مراقب نفوذی ها باشیم

بیژن مقدم،   3980420047 ۳۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
مراقب نفوذی ها باشیم

پروژه نفوذ پدیده جدیدی نیست. روشی است که همواره مورد استفاده دولت های متخاصم بوده است. چه نفوذی هایی نظیر کلاهی (قاتل ۷۲ تن در حزب جمهوری اسلامی) چه کشمیری (قاتل شهید رجایی و باهنر) که هر دو از عناصر گروهک تروریستی منافقین بودند.

قطعا روشهای نفوذ از آن سال ها تا امروز بروز‌رسانی شده و شکل جدیدی به خود گرفته است. نفوذی های امروزی نه با بستن بمب و انفجار بلکه با حضور در مراکز کلیدی با روش تصمیم سازی و تصمیم گیری کار خود را به پیش می برند.
جریان نفوذ می تواند همچنان همان‌ جریان نفاقی باشد که این‌بار با ظاهری پیچیده تر ماموریت های خود را به سرنجام می رساند.

جریان نفوذ به دنبال نا امید کردن مردم است. جریان نفوذ به دنبال تهی کردن ذهن ها از «اندیشه مقاومت» است. این جریان است که «تسلیم» و ذلت را تحت عناوین فریبنده تئوریزی می کند و در دانشگاه ها به خورد دانشجویان و در فضای رسانه ای به مخاطب القا می کند.

جریانی که «فساد شبکه ای» را سامان می بخشد و بیت المال را به غارت می برد همان جریان نفوذ است فرقی نمی کند خاوری باشد یا رضوی.

یکی از کارکرد های جریان نفوذ ناکارآمد سازی دستگاه هاست. به عبارتی باید رد پای این جریان را بیش از همه در دستگاه های ناکارآمد و ناراضی تراش جستجو کرد.

مگر می توانیم چشم خود را به اعمال سیاست های غلط ارزی در سال های گذشته ببندیم و به جریان نفوذی که ثروت ملی (ارز و طلای) کشور را به حراج گذاشت و سود‌های سرشاری نصیب خود کرد، نیاندیشیم.


نفوذی ها چند دسته اند:

۱ـ نفوذی هایی که نمی دانند نفوذی اند و عملاً در زمین دشمن‌بازی می‌کنند و اهداف آنها را خواسته یا ناخواسته دنبال می کنند.


«مجلسی داشتیم که در حال مذاکرات گرم و دشوار هسته ای در دورانی که رئیس جمهور محترم فعلی ما (آقای روحانی) رئیس مذاکرات هسته‌ای‌ است و داشتند با زحمت، با شدت حرف می زدند، با طرف ها مقابل مجادله می کردند و در واقع مبارزه می کردند. در مجلس طرح سه فوریتی آوردند برای اینکه حرف طرف مقابل سبز شود...
خب اینها نفوذ است.... مگر نفوذ شاخ و دم دارد که بعضی تا گفته می شود نفوذ برآشفته می شوند......بله باید مراقب نفوذ دشمن بود.»(رهبر انقلاب 94/12/5)


این گروه از نفوذی ها هم جاده صاف کن دشمن در داخل هستند هم زمینه ساز نفوذ.

۲ـ نفوذی های مأمور ـ این دسته افراد بر اساس دستور در برنامه‌ای دراز مدت تمام تلاش خود را برای دستیابی به مسئولیت های حساس یا دسترسی به اطلاعات مهم به کار می‌گیرند. بخشی از این ها مستقیم به دستگاه های امنیتی دیگر کشور ها متصل‌اند و بخشی در پوشش همکاری با دستگاه ها، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی کشور های متخاصم مأموریت خود را به انجام می‌رسانند.

بدیهی است نفوذی ها باید شبیه‌ترین افراد به مدیران، روزنامه نگاران، روشنفکران، مشاوران، روحانیون و ... باشند. تنها در اینصورت است که مأموریت ها به خوبی انجام می‌شود.

با تمسک به ظواهر دینی است که نفوذی به بیت عالم بزرگواری راه پیدا می کند. وی را کانالیزه می کند،‌ ارتباطاتش را مدیریت کرده و ذهنش را آرام به سمتی می برد که هر روز فاصله بیشتری با نظام پیدا می کند.

