رضا پهلوی خود را با ۹۸ درصد تخفیف به بن سلمان فروخت!

گروه سیاسی الف،   3980425138 ۰ نظر، ۱۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرزند شاه مخلوع قرار است در یک شبکه معاند، ستاره برنامه‌ای تلویزیونی باشد؛ این در حالی است که تنها با دو درصد حقوق درخواستی وی برای اجرای آن موافقت شده است.

به گزارش معاونت برون‌مرزی صداوسیما، رامین مظاهری خبرنگار پرس‌تی‌وی در پاریس طی مقاله‌ای در وب‌سایت شبکه پرس‌تی‌وی نوشت: پسر محمدرضا پهلوی شاه مخلوع ایران قرار است در یک برنامه تلویزیونی که از دفتر لندن شبکه ایران اینترنشنال پخش شود، حضور یابد و «ستاره» این برنامه تلویزیونی باشد. شبکه فارسی‌زبان ایران اینترنشنال که از سوی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان حمایت مالی می‌شود، با هدف تبلیغ علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند. این شبکه به‌عنوان رسانه تروریست‌ها نیز شناخته می‌شود چراکه چند ماه پیش، مصاحبه‌ای را با عاملان گروه تروریستی الاحوازیه ترتیب داد که در جریان حمله این گروه تروریستی در شهر اهواز ایران، ۲۵ نفر کشته و ۷۰ نفر نیز زخمی شدند.

ظاهراً محمد بن سلمان تصور می‌کند که تلویزیون، عاشق رضا پهلوی است. او احتمالاً بر این عقیده است که تلویزیون، تمامی پادشاهان را دوست دارد و چه کسی بهتر از رضا پهلوی. به نظر می‌رسد که محمد بن سلمان و ایران اینترنشنال در جذب مخاطب با چالشی بزرگ مواجه‌اند چراکه مردم ایران علاقه‌ای به اهداف برنامه‌های این شبکه ندارند. اهدافی همچون پاک کردن جنایات خاندان پهلوی که برای مردم ایران قابل‌قبول نیست. رضا پهلوی، تغییر دیدگاه‌های مردم ایران نسبت به خانواده خود را بسیار دشوار می‌بیند. خانواده‌ای که در ایران به‌عنوان عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی قدرت‌های خارجی شناخته می‌شوند که هرگز به دنبال خیر و خوبی برای مردم ایران نبودند.

رضا پهلوی برای اجرای این برنامه در شبکه ایران اینترنشنال تنها با دو درصد از دستمزدی که خود پیشنهاد داده بود، به توافق رسید. شاید او به این دلیل نرخ خود را پایین آورد که می‌دانست یک شاه واقعی نیست، بلکه صرفاً پسر یک شاه است که مدت‌هاست در انتظار پادشاهی است.

متأسفانه باید گفت که این تخفیف رضا پهلوی به ایران اینترنشنال سبب می‌شود تا پول بیشتری در جیب ایران اینترنشنال بماند. قطعاً تروریست‌های مخالف ایران این اقدام رضا پهلوی در کاهش دستمزد خود را مورد تحسین قرار می‌دهند.

چندی پیش نیز در گزارشی آمده بود که وی بعد از اعمال فشار از سوی سرویس‌های اطلاعاتی یکی از کشورهای اروپایی، از درخواست خود برای دریافت دستمزد بالا برای اجرای این برنامه منصرف شد. این کشور با توجه به اجلاس ضد ایرانی ۲۰۱۸ ورشو پایتخت لهستان که با حمایت آمریکا برگزار شد، قطعاً لهستان است. البته ممکن است به اعتقاد خیلی از ایرانی‌ها، انگلیس همان کشور اروپایی مدنظر باشد چراکه این کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره با دادن رشوه به نخبگان ایرانی از آن‌ها برای ضربه زدن به ایران استفاده کرده است.

کشور دیگر اروپایی با تمایلات نئوامپریالیستی که احتمال درگیر شدن آن با چنین ماجرایی می‌رود، فرانسه است. آن‌ها از مدت‌ها پیش، گروه تروریستی منافقین را در کشور خود جای داده‌اند و می‌توان با دیده شک و تردید به آن‌ها نگریست. در این بین، گروهک منافقین اما نگاه مثبتی به رضا پهلوی نداشته و تمایل ندارد تا وی را به‌عنوان رهبر اپوزیسیون ببینند. این گروه به عربستان هشدار داد که در صورت استفاده از رضا پهلوی در این برنامه تلویزیونی، طی اقدامی تلافی‌جویانه دست به افشاگری خواهد زد.

