بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

گروه سیاسی الف،   3980426162 ۵۰ نظر، ۵ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
 بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی با اشاره به گزارش دادگاه نجفی مبنی بر خودکشی او در سال ۹۷ در روزنامه اعتماد نوشت: «آن طور كه در گزارش مزبور آمده، مي‌توان حدس زد كه حداقل ۲۰ نفر از مساله خودكشي ايشان مطلع بوده‌اند. خانواده خود و همسرش و نيز مسوولان هتل و بيمارستان و نيز همكاران و دوستان نزديكش حتما از جزييات دقيق ماجرا اطلاع داشته‌اند. بياييد فرض كنيم كه رسانه‌هاي كشور در وضعيت مناسبي بودند و در قيد و بند حكومت و سياست نبودند. در اين صورت خودكشي آقاي نجفي تيتر اول بسياري از رسانه‌ها مي‌شد. مگر ممكن است اين خبر از ديد رسانه‌هاي حرفه‌اي پنهان بماند يا مگر ممكن است هنگامي كه رسانه‌اي مطلع مي‌شود، به سادگي از كنار آن بگذرد؟ يا تيتر بزرگ و گزارش و خبر تكميلي درباره آن ننويسد؟ همچنان كه درباره خبر قتل نوشتند. اين‌گونه اخبار خوراك مطبوعات و رسانه‌هاست. اتفاقا انتشار آن درباره آقاي نجفي، خبر زرد محسوب نمي‌شود. به نظر مي‌رسد كه اهميت اخلاقي، سياسي و اجتماعي اين خبر خيلي زياد بود و اگر منتشر مي‌شد، به احتمال فراوان قتل خانم استاد رخ نمي‌داد، زيرا زندگي آنان را در مسير ديگري قرار مي‌داد...

از اين نوع اخبار در ايران بسيار است كه هيچ‌ يك در زمان خود در رسانه‌ها منتشر نمي‌شوند. اخبار فسادهاي مالي، اخبار رفتارهاي غيرقانوني و اخبار مشابه فقط هنگامي منتشر مي‌شوند كه كار از كار گذشته و اثرگذاري رسانه در آن مورد به حداقل رسيده است.»

***

بودجه صدا و سیما به دلیل پخش گاندو قطع شد

سید احسان قاضی زاده هاشمی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و عضو شورای نظارت بر صداوسیما با انتشار توییتی مدعی شد دولت بودجه صدا و سیما را به دلیل پخش گاندو قطع کرده است. قاضی‌زاده هاشمی نوشت:‌ امروز مطلع شدم دولت به دلیل پخش سریال گاندو کل بودجه سه ماهه دوم صداوسیما را صفر کرده است. ضمن پیگیری جدی این مساله در شورای نظارت، آیا رئیس جمهور هنوز هم می‌تواند بگوید «پناه می برم به خدا از بستن دهان منتقدین؟»

بیشتر بخوانید:

روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

خروج چندباره رئیس صداوسیما از جلسه دولت + تصاویر

***

تاکید رئیسی بر اصلاح بسترهای فسادزا

آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه روز چهارشنبه ۲۶ تیر ماه طی سخنانی در بیست و چهارمین گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور گفت: در حوزه مقابله با فساد برخی اقدامات از تقدم برخوردار هستند. برای نمونه موضوع بستن منافذ فساد در قانونگذاری مطرح است که این امر وظیفه قوه مقننه است و یا اصلاح بسترهای فساد که از وظایف قوه مجریه می‌باشد.

وی ادامه داد: در سال ۷۴ که من در سازمان بازرسی کل کشور حضور داشتم، پرونده فساد ی مطرح شد که دادگاه با آن برخورد کرد. چندی بعد پرونده فساد مالی دیگری با مبلغی بسیار بیشتر باز شد و همینطور این پرونده‌ها ادامه داشت تا به پرونده فساد ۳ هزار میلیارد تومانی رسید. مقصودم از بیان این سخن آن بود که در پرونده‌های فساد مالی و اقتصادی شاهدیم که مبالغ و متهمین مختلفی مطرح می‌شوند؛ اما جنس تمام آن پرونده‌ها یکسان است. به این معنا که یک منفذ فسادزا در حال خسارت زدن به کشور است؛ بنابراین اگر نظام پولی و بانکی، نظام صادرات و واردات و نظام مالیاتی کشور اصلاح نشود، همین طور شاهد تولید پرونده‌های فساد اقتصادی خواهیم بود.

