بی مهری دولت به رسانه ملی

محمدكاظم انبارلویی،   3980423093 ۷۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
بی مهری دولت به رسانه ملی

سریال «گاندو» پر مخاطب‌ترین سریال‌های سیما بر حسب نظر سنجی‌‌های اخیر است. این سریال یك قطعه تاریخی از خباثت آمریكایی‌ها در بعد جاسوسی و یك قطعه افتخارآمیز از تاریخ ضدجاسوسی سربازان گمنام امام زمان (عج) است. متأسفانه واكنش دولت و اصلاح‌طلبان در برابر این كار عظیم سیما كه برای روشنگری و تنویر افكار عمومی بوده شتاب‌زده، نامعقول و عجیب به نظر می‌رسد.


واكنش كاربران نسبت به اظهارات آشنا، مشاور محترم رئیس‌جمهور باید اصحاب دولت را به تأمل وا دارد. موضوع «گاندو» به مسئله و پروژه عظیم «نفوذ و استحاله» نظام برمی‌گردد. بالاخره حضرات باید تكلیف خود را با ملت روشن كنند كه با این پدیده موافق هستند یا مخالف. اگر مخالف هستند باید به تحسین صدا و سیما و این سریال به‌خاطر روشنگری‌‌های آن در مورد پدیده نفوذ بپردازند و اگر هم موافق هستند به این سؤال پاسخ دهند در كجا و در كدامین سوی هماوردی ملت ایران با دولت متجاوز آمریكا قرار دارند. مردم در زمان اوباما همواره این اعتراض را مطرح می‌كردند كه، «اوباما» با «ما» نیست و شما باور نمی‌كردید، حالا كه آنها برجام را پاره كرده‌اند حداقل باید به «باور» مردم احترام بگذارید و به آن برگردید.


تیكه‌پرانی آشنا در مورد سریال گاندو كه «صدا و سیما پول ندارد سریال بسازد ولی گویا جای دیگر هست كه برای تضعیف نهاد دولت هم پول دارد و هم مجوزها و مشوق‌‌های لازم دریافت كرده و هم می‌تواند صدا و سیما را الزام به پخش كند» هم درست است هم نادرست. اینكه صدا وسیما پول ندارد سریال بسازد درست است چون دولت تا توانسته از بودجه صدا و سیما زده است! نادرست است. چون سریال گاندو نه تنها تضعیف نهاد دولت نیست بلكه تقویت آن است مگر اینكه آقای آشنا معتقد باشد دولت باید تحت نفوذ آمریكا باشد.


برگردیم به بخش اول سخنان آقای آشنا، اینكه می‌گوید؛ دولت پول ندارد سریال بسازد حرف درستی نیست. 6 سال است صدا و سیما در اختیار شماست هر روز، هر دقیقه و هر ثانیه خواستید در آن ظاهر شدید و حرف خود را زدید. 6 سال است هر روز یك سناریو و یك سریال برای گریز از پاسخگویی به مطالبات مردم و نیز وعده‌ای كه به مردم دادید می‌سازید. مردم هم می‌نشینند این سریال‌ها را می‌بینند؛ «اما دوصد گفته چو نیم كردار نیست» شما بودید گفتید؛ ما چیزی را امضاء نمی‌كنیم مگر آنكه در همان روز همه تحریم‌های بانكی‌ها، نفتی، ... برداشته شود.

دلسوزان و منتقدین خیرخواه شما گفتند این توافق هوشمندانه و ضابطه‌مند نیست. این توافق «متوازن»، «همزمان» و «پایاپای» نیست. نباید همه امتیازات را یك‌جا بدهید و منتظر اجرای تعهدات طرف بنشینید. اما آنقدر عجله داشتید ظرف كمتر از دو ماه همه تعهدات سنگین، خسارت‌آفرین، فراتر از استانداردهای آژانس و معاهده NPT را انجام دادید. نتیجه این شد كه حقوق ملت را ضایع كردید، عزت ملت را كه سینه به سینه آمریكا ایستاده بود با لبخند دیپلماسی و قدم زدن با وزیر خارجه روسیاه آمریكا در خیابان‌های وین زیر سوال بردید.

حال قصه پرغصه برجام تمام شده طرف آن را وقيحانه زير پا گذاشته و هر روز تحريم روي تحريم مي‌گذارد و با پررويي مي‌گويد شما همچنان در برجام بمانيد اما ما در آن نخواهيم ماند، ما مي‌خواهيم جلوتر بياييم تا سرنگوني نظام و براندازي اشتهاي سيري نا‌پذير خود را ادامه دهيم!.


