کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

گروه سیاسی الف،   3980431005 ۲۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد و نسبت به تمامی تصمیمات حجت شرعی و قانونی را رعایت می‌کند.

کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

فارس نوشت: شامگاه امشب تشکل‌های دانشجویی، طلاب و دانشجویان بسیجی کشور، میزبان سخنگوی شورای نگهبان بودند که در یک جمع صمیمی به سوال و پاسخ پرداخته شد. از تصمیم هایی که شورای نگهبان می‌گیرد و چرا این تصمیم ها شفاف گزارش داده نمی‌شود تا بحث نحوه تائید و رد صلاحیت کاندیدا و در آخر موضوع مساوی کردن دیه مرد و زن سؤوالاتی بود که عباسعلی کدخدایی به تمامی آن‌ها پاسخ داد.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جمع دانشجویان اظهار کرد: شورای نگهبان همانند سایر دستگاه ها دارای روابط عمومی و سخنگو است و تمامی مواردی که باید مردم اطلاع داشته باشند به صورت شفاف رسانه‌ای می‌شود.

وی با اشاره به این که یکی از ایده‌های که مطرح است چرا شورای نگهبان مانند برخی نهاد‌ها دارای رسانه مستقل نیست، افزود: صراحتا اعلام می‌کنم که مخالف این هستم که نهاد‌ها رسانه مستقل داشته باشند، زیرا می بایست شفاف سازی در خصوص نحوه فعالیت آنقدر قوی باشد که نیازی به رسانه مستقل نباشد.

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص این که در برخی موارد به جای قانون مصلحت اندیشی می‌شود، گفت: معیار شورای نگهبان قانون است که این قانون طبق شرع و قانون اساسی به تأیید شورای نگهبان می‌رسد.

وی ادامه داد: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد و نسبت به تمامی تصمیمات حجت شرعی و قانونی را رعایت می کند.

کد خدایی در خصوص تائید یا رد صلاحیت کاندیدا در هر انتخابات بیان کرد: در تأیید صلاحیت، افراد برای انتخابات می‌بایست حداقل‌ها را داشته باشند که گاهی این حداقل‌ها وجود ندارد و بر اساس مشکلی که فرد دارد، رد صلاحیت می‌شود.

وی با بیان این که یکی از ایراد‌هایی که به شورای نگهبان می‌گیرند این است که چرا دلیل رد صلاحیت افراد به طور عام منتشر نمی‌شود، اضافه کرد: چه از لحاظ شرعی و چه از لحاظ قانونی اجازه این را نداریم که دلیل رد صلاحیت را منتشر کنیم و تنها می‌توانیم به خود فرد مشکلات را عنوان تا در‌صدد رفع آن‌ها تلاش شود.

کاندیدای پوششی وجود ندارد/ برای کنارگیری افراد کاری نمی‌توان انجام داد

سخنگوی شورای نگهبان خاطر نشان کرد: ما در جامعه کاندیدای پوششی نداریم و این یک عرف بین مردم شده است.

کدخدایی ادامه داد: در برخی از انتخابات یک یا چند کاندیدا به نفع یک کاندید در شب انتخابات کنارگیری می‌کند که شورای نگهبان طبق قانون هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد و ما فقط می‌توانیم صلاحیت این فرد را از زمان تعیین شده تا زمان تبلیغات بررسی کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان عنوان کرد: قانون انتخابات کشور مربوط به دهه ۶۰ است و با توجه به پیشرفت جامعه این قانون دچار مشکل و نیاز به اصلاح دارد که امیدواریم مجلس شورای اسلامی هر چه سریعتر این قانون را اصلاح کند.

برابری دیه زن و مرد ایرادات شرعی و مالی دارد

وی با اشاره به این که شورای نگهبان در همه شرایط بر اساس قانون تصمیم گیری می‌کند و هیچ گاه در مقابل زور و فشار‌ها کوتاه نمی‌آید، ادامه داد: طبق قانون اگر قاضی به اشتباه رای دهد باید رای را برگرداند و اگر ایرادی به ما گرفته می‌شود، شورای نگهبان تنها طبق قانون تصمیم می‌گیرد و هیچ گاه در مقابل زور کوتاه نمی‌آییم.