بیشتر بخوانید:

رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

***

آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

مهر نوشت: مدتی پیش دفتر آیت‌الله آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بیانیه‌ای صادر کرد و ضمن تکذیب آنچه درباره «اکبر طبری» که حالا اسم و عنوانش عیان شده بود، مطرح شده، حکم به سلامت او داد و طرح این اتهامات را ابزاری برای پروژه‌ای بزرگ‌تر در تخریب رئیس پیشین قوه قضائیه دانست و آورد: ظاهراً احقاد بدریه وحنینیه چنان غلیان کرده که راهی جز اینگونه تخریب‌های ناجوانمردانه و خلاف شرع و اخلاق ندیده‌اند.

بیشتر بخوانید:

واکنش دفتر آیت الله آملی لاریجانی به ادعای زاکانی و خبرگزاری دولت

اما چند روز پیش خبر بازداشت اکبر طبری توسط یکی از نمایندگان مجلس در رسانه‌ها منتشر شد. غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه هم در نشست خبری در این باره گفت: «فردی که قبلا در حوزه ریاست معاونت یکی از بخش‌ها بوده، تحت تعقیب قرار گرفته و پرونده‌ای تشکیل شده و در این ارتباط فرد مذکور و برخی افراد دیگر بازداشت شدند و خبر صحت دارد و موضوع پرونده نیز آن گونه که بیرون مطرح می‌شود نیست و آنچه الان در پرونده مطرح است ناظر به ارتباطات ناصواب و خلاف موازین قضایی با برخی از اصحاب پرونده و همچنین توصیه و اعمال نفوذ در برخی دستگاه قضایی مطرح است که البته تازه تشکیل شده و تحقیقات آن در حال انجام است.»

بیشتر بخوانید:

دلایل بازداشت اکبر طبری اعلام شد

پرونده «طبری» با دلایل ذکر شده توسط سخنگوی قوه قضائیه از پرونده‌هایی محسوب می‌شود که در دوره جدید و در راستای مبارزه با فساد گشوده شده است. از این رو انتظار می‌رود رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که نزدیک به ۱۰ سال سکانداری قوه قضائیه را برعهده داشت و بارها در دوره مسئولیت قوه قضائیه بارها بر حفظ شأن و تمکین به رأی دادگاه اشاره کرده بود، در بیانیه‌ای جدید ضمن تمکین رأی و نظر قوه قضائیه در قبال پرونده طبری، موضع خود را درباره این پرونده جبران کند.

***

نجفی اتهام قتل عمد را رد کرد

دومین جلسه دادگاه محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران به اتهام قتل همسرش میترا استاد در روز چهارشنبه برگزار شد. مهمترین بخش این جلسه دادگاه، جایی بود که محمدعلی نجفی اتهام قتل عمد را رد کرد و گفت: «ساعت ۹ صبح بود که مهیار رفت و ایشان بیدار شد و مجدد ادامه بحث‌های شب قبل را مطرح کرد. خواستم پاسخ ندهم و ساعت ۹ و نیم شده بود که گفت می‌روم به حمام و پس از آن بیرون می‌روم. گفتم کجا، گفت خودم می‌دانم. این موضوعی بود که خیلی بین ما بحث شده بود. از آن لحظه به بعد خیلی عصبانی شدم و همه ماجرا دو تا سه دقیقه طول کشید و نفهمیدم چه شد عصبانیت و خشم مرا فراگرفت. پشت سر میترا استاد رفتم و فکر کردم از درب حمام تا وان یک متر فاصله است و فکر می‌کردم ایشان در وان است و می‌توانم بنشینم و با او حرف بزنم و قطعی روی طلاق تصمیم بگیرم و پشت سرش وارد شدم و در کمد نیمه باز و اسلحه آنجا بود.»

