نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

گروه سیاسی الف،   3980426035 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بر اساس برنامه ریزی دولت با تحقق برنامه های صورت گرفته، حدود ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری در کشور ایجاد می شود.

نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

به گزارش خانه ملت، روز گذشته نشست مشترک مجلس و دولت برای حمایت از رونق تولید ملی با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس، نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، حجتی وزیر جهاد کشاورزی، اسلامی وزیر راه و شهرسازی، شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رحمانی وزیر صمت، روسای برخی از کمیسیون های تخصصی و مدیران بانک مرکزی و اتاق بازرگانی برگزار شد.

نوبخت: دولت 8 برنامه کلان برای فعال کردن بخش تولید تدوین و اجرایی کرده است

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست روز گذشته با اشاره به استفاده از ظرفیت های قانونی برای تحقق رونق تولید در کشور، گفت: در این راستا تبصره 18 قانون بودجه فعال شد و خوشبختانه در سال های گذشته مجلس به خوبی به بخش های تولید و اشتغال توجه کرده است.

وی با بیان اینکه دولت 8 برنامه کلان برای فعال کردن بخش تولید تدوین و اجرایی کرده است، گفت: نوسازی بافت فرسوده، بخش کشاورزی، میراث فرهنگی، صنعت و مدن و فرهنگ و هنر جزء بخش هایی است که در این برنامه مورد توجه قرار گرفته است.

نوبخت ادامه داد: دولت به دنبال آن است که با اجرای برنامه های مربوطه، در حوزه صنعت و معدن حدود 270 هزار فرصت شغلی ایجاد شود و در این رابطه سازمان برنامه با تمام دستگاه ها هماهنگی و توافق کرده است.

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی دولت با تحقق برنامه های صورت گرفته، حدود 988 هزار فرصت شغلی در سال جاری در کشور ایجاد می شود، از طرف دیگر یکی از اقدامات مثبت دولت، ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری است و در این رابطه با مصوبه مجلس، یک و نیم میلیارد دلار اعتبار در نظر گرفته شده است.

حجتی: مهم ترین مشکل بخش کشاورزی محدودیت منابع اعتباری است

در این نشست همچنین محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به نقش بخش کشاورزی در تقویت رونق تولید در کشور، گفت: بخش کشاورزی در چند وقت اخیر با کمترین میزان رکود مواجه بوده، اما با توجه به ظرفیت های این بخش باید به توسعه و رونق حوزه کشاورزی بپردازیم.

وی با بیان اینکه مهم ترین مشکل بخش کشاورزی محدودیت منابع اعتباری است، گفت: در چند ماه اخیر اقدامات مثبتی صورت گرفته که ارائه تسهیلات اشتغال روستایی یکی از این موارد است، به طوری که در سال 96 این میزان تسهیلات در روستاها 5 درصد اشتغال زایی کرده بود اما در سال 97 میزان اشتغال زایی به حدود 25 درصد رسیده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه در شرایط کنونی حدود 10 هزار طرح اشتغال زایی در بخش کشاورزی پشت در بانک ها معطل باقی مانده است، گفت: قطعا باید اقدامات لازم برای تأمین اعتبارات مربوطه صورت گیرد.

شریعتمداری: واحدهای تولیدی با مشکلات مالی مواجه هستند

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: خوشبختانه برخی تصمیمات کلان در رونق تولید در کشور اثر مثبت داشته، به طور مثال ممنوعیت واردات 1400 قلم کالا، فرصت مناسبی را برای تولیدکنندگان داخلی ایجاد کرد تا اقدام به تولید کالاهای مربوطه کنند و قطعا این مسئله باید تداوم یابد.

وی با اعلام اینکه در شرایط کنونی واحدهای تولیدی با مشکلات مالی مواجه هستند، گفت: در شرایط کنونی فرآیند تصمیم گیری در بخش تولید بسیار سخت است و در این عرصه موانع اجرایی وجود دارد که این مسائل باید مورد اصلاح قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه بر اساس آمارها در سال 97 حدود 92 هزار اشتغال خانگی در کشور ایجاد شده است، گفت: ما امروز در شرایط جنگی قرار داریم، از این رو باید ارائه تسهیلات برای رونق تولید سرعت گیرد.

اسلامی: اختصاص اعتبار 2 هزار میلیاردی برای حمایت از شرکت های تولیدکننده تجهیزات بخش حمل و نقل ریلی

در این نشست همچنین محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌های وزارتخانه برای حمایت از رونق تولید در کشور گفت: وزارت راه و شهرسازی دو برنامه کلان در بخش‌های حمل و نقل و مسکن برای حمایت از تولید کشور تدوین کرده است از این رو خوشبختانه با هماهنگی و تفاهم با سازمان برنامه و بودجه، اعتباری حدود 2 هزار میلیارد تومان میان 25 شرکت تولیدکننده تجهیزات مربوط به بخش حمل و نقل ریلی اختصاص داده شده است که خوشبختانه معدل پیشرفت تعهدات تا تیر ماه به 15 درصد خواهد رسید.