کد خدایی در خصوص موضوع برابری دیه زن و مرد تصریح کرد: شورای نگهبان تلاش می‌کند فارق از مسائل سیاسی و جناحی، قانون را اجرا کند و در خصوص موضوع برابری دیه زن و مرد، دیوان عدالت تصمیم گرفته است که به این موضوع ایراد‌هایی هم از لحاظ شرعی و هم مالی گرفته شده است.

مردم تخلفات انتخابی را به ما گزارش دهند/ شورای نگهبان شایسته سنجی نمی‌کند

کدخدایی اظهار کرد: یکی دیگر از اقدام هایی که انجام دادیم ارتباط مستقیم با مردم است و همانطور که ناظران ما در انتخابات از معتمدان مردم هستند، اقدام هایی مانند فضاسازی در پیام رسان‌ها یا ایجاد خط تلفن مستقیم در دست اقدام است تا تخلفات انتخابی علاوه بر ناظران توسط مردم به ما گزارش شود.

وی اضافه کرد: همچنین به جهت شفاف سازی فعالیتی را آغاز کردیم که مذاکرات و مصوبات شورای نگهبان از قدیم تا حال حاضر را به صورت کاغذی و اینترنتی به هم وطنان گزارش دهیم.

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص شایسته سنجی کاندیداها عنوان کرد: شورای نگهبان وظیفه نظارت را برعهده دارد و بحث اجرایی با دیگر نهاد‌ها است و ما تنها تا زمان انتخابات بحث نظارتی را انجام می‌دهیم و طبق قانون شایسته سنجی نمایندگان را در دستور کار نداریم.

کدخدایی ادامه داد: در انتخابات دیگر کشور‌ها نهاد‌هایی برای تعیین شایسته سالاری کاندیدا وجود دارد اما در ایران می‌بایست برای این مورد راهکاری پیدا شود و نظارت شورای نگهبان تا صحت انتخابات است و بعد از آن نمی‌تواند ورود پیدا کند.

وی بیان کرد: یکی دیگر از اقدام‌هایی که انجام دادیم و تأکید رهبری است، جوان گرایی است؛ ما در پژوهشکده اکثر فعالیت‌ها را به جوان‌ها سپردیم و در شورای نگهبان فقها ۵۰ سال و حقوق دان ها بین ۳۰ الی ۴۰ سال آغاز به کار می کنند که این مورد بر اساس تعیین دستورالعمل و با نظر رئیس قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی است.

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص مدرک تحصیلی کاندیداها به خصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بحث مدرک تحصیلی کاندیدا به خصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تنها می توانیم به استعلام وزارت علوم بسنده کنیم و وزارت‌خانه مدرک‌های تحصیلی را تأیید یا رد می‌کند و ما هیچ نقشی نداریم که یکی از ایراد‌های قانون انتخابات کشور در همین خصوص است.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته به مجلس انتقاد‌هایی در خصوص اصلاح انتخابات کردیم اما چرا تاکنون اقدامی در این خصوص نشده است را باید نمایندگان ملت پاسخ دهند.

کدخدایی در خصوص بحث ارتباط شورای نگهبان با نهاد ‌های تصمیم ساز کشور بیان کرد: اکثر فقها و حقوق دان‌های شورای نگهبان دارای صاحب کرسی تدریس هستند و مرتب بین دانشجویان و طلاب قرار دارند که در آینده مدیران کشور هستند.

سخنگوی شورای نگهبان اضافه کرد: در سال ۷۹ و طبق نظر مقام معظم رهبری، مجمع فقهی تشکیل و مراجع عالی قدر نیز نظرات خود را به عنوان یک شورا به ما ارائه می‌کنند و نیز اساتید و کارشناسان دانشگاهی و غیردانشگاهی در بحث حقوقی ما را یاری می‌دهند.

