درخور در این باره انجام دهد چرا که ما معتقدیم نباید دست روی دست بگذاریم تا بانک‌ها هر کاری که می‌خواهند انجام دهند و عملکرد بانک‌ها در دریافت سود و جریمه دیرکرد از تسهیل‌گیرندگان، غیرقانونی است.

وی متذکر شد: به دلیل تحریم‌های دشمنان، برخی از بنگاه‌های اقتصادی در شرایط سختی قرار گرفته‌اند و بانک‌ها در این شرایط سخت، به آنان فشار آوردند و قراردادهای غیرقانونی دیگری منعقد کردند و آنان را در شرایط سخت‌تری قرار دادند که ما در این قانون، فرصت تسویه‌حساب اشخاص حقیقی و حقوقی را بر اساس قرارداد اولیه آنان و با حذف سود مضاعف، منعقد کردیم.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: درواقع تصویب طرح الزام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیل‌گیرندگان، برای حمایت از واحدهای تولیدی است که دچار مشکل شده‌اند.

عباسی درباره تشکیل وزارت بازرگانی، اظهار داشت: سال گذشته دولت در شرایط تحریم، لایحه تشکیل وزارت بازرگانی را به مجلس ارائه داد که مرکز پژوهش‌ها و بسیاری از نمایندگان، با آن مخالفت کردند و این لایحه مسکوت ماند اما در حال حاضر نمایندگان، طرح تشکیل وزارت بازرگانی را آماده کرده‌اند و در کمیسیون اصلی و کمیسیون‌های فرعی تصویب شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر چند طرح دوفوریتی در نوبت بررسی در صحن علنی است و احتمالاً پس از بررسی این طرح‌ها، هفته آینده طرح تشکیل وزارت بازرگانی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: نمایندگان متقاضی تشکیل وزارت بازرگانی، به عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت جهاد کشاورزی در بخش بازرگانی، نقد دارند و معتقدند که ۱۴ میلیارد دلار مصوب مجلس برای تأمین و توزیع کالاهای اساسی، به خوبی اجرا نشده است.

عباسی اضافه کرد: همچنین یکی دیگر از دلایل آنان این است که امور بازرگانی در وزارتخانه‌های مختلف، پخش شده است. برای مثال توزیع دارو به وزارت بهداشت مربوط است و توزیع کاغذ مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و لازم است که یک وزارت واحد بازرگانی تشکیل شود.