نجفی ادامه داد: «اسلحه را برداشتم و بالشت را روی آن گذاشتم تا اسلحه را نبیند و نگران نشود. وقتی وارد حمام شدم متأسفانه ایشان وارد وان نشده بود و ما سینه به سینه هم شدیم. بالشت را کنار زدم تا اسلحه را ببیند و به او بگویم که کارمان به جای باریک می‌کشد اگر با گفت‌وگو مسائل را حل نکنیم اما ایشان وقتی اسلحه را دید نمی‌دانم چه شد که هل شد. ایشان دستشان را روی شانه های من گذاشت و من به عقب رفتم و به این دلیل که دستم روی ماشه بود یک گلوله شلیک شد و بالشت روی زمین افتاد. من سپس دستم را بالا بردم و سپس ایشان دو دستی دست راست مرا گرفتند و من گفتم ول کن و پس از تیر اول ۴ تیر دیگر نیز شلیک شد.»

وی ادامه داد: «من قصد شلیک نداشتم و آخرین تیر که به او برخورد کرد من دیدم ایشان مرا رها کرد و سپس دیگر تیری شلیک نشد. او سپس داخل وان افتاد و من بلافاصله اسلحه را جلوی آینه حمام گذاشتم و شوکه شده بودم و من دست گذاشتم دیدم حرکتی ندارد و دیدم که بالای سینه شان سوراخ است و شاید ۴ یا ۵ دقیقه بدون حرکت آنجا ایستاده بودم و حالتی غیرقابل تصور داشتم.»

بیشتر بخوانید:

گزارش کامل دومین جلسه دادگاه نجفی

***

تصمیمات شورای نگهبان تحت تاثیر نظر برخی از اعضا است؟

آیت الله سیدمحمدرضا مدرسی یزدی، عضو فقهای شورای نگهبان در گفت‌وگوی ویژه خبری صدا و سیما گفت: اینکه در شورای نگهبان تصمیمات را فقط یک یا دو نفر از اعضا می گیرند یک اتهام بی اساس است معمولاً تصمیمات با رأی گیری از همه اعضا اتخاذ می شود و در نهایت اگر ابهامی در رأی گیری پدید آید باز بر سر آن ابهام هم رأی گیری می شود. 

فضل الله موسوی عضو حقوقدان شورای نگهبان هم گفت: وظیفه شورای نگهبان پاسداری از شرع و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و در صورت لزوم همه پرسی هاست و انتخابات شورایاری و دهیاری ارتباطی با شورای نگهبان ندارد. 

آیت الله یزدی هم گفت: بر همه ما آشکار است اعضای پیشین و فعلی شورای نگهبان کسانی نیستند که تحت تأثیر فشارها و رایزنی های غیرمسئولانه، نظرشان تغییر کند.

****

حمایت سعید جلیلی از مواضع وزیر بهداشت
سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی وزیری علیه فساد مبارزه می‌کند، باید مردم و ارکان نظام را در کنار خود احساس کند.  جلیلی عصر سه‌شنبه در حاشیه نشست با دبیران کارگروه‌های تخصصی دولت سایه اظهار کرد: باید از مواضع ضد فساد در وزارت بهداشت پشتیبانی کنیم، همچنانکه آحاد جامعه وظیفه دارند به تایید، تصحیح و تکمیل روندها کمک کنند، ما نیز موظفیم رویکردهای صحیح پشتیبانی و رفتارهای درست را تایید کنیم.

عناوین مرتبط

۲۷ مرداد ۱۳۹۸نامه زاکانی به رئیسی درباره تبانی طبری با برخی چهره‌های امنیتی‌/ اصولگرایان برنامه‌ای برای تخریب آملی لاریجانی دارند؟/ احمد عراقچی: من دستور رئیس‌جمهور را اجرا کردم
۲۶ مرداد ۱۳۹۸واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی
۲۳ مرداد ۱۳۹۸پشت پرده فرار متهم اخلال در بازار ارز از کشور/ دلیل دستگیری حسن عباسی/ اختلاف میان نهادهای امنیتی چگونه باید حل شود؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۸انتقادات کرباسچی از خاتمی/ کنایه‌های عارف به کارگزاران/ انتقاد روزنامه اصولگرا از شورای نگهبان
۲۰ مرداد ۱۳۹۸پرونده همه‌پرسی روی میز رئیس‌جمهور/ واکنش زیباکلام به اظهارات خاتمی/ اشتباه اصلاح‌طلبان در ائتلاف سال ۹۲ و ۹۶
۱۹ مرداد ۱۳۹۸یک ابهام درباره پرونده طبری/ دفاع عارف از مسکوت ماندن لوایح FATF/ شکست اصلاحات به روایت زیدآبادی
۱۶ مرداد ۱۳۹۸حاشیه‌ای‌ بر موتورسواری زنان/ احمدی‌نژاد و برنامه‌های انتخاباتی اصولگرایان/ انتقاد رهبری از خصوصی‌سازی‌ها