کدخدایی تصریح کرد: شورای نگهبان هیچ وقت به مجلس نمی‌تواند در خصوص لایحه‌ها یا طرح‌ها نظر دهد و تنها می‌تواند در حد پیشنهاد در برخی از قانون‌ها کمک کند.

وی اضافه کرد: در برخی قوانین مانند قانون فعالیت در مناطق ویژه آزاد ایراد اساسی گرفتیم اما متأسفانه هنوز لایحه آن به شورای نگهبان باز نگشته است.

طرح تابعیت فرزندی با مادر ایرانی مشکلات امنیتی و اجرایی دارد

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص بحث تابعیت فرزندی که تنها مادر آن ایرانی است، گفت: قانون تابعیت طبق ضوابط در همه جا دنیا وجود دارد و مشکل مجلس بحث اجرایی آن است.

کدخدایی ادامه داد: نمایندگان در گام اول بحث‌های کارشناسی را حذف کردند و ما در بحث تابعیت به مسائل امنیتی خیلی توجه داریم که متاسفانه این مورد نیز حذف شده بود که ایراد‌هایی به این قانون گرفته شد که اخیرا رفع شده است.

کد خدایی در خصوص تخصیص نیافتن قانون افزایش حقوق در برخی نهاد ها اظهار کرد: تخصص یافتن یا نیافتن افزایش حقوق را نمایندگان می‌بایست پیگیری کنند.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: دولت در پرداخت هزینه‌ها با مشکل روبرو است و اگر قانونی تصویب شده است باید اجرا شود اما در اجرای قانون نباید مشکل مالی وجود داشته باشد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۱۳۱۱۳۰۲:۱۳:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۳۱
ارزش و کارایی اقتصادی و اجتماعی زنان به مردان نزدیک شده است، حتی اگر اصل برابری انسانها را هم در نظر نگیریم، دیه مرد و زن باید برابر باشد
ناشناس۱۰۱۳۲۶۱۰۹:۰۲:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۳۱
انشاالله در ورژن جدید قرآن باید لحاظ شود!
ناشناس۱۰۱۳۳۵۵۱۰:۰۸:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۳۱
چرا اگر طالب برابری هستند برای خدمت به کشور و اعزام به سربازی پیش قدم نمی شوند؟؟
تبریزی۱۰۱۳۵۳۶۱۱:۴۵:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۳۱
آیا مرد انسان نیست که باید مهریه بده به زن؟ پس چرا زن به مرد مهریه نمی ده؟ همه چی رو برابر کنید بعد از برابری دم بزنید.
ناشناس۱۰۱۳۷۷۷۱۳:۲۶:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۳۱
مهیه هم خوب نیست حق طلاق و حضانت و دیگر حقوق انسانی زن را به رسمیت بشناسید و مهریه نباشه
ناشناس۱۰۱۳۱۴۴۰۶:۱۳:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
ایکاش تمام قوانین در دیوان عدالت بررسی میشد.
ناشناس۱۰۱۳۱۵۴۰۶:۵۳:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
اقای کدخدایی آیا زن انسان نیست که با مرد دیه برابر داشته باشد
مهران۱۰۱۳۲۴۸۰۸:۵۳:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۳۱
اشکال حرف شما در این است که فکر میکنید بحث دیه و ارث مربوط به بالاتر بودن مرد یا پایین تر بودن زن هست نه خیر بحث سر کارکرد و وظایف هست تامین مخارج زندگی برعهده مرد هست به همین دلیل وقتی مردی فوت میکند به خانواده او بیشتر از نظر مالی به مشکل برمیخورن و جالب اینکه اون دیه دو برابر مرد رو تو قبر بهش نمیدن بلکه میدن به همسر و فرزندش یعنی همین قانون اسلام برای راحتی همسران و فرزندان هست نه راحتی مرد ، مردی که مرده دیه نیاز ندارد تو قبر بلکه این دو برابر بودن رو به همسرش میدهند
ناشناس۱۰۱۳۷۴۹۱۳:۱۴:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۳۱
الان خیلی از زنان تنها نان اوران خونشون، این ماله قدیم بوده که مرد فقط خرجی می دادعه الان همه دارن کار می کنند بازهم کم میارن بیخودی بحث و دلیل مسخره نیار
ناشناس۱۰۱۳۲۵۲۰۸:۵۴:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۳۱
اگر مسلمانیم باید این نابرابری را بپذیریم. وگرنه باید سکولار شویم. شترسواری دولا دولا نمیشود. یا رومی روم یا زنگی زنگ
ناشناس۱۰۱۳۲۹۶۰۹:۲۹:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۳۱
ربطی به انسان بودن یا نبودن ندارد حدود الهی است قانون خداوند است وهیچ کسی حق تغییر قانون الهی را ندارد
ناشناس۱۰۱۳۶۳۴۱۲:۲۹:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۳۱
برده و کنیز داری هم در اسلام مجازه!
