فایننشال تایمز: لندن به تنهایی حریف تهران نیست

گروه ترجمه الف،   3980431093 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
 فایننشال تایمز: لندن به تنهایی حریف تهران نیست

ستون نویس ارشد روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز نوشت مقابله انگلیس با ایران به خاطر بحران نفتکش ها خطرناک خواهد بود و در صورت هرگونه تقابل نظامی، لندن قطعا باید به حمایت آمریکا متوسل شود.

به گزارش الف "گیدون راچمن" در تحلیلی در بخش دیدگاه فایننشال تایمز نوشت به دلیل پراکندگی نیروی دریایی سلطنتی، برای انگلیس خطرناک است که با ایران درگیر شود: 

«دولت انگلیس تهدید کرده است که توقیف کشتی انگلیسی در خلیج فارس، "عواقب جدی" برای ایران خواهد داشت، عبارتی که اغلب از آن به عنوان پاسخ نظامی یاد می شود. اما واقعیات نظامی و دیپلماتیک، انگلیس را در دادن پاسخ محدود خواهد کرد. انگلیس دائما تلاش کرده است مسیر مذاکرات را با ایران درپیش گیرد. قبل از توقیف نفتکش، بوریس جانسون که قرار است به زودی نخست وزیر انگلیس شود، با هرگونه اقدام نظامی علیه ایران مخالف بود. از طرفی، پراکندگی کم مایه ی نیروی دریایی سلطنتی سبب خواهد شد هرگونه مقابله با ایران در منطقه ی خودش، پرخطر باشد.

بوریس جانسون که انتظار می رود روز چهارشنبه نخست وزیر انگلیس شود، دورنمایی از یک بحران مهم دیپلیماتیک را با ایران، پیش رو دارد که می تواند به یک مناقشه ی نظامی منجر شود. وی قطعا می خواهد در نخستین آزمایش خود به عنوان یک رهبر ملی ، قوی ظاهر شود.

انگلیس در هرگونه درگیری نظامی با ایران، قطعا باید به حمایت آمریکا چشم بدوزد. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه به صورت غیر مستقیم و مبهم گفته بود چنین حمایتی سریع خواهد بود. اما وی تاهمین لحظه هم بی رغبتی خود را برای اقدام نظامی علیه ایران ثابت کرده است.

بحران کنونی انگلیس را می توان بخشی از تنش های گسترده تر بین ایران و غرب نامید که در آن تهران و واشنگتن بازیگران اصلی هستند.

آمریکا راهبرد "فشار حداکثری" را برای وادار کردن تهران به مذاکره در خصوص برنامه های هسته ای آن درپیش گرفته اما این سیاست تاکنون شکست خورده است. رهبران ایران احتمالا بر بی رغبتی آشکار ترامپ برای درگیر شدن در یک جنگ دیگر در خاورمیانه حساب کرده اند.

البته تهران هم در معرض خطر محاسبات اشتباه است. افراد پرنفوذی در واشنگتن هستند – مانند جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ – که از مدتها قبل طرفدار حمله به ایران بوده اند. وی گفته است اقدامات تحریک آمیز ایران می تواند مناقشه را علیه ایران برگرداند.

توقیف نفتکش انگلیسی می تواند لندن را به سوی موضعی تندروانه تر در قبال ایران سوق دهد، مساله ای که اتحادیه ی اروپا مخالف آن است. اقدام ترامپ در خروج از برجام در سال 2018 با مخالفت شدید آلمان، فرانسه و انگلیس مواجه شد. این سه کشور تلاش کرده اند برجام را با این دورنما زنده نگه دارند که ایران بتواند با ادامه ی محدودیت ها در فعالیت های هسته ای، از منافع اقتصادی آن نیز بهره مند شود.

اما اگر انگلیس "عواقب جدی" علیه ایران را – بدون اقدام نظامی – دنبال کند، احتمالا تلاش هایش را برای حفظ برجام متوقف کرده و به دولت ترامپ در اعمال فشار اقتصادی به ایران می پیوندد.

تصمیم انگلیس برای هماهنگی با آمریکا در سیاست هایش در قبال ایران، احتمالا تلاش اتحادیه ی اروپا را برای حفظ برجام نابود خواهد کرد. این اقدام همچنین می تواند به معنای کنارگذاشتن سیاست خارجی دیرینه ی انگلیس بوده و احتمال تقابل نظامی را افزایش می دهد. این مساله برای نخست وزیر جدید، در روزهای اولیه ی حضور در مسند قدرت، بسیار مهم است.»

