وزیر اقتصاد: اخذ مالیات از سکه قانونی است

گروه اقتصادی الف،   3980421052 ۲۳ نظر، ۱۳ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر اقتصاد: اخذ مالیات از سکه قانونی است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه این وزارتخانه در موضوع اخذ مالیات از سکه، قانون را اجرا می‌کند، گفت: بر این اساس اخذ مالیات از سکه قانونی است.

به گزارش  تسنیم، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفت‌وگویی با اشاره به مطرح بودن طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مقرر شده وزارت امور اقتصادی و دارایی نقطه‌نظرات تکمیلی خود درباره این طرح را به نمایندگان ارائه دهد، اما بحث دیگر موضوع مالیات بر عملکرد و مالیات مستقیم است که در این راستا قرار شده که در این حوزه تجدید‌نظر صورت گرفته و برخی از معافیت‌ها اصلاح شود.

وی با بیان اینکه شاید در بُرهه‌ای از تاریخ اِعمال برخی از معافیت‌ها ضروری بود، افزود: در حال حاضر برخی از این معافیت‌ها ضرورت خود را از دست داده که باید اصلاح شود، اما در برخی دیگر از بخش‌ها باید قانونی همانند مالیات بر عواید سرمایه یا مالیات بر فعالیت‌های اختلال‌زا وضع شود، بنابراین وزارت امور اقتصادی و دارایی از دو طرف پایه‌های مالیاتی را اصلاح و افزایش می‌دهد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه در بحث مالیات تأکید بنده این است که از ورود به مصادیق خودداری کنم، ادامه داد: ورود به مصادیق آثار خوبی در اقتصاد ندارد، چراکه ممکن است وزارت اقتصاد پیشنهادی را مطرح کند که  در دولت و مجلس تغییر کند، بنابراین این موضوع که از زمان پیشنهاد تا تصویب یک دوره زمانی طول می‌کشد، لذا دلیلی ندارد در این دوره زمانی اختلال یا نااطمینانی در اقتصاد کشور ایجاد شود، اما آنچه که مسلم است، عزم و اراده جدی  برای سامان دادن بحث مالیات وجود دارد.

دژپسند با بیان اینکه مالیات بر عملکرد از گذشته اخذ می‌شده است، تأکید کرد: قانون به  ما اجازه داده است که 5 تا 10 سال به گذشته رجوع کرده و پرونده‌ها را نیز بررسی کنیم که بر این اساس، همکاران ما مالیات بر سکه را براساس قانون دریافت کرده و با استناد تکالیف قانونی مالیات اخذ می‌کنند و نمی‌توانند بدون قانون مالیات اخذ کنندو اخذ مالیات از سکه قانونی است.

وی افزود: یکی از مواردی که در قانون اساسی ذکر و تصریح شده که وضع و معافیت آن باید با مصوبه مجلس انجام شود، موضوع مالیات است، یعنی اگر وزارت اقتصاد بخواهد مالیات وضع کرده و یا معافیت ایجاد کند، باید بر مبنای قانون باشد و در این زمینه دولت هیچ اختیار خاصی ندارد.

وزیر اقتصاد که با خبرگزاری خانه ملت گفت‌وگو کرده است، درباره شکایت برخی افرادی که سکه پیش خرید کرده‌اند، به دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه چرا باید پس از 2 سال مالیات پرداخت کنند، در حالی که در قرارداد اخذ مالیات ذکر نشده است، ادامه داد: دیوان عدالت اداری می‌تواند بررسی خود را درباره مالیات بر سکه انجام دهد، چرا که بخشی از مجرای قانونی است و وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در برابر قانون تسلیم است، اما آنچه که در حال حاضر وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام می‌دهد، براساس تکالیف قانونی است.

