جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

گروه سیاسی الف،   3980425062 ۳۸ نظر، ۹ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بازگشت ایران به برجام کار بسیار ساده‌ای است گفت: هنر دیپلماسی ایرانیان آن بود که در نبرد دیپلماتیک با قدرت‌های بزرگ دنیا وارد شدند و به توافقی بزرگ دست یافتند که دولت بعدی ایالات متحده آمریکا درباره این توافق بگوید که کلاه بر سرشان رفته است.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح سه شنبه در نوزدهمین کنگره ملی پرسش مهر ریاست جمهوری که در سالن اجلاس سران برگزار شد با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با وجود اینکه چهار سال از شش سال عمر خود را در تحریم کامل بود، باید هم به داخل کشور و هم دنیا نشان می‌داد که جمهوری اسلامی ایران این ظرفیت را دارد که با قدرت‌های بزرگ بنشیند، مذاکره و تعامل کند و به یک توافق مهم دست یابد، اظهار کرد: در برجام ایران در یک طرف و شش کشور بزرگ دنیا در طرف دیگر بودند و زمانی که مذاکرات ما با این شش کشور آغاز شد، شش قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران تصویب شده است.

وی با اشاره به نقش دیپلمات‌ها و مذاکره کنندگان ایرانی در به ثمر رسیدن برجام خاطرنشان کرد: هنر دیپلماسی ایرانیان آن بود که در نبرد دیپلماتیک با قدرت‌های بزرگ دنیا وارد شدند و به توافقی بزرگ دست یافتند که دولت بعدی ایالات متحده آمریکا درباره این توافق بگوید که کلاه بر سرشان رفته است.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام اقدام غیر اخلاقی و برخلاف حقوق بین الملل بود، به اقدامات اخیر ایران در کاهش تعهدات برجامی خود اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران بعد از خروج آمریکا از برجام یک سال صبر کرد و سپس اعلام کرد که برخی از تعهدات خود از جمله رعایت سقف تولید اورانیوم به میزان صد کیلوگرم و غنای ۳.۶۷ درصد را اجرایی نخواهد کرد. این در حالی است که طی یک سال گذشته آژانس بین المللی انرژی اتمی در ۱۴ گزارش مختلف اجرای ایران به همه تعهداتشان را تأیید کرده بود.

جهانگیری تصریح کرد: ایران اجرای برخی از تعهدات برجامی خود را کاهش داد تا دنیا بدانند با کشوری بی اراده رو به رو نیست، بلکه با ملت متمدن و تاریخ ساز رو به رو هستند.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی و با توجه به اتفاقاتی که در سطح منطقه و دنیا در حال وقوع است طرف‌های مقابل ایران در برجام راهی جزو پایبندی به تعهدات خود ندارند و بر اساس برجام هیچ تحریمی نباید علیه ایران وجود داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بازگشت ایران به برجام کار بسیار ساده‌ای است، خاطرنشان کرد: اگر ایران اراده کند ظرف چند سال می‌تواند همه تعهدات خود را اجرا نماید اما در شرایط فعلی اروپایی‌ها باید به جای اینکه با ما جلسه بگذارند و بگویند که به برجام بازگردید، به آمریکایی‌ها بگویند که از تحریم‌های ظالمانه خود علیه ایران دست بردارند.

جهانگیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود در نوزدهمین کنگره پرسش مهر ریاست جمهوری با بیان اینکه پرسش مهر تبدیل به یک سنت حسنه بسیار خوبی شده است، اظهار کرد: پرسش مهر از دولت اصلاحات و با ابتکار برادر بسیار ارزشمندم آقای سیدمحمد خاتمی آغاز به کار کرد و بعد از آن رؤسای جمهور همواره این موضوع را ادامه دادند. مهمترین هدف رؤسای جمهور از طرح پرسش مهر در آغاز سال تحصیلی مدارس این بود که دانش‌آموزان و فرهنگیان را به پرسشگری تشویق کنند و آن‌ها نسبت به حال و آینده خود، محیط و جهان اطراف‌شان حساس شوند.

