لاریجانی: ایران بعد از برجام نجابت از خود ‌نشان داد‌/ ساختار بودجه ‌در حال تغییر اصولی است‌

گروه سیاسی الف،   3980426111

رئیس مجلس با اشاره به انتقادات از برجام گفت: وقتی آمریکایی‌ها خواستار پذیرش حق غنی‌سازی ایران شدند ایران نیز مذاکرات را پذیرفت و مذاکره کرد و ایران بعد از برجام "نجابت و عزتمندی" از خود ‌نشان داد‌.

لاریجانی: ایران بعد از برجام نجابت از خود ‌نشان داد‌/ ساختار بودجه ‌در حال تغییر اصولی است‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، علی لاریجانی در مراسم روز صنعت و معدن استان البرز که در سالن مجتمع فرهنگی 9 دی ساوجبلاغ برگزار شد، اظهار داشت: روحیه تولید و اشتغالی که در استان البرز وجود دارد در نوع خود پدیده است و داشتن روحیه ایستادگی و تولید‌کنندگی و مبارزه با مشکلات موضوع مهمی است.

وی با بیان اینکه ‌اینگونه نیست که در دیگر کشورها مشکلات وجود نداشته باشد، افزود: مشکلاتی که ایران به آن دچار شد، یک بخش آن مربوط به تحریم‌ها و بخش دیگری مشکلات مزمنی است که از قبل ‌وجود داشته است.‌

لاریجانی با بیان اینکه در این مسیر آمریکایی‌ها برای دیگر کشورها هم مشکل ایجاد کردند، گفت:‌ ترامپ رفتار بیمار‌گونه دارد و حتی ‌در توئیتی به زنان رنگین‌پوست مجلس کشورش اعلام کرد که شما از جایی دیگر آمده‌اید و به جای خود برگردید‌، این فرد یک موجود عجیب‌الخلقه‌ای است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد کشور باید در صحنه بین‌الملل شکوفا شود، گفت: ما از ظرفیت‌های داخلی و نیروی انسانی خود به نحو مطلوب استفاده نکرده‌ایم چرا که‌ فارغ‌التحصیلان کاربلد زیادی‌ در کشور داریم که باید از آنها استفاده کرد و عدم استفاده از این ظرفیت‌ها سبب ایجاد مشکلاتی برای کشور شده است.

‌لاریجانی با بیان اینکه دیپلماسی باید گاهی تلخی داشته باشد، گریزی به مذاکرات ایران زد و ‌گفت: همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی به این نتیجه رسیدند که ایران باید مذاکرات را انجام دهد.

رئیس مجلس با اشاره به انتقادات از برجام خاطرنشان کرد: وقتی آمریکایی‌ها خواستار پذیرش حق غنی‌سازی ایران شدند، ‌مذاکرات را پذیرفتیم ‌و اگر منافع ملی کشور را دنبال می‌کنید امروز، روزی نیست که در مقابل فشار این کشورها، مقاومت نکنیم.

وی با بیان اینکه مقاومت در برابر دشمنان چاره کار است تا به آنها ثابت کنیم که ‌موفق نیستند، گفت: ‌در این یکسال و بعد از برجام نجابت و غزتمندی خود را نشان دادیم و علی‌رغم ادعاهای ترامپ‌، ‌وی نتوانست فروش نفت ایران را صفر کند.

رئیس مجلس با بیان اینکه ‌‌در حال فروش نفت هستیم، تصریح کرد: ‌خوشبختانه به خاطر رفتارهای نابه‌هنجار آمریکا، بسیاری از کشورها قبول کردند که هر کدام به نحوی در مقابل آمریکا بایستند.

وی با بیان اینکه ‌ملت ایران با هوشمندی این مرد رذل آمریکایی را سر جای خود نشاندند، اظهار داشت: ‌اینها ‌می‌گفتند ایران 40 سالگی انقلاب را نمی‌بینند، اما ملت جواب‌شان را داد. ‌

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ساختار بودجه کشور در حال تغییر اصولی است، گفت:‌ نوع پرداختن‌ یارانه به مردم ‌باید به شکلی باشد که خللی در تولید ایجاد نشود، در حال حاضر پرداخت  برخی سوبسیدها فساد‌زا‌ست.

