وضعیت زرد و قرمز مصرف برق در جنوب کشور/ خاموشی در کمین است

گروه اقتصادی الف،   3980429182 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

مصرف برق در برخی از استان های جنوبی کشور حاکی از وضعیت زرد و قرمز است که با ادامه روند فعلی احتمال اعمال خاموشی را زیاد کرده است.

به گزارش مهر، همزمان با آغاز فصل گرما، میزان مصرف برق خانواده‌ها ناشی از استفاده از وسایل سرمایشی بیشتر شده است.

از فارس گرفته تا خوزستان و بوشهر و از اصفهان گرفته تا کهگیلویه و بویراحمد وضعیت مصرف برق در شرایط زرد و قرمز قرار گرفته است. شرایط در استان‌های جنوبی از آنجایی حادتر است که کولر آبی در خیلی از این مناطق جوابگوی خانه‌ها و سایر مشترکان نیست و ناچارا کولرگازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این در حالیست که مشکل ماینرهای استخراج بیت کویین نیز بار اضافی به شبکه برق وارد کرده است تا شرایط بیش از پیش به سمت خاموشی‌ها می‌برد. در عین حال پمپ‌های آب نیز که در هر واحد مسکونی استفاده می‌شود باعث افزایش مصرف برق شده‌اند.

اصفهان و مشکل پمپ‌های آب

در اصفهان وجود پمپ‌های آب باعث شده که مصرف برق در مشترکان خانکی رو به افزایش رود.

مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان در خصوص مصرف برق به خبرنگار مهر گفت: از سال گذشته به دلیل پایین آمدن فشار آب شهری، استفاده از پمپ آب و کولرهای گازی افزایش یافته و به تبع آن مصرف برق هم بالاتر رفته است؛ ما نمی‌توانیم به شهروندان بگوییم که از کولر استفاده نکنند اما این خواهش را داریم در ساعات گفته شده (۱۲ تا ۱۶) مصرف را کاهش دهند.

عسگری با اشاره به لزوم فرهنگ سازی و اطلاع‌رسانی لازم به شهروندان در زمینه صرفه جویی در مصرف برق تصریح کرد: هزاران بروشور در بین مردم در مناسبت‌های مختلف توزیع شده و همچنین از ۶۰ بازنشسته اداره برق به عنوان مروجان مصرف بهینه برق استفاده می‌شود.

 

وی با بیان اینکه با شهرداری اصفهان برای نصب بیلبوردهای شهری هماهنگی کردیم تا اطلاع‌رسانی در این زمینه افزایش پیدا کند، گفت: همچنین ۵۰ فرهنگسرا میزبان کلاس‌های آموزشی در زمینه صرفه جویی در مصرف برق هستند و این علاوه بر آموزش ۴۰ هزار دانش‌آموزی است که در سال تحصیلی جاری انجام شده است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه سال گذشته حدود ۸۰ مگاوات صرفه‌جویی انرژی برق را در بخش ادارات داشتیم، گفت: امسال نیز به همه ادارات ابلاغ شد که الزامات مصرف بهینه را رعایت کنند تا شرایط خاموشی‌ها را نداشته باشیم.

وی ادامه داد: این اطلاع رسانی به مردم انجام شده است که برای کولرهای خانگی سایبان نصب کنند و تعویض فیلترهای کولر گازی انجام شود، همچنین تنظیم ترموستات، عدم استفاده از پمپاژ آب برای آبیاری، استفاده از نور طبیعی، خاموش کردن برق امام زاده‌ها، از دیگر موارد مورد تذکر بوده است.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه آب زاینده رود به شکل مقطعی گشوده می‌شود، گرمای هوا در اصفهان در روزهای گذشته افزایش یافته است و بر این اساس شاهد اوج مصرف برق به دلیل استفاده از کولرهای آبی و گازی هستیم، کمبود آب موجب شده تا در ساعاتی از روز در برخی محلات اصفهان آب قطع شده و یا به حداقل ممکن کاهش پیدا کند که در این شرایط مردم مجبور به استفاده از کولر گازی و یا پنکه هستند، این امر لزوم صرفه جویی در مصرف برق را برای استفاده همه همشهریان از منابع برق و آب ضروری می‌سازد.