وی افزود: البته طرح تشکیل وزارت بازرگانی، موافقان و مخالفانی دارد به گونه‌ای که برخی از نمایندگان معتقدند که با تشکیل این وزارتخانه، مشکلات اقتصادی حل می‌شود و در مقابل نظر برخی دیگر از نمایندگان این است که با تشکیل این وزارتخانه، مشکلات حل نمی‌شود و مشکل اصلی ما، مشکلات مدیریتی است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وزیر جهاد کشاورزی هفته آینده به یکی از کشورها سفر می‌کند، جلسه غیرعلنی مجلس با محوریت کشاورزی، به روز دوشنبه یا سه‌شنبه موکول شد که در آن جلسه، موضوعاتی درباره نهاده‌های کشاورزی، قیمت کود و خوراک دام‌ها، خرید تضمینی گندم، تأمین کالاهای اساسی و فرآیند توزیع آنها، بحث می‌شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۱۵۴۱۲۱۱:۴۵:۴۸ ۱۳۹۸/۵/۱
در وزارت کار در عمل کارمندان را به فقر کشانده اند.
my god۱۰۱۵۸۶۸۱۵:۱۱:۳۱ ۱۳۹۸/۵/۱
دقیقا کاری که در یک بازه زمانی 30 ساله ادارات روی استعداد نیروهای جوان در روزمرگی و سالمرگی میاره قابل جبران نیست. جوونی میره و بعد میفهمید که این جا فقط یک پشت میز نشین بی فایده ای .چون مدیران حداقل کار تعریف نمیکنند و کارکنان ادارات به مرور به پوچی میرسند.و دنبال شغل بیرون مجموعه میگردند.درحالیکه مفید بودن برای اداره ای که جذب و استخدام شدند رو فراموش میکنند فقط به خاطر انتصاب مدیران بی سواد و لابی راس هرم ادارات و وزارت خانه ها . متاسفم برای سرزمین ..
هادی۱۰۱۵۴۲۸۱۱:۵۳:۵۸ ۱۳۹۸/۵/۱
مرداد ماه, نامه نگاری, مجلسی که اسفند تمومه, و آقایی بنام نوبخت. بچرخ تا بچرخد. هی طولش بدین. خوبه.
ناشناس۱۰۱۵۴۴۷۱۲:۰۸:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۱
بوی انتخابات میده این نامه‌ی خنثی ! _______ بعد از ۶ سال و اندی خواب مصلحتی و منفعتی برخوردهای خصمانه‌ات با احمدی‌نژاد هنوز در ذهنمون هست ..
مجید۱۰۱۵۵۲۰۱۲:۴۶:۳۸ ۱۳۹۸/۵/۱
لعنت بر تبعیض
ناشناس۱۰۱۵۵۲۵۱۲:۴۸:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۱
دولت ظالم در حق و حقوق کارمندان ضعیف و طرفدار مدیران و نجومی بگیران؟
ناشناس۱۰۱۵۵۶۳۱۳:۰۶:۰۰ ۱۳۹۸/۵/۱
برای هزارمین بار، هم مجلس و هم دولت از قانون خدمات کشوری تخلف کرده اند. باید 27 درصد افزایش یابد.
ناشناس۱۰۱۵۶۲۰۱۳:۲۲:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۱
صحت خواب ..! مجلسی که قرار بود راس امور باشه رو به مجلس .. و مجلس .. تبدیل کردید!
ناشناس۱۰۱۵۶۵۱۱۳:۳۵:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۱
آقای لاریجانی کمی زود و عجولانه تصمیم نگرفته اید ؟ اجازه میدادید یکسال بعد ورود می کردید . شما یک نماینده از مجلس را که مدافع مصوبه مجلس بود رو حمایت نکردید . البته نه از او بلکه از جایگاه مجلس . شما می بایستی فردای روز مناظره دولت و مجلس بر سر حقوق که از تلویزیون هم پخش شد ورود می کردید .
ناشناس۱۰۱۵۷۲۰۱۴:۰۵:۰۹ ۱۳۹۸/۵/۱
دانشگاه آزاد حقوق کارمندان و اساتید را در کل پنج درصد افزایش داده باز صد رحمت به دولت
کارمند۱۰۱۵۷۴۲۱۴:۱۹:۱۸ ۱۳۹۸/۵/۱
فریاد از این گرانی‌ها فریاد خدا نگذره ازتون ای .. و دیگران
ناشناس۱۰۱۵۹۵۸۱۵:۵۸:۱۸ ۱۳۹۸/۵/۱
نتیجه چی شد؟ این ژستها فایده ندارد چه حقی از کارکنان دولت و بازنشسته ها احقاق شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا این مجلس توانایی الزام دولت به اجرای مصوباتش را دارد؟ یا نوبخت و وزیر نفت همه را حرف .. خود برده اند؟
یک بازنشسته۱۰۱۶۰۸۷۱۷:۱۱:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۱
سلام، شما را به خدا به دولت بگویید فکری هم برای این پاداش آخر خدمت بازنشستگان هم بکند. شش ماه است بازنشسته شدیم، دریغ از کوچکترین خبر برای پرداخت. به خدا عیال واریم و امید به همین پول ناچیز داریم. چرا هیچ کاری نمی کنید؟ موقعی می دهید که ارزشش صفر شود. چرا؟
ناشناس۱۰۱۶۱۴۹۱۷:۴۲:۲۹ ۱۳۹۸/۵/۱
چرا به قانون مصوب خودتان يعنی قانون خدمات کشوری، در باره افزايش حقوق اعتنايی نميکنيد؟ اين قانون ميگويد افزايش حقوق بايد متناسب با تورم باشد. وقتی خودتان قانون را اجرا نميکنيد از ديگران چه انتظاری داريد؟ آيا پيشنهاد من در آوردی حاج بابايی با قانون خدمات کشوری مطابقت دارد؟
ناشناس۱۰۱۶۱۶۵۱۷:۴۷:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۱
اقتصاد مقاومتی را فقط برای فقرا اجرا می کنند ، لیکن برای مدیران هم سفرهای خارجی به راه است و هم حقوق های نجومی

