علل ازدواج دختران جوان با مردهای سالمند

گروه اجتماعی الف،   3980420030 ۲۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بر اساس اطلاعات مرکز ملی آمار در سال ۹۵، نرخ مشارکت اقتصادی زنان به زور به ۱۲ درصد می‌رسد. نرخ بیکاری فارغ التحصیلان زن نیز ۶۵ درصد است. ۷۰ درصد زنان مطلقه حداقل دارای یک فرزند و تنها ۱۶ درصدشان شاغل هستند. با این اوصاف طبیعی است که شاهد دریافت مستمری از هر روشی حتی ازدواج‌های نامتعارف باشیم.

ناهید تاج‌الدین در گفت‌وگو با ایسنا در مورد ازدواج دختران جوان با مردان سالمند گفت: یکی از آسیب‌های نوپدید اجتماعی ازدواج دختران جوان با مردان سالمند به انگیزه دریافت مستمری سالمندان پس از فوت است. این یک درد است که دختری برای دریافت مستمری روی به ازدواج با مردان سالمندان بیاورد. از نظر من، این پدیده شباهت‌هایی با کودک همسری دارد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن بررسی مفصل علل این نوع ازدواج، اظهار کرد: بر اساس اطلاعات مرکز ملی آمار در سال ۹۵، نرخ مشارکت اقتصادی زنان به زور به ۱۲ درصد می‌رسد. نرخ بیکاری فارغ التحصیلان زن نیز ۶۵ درصد است. ۷۰ درصد زنان مطلقه حداقل دارای یک فرزند و تنها ۱۶ درصدشان شاغل هستند. با این اوصاف طبیعی است که شاهد دریافت مستمری از هر روشی حتی ازدواج‌های نامتعارف باشیم.

تاج الدین ادامه داد: این پدیده نشان می‌دهد مردم بحران صندوق‌های بازنشستگی را بحران خودشان نمی‌دانند. زیرا صندوق‌های بازنشستگی با حدود ۱۳ میلیون حقوق‌بگیر اینک ۷۶ درصد منابع خود را به وسیله بودجه عمومی دولت تأمین می‌کند و در حال حاضر صندوق‌های تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، کارکنان فولاد و دیگر صندوق وضعیتی بحرانی دارند. در تمام این صندوق‌ها تعادل میان منابع و هزینه‌ها از میان رفته است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به نسبت صندوق‌های بازنشستگی و ازدواج زنان با مردان مسّن گفت: متوسط سنِ بازنشستگی در ایران ۵۰ سال و این رقم در بسیاری از کشورها، نزدیک به ۶۳ سال است. همچنین شاخص امید به زندگی در ایران ۷۶ سال به شمار می‌رود و این باعث می‌شود تا صندوق‌های بازنشستگی برای مدت زمان طولانی یعنی دست کم بیش از ۲۶ سال مجبور باشند بدون آنکه از فرد درآمدی داشته باشند به او حقوق پرداخت کنند. از طرف دیگر به لحاظ استاندارد جهانی باید نسبت پشتیبانی یعنی میزان کسور پردازان به مستمری بگیران ۵ باشد و عملاً پنج برابر مستمری بگیران، کسور پرداز داشته باشیم که این نسبت در هیچ یک از صندوق‌های بازنشستگی ما برقرار نیست.

وی تصریح کرد: اینکه در اوج بحران صندوق‌های بازنشستگی شاهد چنین آسیب‌هایی چون طلاق‌های صوری برای برقراری مستمری فرزندان اناث یا همین ازدواج دختران جوان با سالمندان برای دریافت مستمری هستیم، نشانه بحران سرمایه اجتماعی و بی‌اعتمادی مردم به صندوق‌های بازنشستگی نیز هست.

تاج الدین در پایان ازدواج دختران با مردان سالمند به انگیزه دریافت مستمری یک آسیب نوپدید اجتماعی خواند و تاکید کرد: اگر شرایط را برای مشارکت اقتصادی زنان مساعد نکنیم، شاهد افزایش چنین ازدواج‌های سوداگرانه خواهیم بود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

