زنان مجرد شادتر هستند یا زنان متاهل؟

 3980424055 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

بی‌بی‌سی اخیرا در گزارشی مدعی شده مجردها روابط اجتماعی بهتر و محکم‌تری دارند، از تحصیلات بهتر برخوردارند و از شغل خود بیشتر از افراد متاهل لذت می‌برند، غذاهای سالم‌تر می‌خورند و در سن پیری تنهایی را کمتر احساس می‌کنند!

زنان مجرد شادتر هستند یا زنان متاهل؟

مدت‌هاست که رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور در تلاشند تا بنیان های خانواده را تضعیف سازند و جامعه ای به دور از ارزش های انسانی و دینی تشکیل شود. ترویج سگ بازی به جای فرزند آوری، رواج همجنس بازی، حمایت از ازدواج سفید و ... از جمله سیاست هایی است که پایه های فرهنگی جامعه را هدف قرار داده است.

بی بی سی فارسی در آخرین نمونه از سیاست های خانواده ستیزانه خود در مطلبی با عنوان « آیا زنان مجرد شادتر از زنان متاهل هستند؟» سعی کرده است تا تجرد زنان را عاملی برای خوشبختی بیان کند!

اما با مطالعه این مطلب در می‌یابیم که بی بی سی، هیچ منبعی برای اثبات ادعای خود ارائه نکرده و مطلب فوق تنها بر پایه مصاحبه با چند زن مجرد بیان شده است.

به عنوان نمونه در بخشی از این مطلب آمده است: «مجردها روابط اجتماعی بهتر و محکم‌تری دارند، از تحصیلات بهتر برخوردارند و از شغل خود بیشتر از افراد متاهل لذت می‌برند، غذاهای سالم‌تر می‌خورند و در سن پیری تنهایی را کمتر احساس می‌کنند.»

نکته جالب توجه آنجاست که هیچ آماری مبنی بر نسبت زنان مجرد خوشحال به زنان متاهل در خبر درج نشده و ادعای فوق نیز کاملا بی پایه و اساس است تا بدین ترتیب مشخص شود که مطلب فوق بدون هیچ سند قابل توجهی و تنها بر اساس علائق نویسنده خبر منتشر شده است.

جای سوال است که خبرنگار بی بی سی فارسی طبق کدام سند و مرجع مدعی شده است که مجردها غذاهای سالم تری نسبت به افراد متاهل مصرف می کنند و یا از شغل خود بیشتر لذت می برند؟!

جالب اینجاست که مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد که داشتن یک همسر شاد و خشنود خطر ابتلاء به بیماری‌های روانی و قلبی-عروقی را کاسته و بر عمر شما می‌افزاید.

به گزارش یورونیوز، دلایل متعددی برای رابطه میان شادی شریک زندگی و افزایش طول عمر افراد مطرح شده است. "سلامت روان بهتر"، "بیماری‌های قلبی-عروقی کمتر"، "فعالیت فیزیکی بالاتر" و "رژیم غذایی مناسب‌تر" از دلایلی هستند که نتایج این تحقیق را توضیح می‌دهند.

در حالی بی بی سی فارسی تلاش کرده نسخه تجرد زنان در غرب را برای زنان ایرانی بپیچد که چندی پیش یورونیوز اعلام کرد که طبق آخرین پژوهش ها 14% جوانان اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی هستند.

جام‌نیوز نوشت، طبق نتیجه پژوهش «یوروفاوند» (Eurofound) جوانان سوئد بیش از جوانان دیگر کشورهای اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند. استونی و مالت پس از سوئد در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

براساس تحقیق «یوروفاوند» جنسیت علاوه بر موقعیت اقتصادی یکی از عوامل موثر بر ابتلا به افسردگی است. زنان جوان اروپایی به طور خاص بیش از مردان جوان در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

به نظر می رسد تاکید بی بی سی فارسی بر تجرد از جمله تلاش هایی است که برای کمرنگ شدن ازدواج و گسترش روابط نامشروع صورت می گیرد تا پازل های تخریب جامعه و در نهایت نژاد ایرانی یک به یک تکمیل شود و نقش مادران را کمرنگ جلوه دهد.