برگرديم به بحث اول كه آقاي آشنا مي‌گويد؛ دولت پول ندارد سريال بسازد با اطمينان هم مي‌گويد، «صداو سيما پول ندارد سريال بسازد» اين اطمينان از كجا نشأت مي‌گيرد اصلاً موضوع مقاله من نقد ديدگاه دولت در مورد بحث نفوذ نيست، نقد برجام هم نيست، موضوعي كه مي‌خواستم بپردازيم همين اطمينان آشنا از همين مقوله «صداو سيما پول ندارد سريال بسازد» بود.


9 هزار كانال ماهواره تلويزيوني غرب در آسمان ايران هر روز مشغول بمباران سياسي، فرهنگي و اجتماعي است فقط 300 كانال تلويزيوني در ايران وقيحانه‌ترين روابط جنسي را كه متكفل تجارت فيلم‌هاي پورنو است پخش رايگان مي‌كند. صداو سيماي جمهوري اسلامي ايران براي مقابله با تهاجم و شبيخون فرهنگي تنها 50 شبكه بي‌رمق دارد كه اغلب اين شبكه‌ها تكراري و همپوشاني هم دارند. دولت براي اينكه يك فكري براي مظلوميت بودجه صدا و سيما بكند يك بودجه اضطراري به‌علاوه بر آنچه كه در بودجه سالانه صدا و سيما آمده براي آن در نظر گرفته است.

دولت در ماده 37 قانون احكام دائمي برنامه‌هاي توسعه كشور مصوب 10/11/95 يك فهرست بلند بالايي براي دفاع از انقلاب، نظام، اسلام و ترويج مباني امام و رهبري را براي مقابله با دشمنان و ... تعريف كرده است و سازمان برنامه را مأمور كرده است ظرف 6 ماه آيين نامه اجرايي آن را بنويسد و براي تصويب به هيئت دولت بياورد. در بند «چ»؛ ماده 37 قانون احكام دائمي برنامه‌هاي توسعه كشور آمده است: «كليه دستگاه‌هاي اجرايي مكلفند يك درصد اعتبارات هزينه‌اي خود را طي قرارداد مشخص با سازمان صداو سيما صرف توليد برنامه جهت فرهنگ‌سازي و آگاهي بخش و اطلاع‌رساني در مورد اهدافي كه در صدر ماده 37 آمده بكند.»


از سال 95 تاكنون كه اين مقاله را مي‌نويسم دولت هيچ اقدامي در اين‌باره نكرده است و تصويب‌نام‌هاي براي بند چ ماده 37 قانون احكام دائمي برنامه‌هاي توسعه نداشته است.اطمينان آقاي آشنا از اين معنا كه صدا و سيما بودجه‌اي براي ساخت سريال ندارد از كجا ناشي مي‌شود؟


چون قرار بوده صدا و سيماي مظلوم جمهوري اسلامي براي دفاع از انقلاب و نظام و اسلام وفق بند چ ماده 37 قانون احكام دائمي برنامه‌هاي توسعه كشور بودجه‌اي را دريافت كند. اما دولت بخشي از بودجه صدا و سيما را كه ناظر به بند چ ماده 37 قانون احكام دائمي برنامه توسعه كشور بوده اختصاص نداده است. قرار بوده 6 ماه براي اجراي ماده 37 آيين‌نامه بنويسد و به تصويب هيئت‌وزيران برساند. اما دو سال و چند ماه گذشته، ننوشته است. آقاي آشنا نبايد از اينكه بودجه سيما با زير پاگذاشتن قانون برنامه قطع شده خوشحال باشد و بگويد صدا و سيما كه بودجه ندارد! بلكه بايد متأسف باشد.

اين تأسف هم برمي‌گردد به بي‌مهري دولت به رسانه ملي! اين بي‌مهري نبايد آن‌قدر باشد كه حتي به مقوله امنيت ملي هم مرتبط گردد.