علیرضا۹۹۵۹۲۸۰۹:۲۷:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۰
سوالی که همیشه برام مطرحه اینه که الان که جمعیت عظیم دهه شصت کم و بیش شاغل هستن و دارن حق بیمه پرداخت میکنن مداوم صحبت از ورشکستگی صندوق های بیمه است فردا که اینها بازنشست بشن و بخوان حقوق بازنشستگی بگیرن پس وضعیت چی میشه ؟
ناشناس۹۹۵۹۸۵۱۰:۱۷:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۲۰
یک پول دار ثروت خود را منتقل می کند یک کارمند بعد مرگ آیا قادر هست حقوق و مدرکش را منتقل کند پس بهتر است پولش به یکی که مستحق است برسد من حاضرم قبل مرگ صوری یکی را عقد کنم تا پولم به جیب دولتی که مرا با تورم خود ساخته به فقر کشانده نرود چه عیبی دارد کسی حقوق چند میلیونی مرا بگیرد و برایم خیرات کند پول که نداشتم کار خیر انجام دهم
ناشناس۹۹۵۹۹۱۱۰:۲۲:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۰
شما نماینده ای .وقتی تو مجلس داد میزنن زن محکوم به ماندن در خانه است تو پیش قدم باش.متاسفانه در سالهای اخیر بسیاری از ارگان ها تنها نیرو های مرد استخدام کردن. در حالی که نیمی از جمعیت ما رو زنان تشکلیل میدن. وقتی زنی یا دختری نتونه کار پیدا کنه و خرج زندگی رو بده مجبوره برای زنده ماندن مستمری بگیره
ناشناس۹۹۵۹۹۲۱۰:۲۲:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۰
اونهایی که تز میدن زنها کار نکنن بمونن خونه بچه تولید کنن الان تحویل بگیرن ! مگه همه ی مردها بیمه دارن که بتونن از زن و بچه حمایت کنن ؟؟ زن مطلقه یا شوهر مرده چکار کنه ؟؟ بره تن فروشی ؟؟ گدایی ؟؟ دزدی ؟؟
ناشناس۹۹۶۰۲۶۱۰:۳۷:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۰
شاید از بیفکری کسانی باشد که زنان را اینقدر بدبخت کرده اند! چرا یک زن تحصیلکرده نباید بتواند شغلی پیدا کند؟ الان این زنان هستند که خرج شوهر لاابالی و هوسباز خودشان را می دهند.
ناشناس۹۹۶۰۶۰۱۱:۰۲:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۲۰
علت مشکلات صندوق ها پرداخت مستمری به بازنشستگان نیست . این صندوق ها30سال از ااین افراد پول میگیرند پولی که نصب این صندوق ها از بابت این پولها بعلاوه سودش رقمی بسیار بیشتر از مبلغ پرداختی به بازنشستگان می شود. در واقع چپاول سرمایه کارگران در صندوق های بازنشستگی به دست دولتیان و مجلسیان و دست اندرکاران و عوامل بانفوذ منجر به ورشکستگی این صندوق ها شده که البته.. عزیز و دلسوز که نگران برچیده شدن این خان..هستند طرح افزایش طول دوران خدمت و سن بازنشستگی می دهند و با اروپا مقایسه می فرمایند
ناشناس۹۹۶۱۷۱۱۲:۰۳:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۰
چی سواداگرانه نشده که ازدواج نشده باشه؟
علم روانشناسی۹۹۶۲۰۵۱۲:۲۲:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۲۰
یکی از دلایل ازدواج افراد جوان با افراد سالمند (علاوه بر دلایلی که در متن اشاره شد) نوعی گرایش جنسی نادر به نام پیرگرایی یا در اصطلاح علمی gerontophilia می باشد. به این معنی که افراد دارای این نوع گرایش تنها با صفات مربوط به سن و سال زیاد همچون چین و چروک و مو و محاسن سفید و ... برانگیخته می شوند و تنها نسبت به آنان احساسات عاشقانه تجربه می کنند و هیچ حسی جنسی یا عاطفی رومانتیک نسبت به افراد جوان ندارند. این نوع گرایش که طبق برآوردها در کمتر از 0.5 درصد از انسان ها وجود دارد، هم در بین دختران و هم در بین پسران دیده می شود. این گرایش هم می تواند از نوع دگرجنسگرایانه باشد (یعنی علاقه دختران جوان به مردان مسن یا در حالت نادرتر علاقه پسران جوان به زنان مسن) و هم می تواند از نوع همجنسگرایانه باشد که از دو حالت دیگر نادرتر است (یعنی علاقه پسران جوان فقط و فقط به مردان مسن علاقه دختران جوان به زنان بزرگسال). تصور بر این است که در کنار عوامل ژنتیکی که برخی را مستعد چنین حالتی می کنند عواملی همچون فقدان والد غیرهمجنس یا همجنس (بسته به دگرجنسگرایانه یا همجنسگرایانه بودن این گرایش) در طی سال های اولیه رشد کودک (عموما پیش از 5 سالگی) باعث بروز این حالت می شود. این گرایش همچون گرایش های دیگر پس از رسیدن به بلوغ و فیکس شدن عموما قابل تغییر نیست و تا آخر عمر با فرد است.
رادمهر۹۹۶۲۶۲۱۲:۴۵:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۰