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۶۶۲۰۲۰:۵۰:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۲۶
چرا در دادگاهی رسمی، قاضی دادگاه باید با متهم مزاح نماید تا جاییکه متهم و حضار در مقابل فرزند و خانواده سوگوار مقتوله با صدای بلند بخندند.
ناشناس۱۰۰۶۶۲۴۲۰:۵۴:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۶
چرا آقای سعید جلیلی تا به حال به موارد فساد در جامعه اعتراض نکرده اند؟ و چرا فقط پشتیبانی خود را از مبارزه با فساد در وزارت بهداشت اعلام کرده اند؟
ناشناس۱۰۰۷۳۲۲۱۰:۰۵:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۷
احتمالاً شما نشنیده اید و یا قصد شنیدنش را نداشتید
ناشناس۱۰۰۶۶۲۶۲۰:۵۵:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۶
تو رو خدا یکی جواب بده شغل عباس عبدی چیست؟
ناشناس۱۰۰۶۶۶۸۲۱:۳۶:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۶
عباس عبدی رو ولش کن توره خدا یکی بگه اکبر طبری چی کاره بوده توی این 20 سال ؟!!!!!
شهروند....۱۰۰۶۶۹۸۲۲:۰۰:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۶
با سلام دانستن حق مردم بود چرا بودجه سیما را قطع کردی ریاست محترم سیما نباید کوتاه بی آید و حمایت قاطع خود را از اطلاع رسانی به مردم که حق مردم است را دفاع کند و از دست اندکار سریال گاندوم نیز تقدیر کند دولت باید به مردم و بیندگان سیما احترام بگذارد
کمال۱۰۰۶۷۲۷۲۲:۲۳:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۶
اگر روحانی دنبال نمایش نیست باید دستور بدهد بودجه هزاران شرکت دولتی زیان ده که فقط کارشان دادن حقوق نجومی است هم قطع شود
ناشناس۱۰۰۶۸۳۲۲۳:۵۹:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۶
تحلیلگر و نویسنده مطبوعات.
ناشناس۱۰۰۶۹۳۱۰۱:۰۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۷
بله. من جوابت میدم. روزنامه نگار و تحلیل گر سیاسی. اتفاقا تحلیلهای خوب و منصفانه ای دارند
ناشناس۱۰۰۶۶۲۷۲۰:۵۵:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۶
چرا آقای آملی لاریجانی از آقای طبری پشتیبانی کرده اند؟
ناشناس۱۰۰۶۶۷۳۲۱:۴۰:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۶
آملی از پیشگاه ملت عذرخواهی کند
ناشناس۱۰۰۷۷۳۹۱۳:۰۳:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۷
خیر باید پاسخگو باشند
ناشناس۱۰۰۶۶۷۵۲۱:۴۱:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۶
خدا شاهده من جای این بودم استعفا میدادم
ناشناس۱۰۰۷۳۳۱۱۰:۰۹:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۷
قدرت ؛ شیرین است و جذاب
ناشناس۱۰۰۶۶۳۷۲۱:۱۱:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۲۶
پس از قطع کامل بودجه میبایست از طریق واگذاری به بخش خصوصی به پارکینگ طبقاتی تبدیل شود .
حسام۱۰۰۶۶۳۸۲۱:۱۱:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۲۶
عمده مشکلات کشور ناشی از تحریم ها است.
ناشناس۱۰۰۶۶۷۰۲۱:۳۸:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۶
عمده مشکلات کشور از دله دزدی ها و حقوقای نجومی آقایون است و بعدش هم تحریم ها
ناشناس۱۰۰۶۶۷۷۲۱:۴۴:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۶
فقط دو تا از صدها سوال : توزیع 18 میلیارد دلار ذخیره ارزی کشور بین خواص دولتیها چه ربطی به تحریمها دارد؟ چرا رانتخواران دلار 4200 تومانی برای تبرئه خودشان از آسیب زدن به اقتصاد کشور همه اش تبلیغ میکنند که مقصر مشکلات اقتصادی کشور تحریمها هستند؟