وی افزود: اینکه رئیس‌جمهور به عنوان بالاترین مقام عالی کشور هر ساله همزمان با بهار تعلیم و تربیت پرسشی را مطرح می‌کنند و همه را وادار به تفکر و تعقل و تعامل با یکدیگر می‌کند، ده‌ها هدف بزرگ و کوچک در پی دارد.

معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: ما می‌خواهیم جوانان و امیدان آینده کشور پرسشگر، نقاد و تحلیلگر باشند و بدانند اطرافشان در حال و آینده چه اتفاقاتی ممکن است رخ دهد؛ تحقیق و پژوهش نتیجه کاری است که با طرح پرسش مهر حاصل می‌شود.

جهانگیری با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت برای همه کشورها جایگاه بسیار مهمی دارد، گفت: در نظام تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش اهمیت خاصی دارد؛ اگر به آینده و سرنوشت کشور توجه داریم، حتماً باید به سرنوشت آموزش و پرورش توجه داشته باشیم. هر چه کشورها با مسائل پیچیده‌تر، سخت‌تر و چالش‌های جدی‌تر روبرو می‌شوند اهمیت توجه به آموزش و پرورش و علم برای برون‌رفت از این شرایط جدی‌تر می‌شود.

وی با بین اینکه جمهوری اسلامی ایران طی ۴۰ سال گذشته همواره با چالش‌ها و مشکلات مختلفی مواجه بوده است، خاطرنشان کرد: این روزها مکرراً از سوی اقتصاددانان و صاحبنظران می‌شنویم که برخی از چالش‌های دیروز تبدیل به ابرچالش‌ها شده‌اند و این چالش‌ها و ابرچالش‌ها برطرف نخواهند شد مگر آنکه از طریق روش‌های علمی به موضوعات پرداخته شود. اگر به دنبال توسعه کشور و عبور از برخی بیماری‌های مزمن اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هستیم و می‌خواهیم که تنگناها را کنار بگذاریم، هیچ راهی جز توجه به مدرسه و آموزش و پرورش وجود ندارد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه سرمایه انسانی قادر است سایر سرمایه‌های مادی و معنوی کشور را وادار به حرکت کند، گفت: اگر به دنبال توسعه همه جانبه و پایدار در کشور هستیم باید توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش و مدرسه داشته باشیم.

جهانگیری خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند نباید به هزینه آموزش و پرورش از منظر هزینه مصرفی و جاری نگاه کنیم بلکه هزینه کردن در آموزش و پرورش مهمترین سرمایه‌گذاری است که باید در کشور انجام شود و بازدهی این سرمایه‌گذاری قطعاً از بازدهی سرمایه‌گذاری در بخش‌های دیگر بیشتر است.

وی با تأکید بر لزوم روزآمد و پویا بودن نظام آموزش و پرورش در کشور گفت: اگر جامعه، اقتصاد، فرهنگ و سیاستی توانمند می‌خواهیم جز از طریق آموزش و پرورش روزآمد و پویا نمی‌توانیم به اهداف خود دست یابیم؛ آموزش و پرورش پویا و روزآمد هدفی بسیار مهم و جدی است که باید همواره در دستور کار دولتمردان به ویژه مدیران وزارت آموزش و پرورش قرار بگیرد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به افزایش سرعت علم در دنیا خاطرنشان کرد: فناوری‌های نوین و عصر انفجار اطلاعات شرایط جدیدی برای تغییرات آینده بوجود آورده است که در این راستا آموزش و پرورش باید با بهره‌گیری از امکانات به روز دنیا پاسخگوی این تحولات باشد. ما باید به مدرسه‌ای فکر کنیم که انسان‌های پرسشگر، متفکر، نقاد و مشارکت‌جو تحویل جامعه می‌دهد.

