جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

گروه سیاسی الف،   3980425062 ۳۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بازگشت ایران به برجام کار بسیار ساده‌ای است گفت: هنر دیپلماسی ایرانیان آن بود که در نبرد دیپلماتیک با قدرت‌های بزرگ دنیا وارد شدند و به توافقی بزرگ دست یافتند که دولت بعدی ایالات متحده آمریکا درباره این توافق بگوید که کلاه بر سرشان رفته است.

جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح سه شنبه در نوزدهمین کنگره ملی پرسش مهر ریاست جمهوری که در سالن اجلاس سران برگزار شد با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با وجود اینکه چهار سال از شش سال عمر خود را در تحریم کامل بود، باید هم به داخل کشور و هم دنیا نشان می‌داد که جمهوری اسلامی ایران این ظرفیت را دارد که با قدرت‌های بزرگ بنشیند، مذاکره و تعامل کند و به یک توافق مهم دست یابد، اظهار کرد: در برجام ایران در یک طرف و شش کشور بزرگ دنیا در طرف دیگر بودند و زمانی که مذاکرات ما با این شش کشور آغاز شد، شش قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران تصویب شده است.

وی با اشاره به نقش دیپلمات‌ها و مذاکره کنندگان ایرانی در به ثمر رسیدن برجام خاطرنشان کرد: هنر دیپلماسی ایرانیان آن بود که در نبرد دیپلماتیک با قدرت‌های بزرگ دنیا وارد شدند و به توافقی بزرگ دست یافتند که دولت بعدی ایالات متحده آمریکا درباره این توافق بگوید که کلاه بر سرشان رفته است.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام اقدام غیر اخلاقی و برخلاف حقوق بین الملل بود، به اقدامات اخیر ایران در کاهش تعهدات برجامی خود اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران بعد از خروج آمریکا از برجام یک سال صبر کرد و سپس اعلام کرد که برخی از تعهدات خود از جمله رعایت سقف تولید اورانیوم به میزان صد کیلوگرم و غنای ۳.۶۷ درصد را اجرایی نخواهد کرد. این در حالی است که طی یک سال گذشته آژانس بین المللی انرژی اتمی در ۱۴ گزارش مختلف اجرای ایران به همه تعهداتشان را تأیید کرده بود.

جهانگیری تصریح کرد: ایران اجرای برخی از تعهدات برجامی خود را کاهش داد تا دنیا بدانند با کشوری بی اراده رو به رو نیست، بلکه با ملت متمدن و تاریخ ساز رو به رو هستند.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی و با توجه به اتفاقاتی که در سطح منطقه و دنیا در حال وقوع است طرف‌های مقابل ایران در برجام راهی جزو پایبندی به تعهدات خود ندارند و بر اساس برجام هیچ تحریمی نباید علیه ایران وجود داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بازگشت ایران به برجام کار بسیار ساده‌ای است، خاطرنشان کرد: اگر ایران اراده کند ظرف چند سال می‌تواند همه تعهدات خود را اجرا نماید اما در شرایط فعلی اروپایی‌ها باید به جای اینکه با ما جلسه بگذارند و بگویند که به برجام بازگردید، به آمریکایی‌ها بگویند که از تحریم‌های ظالمانه خود علیه ایران دست بردارند.

جهانگیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود در نوزدهمین کنگره پرسش مهر ریاست جمهوری با بیان اینکه پرسش مهر تبدیل به یک سنت حسنه بسیار خوبی شده است، اظهار کرد: پرسش مهر از دولت اصلاحات و با ابتکار برادر بسیار ارزشمندم آقای سیدمحمد خاتمی آغاز به کار کرد و بعد از آن رؤسای جمهور همواره این موضوع را ادامه دادند. مهمترین هدف رؤسای جمهور از طرح پرسش مهر در آغاز سال تحصیلی مدارس این بود که دانش‌آموزان و فرهنگیان را به پرسشگری تشویق کنند و آن‌ها نسبت به حال و آینده خود، محیط و جهان اطراف‌شان حساس شوند.

وی افزود: اینکه رئیس‌جمهور به عنوان بالاترین مقام عالی کشور هر ساله همزمان با بهار تعلیم و تربیت پرسشی را مطرح می‌کنند و همه را وادار به تفکر و تعقل و تعامل با یکدیگر می‌کند، ده‌ها هدف بزرگ و کوچک در پی دارد.

معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: ما می‌خواهیم جوانان و امیدان آینده کشور پرسشگر، نقاد و تحلیلگر باشند و بدانند اطرافشان در حال و آینده چه اتفاقاتی ممکن است رخ دهد؛ تحقیق و پژوهش نتیجه کاری است که با طرح پرسش مهر حاصل می‌شود.

جهانگیری با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت برای همه کشورها جایگاه بسیار مهمی دارد، گفت: در نظام تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش اهمیت خاصی دارد؛ اگر به آینده و سرنوشت کشور توجه داریم، حتماً باید به سرنوشت آموزش و پرورش توجه داشته باشیم. هر چه کشورها با مسائل پیچیده‌تر، سخت‌تر و چالش‌های جدی‌تر روبرو می‌شوند اهمیت توجه به آموزش و پرورش و علم برای برون‌رفت از این شرایط جدی‌تر می‌شود.

وی با بین اینکه جمهوری اسلامی ایران طی ۴۰ سال گذشته همواره با چالش‌ها و مشکلات مختلفی مواجه بوده است، خاطرنشان کرد: این روزها مکرراً از سوی اقتصاددانان و صاحبنظران می‌شنویم که برخی از چالش‌های دیروز تبدیل به ابرچالش‌ها شده‌اند و این چالش‌ها و ابرچالش‌ها برطرف نخواهند شد مگر آنکه از طریق روش‌های علمی به موضوعات پرداخته شود. اگر به دنبال توسعه کشور و عبور از برخی بیماری‌های مزمن اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هستیم و می‌خواهیم که تنگناها را کنار بگذاریم، هیچ راهی جز توجه به مدرسه و آموزش و پرورش وجود ندارد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه سرمایه انسانی قادر است سایر سرمایه‌های مادی و معنوی کشور را وادار به حرکت کند، گفت: اگر به دنبال توسعه همه جانبه و پایدار در کشور هستیم باید توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش و مدرسه داشته باشیم.

جهانگیری خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند نباید به هزینه آموزش و پرورش از منظر هزینه مصرفی و جاری نگاه کنیم بلکه هزینه کردن در آموزش و پرورش مهمترین سرمایه‌گذاری است که باید در کشور انجام شود و بازدهی این سرمایه‌گذاری قطعاً از بازدهی سرمایه‌گذاری در بخش‌های دیگر بیشتر است.

وی با تأکید بر لزوم روزآمد و پویا بودن نظام آموزش و پرورش در کشور گفت: اگر جامعه، اقتصاد، فرهنگ و سیاستی توانمند می‌خواهیم جز از طریق آموزش و پرورش روزآمد و پویا نمی‌توانیم به اهداف خود دست یابیم؛ آموزش و پرورش پویا و روزآمد هدفی بسیار مهم و جدی است که باید همواره در دستور کار دولتمردان به ویژه مدیران وزارت آموزش و پرورش قرار بگیرد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به افزایش سرعت علم در دنیا خاطرنشان کرد: فناوری‌های نوین و عصر انفجار اطلاعات شرایط جدیدی برای تغییرات آینده بوجود آورده است که در این راستا آموزش و پرورش باید با بهره‌گیری از امکانات به روز دنیا پاسخگوی این تحولات باشد. ما باید به مدرسه‌ای فکر کنیم که انسان‌های پرسشگر، متفکر، نقاد و مشارکت‌جو تحویل جامعه می‌دهد.

جهانگیری با تأکید بر لزوم رسیدگی به وضعیت معلمان کشور اضافه کرد: تردیدی وجود ندارد که آموزش و پرورش امروز با تنگناهای مختلف فکری، مدیریتی، ساختاری و اقتصادی مواجه است اما در این شرایط مهمترین موتور محرکی که تغییرات را در جامعه و آموزش و پرورش شکل می‌دهد، معلمان هستند؛ حتماً باید راهی پیدا کنیم تا ذهن معلمان به صورت تمام وقت در مسیر توسعه آموزش و پرورش و دانش‌آموزان قرار بگیرد و پیش‌نیاز این شرایط نیز فراهم کردن زندگی شرافتمند برای معلمان و رفع دغدغه‌های آنان است. در دولت تدبیر و امید این باور وجود دارد که اگر به آینده کشور فکر می‌کنیم باید به آموزش و پرورش و برطرف کردن مشکلات این بخش بیاندیشیم.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود از مدیران آموزش و پرورش درخواست کرد که شرایط اقتصادی و بودجه‌ای کشور را برای فرهنگیان توضیح دهند تا آنان علاوه بر اینکه در جریان موضوع قرار می‌گیرند، بیاندیشند و راهکارهایی برای بهتر اداره شدن کشور به دولتمردان ارائه دهند.