لازم به ذکر است که بی بی سی فارسی در راستای تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی چندی پیش کودکان را نیز به جامعه هدف خود اضافه کرده است و با آغاز برنامه‌های کودک خود با عنوان «قد و نیم قد» سعی دارد تا آنان را با سبک زندگی غربی از جمله زندگی با حیوانات آشنا کند.

منبع: تسنیم

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۱۸۸۰۱۰:۳۱:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
زنان مجرد پولدار شادترند
ناشناس۱۰۰۲۴۰۶۱۳:۴۳:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
پولدار بودن ربطی به مجرد و متاهل بودن نداره . هرکی ممکنه پولدار باشه . اما خود اونها هم در خارج میدونن که فرد متاهل از امنیت بیشتر و آرامش بهتری برخورداره . اما برای کشورهای دیگه نسخه برعکس میپیچن .
ناشناس۱۰۰۲۴۲۰۱۳:۵۰:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
دیدیم نتیجه این شادی رو . در اون هنرپیشه ای که هم مجرد بود هم پولدار هم مشهور . که با مردن گربه خودش جوری عزاداری میکرد که داد همه رو درآورد . اینها تلاش انگلیس برای تغییر فرهنگ در ایرانه . برای اینکه از دختری که بیشترین پذیرش دانشگاه در دنیا رو داره و میتونه در همه زمینه ها پیشرفت کنه ، یک موجود تنها و افسرده بسازه که با مرگ گربه ش ، زندگی رو تعطیل کنه .
ناشناس۱۰۰۱۸۸۱۱۰:۳۲:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
حداقل در مواردی که ما در اطرافمون میبینیم مجردها شادترند.
ناشناس۱۰۰۲۴۱۱۱۳:۴۵:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
برعکسه . معمولا مجردها برای اینکه کم نیارن اینجوری وانمود میکنن که شادتر هستن یا زندگی آزادتری دارن . اما تقریبا همه دخترها و پسرهای مجرد دوست دارن ازدواج کنن و زندگی موفقی داشته باشن . دوست دارن بچه داشته باشن و اطرافشون شلوغ باشه چون از زندگی تنها بیزارن .
ناشناس۱۰۰۲۷۳۲۱۶:۰۵:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۴
داداش سعی کن نظراتت رو در اماکن خصوصی بارنشر کنی
م.۱۰۰۱۸۹۱۱۰:۳۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
نظر بی بی سی مخصوصا در مورد ایرانیها 100 درصد صحیح است. نمونه اش خواهر متخصص پوست خودم که با اون شوهر استاد ممتازش جوانمرگ شد. خاله مجردم که تنها 2 سال از مادرم جوانتر است تازه درمقایسه پدرم با سایر مردان ایرانی یک فرشته است، حدود 40 سال است که خاله شغلی جز جهانگردی ندارد. دوستان بسیار زیبایم که در خارج از کشور هم با مردان ایرانی وهم با مردان خارجی ازدواج کرده اند وتمامشان با کوله باری از غم وخاطرات بدگذشته مطلقه هستند. حتی بچه های خوبی که از این ازدواجها پیداکردن جبران غم و اندوه خاطرات گذشته را نکرده اند. میترا استاد که زن مرد با مرامی چون شهردار تهران شد وبه قتل رسید .انسان در پیری ممکن است احساس تنهایی کند که اینم از این همسران و آقایان در سنین پیری.
ناشناس۱۰۰۱۸۹۲۱۰:۳۸:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۴
بنا به آمار خودمون یک سوم ازدواج ها به طلاق ها ختم می شوند صرف نظر از زوج هایی که به اجبار (داشتن فرزند، شرم از اطرافیان و...) به اجبار در کنار هم زندگی می کنند همین آمار یعنی حداقل یک سوم زنان متاهل از زندگی خود راضی نیستند.
علیرضا۱۰۰۱۹۵۰۱۰:۵۸:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
به نظر من مردان مجرد و زنان متاهل شاد ترند
ناشناس۱۰۰۲۴۲۱۱۳:۵۱:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۴
