زنان مجرد شادتر هستند یا زنان متاهل؟

 3980424055 ۳۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
زنان مجرد شادتر هستند یا زنان متاهل؟

بی‌بی‌سی اخیرا در گزارشی مدعی شده مجردها روابط اجتماعی بهتر و محکم‌تری دارند، از تحصیلات بهتر برخوردارند و از شغل خود بیشتر از افراد متاهل لذت می‌برند، غذاهای سالم‌تر می‌خورند و در سن پیری تنهایی را کمتر احساس می‌کنند!

مدت‌هاست که رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور در تلاشند تا بنیان های خانواده را تضعیف سازند و جامعه ای به دور از ارزش های انسانی و دینی تشکیل شود. ترویج سگ بازی به جای فرزند آوری، رواج همجنس بازی، حمایت از ازدواج سفید و ... از جمله سیاست هایی است که پایه های فرهنگی جامعه را هدف قرار داده است.

بی بی سی فارسی در آخرین نمونه از سیاست های خانواده ستیزانه خود در مطلبی با عنوان « آیا زنان مجرد شادتر از زنان متاهل هستند؟» سعی کرده است تا تجرد زنان را عاملی برای خوشبختی بیان کند!

اما با مطالعه این مطلب در می‌یابیم که بی بی سی، هیچ منبعی برای اثبات ادعای خود ارائه نکرده و مطلب فوق تنها بر پایه مصاحبه با چند زن مجرد بیان شده است.

به عنوان نمونه در بخشی از این مطلب آمده است: «مجردها روابط اجتماعی بهتر و محکم‌تری دارند، از تحصیلات بهتر برخوردارند و از شغل خود بیشتر از افراد متاهل لذت می‌برند، غذاهای سالم‌تر می‌خورند و در سن پیری تنهایی را کمتر احساس می‌کنند.»

نکته جالب توجه آنجاست که هیچ آماری مبنی بر نسبت زنان مجرد خوشحال به زنان متاهل در خبر درج نشده و ادعای فوق نیز کاملا بی پایه و اساس است تا بدین ترتیب مشخص شود که مطلب فوق بدون هیچ سند قابل توجهی و تنها بر اساس علائق نویسنده خبر منتشر شده است.

جای سوال است که خبرنگار بی بی سی فارسی طبق کدام سند و مرجع مدعی شده است که مجردها غذاهای سالم تری نسبت به افراد متاهل مصرف می کنند و یا از شغل خود بیشتر لذت می برند؟!

جالب اینجاست که مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد که داشتن یک همسر شاد و خشنود خطر ابتلاء به بیماری‌های روانی و قلبی-عروقی را کاسته و بر عمر شما می‌افزاید.

به گزارش یورونیوز، دلایل متعددی برای رابطه میان شادی شریک زندگی و افزایش طول عمر افراد مطرح شده است. "سلامت روان بهتر"، "بیماری‌های قلبی-عروقی کمتر"، "فعالیت فیزیکی بالاتر" و "رژیم غذایی مناسب‌تر" از دلایلی هستند که نتایج این تحقیق را توضیح می‌دهند.

در حالی بی بی سی فارسی تلاش کرده نسخه تجرد زنان در غرب را برای زنان ایرانی بپیچد که چندی پیش یورونیوز اعلام کرد که طبق آخرین پژوهش ها 14% جوانان اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی هستند.

جام‌نیوز نوشت، طبق نتیجه پژوهش «یوروفاوند» (Eurofound) جوانان سوئد بیش از جوانان دیگر کشورهای اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند. استونی و مالت پس از سوئد در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

براساس تحقیق «یوروفاوند» جنسیت علاوه بر موقعیت اقتصادی یکی از عوامل موثر بر ابتلا به افسردگی است. زنان جوان اروپایی به طور خاص بیش از مردان جوان در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

به نظر می رسد تاکید بی بی سی فارسی بر تجرد از جمله تلاش هایی است که برای کمرنگ شدن ازدواج و گسترش روابط نامشروع صورت می گیرد تا پازل های تخریب جامعه و در نهایت نژاد ایرانی یک به یک تکمیل شود و نقش مادران را کمرنگ جلوه دهد.