جهانگیری با تأکید بر لزوم رسیدگی به وضعیت معلمان کشور اضافه کرد: تردیدی وجود ندارد که آموزش و پرورش امروز با تنگناهای مختلف فکری، مدیریتی، ساختاری و اقتصادی مواجه است اما در این شرایط مهمترین موتور محرکی که تغییرات را در جامعه و آموزش و پرورش شکل می‌دهد، معلمان هستند؛ حتماً باید راهی پیدا کنیم تا ذهن معلمان به صورت تمام وقت در مسیر توسعه آموزش و پرورش و دانش‌آموزان قرار بگیرد و پیش‌نیاز این شرایط نیز فراهم کردن زندگی شرافتمند برای معلمان و رفع دغدغه‌های آنان است. در دولت تدبیر و امید این باور وجود دارد که اگر به آینده کشور فکر می‌کنیم باید به آموزش و پرورش و برطرف کردن مشکلات این بخش بیاندیشیم.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود از مدیران آموزش و پرورش درخواست کرد که شرایط اقتصادی و بودجه‌ای کشور را برای فرهنگیان توضیح دهند تا آنان علاوه بر اینکه در جریان موضوع قرار می‌گیرند، بیاندیشند و راهکارهایی برای بهتر اداره شدن کشور به دولتمردان ارائه دهند.

وی با اشاره به سهم یک سومی درآمدهای نفتی از بودجه سال ۹۸ خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها ایستاده‌اند تا درآمد نفتی ایران را به صفر برسانند. در این شرایط گرچه آن‌ها موفق نخواهند شد اما قطعاً اقداماتشان تأثیراتی خواهد گذاشت.

جهانگیری با اشاره به سه برابر شدن بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۲ گفت: در شش سالی که دولت تدبیر و امید روی کار آمده است با وجود آنکه چهار سال آن را در تحریم بوده‌ایم، تلاش کرده‌ایم تا میان دستگاه‌های مختلف در زمینه افزایش بودجه به آموزش و پرورش توجه بیشتری داشته باشیم. در همین راستا بودجه سال ۹۸ این وزارتخانه نسبت به بودجه سال ۹۲ آن نزدیک به سه برابر شده است.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه در سال ۹۸ هدف دولت صرفه‌جویی است، گفت: در جلسه سران قوا بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان از بودجه مصوب مجلس را کاهش دادیم لذا این کم شدن در همه دستگاه‌ها اثرگذار خواهد بود اما ما امیدواریم که این کاهش بودجه تأثیری در آموزش و پرورش نداشته باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر لزوم مهارت‌آموزش به دانش‌آموزان در آموزش و پرورش اظهار کرد: همانطور که آقای روحانی مکرراً درباره اهمیت مهارت‌آموزی صحبت کرده‌اند، دغدغه دولت این است که فارغ‌التحصیلان بعد از خروج از مدارس و دانشگاه‌ها مهارت آموخته و قادر به انجام کاری باشند.

جهانگیری با تأکید بر اینکه مهارت برای رشد و تعالی فردی و اجتماعی جزو اولویت‌های آموزش و پرورش است، گفت: مهارت‌هایی نظیر تصمیم‌گیری، تفکر انتقادی، توانایی مقابله با هیجانات، حل مسئله، همزیستی با دیگران و کارآفرینی و کسب و کار از جمله مهمترین مهارت‌هایی هستند که فارغ‌التحصیلان مدارس و دانشگاه‌ها باید بیاموزند.

وی با بیان اینکه مهارت‌های کسب و کار در مقطع فعلی با ۱۰ سال گذشته تفاوت‌های بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید از تغییراتی که در کسب و کار و دنیا اتفاق می‌افتد تحلیل دقیقی انجام دهد و در مسیر این تغییرات حرکت کند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به حرکت اقتصاد دنیا به سمت دیجیتالی شدن اظهار کرد: آینده فناوری‌های نوین عمدتاً حول فناوری اطلاعات حرکت می‌کند و فناوری‌های امروز نیز عمدتاً متکی به فناوری اطلاعات هستند.

