سرانجام نجفی در صورت غیر عمدی بودن قتل چه خواهد شد؟

گروه اجتماعی الف،   3980501018 ۵۷ نظر، ۱۶ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
سرانجام نجفی در صورت غیر عمدی بودن قتل چه خواهد شد؟

تعیین عمدی با غیر عمدی بودن قتل میترا استاد پس از اعلام رای نهایی سرنوشت شهردار اسبق تهران را مشخص می‌کند.

خراسان نوشت: روز گذشته سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد برگزار شد و در انتهای آن قاضی محمدی کشکولی گفت:تلاش هیات قضایی این است که بر اساس موازین قانونی و در چارچوب قانون آیین کیفری به پرونده رسیدگی شود و بر اساس قانون و اختیاراتی که به رئیس دستگاه قضایی داده شده است، دادگاه علنی برگزار شد.

وی همچنین با تقدیر از نقش رسانه‌ها در جریان برگزاری سه جلسه دادگاه گفت که رسانه‌ها در کمال آرامش مطالب را منتقل کردند و وارد مسائل قضایی نشدند. قاضی کشکولی با ختم جلسات دادرسی اعلام کرد که رای در زمان مقتضی صادر خواهد شد.

اکنون باید دید که در صورت تعیین عمد یا غیر عمد بودن این قتل، سرانجام شهردار اسبق تهران چه خواهد شد؟

جرم قتل عمد دارای مجازات قصاص نفس است. یعنی اولیای دم مقتول (ورثه شخص مقتول به جز زوج و زوجه) می‌توانند خواهان قصاص یعنی کشتن قاتل شوند. البته ممکن است اولیای دم گذشت کنند یا این که به جای قصاص، دیه دریافت کنند. اما قتل غیر عمد در یک تقسیم کلی به دو گروه شبه عمد و خطای محض تقسیم می‌شود که قتل شبه عمد به دلیل عمدی نبودن مجازات قصاص منتفی می‌شود. مجازات قتل شبه عمد پرداخت دیه توسط خود مرتکب است همچنین مرتکب به یک تا سه سال حبس نیز محکوم می‌شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

