وزیر اقتصاد: اخذ مالیات از سکه قانونی است

گروه اقتصادی الف،   3980421052 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر اقتصاد: اخذ مالیات از سکه قانونی است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه این وزارتخانه در موضوع اخذ مالیات از سکه، قانون را اجرا می‌کند، گفت: بر این اساس اخذ مالیات از سکه قانونی است.

به گزارش  تسنیم، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفت‌وگویی با اشاره به مطرح بودن طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مقرر شده وزارت امور اقتصادی و دارایی نقطه‌نظرات تکمیلی خود درباره این طرح را به نمایندگان ارائه دهد، اما بحث دیگر موضوع مالیات بر عملکرد و مالیات مستقیم است که در این راستا قرار شده که در این حوزه تجدید‌نظر صورت گرفته و برخی از معافیت‌ها اصلاح شود.

وی با بیان اینکه شاید در بُرهه‌ای از تاریخ اِعمال برخی از معافیت‌ها ضروری بود، افزود: در حال حاضر برخی از این معافیت‌ها ضرورت خود را از دست داده که باید اصلاح شود، اما در برخی دیگر از بخش‌ها باید قانونی همانند مالیات بر عواید سرمایه یا مالیات بر فعالیت‌های اختلال‌زا وضع شود، بنابراین وزارت امور اقتصادی و دارایی از دو طرف پایه‌های مالیاتی را اصلاح و افزایش می‌دهد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه در بحث مالیات تأکید بنده این است که از ورود به مصادیق خودداری کنم، ادامه داد: ورود به مصادیق آثار خوبی در اقتصاد ندارد، چراکه ممکن است وزارت اقتصاد پیشنهادی را مطرح کند که  در دولت و مجلس تغییر کند، بنابراین این موضوع که از زمان پیشنهاد تا تصویب یک دوره زمانی طول می‌کشد، لذا دلیلی ندارد در این دوره زمانی اختلال یا نااطمینانی در اقتصاد کشور ایجاد شود، اما آنچه که مسلم است، عزم و اراده جدی  برای سامان دادن بحث مالیات وجود دارد.

دژپسند با بیان اینکه مالیات بر عملکرد از گذشته اخذ می‌شده است، تأکید کرد: قانون به  ما اجازه داده است که 5 تا 10 سال به گذشته رجوع کرده و پرونده‌ها را نیز بررسی کنیم که بر این اساس، همکاران ما مالیات بر سکه را براساس قانون دریافت کرده و با استناد تکالیف قانونی مالیات اخذ می‌کنند و نمی‌توانند بدون قانون مالیات اخذ کنندو اخذ مالیات از سکه قانونی است.

وی افزود: یکی از مواردی که در قانون اساسی ذکر و تصریح شده که وضع و معافیت آن باید با مصوبه مجلس انجام شود، موضوع مالیات است، یعنی اگر وزارت اقتصاد بخواهد مالیات وضع کرده و یا معافیت ایجاد کند، باید بر مبنای قانون باشد و در این زمینه دولت هیچ اختیار خاصی ندارد.

وزیر اقتصاد که با خبرگزاری خانه ملت گفت‌وگو کرده است، درباره شکایت برخی افرادی که سکه پیش خرید کرده‌اند، به دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه چرا باید پس از 2 سال مالیات پرداخت کنند، در حالی که در قرارداد اخذ مالیات ذکر نشده است، ادامه داد: دیوان عدالت اداری می‌تواند بررسی خود را درباره مالیات بر سکه انجام دهد، چرا که بخشی از مجرای قانونی است و وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در برابر قانون تسلیم است، اما آنچه که در حال حاضر وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام می‌دهد، براساس تکالیف قانونی است.