 
 
 


عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۰۳۱۸۱۲:۱۴:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
با این پته ای که در گاندو از حضرات و آقازاده ها ریخته شد روی آب چه انتظاری داشتی الف؟
فرناز۱۰۰۰۶۰۳۱۴:۴۲:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
ای کاش جواب می دادید که آیا در دولت قبل هم گاندو و تمساح و کروکودیل ساخته شد؟
ناشناس۱۰۰۰۷۱۰۱۵:۴۵:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
به جای پیشرفت و جذب سرمایه و ایجاد شرکت ها و کارافرینی فقط دنبال جنگ و شعار هستیم
ناشناس۱۰۰۱۳۶۲۲۳:۱۰:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
مگه با همین شعارها و وعده ها برجام رو تصویب نکردین ؟ پس چی شد ؟
ناشناس۱۰۰۰۷۳۴۱۶:۰۳:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جوابش خیلی ساده ست . شما فکر میکنین در دولت قبل ، با همه بدیهای غیر قابل انکارش ، کسی میتونست مدعی بشه که به اتاق شخصی رییس جمهور رفت و آمد داره و به میز کار ایشون دسترسی ؟ مساله جاسوسی چیزی نیست که تا به حال به این شدت دیده شده باشه و برای همین گاندو ساخته شد !
ناشناس۱۰۰۱۶۳۹۰۷:۵۴:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۴
کدوم بدی دولت قبل ؟ دولت قبل اصلا بدی نداشت . این مافیای قدرت و ثروت بوده که سیاه نمایی میکند . شما هم لطفا اب در اسیاب دلال ها نریزید
ناشناس۱۰۰۰۷۷۵۱۶:۱۷:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
فقط نگاه کردن به عکس العمل مشترک دولت و رسانه های خارجی علیه این سریال ، ثابت میکنه گاندو دقیقا ارتباط کجاها رو با هم نشون داده !!!!!
ناشناس۱۰۰۱۲۶۶۲۱:۲۴:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
بجای اینکه در این شرایط حساس جو وحدت و همدلی در مملکت ایجاد شود، تو سرو کول همدیگر می زنیم. با این شرایط خودمان خودمان را از بین می بریم.
ناشناس۱۰۰۰۷۸۲۱۶:۲۱:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دیگه فکر کنم بعد از این افتضاحی که به تصویر کشیده شد و اینهمه خیانتی که نمایش داده شد ، دفاع جناحی و حزبی از دولت محترمتون یک مقدار خنده دار شده باشه
میلاد حمیدی۱۰۰۰۷۸۴۱۶:۲۱:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
حالا که ساخته شد و اقدام مثبتی بوده باید تشکر کنیم که دست خیلی ها رو رو کنن نه اینکه کاری کنیم که دیگه تکرار نشه. همین که بخشی از اونایی که باید پتشون رو آب ریخته بشه این اتفاق بیفته راه برای ریختن پته بقیه هم باز میشه. در هر صورتش به نظر من مثبته
ناشناس۱۰۰۱۳۶۵۲۳:۱۳:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
پس خبر نداری ؟ دولت اونقدر فشار آورده که امروز اعلام کردن پخش گاندو از همه شبکه های تلویزیونی ممنوع شده و ادامه ساخت اون هم منتفی !!!
ناشناس۱۰۰۱۳۸۱۲۳:۲۷:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
خانوم فرناز ، فعلا که دولت شما که با ژست انتقادپذیری اومده بود ، با اونهمه سانسور و بعد هم ممنوع کردن پخش گاندو ، ثابت کرد که چقدر حرف و عمل تَکراریها با هم فرق داره . به هرحال با دروغ بهتر میشه از زیر بار وعده ها در رفت
ناشناس۱۰۰۱۶۳۸۰۷:۵۱:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
انصافا قابل مقایسه نیستند دولت قبل و دولت حاضر ( البته من دولتی در حال حاضر نمیبینم )
ناشناس۱۰۰۱۶۶۰۰۸:۱۳:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
هر مشکلی و معظلی از اصول گرها نباید افشا بشود این را بفهم
ناشناس۱۰۰۰۷۳۷۱۶:۰۴:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دوباره که دولتی ها به همراه پیر و پاتال های آلبانیایی اومدن اینجا و شروع کردن به منفی زدن
م.م۱۰۰۱۳۴۵۲۲:۵۳:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جدی؟!!!!
ناشناس۱۰۰۱۳۸۴۲۳:۳۰:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۳
قرار بود با ساخت قسمتهای بعد گاندو ، دزدیهای ژنها و فساد اطرافیان اقایون رو بشه . ولی ظاهرا اینهمه تقلای دولت جواب داد و پنبه گاندو رو برای همیشه زدن . اخه میدونین که ، برادرها و خواهرزاده ها و بچه ها و نورچشمی هاشون بدجوری نگران شده بودن !!!!!!
مازندرانی۱۰۰۰۳۳۴۱۲:۲۳:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