لازم به ذکر است که بی بی سی فارسی در راستای تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی چندی پیش کودکان را نیز به جامعه هدف خود اضافه کرده است و با آغاز برنامه‌های کودک خود با عنوان «قد و نیم قد» سعی دارد تا آنان را با سبک زندگی غربی از جمله زندگی با حیوانات آشنا کند.

منبع: تسنیم

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۱۸۸۰۱۰:۳۱:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
زنان مجرد پولدار شادترند
ناشناس۱۰۰۲۴۰۶۱۳:۴۳:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
پولدار بودن ربطی به مجرد و متاهل بودن نداره . هرکی ممکنه پولدار باشه . اما خود اونها هم در خارج میدونن که فرد متاهل از امنیت بیشتر و آرامش بهتری برخورداره . اما برای کشورهای دیگه نسخه برعکس میپیچن .
ناشناس۱۰۰۲۴۲۰۱۳:۵۰:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
دیدیم نتیجه این شادی رو . در اون هنرپیشه ای که هم مجرد بود هم پولدار هم مشهور . که با مردن گربه خودش جوری عزاداری میکرد که داد همه رو درآورد . اینها تلاش انگلیس برای تغییر فرهنگ در ایرانه . برای اینکه از دختری که بیشترین پذیرش دانشگاه در دنیا رو داره و میتونه در همه زمینه ها پیشرفت کنه ، یک موجود تنها و افسرده بسازه که با مرگ گربه ش ، زندگی رو تعطیل کنه .
ناشناس۱۰۰۱۸۸۱۱۰:۳۲:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
حداقل در مواردی که ما در اطرافمون میبینیم مجردها شادترند.
ناشناس۱۰۰۲۴۱۱۱۳:۴۵:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
برعکسه . معمولا مجردها برای اینکه کم نیارن اینجوری وانمود میکنن که شادتر هستن یا زندگی آزادتری دارن . اما تقریبا همه دخترها و پسرهای مجرد دوست دارن ازدواج کنن و زندگی موفقی داشته باشن . دوست دارن بچه داشته باشن و اطرافشون شلوغ باشه چون از زندگی تنها بیزارن .
ناشناس۱۰۰۲۷۳۲۱۶:۰۵:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۴
داداش سعی کن نظراتت رو در اماکن خصوصی بارنشر کنی
م.۱۰۰۱۸۹۱۱۰:۳۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
نظر بی بی سی مخصوصا در مورد ایرانیها 100 درصد صحیح است. نمونه اش خواهر متخصص پوست خودم که با اون شوهر استاد ممتازش جوانمرگ شد. خاله مجردم که تنها 2 سال از مادرم جوانتر است تازه درمقایسه پدرم با سایر مردان ایرانی یک فرشته است، حدود 40 سال است که خاله شغلی جز جهانگردی ندارد. دوستان بسیار زیبایم که در خارج از کشور هم با مردان ایرانی وهم با مردان خارجی ازدواج کرده اند وتمامشان با کوله باری از غم وخاطرات بدگذشته مطلقه هستند. حتی بچه های خوبی که از این ازدواجها پیداکردن جبران غم و اندوه خاطرات گذشته را نکرده اند. میترا استاد که زن مرد با مرامی چون شهردار تهران شد وبه قتل رسید .انسان در پیری ممکن است احساس تنهایی کند که اینم از این همسران و آقایان در سنین پیری.
ناشناس۱۰۰۱۸۹۲۱۰:۳۸:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۴
بنا به آمار خودمون یک سوم ازدواج ها به طلاق ها ختم می شوند صرف نظر از زوج هایی که به اجبار (داشتن فرزند، شرم از اطرافیان و...) به اجبار در کنار هم زندگی می کنند همین آمار یعنی حداقل یک سوم زنان متاهل از زندگی خود راضی نیستند.
علیرضا۱۰۰۱۹۵۰۱۰:۵۸:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
به نظر من مردان مجرد و زنان متاهل شاد ترند
ناشناس۱۰۰۲۴۲۱۱۳:۵۱:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۴