این ماجرا به‌گونه‌ای است که ازیک‌طرف شاهد درگیری میان مجاهدین خلق و رضا پهلوی هستیم و از طرف دیگر، عربستان تلاش می‌کند تا هر دو را در کنار هم نگه دارد تا به هدف خود دست یابد. اما حقیقت این است که هیچ‌یک از این دو، جایی در میان ایرانی‌ها ندارند.

گاهی اوقات افرادی که در یک مسابقه از دیگران عقب افتاده‌اند خود را متقاعد می‌کنند که برنده می‌شوند و در واقع در اینجا هم همین مورد مشاهده می‌شود. تماشای منافقین در حال بحث با رضا پهلوی درحالی‌که سعودی‌ها سعی می‌کنند افسار هر دو را در دست داشته باشند، تمام ایران را به یاد فیلم «سه کله‌پوک» می‌اندازد. نمایشی واقع‌نما از تصادف دو خودرو که همان خاندان پهلوی و منافقین هستند. فیلمی بسیار دهشت انگیز که ایرانی‌ها با علاقه‌ای آمیخته به آرامش خیال به تماشایش می‌نشینند چون کابوس‌های ملی ما از آنان به پایان رسیده است.

مهم نیست که آن‌ها از حمایت آمریکا، اسرائیل، انگلیس، کشورهای عربی و یا فرانسه برخوردارند و تا چه اندازه توسط رسانه‌های جریان اصلی همانند نیویورک‌تایمز یا پولتیکیو تبلیغ می‌شوند، نکته حائز اهمیت این است که هیچ‌کدام از آن‌ها، از ذره‌ای حمایت سیاسی در ایران برخوردار نیستند.

رضا پهلوی در قالب این برنامه سعی دارد تا به کشورهای جهان سفر و با سران جنبش‌های مخالف دیدار و گفت‌وگو کند. در واقع، هر جنبشی که به دنبال احیای ساختار سلطنتی باشند، به‌صورت خودکار جزو گروه‌های استبدادی به‌حساب می‌آیند. هواداران لیبرال دموکراسی (چه از نوع جمهوری‌خواه و چه از نوع سلطنت مشروطه) که در برنامه رضا پهلوی حضور می‌یابند، افرادی فرصت‌طلب و با خوی اشرافی‌گری به شمار می‌آیند.

به نظر می‌رسد رضا پهلوی در این برنامه، تنها دو جنبه از جهان را برای مخاطبان خود ارائه خواهد داد. البته پیش‌تر به این دو جنبه یعنی سلطنت‌های مستبد در جهان اسلام و سلطنت‌های لیبرال دموکرات در اروپا توسط دیگر رسانه‌ها، بسیار پرداخته‌شده است.

طنز فوق‌العاده سرگرم‌کننده‌ای که هر وقت با یکی از ایرانیان ثروتمند طرفدار بازگشت حکومت شاهنشاهی بحث می‌کنیم این است: آن‌ها در ذهن و گفتمان خود تصور می‌کنند که داریوش بزرگ بازخواهد گشت، اما واقعیت این است که این فرد فقط رضا پهلوی است. رضا پهلوی از نگاه ایرانی‌ها، به‌عنوان یک فرد باهوش شناخته نمی‌شود و تنها کارش، سخنرانی علیه ایران در ازای دریافت مبالغ قابل‌توجه است. هیچ‌کس، البته به‌استثنای آمریکا، تصور نمی‌کند یک «ستاره تلویزیونی» می‌تواند از عهده اداره یک کشور برآید.

چه کسی بیننده برنامه جدید رضا پهلوی است؟

به‌جرئت می‌توان گفت که هیچ فرد زیر ۴۰ سالی، مخاطب این برنامه نیست. این برنامه اساساً بر مبنای خاطرات گذشته بنانهاده شده و از آن جایی که جوانان ایرانی هیچ تجربه و خاطره‌ای از دوران پهلوی ندارند، قطعاً تمایلی برای تماشای آن نشان نمی‌دهند. از سویی دیگر، آن‌ها همانند دیگر جوانان کشورهای فرانسه، الجزیره و یا آمریکا با مفاهیم سیاسی مدرن درگیر بوده‌اند و کمتر به گذشته می‌نگرند.

