سیدحسن نصرالله: ترامپ پس از دریافت نامه تهدیدآمیز ایران، حمله را متوقف کرد

گروه جهان الف،   3980422008 ۲۲ نظر، ۲ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
سیدحسن نصرالله: ترامپ پس از دریافت نامه تهدیدآمیز ایران، حمله را متوقف کرد

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به عقب نشینی ترامپ از جنگ با ایران گفت: رئیس جمهوری آمریکا پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی تهدید کرد اما پس از آن گفت که حمله را به تاخیر انداخته است ولی این صحت ندارد. واقعیت این است که ایران نامه‌ای از طریق یک کشور واسطه به آمریکا ارسال کرد و در آن تاکید کرد که اگر هرگونه هدف در ایران یا مربوط به ایران را بمباران کنید، این کشور نیز اهداف آمریکا در منطقه را هدف قرار خواهد داد.

به گزارش ایسنا، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان جمعه شب در گفت‌وگوی تفصیلی با شبکه المنار به مسایل مهم منطقه از جمله تنش‌های ایران و آمریکا اشاره کرد و گفت که جنگ با ایران برای آمریکا پرهزینه خواهد بود و این نامه تهدید آمیز ایرانی‌ها به ترامپ بود که باعث توقف این جنگ شد.

به گزارش العالم، دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای مصاحبه خود با شبکه المنار گفت: وظیفه خود می‌دانم که یادبود پیروزی جنگ ۳۳ روزه، به تمامی کسانی که این پیروزی را بوجود آوردند و در مقدمه آنها خانواده شهدا، رزمندان، مجروحان و تمامی ارکان معادله طلایی ارتش، ملت و مقاومت تبریک بگویم.

* مقاومت با وجود تحریم‌ها هرروز قوی‌تر شده است

دبیر کل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: همه دستاوردهای جنگ ۳۳ روزه هنوز پابرجاست و حتی تثبیت نیز شده است، مقاومت علی رغم تحریم‌ها در ۱۳ سال گذشته، هرروز قوی‌تر شده و به شکل چشمگیری پیشرفت کرده است.

* امروز توازن مقابله میان لبنان و رژیم صهیونیستی وجود دارد

وی یادآورد شد: امنیتی که امروز در لبنان برقرار است، مردم با مقاومت خود آن را بدست آوردند و مهم‌تر از همه اینکه، امروز توازن مقابله میان لبنان و رژیم صهیونیستی وجود دارد. ما هم اکنون دارای قدرت تهاجمی ویژه‌ای هستیم و مسلح به سلاح‌های ویژه‌ای هستیم.

دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: چه کسی می‌گوید ما دارای موشک پدافند هوایی هستیم و چه کسی می‌گوید ما آنها را داریم؟ ما در این زمینه اطلاعات را آشکار نمی‌کنیم.

* صهیونیست‌ها به نیروهای خود اعتمادی ندارند

سیدحسن نصرالله افزود: در سال ۲۰۰۶ (جنگ ۳۳ روزه) قدرت تهاجمی ما محدود بود اما امروز دارای قابلیت تهاجمی در حد نیروهای رزمی آموزش دیده هستیم؛ صهیونیست‌ها به نیروهای خود و مسئولان نظامی به مسئولان سیاسی هیچ اعتمادی ندارند.

دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: در جنگ ۳۳ روزه، درگیری را به خاک دشمن کشاندیم و هم اکنون نیروهای مقاومت در هدف گیری و تضعیف جبهه داخلی دشمن قدرتمندتر از پیش هستند؛ اسرائیل برای ترمیم قوای خود؛ مانورهای زیادی برگزار کرد اما هنوز مشکلاتش پابرجاست.

* خانه اسرائیل از عنکبوت سست‌تر است

وی تاکید کرد: من باور دارم که خانه اسرائیل از عنکبوت سست‌تر است و دلیل علمی نیز برای آن دارم، همه اقدامات دشمن پس از جنگ ۳۳ روزه برای جلب اعتماد، با شکست روبرو شد، شکست اسرائیل در غزه به بحران اعتماد و اطمینان بیش از پیش دامن زد و آن را عمیق‌تر کرد.