ناشناس۱۰۰۶۶۸۶۲۱:۵۲:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۶
عمده مشکلات کشور ناشی از طبری ها ست .
ناشناس۱۰۰۶۶۴۵۲۱:۱۶:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۶
بودجه صدا و سیما به صورت کامل قطع و این بودجه صرف کودکان کار گردد
ناشناس۱۰۰۶۶۶۹۲۱:۳۷:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۲۶
رانتخواران دلار 4200 تومانی کودکان کار نیستند. امثال دختر مظلوم وزیر هم کودکان کار نیستند.
ناشناس۱۰۰۶۶۸۸۲۱:۵۳:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۲۶
ما جماعت مردم مثل شما پول لازم برای انواع و اقسام تفریحات را نداریم . با خوب و بدش خودمان را با برنامه های تلویزیون و قدم زدن در پارک محل مشغول میکنیم . میخواهید آن هم از ما دریغ شود.
ناشناس۱۰۰۶۷۱۳۲۲:۱۴:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۲۶
رسانه ای که 7 % هم مخاطب نداره باید بودجه اش قطع شه
ناشناس۱۰۰۶۷۱۵۲۲:۱۵:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۶
شما برای کودکان کار چه کرده اید؟ چون رسمه هرکی تو هرچی میلنگه برای دیگران نسخه میپیچه
ناشناس۱۰۰۶۷۵۱۲۲:۴۴:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۲۶
ایضا بودجه ی نهاد ریاست جمهوری وزارت ارشاد
ناشناس۱۰۰۶۷۹۵۲۳:۳۴:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۲۶
سریال گاندو 2و3و4 بسازن و وعده های انتخاباتی روحانی رو پخش کنن برنامه های زنده ورزشی قطع و به مردم اعلام در هربرنامه بشه روحانی بودجه نمیده اینکه دست احمدی نژاد رو از پشت بسته
ناشناس۱۰۰۶۸۸۱۰۰:۲۹:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۲۷
گاندو بدجوری میسوزونه آمریکاییها رو
پویا۱۰۰۷۲۱۵۰۹:۰۲:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۷
صد در صد موافقم در کنارش بودجه مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری (به ریاست آشنا) خبرگزاری ایرنا موسسه آموزش عالی ریاست جمهوری و ده‌ها سازمان و رسانه و سازمان وابسته به دولت نیز قطع شود.
ناشناس۱۰۰۷۲۲۴۰۹:۱۰:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۲۷
ما نه صدا میخواهیم نه سیما چشم و گوشمون پره از اینا
ناشناس۱۰۰۶۶۴۹۲۱:۱۹:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۲۶
باید اموال طبری مصادره شود نه اینکه پست جدید بگیره در جای جدید
ناشناس۱۰۰۶۶۵۰۲۱:۲۰:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۶
ایکاش همه دادگاه ها مانند دادگاه آقای نجفی علنی برگزار شود تا حقایق هر چه هستند، آشکار شوند.
ناشناس۱۰۰۶۶۵۲۲۱:۲۱:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۲۶
زنده باد احمدی نژاد که افشاگری میکرد
ناشناس۱۰۰۸۴۵۴۲۰:۳۴:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۷
افشاگری های ناقص ایشون مملکتو به این روز در آورد که همه گستاخ شدند.
ناشناس۱۰۰۶۶۶۰۲۱:۳۱:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۶
این دولت تحمل هیچ منتقدی را ندارد ، نه فقط بودجه صدا و سیما را قطع کردند بلکه عوامل رانتخواران دلار 4200 را بسج کردند که در فضای مجازی در حمایت از قطع کردن بوجه صدا و سیما طوفان به پا بکنند.
ناشناس۱۰۰۷۷۴۴۱۳:۰۴:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۷
در جواب قطع بودجه صدا و سیما ،فیلمی مستند در خصوص مهدی جهانگیری و حسن فریدون ساخته و از صدا و سیما پخش شود
ناشناس۱۰۰۶۷۰۰۲۲:۰۲:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۲۶