همچین سریال گاندو رو بزرگ کردین که انگار صداوسیما شاهکار کرده اول نظرسنجی بفرمائید چند درصد مردم تلویزیون نگاه میکنند بعد تحلیل کنید.ما که هرکانال میزنیم دوغ عالیس میبینیم .
ناشناس۱۰۰۰۷۲۲۱۵:۵۶:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
عزیز من شما که سیمای جمهوری اسلامی را قبول نداری و نگاه نمی گنی پس برای چه دروغ می نویسی؟؟؟
ناشناس۱۰۰۰۷۳۸۱۶:۰۴:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دوست البانیایی ، میتونی از مازندرانی ها بپرسی که چقدر این سریال مهم بوده
ناشناس۱۰۰۰۷۷۲۱۶:۱۶:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
کلا تلویزیون تبلیغ ماست و دوغه . هر چی هم میگه دروغه . اما نمیدونم چرا شماها که میدونین کسی تلویزیون نمیبینه و اگر هم ببینه فقط ماست و دوغ رو دیده ، اینهمه به تکاپو افتادین که کسی گاندو رو نبینه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۰۰۰۷۷۹۱۶:۱۹:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۳
گاندو حرفی رو که باید میزد ، زد . اونهایی که میدونن دارن به مملکت خیانت میکنن هرقدر هم جیغ و داد کنن دیگه فایده نداره . مردمی که به ایرونی بودنشون افتخار میکنن ، چیزهایی فهمیدن که از دید این جماعت نباید میفهمیدن . به همین سادگی
ناشناس۱۰۰۰۷۸۵۱۶:۲۲:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
گاندو نشون داد اونهایی که در مقابل ملت ایران ، خودشون رو بزرگ میدیدن تا چه حد در برابر غربیها ، کوچک و دست به سینه هستن
ناشناس۱۰۰۰۷۹۰۱۶:۲۳:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دم گاندو گرم که فریاد همه وطن فروشها رو در اقصی نقاط عالم درآورده
صمصام۱۰۰۰۳۳۶۱۲:۲۴:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جناب انبار لویی متاسفانه شما و همه دوستان دیگر یا سهوا یا تعمدا نکته ای را فراموش میکنید . مجموعه گاندو با الهام از پرونده جیسون رضاییان ساخته شد که به حق یک پای ثابت این سریال اشراف و حضور قوی و تحسین برانگیز و خارق العاده سیستم امنیتی و اطلاعاتی کشور ماست که توانسته تا پشت درب اتاق رییس جمهور امریکا نفوذ کند .حال ضعف سیستم اطلاعاتی کشور امریکا یا هر دلیل دیگر این مهم را محقق کرده مهم نیست .حتی مهم نیست چرا این سیستم امنیتی بسیار بسیار موفق نتوانسته تا چند کیلومتری محافل رانت و اختلاس ومفاسد اقتصادی کشور خودمان نزدیک شود مهم این است که بازخورد هم موافقان و هم مخالفان این مجموعه را ببینیم تکلیف موافقان مشخص است .... اما مخالفان گاندو لطفا در کامنتهای مخالفان گاندو دقت کنید شاید نکته های واقعی اما تلخ در بین انها پیدا کردید
ن.د۱۰۰۰۳۳۹۱۲:۲۶:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دولت که آش دهن سوزی نیست ولی به قول شما رسانه ملیهم چیزی نیست که لازم به مهرورزی داشته باشد.
ناشناس۱۰۰۰۷۷۰۱۶:۱۵:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
بله . ولی این وسط حساب گاندو جداست . برخلاف بقیه سریالهای بی معنی و خاله زنکی تلویزیون ، با هنرپیشه های معلوم الحال ؛ این یکی بهترین اثر تلویزیون بعد از انقلاب بود
ناشناس۱۰۰۰۳۶۰۱۲:۳۴:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
بودجه بیت المال صدا و سیما کلا باید قطع بشه. حرام است ما که راضی نیستیم
ناشناس۱۰۰۰۷۶۸۱۶:۱۳:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جدی میفرمایید ؟ اونوقت بودجه هزاران شبکه مخالف ایران چی ؟ اونها سر جاش بمونه ؟ یا انگلیس و اسراییل و سعودی ، قراره بودجه اونها رو هم قطع کنن ؟
ناشناس۱۰۰۰۷۶۹۱۶:۱۴:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۲۳
اگر دولتیها همونقدر که برای حرف زدن علیه گاندو وقت گذاشتن تو این چند هفته ، برای مملکت تو این چند سال کار کرده بودن الان اینهمه مشکل نداشتیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۰۰۰۳۹۸۱۲:۵۵:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دفاع از خائنین و جاسوسان فقط یک معنی میده، یعنی همدستی
ناشناس۱۰۰۰۳۹۹۱۲:۵۵:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
نگاه يکسويه سازندگان سريال پشت هيچ ابری پوشاندنی نيست.