* مقاومت می‌تواند با موشک‌های خود اسرائیل را به عصر حجر بازگرداند

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به توان موشکی و تهاجمی مقاومت گفت: نیروهای مقاومت می‌توانند سراسر فلسطین اشغالی حتی منطقه ایلات در جنوبی‌ترین نقطه را کاملاً هدف قرار دهند. رژیم صهیونیستی از حمله به لبنان خودداری می‌کند و از نیروهای مقاومت بیمناک است، صهیونیست‌ها گفتند اگر مخازن آمونیاک حیفا هدف قرار گیرد تلفات زیادی برجای خواهند گذاشت، نیروهای مقاومت می‌توانند اسرائیل را با تخریب مناطقی که در تیررس موشک‌های ماست، به عصر حجر بازگردانند، حمله به الجلیل بخشی از طرح جنگ است.

وی در ادامه تأکید کرد: صهیونیست‌ها می‌دانند آغاز هر جنگ جدیدی بسیار بزرگ‌تر از جنگ ۳۳ روزه خواهد بود و آنان را در معرض نابودی قرار خواهد داد، اسرائیل به خاطر حالت بازدارندگی مقاومت، جنگ دیگری را آغاز نکرد.

سیدحسن نصرالله با اشاره به طرح آمریکا موسوم به معامله قرن گفت: سرنوشت معامله قرن محکوم به شکست است و زیرا اساس آن اشتباه است، آمریکا با انتخاب قدس به عنوان مرکز رژیم صهیونیستی، تیر خلاص را به معامله قرن زد.

* مخالفت ایران با معامله قرن یعنی ناکامی معامله قرن

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: مخالفت ایران با معامله قرن یعنی ناکامی معامله قرن؛ مقاومت ایران و شکست تروریست‌ها در سوریه و پیروزی عراق بر تروریست‌ها و پایداری یمنی‌ها یعنی ناکامی معامله قرن.

دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار داشت که استکبار آمریکا زمانی که قدس را پایتخت اسرائیل اعلام کرد تیر خلاصی را به سوی معامله قرن شلیک کرد و تمامی این تلاش‌ها برای زنده کردن این مرده (معامله قرن) است. آنها به دلیل وحدت فلسطینی‌ها و پایداری ایران که تقریباً تنهاست و پیروزی در سوریه، به نتیجه‌ای نخواهند رسید.

وی افزود: یکی دیگر از عوامل شکست معامله قرن سردرگمی اسرائیل است. این طرح افقی نخواهد داشت و رسانه‌های مختلف به نقل از کوشنر اعلام کردند که نشست اخیر بحرین شکست خورده بود. فلسطینی‌ها همواره تحت فشار، تهدید و تطمیع بوده و هستند تا اینکه آمریکایی‌ها از حصول نتیجه مایوس شوند.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه آوارگان فلسطینی در لبنان مساله اسکان را به صورت علنی و غیرعلنی رد می‌کنند، افزود: کسی نمی‌تواند لبنان را به اسکان فلسطینیان مجبور کند.

نصرالله گفت: نه ترامپ و نه کوشنر در این زمینه اراده‌ای ندارند این موضوع به خواست دولت و کشور میزبان و خواست خود فلسطینی‌ها مربوط است. به طور مثال، فلسطینی‌هایی که در لبنان حضور دارند هرگونه چشم پوشی از سرزمین‌هایشان و اسکان در لبنان را رد می‌کنند و لبنانی‌ها نیز در ابتدا به موجب قانون اساسی‌شان و خواست جامعه این کشور موضوع اسکان فلسطینی‌ها را رد می‌کنند. اگر لبنانی‌ها اسکان را رد کنند چه کسی می‌تواند این موضوع را به آنها تحمیل کند؟

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه این مصاحبه به اختلافات مرزی میان این کشور و رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت که مرزهای دریایی لبنان با اسرائیل ترسیم شده است و اختلافات فقط بر سر چند متر است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد که اگر مرزهای دریایی را ترسیم کنیم، رژیم صهیونیستی جرات نقض آن را ندارد.

