انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

گروه جهان الف،   3980425186 ۳۱ نظر، ۲۱ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
 انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

برخی رسانه های عربی منطقه در روزهای اخیر اخباری درباره درخواست امارات متحده عربی از ایران برای کمک به خروج آبرومندانه از باتلاق یمن منتشر کرده اند. همزمان بازار ارز شاهد کاهش قیمت ها و تثبیت کامل بوده که برخی این موضوع را به کاهش فشار امارات متحده عربی به صرافی های ایرانی نسبت داده اند. آیا تحولی در روابط ایران و امارات صورت گرفته است؟

به گزارش الف، اول فروردین سال 1394، ائتلاف عربی- غربی به رهبری عربستان سعودی برای شکست جنبش انصارالله یمن و بازگرداندن عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری به قدرت به این کشور حمله کرد. در این تجاوز امارات متحده عربی به صورت کامل در کنار عربستان ایستاد تا بتوانند به زعم خودیمن را ظرف چند روز یا هفته تصرف نمایند . اما برخلاف تصور و خیالبافی حکام سعودی، سلحشوران یمنی مقاومت جانانه ای از خود نشان دادند و موجب شدند تا این کشور به باتلاقی برای نیروهای اجاره ای متجاوزان تبدیل شود.

اما در ماه های اخیر و بعد از گذشت چهار و نیم سال از آغاز جنگ، موشک ها و پهپادهای یمنی عرصه درگیری را به خاک عربستان و امارات متحده منتقل کرده و موجبات ایجاد تحول راهبردی در معادله جنگ شده اند. در چنین شرایطی بسیاری از تحلیل گران اذعان می کنند امارات متحده عربی تلاش هایی را برای رهایی از این وضعیت بغرنج آغاز کرده است.

در این راستا در هفته های اخیر برخی رسانه های منطقه و بین الملل اخباری پیرامون درخواست های امارات متحده عربی از ایران و تلاش ابوظبی برای خروج از یمن مطرح کرده اند.

روزنامه نیویورک تایمز اواخر هفته قبل در گزارشی نوشت مقامات اماراتی به یقین رسیده اند نمی توانند به پیروزی خاصی در یمن دست پیدا کنند و به همین دلیل نیروهای نظامی خود را در جنگ با انصارالله به شدت کاهش داده اند. پایگاه خبری القدس العربی نیز نوشته بود که مایک هندماچ، ژنرال استرالیایی که فرماندهی گارد امارات را برعهده دارد به کشورهای غربی گفته ویت کنگ های یمنی یا همان نیروهای انصارالله این کشور را به با تلاقی برای نیروهای متجاوز تبدیل کرده اند.

به نوشته العالم، روزنامه اماراتی «الخلیج» (منتشره در امارت شارجه) نیز در سرمقاله روز شنبه خود از خواسته‌ ابوظبی برای حضور در هر توافق احتمالی سخن گفت اما با لحنی به ظاهر غیرخصمانه و آرام که در برهه کنونی در رسانه‌های محور سعودی اماراتی کم‌سابقه است. این روزنامه اماراتی نوشته بود «امارات مثل دیگر کشورهای عربی خلیج [فارس] هیچ دشمنی با ایران ندارد و خواستار آزار آن هم نیست».

اما رسانه الاخبار لبنان ضمن پرده برداشتن از تصمیم اماراتی ها برای خروج از یمن نوشته بود که مقامات این شیخ نشین متوجه شده اند نه تنها در باتلاق یمن گرفتار شده اند بلکه در حال حاضر آتش به داخل خانه آنها رسیده است. به همین دلیل روشن است که این وضعیت می تواند ضربات مهلکی به اقتصاد امارات متحده عربی وارد نماید. البته ناآرامی های خلیج فارس و انفجار کشتی های تجاری  و نفت کش‌ها و واهمه ترامپ از حمله به ایران بعد از سقوط پهپاد آمریکایی نیز در تغییر تصمیم حاکمان ابوظبی تاثیر داشته است.