متاسفانه توی این مملکت طبری های زیادی داریم که پست های بالای مدیریتی رو به ناحق غصب کرده اند .
ناشناس۱۰۰۶۷۶۴۲۲:۵۳:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۲۶
تنها دلیلم برای تشکر از روحانی ، قطع بودجه سدا و صیماست !! بسیار بجا بود !؟
ناشناس۱۰۰۶۷۷۹۲۳:۰۵:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۶
جای نگرانی نیست روحانی این کاره نیست که تا ته خط برود .
عبدالله۱۰۰۶۷۹۳۲۳:۲۵:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۶
این که سایت الف نگران بودجه‌ی صدا وسیماست جای تقدیر و تشکر داره. اما اگر ای کاش آقای دکتر توکلی (که بنده از ارادتمندان ایشان هستم) در دیده‌بان شفافیت و عدالت یک بررسی می‌کردند که درآمد صداوسیما از تبلیغات چقدر است و چگونه هزینه می‌شود؟ بودجه‌ی صداوسیما از بیت‌المال حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان است. و طبق گفته‌ها این پولی است که صدا وسیما در یک ماه (دقت کنید یک ماه!) از تبلیغ محصولات عالیس (دقت کنید فقط عالیس!) به‌دست می‌آورد. دیگر به سایر تبلیغات و ستاره و مربع‌ها کاری نداریم. چرا با وجود این درآمد شگفت‌انگیز که حتی شمردن صفرهای آن برای بنده نامقدور است، صداوسیما هنوز دنبال آن ۱۸۰۰ میلیارد از بیت‌المال است که ظاهرا‌ خرج یکی دو هفته صداوسیما است؟
ناشناس۱۰۰۶۸۶۸۰۰:۲۴:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۷
واقعا برایم اثبات شد معنای این جمله طلایی شیخ اعتدال " بخدا پنا می برم از دشکستن قلمها و بستن دهانها"
ناشناس۱۰۰۶۹۶۳۰۱:۵۲:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۲۷
برق صدا و سیما رو قطع کنید بیت المال
ناشناس۱۰۰۷۳۱۵۱۰:۰۱:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۷
عرصه و اعیان صدا و سیما از طریق مزایده به فروش برسد و عواید حاصل از آن خرج توسعه روستا گردد .
ناشناسnashenas۱۰۰۷۰۴۱۰۵:۵۷:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۷
خارج فشار تحریمی را اگاهانه افزایش می دهند واز داخل نیز نااگاهانه صدا وسیما وطبقات ضعیف وتوده مردم را مابه التفاوت ارز نیمایی ورسمی برای سهمیه بندی چه شد
ناشناس۱۰۰۷۰۸۸۰۷:۳۰:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۷
اگر دولت فقط همین یک کار را انجام دهد ( قطع بودجه صدا و سیما ) از نظر من بهترین دولت تاریخ ایران خواهد بود . این همه شبکه استانی و غیر استانی و .... و سیصد ملیون مجری ، آخه برای چه ؟ برای کدام دستاورد ؟
رضا۱۰۰۷۳۸۴۱۰:۴۳:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۲۷
تنهاکاردرست اقای روحانی این بودکه بودجه صداوسیماروقطع کرد.ا
ناشناس۱۰۰۷۶۰۴۱۲:۱۷:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۲۷
صدوسیما را تعطیل کنید ما نمی خواهیم پولمون صرفش بشه
ناشناسnashenas۱۰۰۷۶۶۷۱۲:۳۹:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۷
ریاکارانه مباد وناگفته نماند که میگویند برای اصلاح ساختار اقتصادی ابتدا باید دولت ها از اصلاح ساختار بودجه ریزی شروع کنند
ممقانی۱۰۰۷۷۵۸۱۳:۱۰:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۲۷
آیینه گر عیب تو بنمود راست خود شکن آیینه شکستن خطاست روحانی
ناشناس۱۰۰۷۹۰۰۱۴:۲۱:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۷
صدا سیما را تعطیل کنند بهتره
ناشناس۱۰۰۸۱۵۱۱۶:۵۶:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۲۷
یکی از معدود برنامه های مفید صدا و سیما گاندو بود که ظاهرا خورده وسط هدف ضمناآن 93 درصدی که صدا و سیما نگاه نمی کنند نگران چی هستند؟

