بی مهری دولت به رسانه ملی

محمدكاظم انبارلویی،   3980423093 ۷۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
بی مهری دولت به رسانه ملی

سریال «گاندو» پر مخاطب‌ترین سریال‌های سیما بر حسب نظر سنجی‌‌های اخیر است. این سریال یك قطعه تاریخی از خباثت آمریكایی‌ها در بعد جاسوسی و یك قطعه افتخارآمیز از تاریخ ضدجاسوسی سربازان گمنام امام زمان (عج) است. متأسفانه واكنش دولت و اصلاح‌طلبان در برابر این كار عظیم سیما كه برای روشنگری و تنویر افكار عمومی بوده شتاب‌زده، نامعقول و عجیب به نظر می‌رسد.


واكنش كاربران نسبت به اظهارات آشنا، مشاور محترم رئیس‌جمهور باید اصحاب دولت را به تأمل وا دارد. موضوع «گاندو» به مسئله و پروژه عظیم «نفوذ و استحاله» نظام برمی‌گردد. بالاخره حضرات باید تكلیف خود را با ملت روشن كنند كه با این پدیده موافق هستند یا مخالف. اگر مخالف هستند باید به تحسین صدا و سیما و این سریال به‌خاطر روشنگری‌‌های آن در مورد پدیده نفوذ بپردازند و اگر هم موافق هستند به این سؤال پاسخ دهند در كجا و در كدامین سوی هماوردی ملت ایران با دولت متجاوز آمریكا قرار دارند. مردم در زمان اوباما همواره این اعتراض را مطرح می‌كردند كه، «اوباما» با «ما» نیست و شما باور نمی‌كردید، حالا كه آنها برجام را پاره كرده‌اند حداقل باید به «باور» مردم احترام بگذارید و به آن برگردید.


تیكه‌پرانی آشنا در مورد سریال گاندو كه «صدا و سیما پول ندارد سریال بسازد ولی گویا جای دیگر هست كه برای تضعیف نهاد دولت هم پول دارد و هم مجوزها و مشوق‌‌های لازم دریافت كرده و هم می‌تواند صدا و سیما را الزام به پخش كند» هم درست است هم نادرست. اینكه صدا وسیما پول ندارد سریال بسازد درست است چون دولت تا توانسته از بودجه صدا و سیما زده است! نادرست است. چون سریال گاندو نه تنها تضعیف نهاد دولت نیست بلكه تقویت آن است مگر اینكه آقای آشنا معتقد باشد دولت باید تحت نفوذ آمریكا باشد.


برگردیم به بخش اول سخنان آقای آشنا، اینكه می‌گوید؛ دولت پول ندارد سریال بسازد حرف درستی نیست. 6 سال است صدا و سیما در اختیار شماست هر روز، هر دقیقه و هر ثانیه خواستید در آن ظاهر شدید و حرف خود را زدید. 6 سال است هر روز یك سناریو و یك سریال برای گریز از پاسخگویی به مطالبات مردم و نیز وعده‌ای كه به مردم دادید می‌سازید. مردم هم می‌نشینند این سریال‌ها را می‌بینند؛ «اما دوصد گفته چو نیم كردار نیست» شما بودید گفتید؛ ما چیزی را امضاء نمی‌كنیم مگر آنكه در همان روز همه تحریم‌های بانكی‌ها، نفتی، ... برداشته شود.

دلسوزان و منتقدین خیرخواه شما گفتند این توافق هوشمندانه و ضابطه‌مند نیست. این توافق «متوازن»، «همزمان» و «پایاپای» نیست. نباید همه امتیازات را یك‌جا بدهید و منتظر اجرای تعهدات طرف بنشینید. اما آنقدر عجله داشتید ظرف كمتر از دو ماه همه تعهدات سنگین، خسارت‌آفرین، فراتر از استانداردهای آژانس و معاهده NPT را انجام دادید. نتیجه این شد كه حقوق ملت را ضایع كردید، عزت ملت را كه سینه به سینه آمریكا ایستاده بود با لبخند دیپلماسی و قدم زدن با وزیر خارجه روسیاه آمریكا در خیابان‌های وین زیر سوال بردید.