ناشناس۱۰۰۰۷۲۴۱۵:۵۷:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
ببخشید می شود دوسویه اش را شما تعریف کنی؟؟ مگر نه اینکه شماها همه چیز را دوسویه می بینید و کلا منصف و با انصاف هستید می شود چگونه است که دائم سمت منافقان غش می کنید؟؟
ناشناس۱۰۰۰۷۵۵۱۶:۰۹:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
عجیبه . به جای اینکه از دولت و اطرافیانش برای اینهمه ....... توضیح بخواین ، همه افتادین به جون یک سریال ؟
ناشناس۱۰۰۰۷۵۷۱۶:۱۰:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جاسوسی و دزدی و فساد ، چی ؟ اینها پشت ابر باقی می مونه ؟
ناشناس۱۰۰۰۷۶۰۱۶:۱۱:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
خجالت نمیکشی از یک مشت وطن فروش دفاع میکنی ؟ از ژنهایی که هم پول ملت رو میدزدن هم مملکت رو میفروشن و در میرن ؟ چی به شماها میرسه از اینکه حقایق رو انکار کنین و کشور رو به بیگانه بفروشین ؟
ناشناس۱۰۰۰۷۸۸۱۶:۲۳:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۳
پشت سر ابر اضافه کاری چی ؟ شماها مگه کارمند دولت نیستین ؟ پس اینجا چیکار میکنین صبح تا شب ؟
ناشناس۱۰۰۰۴۰۱۱۲:۵۶:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۳
ملت بیشتر با دولتن تا رسانه ملی
ناشناس۱۰۰۰۷۶۵۱۶:۱۲:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۳
البته ملت داریم تا ملت ! اگر منظور از ملت ، فراریهای البانی نشین و اراذله ، بله خب !
ناشناس۱۰۰۰۴۸۹۱۳:۳۹:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
سریال «گاندو» پر مخاطب‌ترین سریال‌های سیما بر حسب نظر سنجی‌‌های اخیر است. نظر سنجی های ساختگی
ناشناس۱۰۰۱۳۶۷۲۳:۱۶:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
عادتونه دیگه . انتخابات رو اگر ببرین ، رای ملت با شماست . اگر ببازین حتما تقلب شده !!! خجالت نمیکشین از اینهمه وقاحت و مارمولک بازی ؟؟؟
ناشناس۱۰۰۰۵۳۴۱۳:۵۷:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
گــانــدو گــل بــه خــودی اســت.
ناشناس۱۰۰۰۷۵۱۱۶:۰۸:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
گاندو بیان ضعفهای خودیست و بهترین راه برای درمان اون نقاط ضعف
امیر حسین سلطان/تهران۱۰۰۰۵۵۸۱۴:۱۰:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
و ایکاش جناب انبارلویی قبل از نگارش این متن اعتراضیه شان لااقل یک گوشه چشمی هم به مطلب و مقاله وزین و متین و منطقی جناب آقای ربیعی سخنگوی محترم دولت درباره این سریال می داشتند و اگر پاسخی برای نظرات متقن و مستند جناب ربیعی داشتند در اینجا می آوردند که قطعا متن اعتراضیه شان به مراتب ارزشمندتر و خواندنی تر از اینها می شد اما حیف!
ناشناس۱۰۰۰۷۴۶۱۶:۰۷:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۲۳
فکر نمیکنی همین که هیات دولت و سخنگو و رییس دفتر و وزیر و وکیل و ... ، همه به جنب و جوش افتادن برای سانسور و بعد هم تخریب این سریال ، خودش گویای همه چیزه ؟؟؟
ناشناس۱۰۰۰۷۴۹۱۶:۰۸:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
بد نیست یک کم باهوش باشی . اگر گاندو واقعیت نداشت یا مخاطبین بیشماری پیدا نکرده بود ، دلیلی وجود نداشت که این آقایون بیانیه صادر کنن و اینجور تمام قد به میدون بیان
ناشناس۱۰۰۱۱۵۸۲۰:۱۴:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۳
هرکسی در برابر دروغ وتهمت اعتراض می کنه .مخصوصا وقتی یه عده سعی می کنن با استفاده از امکانات انحصاری این دروغ را رنگ وآب بیشتری بدهند .
ناشناس۱۰۰۱۳۶۸۲۳:۱۷:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
دولت اول تونست قسمتهای مهمی از سریال رو سانسور کنه . بعد هم پخش مجدد اون رو کلا ممنوع کرد . ادامه ساخت این مجموعه رو هم ممنوع کرده .
ناشناس۱۰۰۰۵۷۵۱۴:۲۰:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۳
در زمان مذاکرات اصلا جیسون رضائیان دستگیر نشده بود که بخوان تبادلش کنن با پول در حین مذاکرات . متاسفانه صدا و سیما و کنترل کنندگانش بد دروغها و تهمتهایی به دولت و مخصوصا وزارت خارجه زدند . باید مینوشتید بی مهری صدا و سیما به دولت . نکته دیگر کلید واژه اصلاح طلبان است که این روز ها شما سر هر چیزی دوست دارید متهمشان کنید .
