سردار سلیمانی: همه ایران بسیجی‌اند

گروه سیاسی الف،   3980430125 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: همه ملت ایران بسیجی هستند و بدون تردید باوری که در سازمان بسیج وجود دارد، این است که همه ملت ایران بسیجی‌اند؛ حتی کسانی که انتقاداتی دارند.

سردار سلیمانی: همه ایران بسیجی‌اند

به گزارش فارس، سردار غلامرضا سلیمانی صبح امروز در دوره تربیت مربی طرح شهید بهنام محمدی که در ساختمان دانشجویی امام رضا(ع) برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک پدیده عادی و معمولی نیست، اظهار داشت: اگر بخواهیم تاریخ بشریت را به قبل و بعد پیروزی انقلاب تقسیم کنیم و اگر بگوییم بعد از جنگ جهانی دوم چه اتفاقاتی رخ داد که موجب تغییر هندسه قدرت حاکم بر دنیا شد که براساس آن بمباران دو شهر ژاپن اتفاق افتاد که تحول بسیار بزرگی از لحاظ ساختاری در دنیا بود، اما انقلاب اسلامی تحول بزرگتری را رقم زد و آن تغییر مفهوم قدرت بود.

وی با بیان اینکه رخداد انقلاب اسلامی باعث تغییر مفهوم قدرت در جهان شد، افزود: استعمار پیر انگلیس هر زمانی که ما قصد رسیدن به یک موفقیت بزرگ را داشتیم، مانعی بر سر راه ما قرار می‌داد، به‌ عنوان مثال در زمان قاجار و پهلوی یک میلیون هکتار از سرزمین‌های ایران که بیشتر حاصلخیز بودند، با سیاست‌های خبیثانه از کشور ما جدا کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با بیان مصادیقی از اعمال سیاست‌های خبیثانه انگلیس برای جدا کردن بخش‌های مختلفی از ایران، تصریح کرد: ایران را مجبور کردند که بخش‌های شمالی عراق امروزی از ایران جدا شود، ارتش انگلیس در برخی از مناطق خراسان مانند هرات اعمال نفوذهایی می‌کرد تا بتواند آن‌ها از ایران جدا کند.

سردار سلیمانی با اشاره به حضور گسترده نیروهای دشمن در حاشیه خلیج فارس و کشورهای همسایه بیان کرد: با وجود داشتن شناورها و پایگاه‌های فراوانی در نزدیکی خلیج فارس، اما باز هم اسیر بخش کوچکی از قدرت یگان شناوری ما می‌شوند.

وی با اشاره به کتاب خاطرات ژنرال هایزر یادآور شد: این کتاب را که می‌خوانید متوجه می‌شوید که چرا به ایران آمد، ژنرال هایزر قصد داشت با به‌کارگیری ارتش آموزش دیده و مجهز جلوی پیروزی انقلاب اسلامی را بگیرد، اما موفق نشد.

سردار سلیمانی در ادامه بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راهی برای حرکت موفق در دهه‌های پیش روی ملت ایران دانست و عنوان کرد: انقلاب ما در کنار ریشه‌های مستحکمی که دارد، توانایی‌های بالقوه فراوانی نیز دارد. در موضوع‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، جغرافیایی و انسانی که با تکیه بر قدرتی که انقلاب اسلامی به ملت ایران داده می‌توانیم با برنامه‌ریزی ایران را به‌جایگاه‌های والاتر برسانیم.

نوجوانان و جوانان مخاطبان رهبر انقلاب هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین مخاطبین سخنان مقام معظم رهبری را جوانان و نوجوانان دانست و اظهار کرد: جوانان باید با استفاده از تجربه سایر گروه‌ها که از دوره جوانی خارج شده‌اند، استفاده کنند و شما نیز به این نکته توجه کنید که طرح شهید «بهنام محمدی» یکی از قدم‌های مستحکمی است که باید با همراهی یکدیگر در شجره طیبه الهی بسیج برداریم و به این موضوع با دید یک برنامه و نه یک طرح نگاه کنیم.