فارس در آستانه وضعیت قرمز

استان فارس در مصرف برق با توجه به اوج گرما و نیاز مردم به وسایل سرمایشی، در وضعیت قرمز در روز و نارنجی در طول شب قرار گرفته است.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق شیراز در عین حال با توجه به عدم رعایت شهروندان در مصرف برق بیان کرد: قطعاً در وضعیت قرمز به ویژه در روز و شب‌ها نارنجی قرار می‌گیریم.

وی با بیان اینکه بیشترین مصرف برق در روز و ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۸ است، ادامه داد: از نیم ساعت پیش از غروب آفتاب تا ۱۲ شب این روند ادامه دارد و شب‌ها در وضعیت نارنجی قرار داریم.

منصوری صبا مهمترین وضعیت را به ساعت‌های پرمصرف روز دانست و گفت: روزها وضعیت مصرف برق بغرنج‌تر است.

به گفته معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق شیراز، متأسفانه مردم در مصرف برق کمک نکردند، اگر مردم در هر کاری که انجام می‌دهند حدود ۱۰ درصد مدیریت مصرف کنند و در فاصله ساعت ۱۲ تا ۱۸ به ما کمک کنند قطعاً وضعیت در ناحیه سبز می‌ماند و مجبور به اعمال خاموشی نخواهیم شد.

وی در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر اینکه طی روزهای اخیر آیا اعمال خاموشی در مناطقی از شیراز داشته‌ایم، گفت: همه شهرها سهمیه بندی داشته و چنانچه شهری رعایت مصرف نکند دچار سهمیه بندی خواهند شد.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق شیراز با این حال اعلام کرد: سهمیه بندی خاموشی در شیراز از آنجاکه اعمال نشده به جایی اعلام نکردیم، اما اگر مدیریت شبکه و دیسپاچینگ ملی به ما اعلام کند از سقف مصرف عبور کردیم و موظف هستیم به سقف برسیم، چنانچه مردم کمک نکنند ناچاریم مانند سال گذشته خاموشی دوره‌ای بدهیم.

منصوری صبا درخصوص مقابله با مشترکانی که دستگاه‌های استخراج پول مجازی در منزل دارند یا با استفاده از برق کشاورزی و صنعتی اقدام به نصب کرده‌اند، گفت: از نظر اداره برق کاملاً غیرمجاز است و هرجا این دستگاه‌ها مشاهده شود کلاً برق آن واحد قطع و کنتور جمع می‌شود.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق شیراز به خبرنگار مهر در مورد اینکه آیا تاکنون برخوردی در این خصوص شده است، گفت: در شهر شیراز به ندرت، اما جاهایی بوده که مقابله شده و اگر هم همچنان چنین مواردی دیده شود و گزارش مردمی داشته باشیم قطعاً برخورد می‌کنیم.

وی از شهروندان درخواست کرد چنانچه با چنین دستگاه‌هایی در اماکنی روبه رو شدند آن‌را به شماره ۱۲۱ شرکت توزیع برق شیراز گزارش کنند.

وضعیت برق در ۶۰ درصد استان بوشهر زرد و قرمز است
سرانه مصرف برق در استان بوشهر بسیار بالا است و این مصرف بالا باعث شده تا وضعیت برق مصرفی ۶۰ درصد شهرستان‌های استان قرمز و زرد شود که عبور از این وضعیت نیازمند مصرف بهینه است.

اردشیر مذکوری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر در ارتباط با آخرین وضعیت برق مصرفی شهرستان‌های استان بوشهر اظهار داشت: وضعیت برق مصرفی شهرستان‌های دشتستان کنگان، جم، گناوه و محدوده منطقه سه شهرستان بوشهر شامل شهرهای چغادک و عالی‌شهر و روستاهای حومه قرمز (پرمصرف) شده و شهرستان‌های دیر، دشتی، گناوه نیز در وضعیت زرد (مصرف رو به افزایش) قرار گرفتند.

وی بیان کرد: بر اساس آخرین ارزیابی شهرستان‌های بوشهر، تنگستان، دیلم و عسلویه نیز از لحاظ برق مصرفی در محدوده وضعیت سبز قرار گرفتند.


مذکوری ادامه داد: در ارتباط با شهرستان‌های خارج از وضعیت قرمز و زرد برق مصرفی از مشترکان فهیم هم استانی انتظار است با درک وضعیت موجود نهایت تلاش خود را برای مصرف بهینه برق به کار گیرند.