اگر ازدواج درست باشه ، افراد متاهل بسیار آرامش و لذت بیشتری دارن
ناشناس۱۰۰۱۹۵۲۱۰:۵۹:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۴
این در مورد انگلیسه بابا جان.در مورد ایران بنویسید..حداقل ر انگلیس مخارج پزشکی کاملا رایگانه برای مردم آن کشور..
ناشناس۱۰۰۲۴۱۵۱۳:۴۸:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
این یک پازله . اولا دولت کاری میکنه که همه چی اونقدر گرون بشه که کسی نتونه ازدواج کنه . ثانیا بی بی سی تبلیغ میکنه که افراد مجرد شادتر هستن تا کسی فکر ازدواج نکنه . بعد هم اصرار میکنن که سگ و گربه بهتر از فرزنده و بهتره تنها زندگی کنین با چند تا حیوون . نتیجه ش اینه که کم کم از ایران و ایرانی نشونه ای نمی مونه جز قبرستون سگها و گربه ها .
سید۱۰۰۱۹۵۴۱۰:۵۹:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۲۴
در جامعه ایران را اگه میگه بالاتر از درست میگه چرا که دختر در خانه پدری یا خودش یه لقمه نان را بالاخره میخورد اما وقتی ازدواج میکند و بعد از مدتی شوهرش بیکار میشود دیگه اون یه لقمه هم گیرش نمیاد
مجرد۱۰۰۱۹۸۸۱۱:۱۸:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
زنان مجرد را اگر با آنها درد دل کنی اصلا شاد نیستند .بلکه آرزو دارند مادر شوند و استقلال داشته باشند ولی افسوس که گرانی های افسار گسیخته و کرایه خانه و ... مانع ازدواج جوانان شده است
ناشناس۱۰۰۲۰۳۴۱۱:۳۹:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
مردهای مجرد که شادتر اند زنها رو نمیدونم
ناشناس۱۰۰۲۴۱۳۱۳:۴۶:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
خواب دیدی . هرچی پسر مجرد بین رفقای من هست میخوان ازدواج کنن ولی بدبختانه با این وضع گرونی خونه و شرایط اجتماعی نمیتونن .
ناشناس۱۰۰۲۵۸۲۱۴:۵۱:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
اونها برای رفع نیاز جنسی میخواهند ازدواج کنند و بعد از مدتی طلاق میگیرند
ناشناس۱۰۰۲۰۵۹۱۱:۵۲:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۲۴
دختران مجرد و زنان متاهل با شوهر پولدار شادند زن متاهل با شوهر بی پول که مجبور باشه کار کنه جور زندگی شوهرش را هم بکشه و حتی برای بچه داشتن هم امکانات مالی نداشته باشه که الان در جامعه فراووووووونه جز بدبختی و نامیدی چیزی نیست
ناشناس۱۰۰۲۰۶۱۱۱:۵۴:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
تا جایی که من می بینم و می دونم دختران مجرد شاغل که پدر و مادر با سطح زندگی خوب یا متوسط دارند خیلی خوشحالن
ناشناس۱۰۰۲۰۸۲۱۲:۰۱:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۴
..چرا مطالب خلاف دین اسلام رو ترویج میکنید؟ این همه اسلام تاکید بر ازدواج داره و شما با انتشار این مطالب افراد رو به دوری از ازدواج سوق میدین.
ناشناس۱۰۰۲۱۳۸۱۲:۱۵:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۴
زن متاهل بدبخت دو عالم است خصوصا وقتی بچه دار شد و شوهرش درک نکرد که او هم نیاز به پیشرفت و ادامه زندگی بطور معمول را دارد .نه اینکه شبانه روز فقط مشغول سرویس دادن به خانواده باشدونه وقتی برای تفریح نه کار نه درس دا شته باشد . برای من که اینطور شد و الان از خدا فقط مرگ می خواهم
ناشناس۱۰۰۲۹۸۲۱۸:۴۲:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
ما مجردها هم حال و روز خوشی نداریم. سنمون به 40 داره نزدیک میشه. جوان ترها دیگه مارو تو جمع های خودشون راه نمیدن. جامعه داره کم کم مارو پس میزنه و این عاقب همه ما انسان هاست که تو بدبختی و تنهایی بمیریم و اینجوری شاید بتونیم تاوان مقداری از فسادهامون رو بدیم.