حال قصه پرغصه برجام تمام شده طرف آن را وقيحانه زير پا گذاشته و هر روز تحريم روي تحريم مي‌گذارد و با پررويي مي‌گويد شما همچنان در برجام بمانيد اما ما در آن نخواهيم ماند، ما مي‌خواهيم جلوتر بياييم تا سرنگوني نظام و براندازي اشتهاي سيري نا‌پذير خود را ادامه دهيم!.


برگرديم به بحث اول كه آقاي آشنا مي‌گويد؛ دولت پول ندارد سريال بسازد با اطمينان هم مي‌گويد، «صداو سيما پول ندارد سريال بسازد» اين اطمينان از كجا نشأت مي‌گيرد اصلاً موضوع مقاله من نقد ديدگاه دولت در مورد بحث نفوذ نيست، نقد برجام هم نيست، موضوعي كه مي‌خواستم بپردازيم همين اطمينان آشنا از همين مقوله «صداو سيما پول ندارد سريال بسازد» بود.


9 هزار كانال ماهواره تلويزيوني غرب در آسمان ايران هر روز مشغول بمباران سياسي، فرهنگي و اجتماعي است فقط 300 كانال تلويزيوني در ايران وقيحانه‌ترين روابط جنسي را كه متكفل تجارت فيلم‌هاي پورنو است پخش رايگان مي‌كند. صداو سيماي جمهوري اسلامي ايران براي مقابله با تهاجم و شبيخون فرهنگي تنها 50 شبكه بي‌رمق دارد كه اغلب اين شبكه‌ها تكراري و همپوشاني هم دارند. دولت براي اينكه يك فكري براي مظلوميت بودجه صدا و سيما بكند يك بودجه اضطراري به‌علاوه بر آنچه كه در بودجه سالانه صدا و سيما آمده براي آن در نظر گرفته است.

دولت در ماده 37 قانون احكام دائمي برنامه‌هاي توسعه كشور مصوب 10/11/95 يك فهرست بلند بالايي براي دفاع از انقلاب، نظام، اسلام و ترويج مباني امام و رهبري را براي مقابله با دشمنان و ... تعريف كرده است و سازمان برنامه را مأمور كرده است ظرف 6 ماه آيين نامه اجرايي آن را بنويسد و براي تصويب به هيئت دولت بياورد. در بند «چ»؛ ماده 37 قانون احكام دائمي برنامه‌هاي توسعه كشور آمده است: «كليه دستگاه‌هاي اجرايي مكلفند يك درصد اعتبارات هزينه‌اي خود را طي قرارداد مشخص با سازمان صداو سيما صرف توليد برنامه جهت فرهنگ‌سازي و آگاهي بخش و اطلاع‌رساني در مورد اهدافي كه در صدر ماده 37 آمده بكند.»


از سال 95 تاكنون كه اين مقاله را مي‌نويسم دولت هيچ اقدامي در اين‌باره نكرده است و تصويب‌نام‌هاي براي بند چ ماده 37 قانون احكام دائمي برنامه‌هاي توسعه نداشته است.اطمينان آقاي آشنا از اين معنا كه صدا و سيما بودجه‌اي براي ساخت سريال ندارد از كجا ناشي مي‌شود؟


چون قرار بوده صدا و سيماي مظلوم جمهوري اسلامي براي دفاع از انقلاب و نظام و اسلام وفق بند چ ماده 37 قانون احكام دائمي برنامه‌هاي توسعه كشور بودجه‌اي را دريافت كند. اما دولت بخشي از بودجه صدا و سيما را كه ناظر به بند چ ماده 37 قانون احكام دائمي برنامه توسعه كشور بوده اختصاص نداده است. قرار بوده 6 ماه براي اجراي ماده 37 آيين‌نامه بنويسد و به تصويب هيئت‌وزيران برساند. اما دو سال و چند ماه گذشته، ننوشته است. آقاي آشنا نبايد از اينكه بودجه سيما با زير پاگذاشتن قانون برنامه قطع شده خوشحال باشد و بگويد صدا و سيما كه بودجه ندارد! بلكه بايد متأسف باشد.