الاخبار در ادامه می نویسد: در روزهای اخیر، هیاتی عالی رتبه از امارات به ایران آمده و از بازگشت روابط دو کشور به روال سابق و تامین امنیت گذرگاه های دریایی و انتقال نفت سخن گفته اند. این هیات همچنین پیام آمادگی امارات برای کاهش و خروج نیروهایش از یمن را نیز به تهران داده است. این روزنامه در ادامه عنوان می کند حتی مقامات اماراتی از روسیه نیز خواسته اند که بین آنها و ایران وساطت کنند.

آیا کاهش نرخ ارز به تغییر سیاست های امارات برمی گردد؟

همزمان با این تحولات سیاسی، در عرصه اقتصادی در روزهای اخیر تحولی جدی در بازار ارز رخ داده و کاهش محسوسی در این باره بوجود آمده است. بر این اساس برخی رسانه ها درباره دلیل این اتفاق نوشته بودند که فشار روی صرافی‌های منتقل کننده پول ایران در امارات کاهش چشمگیر یافته است.

در این باره روزنامه خراسان دو تحلیل پیرامون دلایل این کاهش فشار ارائه داده است: تحلیل نخست به تقویت کانال‌های بانک مرکزی روی درهم باز می گردد. تحلیل دومی هم وجود دارد که به لحاظ امنیتی نیز امارات امکان ایجاد فشار بیشتر ندارد و هزینه فایده ایجاد فشارهای امنیتی برای امارات بیش از این قابل ادامه یافتن نبوده و ضربات سهمگین انصارالله به امارات و هزینه فایده هرگونه درگیری جدی با ایران، چند وقتی است که امارات را به نشان دادن پالس‌های مثبت به تهران کشانده است.

این موضوع در توییتر نیز بازتاب داشته است. سیاوش فلاح پور در این باره می نویسد: تغییر رفتار امارات در هفته‌های اخیر درس‌های بزرگی برای ما داشت و جالب آنکه منتقدان همیشگیِ نیروها و صنایع نظامی ایران هیچ واکنشی نسبت به یارانه این نیروها برای اقتصاد کشور ندارند.

فرشته رفیعی، خبرنگار اقتصادی نیز در این باره نوشت: در باب علت کاهش نرخ دلار ناشی از افزایش عرضه ارز: اماراتی ها در واکنش به پیام ایران اخیراً در کشوری ثالث به دست بوسی آمده و گفته اند در ماجرای پهپاد آمریکایی بی تقصیر بوده اند و برای اثبات حسن نیت چند صرافی بزرگ را برای کار با ایران فعال کرده اند.