وی یادآور شد: مصرف بهینه به معنی محدودیت در مصرف نبوده بلکه رعایت راهکارهایی است که منجر به کاهش مصرف و افزایش میزان پایداری برق می‌شود.

وی افزود: در این زمینه نگه داشتن دمای کولر روی ۲۴ درجه و استفاده نکردن از وسایل پرمصرف در ساعت پیک بار (۱۲ تا ۱۷) باید به صورت جد در دستور کار مشترکان محترم قرار گیرد.

مصرف برق در محدوده قرمز

به علت گرمای شدید در خوزستان، تأمین و انتقال برق در این استان به سختی صورت می‌گیرد و در اغلب روزها شرایط تأمین برق در استان به وضعیت قرمز هم رسیده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از مشترکان و مصرف کنندگان خواست تا همانند سال قبل با استفاده بهینه از انرژی برق و جابجایی مصارف غیرضروری به ساعت‌های خارج از پیک (ساعت ۱۳ تا ۱۷ و غروب آفتاب تا ۲۳ شب) صنعت برق را در عبوری ایمن از تابستان ۹۸ همراهی کنند.

دشت بزرگ همچنین با بیان اینکه خوزستان در محدوده قرمز و جزو مناطق پر مصرف برق در کشور قرار گرفته است، تصریح کرد: مصرف برق در کلانشهر اهواز نیز در محدوده زرد و هشدار قرار دارد و مشترکان با کاهش حداقل پنج درصدی در مصرف، در وضعیت سبز و پایدار قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان عنوان کرد: پیک بار در سال‌های ۹۴ تا ۹۷ در ماه‌های تیر و مرداد رخ داده بود ولی امسال به دلیل گرمای هوا و رشد مصرف، تاکنون دو بار در خرداد ماه اتفاق افتاده است.

دشت بزرگ با ابراز نگرانی نسبت به رشد قابل توجه مصرف برق تاکید کرد: اگر مصرف برق بر همین مدار ادامه داشته باشد پرباری برای شبکه خطراتی خواهد داشت و ممکن است بعضی از تجهیزات دچار مشکل شوند و نیاز به جایگزینی یا تعمیر داشته باشند.

وی، پایداری و مدیریت شبکه را یک مقوله مشارکتی با همکاری مصرف کنندگان توصیف کرد و گفت: مصرف کننده ها نقش اصلی را در مدیریت شبکه بر عهده دارند و از آنها می‌خواهیم در پایداری شبکه برق حتی با خاموش کردن یک لامپ غیر ضروری سهیم باشند.

دشت بزرگ در خصوص برنامه‌ها و اقدامات اندیشیده شده برای عبور از تابستان ۹۸ اظهار کرد: در سال ۹۸ برنامه ریزی صورت گرفته تا در لحظه پیک نیروگاه‌های حرارتی و برق آبی استان هر کدام چهار هزار و ۴۸۰ مگاوات برق تولید کنند و با اقدامات مدیریت مصرفی و صرفه جویی ۹۶۱ مگاواتی در شبکه، بدون خاموشی از تابستان عبور کنیم.

دشت بزرگ بیان کرد: هشت هزار و ۸۸۰ مگاوات برای پیک تابستان ۹۸ پیش بینی شده که باید با اقدامات مدیریت مصرف و صرفه جویی ۹۶۱ مگاواتی که به شرکت‌های برق استان ابلاغ شده، آن را در محدوده هفت هزار و ۹۱۹ مگاوات سال قبل نگه داریم.

اعمال برنامه مدیریت مصرف در کهگیلویه و بویراحمد

شرایط مصرف برق در کهگیلویه و بویراحمد نیز به جایی رسید که برنامه مدیریت مصرف در این استان با هدف کنترل مصرف برق و جلوگیری از خاموشی عملیاتی شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد با ارائه آمارهای ثبت شده مصرف در روز چهاردهم تیرماه در گفتگو با خبرنگار مهر از ثبت ۳۹۱ مگاوات با پیک بار ساعت ۱۶ در استان خبر داد.