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۱۳۶۲۴۱۲:۲۵:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۳۱
ایران باید از بالا گرفتن تنش با انگلیس اجتناب کرده و سعی کند از راه های دیپلماتیک سریعا" غائله نتفتکش ها را خاتمه دهد.
العبد۱۰۱۳۶۹۵۱۲:۵۳:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۳۱
انگلیس باید غائله رو بخوابونه. هم دست برتر نظامی رو داریم هم اونها تجاوز رو شروع کردند. اینقدر بزدل نباشید
ناشناس۱۰۱۳۷۷۱۱۳:۲۳:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۳۱
امیدوارم وقتی جنگ شروع شد به کانادا فرار نکنید.
ناشناس۱۰۱۴۰۷۴۱۵:۵۱:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۳۱
باز دوگانه جنگ یا عقب نشینی و امتیاز دادن شروع شد
ناشناس۱۰۱۳۷۸۹۱۳:۳۲:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۳۱
آدم باید از عقلش استفاده کند.
ناشناس۱۰۱۳۹۸۰۱۴:۵۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۳۱
شما الان از زبون انگلیس خبیث این نظر رو افاضه کردی؟؟؟
ناشناس۱۰۱۳۸۲۳۱۳:۵۰:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۳۱
از مسعود رجوی چه خبر؟
ناشناس۱۰۱۴۴۶۶۲۰:۳۵:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۳۱
انهای که منفی دادند آدمها ورباتهای رجوی وفارسی زبانان اجیر شده عربستان اسرائیل وبولتون هستند
ناشناس۱۰۱۳۸۵۹۱۴:۱۵:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۳۱
اولا انگلیس شروع کننده دزدی دریایی بود ، پس به ایران دخلی نداره . ثانیا انگلیس هم مثل اسراییل جرات حمله به ایران رو نداره و باید منتظر کمکهای امریکا بمونه . ثالثا ترامپ حداقل تا یک سال و نیم دیگه امکان نداره وارد هیچ جنگی بشه چون قطعا در انتخابات شکست میخوره .
ناشناس۱۰۱۴۰۶۷۱۵:۴۸:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۳۱
آفرین نکته جالبی بود!
ناشناس۱۰۱۳۶۲۵۱۲:۲۶:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۳۱
البته این امکان هم وجود داره که آمریکا نخواد به صورت مستقیم وارد درگیری بشه بخاطر انتخابات سال آینده و به بهانه حمایت از متحد خودش وارد بشه که اثر منفی کمتری به روی انتخابات سال آینده داره
ناشناس۱۰۱۳۷۳۴۱۳:۰۸:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۳۱
بهمان خیال باش امریکا سه ماه طول کشید تا به عراق حمله کنه بعد از تهدید نظامی برای زدن ایران انان در حال نقشه کشیدن فکر کردی انان نشستن ما را تماشا کنن یا از ما ترسیدن و عقبنشینی کردن ؟؟؟
ناشناس۱۰۱۳۸۶۴۱۴:۱۷:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۳۱
چقدر شماها نا.. تشریف دارین . امریکا تو هر لحظه ای از چهل سال گذشته که به این نتیجه میرسید میتونه به سادگی ایران رو اشغال کنه ، یک ثانیه بعد به اینجا حمله کرده بود . درست مثل قضیه طبس . اگر حمله نمیکنه به این دلیله که دقیقا میدونه سود و زیان این درگیری چیه . حالا شماها هی بشینین مثل پیرزنهای شوهرمرده ناله کنین
ناشناس۱۰۱۳۸۶۸۱۴:۱۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۳۱
امریکا کلا نمیخواد هزینه درگیری با ایران رو بده . ترجیح میده پولش از جیب عربها و جونش از شناسنامه های غیر امریکایی بره .
ناشناس۱۰۱۳۶۴۹۱۲:۳۷:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۳۱
درست گفته نیاز به اجماع جهانی علیه ایران که در حال تشکیل است و ایران بزودی زود با کل جهان طرف میشه
ناشناس۱۰۱۳۹۱۲۱۴:۳۱:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۳۱
نترس عمو جون ضعف نشان دادن باعث میشه اونا فشارشون زیاد میکنن
ناشناس۱۰۱۳۶۸۳۱۲:۴۹:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۳۱
طبق قوانین برخورد با دزدهای دریایی باید با انگلیسی ها رفتار بشه چون اقدام به دزدی دریایی کردن اگر ما بریتانیا را محکم بزنیم و همه دنیا مشاهده کنه که گرفتن کشتی ایرانی چه عواقب وخیمی داره دیگه هیچ کشوری جرات این کار رو نمیکنه پیشنهاد می کنم انگلیس را مایه عبرت بقیه بکنید و بر اونها سخت بگیرید تا حساب کار دست بقیه بیاد پیشنهادات من اینه: 1- تمام کشتی های بریتانیایی کشتی های دزدان دریایی تلقی بشن و در تنگه هرمز توقیف بشن 2- نیروی دریایی به محض مشاهده کشتی دزدان دریایی انگلیس در نقاط دیگه بهشون شلیک کنه اگر بر انگلیس سخت نگیرید پس فردا هر کشوری کشتی های ما رو توقیف می کنه
ناشناس۱۰۱۳۷۰۷۱۲:۵۷:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۳۱
بیخودی خودمون و باد نکنیم این عدم برخورد دنیا با این مسئله به فوریت و احساسی ارامشی قبل از طوفان است
مهران از برلين۱۰۱۳۸۹۰۱۴:۲۷:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۳۱