اين تأسف هم برمي‌گردد به بي‌مهري دولت به رسانه ملي! اين بي‌مهري نبايد آن‌قدر باشد كه حتي به مقوله امنيت ملي هم مرتبط گردد.


 
 
 


عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۰۳۱۸۱۲:۱۴:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
با این پته ای که در گاندو از حضرات و آقازاده ها ریخته شد روی آب چه انتظاری داشتی الف؟
فرناز۱۰۰۰۶۰۳۱۴:۴۲:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
ای کاش جواب می دادید که آیا در دولت قبل هم گاندو و تمساح و کروکودیل ساخته شد؟
ناشناس۱۰۰۰۷۱۰۱۵:۴۵:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
به جای پیشرفت و جذب سرمایه و ایجاد شرکت ها و کارافرینی فقط دنبال جنگ و شعار هستیم
ناشناس۱۰۰۱۳۶۲۲۳:۱۰:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
مگه با همین شعارها و وعده ها برجام رو تصویب نکردین ؟ پس چی شد ؟
ناشناس۱۰۰۰۷۳۴۱۶:۰۳:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جوابش خیلی ساده ست . شما فکر میکنین در دولت قبل ، با همه بدیهای غیر قابل انکارش ، کسی میتونست مدعی بشه که به اتاق شخصی رییس جمهور رفت و آمد داره و به میز کار ایشون دسترسی ؟ مساله جاسوسی چیزی نیست که تا به حال به این شدت دیده شده باشه و برای همین گاندو ساخته شد !
ناشناس۱۰۰۱۶۳۹۰۷:۵۴:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۴
کدوم بدی دولت قبل ؟ دولت قبل اصلا بدی نداشت . این مافیای قدرت و ثروت بوده که سیاه نمایی میکند . شما هم لطفا اب در اسیاب دلال ها نریزید
ناشناس۱۰۰۰۷۷۵۱۶:۱۷:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
فقط نگاه کردن به عکس العمل مشترک دولت و رسانه های خارجی علیه این سریال ، ثابت میکنه گاندو دقیقا ارتباط کجاها رو با هم نشون داده !!!!!
ناشناس۱۰۰۱۲۶۶۲۱:۲۴:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
بجای اینکه در این شرایط حساس جو وحدت و همدلی در مملکت ایجاد شود، تو سرو کول همدیگر می زنیم. با این شرایط خودمان خودمان را از بین می بریم.
ناشناس۱۰۰۰۷۸۲۱۶:۲۱:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دیگه فکر کنم بعد از این افتضاحی که به تصویر کشیده شد و اینهمه خیانتی که نمایش داده شد ، دفاع جناحی و حزبی از دولت محترمتون یک مقدار خنده دار شده باشه
میلاد حمیدی۱۰۰۰۷۸۴۱۶:۲۱:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
حالا که ساخته شد و اقدام مثبتی بوده باید تشکر کنیم که دست خیلی ها رو رو کنن نه اینکه کاری کنیم که دیگه تکرار نشه. همین که بخشی از اونایی که باید پتشون رو آب ریخته بشه این اتفاق بیفته راه برای ریختن پته بقیه هم باز میشه. در هر صورتش به نظر من مثبته
ناشناس۱۰۰۱۳۶۵۲۳:۱۳:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
پس خبر نداری ؟ دولت اونقدر فشار آورده که امروز اعلام کردن پخش گاندو از همه شبکه های تلویزیونی ممنوع شده و ادامه ساخت اون هم منتفی !!!
ناشناس۱۰۰۱۳۸۱۲۳:۲۷:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
خانوم فرناز ، فعلا که دولت شما که با ژست انتقادپذیری اومده بود ، با اونهمه سانسور و بعد هم ممنوع کردن پخش گاندو ، ثابت کرد که چقدر حرف و عمل تَکراریها با هم فرق داره . به هرحال با دروغ بهتر میشه از زیر بار وعده ها در رفت
ناشناس۱۰۰۱۶۳۸۰۷:۵۱:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