کمترکسی به سمت ازدواج می رود چون قوانین ما..به شدت به وقوع طلاق و از هم پاشیده شدن کانون خانواده ها کمک می کند. برخی از این قوانین .. همچنین برآورده کردن نیاز جنسی نیز بدبختانه خیلی آسان شده است.
سید۹۹۶۳۴۲۱۳:۱۳:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۲۰
چرا به ناصواب میگی ورشکسته اند؟؟ اگر ورشکسته بودن حقوق ۶۰ میلیونی میدادن به خودشون. ملت فقط دست شما رو خونده. برا ملت ورشکسته اند برا شما سود ده.
ناشناس۹۹۶۳۴۵۱۳:۱۵:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۲۰
مگر مجبورتان کردن یک کارمند اداری را بیمه کنید.سی سال پول بیمه را گرفتید از بی کفایتی پولهای صندوق را به فنا دادید.میتونید از سال جدید دیگه کسی را بیمه نکنید.هر روز از تعهداتان یک طرفه کم میکنید.دارو آزاد و با بیمه فرق آنچنانی نمیکند.اسمش را هم میگزارید مصلحت.حقوقهای نجومی هم برای خود تعیین میکنید.بازم بگم
ناشناس۹۹۶۳۸۹۱۳:۴۷:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۲۰
وقتی نگاه دولت و نهادها به صندوق های بازنشستگی مثل نگاه به یک منبع مالی در دسترس باشد و صندوقها به سرمایه گذاری و مدیریت قوی فکر نکنند معلوم است که یک زمانی دولت مجبور می شود منبع مالی این صندوق ها باشد.
ناشناس۹۹۶۴۶۲۱۵:۰۶:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۲۰
علت اول و آخر پوله و ثروته
ناشناس۹۹۶۴۶۴۱۵:۰۶:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۲۰
به خاطر پوله
ناشناس۹۹۶۴۹۳۱۵:۳۲:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۲۰
کلاهتون رو ..وفقط شعار بدهید صندوق بازنشستگی چرا ورشکست شده نگاهی به بانک سرمایه بیاندازید چرا بالای ۵۰درصد بیکاری فارغ التحصیلان زن داریم دلیلش ناکارمدهای انباشته است ..
ناشناس۹۹۶۵۲۶۱۵:۵۶:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۲۰
مقصر آمريكا وأيادي استكبار جهاني هستند.ما هم ازشون نمي گذريم!
ناشناس۹۹۶۵۷۴۱۶:۳۸:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۰
ببینم چی میکنین؟ آیا میتونید همین تعداد قلیلی که در این اوضاع فلاکت بار تن به ازدواج می دهند را می توانید جلوشون بگیرید؟ وای بر ..تان وجدانا نمی دانید چه خبره؟
باهر۹۹۶۶۴۷۱۷:۳۹:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۲۰
تمام مشکلات مملکت از سوء مدیریت و عدم شایسته سالاری و غارتگری .. عده ای هست که سالها است با ایل وتبارشان برگرده مردم سوارند و حرث و نسل و محیط زیست مردم را تخریب و در معرض نابودی قرار داده اند و بقول معروف ول کن معامله هم نیستند مگر اینکه حضرت عزراییل ..
محسن۹۹۶۶۷۸۱۸:۲۱:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۰
سازمان تامین اجتماعی به مدت سی سال ، ۳۰٪ از حقوق یک فرد را دریافت می کند چگونه است است که این فرد با ۷۰٪ باقیمانده ، ازدواج می کند ، بچه دار میشود ، خودرو می خرد ، صاحبخانه میشود ، هزینه تحصیل و زندگی چند فرزند را می دهد و حتی از آنها برای تشکیل زندگی حمایت می کند ولی تامین اجتماعی قادر به حمایت درمانی و بازنشستگی این فرد نمی باشد این نتیجه عدم توجه به مسئولیت صندوق های بازنشستگی و حیف و میل منابع این صندوق ها است ، باید نظارت دقیق و موثر براین صندوقها انجام شود به فکر برنامه ریزی جهت نظارت موثر بر سازمانها باشید
ناشناس۹۹۶۶۸۳۱۸:۲۷:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۰
وقتی حقوق بگیر کمتر از نصف هزینه هاش درآمد داره ..
ناشناس۹۹۶۷۱۲۱۸:۵۱:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۰
چون اون مردان خیلی خوب و عالی و بهترین شوهران دنیا هستند
ناشناس۹۹۶۷۳۱۱۹:۰۲:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۲۰
معمولا با قصد گرفتن مهریه و سپس رفتن به گردش اقدام به اینکار می کنند فساد کشور زیر سر اینگونه زنان است
ناشناس۹۹۶۸۳۲۲۱:۲۳:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۰
برای پیشگیری از این پدیده شوم که در نهایت به ضرر زنها است پول باز نشسته یا حق بیمه را فقط به دختران ازدواج نکرده آن مرد وزن اولش اگر درقید حیات بود بدهید ودر تمام روزنامه ها اعلام کنید تا زنان به دنبال چنین پولی خودشان را بیچاره نکنند
مهرداد۹۹۶۸۸۴۲۲:۵۳:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۰
خیلی خوبه که اینقدر حواستون جمع ه که متوجه شدید ولی کاش ی کم جلوترش رو ببینید که مقصر این شرایط که ۱ دختر چرا باید خودش احساسش و غرورش را بشکنه چیه