هر چند قضاوت درباره تغییر و چرخش واقعی سیاست امارات هنوز زود است اما با این وجود یک نکته مشخص است و آن اینکه نیروهای مقاومت ( ایران، انصارالله و ...) در همگرایی با هم نه تنها می توانند دشمن را ناچار به عقب نشینی کنند بلکه می توانند سرنوشت منطقه در راستای اتحاد ملت ها رقم بزنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۵۶۰۴۱۲:۴۵:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۶
همه چيز از سقوط پهپاد پيشرفته امريكايي توسط سپاه دلاور شروع شد وهمه متوجه قدرت برتر ايران در مقابل امريكا شدند لذا ديگه نمي خواهنددر مقابله با ايران باشند
ناشناس۱۰۰۵۶۷۴۱۳:۳۱:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۲۶
اون خیلی مهم بود اما از اونجا شروع نشد واقعا نمیشه دفاع ذانصارالله رو فراموش کرد....
سهیلا۱۰۰۶۲۵۱۱۷:۰۹:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۶
از زمان نمایش گاندو و زدن پهبادآمریکایی دلار در حال سقوطه چرا؟
ناشناس۱۰۰۶۳۷۳۱۸:۰۳:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۲۶
یمن و لبنان و سوریه و فلسطین به ما ربطی ندارد ما به کشور خودمان برسیم کافی هست
ناشناس۱۰۰۶۷۶۸۲۲:۵۶:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۲۶
به شما که تو آلبانی هستی ربطی ندارد ولی به ما مربوطه
ناشناس۱۰۰۶۷۷۵۲۳:۰۲:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۶
به کشور خودتان رسیدید که به این روز افتادید. اگرنبود بازوهای استراتژیک ایران،امثال شما تا حالا ده بار کفن پوسانده بودید.
ناشناس۱۰۰۶۹۳۲۰۱:۰۹:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۷
باز ارتش سایبری منافقین و وهابیت کثیف نظر داد.
ناشناس۱۰۰۶۹۳۳۰۱:۱۰:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۷
مرگ بر منافق آلبانی
ناشناس۱۰۰۵۶۵۹۱۳:۱۹:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۲۶
ایرانی ها در طول تاریخ صبر استراتژیک داشته اند و همیشه بر مهاجمین و دشمنانشان با صبر پیروز شده اند. شاید چهارسال قبل کسی برای انصارالله شانسی قائل نبود اما امروز ورق برگشته. یکسال قبل اتحاد شوم عربستان و امارات و اسرائیل بسیار خطرناک می نمود. اما اکنون ورق در حال برگشتن است. باز هم باید صبر کرد و دید.
ناشناس۱۰۰۵۶۹۵۱۳:۴۴:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۶
پیروزی با ما است به خواست خدا...
ناشناس۱۰۰۵۹۰۰۱۴:۵۵:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۶
چرا خدا باید با ما باشد؟
ناشناس۱۰۰۶۰۳۲۱۵:۳۶:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۶
ناراحتی با ما نباش :)
محمد قاسمی۱۰۰۶۰۴۱۱۵:۳۹:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۲۶
نمیگم ما خوبیم ولی نعوذ و بالله جای خدا باشی طرف عربستان رو میگیری؟؟؟؟؟
ناشناس۱۰۰۶۰۸۵۱۵:۵۷:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۶
با شما نیست نگران نباش
ناشناس۱۰۰۵۷۸۰۱۴:۱۲:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۶
برای کشورهایی که ما بهشون میگیم محورمقاومت آمار بالای تلفات انسانی اهمیتی نداره بخاطر همین هیچگاه در هیچ نبردی مغلوب نمیشن
ناشناس۱۰۰۶۰۸۷۱۵:۵۸:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۶
ماله کشی بیسوادانی که ۵ سال پیش جیغ جیغ میکردند که طی چند روز کار حوثی ها تمومه
ناشناس۱۰۰۵۸۲۲۱۴:۲۶:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۶
به امید پیروزیهای روز افزون. خداییش 40 ساله هر طور خواستن جلوی پیشرفتمون رو گرفتن. حالا دیگه نوبت ماست.
ناشناس۱۰۰۵۹۲۵۱۵:۰۵:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۶
خدا با ماست انشااله.
ناشناس۱۰۰۶۹۹۸۰۳:۲۰:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۷
پس ‌کی با اوناس؟؟
حسن۱۰۰۵۹۶۶۱۵:۱۷:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۲۶
وقتی با زبون خوش سر عقل نمیان فقط زبون زور و تهدید کارسازه.زنده باد سپاه اسلام.
ناشناس۱۰۰۶۰۰۲۱۵:۲۸:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۶
بله اگر این تحلیل رو قبول کنیم نتیجه میگیرم که دلار ۱۹۰۰۰ تومانی هم حاصل رفتار منطقه ای بود نه تصمیمات بانک مرکزی یادمون نرفته دلار ۳۷۰۰ تومنی رو
ناشناس۱۰۰۶۲۳۶۱۷:۰۱:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۶
مهم اینه که جوجه رو آخر پاییز میشمرن.
ناشناس۱۰۰۷۰۶۶۰۶:۵۱:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۷
یعنی الان دیگه آخر پاییزه؟
ناشناس۱۰۰۶۴۸۷۱۹:۰۸:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۲۶
دلار 19 هزار تومانی حاصل مدیریت جناب سیف بود که امیدوارم به قوه قضاییه پاسخگو باشند در دوره جناب سیف هیچگاه دلار نزولی نشده بود دقیقا برخلاف مدیریت جناب همتی. اینجاست که نقش مدیران پررنگ می شود
ناشناس۱۰۰۶۰۵۴۱۵:۴۶:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۶
تمام گفته های قبلی راقبول دارم ام اما تازمانیکه تکلیف رانتخواران سلطان ها بدهکاران نجومی املاک نجومی واردات داروهای تاریخ گذشته وفسادهای سازمان یافته وموارد مشابه روشن نشود پیروزی ما فطعی وکامل نخواهد بود
ناشناس۱۰۰۶۲۰۴۱۶:۴۹:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۶
واقعا امارات اینقدر قویه که بازار ارز ما رو کنترل کنه؟
ناشناس۱۰۰۶۲۷۳۱۷:۱۸:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۶
ولی وقتی پای پیروزی نظامی باشه همیشه بهبه چهچه ولی موقع رای من سرهنگ نیستم رای میاره بکجا چنین شتابان
ناشناس۱۰۰۶۲۷۷۱۷:۱۹:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۶
امارات متوجه شده که اگر ایران بتونه با دنیا تنش زدایی کنه با توجه موقعیت و مرزهای ابی فوق العاده بخشی از نقش تجاری امارات در منطقه را خواهد گرفت.
ناشناس۱۰۰۶۴۳۵۱۸:۴۱:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۲۶
به نظر من برخورد خوب قوه قضاییه با فاسدان بازار ارز و تصمیم قاطع برای بارزه با فساد ترس بر دل مفسدین انداخته و تاثیر خوبی بر کاهش ارز داشته. البته مطالبی که شما هم گفتید درست بود
ناشناس۱۰۰۶۴۳۹۱۸:۴۴:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۶
اگه سپاه نبود ایران هم نبود
ناشناس۱۰۰۶۶۰۶۲۰:۳۳:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۶
قوی شید و بسیار قوی شید وگرنه نابود میشید