ناشناس۱۰۱۳۵۳۰۱۱:۴۴:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
کسانی که منفی داده اند مادر و خواهر و دختر و همسر خود را انسان نمی دانند ؟؟؟
ناشناس۱۰۱۳۵۷۳۱۲:۰۱:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۳۱
البته با توجه به اینکه در زمان فعلی زنان مستقل و خود به تنهایی جای چندین نفر را هم از لحاظ کاری و فکری کار میکنند فقها باید چاره اندیشی کنند
ناشناس۱۰۱۳۱۹۹۰۸:۲۵:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۳۱
اگر بنا باشد قوانین شریعت تا ابد ثابت بماند که به نظر غیر منطقی میرسد ، بهتر نیست این قوانین بر اساس مقتضیات روز به روز رسانی شوند ؟
ناشناس۱۰۱۳۲۱۷۰۸:۳۳:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۳۱
حسب ظاهر جناب کدخدایی درست می‌گویندکه برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد ولی واقعیت آن است که نابرابری دیه زن و مرد قطعاً ایراد عقلی و منطقی دارد.
ناشناس۱۰۱۳۲۲۱۰۸:۳۷:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۳۱
اگر قرار به ثبات قوانین شرعیست ؛ برده داری مجاز بود و فقه برده داری داریم چرا آنرا اجرا نمی کنید؟
ناشناس۱۰۱۳۳۱۹۰۹:۴۷:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۳۱
مثلا یک زن پروفسور برنده جایزه نوبل را اگه یه مرد معتاد بیکار بکشه بازم دیه اون اقا دوبرابر خانمه! چه ربطی داره که شغل طرف چیه یا نان اور خانواده هست یا نه؟ این خسارتی هست برای جبران بخش بسیار ناچیزی از لطمه جبران ناپذیری که به خانواده و نزدیکان مقتول زده شده. ایا اینکه مادر یک بچه کشته بشه دردناک تره یا پدرش؟ قطعا مادر . حتی اگه پدر نان اور خانواده باشه نزدیکان خرج بچه را به عهده میگیرن ولی جای مادر را کی میخواد بگیره؟
ناشناس۱۰۱۳۳۲۲۰۹:۴۸:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۳۱
مشک آنست که خود ببويد نه آنکه عطار بگويد.
ناشناس۱۰۱۳۳۴۷۱۰:۰۳:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۳۱
خیلی چیزها و از جمله این موضوع را به رای مردم بگذارید.
ناشناس۱۰۱۳۹۳۰۱۴:۳۷:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۳۱
بعضی چیزها بدیهی و عقلی است ، مثل اینکه بگویید نفس کشیدن را به رای بگذاریم ، حقوق اولیه انسان قابل رفراندم نیست .
ناشناس۱۰۱۳۳۵۱۱۰:۰۶:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۳۱
احسنت!برابری دیه و ارث زن و مرد خلاف نص صریح قرآن کریم است.باید جلوی خودباخته های غرب زده تمام قد ایستاد
ناشناس۱۰۱۳۴۴۹۱۱:۰۱:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۳۱
زن و مرد مکمل هم هستند بار فرزند آوری و فرزند پروری بر دوش زنهاست کی گفته این موضوع مهم نیست ؟؟ چرا زنها را را به خاطر این نقش تحقیر می کنید که مجبور بشید التماس کنید که دختران به جای آرزوی شاغل شدن بچه بیارن ؟؟ از این کارها می کنید و نقش زنها را کمتر می بینید که زنها دیگه زیر بار بچه دارشدن و فرزند پروری نمی رن و همه می خوان شاغل باشند و مستقل باشند
ناشناس۱۰۱۳۴۵۳۱۱:۰۱:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
زن و مرد باهم یکسان نیستند ولی هر دو انسان هستند با مسئولیتهای متفاوت ولی به یک اندازه مهم و باید حقوق یکسان داشته باشند تا هر جنس وظایف ذاتی خود را با افتخار بپذیره و عمل کنه قانون و دیه و ارث باید اصلاح بشه
ناشناس۱۰۱۳۴۶۳۱۱:۰۹:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
با این حرفها منتظر فراری شدن بیشتر دختران از دین باشید
ناشناس۱۰۱۳۷۵۴۱۳:۱۶:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۳۱
فکر می کنی اینها اصلا دین براشون مهمه؟
ناشناس۱۰۱۳۴۸۰۱۱:۱۸:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۳۱
من یک دختر دارم یک پسر از لحاظ هوش و استعداد مطلقا تفاوتی نمی بینم پسرم قوی تر است ولی دخترم عاقل تر و عاطفی تر و مسئولیت پذیر تر ولی قلبا دخترم بیشتر به من حس اعتماد می دهد با وجودش خیالم راحت است که در دوران پیری تنها و بی پناه نخواهم بود بسیار خوشحالم که دختر دارم و برای تمام جوانان دعا می کنم که حتی اگر یک فرزند دارند دختر باشد هر خانواده به یک دختر نیاز واقعی دارد اینکه زن نصف مرد ارزیابی شود فقط ظلم است