در میان میان‌سالان، هیچ‌یک از حامیان گروه‌های اصلاح‌طلب یا اصول‌گرا این برنامه را جدی نخواهند گرفت. آن دسته از میان‌سالانی هم که مخاطب این برنامه هستند، دیگر به دنبال احیای شاه نیستند و ازآنجایی‌که سنی از آن‌ها گذشته است، تنها از سر کنجکاوی می‌خواهند بدانند که چگونه روزهای جوانی آن‌ها سپری‌شده است.

رضا پهلوی کسی نیست که ایرانی‌ها ارزشی برای او قائل باشند چراکه حتی غیر ایرانی‌ها هم می‌دانند که او یک شخص فرصت‌طلب بی‌شرم است و از ویژگی‌های شخصیتی وی همین بس که برای رسیدن به قدرت دست به دامن رژیم سعودی شده است. از طرفی دیگر، نباید فراموش کرد که رضا پهلوی با آمریکایی‌ها نیز همکاری می‌کند. کسانی که حتی به پدر او رحم نکردند و او را از بیمارستان بیرون و به پاناما منتقل کردند.

بدیهی است که امپریالیست‌های غربی و صهیونیست‌ها برای نادیده گرفتن ناپختگی سیاسی وی دلایل خودخواهانه خود را دارند که به نظر نمی‌رسد رضا پهلوی نیز این واقعیت را درک کند. متأسفانه وی برای مبرا نشان دادن خود این واقعیت را درک نمی‌کند.

تنها راه رضا پهلوی برای اینکه خود را تا حدودی وطن‌پرست، رهبر و بنا بر ادعایش یک شیعه نشان دهد این است که از الگوهایی مثل آخرین امپراتور چین، «پوی یی» پیروی کند. اما برای برخی افراد دو درصد کار فریبکارانه بهتر از ۱۰۰ درصد کار اجتماعی کارآمد است؛ برخی افراد با بدترین عناصر جامعه همکاری می‌کنند تا جلال، قدرت و آسایش را به‌زور به دست آورند.

مردم انقلابی چین، پویی را که حاکمی خودکامه و مستند بود و سعی می‌کرد تا خود را فرد خوبی نشان دهد، برکنار کردند. او در سال ۱۹۴۹ به‌جای اعدام، به ۱۰ سال زندان محکوم و پس از آن به‌عنوان رفتگر و باغبان معمولی به کار گرفته شد. او مرتب از انتخاب دموکراتیک مردم چین حمایت می‌کرد و ظاهراً به این باور رسیده بود که دیگر دوران سلطنت و خودکامگی به پایان رسیده و مردم خواهان چنین وضعیتی نیستند. اما آنچه پویی از آن غفلت می‌کرد، همکاری با دشمنان مردم چین و فروختن خود با ۹۸ درصد تخفیف به این افراد بود.

تنها چیزی که می‌توان در مورد رضا پهلوی گفت این است که احتمالاً محبوبیت او نزد ایرانی‌ها بیشتر از گروه مجاهدین خلق است. گروهی تروریستی که در زمان جنگ ایران و عراق در کنار صدام ایستادند و با مردم ایران جنگیدند. ایرانی‌ها هرگز این گروه و اقداماتشان را فراموش نمی‌کنند و آن‌ها را نخواهند بخشید.

به‌جرئت می‌توان گفت که رضا پهلوی و منافقین در کنار هم، از ۲ درصد حمایت هم در ایران برخوردار نیستند. مسئله‌ای که نشریه پولتیکو نیز به آن اشاره کرد و نوشت: «نمی‌توان حدس زد که این خانواده سلطنتی از چه میزان حمایت در ایران برخوردارند.» این نشریه به‌خوبی به این مسئله واقف است که رضا پهلوی و یا منافقین، از کمترین حمایت‌ها نیز برخوردار نیستند اما نمی‌خواهد این حقیقت برای غیر ایرانی‌های خواننده این نشریه نیز روشن شود.

