مراقب نفوذی ها باشیم

بیژن مقدم،   3980420047 ۳۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
مراقب نفوذی ها باشیم

پروژه نفوذ پدیده جدیدی نیست. روشی است که همواره مورد استفاده دولت های متخاصم بوده است. چه نفوذی هایی نظیر کلاهی (قاتل ۷۲ تن در حزب جمهوری اسلامی) چه کشمیری (قاتل شهید رجایی و باهنر) که هر دو از عناصر گروهک تروریستی منافقین بودند.

قطعا روشهای نفوذ از آن سال ها تا امروز بروز‌رسانی شده و شکل جدیدی به خود گرفته است. نفوذی های امروزی نه با بستن بمب و انفجار بلکه با حضور در مراکز کلیدی با روش تصمیم سازی و تصمیم گیری کار خود را به پیش می برند.
جریان نفوذ می تواند همچنان همان‌ جریان نفاقی باشد که این‌بار با ظاهری پیچیده تر ماموریت های خود را به سرنجام می رساند.

جریان نفوذ به دنبال نا امید کردن مردم است. جریان نفوذ به دنبال تهی کردن ذهن ها از «اندیشه مقاومت» است. این جریان است که «تسلیم» و ذلت را تحت عناوین فریبنده تئوریزی می کند و در دانشگاه ها به خورد دانشجویان و در فضای رسانه ای به مخاطب القا می کند.

جریانی که «فساد شبکه ای» را سامان می بخشد و بیت المال را به غارت می برد همان جریان نفوذ است فرقی نمی کند خاوری باشد یا رضوی.

یکی از کارکرد های جریان نفوذ ناکارآمد سازی دستگاه هاست. به عبارتی باید رد پای این جریان را بیش از همه در دستگاه های ناکارآمد و ناراضی تراش جستجو کرد.

مگر می توانیم چشم خود را به اعمال سیاست های غلط ارزی در سال های گذشته ببندیم و به جریان نفوذی که ثروت ملی (ارز و طلای) کشور را به حراج گذاشت و سود‌های سرشاری نصیب خود کرد، نیاندیشیم.


نفوذی ها چند دسته اند:

۱ـ نفوذی هایی که نمی دانند نفوذی اند و عملاً در زمین دشمن‌بازی می‌کنند و اهداف آنها را خواسته یا ناخواسته دنبال می کنند.


«مجلسی داشتیم که در حال مذاکرات گرم و دشوار هسته ای در دورانی که رئیس جمهور محترم فعلی ما (آقای روحانی) رئیس مذاکرات هسته‌ای‌ است و داشتند با زحمت، با شدت حرف می زدند، با طرف ها مقابل مجادله می کردند و در واقع مبارزه می کردند. در مجلس طرح سه فوریتی آوردند برای اینکه حرف طرف مقابل سبز شود...
خب اینها نفوذ است.... مگر نفوذ شاخ و دم دارد که بعضی تا گفته می شود نفوذ برآشفته می شوند......بله باید مراقب نفوذ دشمن بود.»(رهبر انقلاب 94/12/5)


این گروه از نفوذی ها هم جاده صاف کن دشمن در داخل هستند هم زمینه ساز نفوذ.

۲ـ نفوذی های مأمور ـ این دسته افراد بر اساس دستور در برنامه‌ای دراز مدت تمام تلاش خود را برای دستیابی به مسئولیت های حساس یا دسترسی به اطلاعات مهم به کار می‌گیرند. بخشی از این ها مستقیم به دستگاه های امنیتی دیگر کشور ها متصل‌اند و بخشی در پوشش همکاری با دستگاه ها، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی کشور های متخاصم مأموریت خود را به انجام می‌رسانند.

بدیهی است نفوذی ها باید شبیه‌ترین افراد به مدیران، روزنامه نگاران، روشنفکران، مشاوران، روحانیون و ... باشند. تنها در اینصورت است که مأموریت ها به خوبی انجام می‌شود.

با تمسک به ظواهر دینی است که نفوذی به بیت عالم بزرگواری راه پیدا می کند. وی را کانالیزه می کند،‌ ارتباطاتش را مدیریت کرده و ذهنش را آرام به سمتی می برد که هر روز فاصله بیشتری با نظام پیدا می کند.