دژپسند با بیان اینکه وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال تدوین لایحه مالیات بردرآمد فعالیت‌های اختلال‌زا است، تصریح کرد:  منظور از فعالیت‌های اختلال‌زا این است که در بُرهه‌ای از زمان، بخشی از نقدینگی برای خرید کالایی کوچ و تقاضای مصنوعی ایجاد می‌کند که بازار آن کالا نیز دچار اختلال می‌شود که این موضوع طبیعی نیست و درآمدهای بادآورده ایجاد می‌کند که این درآمدها نیز مشمول مالیات می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان خاطرنشان کرد: ساز و کار اخذ مالیات بر درآمد فعالیت‌های اختلال‌زا در لایحه تنظیم شده است و این لایحه باید ابتدا در دولت بررسی و  سپس به مجلس ارسال شود، البته ما به دنبال این هستیم که ابتدا دستگاه‌های اجرایی در این باره مشارکت کرده و نظر بدهند و سپس در دولت تصویب شده و به مجلس ارسال شود که هدف اصلی لایحه این بوده که درآمدهای نجومی بادآورده که از طریق این نوع فعالیت ایجاد شده مشمول مالیات شوند و از این نوع فعالیت ها جلوگیری شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۹۷۲۵۹۱۲:۳۰:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۱
وزیر محترم اقتصاد تعدادی مدیر بازنشسته در بانک .. مناصب را ترک نکرده اند قانون عدم بکار گیری شامل بانک های .، ..و ..هم که دولت در آنها سهم دارد میشود لطفا دستور پیگیری و بازگشت حقوق های گرفته شده و برخورد با مسولان متخلف که به قانون تمکین نکرده اند بدهید
ناشناس۹۹۷۶۴۴۱۸:۲۹:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۱
ایا مسولان اقتصادی کشور از دیدن صف مدیران مفسد و متخلف بانک سرمایه که در صفی طویل وارد دادگاه میشدند و اکثرا از بازنشستگان بودند ابراز شرمساری نمی کنند
ناشناس۹۹۸۰۷۳۰۴:۲۰:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
اقاي وزير و همه مديران بدانيد تورم بدترين مالياتي است كه يك ملت ميدهد با كاهش ارزش پول كشور در اين دو سال به كمتر از سي درصد در حقيقت شما نابلدان اقتصاد و سياست از پول اين و ارزش و قدرت خريد حقوق ، حقوق بگيران و مستمري گيران بيش از سيصد درصد ماليات گرفته ايد
الف ر۹۹۷۲۶۵۱۲:۳۹:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۱
آقای وزیر کاملا غیر قانونی است زیرا مالیات بر درآمد حاصل میشود درآمد هم تا فروش انجام نگیرد محقق نمیشود
ناشناس۹۹۷۸۳۴۲۱:۵۸:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۱
مالیات بر خرید است. به هر کسی در کانادا بگوئید یک تکه طلا را پیش فروش می خری و می فروشی ۵۰% سود می خوری بلافاصله تیمارستان بستری می شوی.
علی۹۹۷۸۷۴۲۲:۴۱:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۲۱
بر مبنای مالیات بر عائدی سرمایه می‌تونند بگیرند.
کسی که به دولت اعتماد کرد۹۹۷۲۷۹۱۲:۴۹:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۱
وزارت اقتصاد و اداره دارایی آنقدر که تو این یکماه اطلاعیه ، بخشنامه و مصاحبه کردن اگر پارسال وقت ثبت نام فقط یک خبر می دادن دیگه با اعتماد مردم بازی نمی شد.
علی۹۹۷۲۹۷۱۳:۰۲:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۱
کاش از ایشان در رابطه با تبعیض بین خریداران سکه از بانک مرکزی و بازار آزاد هم سوال میشد/ کاش از ایشان در رابطه با افزایش قیمت خودرو ها و مسکن و پوشک و رب و کود حیوانی و چای و ووو ،هم سوال میشد که آیا خریداران خودرو هم مالیات میدهند اصلا خود ایشان مالیات افزایش خودرو و مسکن خود و خانواده خود را خواهد داد./اصلا کدام سود و درآمد مشکل مسئولین ما این است که تفاوت گرانی کالا در اثر کاهش ارزش پول ملی با درآمد از راه کسب و کار را نمی فهمند یا خود را به ناآگاهی می زنند
ناشناس۹۹۷۲۹۸۱۳:۰۴:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۱
من نه سکه خريدم و نه پول داشتم که بخرم.200 ميليون در بانک آينده داشتم که سالي 22% سود ميداد و برای من بازنشسته کمک خرج بود.الان 200 ميليون من ارزش خريدش يک چهارم شده درحاليکه اگه عقل سالم داشتم وقتي دلار داشت اوج ميگرفت حداقل 50 هزار دلار يا 200 سکه ميشد باهاش خريد.حرفم اينه اونايي که سکه و دلار خريدن بهيچ عنوان سود نکردن ولي ارزش پولشون ثابت موند اونايي هم که مثل من به حرفهای جهانگيری گوش کردن (قبلا بهمني هم از اين حرفها زده بود)حاصل 30 سال کارکردشون به فنا رفت