دژپسند با بیان اینکه وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال تدوین لایحه مالیات بردرآمد فعالیت‌های اختلال‌زا است، تصریح کرد:  منظور از فعالیت‌های اختلال‌زا این است که در بُرهه‌ای از زمان، بخشی از نقدینگی برای خرید کالایی کوچ و تقاضای مصنوعی ایجاد می‌کند که بازار آن کالا نیز دچار اختلال می‌شود که این موضوع طبیعی نیست و درآمدهای بادآورده ایجاد می‌کند که این درآمدها نیز مشمول مالیات می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان خاطرنشان کرد: ساز و کار اخذ مالیات بر درآمد فعالیت‌های اختلال‌زا در لایحه تنظیم شده است و این لایحه باید ابتدا در دولت بررسی و  سپس به مجلس ارسال شود، البته ما به دنبال این هستیم که ابتدا دستگاه‌های اجرایی در این باره مشارکت کرده و نظر بدهند و سپس در دولت تصویب شده و به مجلس ارسال شود که هدف اصلی لایحه این بوده که درآمدهای نجومی بادآورده که از طریق این نوع فعالیت ایجاد شده مشمول مالیات شوند و از این نوع فعالیت ها جلوگیری شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۹۷۲۵۹۱۲:۳۰:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۱
وزیر محترم اقتصاد تعدادی مدیر بازنشسته در بانک .. مناصب را ترک نکرده اند قانون عدم بکار گیری شامل بانک های .، ..و ..هم که دولت در آنها سهم دارد میشود لطفا دستور پیگیری و بازگشت حقوق های گرفته شده و برخورد با مسولان متخلف که به قانون تمکین نکرده اند بدهید
ناشناس۹۹۷۶۴۴۱۸:۲۹:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۱
ایا مسولان اقتصادی کشور از دیدن صف مدیران مفسد و متخلف بانک سرمایه که در صفی طویل وارد دادگاه میشدند و اکثرا از بازنشستگان بودند ابراز شرمساری نمی کنند
ناشناس۹۹۸۰۷۳۰۴:۲۰:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
اقاي وزير و همه مديران بدانيد تورم بدترين مالياتي است كه يك ملت ميدهد با كاهش ارزش پول كشور در اين دو سال به كمتر از سي درصد در حقيقت شما نابلدان اقتصاد و سياست از پول اين و ارزش و قدرت خريد حقوق ، حقوق بگيران و مستمري گيران بيش از سيصد درصد ماليات گرفته ايد
الف ر۹۹۷۲۶۵۱۲:۳۹:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۱
آقای وزیر کاملا غیر قانونی است زیرا مالیات بر درآمد حاصل میشود درآمد هم تا فروش انجام نگیرد محقق نمیشود
ناشناس۹۹۷۸۳۴۲۱:۵۸:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۱
مالیات بر خرید است. به هر کسی در کانادا بگوئید یک تکه طلا را پیش فروش می خری و می فروشی ۵۰% سود می خوری بلافاصله تیمارستان بستری می شوی.
علی۹۹۷۸۷۴۲۲:۴۱:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۲۱
بر مبنای مالیات بر عائدی سرمایه می‌تونند بگیرند.
کسی که به دولت اعتماد کرد۹۹۷۲۷۹۱۲:۴۹:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۱
وزارت اقتصاد و اداره دارایی آنقدر که تو این یکماه اطلاعیه ، بخشنامه و مصاحبه کردن اگر پارسال وقت ثبت نام فقط یک خبر می دادن دیگه با اعتماد مردم بازی نمی شد.
علی۹۹۷۲۹۷۱۳:۰۲:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۱
کاش از ایشان در رابطه با تبعیض بین خریداران سکه از بانک مرکزی و بازار آزاد هم سوال میشد/ کاش از ایشان در رابطه با افزایش قیمت خودرو ها و مسکن و پوشک و رب و کود حیوانی و چای و ووو ،هم سوال میشد که آیا خریداران خودرو هم مالیات میدهند اصلا خود ایشان مالیات افزایش خودرو و مسکن خود و خانواده خود را خواهد داد./اصلا کدام سود و درآمد مشکل مسئولین ما این است که تفاوت گرانی کالا در اثر کاهش ارزش پول ملی با درآمد از راه کسب و کار را نمی فهمند یا خود را به ناآگاهی می زنند
ناشناس۹۹۷۲۹۸۱۳:۰۴:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۱
من نه سکه خريدم و نه پول داشتم که بخرم.200 ميليون در بانک آينده داشتم که سالي 22% سود ميداد و برای من بازنشسته کمک خرج بود.الان 200 ميليون من ارزش خريدش يک چهارم شده درحاليکه اگه عقل سالم داشتم وقتي دلار داشت اوج ميگرفت حداقل 50 هزار دلار يا 200 سکه ميشد باهاش خريد.حرفم اينه اونايي که سکه و دلار خريدن بهيچ عنوان سود نکردن ولي ارزش پولشون ثابت موند اونايي هم که مثل من به حرفهای جهانگيری گوش کردن (قبلا بهمني هم از اين حرفها زده بود)حاصل 30 سال کارکردشون به فنا رفت