وی با اشاره به کمبودها پشتیبانی و در عین حال لزوم توسعه این برنامه عنوان کرد: عزم و اراده خدمتگزاران بسیج قوی است، همیشه توانسته‌ایم بر مشکلات مالی و پشتیبانی پیروز شویم، در هیچ دوره‌ای این‌گونه پشتیبانی‌ها را در اختیار نداشته‌ایم و همیشه وضع نسبت به گذشته بهتر بوده است.

سردار سلیمانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بسیج سازمانی مردمی است و اگر درست شناخته نشود در حق آن ظلم شده است، اظهار کرد: برنامه‌های اعتلاء مانند برنامه شهید بهنام محمدی زمانی تکثیر می‌شود که منفعت آن به همه برسد، منظور منفعتی است که احساس شود چه قدم‌هایی برداشته شده است، از جمله برپایی نماز جماعت، بالا رفتن میزان جذب و همین رابطه بین شاگرد و مربی که بر بستر یک برنامه هنرمندانه ایجاد شده و به جلو می‌رود، کم‌کم منفعت‌ها احساس می‌شود و به امید خدا به‌صورت مردمی نیز گسترش می‌یابد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: با توسعه تشکیلاتی بسیج دانش‌آموزی از مقطع پیش دبستانی و مقاطع بعدی باید شاه‌بیت بسیج دانش‌آموزی را برنامه شهید بهنام محمدی قرار دهیم، ورود به‌ بسیج دانش‌آموزی دروازه‌های دیگری نیز دارد که ما آن‌ها را تعبیه می‌کنیم.

همه ملت ایران بسیجی هستند

وی بر مقوله حرکت کردن در مسیر انقلاب تاکید کرد و یادآور شد: همه ملت ایران بسیجی هستند و بدون تردید باوری که در سازمان بسیج وجود دارد، این است که همه ملت ایران بسیجی‌اند، حتی کسانی که انتقاداتی دارند، آن‌هایی که از ملت ایران جدا شده‌اند اندک هستند، آن‌ها با دشمنان ایران و اهداف انقلاب هم‌پیمان شده‌اند، اما در مرز و بوم انقلاب همه بسیجی هستند.

سردار سلیمانی افزود: اگر درست این فرمان را پیاده کنیم و بنابر فرمایش رهبری دور بعضی از مردم خط نکشیم، موانع مسیر را برطرف کنیم و به تبیین‌های مقام معظم رهبری توجه کنیم، با اتکاء به پشتیبانی ملت ایران که الگوی جهان هستند راه را زودتر می‌پیماییم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه الگوی ما ائمه اطهار (ع) هستند، عنوان کرد: از دیگر مؤلفه‌های قدرت انقلاب، صبر و مقاومت ملت ایران است؛ انقلاب اسلامی بر بسیاری از جنبش‌های سیاسی تأثیر گذاشته است، به‌گونه‌ای که وقتی جلیقه زردها به‌ میدان می‌آیند اعلام می‌کنند الگوی ما انقلاب اسلامی است.

وی افزود: معاندین کسانی هستند که غربی‌ها آن‌ها را برای امروز تربیت کرده‌اند، پروتکل‌های غربی‌ها را مطالعه کنید که چگونه برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در کشورها حتی در بین دوستانشان نفوذ کنند که نتیجه آن عربستان امروز می‌شود که حاضر است تمام آبرو و سرمایه مردمش را فدای آمریکا کند.

سردار سلیمانی بیان کرد: کار تشکیلاتی بسیار اهمیت دارد، ما نمی‌توانیم بدون تشکیلات از چنین انقلابی پاسداری کنیم، نمی‌توانیم بدون تشکیلات برای نظام جمهوری اسلامی تولید قدرت کنیم، تولید قدرت مسیر مطمئن دستیابی به‌ پیشرفت‌های خارق‌العاده است و همان گونه که از پیش این مسیر را طی کرده‌ایم و اکنون به اینجا رسیده‌ایم، باید قدرت نرم ایجاد کنیم، قدرت نرم بسیار فراتر از قدرت سخت و نیمه‌سخت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: اعتلای برنامه شهید بهنام محمدی قطعا با قوت و پشتیبانی به‌موقع پیگیری می‌شود و در استحکام این برنامه قدم‌های جدی برداشته شده و برداشته می‌شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۱۲۵۶۴۱۶:۵۴:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۳۰
اگر تبعيض در جامعه نباشد قطعا همه بسيجي ميشوند
ناشناس۱۰۱۲۹۴۴۲۲:۲۷:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۳۰
علی برکت الله . هشتاد ملیون بسیجی .