جهانگیری در پایان با اشاره به جلسه اخیر خود با کارآفرینان کشور عنوان کرد: اینکه گفته می‌شود استعداد ایرانی، استعداد بالایی است سخن صحیحی است اما مهم آن است که نظام علم و تربیت ما این استعداد را کشف و شناسایی کند و زمینه رشد و ارتقا آن را فراهم نماید به همین دلیل است که در برنامه ششم توسعه تعیین شده که یک شورایی به عنوان شورای عالی مهارت‌آموزی تشکیل شود. در این راستا دولت تدبیر و امید این شورا را تشکیل داد و با حضور مسئولان مربوطه و چهره‌های دانشگاهی در حال برنامه‌ریزی و هم‌افزایی میان دستگاه‌های مختلف برای استفاده از تمام ابزارهای کشور برای آموزش بهتر مهارت است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۳۸۷۴۱۱:۱۲:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۵
کلاه رفته بر سر ما دولت شماست
ناشناس۱۰۰۳۹۷۵۱۱:۵۸:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۵
انوقت عقل مذاکره کنندگان نرسید که بندی در قرارداد بگذارند که هیچ دولتی نتواند انرا نقض کند در یک معامله عادی و ساده هم وجه تخلف میگذارند
ناشناس۱۰۰۳۹۷۷۱۱:۵۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۲۵
۳۰میلیارددلار۴۲۰۰تومانی را به باد دادی هنر است؟
ناشناس۱۰۰۴۳۵۳۱۴:۵۰:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۲۵
اسحاق خود گویی و خود خندی به به عجب اسحاق و حسن هنرمندی
ناشناس۱۰۰۳۹۷۹۱۱:۵۹:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۵
وز حسن و اسحاق برای این قرارداد شاه سلطون حسینی ملولم
ناشناس۱۰۰۴۰۵۹۱۲:۳۷:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۵
** خدا بحق علی و اولادش علیهم السلام انتقام این ملت رو از تو و حسن بگیره اسحاق **
ناشناس۱۰۰۴۳۱۸۱۴:۳۳:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنر مهدی جهانگیری بیشتر بود که با وجود فساد مالی از محاکمه فرار کرده است
ناشناس۱۰۰۳۸۷۹۱۱:۱۶:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنوز خوابي؟!؟!؟!؟ كدوم هنر؟!؟!؟
ناشناس۱۰۰۴۱۰۳۱۲:۵۰:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنر تخصیص ارز جهانگیری به ژنها و اطرافیان !!!
ناشناس۱۰۰۴۱۰۵۱۲:۵۱:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنر بدبخت کردن ملت
ناشناس۱۰۰۴۱۰۷۱۲:۵۲:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنرمنده دیگه . کسی که با ربنا رای بیاره و با گفتن " مردم یادتونه " ، خیلی هنرمند تردستیه
ناشناس۱۰۰۴۱۰۸۱۲:۵۲:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنر نزد این دولت است و بس
ناشناس۱۰۰۴۱۱۲۱۲:۵۳:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنرِ خجالت نکشیدن ، هنرِ دست پیش رو گرفتن ، هنرِ بی هنری
ناشناس۱۰۰۴۱۴۱۱۳:۱۰:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۵
شما همون هنر دلار 4200 تومنی را به خرج دادی برای 7 پشتمون کافیه
ناشناس۱۰۰۳۸۹۳۱۱:۲۴:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۵
اسحاق و حسن و نوبخت بارزترین نمونه‌ از راستگویان آخرالزمانند این پدیده‌های قرن ۲۱
ناشناس۱۰۰۳۹۰۸۱۱:۳۳:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۵
بزرگترین هنر شما این بود که برای حفظ خود کمر یک ملت البته کمر مسعضفین یک ملت را شکستید .
ناشناس۱۰۰۳۹۲۲۱۱:۳۹:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۵
نه برار... به مرگ گرفتن که به تب راضی شوی...
ناشناس۱۰۰۳۹۴۵۱۱:۴۶:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۵
تقصیر ما چی بود که افتادیم تو دام این 2خردادی؟
احمد۱۰۰۴۱۹۸۱۳:۳۸:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۵