بابک۱۰۱۴۹۱۶۰۷:۲۴:۲۳ ۱۳۹۸/۵/۱
پس هر کی تو دعوا تو خیابون زد یکیو کشت هم اسمش رو بذارید غیر عمد دیگه!!!! واقعا اگه قاضی این حکم رو بده باید پرونده عدالت تو این مملکت رو مختومه کرد
ناشناس۱۰۱۵۴۶۷۱۲:۱۸:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۱
با بحث و جدل جناحی خون مقتول را پامال نکنید
ناشناس۱۰۱۵۴۷۰۱۲:۲۰:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۱
شما حتما به روانپزشک مراجعه کن و بگو من ذاتا دوست دارم یکی زد یکی رو کشت حتما اعدام بشه
ناشناس۱۰۱۵۷۴۸۱۴:۲۲:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱
قانون اسلام که خیلی مقدسه اینو میگه. منم موافقم با حکم خدا!
ناشناس۱۰۱۵۹۱۳۱۵:۳۷:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱
نکنه با او قوم خیش هستید که براشفته شدید
ناشناس۱۰۱۵۹۶۷۱۶:۰۲:۳۷ ۱۳۹۸/۵/۱
شما هم لابد از قوم و خویش های قاتلید. یک لحظه خودتون رو بگذارید جای خانواده مقتول. به نظرتون میشه 5 گلوله شلیک کرد و غیرعمد باشه؟
ناشناس۱۰۱۶۱۷۴۱۷:۵۳:۱۰ ۱۳۹۸/۵/۱
وقتی میزنه به عمد میکشه البته که باید کشته بشه این حق خانواده مقتول هست؛ من نمیدونم چه مرضیه میخوان چنین چیزی رو رد کنن! یعنی همتون قاتلین یا عشق قتلید که با چنین قانونی مشکلی دارید؟ دوست دارید آدم بکشید و کسی هم کاری به کارتون نداشته باشه؟ زرشک!
سیامک۱۰۱۶۲۸۲۱۸:۵۳:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۱
شما به روانپزشک مراجعه کن که هر چی جنایت اصلاح طلبا میکنند دوست دارید ماست مالیش کنید
تبریزی۱۰۱۵۴۸۹۱۲:۳۱:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۱
برای من هم جای سواله. یعنی اگه کسی بگه من به قصد ترسوندن چاقو رو تکون دادم و خورد طرف مرد (که تقریبا همیشه هم همین طوره) اسمش رو می ذارن قتل شبه عمد و طرف تبرئه می شه؟ پس چرا تو تمام موارد این چنینی که تو بخش حوادث می خونیم قاتل به قصاص محکوم می شه؟ نه اینکه دوست داشته باشم نجفی قصاص بشه ولی ممکنه حکم اشتباه باعث ارسال پیام اشتباه به جامعه و افزایش قتل و جنایت در سطح جامعه بشه مثل اسیدپاشی که مجازات های سبک و نامتناسب با جرم باعث گسترشش شد و بعد از تباه شدن زندگی کلی آدم بیگناه تازه به فکر اصلاح قانون افتادن.
ناشناس۱۰۱۵۹۰۹۱۵:۳۵:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۱
واقعن عجیبه اینا اگه میخان ماست مالم کنن بکنن دیگه نه اینقدر تابلو اسحله پر اماده شلیک حالا طفلک مقتول با هاش درگیرشده چار تام خورده در و دیوار تازه میگه با چمران چریکم بودم اسلحه خالی میبردی میترسوندیش
من من۱۰۱۶۰۰۸۱۶:۲۹:۱۳ ۱۳۹۸/۵/۱
تو بیشتر موارد زدو خورد و دعوا حکم به غیر عمد میدن. برای همینه ک خبر میخونی که فلان اوباش دزدی کرده بوده یکیم کشته ولی اعدام نشده بوده.
ناشناس۱۰۱۴۹۸۴۰۸:۲۴:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۱
خون مظلوم گریبان خیلی ها را خواهد گرفت ....بدانید این قانون الهی است حتی اگر برخی نفوذ خون شویی را داشته باشند
ناشناس۱۰۱۵۹۹۴۱۶:۱۳:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۱
داداش اگر قرار بر این بود تا الان خیلیها از صفحه گیتی محو میشدند. ولی میبینی که دارن راست راست تو خیابون راه میرن، اختلاسشونو میکنن و حتی ..پس خیلی عصبی نشو و اگر خیلی رگ حق‌ طلبی و دادخواهیت بیرون زد یه تک پا تا یکی از مجتمعهای دادگاهی برو.