پربحث‌های دیروز

 1. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 2. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

 3. درخواست حسین فریدون پیش از ورود به زندان

 4. زندگی زنان و مردان منطقه چرنوبیل ۳۳ سال پس از حادثه

 5. یادآوری نشریه آمریکایی از پیروزی ایران بر آمریکا در یک جنگ شبیه‌سازی شده با رمز الله اکبر !

 6. اعتراض دانشجویان در مراسم آغاز سال تحصیلی

 7. روحانی: چرا برای فارغ‌التحصیلان شغل نیست؟

 8. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

 9. حسین فریدون به زندان منتقل شد

 10. واکنش شمس الواعظین به هویت شغلی روح الله زم

 11. روحانی: تنها راه آینده و سرنوشت کشور انتخابات است/ دانشگاه را به بخش خصوصی نزدیک کنیم

 12. بازیکنان بحرین بعد پیروزی برابر ایران چه گفتند؟

 13. نامه صالحی امیری به FIFA درباره بی‌احترامی به سرود و پرچم ایران

 14. حقایقی جالب درباره وجود موجودات فضایی در فضا

 15. دروغ‌های پینوکیویی ترامپ به روایت «حقیقت سنج» واشنگتن پست

 16. قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران/ نرخ خانه‌های ۴۰ متری در پایتخت + نمودار

 17. برایان هوک: دنبال درگیری با ایران نیستیم/توافق جامع می‌خواهیم

 18. حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها

 19. بازرسی هیئت امنای دانشگاه آزاد، سه ماه پیش خواستار ابطال مصوبه تبعیض‌آمیز شده بود + سند

 20. انتقاد روزنامه جوان از مجری صداوسیما

 21. تکذیب ارتباط و یا دیدار روح‌الله زم با آیت‌الله سیستانی

 22. ادعای همسر زم: روح‌الله به بغداد رفته بود!

 23. سخنگوی دولت: دستگیری «زم» موجب اتهام زنی‌های جدید نشود/ تحت تحریم گفت‌وگو نمی‌کنیم

 24. وزیر صنعت: قیمت تولید شده پراید کمتر از ۴۰ میلیون است

 25. ماجرای مرغ‌های تریاکی در کشور

پربحث‌های هفته

 1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 2. حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

 3. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 4. انتقاد از مجازات خفیف دختر پورشه سواری که گفت: کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم

 5. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | آفریدگار کماندار و تیرهایی رو به آینده! ...

 7. شوخی کاربران فضای مجازی با پراید

 8. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

 9. قوانین نباید مردم را مجرم کند

 10. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

 11. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 12. طرح نمایندگان برای حذف زبان انگلیسی از برنامه مدارس

 13. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

 14. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 15. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 16. تهدید رئیس موساد به ترور حسن نصرالله و سردار سلیمانی؛ فرمانده سپاه قدس تهدیدی بزرگ برای اسرائیل است

 17. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

 18. بانوان پرشور، ملی‌پوشان قدردان و تلاش ناکام برای فتنه‌گری

 19. انفجار در نفتکش ایرانی در دریای سرخ/ اطلاعیه شرکت ملی نفتکش/ هیچ حریقی رخ نداده و خدمه همگی سالم‌اند

 20. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

 21. تصویری از نمای ویلای شبنم نعمت‌زاده

 22. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

 23. دیوار انحصار وکالت ترک برداشت

 24. درگیری فیزیکی رئیس هیئت مدیره مترو با کارمند معترض

 25. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

آخرین عناوین