ناشناس۱۰۰۲۱۴۷۱۲:۱۹:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
وقتی همسرم از مسئله و یا مشکلی ناراحت است و من به خانه میروم یک گریه مفصل میکند و چند نفر را فحش می دهد و آرام میگیرد و سپس خوشحال و خندان به زندگیش می پردازد . به نظرم زنان متاهل بدلیل داشتن یک هم صحبت شاد ترند تا دختران مجرد ! دختران مجرد قطعا به دنبال یک هم صحبت و نه لزوما شوهر !! هستند که بهتر و اولا تر است که این هم صحبت از جنس مخالف باشد نه از جنس خود دختران.
ناشناس۱۰۰۲۲۱۱۱۲:۳۷:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۴
"تخریب جامعه و در نهایت نژاد ایرانی یک به یک تکمیل شود" چرا فکر می کنید ایران قبله عالم است و همه نشستن علیه ایران توطئه می کنن!!!؟ این چه توهم توطئه عمیق ..ی است که بعضیها دارن!
ناشناس۱۰۰۲۶۲۲۱۵:۱۳:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
چونکه ما بهترینیم! بنابراین همه به ما حسودی میکنند! کوروش کبیــــــــــــــــــــــــر!!!!!!! تمدن چندهزار سالـــــــــــــــــه!!!!!! نوابغ علــــــــــــــــــــــــــوم!!!!!!
ناشناس۱۰۰۲۲۶۱۱۲:۴۹:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
نتیجه این تحقیق در شرایط فعلی جامعه ما بنظر درسته
ناشناس۱۰۰۲۳۷۰۱۳:۲۹:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
"بی‌بی‌سی اخیرا در گزارشی مدعی شده" گزارش نبود یک تحقیقات دانشگاهی بود که اصلا هم جامعه آماریش در ایران نبود، تنها در بی بی سی هم منتشر نشد، صرفا بی بی سی فارسی هم یکی از خبر گزاری هایی بود که این تحقیق دانشگاهی را ترجمه و منتشر کرد! علت اینکه در مجموع جوامع بهتری دارند و مردم سایر کشور ها (که متاسفانه اکثریت مسلمان هستند) یا در صف های قانونی مهاجرت در نوبت هستند و یا جان خود و خانواده را کف دست گرفته و خود را به دریا می اندازند تا به آن اجتماع و زندگی بهتر برسند نیز این است که ایشان بر اساس شعار برنامه ریزی نمی کنند، تحقیق علمی می کنند، و نتیجه حتی اگر بر مذاقشان خوش نیاید هم بدون انکار برایش برنامه ریزی می کنند، برای همین است که یک سیل چند ده میلیونی پشت کنکوری که بعد می شود چند ده میلیونی بی کار و بعد می شود چند ده میلیونی بی مسکن و بعد می شود چند ده میلیونی مجرد و در نهایت هم قرار است بشود چند ده میلیونی بی بیمه و پیر رو دستشان نمانده! حالا شما شعار بده! آنها مسئولیت ساختن داستان های خیالی در خصوص سیندرلا و جک و ساقه لوبیا و سوپر من و مرد عنکبوتی و یخ زده و غیره را به والت دیسنی ها سپرده اند نه برنامه ریزان و مجریان اجتماعی!
ناشناس۱۰۰۲۹۶۷۱۸:۳۳:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۴
من که اردواج کردم الان مثل .. پشیمونم چون بجز خودم دو نفرم بدبخت کردم زن وبچم
پیمان۱۰۰۲۹۷۸۱۸:۳۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
اینها کمر بستن به نابودی فرهنگ و خانواده ایرانی. آخه مجرد باشی نهایت تا 35 یا 40 سالگی بتونی زندگی کنی بعدش کابوس تنهایی و پوچی چنان چنبره بزنه دورت که هر روزی آرزوی مرگت رو بکنی. آدمی که نتونه ازدواج کنه نسلش منقرض میشه در طبیعت. حتی حیوانات و حشرات و غیره دنبال ادامه بقا هستن اما انسان با دست خودش خودش رو از چرخه حیات حذف میکنه.
مصطفی۱۰۰۲۹۸۸۱۸:۴۶:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۴
هنوز نفهمدید شادی در کار نیست؟ زندگی شاد فقط تا 30 سالگی بعد از اون همه انسان ها به سمت پیری و افسردگی و نابودی میرن.