ناشناس۱۰۱۵۰۶۷۰۹:۰۳:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۱
لااقل روز یک خبر یا تحلیل خبری راجع این موضوع دارید.ظاهرا بیکارید؟
ناشناس۱۰۱۵۰۸۸۰۹:۱۲:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۱
مقتول بیچاره دستش را گرفته جلوی سینه اش ، قاتل بیرحم به سینه اش شلیک کرده حالا شده قتل شبه عمد اول که ابرویش رابردند حالا که خونش را حلال کردند! عدالت؟!
ناشناس۱۰۱۵۷۷۲۱۴:۳۰:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۱
از اول اشتباه كرد با يك مرد متاهل ازدواج كرد انهم با اين اختلاف سن ، ويران كردن آشيانه ديگران دردسر هاي خودش را دارد ، هرچند كه عدالت بايد اجرا شود .
ناشناس۱۰۱۵۷۸۸۱۴:۳۶:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۱
نمی دانم چرا دوست دارید، آقای نجفی محکوم بشه؟؟؟؟
ناشناس۱۰۱۵۹۷۳۱۶:۰۴:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱
حالت خوبه داداش؟ چون قتل کرده. بدون جرم که نمی خواد اعدام بشه. ضمن اینکه اگر محکوم به اعدام بشه تنها کسایی که می تونن ببخشن یا درخواست اعدام داشته باشن خانواده مقتول هستند نه من و نه شما.
ناشناس۱۰۱۶۴۷۹۲۱:۴۸:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۱
چون آدم کشته.
کنعانی۱۰۱۵۱۵۴۰۹:۴۵:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۱
قتل غیر عمد و شبه عمد برای مواردی مثل رانندگی بدون گواهینامه مطرح است نه قتل با اسلحه و چندگلوله! مردم را چی فرض کردند نجفی و و وکیلش؟ خون را با فریب پایمال نکنید
ناشناس۱۰۱۵۷۸۹۱۴:۳۸:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۱
یعنی وکلا و قضات دادگاه به اندازه ی تو نمی فهمند؟؟؟؟؟
ناشناس۱۰۱۶۲۸۹۱۸:۵۸:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۱
شاید وکلا به اندازش اطلاع داشته باشن ولی قطعا پول حسابی گرفتن که مردم نگرفتن
ناشناس۱۰۱۶۷۰۷۰۲:۴۷:۳۱ ۱۳۹۸/۵/۲
ن تو میفهمی راست میگه دیگه مردمو چی فرض میکنن اینا.بدبخت خانواده اش هم از ترس اینکه دوباره بلایی سرشون نیاد حرفی نمیزنن.بعدشم توچرا کاسه داغ تراز آش شدی بهت فشار میاد
ناشناس۱۰۱۵۱۵۸۰۹:۵۱:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۱
طرف با اسلحه پر و آماده شلیک با گرفتن یه بالش (شبیه هیتمن) رفته سراغ مقتول و اون هم مقاومت کرده. حالا می گه عمدی نبود.بااین حساب 90 درصد پرونده های قتل، غیر عمد هستند. طرف می گه من چاقو زدم بهش ولی نمی خواستم بکشمش!
یک دبیر بازنشسته۱۰۱۵۷۹۳۱۴:۴۱:۲۹ ۱۳۹۸/۵/۱
تو که تو صحنه ی دعوا نبودی.
امیر۱۰۱۵۱۸۴۱۰:۰۹:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۱
فارق از بحث خود عمل، اگر نجفی به قتل غیر عمد محکوم شود، نشان‌دهنده قدرت تیم وکالت وی خواهد بود. صفحه‌ی حوادث روزنامه‌ها پر از گزارش قتل‌هایی هست که قاتل به خاطر عصبانیّت لحظه‌ای و بدون قصد قبلی آن‌ها را مرتکب شده، امّا مرتکبین احتمالاً توان (یا شاید دانش) استخدام وکیل حرفه‌ای ندارند. فکر می‌کنم در این صورت فشار برای رفع انحصار وکالت و کاهش بهای وکلا بیش‌تر خواهد شد.
میلاد۱۰۱۵۲۲۰۱۰:۲۸:۰۴ ۱۳۹۸/۵/۱
غیر عمدی؟ الان یه پابرهنه بود 10 بار اعدامش می کردین.
همشهري۱۰۱۵۲۳۳۱۰:۳۷:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۱
واقعا خنده دار
ناشناس۱۰۱۵۳۱۷۱۱:۰۹:۵۸ ۱۳۹۸/۵/۱