این نفوذی ها بیشترین تأثیر را در تصمیم گیری ها دارند. هر جا قرار است تصمیمی برای کارآمدی نظام گرفته شود آنها با تعلل در مسیر، انحراف در محتوا و تأثیر بر اجرا، « تیغ» را کند می‌کنند.

هدف این ها ایجاد «تغییر محاسباتی »در ذهن مسئولان است .به گونه ای عمل می کنند که مسئولان غیر نفوذی اما فریب خورده ، در مسیر خواست آن ها حرکت کنند.

مشاوره های غلط می دهند .کما این که در ۸۸ با دو شخصیت روحانی و غیر روحانی ما کردند. بخشی از همین نفوذی ها امروز پای ثابت رسانه های بیگانه اند. البته بدون نقاب و تظاهر به دینداری و میهن دوستی.حتی ابایی ندارند بگویند از آمریکایی ها و یا انگلیسی ها پول میگیرند تا علیه کشور و ملتشان حرف بزنند.

اگر کشمیری و کلاهی توانستند جان مسئولان و خدمتگزاران مردم را بگیرند آیا این ها نمی‌توانند برخی ذهن ها ، امضاء‌ها و توافقات را به گونه ای دستکاری کنند که منافع ملی حلقه مفقوده آن باشد؟

بزک کردن چهره دشمن، ایجاد اختلاف در داخل، فرستادن ویروس تسلیم به مرکز مقاومت، کارشناسی های غیر واقعی، تصمیم گیری های خیانت بار و جا انداختن مفهوم «ما نمی‌توانیم» و مگر میشود در مقابل قدرت اول جهان ایستاد! . همه و همه می تواند از آثار حضور نفوذی ها باشد.

نفوذی ها کجا را هدف می گیرند:

بدیهی است مراکز حساس . بنابراین نباید فکر کنیم نفوذی ها فقط در دستگاه های دولتی هستند، آنها می توانند در مراکز حاکمیتی ، نظامی، فرهنگی، امنیتی، اقتصادی و سیاستگذاری حضور داشته باشند کما اینکه بوده اند.
نفوذی غیر‌خودی است در‌لباس خودی ! .مراقب نفوذی ها باشیم .