انصافا قابل مقایسه نیستند دولت قبل و دولت حاضر ( البته من دولتی در حال حاضر نمیبینم )
ناشناس۱۰۰۱۶۶۰۰۸:۱۳:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
هر مشکلی و معظلی از اصول گرها نباید افشا بشود این را بفهم
ناشناس۱۰۰۰۷۳۷۱۶:۰۴:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دوباره که دولتی ها به همراه پیر و پاتال های آلبانیایی اومدن اینجا و شروع کردن به منفی زدن
م.م۱۰۰۱۳۴۵۲۲:۵۳:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جدی؟!!!!
ناشناس۱۰۰۱۳۸۴۲۳:۳۰:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۳
قرار بود با ساخت قسمتهای بعد گاندو ، دزدیهای ژنها و فساد اطرافیان اقایون رو بشه . ولی ظاهرا اینهمه تقلای دولت جواب داد و پنبه گاندو رو برای همیشه زدن . اخه میدونین که ، برادرها و خواهرزاده ها و بچه ها و نورچشمی هاشون بدجوری نگران شده بودن !!!!!!
مازندرانی۱۰۰۰۳۳۴۱۲:۲۳:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
همچین سریال گاندو رو بزرگ کردین که انگار صداوسیما شاهکار کرده اول نظرسنجی بفرمائید چند درصد مردم تلویزیون نگاه میکنند بعد تحلیل کنید.ما که هرکانال میزنیم دوغ عالیس میبینیم .
ناشناس۱۰۰۰۷۲۲۱۵:۵۶:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
عزیز من شما که سیمای جمهوری اسلامی را قبول نداری و نگاه نمی گنی پس برای چه دروغ می نویسی؟؟؟
ناشناس۱۰۰۰۷۳۸۱۶:۰۴:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دوست البانیایی ، میتونی از مازندرانی ها بپرسی که چقدر این سریال مهم بوده
ناشناس۱۰۰۰۷۷۲۱۶:۱۶:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
کلا تلویزیون تبلیغ ماست و دوغه . هر چی هم میگه دروغه . اما نمیدونم چرا شماها که میدونین کسی تلویزیون نمیبینه و اگر هم ببینه فقط ماست و دوغ رو دیده ، اینهمه به تکاپو افتادین که کسی گاندو رو نبینه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۰۰۰۷۷۹۱۶:۱۹:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۳
گاندو حرفی رو که باید میزد ، زد . اونهایی که میدونن دارن به مملکت خیانت میکنن هرقدر هم جیغ و داد کنن دیگه فایده نداره . مردمی که به ایرونی بودنشون افتخار میکنن ، چیزهایی فهمیدن که از دید این جماعت نباید میفهمیدن . به همین سادگی
ناشناس۱۰۰۰۷۸۵۱۶:۲۲:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
گاندو نشون داد اونهایی که در مقابل ملت ایران ، خودشون رو بزرگ میدیدن تا چه حد در برابر غربیها ، کوچک و دست به سینه هستن
ناشناس۱۰۰۰۷۹۰۱۶:۲۳:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دم گاندو گرم که فریاد همه وطن فروشها رو در اقصی نقاط عالم درآورده
صمصام۱۰۰۰۳۳۶۱۲:۲۴:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جناب انبار لویی متاسفانه شما و همه دوستان دیگر یا سهوا یا تعمدا نکته ای را فراموش میکنید . مجموعه گاندو با الهام از پرونده جیسون رضاییان ساخته شد که به حق یک پای ثابت این سریال اشراف و حضور قوی و تحسین برانگیز و خارق العاده سیستم امنیتی و اطلاعاتی کشور ماست که توانسته تا پشت درب اتاق رییس جمهور امریکا نفوذ کند .حال ضعف سیستم اطلاعاتی کشور امریکا یا هر دلیل دیگر این مهم را محقق کرده مهم نیست .حتی مهم نیست چرا این سیستم امنیتی بسیار بسیار موفق نتوانسته تا چند کیلومتری محافل رانت و اختلاس ومفاسد اقتصادی کشور خودمان نزدیک شود مهم این است که بازخورد هم موافقان و هم مخالفان این مجموعه را ببینیم تکلیف موافقان مشخص است .... اما مخالفان گاندو لطفا در کامنتهای مخالفان گاندو دقت کنید شاید نکته های واقعی اما تلخ در بین انها پیدا کردید