بد نیست بدانید شخصیت‌های کارتونی دیزنی لند در برخی از انتخابات آمریکا تقریباً ۲ درصد از آراء را به خود اختصاص می‌دهند و با یک محاسبه ساده می‌توان این‌چنین گفت که رضا پهلوی و منافقین نیز در ایران به‌اندازه شخصیت‌های کارتونی دیزنی لند همانند میکی موس طرفدار دارند.

تنها بینندگان برنامه بن سلمان و ایران اینترنشنال با اجرای رضا پهلوی، ثروتمندان ایرانی ساکن لس‌آنجلس یا واشنگتن دی‌سی هستند. برنامه رضا پهلوی با این هدف طراحی‌شده تا به این گروه اجازه دهد تا همچنان به زندگی در حباب خود ادامه دهند. افرادی که با ثروت‌هایی که مشخص نیست از چه طریقی به‌دست‌آمده، از کشور خود فرار کردند و نتوانستند به مردم خود در انقلابی که برای شکل‌گیری و حفظ آن، دهه‌ها تلاش کردند کمک کنند. امثال رضا پهلوی هرگز نمی‌توانند رهبری ایران مدرن را به دست بگیرند و از چنین صلاحیتی برخوردار نیستند چراکه شرورانه و خائنانه از هرگونه جنگ سخت و نرم، تحریم و کشتار هم‌وطنان خود حمایت کردند و حتی به خانواده خود نیز رحم نکردند.

بااین‌حال، اگرچه ممکن است تیم ضد ایرانی عربستان، ایران اینترنشنال و رضا پهلوی بسیار ثروتمند باشند و بتوانند دست به هر اقدامی در تلویزیون بزنند، اما حقیقت آن است که این تیم بسیار کوچک و پا به سن گذاشته هستند و همانند دیگر پادشان سلطنت‌طلب، به‌زودی به تاریخ خواهند پیوست.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 2. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 3. روس‌ها پدافند موشکی بومی ایران را به رخ اسرائیل کشیدند

 4. شش نکته درباره یکی از بی‌شرمانه‌ترین مصاحبه‌های بی‌بی‌سی فارسی

 5. برندگان نهایی «عصر جدید» انتخاب شدند/ «حماسه شن‌ها» فاتح قله استعداد‌ها

 6. وزیر بهداشت: صف کشیدن برای خرید ارابه مرگ‌آوار غیراستاندارد قابل پذیریش نیست

 7. علم الهدی: نقدینگی کشور را نباید صرف عیاشی و تفریحگاه‌ها کرد

 8. نتانیاهو: به عملیات خود در عراق ادامه خواهیم داد

 9. داغی که ژاپن بر دل ایران گذاشت

 10. یک گزارشگر تلویزیونی دیگر مهاجرت کرد؟

 11. ۲۰ درصد مردم انگلیس در فقر به سر می‌برند

 12. کمبود 1.5 میلیون واحد مسکن در کشور/ افزایش ساخت‌وساز قیمت‌ها را کاهش می‌دهد

 13. سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌ها محدود شد/۳۰ لیتر در هر سوختگیری

 14. بوی اخراج می‌آید/ اظهارنظر عجیب سرپرست الاهلی درباره برانکو

 15. سرنوشت نامعلوم یوروهای گمشده/ سکه ثامن ویژه رسیدگی می شود؟

 16. توطئه جدیدی از ضد انقلاب در مشهد خنثی شد

 17. دستیابی ایران به سلاح توپ‌ لیزری/ مراکز حساس کشور با سامانه‌های لیزری محافظت می‌شوند

 18. کشف و ضبط 3 هزار لاک‌پشت گوش قرمز قبل از خروج از کشور

 19. شرط جذب محمدجواد ظریف در دانشگاه تهران

 20. والیبال زنان آسیا| شکست تلخ ایران مقابل چین تایپه

 21. کاهش قیمت خودروهای خارجی/هجوم مردم برای خرید، عامل گرانی هاست

 22. سی ان ان: شکاف در ائتلاف امارات – عربستان، دردسر تازه دولت ترامپ

 23. «ظریف» در کاخ الیزه با «مکرون» دیدار کرد/تعهدات برجامی اروپا محور گفتگوها

 24. آیت‌الله امامی‌کاشانی: مردم با مشکلات اقتصادی دست از انقلاب نمی‌کشند، اما مسئولان هم باید به‌فکر باشند