در انتها فقط دو گزينه وجود داره: ١- تغيير اصولى ايران و شريك اقتصادى شدن با امريكاومتحد امريكا شدن براى مقابله امريكاو انگليس با چين وهندو اروپا!!!!(كنترل نفت صادراتى به اين كشورها از طريق ايران) ٢- يك جنگ تمام عيار با امريكاو انگليس در كنار اسرائيل ، عربستان و امارات متحده باعواقب آن براى كل جهان!!! راه حل اول فقط يك طرفدارتوى ايران داره: ... راه حل دوم؛ متأسفاً طرفداران بسيارى داره!! همه شواهد نشان دهنده آماده شدن همه طرفها در پاييز امسال است.(تمام جنگ هاى خاورميانه بخاطر گرماى شديد منطقه در پاييز شروع شده، ايران و عراق و دو جنگ عراق با امريكا).
ناشناس۱۰۱۴۰۲۶۱۵:۲۵:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۳۱
مگه تا حالا تنهایی به ایران فشار می آوردند؟ یادتون رفته تو مذاکرات برجام نوبتی نقش پلیس خو ب و بد را اجرا می کردند مگر در برجام یک قدم برای ایران برداشتند جز اظهار تاسف و خط و نشان کشیدن برای ایران حتی حاضر نشدند اینستکس مسخره گول زنک را اجرایی کنند این کارها تنهایی بوده؟نفتکش مارا توقیف کرده اند تنهایی بوده؟
ناشناس۱۰۱۴۱۰۰۱۶:۱۰:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۳۱
فاینشنال تایمز پوست ما می دمد مثل اینکه با بچه طرف است
ناشناس۱۰۱۴۱۰۴۱۶:۱۴:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۳۱
و به همین راحتی ، امریکایی ها توانستند ما را به اینجا بکشانند ، بدون خرج کردن یک دلار و شلیک یک گلوله ، به نقطه ای رسیدیم که مطلوب آنها بود ، پاره کردن برجام ، تشدید تحریم ها و سوق دادن ایران به سوی جنگ ، همه خواسته های تیم بی همین بود
ناشناس۱۰۱۴۱۰۸۱۶:۱۵:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۳۱
روباه پیر به آخر خط رسیده کبیری که صغیر شد‌‌‌.
ناشناس۱۰۱۴۱۵۴۱۶:۵۱:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۳۱
دنیا باید بدونه نمیتونه بدون هزینه منافع مارو غارت بکنه
جواد۱۰۱۴۱۷۶۱۷:۰۰:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۳۱
«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا امروز در گفت‌وگو با شبکه «فاکس» گفت : «بریتانیا مسئول محافظت از کشتی‌های خود است. آمریکا خواهان جنگ با ایران نیست». همه اینها از نتیجه این جنگ واهمه دارند . پس از بزدلان می خواهم بیجهت آستین خیس نکنند . اینها با اغراق کشورها را می ترسانند و اما در عمل هیچ چیز نیستند .
محسن۱۰۱۴۱۸۳۱۷:۰۶:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
وضعیت داره روز به روز پیچیده تر میشود ارتش آمریکا طی ۸۰ سال گذشته ، از جنگ جهانی دوم تا کنون ، در تمام دنیا دخالت نظامی کرده است ایکاش اونقدر قدرت داشتیم تا بجای همه دنیا ، گوشمالیش می دادیم ، من که شک دارم از آلمان ، ایتالیا ، ژاپن ، ویتنام ، کره ، کوبا ، افغانستان ، عراق ، سوریه ، لیبی و ..
ناشناسnashenas۱۰۱۴۲۱۲۱۷:۲۲:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۳۱
انگلیس می خواهد ابتکار عمل سیاسی در جهان سیاست در دست او باشد تندروی انگلیس در موضوع برجام علت اختلاف با امریکا وتخریب خانه های فلسطینی ها در قدس به تحریک انگلیس به ظن قوی صورت میگیرد که عکس العمل حساب نشده فلسطینی ها وجبهه مقاومت را برانگیزد
علی 671۱۰۱۴۲۴۱۱۷:۳۹:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۳۱
این زاغبور... پیر استعمار هم هیچ غلطی نمی تواند بکند .خاطر جمع باشید و وا ندهید .ایشان هم بی آبرو خواهد شد .
ناشناس۱۰۱۴۲۸۲۱۸:۰۸:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۳۱
ما براساس گفته امام خمینی اگر به اسلام وخدا ایمان داریم مثل یک مسلمان واقعی فقط به وظیفه شرعی واطاعت از رهبری وخداوند متعال عمل می کنیم بعدش دیگر خودمان رامی سپاریم به خداوند بنابراین هیچگونه ترسی به خودتان راه ندهید چون خدا قطعا باماست.واگرترس داشته باشیم دیگر حیثتی درتاریخ برای ایران وایرانی نمی ماند وفقط آدم هایی میشویم که مثل انسان های بی اراده وبیفکر فقط شکم خود راسیر میکنیم واسمش رامی گذاریم زندگی با آبرو.پس جلوی کافران و آدمکش های غربی وامریکایی باید مقاومت کنیم وگرنه سر آخر آب خوردن ماباید بااجازه آن ها باشد. یاعلی .
ناشناسnashenas۱۰۱۴۳۳۹۱۹:۰۲:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
برخلاف امریکا که خواهان مذاکرات با وجود تحریم ظالمانه است انگلیس با اختلاف بیشتری خواهان فشار غیر اقتصادی نیز می باشد دلیل آن توقیف کشتی ایران درمدیترانه است در حال حاضر یک تشتت دیدگاه در جبهه غرب به نفع روسیه وچین وایران شکل گرفته است که اقدامات حساب شده ایران موجب آن شده است