ن.د۱۰۰۰۳۳۹۱۲:۲۶:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دولت که آش دهن سوزی نیست ولی به قول شما رسانه ملیهم چیزی نیست که لازم به مهرورزی داشته باشد.
ناشناس۱۰۰۰۷۷۰۱۶:۱۵:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
بله . ولی این وسط حساب گاندو جداست . برخلاف بقیه سریالهای بی معنی و خاله زنکی تلویزیون ، با هنرپیشه های معلوم الحال ؛ این یکی بهترین اثر تلویزیون بعد از انقلاب بود
ناشناس۱۰۰۰۳۶۰۱۲:۳۴:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
بودجه بیت المال صدا و سیما کلا باید قطع بشه. حرام است ما که راضی نیستیم
ناشناس۱۰۰۰۷۶۸۱۶:۱۳:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جدی میفرمایید ؟ اونوقت بودجه هزاران شبکه مخالف ایران چی ؟ اونها سر جاش بمونه ؟ یا انگلیس و اسراییل و سعودی ، قراره بودجه اونها رو هم قطع کنن ؟
ناشناس۱۰۰۰۷۶۹۱۶:۱۴:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۲۳
اگر دولتیها همونقدر که برای حرف زدن علیه گاندو وقت گذاشتن تو این چند هفته ، برای مملکت تو این چند سال کار کرده بودن الان اینهمه مشکل نداشتیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۰۰۰۳۹۸۱۲:۵۵:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دفاع از خائنین و جاسوسان فقط یک معنی میده، یعنی همدستی
ناشناس۱۰۰۰۳۹۹۱۲:۵۵:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
نگاه يکسويه سازندگان سريال پشت هيچ ابری پوشاندنی نيست.
ناشناس۱۰۰۰۷۲۴۱۵:۵۷:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
ببخشید می شود دوسویه اش را شما تعریف کنی؟؟ مگر نه اینکه شماها همه چیز را دوسویه می بینید و کلا منصف و با انصاف هستید می شود چگونه است که دائم سمت منافقان غش می کنید؟؟
ناشناس۱۰۰۰۷۵۵۱۶:۰۹:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
عجیبه . به جای اینکه از دولت و اطرافیانش برای اینهمه ....... توضیح بخواین ، همه افتادین به جون یک سریال ؟
ناشناس۱۰۰۰۷۵۷۱۶:۱۰:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جاسوسی و دزدی و فساد ، چی ؟ اینها پشت ابر باقی می مونه ؟
ناشناس۱۰۰۰۷۶۰۱۶:۱۱:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
خجالت نمیکشی از یک مشت وطن فروش دفاع میکنی ؟ از ژنهایی که هم پول ملت رو میدزدن هم مملکت رو میفروشن و در میرن ؟ چی به شماها میرسه از اینکه حقایق رو انکار کنین و کشور رو به بیگانه بفروشین ؟
ناشناس۱۰۰۰۷۸۸۱۶:۲۳:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۳
پشت سر ابر اضافه کاری چی ؟ شماها مگه کارمند دولت نیستین ؟ پس اینجا چیکار میکنین صبح تا شب ؟
ناشناس۱۰۰۰۴۰۱۱۲:۵۶:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۳
ملت بیشتر با دولتن تا رسانه ملی
ناشناس۱۰۰۰۷۶۵۱۶:۱۲:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
البته ملت داریم تا ملت ! اگر منظور از ملت ، فراریهای البانی نشین و اراذله ، بله خب !
ناشناس۱۰۰۰۴۸۹۱۳:۳۹:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
سریال «گاندو» پر مخاطب‌ترین سریال‌های سیما بر حسب نظر سنجی‌‌های اخیر است. نظر سنجی های ساختگی