وی با اشاره به سهم یک سومی درآمدهای نفتی از بودجه سال ۹۸ خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها ایستاده‌اند تا درآمد نفتی ایران را به صفر برسانند. در این شرایط گرچه آن‌ها موفق نخواهند شد اما قطعاً اقداماتشان تأثیراتی خواهد گذاشت.

جهانگیری با اشاره به سه برابر شدن بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۲ گفت: در شش سالی که دولت تدبیر و امید روی کار آمده است با وجود آنکه چهار سال آن را در تحریم بوده‌ایم، تلاش کرده‌ایم تا میان دستگاه‌های مختلف در زمینه افزایش بودجه به آموزش و پرورش توجه بیشتری داشته باشیم. در همین راستا بودجه سال ۹۸ این وزارتخانه نسبت به بودجه سال ۹۲ آن نزدیک به سه برابر شده است.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه در سال ۹۸ هدف دولت صرفه‌جویی است، گفت: در جلسه سران قوا بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان از بودجه مصوب مجلس را کاهش دادیم لذا این کم شدن در همه دستگاه‌ها اثرگذار خواهد بود اما ما امیدواریم که این کاهش بودجه تأثیری در آموزش و پرورش نداشته باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر لزوم مهارت‌آموزش به دانش‌آموزان در آموزش و پرورش اظهار کرد: همانطور که آقای روحانی مکرراً درباره اهمیت مهارت‌آموزی صحبت کرده‌اند، دغدغه دولت این است که فارغ‌التحصیلان بعد از خروج از مدارس و دانشگاه‌ها مهارت آموخته و قادر به انجام کاری باشند.

جهانگیری با تأکید بر اینکه مهارت برای رشد و تعالی فردی و اجتماعی جزو اولویت‌های آموزش و پرورش است، گفت: مهارت‌هایی نظیر تصمیم‌گیری، تفکر انتقادی، توانایی مقابله با هیجانات، حل مسئله، همزیستی با دیگران و کارآفرینی و کسب و کار از جمله مهمترین مهارت‌هایی هستند که فارغ‌التحصیلان مدارس و دانشگاه‌ها باید بیاموزند.

وی با بیان اینکه مهارت‌های کسب و کار در مقطع فعلی با ۱۰ سال گذشته تفاوت‌های بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید از تغییراتی که در کسب و کار و دنیا اتفاق می‌افتد تحلیل دقیقی انجام دهد و در مسیر این تغییرات حرکت کند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به حرکت اقتصاد دنیا به سمت دیجیتالی شدن اظهار کرد: آینده فناوری‌های نوین عمدتاً حول فناوری اطلاعات حرکت می‌کند و فناوری‌های امروز نیز عمدتاً متکی به فناوری اطلاعات هستند.