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های اخیر

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 3. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 4. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 5. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 6. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 7. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 8. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 9. دختر و داماد نجفی در دادگاه  

 10. تک تیرانداز یمنی درحال شکار سعودی‌ها  

 11. وکیل نجفی: احتمالا یک فرد مسلح دیگر در صحنه قتل حضور داشته/ نجفی با اسلحه به حمام رفت که او را به زندگی برگرداند

 12. دومین جلسه دادگاه نجفی به اتهام قتل میترا استاد  

 13. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 14. موگرینی: اگر ما نبودیم، از برجام خبری نبود!

 15. شوخی قاضی با نجفی: به ما شلیک نکنی!  

 16. تب و تاب بازار ارز  

 17. سارقان موبایل راننده نماینده مجلس دستگیر شدند

 18. نجفی و آلات قتل میترا استاد  

 19. قیمت دلار در صرافی‌ها به ۱۱۲۰۰تومان رسید

 20. نجفی در دادگاه: همسرم را دوست داشتم / مهدورالدم را در دفاعیه اصلاً مطرح نکردم

 21. رئیس قوه قضاییه: کودکان خیابانی جلوه‌ای از بی‌نظمی و ناسلامتی اجتماعی هستند

 22. تجمع دانشجویان و مردم مقابل سفارت نیجریه در حمایت از «شیخ زکزاکی»

 23. سقف قیمت گوشت مرغ اعلام شد

 24. مهمترین علت تصادف جاده‌ای چیست؟

 25. گزارش دادگاه امروز محمدعلی نجفی متهم به قتل همسر دومش   

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 4. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 5. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 6. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 7. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 8. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 9. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 10. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 11. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 12. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 13. نیم قرن از اولین سفر انسان به ماه گذشت  

 14. محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌هایشان در نیویورک

 15. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 16. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 17. نمایندگان مجلس تا کجا مصونیت دارند؟

 18. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 19. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 20. دختر و داماد نجفی در دادگاه  

 21. افشاگری روزنامه گاردین درباره ارتباط "حلقه نزدیک" ترامپ با منافقین

 22. تک تیرانداز یمنی درحال شکار سعودی‌ها  

 23. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 24. آیا مستند ویژه «گاندو» درباره جیسون رضائیان روی آنتن می‌رود؟

 25. سناریوی هالیوودی آمریکا برای جنگ با ایران

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 4. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 5. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 6. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 7. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 8. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 9. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 10. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 11. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 12. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 13. متروهای کهنه و گرمای وحشتناک قطارها در ایتالیا/ در کشور برندها خبری از برند پوش‌ها نیست! + تصاویر

 14. بی مهری دولت به رسانه ملی

 15. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 16. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 17. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 18. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 19. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

 20. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 21. مراقب نفوذی ها باشیم

 22. پول ساخت ویلاهای لواسان از کجا در می‌آید؟  

 23. روایتی تکان‌دهنده از یک پرونده فساد اقتصادی با نیم میلیارد دلار ارز دولتی

 24. باز شدن قفل پراید با کلید چینی   

 25. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

پربحث‌های اخیر

 1. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 2. وکیل نجفی: احتمالا یک فرد مسلح دیگر در صحنه قتل حضور داشته/ نجفی با اسلحه به حمام رفت که او را به زندگی برگرداند