تقصیر شما سرکار آوردن آنی بود که هشت سال نکبت و سیاهی و تباهی را در قوه مجریه مستقر کرد
ناشناس۱۰۰۴۲۷۶۱۴:۱۴:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۵
البته فعلاً 6 ساله و 8 سال نشده
ناشناس۱۰۰۴۳۳۴۱۴:۳۹:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۵
اون هزاربرابر شرف داشت
ناشناس۱۰۰۴۳۷۳۱۵:۰۰:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۵
بله نه دوم خردادی ها سراسر نور تشریف داشتند ، اون ی هم داداش همون هشت سال قبلش هست
ناشناس۱۰۰۳۹۸۴۱۲:۰۵:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۲۵
این آقا خیلی خودشیفته است. هنوز ترامپ را نشاخته. ترامپ از همه توافق نامه های بین المللی خارج شده
ناشناس۱۰۰۳۹۸۵۱۲:۰۵:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۵
کلاهبردار وقتی میفهمه میتونسته سر طرف مقابل کلاه گشادتری بذاره احساس افسردگی شدید بهش دست میده مثل دولت کنونی امریکا
ناشناس۱۰۰۳۹۸۷۱۲:۰۷:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۲۵
برای دلواپسان این چیزها اصلا مهم نیست.مشکل این عزیزان فقط این است که دوست ندارند خرابکاریهای دولت مدیریت جهانی توسط هیچ دولت دیگری درست شود.برای همین از همان ثانیه اول دولت یازدهم شروع به تبلیغ منفی و تخریب علیه این دولت کردند.
مهدی۱۰۰۳۹۹۹۱۲:۱۳:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۵
با این حرفت، یاد گریه ی مناظرات انتخاباتیت افتادم ...
ناشناس۱۰۰۴۰۰۱۱۲:۱۴:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۲۵
معنای هنر را هم فهمیدیم
ناشناس۱۰۰۴۰۳۴۱۲:۲۸:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۵
آمریکا یا ترامپی که حساب یک سنت را هم دارد سرش کلاه رفته
ناشناس۱۰۰۴۰۴۰۱۲:۳۰:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۲۵
وقتی مسئولین خلاف‌کار و ویرانگر از مصونیت در برابر قانون اعدام برخوردارند ، هر روز طلبکارتر و گستاخترند والله‌شدیدالعقاب
ناشناس۱۰۰۴۰۴۵۱۲:۳۲:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۵
دولت بعدی ایران چه خواهد گفت ؟
احمد۱۰۰۴۲۱۴۱۳:۴۴:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۵
انشالله در دولت بعدی، ایشان رئیس جمهور خواهند بود و همین صحبت را تکرار خواهند نمود.
ناشناس۱۰۰۴۰۵۲۱۲:۳۴:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۵
آقای جهانگیری لطفا بیدار شوید برجام با خروج امریکا تمام شده محسوب میشه و اگر با هنر هستید برای این دوران فکری بیاندیشید.
ناشناس۱۰۰۴۰۵۳۱۲:۳۵:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۵
آقای معاون اول، نتیجه هنر شما به گفته همکارانتان هیچ بوده، هیچ ....
ناشناس۱۰۰۴۱۰۴۱۲:۵۱:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۵
احسنت .... کاملا صحیح است.... فقط بفرمایید اون قرارمون که قرار بود دلار بشه 1000 تومن چی بود و پاسپورت ایرانی کارش به کجا رسیده
ناشناس۱۰۰۴۱۱۳۱۲:۵۳:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۲۵
شما نمیخواد هنر دیپلماسی نشون ملت بدی یه هنر اقتصادی نشون بدین وضع اقتصاد یه کمی درست بشه
ناشناس۱۰۰۴۱۲۴۱۲:۵۸:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۵
جهانگیری مردم ایران رو چی فرض کرده ما پشت گوشهامون مخملیه
ناشناس۱۰۰۴۱۲۸۱۳:۰۱:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۵
در مورد دستاوردهای خودت بگو ایا تحریم برداشته شد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیر؟؟؟؟؟؟؟
احمد۱۰۰۴۲۰۶۱۳:۴۲:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۲۵
دوست عزیز سوال اصلی تر آن است که چه کسی باعث ایجاد تحریم ها در ابتدای کار شد؟ نه اینکه کسی توانست آنها را بردارد یا نه؟

