عقب‌نشینی، دشمن را گستاخ‌تر می‌کند

گروه سیاسی الف،   3980426018

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عقب‌نشینی در برابر دشمن، او را گستاخ‌تر می‌کند، بیان کرد: هر وقت کوتاه امدیم دشمنان فشارهای علیه ما را بیشتر کرده و جلوتر آمده تا در نهایت ما تسلیم شویم، به همین دلیل باید برابر دشمنان هوشیار باشیم.

به گزارش فارس، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی در برنامه"بوسه برجام زهر" اظهار کرد: تاریخ درسهای بزرگی به ما داده و پدیده‌ها و اتفاقاتی که طی زمان در عالم افتاده یکسان هستند فقط بازیگران آنها متفاوت است و برخی در جبهه باطل و بعضی دیگر در حق قرار دارند.

وی بیان کرد: خداوند میدان آزمون را برای انسانها باز گذاشته و هر کسی می‌تواند در مسیرش حرکت کرده و بر خدا توکل کند و اخلاص در کار داشته باشد که با تحقق این مهم، خداوند نیز به آنها نصرت می‌دهد و پیروز خواهند بود.

این مسؤول بیان کرد: اگر مروری بر هشت سال دفاع مقدس داشته باشیم امام‌خمینی(ره) با نگاه و باور مردم و مستضعفان و کسانی که تعلق و وابستگی مالی نداشتند مدیریت انقلاب را بر عهده گرفتند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با مطرح کردن چندین سؤال یادآور شد: چرا جوانان و مستصعفان هر گاه پرچم اسلام بلند شده پای کار بودند زیرا تعلقات مادی نداشتند به همین دلیل برخی دشمنان نیز دست به کار شدند تا این پرچم را بر زمین بنشانند.

قاضی‌زاده‌هاشمی ادامه داد: همچنین دشمنان دست از دشمنی با ایران برنمی‌دارند و در طول ۴۰ سال همواره علیه کشور ما دسیسه کردند زیرا آنها، ما را مانعی برای رسیدن اهداف‌شان می‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: سران استکبار جهانی فرمان می‌دهند که یک عده باید کارگران جامعه را فراهم کنند و بردگان و کارگران جهانی و عده‌ای تولیدکننده مانند چین و هند باشند و برخی کشورها حق دارند فناوری تولید کنند و آمریکا نیز رسانه و پول را حق انحصاری خود می‌داند و هر کسی در برابرش بایستد شکست می‌دهد.

این مسؤول یادآور شد: اردوغان نخست‌وزیر ترکیه یکی و دو بار از نظر آمریکا زیاده گویی کرد در یک هفته ۶۰ درصد ارزش پولی ترکیه کاهش یافت چون سرمایه و نظام پولی جهان دست این کشور است، در این شرایط جهانی امام می‌گوید دوران حاکمیت انسان بر انسان تمام شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امام‌خمینی(ره) گفت خداوند زنده و در عرصه حاضر است و حتی بدون امر خداوند کاری انجام نمی‌شود و زحمت ۴۰۰ ساله سران استکبار را امام و ملت از بین برد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: سران استکبار برای اینکه بتوانند خواسته خودشان را بر کرسی بنشانند باید این باور را تغییر داده و جامعه جهانی را مادی کنند تا بتوانند بر آنها غلبه کنند.

امام قطعنامه 598 را به اجبار پذیرفت

وی بیان کرد: در قطعنانه ۵۹۸ همین اتفاق افتاد یک عده در داخل نظام که جزو انقلابیون، مبارزان و همراهان و خط مقدم امام بودند بر این باور بودند که ما نمی‌توانیم با همه جهان بجنگیم به همین دلیل با بیرونی‌ها یکی شدند تا نظام محاسباتی امام تغییر کند و بین امام و جامعه فاصله بیفتد و خط جبهه را از مرز به داخل کشور کشاندند.