ناشناس۱۰۰۱۳۷۳۲۳:۲۰:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
درسته که تاکتیک شما همیشه دروغگوییه ولی آخه دیگه اینقدر ؟ برو روزنامه ها رو بخون تا بفهمی همه چیز گاندو درست بوده !
ناشناس۱۰۰۰۶۳۴۱۵:۰۵:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۳
بر عکس این هم صدق میکند الف جان
ناشناس۱۰۰۰۶۳۷۱۵:۰۷:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
از چیه صداوسیما دفاع می کنید؟
ناشناس۱۰۰۰۷۴۱۱۶:۰۵:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۲۳
کسی از صداوسیما دفاع نمیکنه . بحث واقعیت سریال گاندو و به خطر افتادن منافع بعضیاست
ناشناس۱۰۰۰۶۸۶۱۵:۳۴:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
گاندو ندیدم.
ناشناس۱۰۰۰۹۶۷۱۸:۰۹:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
من بعنوان کارمند بانک در حوزه کار خودم تحلیل ها و تهیه گزارشات را در رابطه با سیستم بانکی مغرضانه تلقی می کنم به عدالت و منطق نه فقط عوام پسند گزارش تهیه می کند.
ناشناس۱۰۰۰۹۷۵۱۸:۱۳:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۲۳
چون اين رسانه هميشه نيمي بيشتر جمعيت را كه اصلاح طلبند ناديده ميگيرد ولذا بايد نام ملي از رسانه فعلي برداشته شود
ناشناس۱۰۰۱۳۱۲۲۲:۱۸:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
تعداد اصلاح طلبا در زمان تحریم انتخابات مشخص میشه که حدود ده درصد هستن
ناشناس۱۰۰۱۶۵۸۰۸:۱۳:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
شما از خیلی وقت پیش از ملیت عبور کردید و فرا ملی هستید و بیشتر آمریکایی و غربی هستید تا ایرانی و به این جهت صدا و سیما اگر بر علیه منافع آمریکا فیلم بسازد قبل از بولتون و ترامپ به شما بر میخورد .
ناشناس۱۰۰۰۹۸۱۱۸:۱۵:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
با نظرسازی چیزی عزیز نمیشه
ناشناس۱۰۰۰۹۸۳۱۸:۱۶:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۲۳
گاندو رو می دیدم و به دلیل سکانس های جیمز باند گونه اش اصلا احساس واقعی بودن به آن نداشتم از وقتی هم که متوجه شدم این سریال با هدف کوبیدن دکتر ظریف ودولت است چند قسمت آخر آن را نگاه نکردم .
ناشناس۱۰۰۱۳۷۴۲۳:۲۱:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۳
افرین . حالا بدو برو اضافه کارت رو بگیر
ناشناس۱۰۰۰۹۹۷۱۸:۲۲:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جناب انبارلویی واکنش کدام کاربران ؟ شخصا چند کامنت در نقد این سریال برای همین الف فرستادم به امید این که یکی از آنها را منتشر کند اما دریغ !! کاملا مشخص بود فقط یک نوع نظر با یک ادبیات مشخص آنهم در مخالفت دولت وتایید گاندو اجازه انتشار داشت.به قول معروف خود گویی وخود خندی عجب مرد هنرمندی . .
ناشناس۱۰۰۱۳۷۵۲۳:۲۲:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۳
اولا که کامنت خود گویی و خود خندی جنابعالی توی تمام صفحات هست . مثل رباتهای البانی . ثانیا دقیقا برعکسه و نظرات مخالف دولت بیشتر سانسور میشه
ناشناس۱۰۰۱۳۷۸۲۳:۲۳:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۳
شوخی میکنی ؟ تو همین صفحه چند بار نظرت رو چاپ کردن . اونقدر هم باهوشی که یک جمله رو مثل نوار تَکرار میکنی !
ناشناس۱۰۰۱۰۹۱۱۹:۱۳:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۳
جدیدا الف مثل خبرگزاری فارس شده، یکطرفه !
ناشناس۱۰۰۱۳۳۱۲۲:۳۶:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۳
راهبرد دولت فعلی در مقابل سیما، طلبکاری همیشگی و باج خواهی حداکثری است....!
ناشناس۱۰۰۱۴۵۰۰۰:۱۱:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
بودجه برای این صدا وسیما از سرش هم زیاده
ناشناس۱۰۰۱۴۵۵۰۰:۱۲:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
صدا وسیما مصداق این جمله است که :خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی.
ناشناس۱۰۰۱۴۷۸۰۰:۴۳:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۴
در صدا و سیمایی که خوانندگی ارزش و اهمیت بیشتری داشته باشه نسبت به علم و دانش ؛ نباید انتظار حمایت داشته باشد.
ناشناس۱۰۰۱۴۷۹۰۰:۴۴:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۲۴
صدا و سیما دچار خودشیفتگی و خود فریبی است.