پربحث‌های اخیر

 1. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 2. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 3. سخنگوی دولت: گفته بودم اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت

 4. تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشوربرای قطع اینترنت

 5. روحانی: مردم نخواهند گذاشت آب به آسیاب دشمن ریخته شود/ یک جمع کوچک ضد منافع ملی اقدام کردند

 6. امکانات ویژه اغتشاشگران برای ایجاد ناامنی در کشور

 7. در آینده نزدیک اینترنت وصل می‌شود

 8. زندگی خاص به سبک ولیعهد دبی

 9. سلیمی‌نمین: احزاب و تشکل‌های موجود باید منعکس‌کننده نظرات واقعی جامعه باشند/ مردم باید به راحتی مطالبه خود را بیان کنند

 10. همتی: افزایش قیمت بنزین در یک سال ۴ درصد در تورم تاثیر دارد/ بازار ارز کنترل شده

 11. آذری‌جهرمی: اینترنت به‌زودی وصل می‌شود

 12. افزایش قیمت پراید در بازار

 13. وزیر راه: سهمیه‌بندی بنزین تاثیری بر افزایش کرایه‌ها ندارد

 14. این شازده، فرمانده اغتشاشات کشور است + عکس

 15. آیت‌الله جنتی: اگر افزایش قیمت بنزین فشار جدیدی وارد کند، صحیح نیست/ حساب معترضان از اشرار جداست

 16. نگرانی فعالان سعودی از سرنوشت قربانیان "تبانی" توییتر با دولت عربستان 

پربحث‌های دیروز

 1. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 2. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 3. لارگانی: حمایت رهبر انقلاب از اصلاح قیمت بنزین لطفی بود که در حق دولت صورت گرفت/ لاریجانی توپ را به زمین کمیسیون اقتصادی نیندازد