پربحث‌های امروز

 1. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 2. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 3. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 4. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 5. حفظ کیفیت کشورداری در شرایط تحریم و فشار / تحلیلی بر20 طرح کاربردی

 6. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 7. احمد توکلی :اشرافیت، وصله ناجور انقلابی‌گری است

 8. کیفرخواست باند جهانبانی قرائت شد

 9. پیش‌بینی باران تا ۵ شنبه

 10. یادداشت عضو هیأت یمنی پس از بازگشت از تهران

 11. هدایای اینترنتی همراه اول در «دوشنبه سوری» مردادماه

 12. تعویض پرچم گنبد حرم حضرت علی (ع)  

 13. انتقاد رهبر انقلاب از برخی مسئولین معترض به یکدیگر  

 14. درخواست بانک مرکزی برای استفساریه در خصوص مالیات بر تسعیر دارایی‌ها

 15. بلومبرگ: نفت عربستان زیر آتش قرار گرفته‌ و از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می‌شود

 16. توضیحات پلیس درباره فوت اعضای خانواده ۵ نفره

 17. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 18. موشک‌های یمنی امارات را نشانه رفته‌اند/ نقش ابوظبی در تجاوز به یمن به پایان خواهد رسید؟

 19. قیمت انواع شیرینی در آستانه عید غدیر

 20. موسوی: گام سوم کاهش تعهدات برجامی در حال طراحی است/ سفر احتمالی ظریف به پاریس

 21. روایت اژه‌ای از عرضه ۶۰ تن طلا در بازار و خریداری آن با تسهیلات ویژه بانکی

 22. حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

 23. ۵ ایراد شورای نگهبان به طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی

 24. آخرین قیمت جهانی طلا

 25. واکنش کدخدایی به مشاجره دو فقیه شورای نگهبان: دشمنان طمع نکنند؛ اعضای شورا با هم برادرند

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 2. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 3. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 4. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 5. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 6. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 7. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 8. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 9. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 10. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 11. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 12. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 13. ممنوع التصویر شدن در صداوسیما چگونه است؟  

 14. دستگیری سه شرور شمشیری   

 15. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 16. بصير و آراسته، بدون عينك، بدون ريش پروفسوري

 17. رئیس بانک مرکزی: تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را کنترل کنیم/ همه کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد

 18. آذری جهرمی: تلاشم را کردم، مردم قضاوت کنند/ هنوز به رفع فیلتر امید دارم/ معطل قانون نمی‌مانم

 19. فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای منطقه از تشنگی می‌میرند

 20. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 21. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 22. احسان علیخانی: عصر جدید سخت‌ترین کار عمرم بود

 23. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 24. تحرکات محرمانه «باند نیویورک» در جاده چالوس + تصاویر

 25. این دم را روی کولتان بگذارید تا تعادلتان حفظ شود !  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 4. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 5. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 8. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 13. چرخش ظریفانه از برجام!...

 14. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 15. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 16. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 17. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 18. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 19. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 20. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 21. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 22. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 23. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 24. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 25. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

پربحث‌های اخیر

 1. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 2. یادداشت عضو هیأت یمنی پس از بازگشت از تهران

 3. بلومبرگ: نفت عربستان زیر آتش قرار گرفته‌ و از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می‌شود

 4. موشک‌های یمنی امارات را نشانه رفته‌اند/ نقش ابوظبی در تجاوز به یمن به پایان خواهد رسید؟

 5. هنیه: آماده مذاکرات غیرمستقیم با اسرائیل هستیم

 6. تهدید نتانیاهو به عملیات نظامی علیه نوار غزه

 7. لیبرمن: نتانیاهو یک نخست وزیر ضعیف است

 8. ترامپ تاریخ احتمالی رونمایی از معامله قرن را اعلام کرد

 9. ظریف: طرح فنلاند در خصوص خلیج فارس مشابه ایران است

 10. ترامپ از کاهش تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان خبر داد

 11. ترامپ: ایران می‌خواهد مذاکره کند

 12. «گریس 1» با سرعت 1.1 نات در حال ترک جبل طارق است

 13. خروج نفتکش آدریان دریا از آب های سرزمینی جبل الطارق

 14. هنیه: آماده گفت‌وگوی غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی هستیم

 15. رایزنی ایران و چین در مورد آخرین تحولات سوریه

 16. دیدار و گفت‌وگوی رئیس‌جمهور عراق و سفیر ایران در بغداد

 17. کیودو: وزیر خارجه ایران احتمالا عازم ژاپن می‌شود

 18. واکنش افغانستان به اظهارات اخیر سفیر پاکستان

 19. نتانیاهو ممکن است از ریاست لیکود کنار گذاشته شود

 20. واکنش مرکل به پیامدهای ناشی از برگزیت

 21. استرالیا درخواست آمریکا را رد کرد

 22. مخالفت ژاپنی‌ها با پیوستن به ائتلاف آمریکایی در تنگه‌هرمز

 23. صدور هشدار امنیتی سفارت سعودی در ترکیه به اتباع این کشور

 24. نتانیاهو، غزه را به حمله نظامی تهدید کرد

 25. انگلیس تابعیت «جک داعشی» را سلب کرد

پربحث‌های دیروز

 1. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 2. تصویر ماهواره‌‌ای از وضعیت تاسیسات نفتی عربستان بعد از حمله یمنی‌ها