وی تصریح کرد، دولت لبنان اصرار دارد که گفت‌وگوها درباره ترسیم مرزها زیر نظر سازمان ملل صورت بگیرد و آمریکا نیز در این زمینه کمک کند اما اسرائیلی‌ها نمی‌خواهند که سازمان ملل در این زمینه به ایفای نقش بپردازد و خواستار فقط حضور آمریکا هستند. اگر فقط آمریکا در مذاکرات ترسیم مرزها حضور داشته باشد تمام امکانات خود را برای تحقق خواسته‌های اسرائیل به کار خواهد بست.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد روزی در قدس نماز به جا خواهد آورد. او گفت:‌ عمر دست خداست اما به نظرم براساس منطق، زمان و تحولات منطقه و جهان من از کسانی هستم که امید بسیار زیادی دارند که من در قدس نماز اقامه کنم.

*دیگر در سوریه بازگشت به عقب نداریم

وی در رابطه با تحولات سوریه خاطرنشان کرد: دستاوردهای به دست آمده در سوریه حکایت از پیروزی بزرگ برای سوریه و محور مقاومت و روسیه و شکست بزرگ برای طرفی است که ادعای جنگ جهانی علیه سوریه داشت.

نصرالله افزود: اوضاع سوریه در حالت بهبودی است البته هنوز پرونده‌هایی باقی مانده که از جمله می‌توان به ادلب، شرق فرات و موضوع سیاسی اشاره کرد. اما در مجموع دیگر بازگشت به عقب در سوریه وجود ندارد. از ابتدا گفته بودیم که هر جا نیاز باشد در سوریه حضور پیدا خواهیم کرد اما در جنگ کنونی در ادلب برادران سوری از ما نخواسته‌اند که ورود پیدا کنیم و ما به تصمیم آنها احترام می‌گذاریم.

*درگیری میان روسیه و ایران در سوریه دروغ است

دبیرکل حزب الله لبنان به اخبار منتشر برخی رسانه‌ها درباره درگیری نیروهای روسی و ایران در سوریه اشاره کرد و گفت که این خبرها دروغ و بی‌پایه و اساس است. به کسانی که روی اختلافات ایران و روسیه حساب باز کردند، باید بگویم که امروز ایران و روسیه از هر زمان دیگری به یکدیگر نزدیکتر هستند.

سید حسن نصرالله افزود: ما با روسیه دوست هستیم و با آنها هماهنگی داریم البته از آنها دستور نمی‌گیریم و طرفی که هماهنگی را انجام می‌دهد وزارت دفاع سوریه است.

*ایران هرگز از سوریه خارج نخواهد شد

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه گفت که شاید هدف از حمله جنگنده‌های اسرائیلی به سوریه جلوگیری از رسیدن سلاح به دست مقاومت لبنان باشد اما من به آنها می‌گویم که سلاح‌ها رسید و اسرائیل در حال فریب مردم خود است. اگرچه تل‌آویو در سوریه ماجراجویی می‌کند اما به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی می‌گویم که هر کاری بکنید، ایران هرگز از سوریه دست نخواهد کشید و از آن خارج نخواهد شد.

وی اظهار داشت: روسیه هیچ نفعی از حمله اسرائیل به سوریه ندارد و روس‌ها نمی‌توانند مانع از انجام این حملات شوند اما زمانی که اس ۳۰۰ وارد معادلات در سوریه شود اوضاع کاملاً تغییر خواهد کرد.

سید حسن نصرالله همچنین از ملاقات‌های خود با رئیس جمهوری سوریه گفت و تاکید کرد که وی دائماً با اسد دیدار می‌کند اما به دلیل شرایط امنیتی زمان‌های این دیدار فاش نمی‌شوند.