پربحث‌های امروز

 1. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 2. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 3. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 4. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 5. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 6. خودروهای سلطنتی محمدرضا پهلوی  

 7. آیا براستی مشکلات موجود ناشی از ضعف ساختاری است؟

 8. اولین تصویر از مزدک میرزایی در لندن  

 9. توضیحات لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی و درخواست از رئیسی

 10. حضور بانوان در ورزشگاه برای بازی‌های ملی قطعی شد

 11. ورود قوه قضائیه به تخلف خودروسازان کارساز خواهد بود؟/ احتمال بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت

 12. ایرانی‌ها سالی ۴ میلیون اضافه درآمد دارند!

 13. تعطیلات کشور را ساماندهی کنید

 14. آنچه سلبریتی‌های اقتصاددان درباره نرخ سود منفی اروپا به ما نمی‌گویند

 15. پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

 16. حرکت عجیب نخست وزیر بریتانیا هنگام دیدار با رئیس جمهور فرانسه  

 17. حضور «فریدون احمدی» و «محمد عزیزی» در جلسه علنی مجلس

 18. وزیر اطلاعات: نقطه اوج تحریم‌ها پشت سر گذاشته شد/ ترامپ دچار تشویش فکری است

 19. واژگونی کامیون در کارگاه ساختمانی  

 20. جانسون: تحت هر شرایطی از اتحادیه اروپا خارج می‌شویم

 21. مصرف برق در تابستان امسال چقدر رشد کرد؟

 22. پیش بینی باران در ۱۱ استان تا ۷ شهریور

 23. گراهام: اگر افغانستان را ترک کنیم، ۱۱ سپتامبر دیگری ایجاد می شود!