داود راهزادی با بیان اینکه در شب ۱۴ تیرماه ۳۸۵ مگاوات مصرف با پیک بار ساعت ۲۲ را در استان شاهد بودیم، افزود: آمار چهاردم تیرماه کاهش ۹. درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

راهزادی از مصرف ۱۵۱ مگاوات با پیک بار ساعت ۱۴ در شهرستان گچساران در ۱۴ تیرماه خبر داد و بیان کرد: این آمار نیز کاهش ۱۳ مگاواتی نسبت به مدت مشابه سال قبل را به ثبت رسانده است.

شرایط سبز در لرستان

اما در لرستان مصرف برق در شرایط بهتری قرار گرفته و در حالی مصرف برق در لرستان در وضعیت «سبز» قرار دارد که در صورت صرفه‌جویی ۱۰ درصدی مشترکین لرستانی، تابستانی با حداقل خاموشی را پشت سر خواهیم گذاشت.

قباد رستمی مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق لرستان در گفت و گو با خبرنگار مهر در سخنانی با اشاره به وضعیت مصرف برق در استان لرستان، اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر مصرف برق در استان، در شرایط سبز بوده و حتی به وضعیت زرد هم هنوز نرسیده است.

وی با بیان اینکه تقریباً یک هفته در خرداد ماه از وضعیت قرمز رد کرده بودیم، گفت: اما آن زمان پیک و اوج مصرف شبکه سراسری اتفاق نیفتاد، الان مشکل خاصی در استان با همکاری مردم در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و اداری که با دستور استاندار ساعت فعالیت دستگاه‌ها جابجا شد، نداریم و در حال حاضر در وضعیت سبز قرار داریم.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق لرستان در ادامه با تاکید بر اینکه سیاست‌های شرکت برق استان در راستای سیاست‌های وزارت نیرو و شرکت توانیر است، عنوان کرد: مردم اگر بین پنج تا ۱۰ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند مشکلی در خصوص تأمین برق استان نخواهیم داشت.

افزایش چهار برابری مصرف برق در هرمزگان

در هرمزگان نیز مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان گفته است در خرداد ماه امسال نسبت به خرداد سال گذشته ۴ برابر افزایش مصرف داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه پیک گرمایی کشور در اواخر تیر و مرداد است، افزود: وزارت نیرو در حال پیاده کردن برنامه مدیریت مصرف در تمامی استان‌ها است. در استان هرمزان ۷۰ درصد مصرف برق مربوط به مشترکان خانگی است و به همین دلیل توجه بیش از پیش مصرف کننده عام به صرفه جویی را خواستاریم.

ذاکری عنوان کرد: به دلیل سهم بیشتر مشترکان خانگی در مصرف همراهی این دسته نیز بیشتر نیاز است. مشترکان پر مصرف با ۱۶ درصد افزایش هزینه‌ی برق در صورت استفاده‌ی بیشتر از مقدار الگوی مصرف تعیین شده روبرو خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان گفت: تا کنون برنامه زمان بندی برای خاموشی در تابستان نداریم ولی در صورت افزایش مصرف آمادگی زمان بندی خاموشی وجود دارد.

به گفته ذاکری، بر اساس پایش لحظه‌ای و آنلاین برق ۴۵ مشترک که بیشتر آنها اداره‌های دولتی هستند به وضعیت قرمز رسید برق آنها را قطع کردیم و ۳۱ مشترک نیز اخطار گرفتند. تا کنون ۵۸۰۰ مشترک پر مصرف در استان شناسایی شده که حدود یک درصد از مشترکین خانگی را شامل می‌شود.

به گزارش مهر، به هر حال اگر روند مصرف برق به شرایط مناسبی نرسد و همچنان در حالت قرمز بماند، احتمال اعمال خاموشی نیز وجود دارد از این رو به نظر می‌رسد رعایت صرفه جویی و مدیریت در مصرف برق برای مشترکان امری ضروری باشد تا شرایط به وضعیت بدتر نرسد.