اگر ازدواج درست باشه ، افراد متاهل بسیار آرامش و لذت بیشتری دارن
ناشناس۱۰۰۱۹۵۲۱۰:۵۹:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۴
این در مورد انگلیسه بابا جان.در مورد ایران بنویسید..حداقل ر انگلیس مخارج پزشکی کاملا رایگانه برای مردم آن کشور..
ناشناس۱۰۰۲۴۱۵۱۳:۴۸:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
این یک پازله . اولا دولت کاری میکنه که همه چی اونقدر گرون بشه که کسی نتونه ازدواج کنه . ثانیا بی بی سی تبلیغ میکنه که افراد مجرد شادتر هستن تا کسی فکر ازدواج نکنه . بعد هم اصرار میکنن که سگ و گربه بهتر از فرزنده و بهتره تنها زندگی کنین با چند تا حیوون . نتیجه ش اینه که کم کم از ایران و ایرانی نشونه ای نمی مونه جز قبرستون سگها و گربه ها .
سید۱۰۰۱۹۵۴۱۰:۵۹:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۲۴
در جامعه ایران را اگه میگه بالاتر از درست میگه چرا که دختر در خانه پدری یا خودش یه لقمه نان را بالاخره میخورد اما وقتی ازدواج میکند و بعد از مدتی شوهرش بیکار میشود دیگه اون یه لقمه هم گیرش نمیاد
مجرد۱۰۰۱۹۸۸۱۱:۱۸:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
زنان مجرد را اگر با آنها درد دل کنی اصلا شاد نیستند .بلکه آرزو دارند مادر شوند و استقلال داشته باشند ولی افسوس که گرانی های افسار گسیخته و کرایه خانه و ... مانع ازدواج جوانان شده است
ناشناس۱۰۰۲۰۳۴۱۱:۳۹:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
مردهای مجرد که شادتر اند زنها رو نمیدونم
ناشناس۱۰۰۲۴۱۳۱۳:۴۶:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
خواب دیدی . هرچی پسر مجرد بین رفقای من هست میخوان ازدواج کنن ولی بدبختانه با این وضع گرونی خونه و شرایط اجتماعی نمیتونن .
ناشناس۱۰۰۲۵۸۲۱۴:۵۱:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
اونها برای رفع نیاز جنسی میخواهند ازدواج کنند و بعد از مدتی طلاق میگیرند
ناشناس۱۰۰۲۰۵۹۱۱:۵۲:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۲۴
دختران مجرد و زنان متاهل با شوهر پولدار شادند زن متاهل با شوهر بی پول که مجبور باشه کار کنه جور زندگی شوهرش را هم بکشه و حتی برای بچه داشتن هم امکانات مالی نداشته باشه که الان در جامعه فراووووووونه جز بدبختی و نامیدی چیزی نیست
ناشناس۱۰۰۲۰۶۱۱۱:۵۴:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
تا جایی که من می بینم و می دونم دختران مجرد شاغل که پدر و مادر با سطح زندگی خوب یا متوسط دارند خیلی خوشحالن
ناشناس۱۰۰۲۰۸۲۱۲:۰۱:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۴
..چرا مطالب خلاف دین اسلام رو ترویج میکنید؟ این همه اسلام تاکید بر ازدواج داره و شما با انتشار این مطالب افراد رو به دوری از ازدواج سوق میدین.
ناشناس۱۰۰۲۱۳۸۱۲:۱۵:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۴
زن متاهل بدبخت دو عالم است خصوصا وقتی بچه دار شد و شوهرش درک نکرد که او هم نیاز به پیشرفت و ادامه زندگی بطور معمول را دارد .نه اینکه شبانه روز فقط مشغول سرویس دادن به خانواده باشدونه وقتی برای تفریح نه کار نه درس دا شته باشد . برای من که اینطور شد و الان از خدا فقط مرگ می خواهم
ناشناس۱۰۰۲۹۸۲۱۸:۴۲:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
ما مجردها هم حال و روز خوشی نداریم. سنمون به 40 داره نزدیک میشه. جوان ترها دیگه مارو تو جمع های خودشون راه نمیدن. جامعه داره کم کم مارو پس میزنه و این عاقب همه ما انسان هاست که تو بدبختی و تنهایی بمیریم و اینجوری شاید بتونیم تاوان مقداری از فسادهامون رو بدیم.