 4. احمد توکلی: اگر اعتراض سازنده ممکن نباشد، مردم به سمت اعتراض مخرب کشیده می‌شوند

 5. راهپیمایی مردم زنجان علیه اغتشاشگران

 6. راهپیمایی مردم تبریز علیه اغتشاشگران

 7. کارشناس بی‌‌بی‌‌سی: اعتراضات، سازمان‌دهی شده و فرمانده میدانی دارد

 8. توکلی: راه اعتراض مسالمت‌آمیز را باز کنید/ اگر مقدمات موردنظر رئیسی درباره طرح بنزین اجرا می‌شد شاهد حوادث اخیر نبودیم/ افروغ: اتفاقات دولت هاشمی در حال تکرار است

 9. فرصت ۶۰ هزار میلیاردی صادرات بنزین

 10. بازرسی رهبر کره شمالی از کشورش

 11. روایتی از اغتشاشات: با قمه مجبورمان کردند ماشین را خاموش و ترافیک بسازیم

 12. اولین مرحله واریز سبد حمایتی معیشت خانوار واریز شد

 13. یک کلاغ ، چهل کلاغ فساد در وزارت بهداشت

 14. ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» از تنگه هرمز عبور کرد

 15. یک مدل آمریکایی از رابطه ویژه اش با جانسون خبر داد/عکس

 16. نقوی‌حسینی: ما مردم را رها کرده‌ایم/ لاریجانی: نظارت بر قیمت‌ کالاها در سطح سران قوا پیگیری می‌شود

 17. «سام» و «جی پلاس» جایگزین سامسونگ و ال‌جی می‌شوند

 18. اسماعیلی: کسانی که برای شبکه‌های خارجی فیلم می‌گرفتند دستگیر شدند/ آخرین خبر از پرونده زم، حسن رعیت و دانیال‌زاده

 19. نیسان آشوبگران بیگانه در تهران متوقف شد

 20. آرامش پس از ۳ روز شرارت/ تحرکات نافرجام در چهار استان

 21. لیلاز: دولت ۲ سال برای بنزین مشغول رایزنی بود/ نباید تصور کنیم که این دعواها صرفا بر سر بنزین است

 22. فرض کنید رهبری نیامده بود!

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 3. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 4. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 5. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 6. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 7. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 8. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 9. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 10. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 11. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 12. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 13. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

 14. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 15. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 16. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 17. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 18. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 19. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 20. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 21. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 22. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 23. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 24. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 25. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

پربحث‌های هفته

 1. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 4. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 5. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 6. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 7. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 8. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 9. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 10. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 11. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 12. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 13. فاصله ما و رهبری در این روزها

 14. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

 15. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 16. لارگانی: حمایت رهبر انقلاب از اصلاح قیمت بنزین لطفی بود که در حق دولت صورت گرفت/ لاریجانی توپ را به زمین کمیسیون اقتصادی نیندازد

 17. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 18. احمد توکلی: اگر اعتراض سازنده ممکن نباشد، مردم به سمت اعتراض مخرب کشیده می‌شوند

 19. محمود صادقی از نمایندگی مجلس استعفا می‌کند

 20. لاریجانی: مابه‌التفاوت حاصل افزایش قیمت بنزین سریع‌تر به حساب مردم واریز شود/ دغدغه نمایندگان برداشتن فشار از دوش مردم است

 21. سخنگوی دولت: گفته بودم اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت

 22. شهادت یک بسیجی در ملارد/ آخرین وضعیت شهرهای مختلف

 23. روحانی: پرداخت کمک‌های معیشتی از دوشنبه آغاز می‌شود/ اعتراض حق مردم است اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست

 24. تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشوربرای قطع اینترنت

 25. رئیسی: صف مردم از صف اشرار و اخلالگران جدا است/ انتقاد از شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

آخرین عناوین