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۹۸۲۵۱۰۹:۰۱:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
آیا هر کس با ما موافق نباشد، باید برچسب نفوذی، فتنه گر و..... بخورد؟
ناشناس۹۹۸۸۲۲۱۳:۵۳:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۲
داستان دقیقا همینه
ناشناس۹۹۹۱۱۸۱۶:۱۵:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۲
واقعا نمیفهمین یا خودتون رو به نفهمیدن میزنین ؟! الان اینکه برادر ... و خواهرزاده .... و برادرزاده .... و داماد ..... و زن .... و شوهر .... ، میلیاردها دلار دزدیدن و فرار کردن ؛ اینکه جاسوسهای رسمی سیا تا اتاق شخصی ...... و خونه اون رفت و آمد دارن ؛ اینکه خود دولت با دست خودش قیمت ارز و سکه و مسکن و خودرو و همه چی رو دهها برابر کرده ؛ ... همه و همه اینها دقیقا به چه معناست ؟ اینکه یکی داره به تو برچسب میزنه یا اینکه غرب داره جیب ملت ایران رو میزنه ؟؟؟!!!
ناشناس۹۹۹۱۲۲۱۶:۱۷:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۲
واقعا تا کی میخواین با این استدلال عامیانه از زیر همه خیانتها در برین ؟ دزدیهای آنچنانی و جاسوسیهای اینچنینی ، همه برچسبه ؟
ناشناس۹۹۹۱۲۵۱۶:۱۸:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مهم این نیست که کی با کی مخالفه . مهم اینه کی با امریکا و انگلیس موافقه و در نتیجه با ایران مخالفه
ناشناس۹۹۹۱۲۷۱۶:۱۸:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
تو که راست میگی ؟ با همین دروغها و زرنگ بازیها مملکت رو فروختین !
ناشناس۹۹۹۱۳۰۱۶:۱۹:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۲۲
الان جبیسون رضاییان که عامل اصلی تحریمهای هوشمند امریکا علیه ایرانه از دید جنابعالی جاسوس هست یا نیست ؟ اونوقت خواهرزاده محترم که پای این رو به همه مذاکرات و مسافرتها و نهادها باز کرده حکمش چیه ؟ میخوای قصه بگی یکجوری بگو لااقل خودت و رفقات باور کنین !
ناشناس۹۹۹۱۷۰۱۶:۳۱:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۲
آیا هر کس به ملت خیانت کرد میتونه بگه من فقط با شما موافق نبودم ؟
ناشناس۹۹۹۴۸۴۱۹:۵۸:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۲
شنیدی میگن چوب رو که برداری ، گربه دزده در میره ؟ حالا شده قصه گاندو ، که باعث ترس خیلی از ... ها شده !
ناشناس۹۹۹۵۱۲۲۰:۲۹:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
متن رو‌ خوندی؟؟؟ طرف با قصد جاسوسی و تاثیر بر تصمیمات حیاتی اقتصادی واردکشور میشه و مردم رو بدبخت میکنه میخواهی فرش قرمز بذاریم براش؟؟؟؟
صف۹۹۸۲۵۷۰۹:۰۴:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مهمتر از جریان نفوذ عدم برخورد قاطع با نفوذی هااست. نفوذی کسی است که با اعمال خوددر هر رده ای میخواهد کشور و نظام را نابود کند و عملاً در جهت منافع دشمن گام بر میدارد حال با کدام نفوذی که تعداشان کم هم نیستند بر خورد قاطع شده است مگر مقابله مسلحانه با نظام به قصد براندازی فقط مجازات اعدام دارد؟ نفوذی هم با اعمالش قصد بر اندازی با شیوه غیر مسلحانه دارد چرا همه نفوذیها را اعدام نمیکنند؟تا کی باید با این خائنين به دلیل اینکه وابسته به مسیولی هستند مماشات شود؟!!!
ناشناس۹۹۸۲۶۲۰۹:۰۷:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نفوذی کسی است که تجمل بازی، رانت خواری، قدرت طلبی، باند بازی، مدرک گرایی و..... را بسط و گسترش داد.
ناشناس۹۹۸۲۷۳۰۹:۱۳:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
فساد در این کشور تنها در حجاب خلاصه شده است.
ناشناس۹۹۸۳۴۹۰۹:۵۸:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نفوذی یعنی چی؟!هر کس بگه سیستم پر از دزده،رانت خواره و اصلا بخواد جور دیگه زندگی کنه میشه نفودی!!!!!
ناشناس۹۹۹۱۳۷۱۶:۲۲:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۲
اونی که دلش برای مملکت میسوزه و حرف حساب میزنه ، از هزار کیلومتری قابل تشخیصه . اونی هم که اموال مردم رو میدزده و میره کانادا و اروپا و امریکا و استرالیا ، همینطور .
ناشناس۹۹۹۱۶۰۱۶:۲۹:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
سالهاست هرکی وطن فروشی میکنه از همین استدلالهای مسخره میاره .
ناشناس۹۹۹۱۶۱۱۶:۲۹:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
چقدر شکل بنی صدر حرف میزنی ؟ میخوای مملکت رو دربست بفروشی بعد هم برات کف بزنن ؟
ناشناس۹۹۹۱۶۵۱۶:۳۰:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۲۲
خب نمیگیم نفوذی ، میگیم خائن بی شرافت ، خوبه ؟
ناشناس۹۹۸۳۹۷۱۰:۲۹:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۲
راه حل ایستادگی ، مقاومت و درخواست مردم در گام دوم انقلاب و کشور : می بایستی تمامی آقازاده ها،اقوام و خانوداه های منافق خیانتکار فاسد،اختلاسگر و رانت خوار ظالم در حق ملت ، مردم ،انقلاب و نظام در طول این ۳ دهه بعد از جنگ تحمیلی از سوی صدام جنایتکار در صورت حضور در مسند قدرت ،پایین آورده شده، عادلانه ، علنی و بدون هیچ گونه تبعیض ،بی عدالتی، ملاحظه و مصلحت اندیشی کلیشه ای محاکمه شوند. تا اعتماد مردم ترمیم گردیده ، پشتوانه و حمایت مردمی نظام احیا شده و ارزش ها و باورهای دینی-سیاسی-اجتماعی نظام را ارزش ها و باورهای خود بدانند.