جهانگیری در پایان با اشاره به جلسه اخیر خود با کارآفرینان کشور عنوان کرد: اینکه گفته می‌شود استعداد ایرانی، استعداد بالایی است سخن صحیحی است اما مهم آن است که نظام علم و تربیت ما این استعداد را کشف و شناسایی کند و زمینه رشد و ارتقا آن را فراهم نماید به همین دلیل است که در برنامه ششم توسعه تعیین شده که یک شورایی به عنوان شورای عالی مهارت‌آموزی تشکیل شود. در این راستا دولت تدبیر و امید این شورا را تشکیل داد و با حضور مسئولان مربوطه و چهره‌های دانشگاهی در حال برنامه‌ریزی و هم‌افزایی میان دستگاه‌های مختلف برای استفاده از تمام ابزارهای کشور برای آموزش بهتر مهارت است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۳۸۷۴۱۱:۱۲:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۵
کلاه رفته بر سر ما دولت شماست
ناشناس۱۰۰۳۹۷۵۱۱:۵۸:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۵
انوقت عقل مذاکره کنندگان نرسید که بندی در قرارداد بگذارند که هیچ دولتی نتواند انرا نقض کند در یک معامله عادی و ساده هم وجه تخلف میگذارند
ناشناس۱۰۰۳۹۷۷۱۱:۵۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۲۵
۳۰میلیارددلار۴۲۰۰تومانی را به باد دادی هنر است؟
ناشناس۱۰۰۴۳۵۳۱۴:۵۰:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۲۵
اسحاق خود گویی و خود خندی به به عجب اسحاق و حسن هنرمندی
ناشناس۱۰۰۳۹۷۹۱۱:۵۹:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۵
وز حسن و اسحاق برای این قرارداد شاه سلطون حسینی ملولم
ناشناس۱۰۰۴۰۵۹۱۲:۳۷:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۵
** خدا بحق علی و اولادش علیهم السلام انتقام این ملت رو از تو و حسن بگیره اسحاق **
ناشناس۱۰۰۴۳۱۸۱۴:۳۳:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنر مهدی جهانگیری بیشتر بود که با وجود فساد مالی از محاکمه فرار کرده است
ناشناس۱۰۰۳۸۷۹۱۱:۱۶:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنوز خوابي؟!؟!؟!؟ كدوم هنر؟!؟!؟
ناشناس۱۰۰۴۱۰۳۱۲:۵۰:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنر تخصیص ارز جهانگیری به ژنها و اطرافیان !!!
ناشناس۱۰۰۴۱۰۵۱۲:۵۱:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنر بدبخت کردن ملت
ناشناس۱۰۰۴۱۰۷۱۲:۵۲:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنرمنده دیگه . کسی که با ربنا رای بیاره و با گفتن " مردم یادتونه " ، خیلی هنرمند تردستیه
ناشناس۱۰۰۴۱۰۸۱۲:۵۲:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنر نزد این دولت است و بس
ناشناس۱۰۰۴۱۱۲۱۲:۵۳:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۵
هنرِ خجالت نکشیدن ، هنرِ دست پیش رو گرفتن ، هنرِ بی هنری
ناشناس۱۰۰۴۱۴۱۱۳:۱۰:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۵
شما همون هنر دلار 4200 تومنی را به خرج دادی برای 7 پشتمون کافیه
ناشناس۱۰۰۳۸۹۳۱۱:۲۴:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۵
اسحاق و حسن و نوبخت بارزترین نمونه‌ از راستگویان آخرالزمانند این پدیده‌های قرن ۲۱
ناشناس۱۰۰۳۹۰۸۱۱:۳۳:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۵
بزرگترین هنر شما این بود که برای حفظ خود کمر یک ملت البته کمر مسعضفین یک ملت را شکستید .
ناشناس۱۰۰۳۹۲۲۱۱:۳۹:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۵
نه برار... به مرگ گرفتن که به تب راضی شوی...
ناشناس۱۰۰۳۹۴۵۱۱:۴۶:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۵
تقصیر ما چی بود که افتادیم تو دام این 2خردادی؟
احمد۱۰۰۴۱۹۸۱۳:۳۸:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۵
تقصیر شما سرکار آوردن آنی بود که هشت سال نکبت و سیاهی و تباهی را در قوه مجریه مستقر کرد
ناشناس۱۰۰۴۲۷۶۱۴:۱۴:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۵
البته فعلاً 6 ساله و 8 سال نشده
ناشناس۱۰۰۴۳۳۴۱۴:۳۹:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۵
اون هزاربرابر شرف داشت
ناشناس۱۰۰۴۳۷۳۱۵:۰۰:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۵
بله نه دوم خردادی ها سراسر نور تشریف داشتند ، اون ی هم داداش همون هشت سال قبلش هست
ناشناس۱۰۰۳۹۸۴۱۲:۰۵:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۲۵
این آقا خیلی خودشیفته است. هنوز ترامپ را نشاخته. ترامپ از همه توافق نامه های بین المللی خارج شده
ناشناس۱۰۰۳۹۸۵۱۲:۰۵:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۵
کلاهبردار وقتی میفهمه میتونسته سر طرف مقابل کلاه گشادتری بذاره احساس افسردگی شدید بهش دست میده مثل دولت کنونی امریکا
ناشناس۱۰۰۳۹۸۷۱۲:۰۷:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۲۵
برای دلواپسان این چیزها اصلا مهم نیست.مشکل این عزیزان فقط این است که دوست ندارند خرابکاریهای دولت مدیریت جهانی توسط هیچ دولت دیگری درست شود.برای همین از همان ثانیه اول دولت یازدهم شروع به تبلیغ منفی و تخریب علیه این دولت کردند.
مهدی۱۰۰۳۹۹۹۱۲:۱۳:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۵
با این حرفت، یاد گریه ی مناظرات انتخاباتیت افتادم ...
ناشناس۱۰۰۴۰۰۱۱۲:۱۴:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۲۵
معنای هنر را هم فهمیدیم
ناشناس۱۰۰۴۰۳۴۱۲:۲۸:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۵
آمریکا یا ترامپی که حساب یک سنت را هم دارد سرش کلاه رفته
ناشناس۱۰۰۴۰۴۰۱۲:۳۰:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۲۵
وقتی مسئولین خلاف‌کار و ویرانگر از مصونیت در برابر قانون اعدام برخوردارند ، هر روز طلبکارتر و گستاخترند والله‌شدیدالعقاب
ناشناس۱۰۰۴۰۴۵۱۲:۳۲:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۵
دولت بعدی ایران چه خواهد گفت ؟
احمد۱۰۰۴۲۱۴۱۳:۴۴:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۵
انشالله در دولت بعدی، ایشان رئیس جمهور خواهند بود و همین صحبت را تکرار خواهند نمود.
ناشناس۱۰۰۴۰۵۲۱۲:۳۴:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۵
آقای جهانگیری لطفا بیدار شوید برجام با خروج امریکا تمام شده محسوب میشه و اگر با هنر هستید برای این دوران فکری بیاندیشید.
ناشناس۱۰۰۴۰۵۳۱۲:۳۵:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۵
آقای معاون اول، نتیجه هنر شما به گفته همکارانتان هیچ بوده، هیچ ....
ناشناس۱۰۰۴۱۰۴۱۲:۵۱:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۵
احسنت .... کاملا صحیح است.... فقط بفرمایید اون قرارمون که قرار بود دلار بشه 1000 تومن چی بود و پاسپورت ایرانی کارش به کجا رسیده
ناشناس۱۰۰۴۱۱۳۱۲:۵۳:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۲۵
شما نمیخواد هنر دیپلماسی نشون ملت بدی یه هنر اقتصادی نشون بدین وضع اقتصاد یه کمی درست بشه
ناشناس۱۰۰۴۱۲۴۱۲:۵۸:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۵
جهانگیری مردم ایران رو چی فرض کرده ما پشت گوشهامون مخملیه
ناشناس۱۰۰۴۱۲۸۱۳:۰۱:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۵
در مورد دستاوردهای خودت بگو ایا تحریم برداشته شد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیر؟؟؟؟؟؟؟
احمد۱۰۰۴۲۰۶۱۳:۴۲:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۲۵
دوست عزیز سوال اصلی تر آن است که چه کسی باعث ایجاد تحریم ها در ابتدای کار شد؟ نه اینکه کسی توانست آنها را بردارد یا نه؟