ناشناس۱۰۰۲۱۴۷۱۲:۱۹:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
وقتی همسرم از مسئله و یا مشکلی ناراحت است و من به خانه میروم یک گریه مفصل میکند و چند نفر را فحش می دهد و آرام میگیرد و سپس خوشحال و خندان به زندگیش می پردازد . به نظرم زنان متاهل بدلیل داشتن یک هم صحبت شاد ترند تا دختران مجرد ! دختران مجرد قطعا به دنبال یک هم صحبت و نه لزوما شوهر !! هستند که بهتر و اولا تر است که این هم صحبت از جنس مخالف باشد نه از جنس خود دختران.
ناشناس۱۰۰۲۲۱۱۱۲:۳۷:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۴
"تخریب جامعه و در نهایت نژاد ایرانی یک به یک تکمیل شود" چرا فکر می کنید ایران قبله عالم است و همه نشستن علیه ایران توطئه می کنن!!!؟ این چه توهم توطئه عمیق ..ی است که بعضیها دارن!
ناشناس۱۰۰۲۶۲۲۱۵:۱۳:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
چونکه ما بهترینیم! بنابراین همه به ما حسودی میکنند! کوروش کبیــــــــــــــــــــــــر!!!!!!! تمدن چندهزار سالـــــــــــــــــه!!!!!! نوابغ علــــــــــــــــــــــــــوم!!!!!!
ناشناس۱۰۰۲۲۶۱۱۲:۴۹:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
نتیجه این تحقیق در شرایط فعلی جامعه ما بنظر درسته
ناشناس۱۰۰۲۳۷۰۱۳:۲۹:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
"بی‌بی‌سی اخیرا در گزارشی مدعی شده" گزارش نبود یک تحقیقات دانشگاهی بود که اصلا هم جامعه آماریش در ایران نبود، تنها در بی بی سی هم منتشر نشد، صرفا بی بی سی فارسی هم یکی از خبر گزاری هایی بود که این تحقیق دانشگاهی را ترجمه و منتشر کرد! علت اینکه در مجموع جوامع بهتری دارند و مردم سایر کشور ها (که متاسفانه اکثریت مسلمان هستند) یا در صف های قانونی مهاجرت در نوبت هستند و یا جان خود و خانواده را کف دست گرفته و خود را به دریا می اندازند تا به آن اجتماع و زندگی بهتر برسند نیز این است که ایشان بر اساس شعار برنامه ریزی نمی کنند، تحقیق علمی می کنند، و نتیجه حتی اگر بر مذاقشان خوش نیاید هم بدون انکار برایش برنامه ریزی می کنند، برای همین است که یک سیل چند ده میلیونی پشت کنکوری که بعد می شود چند ده میلیونی بی کار و بعد می شود چند ده میلیونی بی مسکن و بعد می شود چند ده میلیونی مجرد و در نهایت هم قرار است بشود چند ده میلیونی بی بیمه و پیر رو دستشان نمانده! حالا شما شعار بده! آنها مسئولیت ساختن داستان های خیالی در خصوص سیندرلا و جک و ساقه لوبیا و سوپر من و مرد عنکبوتی و یخ زده و غیره را به والت دیسنی ها سپرده اند نه برنامه ریزان و مجریان اجتماعی!
ناشناس۱۰۰۲۹۶۷۱۸:۳۳:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۴
من که اردواج کردم الان مثل .. پشیمونم چون بجز خودم دو نفرم بدبخت کردم زن وبچم
پیمان۱۰۰۲۹۷۸۱۸:۳۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
اینها کمر بستن به نابودی فرهنگ و خانواده ایرانی. آخه مجرد باشی نهایت تا 35 یا 40 سالگی بتونی زندگی کنی بعدش کابوس تنهایی و پوچی چنان چنبره بزنه دورت که هر روزی آرزوی مرگت رو بکنی. آدمی که نتونه ازدواج کنه نسلش منقرض میشه در طبیعت. حتی حیوانات و حشرات و غیره دنبال ادامه بقا هستن اما انسان با دست خودش خودش رو از چرخه حیات حذف میکنه.
مصطفی۱۰۰۲۹۸۸۱۸:۴۶:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۴
هنوز نفهمدید شادی در کار نیست؟ زندگی شاد فقط تا 30 سالگی بعد از اون همه انسان ها به سمت پیری و افسردگی و نابودی میرن.