*جنگ با ایران برای آمریکا پرهزینه خواهد بود

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که ایران هرگز آغازگر جنگ با آمریکا نخواهد بود و بعید می‌داند آمریکا هم آغازگر باشد، چون جنگ با ایران برای آمریکایی‌ها هزینه زیادی خواهد داشت. از سوی دیگر در صورت وقوع جنگ امکان بحرانی شدن اوضاع منطقه وجود دارد، لذا دو طرف سعی دارند که تنش‌ها کاهش یابد تا به جنگ نکشد.

وی خاطرنشان کرد، ایرانی‌ها تسلیم محاصره و تحریم نخواهند شد و آنها این تهدید را به فرصت تبدیل خواهند کرد و از طریق آن تولید داخل را تقویت می‌کنند. ایرانی‌ها در راستای تقویت روابط خود با کشورهای همسایه گام بر می‌دارند و در حال تقویت توانایی‌های خود برای رسیدن به پیشرفت اقتصادی هستند. موضوع دیگر موضوع هسته‌ای است که طرف ایرانی مهلت ۶۰ روز تعیین کرد و پس از عبور این مهلت، افزایش غنی‌سازی را اعلام کرد.

*ترامپ پس از دریافت نامه تهدید آمیز ایران حمله را متوقف کرد

وی در ادامه به عقب نشینی ترامپ از جنگ با ایران اشاره کرد و گفت که رئیس جمهوری آمریکا پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی تهدید کرد اما پس از آن گفت که حمله را به تاخیر انداخته است ولی این صحت ندارد. واقعیت این است که ایران نامه‌ای از طریق یک کشور واسطه به آمریکا ارسال کرد و در آن تاکید کرد که اگر هرگونه هدف در ایران یا مربوط به ایران را بمباران کنید، این کشور نیز اهداف آمریکا در منطقه را هدف قرار خواهد داد و بعد از دریافت این نامه بود که ترامپ دستور توقف حمله را صادر کرده بود.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه ایران تنها از گامی استقبال می‌کند که عزت آن حفظ شود، افزود: شما هیچ ایرانی را پیدا نمی‌کنید که بگوید باید با آمریکا مذاکره کرد. البته که ایران مشکلی با تلاش‌های بین‌المللی برای رسیدن به راه حل سیاسی ندارد اما منطق ایران می‌گوید که آمریکا پیش از هرگونه مذاکره ابتدا باید تحریم‌ها را بردارد.

نصرالله به اقدام انگلیس در توقیف یک نفتکش ایرانی اشاره کرد و گفت: انگلیسی‌ها بیشتر از فرانسوی‌ها در راستای مقاصد آمریکا گام بر می‌دارند. انگلیسی‌ها می‌گویند که آن چیزی که روی داده به تحریم‌ها علیه سوریه ارتباط دارد. اگر مسیر سیاسی شکست بخورد ایرانی‌ها درباره این موضوع سکوت نخواهند کرد.

سید حسن نصرالله درباره گفت‌وگوی ایران و عربستان سعودی نیز گفت: در این لحظه اطمینان دارم که ایران برای انجام گفت‌وگو مانعی ندارد انجام گفت‌وگو در راستای منافع منطقه است. سعودی‌ها آزار و اذیت زیادی برای لبنان ایجاد کردند اما ما نیز مخالفتی با گفت‌وگوی ایران و سعودی‌ها نداریم و هیچ کسی با انجام این گفت‌وگو به جز نتانیاهو مخالفتی ندارد. حتی ملت یمن که استخوان‌هایشان خورد شده است با انجام این گفت‌وگو مخالفتی ندارند.

*با جنگ آمریکا علیه ایران، کل منطقه شعله‌ور خواهد شد

نصرالله هشدار داد که هر کشوری که در جنگ علیه ایران شرکت کند، بهای آن را خواهد پرداخت و در صورت بروز جنگ آمریکا و ایران، کل منطقه شعله‌ور خواهد شد و ایران قادر است که با قدرت و شجاعت اسرائیل را بمباران کند. محور مقاومت نیز در حال بررسی این موضوع است که آیا در صورت بروز این جنگ نظاره‌گر خواهد بود؟

وی تصریح کرد: اسرائیل در صورت بروز هرگونه جنگی علیه ایران، بی طرف نخواهد بود و زمانی که جنگی علیه ایران آغاز شود یعنی این جنگ در کل منطقه آغاز شده است. تهدید به نابودی عربستان سعودی مانع جنگ علیه ایران نبوده، بلکه تهدید به نابودی اسرائیل، مانع بروز این جنگ است و آمریکا به خوبی می‌داند اسرائیل هم ممکن است هدف حمله قرار بگیرد.