ناشناس۹۹۷۳۰۳۱۳:۰۶:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۱
روزی ده بار تکرار میکنه
ققنوس۹۹۷۳۱۸۱۳:۱۵:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۱
طرح پیش فروش سکه در بانک ملی ایران انجام شد یعنی معتبر ترین بانک ایران این جمله به این معناست که اگر این طرح پیش فروش سکه به عنوان یک طرح اخلال زا شناخته شود باید از وزیر اقتصاد گرفته تا رئیس کل بانک مرکزی به جرم اخلال گری در بازار طلا و سکه محاکمه شوند ذخایر بر باد رفته طلا را میخواهند با گرفتن مالیات جبران کنند!!!!!!!!!!!
ناشناس۹۹۷۳۱۹۱۳:۱۶:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۱
شما هر چه بتوانيد از مردم بگيريد قانوني است ،شما ارباب رجوع را هم كه روزها وهفته سرگردان ميكنيد قانوني است شما اصولا هر بلايي سر مردم مي آوريد قانوني است.
ناشناس۹۹۷۳۴۳۱۳:۲۹:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۱
جالب است. اول دولت ارزش پول را کاهش میدهد و قیمت سکه را بالا میبرد بعد صاحبان سرمایه که نگران حفظ ارزش دارایی خود هستند سرمایه هایشان را به طلا تبدیل میکنند دولت نام این کار را درآمد زایی و اختلال مینامد و از آن مالیات میگیرد! بعد مصرف کننده نهایی که برای مراسمی نیاز به یکی دو تا سکه دارد باید آنرا با قیمتی بالاتر که تناسبی با ارزش واقعی طلای سکه ندارد تهیه کند. این جوری اقتصاد سالم میماند و فاصله طبقاتی از بین میرود!
ناشناس۹۹۷۳۵۷۱۳:۴۰:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۲۱
میزان اطلاع مسوولین از قانون شگفت انگیزه
ناشناس۹۹۷۳۸۳۱۴:۰۳:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۱
با استدلال شما ، مثلا کسی که خودرو خریده و الان خودروی او چهار برابر رشد قیمت داشته نیز باید مالیات بدهد و همینطور راجع به بقیه کالاها و اجناس این مطلب صدق میکند ، دریافت مالیات باید بر اساس قانون باشد نه اینکه گفته شود ما مالیات میگیریم واگر معافیتی باشد باید مجلس تصویب کند ،بلکه باید گفته شود دریافت مالیات باید بر اساس مصوبه مجلس باشد ،در مورد سکه هیچ صحبتی از دریافت مالیات نبوده است و حرف شما کاملا غیر قانونی است ،مالیات مستقیم که شما به آن اشاره میکنید در مورد شغل است ،فروش دارایی شخص از چه زمانی شغل محسوب شده است ، جناب دژ پسند بیش از این وجه بانک مرکزی و دولت را خدشه دار نکنید
ناشناس۹۹۷۵۲۲۱۶:۲۸:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۱
این فعالیت اختلال زا که نام میبرید یکطرفش بانک ملی است پس به جرم فعالیت اختلال زا یک فکری به حالش بکنید مدیران آن را دستگیر و محاکمه کنید
ناشناس۹۹۷۵۲۴۱۶:۲۹:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۱
فعلا چون کفگیرتان به ته دیگ نزدیک شده مالیات از هر چیزی قانونی!!!! است. منتظر مالیات بر استفاده از هوا هستیم.
ناشناس۹۹۷۵۶۰۱۷:۱۱:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۱
این کارا رو می کنید که مردم اعتمادشون به سیستم کم میشه و رو میارن به بازار ازاد و دلال.
ناشناس۹۹۷۶۲۴۱۸:۰۵:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۲۱
اقای دژپسند اول ارزش پول را به قبل از خرید سکه برگردانید بعد طلب مالیات کنید. بیش از این با اعتماد مردم به بانکها و دولت و نظام بازی نکنید
ناشناس۹۹۷۷۷۴۲۰:۴۷:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۲۱
ضعیف ترین وزیری است که من در این وزارتخانه دیدم حتی بدتر از کرباسیان
ناشناس۹۹۷۹۴۲۲۳:۵۸:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۱
بابا بذارید این دولت هرکار دلش میخاد بکنه. دوران دولت اصلاح طلب تدبیر و امیدشونم دیدیم.
علی۹۹۸۰۹۸۰۶:۲۹:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۲۲
تا خزانه دولت به صفر رسیده از این به بعد شاهد چنین کارهای قانونی بسیار زیاد خواهیم بود حالا که از سکه شروع شده مرحله بعدی چیه؟
سمانه۹۹۸۸۱۷۱۳:۵۰:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
بیچاره تکلیف اونایی که سرمایه اندکشونو چندتا سکه 5میلیونی گرفتن چی میشه بااین همه نزول سکه ودلار