هیچ اتفاقی پیش نمیاد فقط آقای نجفی زحمت می کشن یه جریمه ای پرداخت میکنن و بعد از مدتی از زندان آزاد شده و در کنار اصلاح طلبان ( سایر دوستان) ادامه همکاری می نمایند
یک دبیر بازنشسته۱۰۱۵۸۰۲۱۴:۴۳:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۱
ان شاءالله که به کوری چشم شما آقای نجفی از قصاص نجات پیدا می کند.
ناشناس۱۰۱۶۳۶۸۱۹:۵۶:۳۸ ۱۳۹۸/۵/۱
همین که میگی از قصاص نجات پیدا میکند یعنی قصاص حقشه
ناشناس۱۰۱۶۴۰۱۲۰:۳۲:۱۰ ۱۳۹۸/۵/۱
به کوری چشم خودت بی تربیت تو هم مثل همان قاتل هستی
مرتضی۱۰۱۵۳۲۰۱۱:۱۰:۴۹ ۱۳۹۸/۵/۱
خداوکیلی اگر قاتل کسی غیر از یک شخص برجسته بود اندک احتمالی وجود داشت که قتل را غیرعمد بدانند؟؟ با اسلحه به سمت کسی بروی و بعد از قتل بگویی که من میخاستم بترسونمش بعد دستم را تکان داد و من از قتل او ناراحت شدم.
ناشناس۱۰۱۵۳۲۶۱۱:۱۲:۴۱ ۱۳۹۸/۵/۱
الآن چنان با مهارت اصلاح طلبها تطهیرش می کنند که برای دوره بعد یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری می شود و در صورت رد صلاحیت مملکت را به آشوب می کشند در این حد قدرت طلبند و روی بازی دادن مردم حساب می کنند
ناشناس۱۰۱۵۳۳۸۱۱:۱۴:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۱
قتل با اسلحه همیشه عمد محسوب میشه، مگه تو موارد استثنائی مثل اینکه یکی مشغول تمیز کردن اسلحه است و اتفاقی دستش می ره رو ماشه. مطمئنا قاضی حکم قتل عمد و قصاص رو صادر میکنه.
ناشناس۱۰۱۵۴۸۳۱۲:۲۸:۳۷ ۱۳۹۸/۵/۱
امیدوارم حق کسی چه متهم به قتل و چه مقتول پایمال نشه. امیدوارم قضات ما حق را فراموش نکنند و همه ما به یاد داشته باشیم اگر روزی قانونی را زیر پا گذاشتیم روز دیگری قانون شکنان به سراغ ما خواهند آمد و دیگر قانونی وجود نخواهد داشت که از ما پشتیبانی کند.
ناشناس۱۰۱۵۴۹۱۱۲:۳۲:۲۳ ۱۳۹۸/۵/۱
اولا که خون را با خون نمیشویند ثانیا اگر شما جای آقای نجفی بودید و هیچ راهی برایتان باقی نمیموند چه میکردید ؟
ناشناس۱۰۱۵۶۶۸۱۳:۴۲:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۱
امیدواریم همین داستان سر خودت و خانوده ات بیاید اونوقت خودتی و خدایت !
ناشناس۱۰۱۵۷۴۰۱۴:۱۷:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۱
اگر یک اصولگرا هم بود همینو میگفتی؟
ناشناس۱۰۱۵۸۷۸۱۵:۱۷:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۱
چی میگی اصلا باخودت چند چندی...خون رو با خونذنمیشویند یعنی چی؟ کی گفته؟! پس قصاص قران الکیه! تو از کجا یک طرفه به نفع نجفی حکم میکنی؟ مگه قاضی هستی یا علم غیب داری...
ناشناس۱۰۱۶۱۷۷۱۷:۵۵:۱۲ ۱۳۹۸/۵/۱
منم نظرم با عملکرد آقای نجفی خیلی جوره حتی اگه بتونم ..
ناشناس۱۰۱۶۱۸۷۱۸:۰۰:۱۴ ۱۳۹۸/۵/۱
خوبی تو؟؟؟؟؟ اتفاقا جزای قتل عمد همینه، اگه اثبات بشه که عمده؛ حالا اگه خانواده مقتول ببخشه این یه حرف دیگه است ولی این حق براشون محفوظه و بسیار قانون درستی هست تا جانی جماعت هر غلطی نکنه هرکی میخواد باشه.
ناشناس۱۰۱۵۷۳۷۱۴:۱۶:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۱
خواهشا کم از مرحومه دفاع کنید .او باعث نابودی دکتر نجفی شد .دکتر انسان بزرگی بود .واقعا نحفی حیف شد
ناشناس۱۰۱۵۷۸۳۱۴:۳۴:۲۲ ۱۳۹۸/۵/۱
خود آقای نجفی توی نامه ای که بعد از قتل نوشته بود به قصد انجام دادن قتل به دلیل مهدور الدم بودن همسر خود اشاره کرده پس دیگه جای حرفی باقی نمیزاره که قتل عمد بوده یا غیر عمد.
ناشناس۱۰۱۶۴۱۹۲۰:۴۸:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۱