وی ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته برای نخستین بار کارخانجات تولید لوکوموتیو و خودروسازی فعال شده‌اند، از طرف دیگر حجم بار موجود در حمل و نقل ریلی تا پایان سال 96 حدود 31 میلیون تن بوده، خوشبختانه این میزان تا پایان سال 97 به 52 میلیون تن رسیده است.

اسلامی ادامه داد: با توجه به تحریم‌های صورت گرفته، ساخت قطعات مربوط به حمل و نقل ریلی در دستور کار شرکت‌های دانش بنیان قرار دارد. همچنین در مباحث مربوط به رونق تولید در حوزه هوایی و فرودگاهی توجه قابل قبولی به صنایع دانش بنیان برای تولید تجهیزات مربوطه شده است.

رحمانی: ضرورت تخصیص تسهیلات به بخش‌های تولیدی

در این نشست همچنین رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت تخصیص تسهیلات به بخش‌های تولیدی در شرایط کنونی گفت: قطعاً برای رونق تولید بانک مرکزی و بانک‌های مربوطه باید رویکرد حمایتی نسبت به صنایع تولیدی داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی از مباحث بسیار مهم در بحث رونق تولید، حمایت از صنایع مادر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فولادگر: آسیب شناسی موانع و راه کارهای رونق تولید در کمیسیون ویژه

حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اصل 44 قانون اساسی با اشاره به اقدامات این کمیسیون در چند ماه گذشته برای حمایت از بخش تولید کشور گفت: در دو ماه گذشته این کمیسیون تحت عنوان آسیب‌شناسی و رفع موانع برای توسعه تولید کشور جلسات متعددی را برگزار کرده است، از این رو می‌توان گفت که در شرایط کنونی چندین مسئله مهم بر سر راه رونق تولید وجود دارد که حوزه تأمین مالی، حوزه پولی و بانکی، نظام مالیاتی، نظام بیمه، نظام تجاری، نظام ارزی، کسب و کار و فناوری اطلاعات جزو این موارد محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در آسیب‌شناسی‌های صورت گرفته در کمیسیون حمایت از تولید راهکارهای حل مشکلات و آسیب‌ها در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت دیده شده است. یکی از موارد بسیار مهم برای رونق تولید موضوع تنقیح قوانین حوزه‌هایی مانند صنعت، معدن، کشاورزی و میراث فرهنگی است که این موضوع ظرف مدت یک ماه آینده محقق خواهد شد.

جلالی: تدوین 10 گزارش در سال جاری درباره چالش‌های پیش روی اقتصاد کشور

در این نشست همچنین کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: این مرکز سال گذشته و بعد از اعمال تحریم‌ها چندین گزارش مفصل در رابطه با چالش‌ها و آسیب‌های پیش روی اقتصاد کشور و همچنین راهکارهای برون رفت از این مشکلات تهیه و به مجلس ارائه کرد و امسال نیز تاکنون 10 گزارش تدوین شده است.

قوامی: یکپارچگی میان دستگاه‌ها در رابطه با سیاست‌گذاری برای رونق تولید وجود ندارد

در این نشست همچنین هادی قوامی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه برنامه‌های مرتبط با رونق تولید در کشور باید کلی و جامع باشد، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی یکپارچگی میان دستگاه‌ها در رابطه با سیاست‌گذاری برای رونق تولید وجود ندارد، از طرف دیگر یکی از مسائل وضعیت کارآفرینان است، امروز شرایط برای فعالیت کارآفرینان فراهم نیست که باید این مسئله حل شود.