ناشناس۹۹۷۳۰۳۱۳:۰۶:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۱
روزی ده بار تکرار میکنه
ققنوس۹۹۷۳۱۸۱۳:۱۵:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۱
طرح پیش فروش سکه در بانک ملی ایران انجام شد یعنی معتبر ترین بانک ایران این جمله به این معناست که اگر این طرح پیش فروش سکه به عنوان یک طرح اخلال زا شناخته شود باید از وزیر اقتصاد گرفته تا رئیس کل بانک مرکزی به جرم اخلال گری در بازار طلا و سکه محاکمه شوند ذخایر بر باد رفته طلا را میخواهند با گرفتن مالیات جبران کنند!!!!!!!!!!!
ناشناس۹۹۷۳۱۹۱۳:۱۶:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۱
شما هر چه بتوانيد از مردم بگيريد قانوني است ،شما ارباب رجوع را هم كه روزها وهفته سرگردان ميكنيد قانوني است شما اصولا هر بلايي سر مردم مي آوريد قانوني است.
ناشناس۹۹۷۳۴۳۱۳:۲۹:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۱
جالب است. اول دولت ارزش پول را کاهش میدهد و قیمت سکه را بالا میبرد بعد صاحبان سرمایه که نگران حفظ ارزش دارایی خود هستند سرمایه هایشان را به طلا تبدیل میکنند دولت نام این کار را درآمد زایی و اختلال مینامد و از آن مالیات میگیرد! بعد مصرف کننده نهایی که برای مراسمی نیاز به یکی دو تا سکه دارد باید آنرا با قیمتی بالاتر که تناسبی با ارزش واقعی طلای سکه ندارد تهیه کند. این جوری اقتصاد سالم میماند و فاصله طبقاتی از بین میرود!
ناشناس۹۹۷۳۵۷۱۳:۴۰:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۲۱
میزان اطلاع مسوولین از قانون شگفت انگیزه
ناشناس۹۹۷۳۸۳۱۴:۰۳:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۱
با استدلال شما ، مثلا کسی که خودرو خریده و الان خودروی او چهار برابر رشد قیمت داشته نیز باید مالیات بدهد و همینطور راجع به بقیه کالاها و اجناس این مطلب صدق میکند ، دریافت مالیات باید بر اساس قانون باشد نه اینکه گفته شود ما مالیات میگیریم واگر معافیتی باشد باید مجلس تصویب کند ،بلکه باید گفته شود دریافت مالیات باید بر اساس مصوبه مجلس باشد ،در مورد سکه هیچ صحبتی از دریافت مالیات نبوده است و حرف شما کاملا غیر قانونی است ،مالیات مستقیم که شما به آن اشاره میکنید در مورد شغل است ،فروش دارایی شخص از چه زمانی شغل محسوب شده است ، جناب دژ پسند بیش از این وجه بانک مرکزی و دولت را خدشه دار نکنید
ناشناس۹۹۷۵۲۲۱۶:۲۸:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۱
این فعالیت اختلال زا که نام میبرید یکطرفش بانک ملی است پس به جرم فعالیت اختلال زا یک فکری به حالش بکنید مدیران آن را دستگیر و محاکمه کنید
ناشناس۹۹۷۵۲۴۱۶:۲۹:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۱
فعلا چون کفگیرتان به ته دیگ نزدیک شده مالیات از هر چیزی قانونی!!!! است. منتظر مالیات بر استفاده از هوا هستیم.
ناشناس۹۹۷۵۶۰۱۷:۱۱:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۱
این کارا رو می کنید که مردم اعتمادشون به سیستم کم میشه و رو میارن به بازار ازاد و دلال.
ناشناس۹۹۷۶۲۴۱۸:۰۵:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۱
اقای دژپسند اول ارزش پول را به قبل از خرید سکه برگردانید بعد طلب مالیات کنید. بیش از این با اعتماد مردم به بانکها و دولت و نظام بازی نکنید
ناشناس۹۹۷۷۷۴۲۰:۴۷:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۲۱
ضعیف ترین وزیری است که من در این وزارتخانه دیدم حتی بدتر از کرباسیان
ناشناس۹۹۷۹۴۲۲۳:۵۸:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۱
بابا بذارید این دولت هرکار دلش میخاد بکنه. دوران دولت اصلاح طلب تدبیر و امیدشونم دیدیم.
علی۹۹۸۰۹۸۰۶:۲۹:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۲۲
تا خزانه دولت به صفر رسیده از این به بعد شاهد چنین کارهای قانونی بسیار زیاد خواهیم بود حالا که از سکه شروع شده مرحله بعدی چیه؟
سمانه۹۹۸۸۱۷۱۳:۵۰:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
بیچاره تکلیف اونایی که سرمایه اندکشونو چندتا سکه 5میلیونی گرفتن چی میشه بااین همه نزول سکه ودلار