وی افزود: ماموریت ما در منطقه این است که با تمام وجود برای جلوگیری از بروز جنگ آمریکا علیه ایران تلاش کنیم، چون این جنگ ویرانگر و پیامدهای آن بزرگ خواهد بود. جنگ ویرانگر خواهد بود و آغاز جنگ ویرانگر به نفع چه کسی است؟ در لبنان برخی می‌گویند که باید از جنگ فاصله بگیریم اما می‌گویم اگر جنگی روی داد هیچ کسی نمی‌تواند خود را از آن دور کند. باید درباره خطرات این جنگ صجبت کنیم. به طور مثلاً اگر جنگی روی داد وضعیت امارات چگونه خواهد بود؟ بازارها چگونه خواهند بود؟ آیا بروز جنگ به نفع امارات است؟ و قطعاً اماراتی‌ها و سعودی‌هایی و تمامی کسانی که در این جنگ مشارکت می‌کنند در امان نخواهند بود.

*یمن قادر است تمام فرودگاه‌های سعودی را هدف قرار دهد

وی در ادامه به جنگ یمن اشاره کرد و گفت: برادران یمنی ما جنگ نمی‌خواهند بلکه با حرکت رو به جلو و هدف قرار دادن مراکز مهم متجاوزان به دنبال توقف جنگ هستند، چون رفتن به جلو متجاوز را مجبور می‌کند که حملاتش را متوقف کند.

سید حسن نصرالله با تاکید بر اینکه مشکل ما با سعودی‌ها به دلیل جنگ علیه یمن است، افزود: یمن می‌تواند تمام فرودگاه‌های سعودی را بمباران کنند اما چیزی که انصارالله به دنبال آن است، توقف جنگ است.

نصرالله گفت: بن سلمان جرات نداشت که نشست اقتصادی معامله قرن را در عربستان برگزار کند بنابراین پیشنهاد داد که این نشست در بحرین برگزار شود.

وی همچنین به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه سه شخص وابسته به حزب‌الله اشاره کرد و گفت: که اینکه موضوع جدیدی نیست و حزب‌الله لبنان از دهه هشتاد در لیست تحریم‌های آمریکا قرار دارد. موضوع جدید این است که نمایندگان پارلمان را در لیست تحریم‌ها قرار داده و این اهانت به مجلس نمایندگان و دولت لبنان است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