 25. وزیر ارتباطات از فعالان فضای مجازی درخواست نظر خواهی کرد

پربحث‌های دیروز

 1. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 2. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 3. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 4. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 5. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 6. زن برای کشتن شوهرش،پسر جوان را عاشق خود کرد

 7. روزنامه جمهوری اسلامی: نتایج کنکور امسال فاجعه است

 8. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 9. قیمت بلیت های کنسرت مهران مدیری

 10. توضیح سخنگوی دستگاه قضا درباره بازداشت ۲ نماینده مجلس

 11. هیات نظارت درباره بازداشت ۲ نماینده و تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌کند

 12. شعبده بازهای معروف جهان چه می کنند؟ عصرجدید، چه چیزی نمایش می دهد؟

 13. دروی دستی برنج توسط نماینده ولی‌فقیه در گیلان  

 14. «ناصر احمدی» گوینده برجسته خبر و دوبلاژ بامداد امروز درگذشت  

 15. سامانه باور ۳۷۳ قوی تر از s۳۰۰ روسیه  

 16. سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد

 17. تبرئه از قصاص برای جوانی که دوستش را کشت/ قاتل: نیما مهدورالدم بود

 18. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 19. تقلب در سیلوی دولتی؛ فضولات با گندم مخلوط می‌کردند و می‌فروختند

 20. آمریکا: گزینه توقیف نفتکش آدریان دریا را از روی میز برنمی‌داریم

 21. ثروت کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا چه قدر است؟

 22. تست سامانه باور ۳۷۳   

 23. پدافند رژیم صهیونیستی هواپیمای خودی را هدف گرفت

 24. باز هم خلاقیت چینی‌ها برای جذب گردشگر   

 25. بدبوترین شهر آمریکا کجاست؟  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 4. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 5. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 11. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 12. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 13. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 14. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 15. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 16. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 17. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 18. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 19. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 20. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 21. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 22. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 23. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 24. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 25. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

پربحث‌های دیروز

 1. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 2. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 3. توضیح سخنگوی دستگاه قضا درباره بازداشت ۲ نماینده مجلس

 4. هیات نظارت درباره بازداشت ۲ نماینده و تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌کند

 5. سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد

 6. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 7. جهانگیری: طرح آمریکا برای فروپاشی اقتصاد ایران ناکام ماند

 8. ظریف: هنوز هم اروپایی ها پشت در دکان «اوفک» می ایستند

 9. سجیل ایرانی، هفت دقیقه تا اسرائیل

 10. روحانی: آمریکا به‌خیال تحت فشار قرار دادن ایران همه ننگ‌ها را به‌جان خرید

 11. برایان هوک علیه تاریخ

 12. ظریف: امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکانپذیر نیست

 13. تایید بازداشت دو نماینده مجلس

 14. وزیر اطلاعات: اسرائیل، امروز توان مقابله با ایران را ندارد

 15. کدخدایی: مذاکرات شورای نگهبان چند سال است منتشر می‌شود

 16. انتقاد «تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم» از نامه آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدی

 17. یاسر جبرائیلی در پاسخ به محسن هاشمی :سکوت خبرگان نمی‌تواند دلیلی علمی بر صحت خاطرات مرحوم هاشمی باشد

 18. سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان: قانون درباره ادامه کار نمایندگان متخلّف سکوت کرده است

 19. سردار سلامی: حضور بیگانگان در خلیج فارس را نافی امنیت می‌دانیم

 20. جهانگیری: دولت راهبرد مقاومت را کاملا فعالانه دنبال می‌کند

 21. سنگین‌ترین وثیقه‌ها برای چه کسانی تعیین شد؟

 22. فرمانده سپاه پاسداران: جنگ اقتصادی جزو لاینفک سیاست‌های امروز دشمنان ما است

 23. توصیه‌های رهبر انقلاب به دولت در ۸ دیدار چه بود؟

 24. اثربخشی موشک‌ها برای غلبه بر سامانه‌های پدافندی

 25. روايت يک شاهد عيني از روز ترور لاجوردي

پربحث‌های هفته

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 4. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 5. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 6. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 7. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 8. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 9. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 10. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 11. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 12. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 13. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 14. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 15. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 16. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 17. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 18. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 19. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 20. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 21. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 22. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 23. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 24. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 25. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

آخرین عناوین