پربحث‌های اخیر

 1. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 2. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 3. روسیه و فروش نفت ایران؛ بازی دو سر برد در شرایط تحریم

 4. ظریف: اقدام نظامی علیه ایران به جنگی تمام عیار می‌انجامد

 5. رییس فیفا: زنان ایرانی باید به ورزشگاه‌ها بیایند

 6. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 7. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 8. ناکامی آمریکا در پروژه محکوم‌سازی ایران

 9. ممنوعیت تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس

 10. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 11. نحوه تقسیم ارثیه میان اعضای خانواده چگونه است؟

 12. پلمب فروشگاه زنجیره‌ای در حال تاسیس با اعتراض کسبه

 13. ظریف بامداد جمعه راهی نیویورک می شود

 14. تعطیلی بخش‌هایی از خطوط مترو در روز ۳۱ شهریور

 15. هشدار قلعه‌نویی به کی‌روش

 16. اظهارات زرینچه درباره لباس جنجالی استقلالی‌ها

 17. یکی از فرماندهان ائتلاف سعودی در یمن کشته شد

 18. پامپئو: به دنبال راه‌حل مسالمت‌آمیز در منطقه‌ایم و امیدوارم ایران این را ببیند

 19. عربستان 20 میلیون بشکه نفت از عراق درخواست کرد

 20. گاس هیدینک از تیم ملی امید چین اخراج شد

 21. کمک ۱۶ هزار میلیاردی به پولدارها!

 22. «ایدز» کسی را نمی‌کشد

 23. پمپئو، سهواً به نقش مخرب ترامپ در تنش‌ با ایران اعتراف کرد

 24. چرا ترامپ جنگ نمی‌خواهد؟

 25. پیامدهای حمله به آرامکو؛ افشاگری جدید درباره بن‌ سلمان

پربحث‌های دیروز

 1. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 2. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 3. لودریان: ایران باید کاملا به برجام بازگردد

 4. مبارزه مرگبار مار کبرا با عقاب   

 5. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 6. «بی تدبیری» به مفسدان بازار دارو میدان داد/ هیزم فساد در بازار دارو مهیاست

 7. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 8. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 9. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 10. روسیه و فروش نفت ایران؛ بازی دو سر برد در شرایط تحریم