این نفوذی ها بیشترین تأثیر را در تصمیم گیری ها دارند. هر جا قرار است تصمیمی برای کارآمدی نظام گرفته شود آنها با تعلل در مسیر، انحراف در محتوا و تأثیر بر اجرا، « تیغ» را کند می‌کنند.

هدف این ها ایجاد «تغییر محاسباتی »در ذهن مسئولان است .به گونه ای عمل می کنند که مسئولان غیر نفوذی اما فریب خورده ، در مسیر خواست آن ها حرکت کنند.

مشاوره های غلط می دهند .کما این که در ۸۸ با دو شخصیت روحانی و غیر روحانی ما کردند. بخشی از همین نفوذی ها امروز پای ثابت رسانه های بیگانه اند. البته بدون نقاب و تظاهر به دینداری و میهن دوستی.حتی ابایی ندارند بگویند از آمریکایی ها و یا انگلیسی ها پول میگیرند تا علیه کشور و ملتشان حرف بزنند.

اگر کشمیری و کلاهی توانستند جان مسئولان و خدمتگزاران مردم را بگیرند آیا این ها نمی‌توانند برخی ذهن ها ، امضاء‌ها و توافقات را به گونه ای دستکاری کنند که منافع ملی حلقه مفقوده آن باشد؟

بزک کردن چهره دشمن، ایجاد اختلاف در داخل، فرستادن ویروس تسلیم به مرکز مقاومت، کارشناسی های غیر واقعی، تصمیم گیری های خیانت بار و جا انداختن مفهوم «ما نمی‌توانیم» و مگر میشود در مقابل قدرت اول جهان ایستاد! . همه و همه می تواند از آثار حضور نفوذی ها باشد.

نفوذی ها کجا را هدف می گیرند:

بدیهی است مراکز حساس . بنابراین نباید فکر کنیم نفوذی ها فقط در دستگاه های دولتی هستند، آنها می توانند در مراکز حاکمیتی ، نظامی، فرهنگی، امنیتی، اقتصادی و سیاستگذاری حضور داشته باشند کما اینکه بوده اند.
نفوذی غیر‌خودی است در‌لباس خودی ! .مراقب نفوذی ها باشیم .