پربحث‌های امروز

 1. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 2. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 5. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 6. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 7. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 8. واکنش «محمدعلی الحوثی» به سخنان «پوتین»

 9. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 10. ترامپ: دنبال رویارویی نظامی با ایران نیستیم/ به نظر می‌رسد ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است

 11. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 12. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 13. ترامپ: سعودی‌ها برای تامین امنیت خود باید پول بیشتری بدهند

 14. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 15. شکاف میان مردم و دولت آمریکا / رویای «لینکلن» تعبیر نشد

 16. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 17. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 18. مرگ یک پسر بچه‌ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق‌گرفتگی/ "مقصر" کیست؟

 19. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 20. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

 21. یک اصلاح‌طلب: به جای روحانی بودم، استعفا می‌دادم

 22. سرویس‌های ارزش افزوده تعطیل می‌شوند؟  

 23. غرامت ۲۱ میلیارد تومانی برانکو پرداخت شد

 24. قیمت دفتر دانش‌آموزی اعلام شد

 25. ۱۰ مورد از عجیب‌ترین قوانین آمریکا

پربحث‌های دیروز

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 3. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 4. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 5. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 6. حضور شبنم نعمت‌زاده در دادگاه  

 7. ادغام آموزش پزشکی در وزارت بهداشت به زیان مردم تمام شد/ پزشکی تهاجمی و جراح محور در مدل ایرانی نظام سلامت

 8. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 9. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 10. تصاویری از پالایشگاه‌های عربستان بعد از حملات پهپادی یمن

 11. قرار نبود"چادر" لباس متهمان باشد!  

 12. دیدار حسن روحانی با ترامپ  

 13. توکلی: روحانی از برچسب جناحی بودن اقدامات ضدفساد قوه قضائیه پرهیز کند

 14. وزیر خارجه انگلیس: مشخص نیست چه کسی به آرامکو حمله کرده است

 15. حقوق شش میلیونی اسماعیل بخشی در زمان بازداشت

 16. وزیر آمریکایی ایران را عامل حمله به آرامکو خواند

 17. وثیقه‌ ۲۰ میلیاردی جوان ۲۵ ساله برای شبنم نعمت‌زاده

 18. پوشش متفاوت شبنم نعمت‌زاده در دادگاه  

 19. با زندگی مردم چه کردیم؟/ آرزویی که بی‌خانمان‌ها باید به گور ببرند+ نمودار

 20. اعلام شرایط فروش نقدی ۴ محصول سایپا

 21. جزئیات حملات پهپادی یمن به پالایشگاه‌های عربستان  

 22. روایت یک خیانت/ خاک و شن مخلوط با گندم را در این فیلم ببینید

 23. چم سبز (چال کندی)، بهشت ایران  

 24. ترامپ: به نفت خاورمیانه نیازی نداریم

 25. یک مصوبه ؛ یک اطلاعیه و چند پر سش از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 7. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 10. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 11. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 12. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 13. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 14. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 15. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 16. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 17. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 18. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 19. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 20. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 21. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 22. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 23. گستاخی سناتور آمریکایی؛ باید به پالایشگاه‌های ایران حمله شود

 24. اتهام اصلی شبنم نعمت‌زاده

 25. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

پربحث‌های اخیر

 1. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 2. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 3. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 4. یک اصلاح‌طلب: به جای روحانی بودم، استعفا می‌دادم