پربحث‌های امروز

 1. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 2. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 3. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 4. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 5. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 6. حفظ کیفیت کشورداری در شرایط تحریم و فشار / تحلیلی بر20 طرح کاربردی

 7. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 8. میلیچ به استقلال پیوست

 9. واکنش آیت‌الله رشاد به مشاجره‌ کلامی اخیر

 10. نواب صفوی: متهمان حادثه اتوبوس دانشگاه به حبس محکوم شدند

 11. خرازی: آمریکا عواقب درگیری با ایران را درک می‌کند

 12. احتمال همکاری بورس تهران و وین

 13. نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور

 14. تصاویر جدید از نفتکش ایرانی آدریان دریا  

 15. مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد

 16. رونمایی از بخش‌های روسی، اسپانیولی و فرانسوی پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب

 17. احمد توکلی :اشرافیت، وصله ناجور انقلابی‌گری است

 18. کیفرخواست باند جهانبانی قرائت شد

 19. پیش‌بینی باران تا ۵ شنبه

 20. یادداشت عضو هیأت یمنی پس از بازگشت از تهران

 21. هدایای اینترنتی همراه اول در «دوشنبه سوری» مردادماه

 22. تعویض پرچم گنبد حرم حضرت علی (ع)  

 23. انتقاد رهبر انقلاب از برخی مسئولین معترض به یکدیگر  

 24. درخواست بانک مرکزی برای استفساریه در خصوص مالیات بر تسعیر دارایی‌ها

 25. بلومبرگ: نفت عربستان زیر آتش قرار گرفته‌ و از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 2. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 3. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 4. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 5. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 6. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 7. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 8. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 9. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 10. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 11. به منظور صیانت از بیت‌المال؛ وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

 12. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 13. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 14. ممنوع التصویر شدن در صداوسیما چگونه است؟  

 15. دستگیری سه شرور شمشیری   

 16. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 17. بصير و آراسته، بدون عينك، بدون ريش پروفسوري

 18. رئیس بانک مرکزی: تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را کنترل کنیم/ همه کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد

 19. آذری جهرمی: تلاشم را کردم، مردم قضاوت کنند/ هنوز به رفع فیلتر امید دارم/ معطل قانون نمی‌مانم

 20. فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای منطقه از تشنگی می‌میرند

 21. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 22. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 23. احسان علیخانی: عصر جدید سخت‌ترین کار عمرم بود

 24. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 25. تحرکات محرمانه «باند نیویورک» در جاده چالوس + تصاویر

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 4. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 5. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 8. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 13. چرخش ظریفانه از برجام!...

 14. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 15. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 16. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 17. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 18. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 19. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 20. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 21. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 22. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 23. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 24. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 25. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 2. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 3. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 4. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 5. حفظ کیفیت کشورداری در شرایط تحریم و فشار / تحلیلی بر20 طرح کاربردی

 6. واکنش آیت‌الله رشاد به مشاجره‌ کلامی اخیر

 7. خرازی: آمریکا عواقب درگیری با ایران را درک می‌کند

 8. مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد

 9. رونمایی از بخش‌های روسی، اسپانیولی و فرانسوی پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب

 10. احمد توکلی :اشرافیت، وصله ناجور انقلابی‌گری است

 11. موسوی: گام سوم کاهش تعهدات برجامی در حال طراحی است/ سفر احتمالی ظریف به پاریس

 12. ۵ ایراد شورای نگهبان به طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی

 13. واکنش کدخدایی به مشاجره دو فقیه شورای نگهبان: دشمنان طمع نکنند؛ اعضای شورا با هم برادرند

 14. پاسخ رهبر انقلاب به نامه رمزی یکی از اسرای در بند صدام + تصویر

 15. خطر اقدام نمادین در گام سوم کاهش تعهدات برجام

 16. تایید حرکت نفتکش ایرانی به سمت آب‌های بین‌المللی

 17. جهانگیری: امروز نيازمند تفاهم و همبستگی هستیم  

 18. منابع ژاپنی: محمدجواد ظریف به توکیو سفر می‌کند

 19. دستگاه‌های اجرایی پیشگیری از وقوع فساد را دستور کار قرار دهند

 20. ظریف وارد هلسینکی شد

 21. نفتکش توقیف شده ایران به راه افتاد/ تغییر نام نفتکش رسماً ثبت شد

 22. سرلشکر سلامی: این روحیه و ایمان است که موازنه قدرت را تغییر می‌دهد

 23. جدایی بحرین «خیانت» بود/ هشدار درباره سرنوشت دریای خزر

 24. نامه زاکانی به رئیسی درباره تبانی طبری با برخی چهره‌های امنیتی‌/ اصولگرایان برنامه‌ای برای تخریب آملی لاریجانی دارند؟/ احمد عراقچی: من دستور رئیس‌جمهور را اجرا کردم