پربحث‌های امروز

 1. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 2. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 3. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 4. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 5. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 6. حفظ کیفیت کشورداری در شرایط تحریم و فشار / تحلیلی بر20 طرح کاربردی

 7. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 8. میلیچ به استقلال پیوست

 9. واکنش آیت‌الله رشاد به مشاجره‌ کلامی اخیر

 10. نواب صفوی: متهمان حادثه اتوبوس دانشگاه به حبس محکوم شدند

 11. خرازی: آمریکا عواقب درگیری با ایران را درک می‌کند

 12. احتمال همکاری بورس تهران و وین

 13. نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور

 14. تصاویر جدید از نفتکش ایرانی آدریان دریا  

 15. مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد

 16. رونمایی از بخش‌های روسی، اسپانیولی و فرانسوی پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب

 17. احمد توکلی :اشرافیت، وصله ناجور انقلابی‌گری است

 18. کیفرخواست باند جهانبانی قرائت شد

 19. پیش‌بینی باران تا ۵ شنبه

 20. یادداشت عضو هیأت یمنی پس از بازگشت از تهران

 21. هدایای اینترنتی همراه اول در «دوشنبه سوری» مردادماه

 22. تعویض پرچم گنبد حرم حضرت علی (ع)  

 23. انتقاد رهبر انقلاب از برخی مسئولین معترض به یکدیگر  

 24. درخواست بانک مرکزی برای استفساریه در خصوص مالیات بر تسعیر دارایی‌ها

 25. بلومبرگ: نفت عربستان زیر آتش قرار گرفته‌ و از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 2. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 3. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 4. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 5. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 6. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 7. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 8. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 9. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 10. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 11. به منظور صیانت از بیت‌المال؛ وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

 12. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 13. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 14. ممنوع التصویر شدن در صداوسیما چگونه است؟  

 15. دستگیری سه شرور شمشیری   

 16. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 17. بصير و آراسته، بدون عينك، بدون ريش پروفسوري

 18. رئیس بانک مرکزی: تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را کنترل کنیم/ همه کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد

 19. آذری جهرمی: تلاشم را کردم، مردم قضاوت کنند/ هنوز به رفع فیلتر امید دارم/ معطل قانون نمی‌مانم

 20. فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای منطقه از تشنگی می‌میرند

 21. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 22. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 23. احسان علیخانی: عصر جدید سخت‌ترین کار عمرم بود

 24. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 25. تحرکات محرمانه «باند نیویورک» در جاده چالوس + تصاویر

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 4. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 5. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 8. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 13. چرخش ظریفانه از برجام!...

 14. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 15. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 16. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 17. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 18. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 19. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 20. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 21. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 22. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 23. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 24. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 25. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 2. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 3. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 4. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 5. حفظ کیفیت کشورداری در شرایط تحریم و فشار / تحلیلی بر20 طرح کاربردی

 6. واکنش آیت‌الله رشاد به مشاجره‌ کلامی اخیر

 7. خرازی: آمریکا عواقب درگیری با ایران را درک می‌کند

 8. مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد

 9. رونمایی از بخش‌های روسی، اسپانیولی و فرانسوی پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب

 10. احمد توکلی :اشرافیت، وصله ناجور انقلابی‌گری است

 11. موسوی: گام سوم کاهش تعهدات برجامی در حال طراحی است/ سفر احتمالی ظریف به پاریس

 12. ۵ ایراد شورای نگهبان به طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی

 13. واکنش کدخدایی به مشاجره دو فقیه شورای نگهبان: دشمنان طمع نکنند؛ اعضای شورا با هم برادرند

 14. پاسخ رهبر انقلاب به نامه رمزی یکی از اسرای در بند صدام + تصویر

 15. خطر اقدام نمادین در گام سوم کاهش تعهدات برجام

 16. تایید حرکت نفتکش ایرانی به سمت آب‌های بین‌المللی

 17. جهانگیری: امروز نيازمند تفاهم و همبستگی هستیم  

 18. منابع ژاپنی: محمدجواد ظریف به توکیو سفر می‌کند

 19. دستگاه‌های اجرایی پیشگیری از وقوع فساد را دستور کار قرار دهند

 20. ظریف وارد هلسینکی شد

 21. نفتکش توقیف شده ایران به راه افتاد/ تغییر نام نفتکش رسماً ثبت شد

 22. سرلشکر سلامی: این روحیه و ایمان است که موازنه قدرت را تغییر می‌دهد

 23. جدایی بحرین «خیانت» بود/ هشدار درباره سرنوشت دریای خزر

 24. نامه زاکانی به رئیسی درباره تبانی طبری با برخی چهره‌های امنیتی‌/ اصولگرایان برنامه‌ای برای تخریب آملی لاریجانی دارند؟/ احمد عراقچی: من دستور رئیس‌جمهور را اجرا کردم