پربحث‌های امروز

 1. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 2. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 3. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 4. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 5. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 6. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 7. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 8. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست

 9. رئیس بانک مرکزی: تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را کنترل کنیم/ همه کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد

 10. احسان علیخانی: عصر جدید سخت‌ترین کار عمرم بود

 11. پیامدهای نظامی و اقتصادی خروج نظامیان آمریکا از خاک آلمان

 12. فهرست ناکامی‌های دیپلماتیک و نظامی بن سلمان به روایت یک روزنامه اسراییلی

 13. وجود ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور

 14. ممنوع التصویر شدن در صداوسیما چگونه است؟  

 15. بصير و آراسته، بدون عينك، بدون ريش پروفسوري

 16. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 17. تلاش برای ممنوعیت کودک‌همسری در کشور

 18. توضیحات بعیدی‌نژاد درباره نفتکش ایرانی گریس یک

 19. وزیر ارتباطات خبر داد: آماده سازی ابررایانه ایرانی سیمرغ

 20. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 21. پایان ۵ سال زندگی مخفی قاتل

 22. جلسه برخی مسئولان شهرداری تهران با دستفروشان مترو

 23. دادستانی به پرونده قتل میترا استاد ورود می‌کند؟

 24. رژیم صهیونیستی شمال نوار غزه را موشک باران کرد

 25. تصاویر عملیات تغییر نام نفتکش ایرانی «گریس١»  

پربحث‌های دیروز

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 3. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 4. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 5. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 6. کدام مسئولان برای نجات نجفی به خانه اولیای‌دم رفتند؟

 7. حقوق مزدک میرزایی در شبکه اینترنشنال  

 8. آیا حذف پراید در شرایط فعلی شدنی است؟

 9. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 10. تصویری معنادار از سردار سلیمانی  

 11. چطور کسی تخلفی به بزرگی باستی هیلز را ندید؟  

 12. راهزنی جدید آمریکا برای سرقت نفت ایران

 13. فساد مالی عجیب و غریب سازمان یافته  

 14. «جوانمرد قصاب» کیست؟ + تصویر

 15. داخل شهرک باستی هیلز را ببینید  

 16. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 17. بازیگری که به شبکه «جم» پیوسته بود برمی‌گردد

 18. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 19. دولت فرصت «وزارت گردشگری» را از دست ندهد

 20. خط‌ونشان همتی برای بانک‌ها/ دوران تخطی از مقررات به‌سر آمد

 21. افشاگری بنگر از مرگ هادی نوروزی

 22. رو در رو شدن جنگنده‌های ایرانی و آمریکایی  

 23. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 24. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 25. ماجرای قتل مادر و دختر ۱۳ ساله‌اش در تهران

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 4. ماجرای بی‌حجابی در مترو و حواشی آن؛ نظر مردم چیست؟

 5. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 6. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 7. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 8. توضیحات نیروی هوایی ارتش درباره درگیری و تیراندازی مرگبار در بیشه‌کلا

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 11. چرخش ظریفانه از برجام!...

 12. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 13. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 14. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 15. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 16. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 17. قائم‌مقام شبکه سه: شاملو ضدیت آشکار با دین دارد/ شجریان هم جرأت نمی‌کند به شاملو اعتراض کند

 18. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 19. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 20. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 21. اما و اگرهای تحریم ظریف

 22. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 23. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 24. اتمام حجت نیروی انتظامی با سلبریتی‌های بدحجاب

 25. حضور رژیم صهیونیستی در ائتلاف دریایی علیه ایران بازی با آتش است

پربحث‌های اخیر

 1. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 2. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 3. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 4. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 5. تلاش برای ممنوعیت کودک‌همسری در کشور

 6. جلسه برخی مسئولان شهرداری تهران با دستفروشان مترو

 7. شرط اصلی استفاده از بیمه کارگران ساختمانی اشتغال در مشاغل کارگری ساختمان است

 8. خیزش گردوخاک در برخی مناطق کشور

 9. رتبه‌های برتر کنکور از سربازی معاف نمی‌شوند

 10. حکم انفصال عضویت مقدری تایید شد

 11. مرگ ۱۳ زائر حج در مکه و مدینه/ بازگشت ۴۳ زائر بیمار ایرانی از عربستان

 12. علت گرد و خاک سیستان‌ و بلوچستان چیست؟

 13. اندر مصائب رحم اجاره‌ای

 14. آغاز اجرای طرح ملی گفتگوی خانواده در کشور

 15. اعلام نتایج آزمون استخدامی ۸ دستگاه اجرایی

 16. بررسی حادثه تیراندازی درمحمودآباد درکمیسیون امنیت ملی

 17. توضیحات مشاور شهردار تهران درباره برنامه‌های «شادستان»

