علم‌ا‌لهد‌ی: چرا آقایان در مقابل ‌جولان زنان بدحجاب ‌عکس‌العملی نشان نمی‌دهند؟ / اتومبیل ‌حریم خصوصی نیست

گروه سیاسی الف،   3980421068 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

امام جمعه مشهدمقدس با طرح این سئوال که چرا آقایان در مقابل ‌جولان زنان بدحجاب ‌عکس‌العملی نشان نمی‌دهند؟ گفت: زن ناهنجار لاابالی با ولنگاری در خیابان این مملکت جولان دهد و آقایان مسئول عکسالعملی نشان نمی‌دهند.

علم‌ا‌لهد‌ی: چرا آقایان در مقابل ‌جولان زنان بدحجاب ‌عکس‌العملی نشان نمی‌دهند؟ / اتومبیل ‌حریم خصوصی نیست

به گزارش  تسنیم ، آیت الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه اول در موضوع وعده‌های خدا در قرآن بود؛ عرض شد وعده‌های خدا در قرآن بر دو قسم است؛ قسم اول وعده‌های الهی که در دنیاست و در هفته‌های گذشته درباره وعده‌های خدا در قرآن در مورد وعده‌های دنیوی بحث کردیم.

امام جمعه مشهدمقدس بیان کرد: دسته دیگر وعده‌های خداوند مربوط به آخرت است؛ زمانی ما برحسب استظهار فکری خودمان می‌خواهیم درباره وعده‌ها و نعمت‌ها و لذت‌های خداوند در بهشت بگوئیم اما زمانی خدا برخی از وعده‌های اخروی را تصریح کرده که این صدق و قابل تامل است.

علم‌الهدی عنوان کرد: از جمله آیاتی که به این موضوع می‌پردازد؛ آیه 16 سوره مبارکه احقاف است که خداوند متعال در این آیه وعده صدقی که خداوند وعده داده در آخرت داده مورد بحث قرار گرفته است. وعده‌ای که ذات مقدس پروردگار به عنوان وعده صدق مطرح می‌کند این است که وعده داده از افراد باتقوا و متدین بهترین کارشان را خداوند تقبل کند که البته با قبول فرق دارد.

امام جمعه مشهدمقدس در ادامه با اشاره به ایام دهه کرامت اظهار داشت: در این سرزمین ائمه اطهار حضور یافتند و این سرزمین، تبدیل به سرزمین شیعه شد.

علم‌الهدی با اشاره به مسئله کشف حجاب افزود: رضاخان تصور اشتباهی داشت زیرا بعد از 84 سال سالروز این حادثه که امروز شد تبدیل به نقطه زمانی و نقطه تهییج و هیجان و تحریک زنان و مردان مسلمان در حمایت از اصل حجاب شد که این اصل تامین کننده اقتدار و عظمت دینی یک جامعه است که خود را وابسته به اسلام می‌داند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی عنوان کرد: انحرافی در پندار عده‌ای پیش آمده و خیال می‌کنند حادثه مسجد گوهرشاد در مقام مبارزه با کلاه پهلوی بود و این اشتباه است؛ البته در جریان قیام مردم در مسجد گوهرشاد مرحوم احتشام در این جمع کلاه پهلوی را از سر برداشت و زیر پایش پاره پاره کرد و گفت تمام مظاهر اقتدار این فرهنگ غلط را می‌خواهم از بین ببرم اما قیام مردم در گوهرشاد برای مبارزه با کشف حجاب بود.

علم الهدی با اشاره به اینکه چندی قبل از واقعه کشف حجاب پادشاه افغانستان همسرش را کشف حجاب کرده بود و به سمت خراسان حرکت کرده بود گفت: مردم سبزوار قیام کردند و گفتند اجازه نمی‌دهیم یک فاسق فاجر از شهر ما عبور کند و تحریک مردم سبزوار توسط علامه بهلول بود که در آنجا منبر رفته بود و مردم سر راه اتومبیل افغانستان را گرفتند و آنها مسیر را تغییر دادند؛ بهلول فراری شد و به مشهد آمد و در زمانی به اینجا آمد که آیت الله قمی به عنوان مبارزه با کشف حجاب به تهران رفته بود تا با رضاخان صحبت کند.

وی تاکید کرد: مرحوم قمی فرموده بود می‌روم به رضاخان ثابت می‌کنم کشف حجاب صحیح نیست و بعد اصرار می‌کنم اما اگر توهینی به حضرت زهرا(س) کرد به صورت رضاخان سیلی می‌زنم اما در تهران ایشان را به عراق تبعید کردند و مردم مشهد برای حمایت از آیت الله قمی جمع شدند و جریان پاره کردن کلاه پهلوی توسط مرحوم احتشام رخ داد اما اجتماع مردم برای حمایت از حجاب بود.