نوبخت: برای تحقق رونق تولید در کشور باید موانع پیش رو شناسایی و رفع شود

علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این نشست با بیان اینکه برای تحقق رونق تولید در کشور باید موانع پیش رو شناسایی و رفع شود، گفت: ما امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم و باید وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها و سازمان‌ها برای مقابله با این وضعیت ستاد جنگ اقتصادی تشکیل دهند اما متأسفانه در شرایط کنونی هنوز جنگ اقتصادی برای مسئولان تبدیل به یک باور نشده است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۵۲۸۹۰۹:۱۷:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۲۶
از دروغ های بزرگ سال همچون گذشته
ناشناس۱۰۰۵۲۹۲۰۹:۱۸:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۶
بشنو و باور مکن
ناشناس۱۰۰۵۲۹۷۰۹:۲۱:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۲۶
3 نون کذاب اقتصادی نوبخت نیلی نهاوندیان باید دستگیر و محاکمه شوند
ناشناس۱۰۰۵۳۲۷۰۹:۵۴:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۶
اگه خواستی موفق بشی هر چی ایشون گفت عکسش واقعیت پیدا میکنه
ناشناس۱۰۰۵۳۵۴۱۰:۱۴:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۶
واقعا عجب جوکی
ناشناس۱۰۰۵۳۵۷۱۰:۱۸:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۶
باز این حرف زد..
ناشناس۱۰۰۵۳۶۱۱۰:۱۹:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۶
غیر ممکن غیر ممکن است.... یاد دوراناحمدی نژاد میافتیم البته با شیب ملایم (خیلی خیلی ....) بیشتر...
علی 671۱۰۰۵۴۶۴۱۱:۰۹:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۲۶
نو بخت همش می گوید می شود .تولید می شود .کار ایجاد می شود .بگویند تا به حال چکار کرده اید .نمایان کنید .همش وعده سر خرمن .این جلسه ها همش فریب است و عملی نمی شود چون برای خدا نیست و دروغ و حقه بازی است .می خواهند وقت بگذرانند و بگوین تشکیل جلسه دادیم .همه گنگ هستند .یکی می گفت نوبخت بگو تا حالا کدام شغل ایجادشده آدرس بدهد خبر نگاران بروند فیلمش را تهیه کنند .و گرنه دروغ که شاخ و دم ندارد .
ناشناس۱۰۰۵۴۶۶۱۱:۱۰:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۶
عجب جای قشنگی نشست گذاشتن.. کجاست اینجا؟ جای من خالی!
ناشناس۱۰۰۵۵۲۵۱۱:۵۳:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۲۶
در برابر این 988 هزار چند فرصت شغلی حذف میشه
آقا۱۰۰۵۵۴۳۱۲:۰۷:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۶
آقای نوبخت, هنر شما و دوستان در این دولت ایحاد شغل و مناصب تحمیلی و سفارشی برای افراد بی کفایت و ایل و قبیله بوده و هست , با این رفتار کشور را در آستانه بحران قرار داده اید ؛
محی الدین۱۰۰۵۵۸۳۱۲:۳۲:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۲۶
شغل های ایجاد شده توسط دولت 1- رانت خواری دلار 4200 جهانگیری 2- واسطه های رانت خواری دلار جهانگیری 3- ثبت سفارش کالا با دلار جهانگیری 4- فروش اردوگاه شهید باهنر در شمیرانات به قیمت پایین 5- در یک کلام استخدام بابت چپاول بیت المال به تعداد دلخواه بخوان حدیث مفصل از این مجمل ها

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 4. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 5. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 6. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 7. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 8. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 9. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 10. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 11. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 12. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 13. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 14. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 15. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 16. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 17. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 18. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 19. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 20. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 21. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 22. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 23. تازه‌ترین قیمت خودروها در بازار / پراید ۹۳ میلیون تومان شد!

 24. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 25. قیمت خودرو همچنان صعودی است/ قیمت پژو ۴۰۵ به ۱۴۲ میلیون رسید

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 2. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 3. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 4. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 5. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 6. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 7. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 8. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 9. قالیباف: تعویق زمان کنکور ضروری است/ دوره پیگیری مشکلات اقتصادی آغاز شده/ سلامت دانش آموزان، خط قرمز است

 10. متن شکایت جمعی از نمایندگان مجلس از وزیر نفت به رؤسای سه قوه

 11. واکنش روحانی به شایعه تلاش برای زمین زدن دولت/انتقاد تند زیباکلام از اصلاح‌طلبان/ میزان صداقت بی‌بی‌سی/ کدام مناطق تهران بیشترین آمار ابتلا و فوتی کرونا را دارند؟

 12. رمزگشایی از مزرعه موشکی سپاه + تصاویر

 13. رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب چه کسانی می‌رود؟!

 14. روحانی: تا روزی که صندوق رای و انتخابات هست، جمهوری اسلامی ایران با همین قدرت می ماند

 15. افکار عمومی در انتظار مصوبه مجلس در طرح شفافیت آرای نمایندگان

 16. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 17. توضیح حناچی درباره عدم حضورش در جلسات هیات دولت/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

 18. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

 19. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

 20. ریچارد گلدبرگ کیست و چرا ایران او را تحریم کرد؟ + تصاویر

 21. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 22. اقدام گوگل علیه ایران

 23. برایان هوک از سمتش استعفا می‌کند

 24. نامه وزیر بهداشت درباره کرونا به رهبر انقلاب/ تحلیل جهانگیری از بازار بورس/ فرار داماد وزیر سابق با پاسپورت دیگری/ سلیمی نمین: اصلاح‌طلبان باید عناصر تندرویی مثل تاجزاده را مهار کنند

 25. روزنامه جوان: جمشید شارمهد ۱۰ مرداد در تاجیکستان دستگیر شده است

آخرین عناوین