قاضی‌زاده‌هاشمی ادامه داد: برای تغییر نظام یاد شده توسط عده‌ای دعواهای سیاسی مجلس سوم، ایجاد جنگ سیاسی، اعمال سیاست‌های غلط اقتصادی و همراهی فرصت‌طلبان اقتصادی، ایجاد فشار اقتصادی شدید به خصوص طبقه همراه امام و عدم پشتیبانی مناسب و تامین خط مقدم جبهه انجام شد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: امام راحل بر مبنای گزارش‌های غلط برخی مسؤولان داخلی قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفت و آن را نوشیدن جام زهر برشمردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی با لغزش مدیران کشور در ادامه دادن خط امام(ره)، فشار و تنگنای اقتصادی و عملیات روانی بر  افکار جامعه تلاش کردند تا مردم باور کنند که راهی جزو کوتاه امدن ندارند.

هر وقت کوتاه آمدیم دشمن جلوتر آمد

وی با بیان اینکه عقب‌نشینی در برابر دشمن، او را گستاخ‌تر می‌کند، بیان کرد: هر وقت کوتاه امدیم دشمنان فشارهای علیه ما را بیشتر کرده و جلوتر آمده تا در نهایت ما تسلیم شویم، به همین دلیل باید برابر دشمنان هوشیار باشیم.

این مسؤول با اشاره به برجام گفت: مقام معظم رهبری از ابتدا ناراضی بود و با روش اجرای آن مخالفت کرد حتی بارها خط قرمز گذاشت وقتی کسی که جانشین امام زمان(عج) و در جایگاه امامت است با یک امری مخالف می‌کند چگونه انتظار داریم به نتیجه برسد.

قاضی‌زاده‌هاشمی یادآور شد: رضایت خداوند همان رضایت جانشین امام(ره) است و امام(ره) تلاش می‌کند که انسان‌ها  با کرامت و عزتمتد باشند به همین دلیل چطور می‌تواند شاهد بردگی آنها باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: موضوع برجام به همگان فهماند که به غیر خداوند نباید به کسی امید داشته باشیم البته برای رسیدن به این یقین هزینه دادیم.

وی ابراز کرد: نماینده مجلس با رای مردم انتخاب می‌شود  به همین دلیل هر انتظاری که از مسؤولی داریم ابتدا باید خودمان به وظیفه‌مان عمل کنیم و در رای دادن دقت و مراقب داشته باشیم تا فرد اصلح انتخاب شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قزوین چهره‌های بزرگ مانند شهید رجایی و ابوترابی دارد و از مردم این شهر انتظار می‌رود که در انتخاب درست و جامعه‌سازی بر محور خدامحوری پیشتاز باشد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. مشکل آمریکا فقط جمهوری اسلامی نیست، با مصدق هم مشکل داشتند/ مذاکره یعنی بازی در زمین تندروهای آمریکایی/ این آمریکاست که ما را نمی‌خواهد/ غرب اندیشی کشور را معطل کرده است 

 2. زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم/ سهمیه‌بندی بنزین تاثیری در قاچاق ندارد

 3. اردوگاه زندانیان آمریکایی در کره شمالی: درسی برای ما

 4. نشانی‌های غلط دادن به دولت؛ نوشداروهای بعد از مرگ سهراب...

 5. رمزگشایی از سبک پوشش رهبر کره شمالی/ لباس‌های «اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند

 6. بودجه صداوسیما نصف بودجه یک فیلم هالیوود

 7. دلیل شکست حزب کارگر در یک نظرسنجی به روایت دیلی میرور

 8. عضو هیأت رئیسه مجلس: قدرت خرید حقوق‌بگیران در سال آینده ۲۰درصد کاهش می‌یابد

 9. دروغ رسانه‌های دولت درباره مالیات نهادهای انقلابی

 10. پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی درباره تورم و بازار ارز

 11. تابلوی بلوار ناصر حجازی در غرب تهران نصب شد

 12. پروژه استعفای روحانی، از کدام اتاق فکر درآمده؟

 13. صادق خرازی: روحانی در ماجرای بنزین به شعور جامعه ریشخند زد / بیانیه ۷۷ اصلاح‌طلب عقده گشایی با اصل نظام بود

 14. روحانی در جریان «زمان دقیق» اجرای طرح بنزینی بود

 15. حباب قیمتی در بازار مسکن شکسته شد

 16. محسن هاشمی: مترو بعد از گرانی بنزین فوق العاده شلوغ‌تر شده است

 17. یکی از بزرگترین کشتارهای حیوانات در جهان

 18. بدون تعارف با دانشمند تازه آزاد شده از زندان‌های آمریکا

 19. واکنش‌ها به پیشنهاد استعفای روحانی/ کرباسچی: باید صادقانه به اشتباهمان اعتراف کنیم/ روایت مجید انصاری از رایزنی با شورای نگهبان