اقرار در محکمه مسموع است.
ناشناس۱۰۱۶۴۲۰۲۰:۴۸:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۱
وکلای این فرد این فرد را پای چوبه دار میبرن، تنها راه نجات نجفی (اگر فرض کنیم فشار ها بر قاضی کارساز نباشد) این بود که اینقدر سر غیرعمد بودن قتل که امری واضح است اصرار نکنه و نمک روی زخم بازماندگان مقتول نپاشن و صرفا درخواست عفو و بخشش کنن، اینطوری احتمال نجاتش بود. کلا با اتهام هایی که به مقتول زدن در مورد اینکه با نهادهای امنیتی در ارتباط بوده یا مهدور الدم بوده یا پرستو بوده یا ارتباط با مردان دیگر داشته راه عفو و بخشش را به خودشون بستن.
ناشناس۱۰۱۵۸۰۴۱۴:۴۴:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۱
حالا اگر بر عکس اتفاق افتاده بود میترا استاد سه بار اعدام شده بود
ناشناس۱۰۱۶۲۴۳۱۸:۲۴:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۱
بزرگترين اشتباه مرحومه ازدواج با يك مرد متاهل بود او دانسته و يا نادانسته مسير اشتباهي را انتخاب كرد يك زن مجرد نبايد تحت هيچ عنوان آويزان مرد متاهل شود ، حتي اگر خود آن مرد هم بخواهد يك زن عاقل چنين كاري نميكند .
ناشناس۱۰۱۵۸۸۲۱۵:۱۹:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱
اگر هم حزبی های نجفی, بهش خیانت نمیکردند و تنهاش نمیگذاشتند و مقتول را با انواع تهمتها و ضداخلاق ها نمینواختند, الان خانواده اش رضایت میدادند الان اگه رضایت بدن خب تایید حرف ایناست.پس رضایت نمیدن آخه لال میشدید سکوت کنید.به شما میگن آدم و رفیق؟!
ناشناس۱۰۱۵۹۴۹۱۵:۵۴:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۱
پرونده آقای نجفی خیلی سریع رسیدگی شد در حالی که روال دادگستری بر این است که این قبیل پرونده ها را کندتر رسیدگی می کنند گاه چند سال ، تا شانس اخذ رضایت از بین نرود ،..
ناشناس۱۰۱۵۹۹۵۱۶:۱۳:۳۶ ۱۳۹۸/۵/۱
نمیخواستین زندگی کنین میرفتی شکایت میکردی چرا کشتیش؟؟ حالا اونای دیگه جالبن که میخوان غیر عمدش کنن خون زن بیچاره رو پامال کنن!!
ناشناس۱۰۱۶۱۰۵۱۷:۱۸:۱۳ ۱۳۹۸/۵/۱
چه جایی به دنیا اومدیم همه عاشق قتل واعدام دیدن.
یک هموطن دلسوز۱۰۱۶۳۹۱۲۰:۲۴:۰۰ ۱۳۹۸/۵/۱
مسئله قتل میترا استاد پیچیده تر ازین حرفاست بگذارید قانون و دستگاه قضا با حوصله وتیزبینی کار خودش را بکند لطفا از پیش داوری پرهیز کنید
ناشناس۱۰۱۶۴۱۳۲۰:۴۴:۰۶ ۱۳۹۸/۵/۱
قتل غیر عمد با شلیک 5 گلوله؟!
عسگری۱۰۱۶۵۹۲۲۳:۳۱:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۱
یک آن عصبی شدن کار میده دست آدم باید ببخشنش
ناشناس۱۰۱۶۵۹۴۲۳:۳۳:۵۸ ۱۳۹۸/۵/۱
نجفی نباید اون حرفها رو در مورد مقتول میزد، ناجوانمردانه هست که یک نفر را بکشی بعد هم بی آبروش کنی، اونم کسی که سرت رو باهاش رو یک بالش میگذاشتی، قتل انجام دادی لااقل مردش باش و پاش وایستا، نجفی مگه به خانواده و پسر مقتول رحم کرد که انتظار داره اونها بهش رحم کنن؟ مهدور الدم، نامسلمان، کافر، پرستو، فاسد، مرتبط با مردان دیگر، یعنی اتهامی سنگینی که تو این جامعه میشد به یک زن زد را اینها کاملا ناجوانمردانه زدن. آدم یاد همقطاران اصلاح طلبش می افته که حالا که برجام خورده به بن بست از زیرش در میرن و میگن ما کاره ای نبودیم! جماعت ..
ناشناس۱۰۱۷۶۹۶۱۴:۱۴:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۲
خدا رو شکر که مجبور نیستم قضاوت کنم. خدایا لحظه ای مارو به حال خودمون وامگذار.