 3. پیامدهای نظامی و اقتصادی خروج نظامیان آمریکا از خاک آلمان

 4. فهرست ناکامی‌های دیپلماتیک و نظامی بن سلمان به روایت یک روزنامه اسراییلی

 5. توضیحات بعیدی‌نژاد درباره نفتکش ایرانی گریس یک

 6. مادورو: ترامپ همچون هیتلر است

 7. رژیم صهیونیستی شمال نوار غزه را موشک باران کرد

 8. خروج نفتکش آدریان دریا از آب های سرزمینی جبل الطارق

 9. هنیه: آماده گفت‌وگوی غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی هستیم

 10. رایزنی ایران و چین در مورد آخرین تحولات سوریه

 11. دیدار و گفت‌وگوی رئیس‌جمهور عراق و سفیر ایران در بغداد

 12. کیودو: وزیر خارجه ایران احتمالا عازم ژاپن می‌شود

 13. واکنش افغانستان به اظهارات اخیر سفیر پاکستان

 14. نتانیاهو ممکن است از ریاست لیکود کنار گذاشته شود

 15. واکنش مرکل به پیامدهای ناشی از برگزیت

 16. استرالیا درخواست آمریکا را رد کرد

 17. مخالفت ژاپنی‌ها با پیوستن به ائتلاف آمریکایی در تنگه‌هرمز

 18. صدور هشدار امنیتی سفارت سعودی در ترکیه به اتباع این کشور

 19. نتانیاهو، غزه را به حمله نظامی تهدید کرد

 20. انگلیس تابعیت «جک داعشی» را سلب کرد

 21. آغاز سفر ظریف به سه کشور اروپایی؛ فنلاند مقصد اول

 22. رهبر مخالفان نتانیاهو: حماس دیگر هراسی از اسرائیل ندارد

 23. سید عباس موسوی: اقدامات آمریکا در سوریه عامل بی‎ثباتی و ناامنی است

 24. اردن سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد

 25. تلاش ترامپ برای توجیه نتایج منفی نظرسنجی‌ها علیه خود

پربحث‌های هفته

 1. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 2. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 3. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 4. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 5. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 6. پمپئو: ساعت در حال تیک تاک کردن و انقضای تحریم تسلیحاتی ایران نزدیک است!

 7. شیخ زکزاکی تصمیم به خروج از هند گرفت/ رهبر شیعیان نیجریه به کشورش باز می‌گردد

 8. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 9. بازگشت شیخ زکزاکی به نیجریه

 10. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 11. ترامپ می‌خواهد بزرگترین جزیره جهان را از دانمارک بخرد

 12. جبل‌طارق: آزادی نفتکش «گریس 1» به تعویق افتاد

 13. کره‌شمالی دو شلیک دیگر به سمت دریا انجام داد

 14. جبل الطارق: توقیف نفتکش ایرانی گریس-۱ عصر امروز پایان می‌یابد

 15. نامه کهنه سرباز ایرانی به ترامپ: ایران هرگز شروع کننده جنگی نبوده/ دیپلماسی هنر ماست

 16. نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است

 17. چرا سخنگوی جنبش انصارالله یمن در دیدار با رهبری خنجر به همراه داشت؟

 18. محسن رضایی: اشتباه بعدی انگلیس پاسخی سخت‌تر دارد

 19. تحولات کشمیر به کجا ختم می‌شود؟/ زخم ۱۰۲ ساله‌ای که انگلیسی ها در شبه قاره تازه نگه داشتند

 20. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 21. درباره بزرگترین عملیات پهپادی مقاومت یمن؛ میدان نفتی وابسته به آرامکو در آتش سوخت

 22. نفتکش ایرانی همچنان در جبل‌الطارق است

 23. اولین تصاویر حزب‌الله از حمله به ناوچه رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۳۳ روزه

 24. نخست وزیر کانادا اتهامِ زیرپا گذاردن اصول اخلاقی را پذیرفت

 25. شیخ زکزاکی از نیجریه خارج شد

آخرین عناوین