 5. سخنگوی وزارت خارجه: هیئت سیاسی طالبان با مقامات ایران گفتگو کردند

 6. رئیسی لیست اموال خود را به رهبر انقلاب اعلام کرد

 7. وزارت دادگستری: دولت کانادا عذرخواهی رسمی و استرداد اموال کند

 8. بازدید کمیته هسته ای مجلس از فردو و نطنز

 9. مترجم سابق سازمان منافقین: مسعود رجوی در عربستان مُرده است

 10. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 11. حجت الاسلام درویشان رئیس سازمان بازرسی کل کشور شد

 12. واعظی: ایران محدودیتی در همکاری‌ با ترکیه ندارد

 13. هیچ صنعتی به اندازه حوزه نوآوری و فناوری برای کشور درآمد ندارد

 14. جزئیات هفتمین اجلاس خبرگان اعلام شد

 15. دبیر جدید هیئت دولت کیست؟ + سوابق

 16. «سیمایی‌صراف» دبیر هیئت دولت شد

 17. دادگاه عالی انگلیس محکومیت ایران به پرداخت خسارت به آمریکا را رد کرد

 18. توئیت آشنا از دستاوردهای اجلاس سه‌جانبه آنکارا  

 19. سلیمی‌نمین: تناقض گویی‌های رئیس جمهور درباره مبارزه با فساد طبیعی است

 20. روحانی به تهران بازگشت

 21. درآمدی بر شكل‌گيری ائتلاف

پربحث‌های دیروز

 1. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 2. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 3. توکلی: روحانی از برچسب جناحی بودن اقدامات ضدفساد قوه قضائیه پرهیز کند

 4. حقوق شش میلیونی اسماعیل بخشی در زمان بازداشت

 5. شبکه‌های برون مرزی بازوی جمهوری اسلامی هستند/ بودجه رسانه‌های برون مرزی ایران نباید تحت‌الشعاع تصمیمات دولت‌ها قرار گیرد

 6. چرا دولت نمی‌خواهد مسئولیت برجام را بپذیرد؟

 7. آشنا: گام سوم یک گام چند لایه است

 8. دست برتر نیروهای مسلح ایرانی در خلیج فارس با «موشک قادر» + تصاویر

 9. دلیل ممانعت از ورود برخی ایرانی‌ها به گرجستان

 10. صالحی: توقف جزئی تعهدات ایران با اجرای موثر و کامل برجام قابل برگشت است

 11. وزرای دفاع ایران و ترکیه دیدار کردند

 12. آدرس غلط سخنگو درباره مشکلات مردم

 13. شفافیت آرا؛ اولین مصوبه مجلس یازدهم؟

 14. اظهارات سخنگوی دولت درباره حذف یارانه ثروتمندان، حضور زنان در استادیوم، زمان مذاکره با آمریکا و حمله به آرامکو

 15. تضاد رسمی و شرعی و کلاهبرداری‌های ملکی

 16. موسوی: صحبت‌های ترامپ ۲۴ ساعت هم دوام ندارد/ اتهام زنی‌ها به ایران بی‌اساس است

 17. سردار نجات: گفتمان مقاومتی در حال توسعه است

 18. ۳۱ شهریور؛ جلسه مجلس درباره حذف یارانه پردرآمدها

 19. نماینده گرگان: مخفی ماندن آرا به صلاح‌مان است

 20. صالحی با رئیس روس اتم دیدار کرد

 21. بالستیک‌های دریایی ۲هزار کیلومتری شدند/ از دریای عربی تا مدیترانه در تیررس سپاه

 22. نماینده اهواز: قبل از شفاف شدن آراءباید زمینه آن فراهم شود

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 5. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 6. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 7. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 8. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 9. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 10. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 11. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 12. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 13. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 14. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 15. حقوق بشر فیروزه‌ای؛ یک سازمان و هزاران تناقض

 16. واکنش محمدرضا نعمت‌زاده به بازداشت دخترش

 17. نظر متناقض دولت درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها/ درخواست یک تشکل دانشجویی درباره برادران صدرالساداتی/ سعید مرتضوی چگونه آزاد شد؟

 18. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 19. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 20. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 21. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ایران، بهشت پزشکان است/ با اجبار قانونی نمی‌توان کودک‌همسری را از بین برد/ چرا اصلاح‌طلبان مجلس مطالبه شفافیت ندارند؟

 22. طرح جدید مجلس برای الزام دولت به شکایت علیه "هالیوود"

 23. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 24. با کارت جایگاهها فقط 15 لیتر می‌توان بنزین زد

 25. اتمام حجت رئیسی درباره برخورد با مفاسد اقتصادی در حضور سران قوا

آخرین عناوین