رسول۹۹۸۲۱۰۰۸:۳۸:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مایه فخر جهان اسلامی هستین
ناشناس۹۹۹۳۶۱۱۸:۲۷:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۲
درد و بلای این مرد شریف بخوره تو سر وطن فروشهای خائن و جاسوس
ناشناس۹۹۸۲۶۴۰۹:۰۹:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۲
جالبه ! مسئولای خودمون چیزی نگفتن !
فرزین۹۹۹۴۴۷۱۹:۳۱:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۲
اینجور وقتا سخنگو ما شیخ نصرالله ست.
ناشناس۹۹۸۲۶۷۰۹:۱۰:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۲۲
اگه یه همچین چیزی بود ؛ 20 و 30 میگفت یا جواد میگفت حتما شیخ حسن میگفت
ناشناس۹۹۹۲۸۰۱۷:۳۱:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
سید حسن در بین یهودیان اسرائیل هم به شیخ راستگو معروفه
ناشناس۹۹۹۳۵۹۱۸:۲۶:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۲
سپاه نامه داده وگرنه شیخ که از این کارها نمیکرد
ناشناس۹۹۸۳۲۴۰۹:۴۳:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
خداوند سید مقاومت را حفظ کند.
ناشناس۹۹۹۲۹۵۱۷:۴۲:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۲۲
اونهایی که منفی می دهند ... بدانند روزی باید برای این منفی در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند.
ناشناس۹۹۸۴۰۷۱۰:۳۱:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۲۲
خانه اسرائیل از عنکبوت سست‌تر است
ناشناس۹۹۹۳۶۲۱۸:۲۷:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
دوستان منفی دهنده وقتی خراب کننده و نگهدارنده خداوند هست خواهید دید که کشوری که بر پایه تجاوز و خون ریزی شکل گرفته چقدر شکننده است
ناشناس۹۹۹۶۱۷۲۲:۰۳:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۲
خوشم می یاد بچه های اسرائیلی توی این سایت تشریف دارند
ناشناس۹۹۸۴۳۷۱۰:۴۳:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۲
سید بزرگوار خیلی دوست داریم ، در قلب مایی
ناشناس۹۹۸۴۶۰۱۰:۵۲:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
سید عزیز
ناشناس۹۹۸۵۴۲۱۱:۳۳:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
دورود بر سید حسن نصراله عزیز و شجاع
ناشناس۹۹۸۵۸۳۱۱:۵۲:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۲
وجود نصرالله نعمتی بسیار بزرگ است. قدر بدانیم.
ناشناس۹۹۸۶۵۴۱۲:۳۰:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مذاکره سایه جنگ را دور کرد
ناشناس۹۹۹۱۷۴۱۶:۳۲:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۲
حتی این حمله ای که امریکا گفت قصد انجامشو داشت؟ کدوم مذاکره فقط ی نامه تهدید از ایران به دستشون رسید
ناشناس۹۹۹۲۹۲۱۷:۴۰:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مذاکره در شرایطی که مجهز به موشک بودیم و اقتدار داشتیم. وگرنه مذاکره ضعیف و قوی چیزی جز بهره کشی نیست
ناشناس۹۹۹۳۶۰۱۸:۲۶:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مذاکره با آدامس یا بی آدامس ؟
ناشناس۹۹۹۶۲۳۲۲:۱۲:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نخیر! مقاومت سایه جنگ را دور کرد! مذاکره که می گوید ایران موشک نداشته باشد سایه جنگ را دور می کند؟
امید۹۹۸۶۶۴۱۲:۳۵:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
ماشالا اطلاعات ایشون از اسناد احتمالا طبقه بندی شده بیشتر از مسئولین ماست.

پربحث‌های اخیر

 1. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 2. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 3. زن برای کشتن شوهرش،پسر جوان را عاشق خود کرد

 4. روزنامه جمهوری اسلامی: نتایج کنکور امسال فاجعه است

 5. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 6. قیمت بلیت های کنسرت مهران مدیری

 7. هیات نظارت درباره بازداشت ۲ نماینده و تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌کند

 8. شعبده بازهای معروف جهان چه می کنند؟ عصرجدید، چه چیزی نمایش می دهد؟

 9. «ناصر احمدی» گوینده برجسته خبر و دوبلاژ بامداد امروز درگذشت  

 10. سامانه باور ۳۷۳ قوی تر از s۳۰۰ روسیه  

 11. سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد

 12. تبرئه از قصاص برای جوانی که دوستش را کشت/ قاتل: نیما مهدورالدم بود

 13. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 14. تقلب در سیلوی دولتی؛ فضولات با گندم مخلوط می‌کردند و می‌فروختند

 15. آمریکا: گزینه توقیف نفتکش آدریان دریا را از روی میز برنمی‌داریم

 16. ثروت کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا چه قدر است؟

 17. تست سامانه باور ۳۷۳   

 18. باز هم خلاقیت چینی‌ها برای جذب گردشگر   

 19. چرا پزشکان با نصب «کارتخوان» مخالفند؟

 20. سفر به ملایر  

 21. جهانگیری: طرح آمریکا برای فروپاشی اقتصاد ایران ناکام ماند

 22. ظریف: هنوز هم اروپایی ها پشت در دکان «اوفک» می ایستند

 23. توضیحات ظریف درباره سفرش به پاریس

 24. بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان نفت کدام کشورها هستند؟+ رتبه ایران