پربحث‌های امروز

 1. توضیح پنتاگون درباره سرنگونی یک پهپاد در تنگه هرمز

 2. واکنش یک‌کلمه‌ای ظریف به ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی

 3. ظریف: «سقوط پهپاد ایرانی» در حال بررسی است؛ هنوز اطلاعی نداریم/ واکنش به احتمال دیدار با یکی از اعضای کنگره آمریکا

 4. نماینده کنگره: ترامپ فاشیست است

 5. عربستان: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 6. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: دولت اگر جوابی به سریال گاندو دارد، اسنادش را ارائه کند/ انتظار این بود که دادستان عذرخواهی کند/ هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، تاثیرش کمتر می‌شود

 7. مشکلات ۷۶ هزار بنگاه اقتصادی غیردولتی برای گرفتن وکیل

 8. پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه از جیب کشاورزان!

 9. هایکو ماس: ایران به تعهداتش در چارچوب برجام پایبند بماند

 10. حرف‌های عجیب پسر ترامپ، سوژه‌ خنده‌ی کمدین معروف   

 11. پشت پرده طرح ممنوعیت ورود شاهزادگان سعودی به آمریکا چه می‌گذرد؟

 12. خسرو شکیبایی به روایت بیژن بیرنگ و امرالله احمدجو؛ از «روزی روزگاری» تا «خانه سبز» سال ۸۷

 13. هشدار برای تهرانی‌ها/ ضرورت صرفه جویی در مصرف آب و وارد نشدن به محدوده قرمز

 14. جزئیات برنامه‌‌های عملیاتی اصلاح ساختار بودجه در کوتاه مدت/کدام سازمانها و وزارت خانه‌ها مسئولیت دارند؟

 15. بروجردی: ایران با چین و روسیه درباره برجام کار نزدیک انجام می‌دهد

 16. ادامه رایزنی‌ها با مجلس برای رتبه‌بندی معلمان/ ابلاغ اعتبار رتبه‌بندی

 17. تولد سالانه ۴۰۰۰ کودک ناشنوا در کشور/ هزینه ۵۰ میلیونی کاشت حلزون شنوایی

 18. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

 19. بولتون: ایران نباید توان غنی سازی اورانیوم داشته باشد

 20. وظایف سنگین شورای نگهبان می‌طلبد سیاسیون شأن این نهاد را رعایت کنند

 21. زیباترین تکنیک‌های سال 2019 ؛ چگونه یک مدافع را نابود کنیم!؟  

 22. رایزنی ظریف با گوترش درمورد محدودیت‌های اخیر آمریکا برای دیپلمات‌های ایرانی

 23. لاوروف: فقط ایران مسئول حفظ برجام نیست/اروپا می‌توانست موضع قاطع‌تری علیه آمریکا بگیرد

 24. کشتی‌های جنگی هند به ائتلاف ضدایرانی آمریکا نمی‌پیوندند

 25. ظریف: منطقه و جهان به سردار سلیمانی بدهکار است

پربحث‌های دیروز

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 3. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 4. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 5. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 6. توانا بود هرکه با ما بود!

 7. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 8. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 9. تصویب طرحی در آمریکا برای مصادره دارایی‌های ایران

 10. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 11. توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق توسط سپاه پاسداران

 12. حمله دوباره ترامپ و هوادارانش به ایلهان عمر

 13. هم‌نشینی عقرب و دانش‌آموز در مدرسه

 14. دلیل تحریم های خارجی و داخلی صدا و سیما چیست؟/ دیکتاتوری با حرکت انقلاب اسلامی تعارض دارد

 15. ادعای گاردین درباره پیشنهاد «قابل توجه» ظریف به آمریکا

 16. شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا

 17. واکنش سازمان ملل به محدودیت دیپلمات‌های ایرانی در نیویورک

 18. اصلاح ساختار بودجه بدون اصلاح اقتصاد کشور معنا ندارد

 19. توقف شوک در بازار ارز

 20. ظریف: منطقه و جهان به سردار سلیمانی بدهکار است

 21. فرمانده کل سپاه: در صورت خطای محاسباتی دشمنان، راهبرد دفاعی ما به راهبرد تهاجمی تغییر می کند

 22. حقایقی از ماجرای ناپدید شدن غول نفتی ملکه در تنگه هرمز!