 24. برخورد مرگبار بالگرد با یک هواپیما در اسپانیا

 25. کاخ‌ الیزه: مذاکره‌ای میان ظریف و هیئت آمریکایی برنامه‌ریزی نشده است

پربحث‌های دیروز

 1. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 2. دو نماینده بازداشت شده آزاد شدند

 3. پیشنهاد تشکیل سازمان طب ایرانی- اسلامی

 4. نمایندگان مجلس خواستار تحریم مقامات آمریکایی شدند

 5. تخمه‌خوردن حین رانندگی دلیل تصادف است نه پراید

 6. خواندن ترانه‌های قبل از انقلاب توسط مهران مدیری آزاد شده؟

 7. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 8. برنده عصرجدید مردم ایران بودند

 9. تصویری از جیسون رضائیان در لس‌آنجلس  

 10. سپاه پاسداران روز گذشته آزمایش موشکی انجام داد

 11. نمره ۱۵ محسن هاشمی به شورای شهر/ نمی‌توانیم به بخشی از انتقادات پاسخ قانع کننده بدهیم

 12. تلاش برخی اصلاح‌طلبان برای حذف عارف/واکنش به بازداشت دو نماینده مجلس/ موسویان: قبل از مذاکره باید بمب اتمی می‌ساختیم

 13. وضعیت ساخت صحن حضرت زهرا (س) در حرم امام علی (ع)  

 14. جهانگیری: راهکار مبارزه با فساد شفافیت، نظارت عمومی و آزادی رسانه‌ها است

 15. فرمانده ناجا: با اجرای طرح ناظر، کشف حجاب در خودرو کاهش پیدا کرد

 16. انتقاد کیهان به حضور فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی + فیلم

 17. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 18. فاتحه خوانی روحانی بر سر مزار هاشمی رفسنجانی  

 19. روحانی: انتقاد از دولت با جایزه و تشویق همراه بوده است/ امام خمینی(ره) راه خدمت به مردم را به ما نشان داد

 20. ظریف: پیشنهاد مکرون مسیر درست است/ اروپا اجرای تعهدات خود را آغاز کند کاهش تعهدات برجامی را متوقف می‌کنیم

 21. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

 22. تصاویر جدید از کشتی تایتانیک  

 23. وزیر اقتصاد: نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان شد/سهم نفت در اقتصاد ما زیاد نیست

 24. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

 25. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف چهار صفر از پول ملی ثمره‌ای در حوزه اقتصادی ندارد

پربحث‌های هفته

 1. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 2. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 3. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 4. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 5. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 6. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 7. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 8. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 9. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 10. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 13. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 14. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 15. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 16. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 17. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 18. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 19. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 20. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 21. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 22. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 23. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 24. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 25. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

پربحث‌های امروز

 1. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 2. جانسون: تحت هر شرایطی از اتحادیه اروپا خارج می‌شویم

 3. گراهام: اگر افغانستان را ترک کنیم، ۱۱ سپتامبر دیگری ایجاد می شود!

 4. کاخ‌ الیزه: مذاکره‌ای میان ظریف و هیئت آمریکایی برنامه‌ریزی نشده است

 5. برگزاری رزمایش مشترک آمریکا و آ.سه.آن همزمان با تنش با چین

 6. تایید سفر ظریف به محل برگزاری اجلاس گروه ۷/ واکنش ترامپ

 7. انگلیس برای توافق با آمریکا شرط گذاشت

 8. خرید و فروش آزاد سلاح در عربستان علی‌رغم منع قانونی  

 9. آغاز رزمایش مشترک اردن با ۲۷ کشور جهان

 10. کریمی: مذاکره‌ای با پرسپولیس نداشتم

 11. آمریکا برای خروج از افغانستان شرط گذاشت

 12. الحشد الشعبی یک پهپاد را سرنگون کرد

 13. مکرون: برای گفت‌وگو با ایران مأموریت رسمی ندارم

 14. تکذیب اعطای نمایندگی به مکرون برای گفت‌وگو با ایران

 15. مکرون مامور ارسال پیام «گروه 7» به ایران

 16. خشم وزارت خارجه آمریکا از تحریم بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها

 17. حسن نصرالله چه زمانی «دستور کار امت» را اعلام می‌کند؟

 18. جزئیات هواپیمای اسرائیلی سرنگون شده در لبنان

 19. جانسون: توافق تجاری با آمریکا ساده نخواهد بود

 20. در روز نخست اجلاس جی ۷ چه گذشت؟

 21. نشریه محافظه کاران آمریکایی: ترامپ بازنده سیاست فشار حداکثری بر ایران است

 22. آشوب ترامپ در اجلاس گروه۷

 23. انگلیس یک کشتی جنگی دیگر را به خلیج فارس اعزام می‌کند

 24. خاطره روزنامه‌نگار آمریکایی از احمدی‌نژاد و هاله نور

 25. کره‌شمالی از یک آزمایش موشکی خبر داد

پربحث‌های دیروز

 1. ماکرون: هدف مشترک فرانسه و آمریکا دست‌نیافتن ایران به سلاح اتمی است

 2. مالک نفتکش توقیفی انگلیس به پوتین نامه نوشت

 3. چینی‌ها از سفر به ایران منع شده‌اند؟

 4. ترامپ: رهبر کره‌شمالی آزمایش موشکی دوست دارد

 5. تصاویری از لحظه سرنگونی پهپاد MQ۹ آمریکا  

 6. مرگ روزنامه‌نگار اماراتی پس از انتقاد از عادی‌سازی با اسرائیل

 7. مرجع تقلید عراقی حضور نظامیان آمریکا در عراق را حرام اعلام کرد

 8. روسیه موشک بالستیک آزمایش کرد

 9. رانندگان عراقی برای حمل و نقل کالاهای ایرانی اعتصاب کردند؛ مرز چذابه بسته شد

 10. دیپلمات‌ فرانسوی: ماکرون طرح خود را درباره ایران به ترامپ ارائه کرد

 11. هشدار شدید اللحن تجاری چین به آمریکا

 12. شکست شیاطین سرخ در واپسین دقایق در اولدترافورد

 13. «اشرف غنی» به عربستان رفت

 14. 62 درصد آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ ناراضی هستند

 15. جانسون:‌ از ترامپ میخواهم از جنگ تجاری دست بردارد

 16. کاخ‌الیزه: ماکرون و ترامپ درباره ایران اختلافاتی دارند

 17. بنیاد دفاع از دموکراسی ها ومدیر آن در فهرست تحریمی ایران قرار گرفتند

 18. بوکوحرام ۱۲ نفر را در نیجر قتل‌عام کرد

 19. آنکارا: عملیات «پنجه-۳» ترکیه در شمال عراق آغاز شد

 20. نماینده عراقی: اگر آمریکایی‌ها سریعا از عراق خارج نشوند هدف قرار می‌گیرند

 21. طالبان: با آمریکا توافقی نکرده‌ایم

 22. اتریش با بازگشت کودکان داعشی این کشور از سوریه موافقت کرد

 23. ترامپ: رابطه بسیار ویژه‌ای با امانوئل ماکرون دارم

 24. آمریکا و طالبان درباره تشکیل حکومت موقت توافق کردند

 25. تظاهرات جدید در فرانسه، اینبار علیه نشست سران «جی 7»

پربحث‌های هفته

 1. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 2. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 3. روس‌ها پدافند موشکی بومی ایران را به رخ اسرائیل کشیدند

 4. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 5. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 6. پنج دروغی که ترامپ درباره ایران می گوید

 7. روایت المانیتور از جزئیات بسته پیشنهادی فرانسه به ایران و آمریکا

 8. ادعای تازه دختر صدام در باره اسارتِ شهید تندگویان

 9. نتانیاهو: به عملیات خود در عراق ادامه خواهیم داد

 10. ظریف: تا زمانی زنده و مسؤول باشم اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 11. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 12. آیت الله جنتی پس از گفتگو با حضرات آیات یزدی و آملی لاریجانی: دشمنان طمع و شادی نکنند/ راه نفوذ بی‌صلاحیت‌ها را خواهیم بست

 13. رفتار غیرعادی نخست وزیر انگلیس؛ پای جانسون روی میز ماکرون+عکس  

 14. ۲۰ درصد مردم انگلیس در فقر به سر می‌برند

 15. ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم

 16. ماکرون: به مقامات ایران پیشنهادهایی ارائه می کنم

 17. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 18. ماکرون: هدف مشترک فرانسه و آمریکا دست‌نیافتن ایران به سلاح اتمی است

 19. مالک نفتکش توقیف‌شده انگلیس با ظریف دیدار کرد

 20. ظریف: جمعه در پاریس با ماکرون و لودریان دیدار می کنم

 21. آمریکا: هدف از تحریم‌ها آوردن ایران به میز مذاکره است

 22. «عقده‌گشایی ائتلاف سعودی» به تلافی شکست در جبهه‌های مختلف یمن

 23. ظریف: زمان آن فرارسیده برخی با واقعیت «انقلاب اسلامی» کنار بیایند

 24. ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه کنند

 25. موج انتقادها به بی‌احترامی همسر نتانیاهو به مراسم سنتی اوکراین

آخرین عناوین