 25. سردار حاجی‌زاده: در حوزه موشکی مقام اول منطقه را داریم

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 2. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 3. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 4. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 5. آذری جهرمی: تلاشم را کردم، مردم قضاوت کنند/ هنوز به رفع فیلتر امید دارم/ معطل قانون نمی‌مانم

 6. فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای منطقه از تشنگی می‌میرند

 7. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 8. تحرکات محرمانه «باند نیویورک» در جاده چالوس + تصاویر

 9. آسمان زیر دید رادارهای ایرانی؛ جایی برای پنهانکاران نیست

 10. توضیحات بعیدی‌نژاد درباره نفتکش ایرانی گریس یک

 11. صالحی: سالن مونتاژ سانتریفیوژهای جدید ساخته‌ایم

 12. سرلشکر سلامی: این روحیه و ایمان است که موازنه قدرت را تغییر می‌دهد

 13. جدایی بحرین «خیانت» بود/ هشدار درباره سرنوشت دریای خزر

 14. نامه زاکانی به رئیسی درباره تبانی طبری با برخی چهره‌های امنیتی‌/ اصولگرایان برنامه‌ای برای تخریب آملی لاریجانی دارند؟/ احمد عراقچی: من دستور رئیس‌جمهور را اجرا کردم

 15. سردار حاجی‌زاده: در حوزه موشکی مقام اول منطقه را داریم

 16. درخواست هیات رئیسه مجلس از روحانی برای معرفی دو وزیر

 17. طرح نمایندگان مجلس برای بازگرداندن اعضای خانواده مسئولان به کشور

 18. دلیل نمایندگان مجلس برای امضای طرح آذربایجان‌مرزی چه بود؟/عزل نماینده خوی از ریاست مجمع نمایندگان استان

 19. آیت‌الله یزدی: پست‌ها و سمت‌ها امانت است/ باید کار را به افرادی بدهند که اهلیت کافی دارند

 20. ظریف: بر پیمان عدم تجاوز منطقه‌ای تأکید کردم  

 21. سرانجام «طرح تشكيل وزارت ميراث فرهنگی» به کجا ختم می‌شود؟

 22. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتساب اظهاراتی به وی درباره آیت‌الله یزدی

 23. آمادگی ایران برای کمک به ایجاد امنیت پایدار در افغانستان

 24. روحانی: اراده ایران تقویت روابط صمیمانه با ایتالیا است

 25. آزادی حسن عباسی تکذیب شد

پربحث‌های هفته

 1. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 4. چرخش ظریفانه از برجام!...

 5. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 6. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 7. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 8. ناتوانی ۳۰ ساله دولت‌ها از مالیات‌ستانی؛ «دولتی بودن» یا «بی‌دولتی»؟ مساله این است...

 9. شهردار خرم‌آباد دستگیر شد

 10. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 11. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 12. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 13. حسن عباسی بازداشت شد

 14. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 15. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 16. زیباکلام: اصلاح‌طلبان دست راستشان به دست چپشان می‌گوید چه کار کنیم

 17. حسین فریدون پنجم شهریور محاکمه می‌شود

 18. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 19. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 20. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 21. انتقادات کرباسچی از خاتمی/ کنایه‌های عارف به کارگزاران/ انتقاد روزنامه اصولگرا از شورای نگهبان

 22. روند رسیدگی به پرونده اکبر طبری چگونه است؟

 23. عباس سلیمی نمین داغ دار فقدان دخترش شد

 24. حسام الدین آشنا: ظریف هنگام حمله چندان هم ظریف نیست

 25. حاجی‌دلیگانی: میلیاردها دلار ذخایر ارزی با تصمیم جهانگیری حیف‌ومیل شد

آخرین عناوین