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۹۸۲۵۱۰۹:۰۱:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
آیا هر کس با ما موافق نباشد، باید برچسب نفوذی، فتنه گر و..... بخورد؟
ناشناس۹۹۸۸۲۲۱۳:۵۳:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۲
داستان دقیقا همینه
ناشناس۹۹۹۱۱۸۱۶:۱۵:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۲
واقعا نمیفهمین یا خودتون رو به نفهمیدن میزنین ؟! الان اینکه برادر ... و خواهرزاده .... و برادرزاده .... و داماد ..... و زن .... و شوهر .... ، میلیاردها دلار دزدیدن و فرار کردن ؛ اینکه جاسوسهای رسمی سیا تا اتاق شخصی ...... و خونه اون رفت و آمد دارن ؛ اینکه خود دولت با دست خودش قیمت ارز و سکه و مسکن و خودرو و همه چی رو دهها برابر کرده ؛ ... همه و همه اینها دقیقا به چه معناست ؟ اینکه یکی داره به تو برچسب میزنه یا اینکه غرب داره جیب ملت ایران رو میزنه ؟؟؟!!!
ناشناس۹۹۹۱۲۲۱۶:۱۷:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۲
واقعا تا کی میخواین با این استدلال عامیانه از زیر همه خیانتها در برین ؟ دزدیهای آنچنانی و جاسوسیهای اینچنینی ، همه برچسبه ؟
ناشناس۹۹۹۱۲۵۱۶:۱۸:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مهم این نیست که کی با کی مخالفه . مهم اینه کی با امریکا و انگلیس موافقه و در نتیجه با ایران مخالفه
ناشناس۹۹۹۱۲۷۱۶:۱۸:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
تو که راست میگی ؟ با همین دروغها و زرنگ بازیها مملکت رو فروختین !
ناشناس۹۹۹۱۳۰۱۶:۱۹:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۲۲
الان جبیسون رضاییان که عامل اصلی تحریمهای هوشمند امریکا علیه ایرانه از دید جنابعالی جاسوس هست یا نیست ؟ اونوقت خواهرزاده محترم که پای این رو به همه مذاکرات و مسافرتها و نهادها باز کرده حکمش چیه ؟ میخوای قصه بگی یکجوری بگو لااقل خودت و رفقات باور کنین !
ناشناس۹۹۹۱۷۰۱۶:۳۱:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۲
آیا هر کس به ملت خیانت کرد میتونه بگه من فقط با شما موافق نبودم ؟
ناشناس۹۹۹۴۸۴۱۹:۵۸:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۲
شنیدی میگن چوب رو که برداری ، گربه دزده در میره ؟ حالا شده قصه گاندو ، که باعث ترس خیلی از ... ها شده !
ناشناس۹۹۹۵۱۲۲۰:۲۹:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
متن رو‌ خوندی؟؟؟ طرف با قصد جاسوسی و تاثیر بر تصمیمات حیاتی اقتصادی واردکشور میشه و مردم رو بدبخت میکنه میخواهی فرش قرمز بذاریم براش؟؟؟؟
صف۹۹۸۲۵۷۰۹:۰۴:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مهمتر از جریان نفوذ عدم برخورد قاطع با نفوذی هااست. نفوذی کسی است که با اعمال خوددر هر رده ای میخواهد کشور و نظام را نابود کند و عملاً در جهت منافع دشمن گام بر میدارد حال با کدام نفوذی که تعداشان کم هم نیستند بر خورد قاطع شده است مگر مقابله مسلحانه با نظام به قصد براندازی فقط مجازات اعدام دارد؟ نفوذی هم با اعمالش قصد بر اندازی با شیوه غیر مسلحانه دارد چرا همه نفوذیها را اعدام نمیکنند؟تا کی باید با این خائنين به دلیل اینکه وابسته به مسیولی هستند مماشات شود؟!!!
ناشناس۹۹۸۲۶۲۰۹:۰۷:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نفوذی کسی است که تجمل بازی، رانت خواری، قدرت طلبی، باند بازی، مدرک گرایی و..... را بسط و گسترش داد.
ناشناس۹۹۸۲۷۳۰۹:۱۳:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
فساد در این کشور تنها در حجاب خلاصه شده است.
ناشناس۹۹۸۳۴۹۰۹:۵۸:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نفوذی یعنی چی؟!هر کس بگه سیستم پر از دزده،رانت خواره و اصلا بخواد جور دیگه زندگی کنه میشه نفودی!!!!!
ناشناس۹۹۹۱۳۷۱۶:۲۲:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۲
اونی که دلش برای مملکت میسوزه و حرف حساب میزنه ، از هزار کیلومتری قابل تشخیصه . اونی هم که اموال مردم رو میدزده و میره کانادا و اروپا و امریکا و استرالیا ، همینطور .
ناشناس۹۹۹۱۶۰۱۶:۲۹:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
سالهاست هرکی وطن فروشی میکنه از همین استدلالهای مسخره میاره .
ناشناس۹۹۹۱۶۱۱۶:۲۹:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
چقدر شکل بنی صدر حرف میزنی ؟ میخوای مملکت رو دربست بفروشی بعد هم برات کف بزنن ؟
ناشناس۹۹۹۱۶۵۱۶:۳۰:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۲۲
خب نمیگیم نفوذی ، میگیم خائن بی شرافت ، خوبه ؟
ناشناس۹۹۸۳۹۷۱۰:۲۹:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۲
راه حل ایستادگی ، مقاومت و درخواست مردم در گام دوم انقلاب و کشور : می بایستی تمامی آقازاده ها،اقوام و خانوداه های منافق خیانتکار فاسد،اختلاسگر و رانت خوار ظالم در حق ملت ، مردم ،انقلاب و نظام در طول این ۳ دهه بعد از جنگ تحمیلی از سوی صدام جنایتکار در صورت حضور در مسند قدرت ،پایین آورده شده، عادلانه ، علنی و بدون هیچ گونه تبعیض ،بی عدالتی، ملاحظه و مصلحت اندیشی کلیشه ای محاکمه شوند. تا اعتماد مردم ترمیم گردیده ، پشتوانه و حمایت مردمی نظام احیا شده و ارزش ها و باورهای دینی-سیاسی-اجتماعی نظام را ارزش ها و باورهای خود بدانند.