پربحث‌های اخیر

 1. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 2. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 3. دستگیری سه شرور شمشیری   

 4. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 5. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 6. این دم را روی کولتان بگذارید تا تعادلتان حفظ شود !  

 7. چرخاندن اراذل و اوباش در مهرآباد

 8. استقبال ۸۰ درصدی مردم از رسانه ملی / بیان حرف مردم عامل اعتمادسازی است

 9. افزایش 174.6 درصدی قیمت زمین و مسکن تهران در بهار امسال

 10. محسنی اژه‌ای: مردم از ‌ناهنجاری‌ها ناراحت‌اند

 11. تصویر ماهواره‌‌ای از وضعیت تاسیسات نفتی عربستان بعد از حمله یمنی‌ها

 12. پسر ۲۰ساله، مادرش را به قتل رساند

 13. لاریجانی خواستار اجرای کامل قانون ایثارگران شد

 14. اجتماع عظیم پاکستانی ها در حمایت از ایران  

 15. هزینه ۲۵۰ میلیون دلاری برای صندوق ۲۰۶ تکذیب شد

 16. عرضه گوشت مرغ با سه درجه A+ ،A و B

 17. رکورد صادرات برق شکسته شد

 18. حذف قبض کاغذی در پنج استان

 19. پاسخ رهبر انقلاب به نامه رمزی یکی از اسرای دربند صدام  

 20. لیست جدید قیمت کالاهای اساسی

 21. مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر بازداشت شد

 22. به منظور صیانت از بیت‌المال؛ وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

 23. شناسایی 20 هزار بازیگر برای سریال «سلمان فارسی»

 24. فیلم| درگیری اراذل و اوباش در تهران  

 25. تجمع مقابل دفتر سازمان ملل در اعتراض به کشتار مسلمانان کشمیر  

پربحث‌های دیروز

 1. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 2. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 3. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 4. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 5. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 6. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 7. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 8. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 9. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 10. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 11. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 12. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 13. ممنوع التصویر شدن در صداوسیما چگونه است؟  

 14. دستگیری سه شرور شمشیری   

 15. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 16. بصير و آراسته، بدون عينك، بدون ريش پروفسوري

 17. رئیس بانک مرکزی: تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را کنترل کنیم/ همه کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد

 18. آذری جهرمی: تلاشم را کردم، مردم قضاوت کنند/ هنوز به رفع فیلتر امید دارم/ معطل قانون نمی‌مانم

 19. فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای منطقه از تشنگی می‌میرند

 20. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 21. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 22. احسان علیخانی: عصر جدید سخت‌ترین کار عمرم بود

 23. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 24. تحرکات محرمانه «باند نیویورک» در جاده چالوس + تصاویر

 25. این دم را روی کولتان بگذارید تا تعادلتان حفظ شود !  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 4. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 5. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 6. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 7. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 8. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 9. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 10. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 11. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 12. چرخش ظریفانه از برجام!...

 13. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 14. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 15. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 16. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 17. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 18. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 19. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 20. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 21. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 22. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 23. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 24. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 25. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

پربحث‌های اخیر

 1. استقبال ۸۰ درصدی مردم از رسانه ملی / بیان حرف مردم عامل اعتمادسازی است

 2. محسنی اژه‌ای: مردم از ‌ناهنجاری‌ها ناراحت‌اند

 3. لاریجانی خواستار اجرای کامل قانون ایثارگران شد

 4. پاسخ رهبر انقلاب به نامه رمزی یکی از اسرای دربند صدام  

 5. مهم‌ترین علل ناباروری در زنان چیست؟

 6. ازن درهوای تهران چطور اندازه‌گیری می‌شود؟

 7. انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها»/ بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

 8. حس ششم، خرافه یا واقعیت!

 9. "تنگه هلت" بکرترین تنگه ایران کجاست؟ + تصاویر

 10. زن عامل قتل 4 نفر در ملایر دستگیر شد

 11. هشدار؛ خطر فرونشست در دشت‌ های تهران

 12. توصیه حجت الاسلام قرائتی به منبری‌ها

 13. پذیرش کنکوری‌های مجاز نشده و افراد ثبت‌نام نکرده در کنکور

 14. هزینه ثبت‌نام اربعین اعلام شد

 15. بیانیه ارتش بمناسبت سالروز شکست حصر پاوه

 16. صفحه رسمی اینستاگرام آمد نیوز توسط جوان کشاورز مینابی از دسترس خارج شد

 17. رئیس رسانه ملی: کمک به توسعه استان‌ها مهمترین وظیفه صدا و سیما است

 18. هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب/ دوشنبه آلوده در انتظار پایتخت