ناشناس۹۹۸۴۶۴۱۰:۵۴:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مراکز حساس که جوون میده واسه نفوذ مراکز نظامی و نهادهای انتصابیه. وگرنه مجلس چه چیز پنهانی داره؟
ناشناس۹۹۹۱۳۹۱۶:۲۳:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مجلس سلفی بگیر مثل مجلس ششم ، اصولا احتیاج به نفوذی نداره چون ..............
ناشناس۹۹۸۴۷۴۱۱:۰۰:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
باصطلاح انهایی که از پاپ کاتولیک تر میشوند خطر نفوذشان بیشتر است مانند خاوری ها
ناشناس۹۹۹۱۴۶۱۶:۲۵:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
خاوری ها و مرجان ها ، یک جور ؛ برادرها و خواهرزاده ها ، جور دیگه
ناشناس۹۹۸۶۱۳۱۲:۱۵:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
وقتی جیسون رضاییان حتی طعم آدامس رئیس جمهور را میدانست یعنی خطر نفوذ جدی است .
ناشناس۹۹۸۷۸۰۱۳:۲۴:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۲
حالا حالا ها با گاندو حال کن!!!!
ناشناس۹۹۹۵۴۳۲۰:۵۶:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۲۲
گاندو هنرمندانه حقیقت تلخ نفوذ پذیری برخی مسئولان را به تصویر کشید.
ناشناس۹۹۸۶۲۱۱۲:۲۰:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
قوه قضائیه دواز نفوذی هارا اعدم کنند کشور امن میگردد
ناشناس۹۹۹۱۴۳۱۶:۲۵:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نمیکنه که . همون جیسون رضاییان باید اعدام میشد ولی اونقدر فشار آوردن که آزادش کردن
سید رضا۹۹۸۶۲۵۱۲:۲۲:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
این مسئله فقط در قالب گروهک ها نمیگنجد , برای مثال و فقط برای مثال یکی از این مورد بی آبی شهر اصفهان و از همین مقوله است که نقشه پشیمان کردن شهر نشینان و روستائیان اصفهان از دستآوردهای نظام میباشد . میگوئیم کور خوانده اند ولی تاکی میتوان با کاری نکردن و به این امید زمان را سپری کرد . شهر و شهرستان های استان اصفهان در انقلاب و پاسداری از انقلاب نمونه و زبانزدند , تا دیر نشده نگذارید کسی در هر مقامی که باشد و وابسته به هر گروهی که باشد آنها را از انقلاب جدا نماید . البته ممکن است همان گروهک ناراضی ساز در مقام به ظاهر مدافع بگوید آنها جدا نمیشوند و سعی کند ما را در خواب خرگوشی ببرد . لطفا" همانگونه که نماینده محترم اصفهان فرمود یا مبلغ مورد نیاز پروژه آبرسانی به اصفهان را درخوست و تخصیص دهید و یا وزیر نیرو را استیضاح نمایید .
ناشناس۹۹۸۶۵۶۱۲:۳۱:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نفوذی در مجلس و دولت کم نداریم که دارند برای امریکا بازی می کنند
ناشناس۹۹۹۱۴۲۱۶:۲۴:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
کار از بازی گذشته ،بعضی در جامعه رسما نوکری میکنن
ناشناس۹۹۸۶۶۲۱۲:۳۵:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مشکلات مردم اینها نیست
ناشناس۹۹۹۱۴۱۱۶:۲۴:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مشکلات مردم هرچی که هست و اغلب هم اقتصادیه ، همش زیر سر دزدی مسوولین فاسد و جاسوسی اطرافیان اونهاست . چطور چیز به این سادگی رو نمیفهمی باهوش ؟؟؟
ناشناس۹۹۸۹۲۶۱۴:۳۶:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۲
مطهری هم همین را میگه که
ناشناس۹۹۹۰۳۲۱۵:۳۱:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نفوذی به کسی میگویند که صدای خردشدن کمرملت را میشنود دم نمیزند نفوذی به کسی میگویند فقط سخنرانی وشعار دربرنامه اش هست والا بی کفایتترین مقام هست نفوذی کسی هست ملتش برایش ارزش نداشته باشه
نفوذی شناس بزرگ۹۹۹۱۴۰۱۶:۲۳:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۲
نفوذی ها کسانی هستند که اهداف تخیلی در سیاست خارجی کشور تعریف می کنند که از آن طریق منافع ملی را مخدوش کنند و کشور را در مسایل بی ارتباط با منافع ملی درگیر کنند. نفوذی ها همان هایی هستند که با ظاهر اسلامی ، ایران و هویت ملی و ایرانی را انکار کرده و ایرانیت را حقیر می شمارند تا هویت های جعلی در راستای منافع بیگانگان برای چهار گوشه کشور تعریف کنند. نفودی ها همان هایی هستند که با ظاهر حمایت از ایرانیت به اسلام می تازند و اسلام را حقیر می شمارند. نفودی ها همان هایی هستند که جلوی رشد اقتصادی و تجاری و کسب و کار و شکوفایی اقتصاد را سد می کنند تا مبادا جمهوری اسلامی سربلند شود. نفوذی ها همان هایی هستند که کاری کرده اند که ارزش کار و نوآوری و صنعت و کشاورزی و تولید و کسب حلال پایین بیاید و سکه و دلار و بیت کوین و دلالی املاک و درامدهای بدون زحمت و کار و خلاقیت و بادآورده آرزوی جوانان کشور شود. نفودی ها همان هایی هستند که زمین را انحصاری کرده اند و جلوی توزیع زمین دولتی بین مردم را گرفته اند تا بحران مسکن ایجاد شود.