وی تاکید کرد: مردم شبانه روز مقاومت کردند و علمای مشهد به مردم پیوستند و از شهرها و روستاهای اطراف به مردم مشهد ملحق می‌شدند و مسجد گوهرشاد و شبستان‌ها مملو از جمعیت شد و دژخیمان رضاخان مردم را قتل عام کردند؛ تفاوتی که حادثه انقلابی مردم در مسجد گوهرشاد با خون‌ریزی‌های سفاکانه عرصه انقلاب از قبیل 15 خرداد و 17 شهریور داشت این بود که شهدای انقلاب اسلامی تحویل بازماندگان شدند و دفن شدند اما شهدای مسجد گوهرشاد بی غسل و کفن، دفن شدند و حتی قبرشان نیز نامعلوم است. اینها را در چاله‌ای توسط بولدوزور ریختند و تردید است که قبر اینها در گودال خشتمال‌ها و یا پارک میرزا کوچک خان جنگلی در باغ دانش و یا خیابان عنصری است و معلوم نیست قبر اینها کجاست.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: شهدای حجاب نیز مانند صدیقه اطهر مزارشان معلوم نیست و قبورشان در خفا است و این شهادت در راستای حفظ میراث صدیقه اطهر بوده؛ برادران و خواهران، حجاب یک واقعیت است؛ انگلیس‌ها وقتی رضاخان را در خط براندازی اسلام در این کشور مستقر کردند در مقام براندازی دین رضاخان دو کار کرد؛ یکی اینکه روحانیت را از بین ببرد و یکی حجاب.

علم‌الهدی گفت: رضاخان دین روحانیت و حجاب در اعتلای دین موثر است؛ در جامعه باحجاب، جوانان دیندار بار می‌آیند و به وسیله هرزگی‌ها و لاابالی‌گری‌ها از دین فاصله نمی‌گیرند اما در جامعه‌ای که زنان بی‌حجاب باشند و مسئله ویرانی زن سبب می‌شود دین از جوان گرفته شود و سفره دین از زیر پای جوان جمع می‌شود.

امام جمعه مشهدمقدس با انتقاد از برخی که در حجاب حالت ولنگار دارند افزود: به خاطر عشق فاطمه(س) باحجاب باشید و به خاطر دلدادگی به زهرا(س) و زینب(س) باحجاب باشید؛ دختر خانمی که موهای پریشانت را بیرون می‌اندازی و تصور می‌کنی با ولنگاری آزادی بدان که با ولنگاری اسیر شهوترانی مردان هرزه هستی.

علم‌الهدی تصریح کرد: خواهر و دختر من به خاطر این دختر کتک خورده سیدالشهدا(ع) در عصر عاشورا، سر و روی خودت را بپوشان؛ اگر فلسفه حجاب را حاضر نیستی قبول کنی و اهل توجیه و منطق نیستی به این خاطر باحجاب شو؛ روی کشف حجاب دختران ما دشمن حساب کرده . وظیفه می‌دانم از طرح اخیر ناجا تشکر کنم؛ اتومبیل حریم خصوصی نیست؛ اتومبیل وسط خیابان حریم خصوصی نیست.

وی گفت: این طرح رسما در مقابل زنان لاابالی می‌ایستد و باید زنانی که در اتومبیل کشف حجاب می‌کنند مورد بازخواست قرار گیرند و این خدمتی به ساحت صدیقه اطهر است؛ قانون حجاب در سال 85 در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و همه مراکز این کشور و تمام وزارتخانه‌های این کشور مسئول شدند و وظیفه آنها در قانون معلوم شد؛ از سال 85 تا الان 13 سال می‌گذرد و متاسفانه این قانون خاک می‌خورد.چرا؟ چه کسی باید جوابگو باشد در مورد قانونی که 13 سال قبل تصویب شده. آیا دولت‌ها و دستگاه‌های قضایی و نیروهای نظامی و انتظامی نباید پاسخگو باشند؟ اگر جواب این مردم را ندهید جایی گریبان شما را می‌گیرند که راهی ندارید و آن سر پل صراط است.

علم‌الهدی بیان کرد: در پرتو اقتدار نظام قانون عفاف و حجاب تصویب شد و شما آقا گفتی من مسئول دولت یا مجلس و یا مسئولیت وزارت و انتظامی و نظامی و همه گفتید قبول می‌کنم اما در برابر اجرای یک قانون اصلی که مربوط به حفظ عظمت اسلام است قدم برنداشتید؛ صدها هزار شهید می‌ایستند و از توی مسئول مطالبه می‌کنند؟ چرا مسئولیت قبول کردی و فرمانده و رئیس دولت و وزیر شدی؟ زن ناهنجار لاابالی با ولنگاری در خیابان این مملکت جولان دهد و جنابعالی عملی نکنی؟ برای فروش کالا در نمایشگاه، دختران عوضی را کنار هم ردیف کنند و شما عکس‌العملی نداشته باشی؟ شما که وزیر این مملکت و مسئول این نمایشگاهی.