 19. بارندگی در غرب/ آخر هفته غبارآلود در مناطقی از کشور

 20. اعلام جرم علیه پوری حسینی

 21. از پرونده «حادثه اتوبوس علوم و تحقیقات» چه خبر؟

 22. وضعیت جاده کرج - چالوس در عید غدیر

 23. جان باختن ۱۳ نفر از حجاج در حج۹۸

 24. صحبت‌های دادستان تهران درباره پاک‌دستی

پربحث‌های دیروز

 1. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 2. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 3. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 4. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 5. استقبال ۸۰ درصدی مردم از رسانه ملی / بیان حرف مردم عامل اعتمادسازی است

 6. محسنی اژه‌ای: مردم از ‌ناهنجاری‌ها ناراحت‌اند

 7. لاریجانی خواستار اجرای کامل قانون ایثارگران شد

 8. تلاش برای ممنوعیت کودک‌همسری در کشور

 9. پاسخ رهبر انقلاب به نامه رمزی یکی از اسرای دربند صدام  

 10. مهم‌ترین علل ناباروری در زنان چیست؟

 11. جلسه برخی مسئولان شهرداری تهران با دستفروشان مترو

 12. مرگ ۱۳ زائر حج در مکه و مدینه/ بازگشت ۴۳ زائر بیمار ایرانی از عربستان

 13. اندر مصائب رحم اجاره‌ای

 14. زن عامل قتل 4 نفر در ملایر دستگیر شد

 15. هشدار؛ خطر فرونشست در دشت‌ های تهران

 16. توصیه حجت الاسلام قرائتی به منبری‌ها

 17. پذیرش کنکوری‌های مجاز نشده و افراد ثبت‌نام نکرده در کنکور

 18. هزینه ثبت‌نام اربعین اعلام شد

 19. بیانیه ارتش بمناسبت سالروز شکست حصر پاوه

 20. صفحه رسمی اینستاگرام آمد نیوز توسط جوان کشاورز مینابی از دسترس خارج شد

 21. رئیس رسانه ملی: کمک به توسعه استان‌ها مهمترین وظیفه صدا و سیما است

 22. هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب/ دوشنبه آلوده در انتظار پایتخت

 23. بارندگی در غرب/ آخر هفته غبارآلود در مناطقی از کشور

 24. اعلام جرم علیه پوری حسینی

 25. از پرونده «حادثه اتوبوس علوم و تحقیقات» چه خبر؟

پربحث‌های هفته

 1. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 2. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 3. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 4. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 5. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 6. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 7. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 8. رتبه های برتر کنکور ، مدارس خاص و شاخص بی عدالتی آموزشی

 9. واکنش قاضی‌عسکر به ادعای «رکن‌آبادی»

 10. وعده دوباره پلیس برای توقف شماره گذاری خودروی پراید/ آیا این بار هم پیروزی از آن خودروسازان خواهد بود؟

 11. غلامی: صرفا به خاطر صندلی خالی دکتری، نمی‌توان دانشجوی فاقد صلاحیت علمی پذیرش کرد

 12. سیر نزولی مهاجرت نفرات‌ برتر کنکور و المپیادهای علمی از کشور

 13. «درد»های طرحی که قرار بود «درمان» کند...

 14. قوه قضائیه خود را زیر ذره‌بین می‌برد

 15. اما و اگرهای مخالفت 80 هزار دانشجو با افزایش ظرفیت‌ رشته‌های پزشکی

 16. گم شدن یک ایستگاه مترو در پایتخت + جزییات

 17. پدر طبیعت ایران درگذشت

 18. نامه ۷۹ تشکل دانشجویی به رئیسی: قوه قضائیه انحصار بازار وکالت را بشکند

 19. سخنگوی قوه قضائیه: نمی‌دانیم سالار آقاخان کجاست/ دادگاه سیف در حال برگزاری است

 20. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 21. عضو مجمع تشخیص: کاهش جمعیت، فقر خانواده‌ها را رقم خواهد زد

 22. نامه 72 بسیج دانشجویی دانشگاههای کشور به رییسی /حق مردم در دسترسی به خدمات حقوقی و وکیل را تسهیل کنید

 23. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 24. پلیس راهور: خط تولید پراید از سال ۹۹ متوقف می‌شود

 25. ابطال مصوبه‌ای که مقاله دانشجو را به نام استاد ثبت می‌کرد

آخرین عناوین