ناشناس۱۰۰۱۳۶۷۲۳:۱۶:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
عادتونه دیگه . انتخابات رو اگر ببرین ، رای ملت با شماست . اگر ببازین حتما تقلب شده !!! خجالت نمیکشین از اینهمه وقاحت و مارمولک بازی ؟؟؟
ناشناس۱۰۰۰۵۳۴۱۳:۵۷:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
گــانــدو گــل بــه خــودی اســت.
ناشناس۱۰۰۰۷۵۱۱۶:۰۸:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
گاندو بیان ضعفهای خودیست و بهترین راه برای درمان اون نقاط ضعف
امیر حسین سلطان/تهران۱۰۰۰۵۵۸۱۴:۱۰:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
و ایکاش جناب انبارلویی قبل از نگارش این متن اعتراضیه شان لااقل یک گوشه چشمی هم به مطلب و مقاله وزین و متین و منطقی جناب آقای ربیعی سخنگوی محترم دولت درباره این سریال می داشتند و اگر پاسخی برای نظرات متقن و مستند جناب ربیعی داشتند در اینجا می آوردند که قطعا متن اعتراضیه شان به مراتب ارزشمندتر و خواندنی تر از اینها می شد اما حیف!
ناشناس۱۰۰۰۷۴۶۱۶:۰۷:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۲۳
فکر نمیکنی همین که هیات دولت و سخنگو و رییس دفتر و وزیر و وکیل و ... ، همه به جنب و جوش افتادن برای سانسور و بعد هم تخریب این سریال ، خودش گویای همه چیزه ؟؟؟
ناشناس۱۰۰۰۷۴۹۱۶:۰۸:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
بد نیست یک کم باهوش باشی . اگر گاندو واقعیت نداشت یا مخاطبین بیشماری پیدا نکرده بود ، دلیلی وجود نداشت که این آقایون بیانیه صادر کنن و اینجور تمام قد به میدون بیان
ناشناس۱۰۰۱۱۵۸۲۰:۱۴:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۳
هرکسی در برابر دروغ وتهمت اعتراض می کنه .مخصوصا وقتی یه عده سعی می کنن با استفاده از امکانات انحصاری این دروغ را رنگ وآب بیشتری بدهند .
ناشناس۱۰۰۱۳۶۸۲۳:۱۷:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دولت اول تونست قسمتهای مهمی از سریال رو سانسور کنه . بعد هم پخش مجدد اون رو کلا ممنوع کرد . ادامه ساخت این مجموعه رو هم ممنوع کرده .
ناشناس۱۰۰۰۵۷۵۱۴:۲۰:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۳
در زمان مذاکرات اصلا جیسون رضائیان دستگیر نشده بود که بخوان تبادلش کنن با پول در حین مذاکرات . متاسفانه صدا و سیما و کنترل کنندگانش بد دروغها و تهمتهایی به دولت و مخصوصا وزارت خارجه زدند . باید مینوشتید بی مهری صدا و سیما به دولت . نکته دیگر کلید واژه اصلاح طلبان است که این روز ها شما سر هر چیزی دوست دارید متهمشان کنید .
ناشناس۱۰۰۱۳۷۳۲۳:۲۰:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
درسته که تاکتیک شما همیشه دروغگوییه ولی آخه دیگه اینقدر ؟ برو روزنامه ها رو بخون تا بفهمی همه چیز گاندو درست بوده !
ناشناس۱۰۰۰۶۳۴۱۵:۰۵:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۳
بر عکس این هم صدق میکند الف جان
ناشناس۱۰۰۰۶۳۷۱۵:۰۷:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
از چیه صداوسیما دفاع می کنید؟
ناشناس۱۰۰۰۷۴۱۱۶:۰۵:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۲۳
کسی از صداوسیما دفاع نمیکنه . بحث واقعیت سریال گاندو و به خطر افتادن منافع بعضیاست
ناشناس۱۰۰۰۶۸۶۱۵:۳۴:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
گاندو ندیدم.
ناشناس۱۰۰۰۹۶۷۱۸:۰۹:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