پربحث‌های دیروز

 1. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 2. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 3. جهانگیری: برخورد با فساد و مفسدین به‌ تنهایی کافی نیست/ توکلی: مبارزه با فساد باید بدون تبعیض انجام شود

 4. رفتارهایی که در کشورهای دیگر بی ادبی محسوب می‌شود

 5. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

 6. دژپسند: افشاکنندگان فساد از وزارت اقتصاد جایزه می‌گیرند

 7. گلوبال ریسرچ: ایران را رها کنید؛ اسرائیل تهدید علیه بشریت

 8. شرط عجیب برانکو برای ایران

 9. اتباع ایران بخصوص نخبگان و دانشمندان از سفر به آمریکا اجتناب کنند

 10. قالیباف: خدا همان خدای زمان جنگ است؛ اگر در اقتصاد درست حرکت کنیم

 11. خسارت ۳۶ میلیاردی ویلموتس به کشور!

 12. رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

 13. فرصت طلبی با وکالت مردم...

 14. پرونده "پسر آخوندی" به دادگاه ارسال شد/ پای ۵۰۰ میلیارد تومان در وسط است!

 15. لاریجانی: عده‌ای با منفی‌بافی ‌دل مردم را خالی می‌کنند/ مسئولان به مکان‌هایی بروند که مشکلات مردم بیشتر است

 16. خودداری وزیر اقتصاد از اظهارنظر درباره معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها

 17. افزایش بودجه ارتش و سپاه/ کاهش بودجه ستاد کل نیروهای مسلح

 18. دلار در صرافی‌ها به ۱۳۹۰۰ تومان رسید

 19. آن‌ها که آمدند و آن‌ها که نیامدند؛‌ مجلس آینده را چه کسانی اداره ‌می‌کنند؟

 20. شرط استراماچونی پذیرفته شد/ استقلال در انتظار بازگشت سرمربی

 21. انتقاد حجت الاسلام قرائتی به تعطیلی ۵شنبه‌ها

 22. سردار جعفری: تنها راه خروج مردم از بن‌بست تغییر انتخاب‌هایشان است/ مشکل اصلی ما ساختار نیست

 23. تصویب افزایش سقف وام مسکن تا ۲ هفته دیگر

 24. فردا؛ پایان مهلت ثبت‌نام در سایت بسته معیشتی

 25. چرا پاسپورت استراماچونی دست خودش بود؟

پربحث‌های هفته

 1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 2. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 3. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 4. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 5. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 6. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 7. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 8. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 9. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 10. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 15. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 16. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 17. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 20. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 21. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 22. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 23. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 24. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 25. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 2. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 3. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 4. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 5. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 6. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 7. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 8. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 9. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

 10. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 11. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 12. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 13. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 14. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

 15. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

 16. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 17. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

 18. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

 19. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

 20. روحانی: پاسخ تلفن اوباما را دادم و در کمتر از ۱۰۰ روز به توافق رسیدیم/ مذاکره ظریف و جان کری کار عظیمی بود

 21. هجوم داوطلبان نمایندگی مجلس؛ فرصت یا تهدید؟

 22. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

 23. پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

 24. آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره‌هایی که برای ثبت‌نام آمدند/ حاشیه‌ها و تصاویر

 25. روحانی:‌ چه زمانی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنیم؟/ برجام نه مقدس است و نه لعنتی/ مذاکره کار انقلابی است

آخرین عناوین