 23. پاسخ پزشکی قانونی به ادعای وکیل نجفی

 24. تازه ترین قیمت انواع خودرو داخلی در بازار

 25. تجمع اعتراضی مقابل سفارت نیجریه در حمایت از شیخ زکزاکی  

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 4. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 5. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 6. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 7. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 8. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 9. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 10. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 11. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 12. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 13. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 14. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 15. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 16. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 17. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 18. توانا بود هرکه با ما بود!

 19. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 20. بی مهری دولت به رسانه ملی

 21. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 22. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 23. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 24. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 25. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

پربحث‌های دیروز

 1. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 2. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 3. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 4. اصلاح ساختار بودجه بدون اصلاح اقتصاد کشور معنا ندارد

 5. توقف شوک در بازار ارز

 6. تازه ترین قیمت انواع خودرو داخلی در بازار

 7. قیمت‌ مسکن تابع ارز نیست

 8. ناتوانی سعودی‌ها برای جایگزینی نفت ایران/ مشتریان بدون نفت ماندند

 9. قیمت انواع سکه و ارز در بازار تهران

 10. برگشت دلا‌ر از کف شش‌ماهه

 11. تثبیت نرخ در بازار ارز

 12. اعلام آخرین وضعیت تامین کالاهای اساسی

 13. صندوق ذخیره فرهنگیان دارای ۱۶ هزار میلیارد تومان املاک است

 14. پست همتی درباره توسعه روابط بانکی بین ایران و ترکیه

 15. واکنش ظریف به توقیف کشتی قاچاقچیان سوخت در خلیج فارس

 16. بازار داغ ارز دیجیتال در کشورهای مخالف ترامپ

 17. دیدگاه رییس سازمان حمایت درباره نرخ ارز

 18. تامین ۷۵ هزار میلیارد تومان از بودجه با افزایش منابع درآمدی

 19. سایپا پول بیمه را نقد گرفته اما به صنعت بیمه پرداخت نمی‌کند!

 20. مرغ وارد کانال14 هزار تومان شد

 21. ۱۳۰ هزار خانوار دارای معلول در انتظار مسکن

 22. ۳۱ پیشنهاد وزارت کشور به رئیس‌جمهور برای معیشت مرزنشینان

 23. پیش‌فروش اینترنتی خودرو باید ضابطه‌مند شود

 24. آمارهای اقتصادی واقعی است؟

 25. موج افزایش قیمت طلا ناکام ماند

پربحث‌های هفته

 1. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 2. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 3. لاریجانی؛ از دلال آدرس دقیقی وجود ندارد تا بتوان مالیات دریافت کرد

 4. رویه عجیب برخی محاکم قضایی در برخورد با بدهکاران ظاهرا ورشکسته

 5. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 6. وزیر اقتصاد: اخذ مالیات از سکه قانونی است

 7. به جای اَبَر تورم شاهد اَبَر رکود در اقتصاد ایران خواهیم بود

 8. زنگنه: هیچ خط قرمزی در مبارزه با فساد نداریم/ نفت، جواهرفروشی نظام است/ باید کاری کنیم حرام‌خوارها بترسند

 9. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 10. سه سناریو برای افزایش قیمت نان/ احتمال افزایش ۲۵درصدی

 11. زنگنه: شبانه روز به دنبال دور زدن و مقابله با تحریم‌ها هستیم

 12. مدل مشارکتی برای تولید مسکن ؛ آبی از این طرح برای مستاجران گرم نمی شود!

 13. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 14. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 15. قیمت دلار به ١٢١٠٠ تومان رسید

 16. ۴۴ سال طول می‌کشد تا حقوق‌بگیران خانه‌دار شوند/ فرد ۲۰ساله در ۶۶سالگی صاحب خانه می‌شود!

 17. آخرین وضعیت بازار ارز؛ مردم فروشنده دلارهای خانگی شدند

 18. همتی: شوک ارزی تخلیه شد/ بانک مرکزی قیمت ارز را تعیین نمی‌کند

 19. شکست بازار مسکن در شمال پایتخت + قیمت

 20. امیر حاتمی مطرح کرد؛ آمادگی وزارت دفاع برای کمک به خودروسازی

 21. وزارت بازرگانی مشکلات مردم را نه یک هفته ای بلکه پس از سال‌ها هم برطرف نمی‌کند

 22. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 23. بالاترین ثروت سرانه متعلق به کدام کشورها است؟

 24. مسکن از دلار جلو زد

 25. استاندار تهران: افزایش قیمت نان یک دستور ملی است

آخرین عناوین