من بعنوان کارمند بانک در حوزه کار خودم تحلیل ها و تهیه گزارشات را در رابطه با سیستم بانکی مغرضانه تلقی می کنم به عدالت و منطق نه فقط عوام پسند گزارش تهیه می کند.
ناشناس۱۰۰۰۹۷۵۱۸:۱۳:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
چون اين رسانه هميشه نيمي بيشتر جمعيت را كه اصلاح طلبند ناديده ميگيرد ولذا بايد نام ملي از رسانه فعلي برداشته شود
ناشناس۱۰۰۱۳۱۲۲۲:۱۸:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
تعداد اصلاح طلبا در زمان تحریم انتخابات مشخص میشه که حدود ده درصد هستن
ناشناس۱۰۰۱۶۵۸۰۸:۱۳:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
شما از خیلی وقت پیش از ملیت عبور کردید و فرا ملی هستید و بیشتر آمریکایی و غربی هستید تا ایرانی و به این جهت صدا و سیما اگر بر علیه منافع آمریکا فیلم بسازد قبل از بولتون و ترامپ به شما بر میخورد .
ناشناس۱۰۰۰۹۸۱۱۸:۱۵:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
با نظرسازی چیزی عزیز نمیشه
ناشناس۱۰۰۰۹۸۳۱۸:۱۶:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۲۳
گاندو رو می دیدم و به دلیل سکانس های جیمز باند گونه اش اصلا احساس واقعی بودن به آن نداشتم از وقتی هم که متوجه شدم این سریال با هدف کوبیدن دکتر ظریف ودولت است چند قسمت آخر آن را نگاه نکردم .
ناشناس۱۰۰۱۳۷۴۲۳:۲۱:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
افرین . حالا بدو برو اضافه کارت رو بگیر
ناشناس۱۰۰۰۹۹۷۱۸:۲۲:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جناب انبارلویی واکنش کدام کاربران ؟ شخصا چند کامنت در نقد این سریال برای همین الف فرستادم به امید این که یکی از آنها را منتشر کند اما دریغ !! کاملا مشخص بود فقط یک نوع نظر با یک ادبیات مشخص آنهم در مخالفت دولت وتایید گاندو اجازه انتشار داشت.به قول معروف خود گویی وخود خندی عجب مرد هنرمندی . .
ناشناس۱۰۰۱۳۷۵۲۳:۲۲:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
اولا که کامنت خود گویی و خود خندی جنابعالی توی تمام صفحات هست . مثل رباتهای البانی . ثانیا دقیقا برعکسه و نظرات مخالف دولت بیشتر سانسور میشه
ناشناس۱۰۰۱۳۷۸۲۳:۲۳:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
شوخی میکنی ؟ تو همین صفحه چند بار نظرت رو چاپ کردن . اونقدر هم باهوشی که یک جمله رو مثل نوار تَکرار میکنی !
ناشناس۱۰۰۱۰۹۱۱۹:۱۳:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جدیدا الف مثل خبرگزاری فارس شده، یکطرفه !
ناشناس۱۰۰۱۳۳۱۲۲:۳۶:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۳
راهبرد دولت فعلی در مقابل سیما، طلبکاری همیشگی و باج خواهی حداکثری است....!
ناشناس۱۰۰۱۴۵۰۰۰:۱۱:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
بودجه برای این صدا وسیما از سرش هم زیاده
ناشناس۱۰۰۱۴۵۵۰۰:۱۲:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
صدا وسیما مصداق این جمله است که :خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی.
ناشناس۱۰۰۱۴۷۸۰۰:۴۳:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۴
در صدا و سیمایی که خوانندگی ارزش و اهمیت بیشتری داشته باشه نسبت به علم و دانش ؛ نباید انتظار حمایت داشته باشد.
ناشناس۱۰۰۱۴۷۹۰۰:۴۴:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۲۴
صدا و سیما دچار خودشیفتگی و خود فریبی است.