 20. شبکه ملی باعث محدودیت در اینترنت خارج کشور می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 2. حقوق کارگران و کارمندان در سال ۹۹ چقدر باید افزایش پیدا کند؟

 3. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 4. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 5. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 6. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 7. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 8. دستمزد مهناز افشار از شبکه ماهواره‌ای چقدر است؟

 9. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 10. مشکل آمریکا فقط جمهوری اسلامی نیست، با مصدق هم مشکل داشتند/ مذاکره یعنی بازی در زمین تندروهای آمریکایی/ این آمریکاست که ما را نمی‌خواهد/ غرب اندیشی کشور را معطل کرده است 

 11. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 12. زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم/ سهمیه‌بندی بنزین تاثیری در قاچاق ندارد

 13. نگاهی به قتل فجیع نوجوان عراقی در بغداد

 14. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 15. یک عکس، یک شرح | نان، پست نمی‌شود...

 16. ناراحتی مردم رشت از رویکرد سریال تلویزیونی وارش

 17. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 18. نقش پزشکان بهارستان در معافیات مالیاتی همکاران! / یک جلسه تاریخی از تعارض منافع+فیلم

 19. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 20. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 21. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 22. «سورپرایز» آذری جهرمی معرفی شد

 23. واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

 24. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 25. مالیات پزشکان آمریکایی سه برابر صادرات نفت ایران/ پزشکان ایرانی چقدر مالیات می‌دهند؟

پربحث‌های هفته

 1. مشکل آمریکا فقط جمهوری اسلامی نیست، با مصدق هم مشکل داشتند/ مذاکره یعنی بازی در زمین تندروهای آمریکایی/ این آمریکاست که ما را نمی‌خواهد/ غرب اندیشی کشور را معطل کرده است 

 2. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 3. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 4. واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

 5. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 6. نظرات برگزیده مخاطبین الف: افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم باشد/طرح تحول سلامت در واقع طرح تحول در حقوق پزشکان بود/به تعزیرات بگویید دولت را بخاطر گران‌فروشی جریمه کند

 7. باید «قهر با آمریکا» را پایان دهیم تا پیشرفت کنیم!

 8. تاکید آیت‌الله جنتی بر عدم تائید صلاحیت برخی نامزدها/ انتقاد واعظی از قالیباف/جناب پناهیان! مسئله علی مطهری نیست 

 9. طهارت اقتصادی شرط مشروعیت مقامات جمهوری اسلامی

 10. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

 11. اردوگاه زندانیان آمریکایی در کره شمالی: درسی برای ما

 12. نشانی‌های غلط دادن به دولت؛ نوشداروهای بعد از مرگ سهراب...

 13. قالیباف: خدا همان خدای زمان جنگ است؛ اگر در اقتصاد درست حرکت کنیم

 14. صادق زیبا کلام: احمد توکلی را اینگونه شناختم

 15. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

 16. نماینده ماهشهر: اصلا‌ح‌طلبان عامل مشکلات مردمند، اما امروز از جایگاه مدعی سخن می‌گویند

 17. پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

 18. نظر مطهری درباره بلاتکلیفی پالرمو و CFT

 19. روحانی:‌ چه زمانی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنیم؟/ برجام نه مقدس است و نه لعنتی/ مذاکره کار انقلابی است

 20. ترقی: مجلس دهم مردم را ناامید کرده است/ مجلس بعدی باید کارآمد باشد

 21. آن‌ها که آمدند و آن‌ها که نیامدند؛‌ مجلس آینده را چه کسانی اداره ‌می‌کنند؟

 22. جزئیات استیضاح وزیر کشور درباره حوادث بعد از گرانی بنزین + اسامی استیضاح‌کنندگان

 23. واکنش آذری‌جهرمی به ادعای نزار زکا علیه وی: احتمالا گرد نخودی که مصرف کرده خوب بوده است/ دفع حمله بزرگ سایبری علیه زیرساخت‌ها

 24. فرصت طلبی با وکالت مردم...

 25. پروژه استعفای روحانی، از کدام اتاق فکر درآمده؟

آخرین عناوین