تخلف دولت در ایجاد سامانه شفافیت حقوق مدیران/ دیوان محاسبات به حقوق‌های نجومی ورود کند

گروه اقتصادی الف،   3980419008

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: سامانه شفافیت حقوق مدیران باید از سال اول فروردین سال 97 ایجاد می‌شد که دولت هنوز کاری نکرده و در اجرای آن تخلف کرده است.

حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که سامانه شفافیت حقوق مدیران دولتی به کجا رسید، اظهار داشت: تا به حال به جایی نرسیده و در این زمینه هنوز دولت کاری انجام نداده و تخلف کرده است چرا که از فروردین سال 97 باید این سامانه ایجاد می‌شد که اقدامی در این رابطه نکرده‌اند و الان هم خبری از وضعیت آن نداریم. 

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی براینکه حقوق ۵۰ میلیون تومانی داریم در حالیکه طبق قانون نباید این میزان بیش از ۳۱ میلیون تومان باشد و آیا بنا دارید شکایت کنید، گفت:‌ باید مجلس شکایت کند و پیگیر این قضیه باشد، اما تا به حال اقدامی صورت نگرفته است و در این مورد باید دیوان محاسبات ورود کند و پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلسدر پاسخ به این سؤال که تکلیف عدم اجرای دقیق افزایش حقوق کارمندان و شکایت از دولت در این باره به کجا رسید، گفت: همانگونه که اعلام کردیم رئیس مجلس از طرف مجلس مصوبه دولت در رابطه با افزایش حقوق‌ها را مغایر با قانون دانسته و آن را تخلف اعلام کرد که دولت باید آن را اصلاح کرد.