پربحث‌های دیروز

 1. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 2. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 3. مالیات پزشکان آمریکایی سه برابر صادرات نفت ایران/ پزشکان ایرانی چقدر مالیات می‌دهند؟

 4. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 5. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 6. آقا ایرج، آزاد مرد ۵۰۰ میلیون تومانی!

 7. قتل عجیب دختر جوان در کوی اندرزگو

 8. واکنش آذری‌جهرمی به ادعای نزار زکا علیه وی: احتمالا گرد نخودی که مصرف کرده خوب بوده است/ دفع حمله بزرگ سایبری علیه زیرساخت‌ها

 9. طهارت اقتصادی شرط مشروعیت مقامات جمهوری اسلامی

 10. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: آثار تورمی بنزین نگران کننده است

 11. نقش پزشکان بهارستان در معافیات مالیاتی همکاران! / یک جلسه تاریخی از تعارض منافع+فیلم

 12. گزارشی تکان‌دهنده از کانکس‌نشینی در مناطق زلزله‌زده: دو سال پس از زلزله کرمانشاه، هنوز در کانکس زندگی می‌کنیم

 13. مردم مالیات بدهند تا سلبریتی‌ها بهتر زندگی کنند!

 14. نمی‌توانید ماهی ۲ میلیون قسط بدهید در طرح ملی مسکن ثبت‌نام نکنید

 15. کارخانه واگن سازی در سوئیس

 16. کاریکاتور/ واکنش مردم به سورپرایز آقای وزیر

 17. حکم نجفی صادر شد/ قتل عمد ثابت شد

 18. برایان هوک: امیدواریم تبادل زندانی با ایران، گام نخست باشد

 19. رئیس جمهور: کمک‌های معیشتی به مردم قطع نخواهد شد

 20. بازداشت مدیری که به بهانه دور زدن تحریم‌ها، مرتکب فساد ده‌ها میلیون دلاری شد

 21. پامپئو: دنبال آزادی سایر زندانیان از ایران هستیم

 22. آمریکا ۵ نهاد، ۲ فروند کِشتی و یک فرد حقیقی ایرانی را تحریم کرد

 23. فرشاد مومنی: ۱۰ سال اول انقلاب، درخشان‌ترین دوران تاریخ اقتصاد ایران است

 24. همه خسارت‌هایی که «ب.ز» دولتی‌ها به کشور تحمیل کرد

 25. شورای اقتصادی سران سه قوه فراقانونی نیست/ در ماهشهر تعداد زیادی کشته شده‌اند که می‌دانیم چه کسانی بوده‌اند

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 2. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 3. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 4. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 5. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 6. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 7. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 8. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 9. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 10. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 11. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 14. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 15. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 16. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 17. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 18. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 19. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 20. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 21. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 22. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 23. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 24. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 25. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 2. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 3. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 4. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 5. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 6. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 7. هوای حسابتان را داشته باشید/ رمز یکبار مصرف و کاهش آمار برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب های بانکی

 8. جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰ میلیارد تومانی به داماد آقای وزیر

 9. کرایه اتوبوس‌های جدید DRT در پایتخت چقدر است

 10. انتقاد حجت الاسلام قرائتی به تعطیلی ۵شنبه‌ها

 11. آقا ایرج، آزاد مرد ۵۰۰ میلیون تومانی!

 12. مصوبه تسهیلات فرزندان اعضای هیئت علمی در کنکور لغو شد

 13. گزارشی تکان‌دهنده از کانکس‌نشینی در مناطق زلزله‌زده: دو سال پس از زلزله کرمانشاه، هنوز در کانکس زندگی می‌کنیم

 14. رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

 15. «اعزام به زندان تا تأمین قرار وثیقه و کفالت» ممنوع شد

 16. خواننده موسیقی پاپ ایران در گذشت

 17. درد دل مردم | در خواست از نیرو‌های انقلابی برای نجات ایران/ ترافیک جاده چالوس/ قاچاق سازمان یافته

 18. آخرین وضعیت مصوبه «تعیین محل تجمعات»

 19. شهردار تهران: خبر فروش صندلی اتوبوس غلط است

 20. پلیس «فوق لیسانسه‌ها»: ۱۲ سال برای حضور مقابل دوربین تلاش کردم

 21. بازداشت مدیری که به بهانه دور زدن تحریم‌ها، مرتکب فساد ده‌ها میلیون دلاری شد

 22. نامه محرمانه به شهردار تهران درباره "بام‌لند"

آخرین عناوین