 25. کاهش معاملات مسکن، قیمت‌ها را شکست

پربحث‌های دیروز

 1. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 2. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 3. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 4. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 5. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 6. زن برای کشتن شوهرش،پسر جوان را عاشق خود کرد

 7. روزنامه جمهوری اسلامی: نتایج کنکور امسال فاجعه است

 8. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 9. قیمت بلیت های کنسرت مهران مدیری

 10. هیات نظارت درباره بازداشت ۲ نماینده و تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌کند

 11. شعبده بازهای معروف جهان چه می کنند؟ عصرجدید، چه چیزی نمایش می دهد؟

 12. «ناصر احمدی» گوینده برجسته خبر و دوبلاژ بامداد امروز درگذشت  

 13. سامانه باور ۳۷۳ قوی تر از s۳۰۰ روسیه  

 14. سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد

 15. تبرئه از قصاص برای جوانی که دوستش را کشت/ قاتل: نیما مهدورالدم بود

 16. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 17. تقلب در سیلوی دولتی؛ فضولات با گندم مخلوط می‌کردند و می‌فروختند

 18. آمریکا: گزینه توقیف نفتکش آدریان دریا را از روی میز برنمی‌داریم

 19. ثروت کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا چه قدر است؟

 20. تست سامانه باور ۳۷۳   

 21. پدافند رژیم صهیونیستی هواپیمای خودی را هدف گرفت

 22. باز هم خلاقیت چینی‌ها برای جذب گردشگر   

 23. بدبوترین شهر آمریکا کجاست؟  

 24. چرا پزشکان با نصب «کارتخوان» مخالفند؟

 25. سفر به ملایر  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 4. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 5. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 11. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 12. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 13. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 14. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 15. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 16. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 17. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 18. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 19. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 20. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 21. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 22. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 23. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 24. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 25. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

پربحث‌های اخیر

 1. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 2. آمریکا: گزینه توقیف نفتکش آدریان دریا را از روی میز برنمی‌داریم

 3. ثروت کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا چه قدر است؟

 4. توضیحات ظریف درباره سفرش به پاریس

 5. پیام سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریکایی توسط انصارالله چیست؟

 6. جزئیات جدید از دلیل لغو حمله آمریکا به ایران: ترس عربستان، امارات و رژیم صهیونیستی

 7. ظریف با وزیر امور خارجه نروژ دیدار و گفتگو کرد

 8. ترامپ: من رهبر برگزیده برای مقابله با چین هستم

 9. ارتش سوریه کنترل کامل «خان شیخون» را در دست گرفت

 10. حمله پهپادی ارتش یمن به پایگاه هوایی ملک خالد

 11. سی ان ان: شکاف در ائتلاف امارات – عربستان، دردسر تازه دولت ترامپ

 12. سی‌ان‌ان: شکاف در ائتلاف سعودی دردسر تازه دولت ترامپ

 13. نفتکش ایران به سمت یونان حرکت نمی‌کند

 14. حزب‌الله عراق: در صورت حمله دوباره به مقرهای نظامی، پاسخ دندان‌شکن خواهیم داد

 15. ظریف وارد پاریس شد

 16. ابوبکر البغدادی اداره امور داعش را به یکی از معاونان خودش سپرد

 17. فرانسه: انگلیس دولت زیر دست آمریکا می‎شود

 18. الحشد الشعبی عراق، از انهدام یک هواپیما بر فراز یکی از مقرهای خود خبر داد

 19. نادر طالب‌زاده: FBI تک‌تک مهمان‌های افق نو را تهدید کرده است

 20. واکنش عمار حکیم به حملات به مراکز حشد شعبی عراق

 21. ظریف اسلو را به مقصد پاریس ترک کرد

 22. ماکرون: دیگر منتظر «معامله قرن» ترامپ نیستم

 23. ظریف نوشت: پایان ثمربخش تور اسکاندیناوی

 24. حمله صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی/ بازداشت شماری از فلسطینیان