تنظیم دمای وسایل سرمایشی، خاموش نگه داشتن لامپ‌ها در طول ساعات روز و مدیریت استفاده از وسایل برقی پر مصرف باعث می‌شود شرایط بحرانی برای اعمال خاموشی به وجود نیاید.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 2. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 3. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 4. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 5. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 6. خودروهای سلطنتی محمدرضا پهلوی  

 7. آیا براستی مشکلات موجود ناشی از ضعف ساختاری است؟

 8. اولین تصویر از مزدک میرزایی در لندن  

 9. توضیحات لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی و درخواست از رئیسی

 10. حضور بانوان در ورزشگاه برای بازی‌های ملی قطعی شد

 11. ورود قوه قضائیه به تخلف خودروسازان کارساز خواهد بود؟/ احتمال بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت

 12. کاخ‌ الیزه: مذاکره‌ای میان ظریف و هیئت آمریکایی برنامه‌ریزی نشده است

 13. ایرانی‌ها سالی ۴ میلیون اضافه درآمد دارند!

 14. تعطیلات کشور را ساماندهی کنید

 15. آنچه سلبریتی‌های اقتصاددان درباره نرخ سود منفی اروپا به ما نمی‌گویند

 16. پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

 17. بی قانونی موتورسیکلت سواران  

 18. هنگامی که فساد می‌بینید، تماشاگر نباشید!  

 19. واکنش کاربران توییتر به فینال برنامه استعدادیابی عصر جدید  

 20. بازداشت عوامل پروژه‌های کشف حجاب علینژاد + فیلم

 21. حرکت عجیب نخست وزیر بریتانیا هنگام دیدار با رئیس جمهور فرانسه  

 22. تایید سفر ظریف به محل برگزاری اجلاس گروه ۷/ واکنش ترامپ

 23. حمله سگ خانگی به زن باردار

 24. حضور دو نماینده بازداشت شده، در صحن مجلس  

 25. جوانان ایرانی در مسابقات هوانوردی و فضانوردی آمریکا اول شدند

پربحث‌های دیروز

 1. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 2. دو نماینده بازداشت شده آزاد شدند

 3. پیشنهاد تشکیل سازمان طب ایرانی- اسلامی

 4. نمایندگان مجلس خواستار تحریم مقامات آمریکایی شدند

 5. تخمه‌خوردن حین رانندگی دلیل تصادف است نه پراید

 6. خواندن ترانه‌های قبل از انقلاب توسط مهران مدیری آزاد شده؟

 7. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 8. برنده عصرجدید مردم ایران بودند

 9. تصویری از جیسون رضائیان در لس‌آنجلس  

 10. سپاه پاسداران روز گذشته آزمایش موشکی انجام داد

 11. نمره ۱۵ محسن هاشمی به شورای شهر/ نمی‌توانیم به بخشی از انتقادات پاسخ قانع کننده بدهیم

 12. تلاش برخی اصلاح‌طلبان برای حذف عارف/واکنش به بازداشت دو نماینده مجلس/ موسویان: قبل از مذاکره باید بمب اتمی می‌ساختیم

 13. وضعیت ساخت صحن حضرت زهرا (س) در حرم امام علی (ع)  

 14. جهانگیری: راهکار مبارزه با فساد شفافیت، نظارت عمومی و آزادی رسانه‌ها است

 15. فرمانده ناجا: با اجرای طرح ناظر، کشف حجاب در خودرو کاهش پیدا کرد

 16. انتقاد کیهان به حضور فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی + فیلم

 17. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 18. فاتحه خوانی روحانی بر سر مزار هاشمی رفسنجانی  

 19. روحانی: انتقاد از دولت با جایزه و تشویق همراه بوده است/ امام خمینی(ره) راه خدمت به مردم را به ما نشان داد

 20. ظریف: پیشنهاد مکرون مسیر درست است/ اروپا اجرای تعهدات خود را آغاز کند کاهش تعهدات برجامی را متوقف می‌کنیم

 21. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

 22. تصاویر جدید از کشتی تایتانیک  

 23. وزیر اقتصاد: نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان شد/سهم نفت در اقتصاد ما زیاد نیست

 24. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

 25. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف چهار صفر از پول ملی ثمره‌ای در حوزه اقتصادی ندارد

پربحث‌های هفته

 1. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 2. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 3. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 4. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 5. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 6. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 7. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 8. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 9. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 10. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 11. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 12. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 13. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 14. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 15. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 16. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 17. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 18. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 19. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 20. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 21. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 22. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 23. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 24. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 25. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

پربحث‌های امروز

 1. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 2. ورود قوه قضائیه به تخلف خودروسازان کارساز خواهد بود؟/ احتمال بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت

 3. ایرانی‌ها سالی ۴ میلیون اضافه درآمد دارند!