 18. استفاده از واژه‌های عاشقانه تاثیری در تداوم زندگی مشترک دارد؟

 19. فضای مجازی ، ضرورت آینده نگری

 20. دستگیری اعضای باند رمالی با 40 میلیارد کلاه‌برداری

پربحث‌های دیروز

 1. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 2. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 3. کاهش ترافیک تهران پس از حذف زوج یا فرد + نمودار

 4. معاون رئیس جمهور: اینکه دولت بتواند برای جوانانی که ازدواج می‌کنند مسکن مهیا کند، نگاه آرمانی است

 5. پاسخ شهرداری تهران به پلیس راهور

 6. پزشکان ۵ روز تا نصب کارتخوان مهلت دارند

 7. آغاز اجرای طرح ملی گفتگوی خانواده در کشور

 8. اعلام نتایج آزمون استخدامی ۸ دستگاه اجرایی

 9. بررسی حادثه تیراندازی درمحمودآباد درکمیسیون امنیت ملی

 10. توضیحات مشاور شهردار تهران درباره برنامه‌های «شادستان»

 11. استفاده از واژه‌های عاشقانه تاثیری در تداوم زندگی مشترک دارد؟

 12. فضای مجازی ، ضرورت آینده نگری

 13. دستگیری اعضای باند رمالی با 40 میلیارد کلاه‌برداری

 14. کشف 4900 قوطی مشروبات الکلی از یک شناور در خلیج فارس

 15. شرایط سفر اربعین اعلام شد

 16. رد طرح تعطیلی روزهای پنج‌شنبه در کمیسیون اجتماعی

 17. نفرپنجم کنکور: موسسات آموزشی به دنبال منافع خود هستند

 18. معاینه و درمان رایگان کودکان بد سرپرست توسط جمعی از پزشکان

 19. جولای «گرم‌ترین» ماه زمین

 20. پاسخ حناچی به رئیس پلیس راهور ناجا

 21. امشب آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۸

 22. دستور ویژه رئیس قوه قضائیه برای مبارزه با فساد در کردستان

 23. سفرهای تابستانی به اوج خود رسید

 24. معافیت‌های مالیاتی در چه مواردی شامل پزشکان می‌شود؟

 25. چرا مصرف «شیشه» افزایش پیدا کرده؟

پربحث‌های هفته

 1. ماجرای بی‌حجابی در مترو و حواشی آن؛ نظر مردم چیست؟

 2. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 3. توضیحات نیروی هوایی ارتش درباره درگیری و تیراندازی مرگبار در بیشه‌کلا

 4. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 5. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 6. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 7. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 8. اتمام حجت نیروی انتظامی با سلبریتی‌های بدحجاب

 9. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 10. رتبه های برتر کنکور ، مدارس خاص و شاخص بی عدالتی آموزشی

 11. واکنش قاضی‌عسکر به ادعای «رکن‌آبادی»

 12. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 13. وعده دوباره پلیس برای توقف شماره گذاری خودروی پراید/ آیا این بار هم پیروزی از آن خودروسازان خواهد بود؟

 14. غلامی: صرفا به خاطر صندلی خالی دکتری، نمی‌توان دانشجوی فاقد صلاحیت علمی پذیرش کرد

 15. سیر نزولی مهاجرت نفرات‌ برتر کنکور و المپیادهای علمی از کشور

 16. خروجی رتبه‌های برتر کنکور چه پیامی دارد؟

 17. «درد»های طرحی که قرار بود «درمان» کند...

 18. قوه قضائیه خود را زیر ذره‌بین می‌برد

 19. اما و اگرهای مخالفت 80 هزار دانشجو با افزایش ظرفیت‌ رشته‌های پزشکی

 20. گم شدن یک ایستگاه مترو در پایتخت + جزییات

 21. پدر طبیعت ایران درگذشت

 22. نامه ۷۹ تشکل دانشجویی به رئیسی: قوه قضائیه انحصار بازار وکالت را بشکند

 23. سخنگوی قوه قضائیه: نمی‌دانیم سالار آقاخان کجاست/ دادگاه سیف در حال برگزاری است

 24. حجت‌الله علم‌الهدی، رئیس جدید پژوهشگاه قوه قضائیه را بهتر بشناسید

 25. عضو مجمع تشخیص: کاهش جمعیت، فقر خانواده‌ها را رقم خواهد زد

آخرین عناوین