وی با بیان اینکه افزایش ‌قیمت ارز مشکلات زیادی برای اقتصاد ایجاد ‌و سرمایه‌گذاری را با مشکل مواجه کرد، گفت: ‌کنترل ارز لوازمی دارد چرا که منابع ارزی ایران بی‌نهایت نیست و درآمد ارزی از نفت و صادرات غیرنفتی میزانی مشخص است و باید در زمینه خرید برخی کالاها شرایط اولویتی در نظر گرفته می‌شد.

لاریجانی با بیان اینکه برخی مکانیسم‌ها برای کنترل ارز لازم بود، ادامه داد: امروز شرایط با قبل متفاوت شده و بحث‌های زیادی در جلسه سران سه قوه مطرح شد و حالا فرصت‌هایی به وجود آمده که آرام آرام این مشکلات پیگیری می‌شود.

رئیس مجلس با بیان اینکه در مورد معوقات ارزی و تامین اجتماعی ‌در جلسه سران سه قوه بحث شد، خاطرنشان کرد: در این جلسه مقر‌ر شد به واحد‌های صنعتی فرصت بدهند و باید در شرایط فعلی وضعیت واحد‌های صنعتی و تولیدی درک شود و مکانیزم‌ها باید در شرایط تولیدی آسان ‌و ‌شرایط آنها درک شود.

لاریجانی با بیان اینکه پرداخت سهم 27 درصدی به واحد‌های صنعتی علی‌رغم اینکه این مقدار در برنامه ششم توسعه 40 درصد بود، خلاف قوانین است، تصریح کرد: به بانک مرکزی اعلام شد که این میزان باید مطابق برنامه باشد و نقدینگی واحد‌های صنعتی و تولیدی تامین شود.

وی با بیان اینکه باز فعال شدن واحد‌های صنعتی و تولیدی باید مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: تولید باید حمایت شود و باید همه از تولید حمایت کنند تا ایجاد اشتغال انجام شود.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 2. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 3. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 4. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 5. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 6. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 7. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 8. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 9. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 10. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 11. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 12. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 13. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 14. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 15. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 16. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 17. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 20. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 21. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 22. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 23. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 24. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 25. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

   2. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

   3. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

   4. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

   5. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

   6. واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

   7. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

   8. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

   9. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

   10. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

   11. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

   12. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

   13. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

   14. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

   15. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

   16. پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

   17. آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره‌هایی که برای ثبت‌نام آمدند/ حاشیه‌ها و تصاویر

   18. قالیباف: خدا همان خدای زمان جنگ است؛ اگر در اقتصاد درست حرکت کنیم

   19. روحانی:‌ چه زمانی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنیم؟/ برجام نه مقدس است و نه لعنتی/ مذاکره کار انقلابی است

   20. آن‌ها که آمدند و آن‌ها که نیامدند؛‌ مجلس آینده را چه کسانی اداره ‌می‌کنند؟

   21. دو اقدام لازم قضایی که نیازمند دستور رئیسی است      

   22. نظرات برگزیده مخاطبین الف: پزشکان و هنرمندان برای معافیت مالیاتی لابی دارند اما کارگران و حقوق بگیران نه/چرا حسام‌الدین آشنا همیشه طلبکار است/دوستی با آمریکا سعادت نمی‎ آورد

   23. واکنش آذری‌جهرمی به ادعای نزار زکا علیه وی: احتمالا گرد نخودی که مصرف کرده خوب بوده است/ دفع حمله بزرگ سایبری علیه زیرساخت‌ها

   24. طهارت اقتصادی شرط مشروعیت مقامات جمهوری اسلامی

   25. فرصت طلبی با وکالت مردم...

   آخرین عناوین