 25. سردار حاجی‌زاده: در حوزه موشکی مقام اول منطقه را داریم

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 2. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 3. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 4. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 5. آذری جهرمی: تلاشم را کردم، مردم قضاوت کنند/ هنوز به رفع فیلتر امید دارم/ معطل قانون نمی‌مانم

 6. فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای منطقه از تشنگی می‌میرند

 7. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 8. تحرکات محرمانه «باند نیویورک» در جاده چالوس + تصاویر

 9. آسمان زیر دید رادارهای ایرانی؛ جایی برای پنهانکاران نیست

 10. توضیحات بعیدی‌نژاد درباره نفتکش ایرانی گریس یک

 11. صالحی: سالن مونتاژ سانتریفیوژهای جدید ساخته‌ایم

 12. سرلشکر سلامی: این روحیه و ایمان است که موازنه قدرت را تغییر می‌دهد

 13. جدایی بحرین «خیانت» بود/ هشدار درباره سرنوشت دریای خزر

 14. نامه زاکانی به رئیسی درباره تبانی طبری با برخی چهره‌های امنیتی‌/ اصولگرایان برنامه‌ای برای تخریب آملی لاریجانی دارند؟/ احمد عراقچی: من دستور رئیس‌جمهور را اجرا کردم

 15. سردار حاجی‌زاده: در حوزه موشکی مقام اول منطقه را داریم

 16. درخواست هیات رئیسه مجلس از روحانی برای معرفی دو وزیر

 17. طرح نمایندگان مجلس برای بازگرداندن اعضای خانواده مسئولان به کشور

 18. دلیل نمایندگان مجلس برای امضای طرح آذربایجان‌مرزی چه بود؟/عزل نماینده خوی از ریاست مجمع نمایندگان استان

 19. آیت‌الله یزدی: پست‌ها و سمت‌ها امانت است/ باید کار را به افرادی بدهند که اهلیت کافی دارند

 20. ظریف: بر پیمان عدم تجاوز منطقه‌ای تأکید کردم  

 21. سرانجام «طرح تشكيل وزارت ميراث فرهنگی» به کجا ختم می‌شود؟

 22. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتساب اظهاراتی به وی درباره آیت‌الله یزدی

 23. آمادگی ایران برای کمک به ایجاد امنیت پایدار در افغانستان

 24. روحانی: اراده ایران تقویت روابط صمیمانه با ایتالیا است

 25. آزادی حسن عباسی تکذیب شد

پربحث‌های هفته

 1. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 4. چرخش ظریفانه از برجام!...

 5. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 6. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 7. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 8. ناتوانی ۳۰ ساله دولت‌ها از مالیات‌ستانی؛ «دولتی بودن» یا «بی‌دولتی»؟ مساله این است...

 9. شهردار خرم‌آباد دستگیر شد

 10. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 11. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 12. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 13. حسن عباسی بازداشت شد

 14. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 15. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 16. زیباکلام: اصلاح‌طلبان دست راستشان به دست چپشان می‌گوید چه کار کنیم

 17. حسین فریدون پنجم شهریور محاکمه می‌شود

 18. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 19. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 20. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 21. انتقادات کرباسچی از خاتمی/ کنایه‌های عارف به کارگزاران/ انتقاد روزنامه اصولگرا از شورای نگهبان

 22. روند رسیدگی به پرونده اکبر طبری چگونه است؟

 23. عباس سلیمی نمین داغ دار فقدان دخترش شد

 24. حسام الدین آشنا: ظریف هنگام حمله چندان هم ظریف نیست

 25. حاجی‌دلیگانی: میلیاردها دلار ذخایر ارزی با تصمیم جهانگیری حیف‌ومیل شد

آخرین عناوین