پربحث‌های دیروز

 1. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 2. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 3. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 4. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 5. نیویورک تایمز: ترامپ، تمسخر در خارج و استیضاح در داخل

 6. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 7. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 8. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

 9. حضور خانوادگی برای ثبت‌نام در انتخابات

 10. آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره‌هایی که برای ثبت‌نام آمدند/ حاشیه‌ها و تصاویر

 11. فرار مالیاتی پزشکان و وکلا معادل نیمی از یارانه نقدی

 12. جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰ میلیارد تومانی به داماد آقای وزیر

 13. تصویری از «مسعود سلیمانی» بعد از آزادی

 14. مطلوب مردم آری، مطلوب سیاستمداران خیر

 15. آشوب‌های عراق و استعفای عادل عبدالمهدی؛ داعش بازمی گردد؟

 16. در انتظار ثبت نام

 17. قیمت سکه و طلا در بازار / یورو و پوند گران شدند + جدول

 18. محمدحسین لطیفی: از سلبریتی‌ها چند برابر دیگران مالیات بگیرید/ اعتراض دارم به اداهای اپوزیسیونی بازیگران!

 19. بازیگر سینما: موافق پرداخت مالیات هستم/ دولت ما را مقابل مردم قرار ندهد

 20. کاهش قابل‌توجه مصرف بنزین سوپر در کشور

 21. صحبت‌های رئیس جهاد دانشگاهی درباره دعوای روحانی و رحیم‌پور ازغدی

 22. اطلاعیه جدید بانک مرکزی درباره فعال‌سازی «رمز دوم پویا»

 23. شهردار تهران: خبر فروش صندلی اتوبوس غلط است

 24. «عارف» کاندیدای مجلس یازدهم نمی‌شود

 25. چگونه رمز دوم یکبار مصرف را فعال کنیم؟

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. شوخی گریه‌دار با کودک کار

 5. سعید ملایی تبعه مغولستان شد+عکس

 6. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 7. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 8. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 9. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 10. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 15. ثبت نام کنندگانی که هیج اطلاعاتی از مجلس شورای اسلامی ندارند!!

 16. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 17. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 18. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 19. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 20. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 21. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 22. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 23. کدخدایی: برخی از وزرا مخالف افزایش قیمت بنزین بودند/موضع مشاور رئیس جمهور درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر/ زیباکلام: شرمنده مردمی هستم که با تشویق من به روحانی رای دادند

 24. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 25. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 5. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 6. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 7. ثبت نام کنندگانی که هیج اطلاعاتی از مجلس شورای اسلامی ندارند!!

 8. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 9. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 10. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 11. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 12. کدخدایی: برخی از وزرا مخالف افزایش قیمت بنزین بودند/موضع مشاور رئیس جمهور درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر/ زیباکلام: شرمنده مردمی هستم که با تشویق من به روحانی رای دادند

 13. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 14. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 15. آقای جهانگیری! تجربه دوران هاشمی را فراموش نکنید...

 16. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 17. اعتراضات آبان ماه؛ ضرورت اطلاع‌رسانی سریع‌تر درباره جانباختگان

 18. مطهری: استیضاح روحانی به صلاح نیست/ شفافیت آرا فعلا مضر است/ بیانیه اخیر موسوی را نپسندیدم

 19. رهبر انقلاب: برخی بی‌محابا برای انتخابات مجلس اسم‌نویسی می‌کنند/ اگر توان مدیریتی ندارید، مسئولیت نپذیرید

 20. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 21. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 22. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

 23. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 24. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

 25. چه کسانی دلواپس بازداشت پسر آخوندی هستند؟

آخرین عناوین