 4. آنچه سلبریتی‌های اقتصاددان درباره نرخ سود منفی اروپا به ما نمی‌گویند

 5. پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

 6. معاون مسکن وزیر راه برکنار شد

 7. آغاز فروش اینترنتی ۵ محصول سایپا از ۴ شهریور

 8. نشان‌های شرکت های خودروسازی جهان چه می‌گویند؟  

 9. وزیر بهداشت: تامین اجتماعی ۸هزار و ۵۰۰میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهی دارد

 10. هر ایرانی چند کارت بانکی دارد؟

 11. انواع عدسی زایس در بازار و ویژگی های آنها

 12. ماجرای کارت سوخت به کل کشور رسید

 13. «نیوکاسل» در سه روز، ۱۲ هزار مرغ را در یزد تلف کرد

 14. بازار مسکن رکود بی سابقه ای را تجربه می کند

 15. مرکز پژوهش‌های مجلس هشدار داد؛ عملیات بازار باز ابزار تأمین کسری بودجه

 16. مسکن از مرداد پارسال تا امروز چقدر گران شد؟

 17. چرا بازار طلا و سکه آرام گرفت؟

 18. مصرف برق در تابستان امسال چقدر رشد کرد؟

 19. انگلیس: اقتصاد جهان نیازمند جایگزینی برای دلار است

 20. آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار

 21. دستورالعمل نحوه انجام معاملات در فرابورس اصلاح شد

 22. نرخ فقر در سال 96 در کل کشور 16 درصد بوده است

 23. پرچم و بیرق گران شد

 24. محسن رضایی: اقتصاد اسلامی و مردمی می‌خواهیم/ جوانان گمنامی داریم که می‌توانند اقتصاد را شکوفا کنند

 25. وزیر نیرو: ‌تابستان امسال ‌بدون خاموشی سپری شد

پربحث‌های دیروز

 1. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 2. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 3. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 4. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

 5. وزیر اقتصاد: نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان شد/سهم نفت در اقتصاد ما زیاد نیست

 6. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

 7. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف چهار صفر از پول ملی ثمره‌ای در حوزه اقتصادی ندارد

 8. دبیر انجمن قطعه‌سازان: توان تولید خودرو شاسی بلند را هم داریم اما...

 9. همتی: بر نرخ ارز کنترل داریم/ آمریکا را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشتیم

 10. مقامات ۷ کشور دنیا چقدر حقوق می‌گیرند؟

 11. تنوع قیمت اقلام خوراکی از درب کارخانه تا فروشگاه‌ها + دوربین مخفی

 12. تورم ۴۲ درصد شد

 13. نوبخت: بودجه ۹۹ با بودجه سال‌های قبل متفاوت است

 14. حناچی: مخالف برخورد چکشی با دست‌فروشان هستم

 15. کاهش قیمت روزانه مرغ تازه در بازار

 16. استیضاح "رحمانی" در مجلس کلید خورد

 17. آخرین قیمت انواع سکه/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان شد + جدول

 18. احداث ۱۰ سد بزرگ در کشور

 19. ثبت‌نام طرح ملی مسکن آغاز شد

 20. حذف صفر از پول ملی چقدر زمان می‌بر‌د؟

 21. نفتکش آدریان دریا به سمت ترکیه تغییر مسیر داد

 22. حضور مشروط هلند در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس

 23. اعلام جرم دادستانی ایلام علیه رئیس سازمان خصوصی سازی کشور

 24. آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان با اولویت فرهنگیان

 25. دلالان دلار را چند می‌خرند؟

پربحث‌های هفته

 1. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 2. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 3. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 4. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 5. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 6. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 7. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 8. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 9. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 10. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 11. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 12. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 13. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 14. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 15. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 16. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 17. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 18. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 19. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 20. به منظور صیانت از بیت‌المال؛ وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

 21. ورود قوه قضائیه به تخلف خودروسازان کارساز خواهد بود؟/ احتمال بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت

 22. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 23. ایرانی‌ها سالی ۴ میلیون اضافه درآمد دارند!

 24. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 25. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

آخرین عناوین