 25. ادعای نشنال اینترست درباره قصد ایران برای خرید جنگنده از روسیه و چین

پربحث‌های دیروز

 1. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 2. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 3. آمریکا: گزینه توقیف نفتکش آدریان دریا را از روی میز برنمی‌داریم

 4. ثروت کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا چه قدر است؟

 5. پدافند رژیم صهیونیستی هواپیمای خودی را هدف گرفت

 6. توضیحات ظریف درباره سفرش به پاریس

 7. پیام سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریکایی توسط انصارالله چیست؟

 8. جزئیات جدید از دلیل لغو حمله آمریکا به ایران: ترس عربستان، امارات و رژیم صهیونیستی

 9. ظریف با وزیر امور خارجه نروژ دیدار و گفتگو کرد

 10. ترامپ: من رهبر برگزیده برای مقابله با چین هستم

 11. ارتش سوریه کنترل کامل «خان شیخون» را در دست گرفت

 12. حمله پهپادی ارتش یمن به پایگاه هوایی ملک خالد

 13. آغاز اولین اقدامات ترکیه برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه

 14. سی‌ان‌ان: شکاف در ائتلاف سعودی دردسر تازه دولت ترامپ

 15. نفتکش ایران به سمت یونان حرکت نمی‌کند

 16. حزب‌الله عراق: در صورت حمله دوباره به مقرهای نظامی، پاسخ دندان‌شکن خواهیم داد

 17. ظریف وارد پاریس شد

 18. ابوبکر البغدادی اداره امور داعش را به یکی از معاونان خودش سپرد

 19. فرانسه: انگلیس دولت زیر دست آمریکا می‎شود

 20. الحشد الشعبی عراق، از انهدام یک هواپیما بر فراز یکی از مقرهای خود خبر داد

 21. نادر طالب‌زاده: FBI تک‌تک مهمان‌های افق نو را تهدید کرده است

 22. واکنش عمار حکیم به حملات به مراکز حشد شعبی عراق

 23. ظریف اسلو را به مقصد پاریس ترک کرد

 24. ماکرون: دیگر منتظر «معامله قرن» ترامپ نیستم

 25. ظریف نوشت: پایان ثمربخش تور اسکاندیناوی

پربحث‌های هفته

 1. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 2. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 3. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 4. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 5. پنج دروغی که ترامپ درباره ایران می گوید

 6. ادعای تازه دختر صدام در باره اسارتِ شهید تندگویان

 7. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 8. ظریف: تا زمانی زنده و مسؤول باشم اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 9. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 10. آیت الله جنتی پس از گفتگو با حضرات آیات یزدی و آملی لاریجانی: دشمنان طمع و شادی نکنند/ راه نفوذ بی‌صلاحیت‌ها را خواهیم بست

 11. ترامپ می‌خواهد بزرگترین جزیره جهان را از دانمارک بخرد

 12. ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم

 13. ماکرون: به مقامات ایران پیشنهادهایی ارائه می کنم

 14. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 15. کره‌شمالی دو شلیک دیگر به سمت دریا انجام داد

 16. مالک نفتکش توقیف‌شده انگلیس با ظریف دیدار کرد

 17. ظریف: جمعه در پاریس با ماکرون و لودریان دیدار می کنم

 18. «عقده‌گشایی ائتلاف سعودی» به تلافی شکست در جبهه‌های مختلف یمن

 19. ظریف: زمان آن فرارسیده برخی با واقعیت «انقلاب اسلامی» کنار بیایند

 20. نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است

 21. ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه کنند

 22. موج انتقادها به بی‌احترامی همسر نتانیاهو به مراسم سنتی اوکراین

 23. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 24. محسن رضایی: اشتباه بعدی انگلیس پاسخی سخت‌تر دارد

 25. آمریکا: گزینه توقیف نفتکش آدریان دریا را از روی میز برنمی‌داریم

آخرین عناوین