 11. ظریف: اقدام نظامی علیه ایران به جنگی تمام عیار می‌انجامد

 12. ابتکار دانشمندان ایرانی در تشخیص سریع سرطان  

 13. توضیح وزیر بهداشت درباه فروش صندلی در دانشگاههای پزشکی

 14. ادعای سفیر عربستان در آلمان؛ احتمال اقدام نظامی در برابر حمله به آرامکو

 15. رییس فیفا: زنان ایرانی باید به ورزشگاه‌ها بیایند

 16. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 17. انتشار عکس جنجال‌برانگیز جاستین ترودو+عکس

 18. جانشین بولتون درباره برجام چه می گوید؟

 19. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 20. انتقاد تند بولتون از ترامپ

 21. ناکامی آمریکا در پروژه محکوم‌سازی ایران

 22. ممنوعیت تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس

 23. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 24. نحوه تقسیم ارثیه میان اعضای خانواده چگونه است؟

 25. شرارت برای معروف شدن در نظام آباد

پربحث‌های هفته

 1. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 5. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 6. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 7. زنان را به استادیوم راه بدهید

 8. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 9. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 10. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 11. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 12. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 13. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 14. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 15. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 16. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 17. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 18. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 19. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 20. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 21. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 22. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 23. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 24. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 25. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

پربحث‌های دیروز

 1. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 2. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 3. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 4. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 5. ممنوعیت تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس

 6. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 7. پلمب فروشگاه زنجیره‌ای در حال تاسیس با اعتراض کسبه

 8. کمک ۱۶ هزار میلیاردی به پولدارها!

 9. وزیر صنعت: سیستان و بلوچستان توانایی تامین گوشت قرمز کشور را دارد

 10. شرط همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

 11. وزیر کار: پیگیر بازنگری در قانون کار هستیم/انحراف ۱۲ درصدی در تسهیلات اشتغالزایی

 12. قیمت سکه و ارز + جدول

 13. افول هژمونی دلار!؟

 14. رالی دلار در بازارهای جهانی

 15. عقبگرد بورس از ابرکانال

 16. قیمت آپارتمان‌های نُقلی در تهران

 17. پایان هفته با کاهش قیمت طلا و سکه رقم خورد

 18. ماجرای خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری چین چه بود؟

 19. نبرد آخر برای تعطیلی ارزش افزوده

 20. چقدر از کارت سوخت استقبال شد؟

 21. زنگنه: شرایط اقتصادی کشور سخت‌تر از زمان جنگ است

 22. نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

 23. آیا واردات لوازم‌التحریر واقعا ممنوع است؟!

 24. کاهش ۳۷ درصدی قیمت واقعی مسکن

 25. حذف یارانه پردرآمدها چگونه خواهد بود؟

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 3. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 4. با زندگی مردم چه کردیم؟/ آرزویی که بی‌خانمان‌ها باید به گور ببرند+ نمودار

 5. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 6. درآمد روزانه صد هزارتومانی جوان لیسانسه از فروش سبزی با فرغون

 7. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 8. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 9. جزئیات انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی کشور

 10. چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟

 11. با ۳۰۰ میلیون می‌توان در تهران خانه‌ خرید؟ / آینده بازار مسکن چگونه است؟

 12. برای خانه‌های ۳۰ متری در تهران تقاضا وجود دارد؟

 13. پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی حق کمیسیون مشاوران املاک!

 14. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 15. فروش سیمان صادراتی ۷۰ دلاری به قیمت ۲۰ دلار

 16. ورود ۳ خودروی جدید به بازار تا پایان سال؛ وعده‌ای که عملی می‌شود؟

 17. ریزش سراسری معاملات مسکن/ آرامش بازار مشروط است

 18. آنچه باید درباره آرامکوی عربستان، بزرگترین شرکت نفت جهان بدانید

 19. جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان‌دریا را نقض نکرده است

 20. چگونه هزینه قبض برق‌مان را کاهش دهیم؟

 21. تغییرات جدید در نحوه خرید بنزین در راه است

 22. اعلام شرایط فروش نقدی ۴ محصول سایپا

 23. سندی دیگر برای اثبات شکست تحریم‌های آمریکا

 24. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 25. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

آخرین عناوین