 3. رئیس قوه قضاییه: کودکان خیابانی جلوه‌ای از بی‌نظمی و ناسلامتی اجتماعی هستند

 4. ۲۹ میلیون نفر در تابستان درگیر تنش آبی می‌شوند  

 5. تهران چند جای پارک خودرو دارد؟

 6. قاضی شهریاری: نجفی اعتراف کرده است

 7. بررسی حریق میدان حسن‌آباد در شورای شهر تهران

 8. توضیحات حج و زیارت درباره افزایش سهمیه حجاج

 9. جابه‌جایی رشته‌ها به جای ایجاد رشته‌های جدید در دانشگاه آزاد

 10. واکنش بهزیستی به ادعای پذیرش خارج از ظرفیت کودکان

 11. جزئیات برگزاری آزمون عملی رشته‌های علوم ورزشی اعلام شد

 12. پیش‌بینی رگبار باران و رعدوبرق در ۴ استان

 13. تابلو سازی تبلیغاتی در ایران

 14. حناچی: انتخابات شورایاری‌ها برگزار می‌شود

 15. برگزاری اولین جشنواره بستنی و نوشیدنی‌های خنک در فرهنگ‌سرای اشراق

پربحث‌های دیروز

 1. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 2. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 3. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 4. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 5. وکیل نجفی: احتمالا یک فرد مسلح دیگر در صحنه قتل حضور داشته/ نجفی با اسلحه به حمام رفت که او را به زندگی برگرداند

 6. وکیل خانواده میترا استاد: ادعاهای نجفی ناجوانمردانه بود

 7. رئیس قوه قضاییه: کودکان خیابانی جلوه‌ای از بی‌نظمی و ناسلامتی اجتماعی هستند

 8. ۲۹ میلیون نفر در تابستان درگیر تنش آبی می‌شوند  

 9. تهران چند جای پارک خودرو دارد؟

 10. قاضی شهریاری: نجفی اعتراف کرده است

 11. توضیحات حج و زیارت درباره افزایش سهمیه حجاج

 12. جابه‌جایی رشته‌ها به جای ایجاد رشته‌های جدید در دانشگاه آزاد

 13. واکنش بهزیستی به ادعای پذیرش خارج از ظرفیت کودکان

 14. جزئیات برگزاری آزمون عملی رشته‌های علوم ورزشی اعلام شد

 15. پیش‌بینی رگبار باران و رعدوبرق در ۴ استان

 16. تابلو سازی تبلیغاتی در ایران

 17. حناچی: انتخابات شورایاری‌ها برگزار می‌شود

 18. برگزاری اولین جشنواره بستنی و نوشیدنی‌های خنک در فرهنگ‌سرای اشراق

 19. موجود عجیب دریاچه ارومیه شناخته شد

 20. هوای تهران سالم است

 21. زلزله 4.4 ریشتری در فاریاب کرمان

پربحث‌های هفته

 1. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 4. روایتی تکان‌دهنده از یک پرونده فساد اقتصادی با نیم میلیارد دلار ارز دولتی

 5. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

 6. زنان مجرد شادتر هستند یا زنان متاهل؟

 7. دادگاه محاکمه «محمدعلی نجفی»/ قرائت دست‌نوشته نجفی بعد از قتل میترا استاد: کارش را یکسره کردم/ توضیحات دختر نجفی از صحنه قتل/ ابهامات درباره مهدورالدم بودن میترا استاد

 8. ورود به شهر ممنوعه باستی‌هیلز لواسان

 9. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 10. «سرمایه اجتماعی» با توییت بازی مسوولان بدست نمی آید!

 11. علل ازدواج دختران جوان با مردهای سالمند

 12. ۴۰ سال بی‌برنامگی برای جمعیت کشور

 13. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 14. حقیقتی وحشتناک از یک مدرسه که معلم روستا رسانه‌ای کرد! + عکس   

 15. وزیر بهداشت: خواب از چشمانم رفته است/ برخی به جای واردات «استنت قلب»۲ میلیون یورو کابل برق آوردند

 16. احتمال لغو عوارض ورود به محدوده زوج و فرد تهران

 17. چگونه با اسناد غیررسمی از پرداخت بدهی به بانک فرار کنیم؟!

 18. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 19. ماجرای فروش کالباس خوک در مشهد

 20. بهشت میان جهنم در ایران کجاست؟+ تصاویر

 21. بیانیه بیش از 40 تشکل دانشجویی سراسر کشور در واکنش به لایحه جامع تامین امنیت زنان

 22. نسخه مهلک بی‌بی‌سی برای بنیان خانواده‌های ایرانی

 23. وکیل نجفی: احتمالا یک فرد مسلح دیگر در صحنه قتل حضور داشته/ نجفی با اسلحه به حمام رفت که او را به زندگی برگرداند

 24. دلایل بازداشت اکبر طبری اعلام شد

 25. روایت «الهام چرخنده» از هدیه‌ رهبری تا انتقاد از افزایش قیمت چادر

آخرین عناوین