پربحث‌های دیروز

 1. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 2. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 3. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 4. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 5. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 6. عقب‌نشینی جدید واشنگتن در برابر تهران/ حذف ۳۰ پاراگراف از قطعنامه ضدایرانی

 7. دولت در مورد لغو تعلیق کنکور به مردم پاسخگو باشد

 8. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 9. محسن هاشمی: لغو طرح ترافیک تهران در مقابله با کرونا موثر نیست

 10. بایدن، «کملا هریس» را به عنوان معاون خود انتخاب کرد

 11. غارنشینی یک خانواده فلسطینی

 12. دوربین مخفی: هجوم مردم برای خرید تیشرت‌های عجیب و غریب

 13. چرا روحانی برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت به مجلس نرفت؟

 14. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

 15. مزیت‌های طرح گشایش اقتصادی از زبان روحانی

 16. درخواست ۲۰ کشور از روسیه برای دریافت واکسن کرونا

 17. آیت الله فاطمی نیا دوباره در بیمارستان بستری شد

 18. در آینده نزدیک سامانه گزارشگران فساد راه‌اندازی می‌شود

 19. خانه دوم ۶۰ متری در پیروزی مالیات دارد اما خانه ۲۵۰ متری ولنجک خیر؟! / عدم تحویل مسکن مهر باوجود پرداخت اقساط

 20. معاون رئیس جمهور: «استخدام» اعتماد به نفس و نوآوری فرزندان‌مان را از بین می‌برد

 21. افشای راز واکسن روسی کرونا

 22. طرح بته‌جقه ایرانی در لباس منچسترسیتی

 23. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 5. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 6. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 7. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 8. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 9. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 10. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 11. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 12. صحنه آهسته انفجار بیروت

 13. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 16. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 17. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 18. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 19. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 20. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 21. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 22. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 23. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 24. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 25. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 3. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 4. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 5. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 6. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 7. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 8. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 9. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 10. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 11. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 12. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 13. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 14. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

 15. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

 16. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 17. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 18. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

 19. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

 20. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

 21. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

 22. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 23. اقدام گوگل علیه ایران

 24. برایان هوک از سمتش استعفا می‌کند

 25. جزئیاتی از آسانسور پرماجرای کاخ مرمر + عکس

آخرین عناوین