ناشناس۹۹۸۴۶۴۱۰:۵۴:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مراکز حساس که جوون میده واسه نفوذ مراکز نظامی و نهادهای انتصابیه. وگرنه مجلس چه چیز پنهانی داره؟
ناشناس۹۹۹۱۳۹۱۶:۲۳:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مجلس سلفی بگیر مثل مجلس ششم ، اصولا احتیاج به نفوذی نداره چون ..............
ناشناس۹۹۸۴۷۴۱۱:۰۰:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
باصطلاح انهایی که از پاپ کاتولیک تر میشوند خطر نفوذشان بیشتر است مانند خاوری ها
ناشناس۹۹۹۱۴۶۱۶:۲۵:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
خاوری ها و مرجان ها ، یک جور ؛ برادرها و خواهرزاده ها ، جور دیگه
ناشناس۹۹۸۶۱۳۱۲:۱۵:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
وقتی جیسون رضاییان حتی طعم آدامس رئیس جمهور را میدانست یعنی خطر نفوذ جدی است .
ناشناس۹۹۸۷۸۰۱۳:۲۴:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۲
حالا حالا ها با گاندو حال کن!!!!
ناشناس۹۹۹۵۴۳۲۰:۵۶:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۲۲
گاندو هنرمندانه حقیقت تلخ نفوذ پذیری برخی مسئولان را به تصویر کشید.
ناشناس۹۹۸۶۲۱۱۲:۲۰:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
قوه قضائیه دواز نفوذی هارا اعدم کنند کشور امن میگردد
ناشناس۹۹۹۱۴۳۱۶:۲۵:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نمیکنه که . همون جیسون رضاییان باید اعدام میشد ولی اونقدر فشار آوردن که آزادش کردن
سید رضا۹۹۸۶۲۵۱۲:۲۲:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
این مسئله فقط در قالب گروهک ها نمیگنجد , برای مثال و فقط برای مثال یکی از این مورد بی آبی شهر اصفهان و از همین مقوله است که نقشه پشیمان کردن شهر نشینان و روستائیان اصفهان از دستآوردهای نظام میباشد . میگوئیم کور خوانده اند ولی تاکی میتوان با کاری نکردن و به این امید زمان را سپری کرد . شهر و شهرستان های استان اصفهان در انقلاب و پاسداری از انقلاب نمونه و زبانزدند , تا دیر نشده نگذارید کسی در هر مقامی که باشد و وابسته به هر گروهی که باشد آنها را از انقلاب جدا نماید . البته ممکن است همان گروهک ناراضی ساز در مقام به ظاهر مدافع بگوید آنها جدا نمیشوند و سعی کند ما را در خواب خرگوشی ببرد . لطفا" همانگونه که نماینده محترم اصفهان فرمود یا مبلغ مورد نیاز پروژه آبرسانی به اصفهان را درخوست و تخصیص دهید و یا وزیر نیرو را استیضاح نمایید .
ناشناس۹۹۸۶۵۶۱۲:۳۱:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نفوذی در مجلس و دولت کم نداریم که دارند برای امریکا بازی می کنند
ناشناس۹۹۹۱۴۲۱۶:۲۴:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
کار از بازی گذشته ،بعضی در جامعه رسما نوکری میکنن
ناشناس۹۹۸۶۶۲۱۲:۳۵:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مشکلات مردم اینها نیست
ناشناس۹۹۹۱۴۱۱۶:۲۴:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مشکلات مردم هرچی که هست و اغلب هم اقتصادیه ، همش زیر سر دزدی مسوولین فاسد و جاسوسی اطرافیان اونهاست . چطور چیز به این سادگی رو نمیفهمی باهوش ؟؟؟
ناشناس۹۹۸۹۲۶۱۴:۳۶:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مطهری هم همین را میگه که
ناشناس۹۹۹۰۳۲۱۵:۳۱:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نفوذی به کسی میگویند که صدای خردشدن کمرملت را میشنود دم نمیزند نفوذی به کسی میگویند فقط سخنرانی وشعار دربرنامه اش هست والا بی کفایتترین مقام هست نفوذی کسی هست ملتش برایش ارزش نداشته باشه
نفوذی شناس بزرگ۹۹۹۱۴۰۱۶:۲۳:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نفوذی ها کسانی هستند که اهداف تخیلی در سیاست خارجی کشور تعریف می کنند که از آن طریق منافع ملی را مخدوش کنند و کشور را در مسایل بی ارتباط با منافع ملی درگیر کنند. نفوذی ها همان هایی هستند که با ظاهر اسلامی ، ایران و هویت ملی و ایرانی را انکار کرده و ایرانیت را حقیر می شمارند تا هویت های جعلی در راستای منافع بیگانگان برای چهار گوشه کشور تعریف کنند. نفودی ها همان هایی هستند که با ظاهر حمایت از ایرانیت به اسلام می تازند و اسلام را حقیر می شمارند. نفودی ها همان هایی هستند که جلوی رشد اقتصادی و تجاری و کسب و کار و شکوفایی اقتصاد را سد می کنند تا مبادا جمهوری اسلامی سربلند شود. نفوذی ها همان هایی هستند که کاری کرده اند که ارزش کار و نوآوری و صنعت و کشاورزی و تولید و کسب حلال پایین بیاید و سکه و دلار و بیت کوین و دلالی املاک و درامدهای بدون زحمت و کار و خلاقیت و بادآورده آرزوی جوانان کشور شود. نفودی ها همان هایی هستند که زمین را انحصاری کرده اند و جلوی توزیع زمین دولتی بین مردم را گرفته اند تا بحران مسکن ایجاد شود.