پربحث‌های دیروز

 1. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 2. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 3. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 4. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 5. آرامش و خنده کودک خردسال در آغوش سردار شهید قاسم سلیمانی

 6. شورای نگهبان و چالش بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ شورا به ابهامات پاسخ دهد

 7. بستن خیابان‌های بغداد توسط خشونت‌طلبان

 8. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 9. تاکید کانادا بر ارسال جعبه‌ سیاه هواپیمای اوکراینی به اوکراین یا فرانسه

 10. تشییع ۱۱ جان‌باخته اوکراینی سقوط هواپیما در کی‌یف

 11. دعوای سیاست در زمین ورزش؛ فدراسیون فوتبال ایران تسلیم تصمیم عجیب AFC نشد

 12. نقدی بر نگاه روحانی به اثر روابط خارجی بر اقتصاد/ مذاکره وقتی گرفتار سرگیجه استراتژیک هستید توصیه پذیر نیست

 13. آمار نگران کننده مصرف شیر در کشور / آفلاتوکسین؛ ادعایی بی‌اساس

 14. ایستادگی تمام‌قد، بهترین تصمیم است

 15. حکم نهایی AFC به فدراسیون ایران ابلاغ شد

 16. رئیس قوه قضائیه: لازمه قوی شدن کشور اجرای قاطع عدالت و مبارزه بی‌امان با فساد است/ اعتماد به غرب، دستاوردی جز خسارت ندارد

 17. ظریف: در صورت ارسال پرونده ایران به شورای امنیت از NPT خارج می‌شویم

 18. پروین: ایران امن‌ترین کشور در جهان است/ کشورهایی که ناامنی زیادی دارند، بهانه تراشی می‌کنند

پربحث‌های هفته

 1. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 2. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 3. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 4. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 5. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 6. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 7. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 8. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 9. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 10. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 11. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 12. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 13. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 14. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 15. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 16. دیدار سردار حاجی زاده با خانواده شهیده فاطمه محمودی

 17. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 18. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 19. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 20. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 21. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 22. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 23. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 24. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 25. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

پربحث‌های هفته

 1. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 2. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 3. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 4. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 5. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 6. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 7. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 8. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 9. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 10. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 11. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 12. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 13. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

 14. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

 15. باید دوباره جبران کنیم

 16. درخواست پیگیری پرونده نمایندگان متخلف از قوه قضاییه/ تشکر دیده بان شفافیت از شورای نگهبان

 17. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 18. یادداشت جدید عباس عبدی درباره سناريوهای احتمالی سقوط هواپیما

 19. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 20. انتقاد فرشاد مومنی از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور/خاطره عماد افروغ از سردار سلیمانی/چه کسی جانشین لاریجانی می‌شود؟

 21. شورای نگهبان: سخنان رئیس‌جمهور، نشانه بی‌اطلاعی از روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت بر انتخابات است

 22. جبهه پایداری و انتخابات پیش رو    

 23. سناريويی احتمالی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ ارائه پیشنهاد به حسام‌الدين آشنا برای استعفا/ توصیه علم‌الهدی به اخراج سفیر انگلیس/ کدام روسای کمیسیون‌های مجلس تایید یا رد صلاحیت شدند؟

 24. روایت کاربران «الف» از مهم ترین ویژگی شهید قاسم سلیمانی

 25. رهبر معظم انقلاب: باید قوی شویم/ دشمن از حادثه هواپیما خوشحال شد/ پاسخ موشکی سپاه و تشییع میلیونی سردار سلیمانی از ایام الله است

آخرین عناوین