دیدگاه کاربران

کارشناس جامعه شناس۹۹۷۴۰۸۱۴:۴۲:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۱
اجرای قانون عفاف و حجاب را بطور ضابطه مند به سازمان بسیج بسپارید نیروی انتظامی با تعلل بیش از حد خود باعث گسترش افسار گسیخته بد حجابی در جامعه شده است
ناشناس۹۹۷۴۱۴۱۴:۴۷:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۱
چون همین ها به این اقایان رای داده اند
ناشناس۹۹۷۴۱۷۱۴:۴۸:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۱
حمایت از هنجارشکنان ، در ازای « تکرار» انها و تضمین حقوق نجومی و تجارت ژن های خوب اینها..(معامله برد - برد)
میلاد۹۹۷۴۳۵۱۵:۰۱:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۱
زنان ولنگار و لاابالی‌،این چه طرز صحبت کردنه چرا توهین میکنی؟
ناشناس۹۹۷۴۳۶۱۵:۰۲:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۱
اگر بی حجاب دیدید، سرتان را پایین بیندازید.
ناشناس۹۹۷۴۴۹۱۵:۱۰:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۱
هروقت یاد گرفتید به مردم و مسائل شخصی شان احترام بگذارید، وضعیت درست خواهد شد
ناشناس۹۹۷۴۵۸۱۵:۱۵:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۱
هرقدر در برخورد با تلگرام و ماهواره و ... موفق بودند، در حجاب اجباری هم موفق خواهند شد
ناشناس۹۹۷۴۷۸۱۵:۲۸:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۱
موضوع مهم کشور شده حجاب و غنی سازی؟!!
حسین۹۹۷۴۸۴۱۵:۴۰:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۱
پول بیت المال ملت حریم خصوصی است!
ناشناس۹۹۷۵۳۵۱۶:۳۶:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۲۱
آقای علم الهدی!! بعنوان کسیکه معتقد به حجاب هستم و همسرم نیز فردی محجبه است، برای این نحوه ی امربمعروف شما در خصوص حجاب واقعا متاسفم . بنظرم کلا شما اگه ورود به این مسائل نداشته باشید ، مردم تکلیف خود را بهتر می دانند و بهتر می فهمند چکار کنند .
ناشناس۹۹۷۵۳۹۱۶:۴۲:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۱
آقای علم‌الهدی شما بیش از صدها بار در مورد بی حجابی موعظه کردید چند بار در مورد اختلاس ها ودزدی واقازادها و بیکاری و فقر واعتیاد موعظه کردید؟ اسلام فقط حجاب نیست
پیمان۹۹۷۵۴۷۱۶:۵۴:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۲۱
چندتا زن فاسد اعدام بشن حساب کار میاد دست بعضی ها. منظورم فقط حجاب نیست بعضی های زیادی فاسد شدن و این فساد رو به شدت سعی میکنن کسترش بدن. از فضایی مجازی و ذهن شویی دیگران با به انحراف کشیدن دوستان و نزدیکان خودشون و غیره. همچین ویروس هایی باید شدیدترین برخورد بشه وگرنه وقاحت هر روز بیشتر و بیشتر میشه.
ناشناس۹۹۷۵۷۷۱۷:۲۴:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۱
درست است
علی 671۹۹۷۵۹۹۱۷:۴۳:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۲۱
تا روحانی و خاتمی هستند این ولنگاری ها هم وجود دارد و هر روز بد تر هم می شود .چون این دو پشتیبان این عمل هستند و از حمایت و بیان هم ترسی ندارند .نمونه روحانی گفت با زور نمی شود کسی را به بهشت برد معنیش همین است .
ناشناس۹۹۷۶۰۴۱۷:۴۶:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۲۱
کاش به جای انهمه هفتگی راجب حجاب حرف میزدی ده درصد راجب غارت کشور سخنرانی میکردید
ناشناس۹۹۷۶۰۸۱۷:۴۹:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۱
چه ادبیات سخیفی!
ناشناس۹۹۷۶۱۴۱۷:۵۶:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۱
یه اصراری هم برای مبارزه با فقر و فساد مالی هم بشه بدک‌ نیست
ناشناس۹۹۷۶۱۸۱۸:۰۰:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۲۱
فسادهای مهمتری در این مملکت صورت میگیرد لطفا روی آنها کلید کنید.
رسول مشهدي۹۹۷۶۵۹۱۸:۵۳:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۱
اتومبيل حريم خصوصي نيست يعني چه؟ يعني هر كس دلش خواست ميتواند از اتومبيل اشخاص ديگر استفاده كند؟بدون اجازه وارد آن شود؟و بدون حكم قانون ميشود آنرا بازرسي نمود؟
ناشناس۹۹۷۶۶۹۱۹:۰۶:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۱
برخوردها با بد حجابي وبي حجابي زياد بوده وكم نبوده ولي نتيجه ان عكس بوده چون برخورد قهري باعث شده از بد حجابي به بي حجابي برسد
ناشناس۹۹۷۷۳۶۲۰:۰۸:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۱
چرا بعضی ها در مقابل اختلاس نزدیکان خود سکوت کرده اند مگر بیت المال حریم خصوصی است؟
ناشناس۹۹۷۹۹۷۰۱:۰۶:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۲۲
بیت المال خصوصی هست که مقامات برای خود بر می دارند !

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 5. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 6. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 7. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 15. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 16. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 17. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 18. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 19. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 20. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 21. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 22. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

 23. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

 24. موتلفه به دنبال چیست؟

 25. دست کارگران کوتاه و سبد معیشت بر نخیل !

آخرین عناوین