پربحث‌های دیروز

 1. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 2. خرید سکه مشمول پرداخت مالیات شد

 3. تازه‌ترین قیمت خودروها در بازار / پراید ۹۳ میلیون تومان شد!

 4. کارشناسان زنگ خطر رآکتورهای هسته‌ای امارات را به صدا درآوردند...

 5. رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب چه کسانی می‌رود؟!

 6. رفت و برگشت «دلار» به کانال پایین‌تر

 7. اوج تجمل‌گرایی در سنت حسنه‌ای به نام ازدواج/ حلالی که روز به روز ناممکن می‌شود

 8. قیمت آپارتمان در تهران روزانه چقدر گران می‌شود؟ + جدول

 9. توضیح حناچی درباره عدم حضورش در جلسات هیات دولت/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

 10. توضیحات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره وقف دماوند و جنگل آق‌مشهد

 11. پیشکسوت کشتی ایران درگذشت

 12. نصب سایبان‌ در حرم رضوی؛ مطالبه چندین ساله زائران که پاسخ داده شد

 13. رئیس سازمان سنجش: حذف کنکور فعلاً اجرایی نیست‌/ کنکور یک موضوع جذاب سیاسی شده است

 14. دریادار سیاری: وحدت و مودت میان ارتش و سپاه ناگسستنی است

 15. زمان برگزاری کنکور بدون تغییرماند

 16. نگرانی پمپئو از توافق میان ایران و چین

 17. گروه تروریستی تندر چگونه تشکیل شد و اعضای آن چه کسانی هستند؟ + تصاویر

 18. درخواست نمایندگان مجلس برای مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی + جزئیات

 19. ثبت تصویری زیبا از پلنگ ایرانی

پربحث‌های هفته

 1. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 2. آقای حدادیان زودتر تکذیب کنید !

 3. دست از حمایت صنعت نابالغ و نازپروده خودروسازی بردارید

 4. نامه احمد توکلی به میرسلیم درباره قالیباف

 5. ماجرای عضویت دختر رئیس جمهور در هیئت علمی دانشگاه/در سفر احمدی‌نژاد به قم چه گذشت؟/ تحلیل لیلاز از قرارداد ایران و چین/روحانی: اقتصاد کشور در حداقل ضرورت مردم به خوبی اداره شده است

 6. جزئیاتی از طرح مالیات خانه‌های خالی/ مالیات ۴۰ میلیون تومانی از یک خانه خالی

 7. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 8. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 9. ساده‌انگاری پیری‌ جمعیت حتما عیب است

 10. روحانی درباره کالاهای اساسی چه گفت؟

 11. چرا کره جنوبی پول‌های ایران را پس نمی‌دهد؟

 12. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 13. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 14. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 15. رصد پایگاه آمریکایی العدید با ماهواره نور + تصاویر

 16. ترس و تردیدهای برگزاری کنکور در کرونا رنگ باخت اما ...

 17. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 18. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 19. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 20. روحانی: زندگی مردم در حد ضرورت به خوبی اداره شد/ صادرکنندگان در ده روز اخیر ۲.۵ میلیارد دلار ارز را بازگرداندند

 21. پیشگیری از گره کوری که به دندان هم باز نمی‌شود!

 22. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

 23. یادداشت انتقادی نادران درباره تخلف در فرآیند انتخاب بذرپاش

 24. کوچک‌ترین غسال داوطلب اموات کرونایی کیست؟ + عکس

 25. آبروریزی جدید پسر ترامپ

ابر آروان

آخرین عناوین